Mie toevoer afqesCotett^ CEBUTO BEVERWIJK DE BLOKKADE TE TIENTSIN. van levensmiddelen naar de Britsche concessie Bom ontplofte De „Phénix" Terug naar het Rijk!" j[ _4 AND AG 19 JUNI 1939 fwee schepen niettemin bij de nederzetting aangekomen. Het optreden der Japanners te Tientsin is gisteren nog een stap verder fegaan, aangezien patrouillevaartui gen op de rivier de Hai alle schepen net levensmiddelen teruggezonden hebben. Niettemin slaagden slaagden twee vaartuigen er in de concessie te bereiken. De toevoer van vleesch, visch en groenten is thans volkomen afge sneden en de bewoners van het be legerde gebied hebben hun voorraden verduurzaamde levensmiddelen moeten aanspreken. Rijst en meel zijn nog in ruime hoeveelheid aanwezig. In elk gmi zijn de Britten in de concessie vastbesloten, ondanks de blokkade stand te houden. Bij alle posten waar voorbijgangers gefouilleerd worden zijn thans luid sprekers opgesteld, welke aanvallen op Engeland rondbazuinen. Overal in het onder Japansche controle staande ge bied zijn wederom anti-Britsche strooi biljetten rondgedeeld, terwijl de cam pagne in de plaatselijke Japansche bladen tegen de Britsche politiek in China nog feller is geworden. Tengevolge van de scherpe controle op de personen, die de Engelsche concessie willen binnengaan, betraden gisteren volgens United Press slechts 1000 personen de concessie in tegenstelling met normale Zondagen wanneer er*gemiddeld 100.000 personen binnenkomen. De buitengewone hitte, de thermometer wees 40 graden Celsius aan, was de oorzaak dat tengevolge van het lage wachten verscheiden personen door een zonnesteek werden «getr of fen. Bovendien hebben de Japanners Zondag "een ijstransporten in de Engelsche concessie toegelaten, zoodat een aantal levensmiddelen, die aan bederf onderhevig zijn, waardeloos werden. Ondanks herhaalde vertoogen van den Britschen consul-generaal houden de Japan ners nog steeds den Britschen onderdaan Smith vast, die Zaterdag gearresteerd werd na een oneenigheid met een Chineeschen politieagent. Aan den anderen kant is gisteren een moed gevende ontwikkeling in den toestand geko men, doordat zooals hierboven reeds is ge meld, twee Britsche schepen, de „Yatshing" en dr „Tsjengtoe" bij den Britschen Bund zijn aai" kernen zonder door de Japansche con trole te zijn tegengehouden bij het Japansche controlepunt aan de Hai-rivier. In verband hiermede hebben de eigenaars naar hun kan toren in Sjanghai geseind dat de verscheping van vrachten aan Tientsin hervat moet wor den. Nanking achter Tientsin. Tsjen Tsjoen, de minister van binnenland- sche zaken der onder Japansch toezicht staan de regeering te Nanking', heeft een telegram aan den burgemeester van Tientsin gezonden, waarin hij dezen aanmoedigt, „de blokkade van de Britsche concessie voort te zetten, ten einde de geniepige politiek van Engeland te cwarsboomen." Als, zoo zegt hij, Engeland zijn houding niet verandert, zal de regeering te Nanking nieuwe maatregelen moeten nemen cm haar rechten te doen gelden en de orde te handhaven. Ik hoop echter dat de Engel sehen zoo wijs zullen zijn om niet alleen ge- ra» te geven aan de eischen der plaatselijke autoriteiten, doch eveneens over te gaan tot volledige wijziging van het stelsel der conces sies en tot herziening van de egoïstische po- utiek van steunverleening aan Tsjang Kai Sjek en de communisten. Tegelijkertijd heeft Lein Yoe, de minister fan buitenlandsche zaken van de Nanking- ie?eering een proclamatie gepubliceerd, waar in hij van Londen verlangt, dat het zijn poli- ^v^steunverleening aan Tsjang Kai Sjek De Japansche minister van marine, Jonai, •jeelt tegenover de Japansche pers verklaard C2i eon regeling van het incident te Tientsin coor de