imedzame tending L O T I S I C O trekt maandag 3 juli Romijn's gelukskantoor Bestaat er kans op van het conflict? Airways House. D' KOOPT TIJDIG UW KANS BIJ DE BEKENDE LOTISICO-AGENTSCHAPPEN HAARLEM Engelsche consul-generaal te Praag. plNSDX'G 20 JUNI 1939 Pc blokkade te Tientsin. Japansche am&assadewi tij. 9Caiifax. Amerika biedt zijn „goede diensten" aan. Naai* United Press uit Londen ver neemt is er weer eenige hoop dat het conflict te Tientsin tenslotte op vreedzame wijze geregeld zal worden. Halifax heeft namelijk aan den Ja- panschen ambassadeur Sjigemitsoe nieuwe voorstellen overhandigd. In het onderhoud dat hij met Sjigemit soe had heeft Lord Halifax niet ge sproken over eventueele represailles, maar hij legde den nadruk op het ver langen van Engeland om de strijdvraag op vriendschappelijke wijze uit den weg te ruimen. Hij heeft het voorstel ge daan de onderhandelingen tusschen de plaatselijke Engelsche en Japan- sche autoriteiten te heropenen. De Britsche ambassadeur Craigie heeft instructie ontvangen op een zelfde oplossing bij Arita aan te dringen. In antwoord op vragen inzake Tientsin heeft minister-president Chamberlain gisteren ln het Lagerhuis gezegd, dat blijkbaar het eerste verzoek om uitlevering van vier Chi- neezen is vertroebeld door eischen inzake de algemeene politiek. Van de Japansche regee ring is geen formeele mededeeling ontvangen en men hoopt nog steeds, dat een plaatselijke regeling tot stand zal komen. De minister-president merkte verder op, dat op 15 Juni een menigte, opgehitst door Chi- neesche en Koreaansche agitatoren, zich ver zamelde voor de Britsche concessie te Tientsin. Een detachement van het regiment lichte in fanterie uit Durham werd gezonden om de Britsche politie bij te staan, toen de menigte was geslonken tot. ongeveer 200 personen, werden de militairen teruggetrokken. De versperringen op de wegen tot de Brit sche nederzetting blijven gehandhaafd, alle Britsche onderdanen worden aangehouden en in sommige gevallen zijn zij onwaardig be handeld. Het invoeren van aan bederf onder hevige levensmiddelen en ijs wordt bemoeilijkt door het langzame onderzoek en derhalve wordt slechts weinig aangevoerd, naar gemeld wordt is de aanvoer in de aangrenzende Fransche nederzetting evenwel normaal. Op het oogenblik zijn nog geen maatregelen over wogen, doch nadere inlichtingen worden ver zocht aan de plaatselijke autoriteiten. Op 18 Juni zijn twee Britsche kustvaartuigen te Tientsin aangekomen zonder te zijn aange houden of doox*zocht, over het algemeen wor den evenwel Britsche schepen door de Japan sche autoriteiten aangehouden. De Britsche consul-generaal te Tientsin heeft bij zijn Ja- panschen collega geprotesteerd en ook de Britsche ambassadeur te Tokio heeft opdracht ontvangen de zaak te bespreken met de Ja pansche regeering. Over het algemeen is de toestand niet dui delijk. De Britsche regeering kan niet geloo- ven, dat de Japansche regeering den toestand moeilijker zou willen maken. In antwoord op een vraag van Eden zeide de minister-president, dat maatregelen geno- men zullen worden dat voldoende levensmid delen voorradig zullen zijn. Verder zeide hij, dat de blokkade van Koe- langsoe nog wordt gehandhaafd. Amerikaansche bemiddeling. De Amerikaansche minister van Buitenlandsche Zaken, Huil, heeft gis teren formeel uiting gegeven aan die bezorgdheid van de Vereenigde Staten over de „breede aspecten" van den gang van zaken te Tientsin, in ver band waarmede de Amerikaansche regeering „met speciale belangstelling iedere gemelde ontwikkeling in China" gadesloeg. De minister onthulde, dat de Amerikaansche bemiddelingspogin gen zich alleen beperkt hadden tot het geschil over de vier Chineezen, welker uitlevering