Haarlemsche Voetbalbond^ KORFBAL WIELRIJDEN. DAMMEN. HANDBAL. SCHAKEN PAARDENSPORT. WANDELSPORT KON. NED. VOETBALBOND R. K. VOETBAL VOETBALNIEUWS HENGELEN MAANDAG 19 TUNT 1939 KON. NED. KORFBALBOND Oosterpark—T. H. B. (6—6) T. H. B. blijft tweede-klasser. Het gelijke spel, dat de Haarlemmers op het keiharde en kleine terrein hebben bevochten, hebben zij voornamelijk te danken aan Booms, die een prachtige partij speelde en vooral ver dedigend uitstekend werk deed. Daarna moeten vooral ook v. d. Waals en Hermus, die ieder twee fraaie doelpunten scoorden, en de dames M. Roose en M. Liefering genoemd worden. Het duurde vrij lang voordat v. d. Waals, die niet veel steun van zijn vakgenoot Roose had, de score opende. Oosterpark maakte gelijk, waarna tusschen twee spelers een gespannen verhouding ontstond. Beiden werden het veld uitgezonden. Daarna verliep de wedstrijd zeer prettig. Met een 32 stand voor de thuisclub ging de rust in. Direct na rust is T. H. B. het sterkst. Hermus scoort na een snellen ren van achter den paal 33 en in de eerste opstelling v. d. Waals (34). Daarna volgen de doelpunten nog sneller. Het wordt 44 door een dame van Oosterpark, 5—4 door Booms, 55 door een afstandschot van een Oosterpark-heer, 65 door Hermus en 6—6. Onder groote spanning komt met dezen stand het einde. DE INDEELING DER COMPETITIE. Bij de District-vergadering van den Konink lijken Nederlandsehen Korfbal Bond is de in deeling van de competitie 3e klasse seizoen 1939'40 voor Oosterkwartier 2 en 3 aldus: 3e klasse afd. 3. Oosterkwartier 2, Sport Ver eent 2, Nieuw Flora, D. D. V. 2, Amsterdam Noord, Indo, Westerkwartier 3 en Meervogels. 3e klasse afd. E: Oosterkwartier 3, Aurora, T. H. B. of Oosterpark, D. E. D. 2, Amsterdam Zuid 2, Amstelodanum 2, Ready Teeka en Archipel 2. Terwijl zooals bekend is Oosterkwartier 1 dit komende seizoen speelt in de le klasse K. N. K. B. Noord-Holland. HAARL. KORFBALBOND H. K. C. HAARLEM. Secretaresse: A. Brakel, Mr. Cornelisslraat 12. Gespeeld 13 Juni: N. FloraHaarlem 2 42, adspiranten Animo ReadyHaarlem b 31. Te spelen Zaterdag 24 Juni: Sport Vereent A- Haarlem A te 3 uur in Santpoort, vertrek van het Noorder Sportpark om half drie, Aurora b Haarlem b om 3 uur Vergierdeweg, vertrek van het Noorder Sportpark te half drie. Aangenomen als lid de heer H. de Vre. Voorgesteld als adspirantlid Piet Hart, Pega- susstraat 49 door Piet Minderhout en de adsp. comm. De jaarvergadering wordt gehouden op Don derdag 29 Juni in Suisse, aanvang 8.15 uur. Candidaten voor de bestuursvacature worden ten spoedigste schriftelijk aan het secretariaat ingewacht. Op de jaarvergadering kunnen geen candidaten meer gesteld worden. Trainen: Senior leden Vrijdags van 79 uur onder leiding van den heer Brauckman, adspi ranten Dinsdags van 79 uur onder leiding van de adsp. comm. Vrij oefenen: seniore leden Woensdag van 79 uur adsp. Zaterdags van 24i/? uur. Series: Op 2 Juli neemt een comb, van ons deel aan de series van T. H. Finale der Lagere Serie van den H. K. B. Op het terrein van Spart Vereent werd de eindstrijd voor deze wedstrijden gestreden, door Animo Ready 3, Aurora 3 ên Oosterkwartier 6. Er werd begonnen met de ontmoeting Oosterkwarticr 6Animo Aeady 3. In de eerste minuten verkrijgt Oosterkwartier reeds een doelpunt uit een doorbraak van C. Sleenkist (sl0), Spoedig hierop lost T. Egberink