plaatselijke autoriteiten getroffen kan woraen. zeide ook te gelooven, dat de kwestie binnenkort geregeld zal kunnen vnn!l€ ^^Ükheden, aldus de minister, komen oort uit het verschil in opvatting over Oost- n .russc^en Japan als oorlogvoerend land ae andere mogendheden, die niet direct k n ,^rl,og betrokken zijn. «jtf f kringen te Rome ziet men in wigelsche moeilijkheden in het Verre een eerste en misschien beslissende in café te Praag. Slachtoffers voorna melijk Joden. den nacht van Zaterdag op tOndag is in het hoofdzakelijk door Joden bezochte café „Riva" in de oude stad van Praag een bom ontploft, ,0J zeven personen vrij zwaar en ücht gewond werden. vDe meeste slachtoffers zijn Joden, tpifj, 6 der ^mstig gewonden moes- «u beide beenen geampteerd worden, «y verkeeren in levensgevaar. Het ge- nWrf mterieur van het café werd ver- vele §ewonden renden naar vr n en zaJ^ten op straat ineen. Men gelooft naar Reuter meldt vav, j e n'euwe aanslag deel uitmaakt an de reeks, die in de afgeloopen ls gepleegd en schrijft hem eaerom toe aan de Tsjechische fas- De Tsjechische politie heeft g€en enkelen dader een spoor krachtproef der veelgeroemde solidariteit der zoogenaamde drie groote democratiën, wier houding volgens de hier hedenavond ontvan gen berichten alles behalve aanmoedigend voor Londen is. Noch Parijs, noch Washing ton hebben, zooals men had moeten verwach ten, onmiddellijk met Londen dat eenheids front gevormd, dat in de Europeesche proble men zoo gaarne geënsendeerd wordt. De po ging van Engeland om zijn conflict met Japan tot een Engelsch-Fransch-Amerikaansch con flict tegen Japan te maken, is reeds mislukt. Engeland staat met zijn ontoegeeflijke hou ding op het oogenblik alleen tegenover Japan en zal dus alleen moeten optreden en alleen de verantwoordelijkheid moeten dragen voor zijn optreden". als verloren beschouwd. Plaats van den ondergang ontdekt. Lichting is onmogelijk. Het Fransche ministerie van Marine deelt mede; „De ongerustheid over de „Phénix" was helaas gerechtvaardigd. De commandant der vlootstrijdkrach- ten in het verre Oosten, die ter plaatse is en de opsporingen, waaraan wordt deelgenomen door alle vloot- en lucht strijdkrachten, leidt, heeft het mini sterie medegedeeld, dat de „Phénix" als verloren moet worden beschouwd. Niettemin wordt het zoeken voortge zet. De commandant heeft een com missie benoemd voor het onderzoek naar de oorzaken van de ramp." Naar Ha.vas meldt heeft men ter hoogte van Camranh op het water een olievlek waargenomen, zoodat thans bekend is, waar de „Phénix" gezon ken is. De boot moet meer dan 100 meter onder water liggen. Rondom deze plaats kruisen voortdurend twee kruisers en verscheidene andere ma- ïineyaartuigen. Iedere poging tot re>&-,... ding van. de bemanning of tot lichten van de duikboot is echter onmogelijk, doordat zij zoo diep ligt: De commissie van onderzoek heeft geen ge makkelijke taak. Men weet slechts, dat de „Phénix" bij het duiken gezonken is. Er zijn verschillende oorzaken, die tot de ramp geleid kunnen hebben. Een lanceerbuis kan niet goed gesloten geweest zijn, doch dan heeft men de tusschenschotten kunnen laten zakken. Averij kan de manoeuvreering verhinderd hebben, doch er zijn dubbele stuurinrichtingen, waar door men in het algemeen weer boven kan komen. In de baai zijn geen gevaarlijke rotsen of klippen waargenomen. In ieder geval schijnt wel vast te staan, dat de duikboot slechts tot 100 meter kon dalen. Het water moet onmid dellijk zijn binnengedrongen, hetgeen den doodstrijd der bemanning verkort heeft. Betuigingen van deelneming. Adolf Hitler heeft telegrafisch den presi dent van de Fransche republiek Lebrun zijn deelneming betuigd met de ramp van de „Phénix". De Italiaansche