N. PASSCHIER No. 1 van lijst 9 'LIJST 7 RIJ KEN sir VERWACHT WORDENDE SCHEPEN JU. Sawn Gemeentebelang Jz. Allan „GEMEENTEBELANG" is niet rechts en niet links en heeft met geen Vo enkele partij of beweging iets te maken, want wij zijn tegen elke jS politiek in den Gemeenteraad. De Gemeente moet zakelijk bestuurd L r worden, door bekwame mannen die niet gebonden zijn door partij- 1 belang of partijprogram. Stemt daarom jl, C. Schaap - Maauui - 3C. n.d. JColk - Ai. JCleUt -7.31. Jankheec (Adv. ingez. Med.) Wettelijke grondslag voor liet georganiseerd overleg. Eén commissie voor ambtenaren en werklieden. Ingevolge hetb epaalde in artikel 125 der Ambtenarenwet 1929 heeft de gemeenteraad om vast te steilten een verordening, regelende de wijze» waarop aan vereenigingen van amb tenaren 'gelegenheid wordt gegeven ten aam zien vand e deze betreffende algemeen ver bindende voorschriften haar gevoelen te doen kennen. Het instituut van het zoogenaamde eeorganiseerd overleg, hetwelk door de voor malige gemeente Beverwijk reeds was ge regeld bij verordening dd. 27 November 1925, heeft daarmede een wettelijken grondslag ver- kregen. Het in de raadsvergadering van 17 April j.l. vastgestelde Ambtenarenreglement 1939 bevat in artikel 7 een bepaling, welke een afzonder lijke verordening ter uitvoering van de ge noemde verplichting voorschrijft. Het ont werp van zoodanige verordening hebben B. en W, den Raad ter vaststelling aangeboden. Bij de samenstelling daarvan zijn B. en W. er van uitgegaan, dat behoort te worden inge steld één commissie van overleg. Aangezien echter somtijds onderwerpen zijn te behan delen, waarbij slechts een bepaalde catego rie van ambtenaren is betrokken, wordt in het ontwerp de verdeeling der commissie in af- ceeiingen geregeld en de afdoening eener raak door een bepaalde afdeeling mogelijk gemaakt. In de tegenwoordige commissies van over leg is de gemeente, behalve door een lid van het college van B. en W. als voorzitter, ver tegenwoordigd door drie leden van den Raad, en wel in dier voeger dat in de commissie van overleg voor de werklieden drie andere raads leden zitting hebben dan in de commissie voor ambtenaren en politie-amibtenaren. Het wil B. en W. evenwel voorkomen, dat het beter is, de gemeente bij het overleg met de ver schillende giroepen van personeel door dezelfde personen te doen vertegenwoordigen. Benheid in het beleid lijkt het college aldus het 'best gewaarborgd. Aangezien het B. en W. voorts ivenschelijk voorkomt, dat de deelneming aan het overleg van de zijde der gemeente zoo volledig mogelijk zij, stellen B. en W. den Raad voor, het aantal in de commissie zitting heb bende raadsleden van drie te brengen op vijf. Langs de Lijn. Programma van de Radioeenlrale. Woens dag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn H: 8.00 Hilversum n. Lijn ITI: 8.00 Keulen. 10.20 Diversen. 10.30 Parijs. 11.05 Diversen. 11.20 Parijs, 12.05 Di- sen. 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen. 2.50 Lon- cen Reg. 3.35 Deutschlandsender of diversen. -20 Parijs. 4.35 Londen Reg. 5.20 Parijs. 6.20 Londen Reg. 7.40 Diversen. 8.20 Brussel Fr. 10.20 Brussel Ned. 10.35 Keulen. Ljjn IV: 8.00 Brussel Ned. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Reg. 12.05 Nationaal programma. 9.20 Londen Reg. 10.20 Nationaal programma. LijnV: 8.00 Brussel Ned. 9.20 Diversen. 