een afstandschot, dat doel treft (20). Met dezen stand komt de rust. In het tweede gedeelte van dezen strijd weet Oosterkwartier nog eens te doelen door mej. A. Hoefsmit (30). De hierop volgende strijd tusschen Animo Ready 3 en Aurora 3 werd door Aurora ook met 30 gewonnen, nadat de rust met blanco stand intrad. In den eindstrijd plaatsten zich dus Ooster kwartier 6 en Aurora 3. Alhoewel Oosterkwartier in het eerste ge deelte van deze ontmoeting de beste doelkan sen verkreeg, gelukte het haar niet te scoren, zoodat ook hier de ruststand dubbel blank was. Enkele minuten later, krijgt Oosterkwartier een strafworp toegewezen, deze wordt gemist, maar onmiddellijk teruggespeeld en C. Steen- kist maakt het eerste doelpunt (10). Een Aurora-heer scoort echter spoedig de ge lijkmaker (11). Even later brengt een dame van Oosterkwartier de stand op (21), waarop we derom de gelijkmaker spoedig volgt (22). Oosterkwartier behoudt het beste van het spel maar heeft geen geluk met schieten. Als het einde van den strijd nabij is, en er nog slechts 1 minuut moet worden gespeeld is een Aurora-heer zoo gelukkig een afstandschot te lossen, dat doel treft 23. Hiermede won Aurora 3 het kampioenschap Lagere Serie's. Groote Prijs van Kieldrecht voor Middelkamp. H. K. C. „ANIMO READY". Secretaris: J. P. Kruger. Twijnderslaan 27. Wedstrijdsecretariaat: Barendsestraat 29. Gespeeld: Animo Ready bSport Vereent b 12 Animo Ready aHaarlem b 31 Animo Ready 3Oosterkwartier 6 03 Animo Ready 3Aurora 3 03 Te spelen: Zaterdag 24 Juni: Meerlebosch bAnimo Ready b 2.30 uur Meerlebosch cAnimo Ready b 4 uur Dinsdag- en Donderdagavond trainen! CHRISTELIJKE KORFBALBOND „Onder Ons". Secretaresse Mej. L. v. Rossum. Langedijkslr. 32, Haarlem. Wedstrijdsecr. C. Lutter, Nijlstraat 29. HaarL Te spelen op Dinsdag 20 Juni: N. Flora comb.Onder Ons comb. Aanvang 7 uur op het terrein aan de v. O. de Bruynstraat. Te spelen op Zaterdag 24 Juni: Fiks 2Onder Ons 1. De competitiestand is thans: Onder Ons 6 6 0 0 302 12 Fiks 2 6 3 1 2 11—17 7 Top 2 6 1 2 3 8—16 4 K. V. S. 3 7 1 1 5 5—14 3 Ijsvogels 3 3 1 0 2 38 2 Onder Ons 1 is tot nog toe ongeslagen kam pioen van klasse 3A. De adspiranten trainen a.s. Zaterdag op het terrein aan de Zanderij vaart. Zij, die Zaterdag a.s. niet meegaan naar Oegstgeest worden ver zocht ook naar het terrein te gaan om de adspi ranten te trainen. HULDIGING HAARLEMSCHE KAMPIOENEN EN SIMULTAANSEANCE P. J. VAN DARTELEN Maandagavond 26 Juni a.s. zal in het clublo kaal der Haarlemsche Damclub, bovenzaal „Het Hof van Holland", die huldiging plaats vinden van de nieuwe Haarlemsche kampioenen, terwijl op dien avond tevens de in de afgeloopen wed strijden om de persoonlijke kampioenschappen van Haarlem en Omstreken behaalde prijzen aan de winnaars zullen worden uitgereikt. Ter gelegenheid hiervan zal de hoofdklasse; kampioen van Haarlem en Omstreken, P. J. van Dartelen, dien avond een simultaanséance ge ven, waaraan ook niet-leden van damclubs kun- aen deelnemen. De Nederlandsche wielrenner Middelkamp heeft voor de derde maal den wegwedstrijd om den grooten prijs van Kieldrecht over 150 K.M. gewonnen. Zijn tijd bedroeg 3 uur 58 min. 2 sec. 2. De Mayer (Nederland) 3 uur 58 min. 40 sec. 3. Seynaere (België). 4. Gijssen (Nederland). 5. Valentijn (Nederland). 