ambassadeur te Parijs bracht Zondagochtend een bezoek aan het mi nisterie van buitenlandsche zaken om. de deel neming der Italiaansche regeering over te brengen. Voorts heeft admiraal Cavagnari, de Ita liaansche onderstaatssecretaris van marine, tegenover den Franschen marine-attaché te Rome namens zichzelf en namens de Italiaan sche marine zijn leedwezen uitgesproken met den slag welke de Fransche marine heeft ge troffen. De Fransche minister van marine, Campinchi, heeft daarop den marine-attaché verzocht den dank aan admiraal Cavanari over te brengen. Voorts heeft Lord Stanhope het Fransche ministerie van marine een telegram doen toe komen, waarin hij namens de Britsche marine uiting geeft aan zijn deelneming bij de ramp. D is het IDiner dat U wacht In een 1e klas Hotel, waar Cebuto een kamer voor U ge reserveerd heeft. Reis per Cebuto Touringcar en U wordt overal met open armen ontvangen en op Uw wenken bediend, zonder dat het U fooien kost. Cebuto regelt alles. Uit de Cebuto Massakeus: 4 dg Bad Neuenahr 29.50 4 dg. Bergisch Land 24.— 6 dg Harzgebergte 47.— 7 dg. Zwarte Woud 55.— 13 dg Fransche Rlvièra 112. Inlichtingen en Reisgids bij: 1AC. HEEMSKERK, Houtplein 34 - Haarlem - Tel. 16448 Agenten: Spaas, Rijksstraatw. 21, Haarlem-N. Tel. 16531 fa. Bruynzeel, bij Velserp., Velsen-N. Tel. 3064 (Adv. Ingez. Med.) Goebbels spreekt in Dantzig. Goebbels is Zaterdag pen- vliegtuig te Dant zig aangekomen om het slot van de „cultuur- week" bij te wonen. Na zijn aankomst begaf dr. Goebbels zich naar den Stadsschouwburg, waar het ballet van de Berlijnsche opera een uitvoering gaf. Voor het theater stond een ontelbare menigte samengedrongen, welke luide den wensch te kennen gaf, dat Goebbels het woord tot haar zou richten, hetgeen hij na afloop van de voorstelling deed. Hij begon met de groeten van den Führer over te brengen. Vervolgens zeide hij, volgens het D.N.B., dat de Dantzigers dezelfde taal spraken als de Duitschers en stamden uit het zelfde ras. Zij zijn door hetzelfde lot gebonden en derhalve moeten zij terugkeeren tot het Rijk. Him verlangen hiernaar is groot en slechts een wegega,; wa&rjn nijd, afgunst, .en. wanbegrip hèërschëri, kan willen 'pogen zich te verzetten tegeii dezen drang. Hierdoor is evenwel de stad een internatio naal probleem, gev/orden. Zij heeft het ongeluk aan de monding van den Weichsel te liggen en volgens de theorie van Warschau hooren steden, welke liggen aan riviermon dingen steeds tot de landen, waardoor de ri vieren stroomen. Volgens deze theorie hoort ook Rotterdam tot Duitschland, want het ligt aan aan de monding' van den Rijn en de Rijn is een Duitsche rivier. Deze redeneering is niet zonder humor, doch dat weet men te Warschau ook wel en aangezien men weet, dat men ongelijk heeft, scheldt men op Duitschland. De Poolsche chauvinisten verklaren verder, dat zij de Duitschers in een veldslag bij Ber lijn in de pan willen hakken. Goebbels achtte het onnoodig hierover iets te zeggen. Voor in de pan hakken zijn twee noodig, een die hakt, en een die zich laat hakken, doch op het oogenblik ziet spreker geen van beiden, in ieder geval niet bij Berlijn. Goebbels herinnerde vervolgens aan de woorden van den Britschen minister van buitenlandsche zaken, dat Londen verlangde, dat het vraagstuk Dantzig wordt geregeld in vriendschappelijke onderhandelingen en stelde hiertegenover, dat Engeland Polen een blanco volmacht heeft gegeven en poogt Duitschland en Italië te omsingelen Men vergist zich evenwel, wanneer men meent een onmachtig, burgerlijk en zwak Duitschland voor zich te hebben, het natio- naal-socialistische rijk is niet zwak en on machtig, doch beschikt op het oogenblik over de sterkste weermacht ter wereld. Vervolgens