de Japanners eischen. De desbetreffende voorstellen waren gedaan nog voordat de blok kade werd ingesteld. Huil zeide voorts nog, dat te Washington geen plannen werden gevormd tot het eva- cueeren van de Amerikaansche vrouwen en kinderen uit Tientsin. De Amerikaansche zaakgelastigde te Tokio Dooman, heeft in het onderhoud, dat hij met den chef van de afdeelhig Amerikaansche zaken van het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken, Josjizawa, heeft ge- bad, officieel de jongste verklaring van Cordell Huil, den Amerikaanschen minister van buitenlandsche zaken, ter kennis ge wacht van de Japansche regeering, waarbij Huil heeft gezegd dat de consul-generaal van de Vereenigde Staten te Tientsin zijn goede diensten heeft aangeboden, voor het geval Woot Brittannië en Japan hiervan gebruik willen maken. Onmiddellijk na het onderhoud met Josji zawa werd Dooman ontvangen door Arita. Dit heeft aanleiding gegeven tot geruchten over eene eventueele bemiddeling van de vereenigde Staten, niettegenstaande de of- ncleele houding van de Japansche regeering, die elke bemiddeling van een derde mogend heid uitsluit. De beteekenis van Hull's verklaring wordt Washington duidelijk geacht, aldus de correspondent van de Times aldaar. Als het conflict te Tientsin als een „plaatselijke" Kwestie wordt beschouwd, zouden de Ver eenigde Staten er slechts in zoover bij ge- jnteresseerd zijn, dat de plaatselijke consu lair^ vertegenwoordiger zijn „goede dien en zou mogen aanbieden bij het zoeken ee? oPtossDmg- Maai* als het conflict deel rjmaakt van een grootere actie en Hiull •7 eenigszins te verstaan, dat dit het geval la r ,dan Hebben de Vereenigde Staten be- ®ng bij de kwestie, onafscheidelijk van het oeiang van andere landen en dan zullen zij u® ?*ak °p soortgelijke wijze als die andere nüen moeten aanpakken. Cordcll Huil. Japan wil geen gewelddadige bezetting der concessies. De opperbevelhebber van de Japansche strijdmacht in Noord-China, generaal Soe- gijaana, heeft gistermiddag te Peking de ver tegenwoordigers van de pers ontvangen. Hij zeide, dat de Japansche autoriteiten niet de bedoeling hebben zich met geweld meester te maken van de buitenlandsche nederzettingen, doch zij zullen hun krachtige politiek hand haven totdat de Britten den nieuwen toestand in het Verre Oosten zullen hebben erkend en met Japan zullen samenwerken tot het op bouwen van een nieuwe orde. Op het oogen blik neemt het incident van Tientsin alle aandacht in beslag. Engeland voerde stelsel matig een politiek ten voordeele van Tsjang Kai Sjek en de concessie van Tientsin werd gebruikt als basis voor deze operaties en als schuilplaats voor de anti-Japansche terroris ten, die de financieele en economische opera ties van de nieuwe regeering te Peking deden mislukken en de orde in Noord-China ver stoorden. Generaal Soegijama verklaarde verder, dat de Japanners de Britsche concessie te Tientsin hebben geïsoleerd om een einde te maken aan het verstoren van de orde en om een mooi Noord-Ohina op te bouwen. De Engelschen, zoo ging spreker voort, zeg gen, dat de Japansche autoriteiten het ver keer tusschen het Chineesche deel van Tientsin en de concessie controleeren om de belangen van derde mogendheden in China te schaden en als onmenschelijke maatregel zouden de Japanners het vervoer van levens- middellen naar de nederzetting onmogelijk maken Dit is evenwel een verkeerde voorstel ling van de feiten en getuigt van een niet begrijpen van den nieuwen toestand aan Britsche zijde, waar men de politiek ten gunste van Tsjang Kai Sjek wil voortzetten en spreekt over aanranden van de Britsche be langen, wanneer deze politiek ten gunste van Tsjang Kai Sjek niet wordt geduld. Soe gijama voegde hieraan toe