6. Bonduel (België). Schild wint wederom een elappe van „De Ronde van Duitschland". Schild. Nadat de renners een rustdag te Stuttgart hadden, zetten zij Zaterdag de ronde van Duitschland voort met de veertiende etappe van Stuttgart over Karlsruhe, Landau en Zwei- beeken naar Saarbrucken, over een afstand van 229,8 K.M. De Duitscher Schild won dezen rit in de sprint met een tijd van 6 uur 19 min. 56 sec. In de algemeene rangschikking kwam geen verandering. Zimmerman verloor eenige minu ten, doch neemt toch de derde plaats achter Scheller in. Umbenhauer draagt nog steeds de leiderstrui. België leidt thans in het landen- klassement. De vijftiende étappe van Saarbrücken over Homburg, Ludwigshafen, Mannheim en Darm stadt naar Frankfort aan Main, een afstand van 263.4 K.M.. werd gewonnen door den Duitschen renner Fischer, die een tijd maakte van 7 uur 28 min. 24 se». Umbenhauer leidt nog steeds in het algemeen klassement. Wederom een overwinning voor Excelsior. Excelsior hield Zondag een clubontmoeting tegen de Germaan uit Amsterdam. Ditmaal werd gereden een tijd-race, voor pelotons van 6 renners. Er startten 6 pelotons: 3 van Excelsor en 3 van de Germaan. De tijden der pelotons luiden als volgt: lste peloton Germaan 1 uur 38 min. 48 sec.; 2de peloton Excelsior 1 uur 35 min. 15 sec.; 3de peloton Germaan 1 uur 37 min. 27 sec.; 4de leloton Excelsior 1 uur 34 min. 40 sec. 5de peloton Germaan 1 uur 33 min. 45 sec., 6de peloton Excel sior 1 uur 38 min. 11 sec. De totaal tijd der pelotons luidt: Excelsior 4 uur 48 min. 12 sec.: Germaan 4 uur 50 min. De deelnemers van de winnende vereeniging hadden een mooie herinnerings-medaille in ont vangst te nemen. De junioren van Excelsior reden een wed strijd over 40 K.M. De uitslag werd: A-junioren: 1. C. Boersma, 2. Ch. Schilfout, 3. M. Taverne. B-junioren: 1. Tholen, 2. Jb. Jas, 3. J. Bron. H. S. V. „De Kampioen". Zondag werd de 3e rit van de zomercompe titie gereden. De uitslag was: A-Klasse: finale 1. De Lange 3 p. (competitie 5 p.), finale 2. de Best 4 p. (competitie 4 p.). Uitslag B-Klasse: 1. /P. Duyns 5 p., 2. Eldik 4 p., 3. Feije 3 p. De stand der competitie is als volgt: A-Klasse: de Best 14 p., de Lange 7 p., Nes 7 p., Val kan an 6 p. B-Klasse: Feije 12 p., Eldik 9 p., Wolff 6 p., Laan 5 p., P. Duyns 5 p. R.K.W.V. ACHILLES. Zondag hield Achilles den 2en rit der Record-competitie. De uitslagen waren als volgt: A-klasse 60 K.M.: 1. D. Claassen 1.43.34, 2. J. Klinkenberg 1.45.43. B-klasse. 45 K.M.: 1. C. Portegies 1.16.1, 2. J. Ekel 1.16.10. C-klasse. 30 K.M.: 1. Jouby 55.31, 2. Vlietstra 55—36. Juniores 30 K.M.: 1. v. Rooden 54.34, 2. v. Zijl 55—57. Ook wisten de renners op de Zaandamsche Wielerbaan successen te boeken. J. Stet won den klassementswedstrijd voor Amateurs en Cor Portegies de afvalrace. Hedenavond op de vergadering laatste ge legenheid om zich op te geven voor den auto bustocht van Zondag naar Den Bosch. H.S.V. „VOORUIT". Zondag werd door de H.S.V. ..Vooruit" een aanvang gemaakt met de zomercompetitie snel wandelen afdeeling juniores. De uitslag werti: 1 J. Medemblik 18 min., 2 H. Bakker 18 min. 20 sec.. 3 P. Medemblik 18 min. 20 sec., 4 Th. Smit 18 min. 35 sec., 5 Br. Visser 19 min. 0.5 sec Handbaltournooi Concordia. Damesfinalc. RapiditasCarna (20). Direct na den aanvang ontwikkelt zich een vlugge gelijk opgaande strijd. De Rapiditas- voorhoede is gevaarlijker, maar de keepster van Carna is in