vroeg Goebbels: „Gij Dantzigers wilt terug in het Rijk, dit blijkt uit de spon tane geestdrift, waarmede gij mij als afgezant van den Führer hebt begroet. Thans moet de verbondenheid van het bloed spreken van het volk van Dantzig met het Groot-Duitsche rijk en ook de vastberadenheid er moge van Met groote plechtigheid is net nieuwe Hungaaiscne parlement verleden week door rijksregent Horthy geopend. komen wat wil de onverbreekbare trouw aan het gemeenschappelijke vaderland te be waren. Weest overtuigd, dat ieder in Duitschland uw wenschen kent en deelt en met gelijke trouw naast u staat, waarmede gij aan het Rijk hangt. Wat wij in Duitschland willen, is eveneens duidelijk. De Führer heeft in zijn jongste rede in den Rijksdag gezegd op een wijze, welke niet voor misverstand vatbaar is, toen hij ver- Klaarde: „Dantzig is een Duitsche stad en zij wil terug tot Duitschland". Dit moet de wereld begrepen hebben en de wereld moet ook uit het verleden hebben geleerd, dat de Führer geen holle woorden gebruikt". „Ik ben gekomen, om u te sterken in uw vastberadenheid, en nu hebt gij mij gesterkt. Ik verlang van u, dat gij ook in de toekomst, moedig, dapper en oprecht blijft. Duitschland is overal waar Duitschers staan en dus ook bij u". De rede van Goebbels werd telkens door luid gejuich onderbroken. De toehoorders riepen: „De Führer moet naar Dantzig ko men", „Wij willen terug in het Rijk", en „Eén volk, één rijk, één Führer". Boek en Zwaard. Zondag heeft Goebbels in een tweede rede te Dantzig gewezen op de banden, die Dantzig in cultureel opzicht met het Duitsche rijk verbinden. Het zou, aldus de Duitsche minis ter, dwaasheid zijn, het zuiver Duitsche ka rakter van Dantzig te ontkennen. Thans, zoo zeide spreker, is Dantzig plot seling in het politieke brandpunt komen te staan en tot internationaal twistpunt gemaakt. Wellicht meent nu deze of gene, dat in zulke tijden cultureele zaken en vraagstukken op den achtergrond moeten treden of geheel moe ten zwijgen. Het tegendeel is juist. In het bij zonder in zulke kritieke tijden moet de cul tuur het krachtigste spreken. Goebbels besprak vervolgens de cultureele politiek van het nationaal-socialistische Duitschland, waar, naar hij zeide, het op bouwen van de macht hand in hand gaat met het opbouwen van de cultuur. Boek en zwaard, aldus Goebbels, vormen als de symbolen van geest en kracht in ons volk een wonderbare eenheid Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele laiid: Wisselende be wolking, enkele regenbuien. Weinig ver andering in temperatuur. Zwakke tot matigen wind uit Westelijke richtingen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 66 F. Laagste hedennacht 56 F. Hoogste heden 60 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 760 m.M. Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Dinsdag v.m. 4.44 uur; n.m. 5.13 uur. Woensdag v.m. 5.32 uur; n.m. 5.53 uur. Donderdag v.m. 6.17 uur; n.m. 6.46 uur. SANTPOORT Zwemwedstrijden in „Velserend' Een goed geslaagde middag Zaterdagmiddag werden onder auspiciën van de Zwemvereeniging „Velserend" de jaarlijksche schoolwedstrijden verzwommen. Het weer werkte gelukkig mede; er werd met animo gezwommen en de belangstelling was bevredigend, zoodat de heeren Ritman, Otto c.s. tevreden konden zijn. Naast de polowedstrijden trokken natuur lijk de beide estafettes, voor de winnaars waarvoor wisselbekers beschikbaar waren gesteld, de grootste belangstelling. De bekers moesten verdedigd worden dooi de 8 teams van het Kennemer Lyceum en ze deden het met succes. Vooral de heeren- ploeg, legde een dusdanige superioriteit aan den dag, dat ze met „vlag en wimpel" het eerst door de finish ging. Meer strijd was. er tusschen de ploegen van de Velschensche