dat de Japansche autoriteiten alles doen om 't vervoer van levens middelen naar de nederzetting te vergemak kelijken. Tenslotte zeide hij te hopen, dat de onder danen van andere mogendheden en de Chi neezen geduldig de moeilijkheden zullen dragen, welke het gevolg zijn van de isolatie, voor de zaak van het herstel van orde en rust in Noord-China. Verscheidene moeilijkheden bij de Britsch-Russische onder handelingen. Nieuwe instructies voor Strang? In het Lagerhuis heeft minister-president Chamberlain gisteren medegedeeld dat Donder dagmiddag jl. de ambassadeurs van Frankrijk en Engeland te Moskou, vergezeld van Strang door Molotof zijn ontvangen. De diplomaten hebben de jongste Fransch-Britsche voorstellen uiteengezet. Vrijdagmiddag is een tweede bijeenkomst ge houden, waarop Molotof enkele opmerkingen heeft gemaakt ten aanzien van deze voorstellen. De besprekingen zijn ong gaande. Tijdens de debatten heeft de afgevaardigde van de Labour-partij, Dalton, gevraagd of de instructies aan den Brïtschen ambassadeur te Moskou, uitgebreid genoeg waren om onder handelen zonder ruggespraak mogelijk te ma ken. De minister-president antwoordde hierop, dat dit begrijpelijkerwijs zal afhangen van het ver loop van de besprekingen. Het is mogelijk, dat punten ter sprake zullen komen, welke rugge spraak noodig maken, doch tot nu toe is dit niet het geval geweest. Op de vraag van den conservatief Adams, of er nog andere moeilijkheden waren, behalve de positie van de Oostzee-staten, antwoordde Chamberlain: „ja, er zijn nog verscheidene an dere punten". Aanslag te Haifa eischte 18 dooden. Ter aarde bestelling geschiedde zonder incidenten. Bij den bomaanslag, die Maandagochtend te Haifa plaats had, zijn 18 menschen gedood en 24 gewond. Een politie-auto, die voor een po litiepost stond, is door een menigte ernstig be schadigd. Later demonstreerde een groot aantal ge sluierde Mohammedaansche vrouwen luidruch tig voor het Duitsche consulaat. De vrouwen verlangden den consul te zien, doch deze wei gerde te verschijnen. Des middags zijn zonder incidenten de slacht offers van den aanslag ter aarde besteld. Der halve werd te vier uur het „Curfew'' in de Jood- sche wijk opgeheven en werd het normale leven hervat. In de Arabische stad bleven evenwel de winkels gesloten. Wraakoefeningen. JERUZALEM 19 Juni. Na de bom aanslagen van hedenmorgen in Haifa hebben de Arabieren wraakoefeningen gehouden. Zoo werd een Jood door eenige Arabische vrouwen doodgestoken. In Jaffa werden 3 bommen ge worpen naar politieposthuizen, zonder eenige schade aan te richten. (United Press). Boven de lichten van Londen. Onze Londensche correspondent schrijft: GROOTE LUCHTBESCHERMINGSOEFENING IN ENGELAND Te Chelsea is gisteren de grootste oefening in de bescherming tegen aanvallen uit de lucht ge houden, welke ooit in Engeland heeft plaats ge had. Het voornaamstedoel was het nagaan van het reageeren van het verkeer op de alarmeering. Het geheele verkeer werd stopgezet, vijfduizend kinderen van 21 scholen verlieten de scholen en begaven zich naar de stations van de electrische treinen, of werden .met autobussen weggevoerd. Goederen met geweld gelost. BRIDGECLUB HAARLEM-NOORD. Vele clubs sluiten gedurende de zomer maanden hun lokalen. Echter de aard van het wedstrijdwezen in de bridgesport maakt het noodzakelijk dat geregelde training plaats vindt. Dit blijkt wel. uit het feit, dat voor de zomer-competitie der B.C.N.H. 24 paren zijn ingeschreven. Deze competitoe gaat over 260 spellen in series van 20. De stand is: Fam. Walter sp. score plus 3100, 6 m.p., heeren Appelboom—Dijkman 3890 4 m.p., heeren v. d. BogaardDekker 3510 4 m.p. heeren F. GansSmit 3080 4 m.p. heeroen Keur-v. Es 2260 4 m.p. heeren