goeden vorm. Het spel golft snel op en neer, maar voorloopig houden de achter hoedes stand. Eindelijk als de middenlinie snel opbrengt, scoort mej. Poorter voor Rapiditas (10). Carna stelt alles in het werk om den ge lijkmaker te scoren, maar de achterhoede van Rapiditas weet doelpunten te voorkomen. Weder om heeft Rapiditas succes uit een mooien aan val (20). Hiermede breekt de rust aan. Na de hervatting komt Rapiditas geweldig in den aan val, maar op schitterende wijze weet de keepster van Carna haar doel schoon te houden. Met een 20 overwinning voor Rapiditas komt het einde. Heeren-verliczersronde. RapiditasAchilles 83 (41). Nadat Rapiditas van Concordia had verloren, moesten zij in de verliezersronde tegen Achilles uitkomen, die van Niloc had verloren. Spoedig woFdt. de score door Rapiditas geopend (10). Achilles laat zich niet onbetuigd, want weldra kan keeper Baars den gelijkmaker uit het net halen (11). Rapiditas niet ontmoedigd, komt nu in de meerderheid. Steeds moet de achter hoede van Achilles handelend optreden, maar kan niet verhinderen dat Rapiditas den stan'd opvoert tot 41. De tweede helft geeft nog vlugger spel te zien,. Beide ploegen spelen zeer enthousiast. Regel matig wordt de stand opgevoerd tot 83, waar mede het einde komt. Verdere uitslagen: Dames: CarnaZaanland 40 RapiditasLijnden 50 Finale: RapiditasCarna 20 Verliezersr.: LijndenZaanland 11 Heeren: Concordia Z.Rapiditas 52 NilocAchilles 20 Finale: Concordia Z.Niloc 03 Verliezersr.: RapiditasAchilles 83 R. K. SCHAAKCLUB „HET WITTE PAAAD" De navolgende competitie-partijen werden gespeeld: le klasse: J. ReeuwijkM. Vermeer V2V- C. v. SoestM. v. d. Berg 10 2e klasse: J. Wijfjes—G. v. d. Reep 0—1 A. StokmanW. Witteman 10 Th. v. Schie—Th. Grootjen 10 LEZING MARWITZ. Dinsdagavond zal de heer J. H. Marwitz in het clublokaal van het Haarlemsch Schaakge zelschap Lange Margarethastraat 13 een lezing houden over het onderwerp „Het nut der eind spelstudie". Prins Bernliard bij concours te Rotterdam. Kapt. De Bruine en Kapt. Tonnet winnen. Het 2-daagsche concours hippique uitgeschre ven door de sociëteit gevestigd in de Rotter- damsche manege, is ditmaal op het terrein der voetbalvereeniging< Sparta gehouden. Het spring concours, dat Zaterdagmiddag op Sparta aan ving, was een onderdeel van den samengestelden wedstrijd, die 's morgens vroeg op de terreinen bij het vliegveld Waalhaven waren begonnen, met den dressuurproef. Ook de cross country over een parcours van pl.m. 2000 m. was des morgens bij Waalhaven verreden. De zilveren medaille, welke door H.M. de Ko ningin was uitgeloofd voor den winnaar van den samengestelden wedstrijd, werd door R. A. G. Davidson met Bruintje (eig. Ad. Klege, Rotter dam) gewonnen. De eerste dag werd besloten met het spring concours. Na een prachtig parcours eindigden zoowel luit. Gruppelaar met Peacock als kapt. J. A. de Bruine met Ernica als eerste in den tijd van 95 sec. zonder fouten. Zij moesten de eerste zeven hindernissen, welke verzwaard werden, in tijd overrijden. Beiden maakten vier fouten doch 'kapt. de Bruine maakte een tijd van 261/5 sec., terwijl luit. Gruppelaar 28 sec. noteerde. De uitslag van het springconcours was: 1. Ernica, eig. Colenbranderfonds, (kapt. J. A. de Bruine) 0 ft. 95 sec.; 2. Peacock, luit Grup pelaar, Amersfoort 0 ft. 95 sec.; 3. Kantaha, kapt. C. Tonnet, Amersfoort 