11.05 tonden Reg. 12.50 Brussel Ned. 2.20 Nationaal programma. 4.20 Parijs. 4.35 Londen Reg. 5.20 nationaal programma. 6.20 Londen Reg. 7.4,0 nationaal programma. 8.20 Londen Reg. 8.30 Keulen. EEN UITSTAPJE NAAR ZEELAND. De Christelijke Meisjesvereeniging „Ora et raoorazal op Donderdag 29 Juni een uitstapje ®3sen naar Zeeland. Bezocht zullen worden £n Middelburg en Vlissingen en de bad- Paats Zoutelande. WANDELSPORT. JkWandeisportvereeniging „De Voorfcrek- heeft het plan om ter gelegenheid van ^herdenking van haar eerste lustrum op 20 augustus een wandelmarsch door mooi Ken- u l£nd k houden. Met het uitschrijven van dezen marsch be- vÜLzy d,an °°h de wandelaars de streek nemerland beter te leeren kennen. Natuurgeneeswijze op excursie. Jfta van de plaatselijke afdeeling van de herlandsche Vereeniging voor Natuu(rge- 611 helangstellenden, zullen op Zon- 2o Juni in de gelegenheid zijn kennis te Diasen met kruiden en planten in de vrije Eur- pe heer H. J. v. d. Laan te Velsen do! bereid verklaard de leiding van rf jXCU1's^0 zi°h te nemen. deelnemers zullen des morgens te 9 uur «nienkömen bij het Zwembad „De Heeren- onmen', Velserduinweg 202 te IJmuiden- 'iirf s.amenwei"king met de afdeeling Haar- '3 za[ °P Zaterdag 8 Juli een bezoek worden oracht aan den Kruidentuin te Den Dolder. s met-leden kunnen aan dezen tocht, die ajh°bus wordt gemaakt, deelnemen. Ifinrf „res,S€n van gezinnen, die een dergelijk Mpn U^n whlen opnemen, men ve daai'hij tevens op te geven, of bêDüJrf ,eur heeft voor kinderen van een wn m "e oof €n °f men een jongen dan wel B.? !SJC Wf™cht op te nemen. VdftïL, res.. van bovengenoemd Comité is: ^anaalshaatkg:3Vonde 11 aan 93 voor TTmuiden: H WAT MISDEED HIJ? ngerecht te Aihm331- heeft J. J. N. P. tfeween overtreding van de motor- en rij- b«hfe^,€roordeeld tot f 2.50 boete of 2 dagen Morgen regeert de kiezer. Eén dag koning. 10917 Beverwijkers zijn door even zoovele oproepingskaarten er aan herinnerd, dat zij morgen 21 Juin hun burgerplicht aan de stembus moeten komen vervullen. Meer dan de helft van het aantal ingezetenen zal middels het roode potlood hebben uit te maken, welke 17 ingeze tenen de algemeene belangen van 21000 burgers, groot en klein, in de komende vier jaren zullen behartigen. Deze 10917 Beverwijkers zullen niet allen aan de stembus verschijnen. Bij de vorige gemeen teraadsverkiezing in 1936 was het aantal kie zers 9367. Daarvan lieten er niet minder dan 518 „ver stek" gaan en bovendien verhuisden nog 287 stembiljetten naar het bundeltje „van onwaarde" zoodat tenslotte 8561 geldige stemmen over 10 lijsten verdeeld moesten worden. Morgen zullen de kiezers den man of vrouw van hun keuze uit 9 candidatenlijsten moeten zoeken. Vrijwel alle politieke partijen hebben de brie venbussen rijkelijk voorzien van verkiezings- lectuur, houdende een balans van hetgeen in de thans eindigende zittingsperiode gepresteerd werd en een „begrooting" van hetgeen ons in de komende periode te wachten staat. In het goede natuurlijk. Na het fusie-jaar 1936 is in Bever wijk heel veel werk verricht en er is ook veel tot stand gekomen. Morgen is de kiezer koning en dan hanteert hij het roode potlood, dat een machtig wapen is in zijn handen. Hij zit natuurlijk wel een beetje met al die beloften, die hem kwistig gedaan zijn in deze dagen. Hij weet'natuurlijk wel, dat er gewerkt zal worden, maaronder „Rijkstoezicht". Beverwijk is financieel afhankelijk