Pig- geGroeneberg 1240 4 m.p., heeren Toeset J. T. J. 820 4 m.p., heeren S. GausBrasser 120 4 m.p., Fam. Wiegmink min. 1160 4 m.p.. heeren MartinKuil plus 4730 2 m.p., heeren Robbé—Portegies min. 1970 4 m.p., heeren KlasebierMeijer plus 2080 2 m.p., heeren SteenkistVeenings minn 1440 2 m.p., hee ren v. d. WeijdenSchilp min 200 2 m.p., heeren BrouwerBeijer min 3070 2 m.p., mevr. Braveheer v. Alphen min 4440 2 m.p., Overige deelnemers 0 m.p. (Adv. ingez. Med.) erUATCDU/Cf* on TP-I rrAMki SCHOTERWEG 90 Naast het Postkantoor (Adv. Ingez. Med.) Duitsche controle op Tsjechische muziek- en tooneelstukken. Opera Libuse ongewenscht. Dc Tsjechische muziek- en tooneelstukken worden getroffen door Duitsche verbodsbepa lingen. De opera „Libuse" van Smetana is van het programma der Praagsche opera moeten ver dwijnen, zoo meldt Havas uit Praag. Wanneer in de laatste acte Libuse uitriep: „Gij zult nooit ten onder gaan, Tsjechisch volk", placht de ge heele zaal op te staan en het volkslied aan te heffen. Aangezien de wet op het Tsjechische protectoraat de autonomie op cultureel en artistiek terrein waarborgt, hebben de Duitsche autoriteiten „Libuse" wel niet verboden, doch den schouwburgdirecteuren den raad gegeven, de opera niet op het programma te plaatsen, „aangezien zij van de spelers teveel inspanning vergt". De „Symphonie aus der neuen welt" en de .Slavische Dans" van Dvorak zijn eveneens afgeraden. Stukken, waarin sprake is van de Tsjecho-Slowaaksche légionnaires zijn absoluut verboden* De Engelsche onderstaatssecretaris voor Buitenlandsche Zaken, Butler, heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat de regeering van plan was eerstdaags een consul-generaal te Praag te benoe men, omdat de belangen der Engelsche kolonie aldaar niet voldoende door on dergeschikte ambtenaren behartigd kon den worden. Door dit feit werd de toe stand, zooals hij na de annexatie gewor den was, door de regeering erkend, maar de minister legde er den nadruk op, dat deze benoeming niets te maken had met een wettige erkenning van de annexatie, die de regeering niet van nlan was te geven. Voor het besluit te nemen heeft de re geering de regeeringen van Frankrijk, Polen, de Vereenigde Staten en de Sovjet Unie geraadpleegd. E Engelsche burgerlijke luchtvaart be gint een nieuw hoofdstuk in haar ge schiedenis. Het wetsontwerp, waarbij Imperial Airways en British Airways vereenigd worden in één bedrijfscorporatie „tot nut van het algemeen" is in het Lagerhuis ingediend en zal binnenkort wel wet worden. In het vooruitzicht van deze gebeurtenis is in Buckingham Palace Road, even voorbij Vic toria Station, een nieuw luchtvaartpaleis ver rezen dat Airways House heet. Het is het hoofdkwartier van de aanstaande Corporatie en nu van Imperial Airways. Het is niet alleen een administratief hoofdkwartier, maar ook een station. Er zijn autobus-perrons en er is een spoortrein-perron, het eerste voor de rei zigers die naar Croydon moeten om het vlieg tuig te halen naar een Europeesche hoofdstad, het tweede voor hen die naar Southampton gaan om er een vliegboot te nemen naar Egyp te, Britsch Indië, Australië of Zuid-Afrika en. later, naar Amerika. Eenige Europeescche luchtvaart-ondernemingen, o.a. de Duitsche en de Zwitsersche, maken ook van Airways House gebruik als punt van vertrek of aan komst van haar diensten. Airways House is als zooveel andere moder ne gebouwen een structuur van beton en, bin nen, een triomf van hout als materiaal voor simpel maar zeer aangenaam decoratief effect. Een gids, die ons dezer dagen rondleidde, ver telde dat al het sierhout en het constructie- hout in de wandbekleeding, de deuren, de al gemeene betimmering en in de meubels, af komstig is uit het Britsche