0 ft. 9ö sec,; 4. Carina, kapt. Greter, Amersfoort 0 ft. 100 sec.; 5. en 6. Kestrelle, eig. Ruys de Perez, Soesterberg (kapt. J. A. de Bruine) 4 ft. 95 sec. en Isard, eig. Colenbranderfonds, (ritm. Baron Sirtema van Grovestins) 4 ft. 95 sec.; 7. Tabouret, kapt. J. A. de Bruine, Scheveningen 4 ft. 97 sec. Zondagmiddag is het twee-daagsch concours- hippique op het Sparta-terrein te Rotterdam voortgezet. De belangstelling op dezen middag was grooter dan den vorigen dag, hetgeen voor een deel ook te danken was aan het bekend worden van het bezoek, dat Prins Bei-nhard voor nemens was aan het concours te brengen. Het concours op den tweeden dag werd ingezet met een dressuurproef. Direct daarop volgde het springconcours b, waaraan pl.m. 60 paarden deelnamen. 9 ruiters legden het parcours fout loos af. De snelste deelnemer was ritmeester baron Sirtema van Grovestins, die met vier fou ten als tiende werd geklasseerd. Hij maakte een tijd van 76 sec. Men was juist aangevangen met het concours voor rijpaarden, toen Prins Bernhard in gezel schap van zijn adjudant, kapt. J. K. H. de Roo van Alderwerelt, arriveerde. De comitéleden, de heeren W. C. Bolle en J. van Breen, en de heer W. v. d. Vorm ontvingen hem aan de poort van het stadion. De winnaars in de lichtgewicht- en zwaar gewichtklasse van jachtpaarden moesten samen overrijden voor de zilveren medaille van den prins. Persoonlijk overhandigde de prins de medaille aan den winnaar, den luitenant H. M. van Weel met Steve. Het laatste nummer van den dag en het belang- ■ijkste van het geheele concours hippique was het springconcours om den „Prijs van Rotter dam". Het parcours was zeer zwaar en moest binnen 133 sec. afgelegd worden. Over een lengte van 775 Meter waren 18 hindernissen uitgezet, tot een maximum hoogte van 1.55 M., drie ruiters reden het parcours zonder fouten, dat ter be slissing gedeeltelijk door hen moest worden over gereden, waarbij thans ook de tijd van gewicht was. Het scheelde daarbij slechts 1 seconde of kapt. J. A. de Bruine had dit jaar wederom ge wonnen. Hij legde het verzwaarde parcours met Ernica foutloos af in 25 sec. Kapt. C. Tonnet deed er met Kantaha juist een seconde minder over. De derde ruiter, de heer P. Leeuwenburg met St. George maakte bij de laatste hindernis een fout, en werd daarmede derde geklasseerd. Zijn tijd was nu 26 sec. De uitslag was: 1. Kantaha, kapt. C. Tonnet 0 ft. 96 sec.; 2. Ernica, eig. Colenbranderfonds (kapt. J. A. de Bruine) 0 ft. 103 sec,; 3. St. George, eig. D. H. Pasman, Scheveningen (P. Leeuwenburg) 0 ft. 107 sec.; 4. Tabouret, kapt. J. A. de Bruine 4 ft., 105 sec.; 5. Peter Pan, eig. mevr. Gruppelaar, Amersfoort (luit. Gruppe laar) 4 ft. 110 sec. H. A. V. „De Kampioen". De 15 K.M. Handicap-snelwandelwedstrijd heeft Zondag vanaf het gebouw „Olympia" onder zeer groote belangstelling plaats gehad. Als volgt kwamen de loopers binnen: 1. F. v. d. Vijver 1 uur 16 min. 45 3/10 sec.; 2. J. v. Baarle 1 uur 17 min. 35 3/8 sec.; 3. A. J. Beuke ring 1 uur 18 min. 55 sec.; 4. H. Tol 1 uur 19 min. 33 1/10 sec.; 5. Zwemmer; 6. A. Herben; 7. G. R. ter Horst; 8. J. Zwaan; 9. H. Holthuis; 10. H. J. v. Piepenbeek; 11. J. v. Looij 12. Bos, le pr. v. d. Vijver Z. H. B. beker; 2e pr. J. v. Baarle zilveren sigarettenkoker; 3e pr. Engel- sche Cup Beker J. Beukering; 4e pr. H. Tob. Alle andere deelnemers kregen een fraai diploma ter herinnering. De prijzen wei-den met eenige toepasselijke woorden door den heer A. A. Ramaker uitgereikt, wandelscheidsrech- ter was de heer G. A. Ramaker. De Haarlemsche politie had voor een goede regeling zorg gedragen. Beslissing nog niet gevallen. - Ajax en D. W. S. winnen. W. V. V. en Helmond eerste klasscr. Wageningen ver overt den K. N. V. B.