H. B. S. en die van de M.T.S. Tenslotte wonnen de Velsenaren. Ook de damesploeg van het Lyceum zege vierde, al was hier het verschil met num mer 2 niet zoo groot. De ploeg van de Vel- sensche H.B.S. speelde in dit nummer geen rol. Nadat ze resp. van het Kennemer Lyseum en de R.H.B.S. 2 vrij gemakkelijk gewon nen hadden, plaatsten zich voor de finale van het waterpolo-tournooi de R.H.B.S. I en de M.T.S. I. Aanvankelijk scheen deze strijd aan de ver wachtingen te zullen beantwoorden. Wel nam de H.B.S. door toedoen van Duinker een 20 voorsrong, doch toen de M.T.S.'ers, onhoud baar voor Wevers, een tegenpunt scoorden, kwam de spanning er in. Na de rust wachtten 5 M.T.S.'ers één hunner was tegelijk met een H.B.S.'er voor de rust het water uitgezonden tevergeefs op hun doelman en het duurde niet lang of Duinker bracht den stand op 31. Nu was het aardige van den strijd er af De M.T.S.'ers geloofden het wel en verdedig den hun kansen niet meer serieus. De H.B.S voerde den stand tot 51 c-p, waarna M.T.S nog een mooi doelpunt noteerde. H.B.S. stelde zich met 52 dus wederom in het bezit van den wisselbeker. De gedétailleerde uitslagen waren: 25 M. schoolslag meisjes. 1. Aafke Wareman 25.8 sec., 2. Eveline de Boer 26.8 sec. 3. Joke Straakenbroek 27 sec. 25 M. schoolslag jongens: 1. Rob ten Gro tenhuis 23.4 sec. 2. Gerard Tot 24.5 sec. 3. Loeki Lichtenbelt 25.3 sec. 25 M. rugslag jongens. 1. Gerard Tot 22.1 2. Loeki Lichtenbelt 24.8, 3. Hans Markus 28 sec. 25 M. vrije slag meisjes. 1. Aafke Wareman 26 sec.. 2. Puck Lam, 27.3 sec., 3. Carla Voren kamp 28.1 sec. 25 M. vrije slag jongens. 1. Martin Hof man 19.1 sec. 2. Gerard Tot 20.3 sec., 3. Loeki Lichtenbelt 20.4 sec. t 6 x 50 M. vrije slag Middelbare scholen (jongens) Om den Velserend-beker, I. Kennemer Lyceum 3 min. 8 sec., 2. Rijks H.B.S. (Velsen"» 3 min. 19.2 sec. 3. M.T.S. Haar lem 3 min. 20.4 sec. 6 x 50 M. vrije slag. Middelbare scholen (meisjes). Om de Velserend-beker. 1. Kenne mer Lyceum 4 min. 5.6 sec. 2. M.U.L.O. (Bloe- mendaal) 4. min. 10.2 sec. 3. Rijks H.B.S. (Vel- sen) 5 min. 10 sec. Waterpolo-tournooi. R.H.B.S. 1 (Velsen)—Kennemer Lyceum 31 M.T.S. I—R.H.B.S. II (Velsen) 4—1 R.H.B.S. I—M.T.S. I 5—2 SUCCESSEN OP CONCOURS. Het dubbel-mannemkwartet ,De Vereenigde Zangers", dirigent de heer H. van Dijk, heeft op het zangconcours te Krommenie in de hoogste afdeeling mannenkwartetten met 297y2 punt een tweeden prijs behaald. Als verplicht en vrij nummer werden uit gevoerd „Tehuis" en „Psalm 42", beide van Jac. Bonset. Op hetzelfde concours behaalde het Man nenkoor Zanglust, eveneens onder leiding van den heer Van Dijk, in de eere-afdeeling man nekoren met 343 punten een eersten prijs met lof der jury. JAARVERGADERING VAN „KONINGINNEDAG". De jaarvergadering van de vereeniging „Ko ninginnedag" zal a.s. Donderdagavond in café-restaurant Bellevue worden gehouden. De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, bestuursverkie zing en mededeelingen omtrent de feestviering op 31 Augustus WA1KT EEKICUTIN MARKT. Alkmaar, 17 Juni. 1841 stuks boter van y2 K.G. Groothandel 6570, kleinhandel 721275. Kippeneieren: groothandel 3.253.45, eenden eieren 2.75. AGENDA VOOR BEVERWIJK MAANDAG 19 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Kozakkenbloed" en „Sterrenparade", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Jongensstad" en „Drie mannen in de sneeuw", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De gemaskerde adelaar" en „IJscó-toeristen", 8 uur. DINSDAG 20 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Kozakkenbloed" en „Sterrenparade", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Jongensstad" en „Drie mannen in de sneeuw", '8 uur. RADIO PROGRAMMA DINSDAG 20 JUNI 1939. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. K.R.O.-uitzcnding. 1.005.10 HIRO. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek. (Ca. 8.15 Be richten). 10.— Gramoroonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.— Berichten. 12.15 KRO- richten). 10Gramofoonmuziek. 11.30 Gods- Vrouwenuur. 3.Gramofoonmuziek. 3.15 KRO-Kamerorkest. 4.— Gramofoonmuziek. 4.05 Lezing „Zij zijn niet dood". 4.30 Gramo foonmuziek. 4.35 Berichten. 4.40 Gramofoon muziek. 4.45 Causerie „Eenheid als beginsel der theosofie". 5.10 KRO-Melodisten. 5.45 Fe- licitatiebezoek. 6.05 KRO-Melodisten (Om 6.30 Berichten). 6.35 Sporthalfuur. 7.00 Berichten 7.15 Causerie Stichting „Nationaal Centrum". 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 Zwemcursus. 8.— Berichten A.N.P., mededeelingen. 8.15 Stede lijk orkest van Maastricht. 9.15 Gramofoon muziek. 9.30 De Meesterzangers (9.40—9.50 Gramofoonmuziek. 10— Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Lajos Veres en zijn Hongaarsch orkest. 11.00—12.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO-L'itzending. 8.— Orgelspel. 8.15 Berichten. 8.17 Gramo foonmuziek. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gewijd concert (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Viool en piano. 11.— Causerie „De vrouw en het wereldbeeld". 11.10 Huishoudelijke wen ken. 11.35 Omroeporkest en solist. 12.15 Be richten. 12.17 Gramofoonmuziek. 1.15 AVRO- Amusementsorkest. 2.Zang met pianobege leiding. 2.30 Ensemble Jetty Cantor en solist. 4.30 Kinderkoor. 5.— Kinderhalfuur. 5.30 Om roeporkest. In de pauze: Gramofoonmuziek (ca. 6.25 Berichten). 7.— Renova-septet. 7.40 „Hoe breng ik mijn vacantie door?", interview 8.— Berichten A.N.P., radiojournaal, mede deelingen. 8.25 Gramofoonmuziek. 9.10 Decla matie. 9.30 Omroeporkest. 10.Radiotoonel 10.25 AVRO-Amusementsorkest. 11.— Berich ten A.N.P. gramofoonmuziek. 11.3012.00 AVRO-Dance-Band. DROITWICH 1500 M. 11.40_11.45 en 12.20 Gramofoonmuziek. 1.20 Reportage. 1.502.20 Pianovoordracht. 4.20 Reportage. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Re portage 6.20 Berichten. 6.50 Solistenconcert 7.25 Het Bonnybridge en District-orkest. 7.50 ..Town planning in Germany", dialoog. 8.20 Radlotooneel met muziek. 9.20 Berichten. 9.50 Actueele causerieën. 10.10 BBC-Theaterorkest en solisten. 11— Grosvenor House dansorkest 11.50 Gramofoonmuziek 12.1512.20 Berich ten. RADIO PARIJS 1648 M. 9.009.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. 1.25 Stafmuziek van de Garde Républicaine. 2.35 Pianovoordracht. 3.50 en 4.40 Zang. 5.20 Derveaux-orkest. 6.35 Cello en piano. 7.20 Cantrelle-orkest. 8.50 Trioconcert. 9.50 11.50 Radiotooneel. KEULEN 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.35 Stedelijk orkest van Osnabrück. 8.509.50 Münchener Schram- melensemble en solisten. 12.20 Omroeporkest en solist. 2.303.20 Populair concert. 4.20 Stedelijk orkest van Osnabrück. 7 Gramo foonmuziek. 8.50 Hermann Hagestedt's orkest en solisten. 12.20—3.20 Nachtconcert (opn.) BRUSSEL 322 M 12.20, 1.30—2.20, 5.20, 6.50, 7.20 en 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 en 10.30 Omroepsym- phonie-orkest. 10.5011.20 Gramofoonmuziek BRUSSEL 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Radio orkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Or gelconcert. 6.35 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 en 9.35 Radio-orkest en solist. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Politiek dagbladoverzicht. 8.50 Lutz- kwartet en solisten (opn.) 9.35 Zang met piano begeleiding 10.20 Berichten 10.40 Berlijnsch Strijktrio. 11.00 Berichten. 11.2012.20 Om- roepkleinorkest.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3