Rijk. Waarbij blijkt dat dit Rijk rijk is aan fraaie houtsoorten, blond, bruin en donker. Sir John Rcith, die van een andere Corpora tie, de B. B. C„ heeft gemaakt wat ze is, treedt nu op als Directeur-Generaal van Imperial Airways. De gids toonde ons het vertrek op de vierde verdieping, waar Sir John zal gaan wer ken als alles klaar is. Hij vertelde ons dat deze hoofdleider van het Britsch luchtvaartbedrijf heeft gewenscht dat het plafond van zijn werk kamer veel lager zou zijn dan dat van de an dere kamers en zalen in het gebouw. Dat klonk paradoxaal: want Sir John Reith is een zeer lange man. Maar afgescheiden daarvan kon den wij uit deze mededeeling concludeeren dat Sir John Reith voornemens is Directeur-Gene raal van Imperial Airways, en straks van de Corporatie, te blijven en niet zooals zoo vaak te kennen is gegeven het ambt zou neerleg gen wanneer de fusie met British Airways zou zijn doorgezet. Het komt niet vaak voor dat een journalist op deze wijze tegenspraak ont vangt van een hardnekkig gerucht. Airways House heeft een toren van meer dan 50 M. hoog, blank en vierkant, 's avonds aan alle kanten verlicht. Die bezit acht verdie pingen, met een ruim vertrek op elke verdie ping; en door de wijde ramen van de hoog lig gende kamers heeft men een onbelemmerd uit zicht op Londen in Zuidelijke, Oostelijke en Noordelijke richting. De toren zal wei bedoeld zijn als zinnebeeld van de bestemming van het gebouw, van de hoogte waarop zijn bedrijf functionneert; overigens past hij zoozeer in het architectonisch geheel dat men Airways House ziet als een torengebouw- Wij stonden er boven de lichten van Londen. Wat.later vlogen wij boven de lichten van Len den. De bestuurders van Imperial Airways had den gemeend dat de pers van de wereld ge tuige moest zijn van het begin van het nieuwe hoofdstuk van de Britsche luchtvaart, zooals dit te zien was in dit nieuwe gebouw, waar de bedienden reeds plaatsen bespraken voor pas sagiers naar 'alle deelen van de wereld. En op dat de journalisten het moment niet zouden vergeten was hun iets onvergetelijks bereid. Om ons boven de lichten van Londen te laten vliegen had men „de oude dames van de lucht" op Croydon van stal gehaald. Zoo heeten de groote tweedekkers van het Heracles- type, die negen jaar geleden het nieuwste van het nieuwste waren in de civiele luchtvaart en die toen „vliegende restaurants" werden genoemd omdat men er middag- en avondeten in kon krijgen aan gedekte tafeltjes en met een res pectabel aantal gangen. Men heeft deze „oude dames" wat te lang dienst laten doen: maar nu zijn er de Frobishers en de Falcons die het kunnen opnemen tegen de moderne toestellen van de vastelandsche luchtvaartmaatschap pijen. De Heracles, de Horatius en de Hanno of hoe deze grootjes met de mannelijke namen verder mogen heeten blijven echter zeer ge schikt voor pleziervluehten en om de pers van den ganschen aardbol een verhevener blik te geven op Londen-bij-nacht dan middernachte lijk Soho en middernachtelijk Shaftesbury Avenue kunnen verschaffen. Wij maakten een cirkelvlucht over Croydon, het Kristallen Pa leis (de ruïne er van), de haven, St. Paul's Kathedraal, het Parlementsgebouw, het Ko ninklijk Paleis, Hammersmith en terug naar Croydon. Ons toestel bleef op een hoogte van ongeveer 300 M„ zoodat wij de lichtreclames van Piccadilly Circus konden lezen. Het schouwspel was wat men pleegt te noemen feeëriek: lichten, lichten overal, met een slingerende baan van duisternis erdoor die de Theems was. Het zou nog feeërieker zijn ge weest indien alle openbare of half-openbare in stellingen even attent waren geweest als de Londensche Graafschapsraad, die zijn huis aan de Theems in overvloedig licht van schijnwer pers had