-beker. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De rooster van de wedstrijden om het voetbal kampioenschap van Nederland is thans afge werkt tot op de ontmoeting AjaxEindhoven na. Ajax, dat de beste kansen had, heeft zijn po sitie nog vei-beterd door een 52 overwinning op Achilles. De strijd tusschen de beide run ners up, DWS en NEC, heeft een groote over winning voor de hoofdstedelingen gebracht, cue met 72 revanche namen voor de in Nijmegen geleden nederlaag. NEC is dus uitgeschakeld en DWS heeft af te wachten wat Ajax de volgende week op eigen terrein tegen Eindhoven doet. Ajax zal reeds door een gelijk spel het kam pioenschap verwerven en naar menschelijke be rekening zal het die kans niet laten glippen. In dien Ajax verliest, zal een beslissingswedstrijd tegen DWS uitmaken, welke der Amsterdamsche clubs den hoogsten Nederlandschen voetbal- titel zal dragen, De stand luidt: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Ajax 7 4 2 1 10 16—11 D. W. S. 8 3 4 1 10 20—11 N. E. C. 8 4 0 4 8 12—20 Eindhoven 7 2 3 2 7 14—12 Achilles 8 116 3 12—28 W. V. V. en Helmond wonnen van G. R. C. en Bleijerheide en zijn dus eerste klasser. Wagenin gen veroverde door een kranige 21 zege voor een jaar den K. N. V. B. beker. De uitslagen zijn: D. W. S. N. E. C. 7—2 AchillesAjax 25 AFD. n Beslissingswedstrijd promotie-comp. 2e klasse BleyerheideHelmond U2 AFD. V. Beslissingswedstrijd promotie-comp. 2e klasse G. R. C.—W. V. V. 0—1 Eindstrijd K. N. V. B.-beker: WageningenP. S. V. 21 OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP SchijndelVosta tHAP V.V.A.Kerkracle PROMOTIE/DEGRADATIE Zwaluwen VooruitWilskracht Roda—H.B.C. H D.E.S.—I.E.V. ReoConstantius D.O.S.S. UIThe Unity II Denemarken slaat Noorwegen Zondag is te Kopenhagen het eindspel va/w j ubileumtournooi, dat ter gelegenheid ?eï vijftigjarig bestaan van den Deenschen vLïeï Bond in de Deensche hoofdstad werd «SbaI gespeeld. Denemarken kwam tegenVomÏÏen' in het veld en won met 6-3, nadat dé3 3—2 ten gunste van de Noren was ingegaan 1-0 1-1 M haar 0-1 4-0 2-0 Vijftienjarig bestaan „De Brasem" Dit jubileum werd gevierd met een «tonta, wedstrijd op witvisch in de Leidsche vafrtk- Vogelenzang. Deelgenomen werd door 18\,f? eenigingen, aangesloten bij de Vrijstaande Hw gelsport Vereenigingen van Haarlem Er werd tweemaal VA uur gevisch De vaamt was scihtterend. vangst le „Morgenrood'' met den ploeg A v n»v F. Schmit Jongbloed. A. v. d. Aar H v 5' Schoot en J. L. Meijer, 2e „Nooit Gedahct"'moi J. Abswoude, A. Steynman, J. Dekker J>- C. Delissen en Th. Abswoude. 3 't Kamprtio De Forel, 5 Dageraad Heemstede, 6 Sport J Strijd, 7 Onder Ons. 8 D.L.V.. 9 de Vrije Hen gel, 10 Vischlust. Je Wen" De prijzen welke bestonden uit een collectie bekers, kransen en takken, werden des avond door den voorzitter, den heer C. Burgers met een hartelijk woord aan de winnaars uitgereikt in café J. L. Prins, aan de Leidsceh vaart. 't Baarsje. Bovengenoemde vischvereeniging hield Zon dag haar onderlingen wedstrijd op witvisch in de Hoofdvaart. In het clubhuis reikte de viorzitter de heer H. Veen de prijzen aan de winnaars uit. De uit slag was: 1 R. Papenburg, 2 C. v. cl. Pol 3 A Gerts, 4 H. Veen, 5 B. G_abor, 6 A. Akersloot. 7 J. v. Doox-n, 8 B. Verhoef, 9 L. v. Esch, 10 Jac. Bos. WiSüSiiSÜXi' Officiëele mededeelingen Secretariaat: Duvenvoordestraat 62 Haarlem. Tel. 14569 SPREEKUUR. Gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus wordt geen spreekuur gehouden Aan hen, die een onderhoud wenschen wordt verzocht dit schriftelijk aan te vragen. COMMISSIE HERDENKING 40-JARIG BESTAAN. Vergadering van de Commsisie voor de herdenking van het 40-jarig bestaan op Woensdag 21 Juni a.s., des avonds 8.30 op het Bondsbureau. BONDSBESTUUR. Vergadering van het Bondsbestuur op Vrijdag 23 Juni a.s. des avonds te 8 uur op het Bondsbureau ter voorbereiding van de jaarvergadering. SPORTWEEK 1939. Aan de Besturen der aangesloten vereeni gingen is een circulaire gezonden in zake deelname aan den optocht voor de Sp :t- week 1939. H.H. Secretarissen worden ver zocht de bijgevoegde inschrijving voor deel name morgen 20 Juni aan het Bondsbureau in te zenden (ook indien niet wordt deel genomen) Laat de deelname zoo groot mogelijk zijn, den jubileerenden H.V.B. waardig! H.H. PENNINGMEESTERS. De Penningmeester van den H.V.B. brengt ter kennis, dat de nota's voor ledenopgave, opgelegde boete enz. enz. zijn verzonden. Mocht men de nota niet ontvangen heb ben, dan gelieven de betrokken penning- meesters om toezending van een afschrift te verzoeken. Onder geen enkele omstandigheid zal men zich later op de niet-ontvangst der nota kunnen beroepen. Betaling kan geschieden bij voorkeur op onze Postgirorekening No. 309438 ten name van den Haarl. Voetbalbond te Haarlem of ten huize van den penningmeester. Prins Hendriklaan 62 te Overveen. Bij storting op onze postrekening gelieve men het stortings bewijs als kwitantie te bewaren. DECLARATIES. Met het oog op het afsluiten der boeken wordt aan H.H. Officials en in 't algemeen aan hen, die iets van den H.V.B. te vorderen hebben, verzocht hun declaraties onverwijld aan den penningmeester van den H.V.B den heer Ch. Boeree, Prins Hendriklaan 62 te Overveen, in te zenden. VOORSTELLEN JAARVERGADERING. Aan verenigingsbesturen, die voorstellen ter behandeling in de jaarvergadering wen schen in te dienen, wordt verzocht die voor stellen vóór 23 Juni a.s. aan het Bonds bureau in te zenden. SCHEIDSRECHTERS. Verhuisd: G. C. Houtzager, naar Van Zeg- gelenstraat 91 Haarlem. Bedankt,: L. van der Ven te Hoofddorp. BEKNOPT VERSLAG VERGADERING BONDSBESTUUR VAN 9 JUNI 1939. Alle bestuursleden wonen deze vergade ring bij. De notulen der vergadering van 5 Mei worden ongewijzigd goedgekeurd. Krachtens de voorstellen der Bestuurs commissie wordt een viertal strafzaken be krachtigd. Overgaande tot ae behandeling van de agenda wijdt de Voorzitter eenige gevoel volle woorden aan het plotseling overlijden van den heer B. Timmerman, in leven lid van de vereeniging E.D.O. In verband hier mede deelt hij mede. dat aan de familie en de vereeniging de deelneming van den HVB. is overgebracht. Van den K.N.V.B. is bericht ingekomen, dat aan de H.H. H Bonke en A. Mosterd door den K.N.V.B. toestemming is verleend de leden van de vereeniging Kennemerland te trainen, terwijl