gezet. Op de verlichte wijzerplaat van Big Ben konden wij zien hoe laat het was. De lange rechte lijnen in groen of geel kunstlicht gaven duidelijk de groote verkeerswegen in en naar Londen aan en vergemakkelijkten de oriënteering. Maar toen „de oude dame van de lucht" ons weer netjes had neergezet op het stevige be tonnen plaveisel van de luchthaven bedacht ik dat mijn eerste luchtreis, boven Rotterdam en Den Haag, 27 jaar geleden, in een vliegtuig als een volière, waarin ik mij stevig aan spijlen moest vasthouden om er niet uit te vallen, een veel grootscher avontuur was geweest, en dat de lucht van Londen uit gezien een aanmer kelijk schooner schouwspel biedt dan Londen van de lucht uit. A. K. VAN R. Japan dient een protest in bij de Britsche marine-autoriteiten. Reutei* verneemt uit Tokio dat Japan krachtig geprotesteerd heeft bij de Brit sche marine-autoriteiten te Sjanghai om dat de Britsche kanonneerboot „Scarab" met geweld goederen zou hebben gelost te Woehoe aan de Jangtse. Volgens het Japansche militaire hoofdkwartier te Nanking heeft de be manning van de „Scarab" de Japansche officieren en manschappen „geïntimi deerd" door machinegeweren op hen te richten. Verlangd wordt, dat verontschuldi gingen worden aangeboden en dat ga ranties worden gegeven tegen een her haling van dergelijke incidentien. In het Japansche protest wordt betoogd, dat de „Scarab" gehandeld heeft in strijd met de verplichting, welke de Britsche marine-autori teiten op zich genomen hebben, om aan de Ja panners gedetailleerde lijsten voor te leggen van alle goederen, die door marinevaartuigen in Jangtsehavens zullen worden gelast. Verklaard wordt, dat gewapende matrozen Woensdag ongeveer 150 kisten goederen uit de „Scarab" aan land gebracht hebben. Toen Ja pansche soldaten tusschenbeide trachtten te komen, aldus het protest, werden machinege weren op hen gericht. In het Japansche protest, aldus meldt Domei nog, wordt de bewering van den commandant van de „Scarab" tegengesproken dat een lijst van de te lossen goederen was voorgelegd aan een tweeden luitenant van het Japansche leger. BOUWEN VAN EEN LANDHUIS. Door den architect J. van Bleyswijk Som beek te Heemstede werd het bouwen van een lyandhuis aldaar opgedragen aan N.V. Aan nemersbedrijf voorheen F. Broersma te Haarlem. PEOEEAMMA MOOI SUCCES VAN HAARLEM'S ZANGGENOT". De Liedertafel „Haarlem's Zanggenot" heeft op den j.l. Zondag te Krommenie gehouden Nat. Zangwedstrijd een len prijs behaald in de afd. Uitmuntendheid. WOENSDAG 21 JUNI 1939. HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. NCRV-Uitzending. 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Be richten, gramofoonmuziek. (9.30—9.45 Geluk- wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramo foonmuziek, 12.45 Vervolg concert en gramo- foon muziek. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.15 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. 3.00 Christ. Lectuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Zang en piano. In de pauze: Gramo foonmuziek. 4.45 Gelukwenschen. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.10 Causerie „Filmt u nog niet?" (II). 6.25 Gra mofoonmuziek. 6.30 Berichten. 6.35 Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsreglement 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „De corporatie ve gedachte". 7.307.55 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS-berich- ten. (Het avondprogramma wordt onderbro ken voor verkiezingsuitslagen). 8.15 Het NCRV-orkest. 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 Vervolg concert. 11.00 Gramo foonmuziek; 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM n. 301.5 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. VPRO 11.00—11.30 v.m. en 6.30—7.00 RVU. 7.30- 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek (Ca. 8.16 Berich ten). 