eenzelfde mededeeling is ontvangen van den heer A. Rootlieb voor training van de leden van R.C. Brederode, Op een desbetreffend verzoek wordt aan de Vereeniging van Leeraren in de Licha melijke Opvoeding een bijdrage van 5, voor de uitgifte van het sportadresboekje toegekend. Afwijzend wordt beschikt op het verzoek van een vereeniging om intrekking van een opgelegde boete. Besloten wordt medewerking te verleenen aan een voorstel van den K.N.VB. om voortaan een voorwaardelijke straf in een onvoorwaardelijke straf om te zetten, zoo dra dezelfde speler door den K.N.V-B. on voorwaardelijk wordt gestraft binnen het bestek van den gegeven proeftijd. Na toelichting van den Voorzitter en den heer Boeree als Voorzitter van de Adspiran- ten-Commissie, wordt besloten de beslissing genomen ten aanzien van het staken van den wedstrijd Kennemers adsp.Stormvo gels A adsp. te handhaver.. Op ons verzoek is de vereeniging Feijen- oord bereid gevonden een wedstrijd te spe len tegen een voorloopig Haarlemsch Elftal, vermoedelijk op 29 Juli a.s. Zoo mogelijk zal de wedstrijd worden gespeeld op het terrein van de Kennemers te Beverwijk in het raam van de jubileum-wedstrijden. De heer Vrugt brengt verslag uit van de vergadering van de Commissie voor de Sportweek 1939. Nagegaan zal worden of het, ook financieel, mogelijk is deel te nemen met een praalwagen aan den optocht, waar mede de Sportweek zal worden geopend. Aanvaard wordt het verzoek als jubileerende bond, de optocht te openen. Den aangesloten vereenigingen zal worden verzocht zooveel mogelijk deel te nemen. De heer Heimig deelt mede, dat het spelen van den wedstrijd tegen Leiden en Amster dam den spelers van de Zaterdagmiddag competitie veel voldoening heeft geschon ken. Spreker is gepolst omtrent de mogelijK- heid een vierbondentournooi te orgamsee- ren tusschen de Zaterdag-elftallen van Am sterdam, Haarlem. Den Haag en Utrecnr. Het Bondsbestuur staat sympathiek tegen- over een zoodanig initiatief, dat van aen A.V.B. zal uitgaan, doch ziet liever Leiden opgenomen in het viertal, omdat wij met dien bond reeds jaren relaties onderhouaen. Het voorstel van den A.V.B. zal worden M- gewacht. De heer Boeree vraagt de meening van het Bondsbestuur ook voor de adspiranren een feestmiddag te organiseeren, ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan. De- groep van bondsleden zal dan niet op a feestavond vertegenwoordigd rL," Het Bondsbestuur kan zich met net10 vereenigen en zal nader het oordeel van Commissie voor de viering van het 4U-ja 15 bestaan inwinnen. Besloten wordt, dat de heer v. d. Aartiw» contact met de Pers zal onderhouden zoover het betreft de feestviering en daarmede verband houdt. Nadat besloten is de volgende vergadering op 23 Juni te houden ter voorbereiding de jaarvergadering, wordt deze vergadering gesloten. BOSCHLOOP 1939. Als onderdeel van de Sportweek 193!) zal op Zaterdag 8 Juli a.s. om 7 uur n.m. e Boschloop in den Haarlemmerhout w georganiseerd. Er zal worden gestan> m afzonderlijke klassen, n.l. A en B 4 C 3^ km. beide voor leden van de D. 3 yK km. open voor alle sportlui, u t» zonderd oud-K.N.A.U.-leden. be- Voor iedere klasse zijn fraaie prijzen schikbaar: te Haarlem# geen startgeld. heer Inschrijvingen voor 1 Juli a.s^ bi) yT/inrlpnt van wiisiim, wilgenstraat

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 8