9.30 Causerie „Onze keuken". 10^00 Mor genwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Conti nubedrijven. 11.00 „De natuur in", lezing. 11.30 Esmeralda. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Ber„ 12,17 VARA-ork. 1.00 Gr.muziek 1.15 1.45 Solistenconcert. 2.00 Voor de vrouwen. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel. 6.00 Jack de Vries' Internationals en soliste. 6,28 Berichten. 6.30 „Leven en dood van uit gods dienstig standpunt belicht", lezing. 7.00 VARA-kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Vo caal concert. 7.30 Muziek. 7.35 „Vacantie een levenskans", causerie.. 7.50 Muziek. 7.55-8.00 „Tot de Rijzende Kerk", toespraak. 8.05 Herhaling SOS-berichten. 8.07 Berich ten ANP., VARA-Varia. 8,17 VARA-Zomer- prijsvraag. (Het avondprogramma wordt on derbroken voor verkiezingsuitslagen). 8.20 Gramofoonmuziek. 8.30 Reportage. 9.00 Gra mofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP. 10.10 VARA-orkest. 11.00 Esmeralda. 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. OROITWICH, 1500 M. 11,2511.50 Gramofoonmuziek. 12.10 Bobby Howell's Band. 12.50 Uit Berlijn: Egon Kai ser's orkest en solisten. 1.35 Piano-improvi saties. 1.502.20 Het harptrio. 3.15 Repor tage. 3.35 Gramofoonmuziek. 3.50 De Stop Dancing Playersen solisten. 4.20—5.10 Vesper. 5.20 Het Hungaria-Zigeuner-orkest. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.20 Berichten. 6.407.00 Interviews. 7.05 Eerste acte van de opera „Don Giovanni". 8.50 BBC-Harmonie-orkest. 9.20 Berichten. 9.50 Orgelspel. 10.10 Tweede acte van de opera „Don Giovanni". 11.40 Joe Loss en zijn Band. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.1512.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 9.00—9.20 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. I.25 Giardino-orkest. 2.00 Gramofoonmu- zoek. 2.35 Zang. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.35 Pianovoordracht. 4.05 Vioolvoordracht. 5.05 Harpvoordracht. 5.25 Locatelli-orkest. 6.35 Vioolvoordr., 6.50 Zang. 7.50 Cellovoordr. 8.50 Krettly-kwartet en solisten. 9.50 Populair programma. 10.2012.20 Populair concert m.m.v. solisten. KEULEN. 456 M. 6.50 Leo Eysoldt's orkest. 8.509.50 Gra mofoonmuziek. 12.20 Militair orkest. 1.35 Het Omroeporkest en solist.. 2.30 Populair concert. 3.40 Gramofoonmuziek. 3.50 Kin derzang. 4.20 Het Stedelijk orkest van Gel- senkirchen. 6.50 Piano-voordracht. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.35 Het Omroeporkest. 9.50 Het Rhein-Mainische Landesorkest m. m. v. solisten. 11.00 Zang en piano. 11.40 Het Omroepamusementsorkest en solisten. 12.20 3.20 Het Omroeporkest en het Silezisch» Gouworkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Het Omroeporkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Zang, 5.50 en 6.50 Gramofoonmuziek. 7.20 en 8.20 Het Omroeporkest. 9.20 en 10.20 Het Nationaal orkest m.m.v. solist. 10.50— II.20 Dansmuziek, (gr. pl.) BRUSSEL 484 IVL 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Het Omroepdansorkest. 1.502.20, 5.20 en 5.55 Gramofoonmuziek. 6.35 Piano-voordracht. 7.05 Zang. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Het Sarba-orkest en solisten. 8.50 Vioolvoor dracht. 9.05 Het Omroepsymphonie orkest, m.m.v. solist. 10.30—11.20 Het Omroepdans orkest. DEl'TSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Causerie „Von Königsber g nach Me mel über die Kurische Nehrung" (opn.) 9.35 Zie Brussel 484 M. om 9.05, 10.20 Berichten. 10.40 Kwintetconcert. 11.00 Berichten 11,20-* 12.20 Gramofoonmuziek.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3