van het Rijk en het kan zonder goedkeuring van de regeering niets uitgeven. Dat is niet prettig en een spot vogel merkte op, dat Beverwijk zich de onkosten van een verkiezing dan eigenlijk wel kon be sparen en dat er sinds die noodlijdendheid in Beverwijk meer tot stand is gekomen dan ooit te voren. Maar het streven van den nieuwen raad zal er toch wel op gericht zijn, dat Beverwijk zich zoo spoedig mogelijk van deze knellende ban den bevrijdt. Want het is wel heel onprettig, als de raad ..ja'' zegt en het Rijk zegt „nee". Dan blijft het dikwijls „neen". Intusschen wacht Beverwijk belangstellend den uitslag der verkiezing af. Als gewoonlijk zullen wij op onze nieuwsborden alle bijzon derheden omtrent de stemming mededeelen. De uitslag van het eerste stembureau verwachten wij tegen 6 uur. Onze borden zullen ook alle cij fers van 1935 vermelden, zoodat er gelegenheid is om vergelijkingen te maken. In den loop van den avond publiceeren wij aan ons bureau Bree- straat 29 ook de verkiezingsuitslagen van Am sterdam, Haarlem, Velsen en andere groote ge meenten. Werkloosheid wordt langzaam minder. Slechts langzaam wordt de werkloosheid in Beverwijk en naaste omgeving minder. Aan het einde van de vorige week waren bij den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsver zekering en Arbeidsbemiddeling in totaal 684 werkzoekenden, waarvan 51 in werkverschaf fing, ingeschreven. De week daarvoor waren deze cijfers respectievelijk 706 en even eens 51. Ruim 20 arbeiders hebben in die week dus werk gevonden in het vrije bedrijf. Voor Beverwijk waren de cijfers van het getal ingescrevenen 604, waarvan 38 in werk verschaffing (de week daarvoor 625 en 38) en voor Heemskerk 80 en 13 (81 en 13). Wenschl ge EENHEID en geen VERDEELD HEID onder de Christelijke groepen, stemt (Adv. Ingez. Med.) SCHIP Alkmaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Agnita (Ned.) Ariadne (Ned.) Bennekom (Ned.) Bright Wings (Eng.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein Breda (Ned.) Beekenham (Eng.) Berenice (Ned.) Carperby (Eng.) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Carmar (Pan.) Deucalion (Ned.) Doros (Ned.) Dunav (J. SI.) Europe (Noor) x) Euterpe (Ned.) Eurymedon (Ned.) x) Freiburg (Du.) Fritz Schoob (Du.) Ferrum (Fin) Gerania (Zw.) Heidelberg (Du.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) Hastings (Zw.) Hermes (Ned.) Hebe (Ned.) Iris (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) - J. Pz. Coen (Ned.) x) Karpo (Ned.) Kalmar (Du.) Llanashe (Eng.) Liineburg (Du.) Merope (Ned.) Maaskerk (Ned.) Mars (Ned.) M.v.St.Aldegonde (Ned.) Maud (Noor) Margareta (Fin) Nijkerk (Ned.) Nereus (Ned.) Orestes (Ned.) Orpheus (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Phrontis (Ned.) Pygmalion (Ned.) Polydorus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Prometheus (Eng.) Socrates (Ned.) Southgate (Br.) Saleier (Ned.) Stella (Ned.) Serooskerk (Ned.) Simaloer (Ned.) Spidola (Letl.) Stuyvesant (Ned.) x) Salland (Ned.) x) Theseus (Ned.) Triton (Ned.) Tiberius (Ned.) Towa (Ned.) Ulysses (Ned.) Westland (Ned.) x) Waterland (Ned.) x) Zaanland (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) VAN Verm, aankomst LAATSTE BERICHT Chili Japan Houston 20 Juni Hamburg 23 Juni Chili La Plata 10 Juli Chili Z. Afrika 20 Juli Chili La Plata Midd. Zee 9 Juli La Plata 1 Juli Pto Baxrios 23 Juni Santos 12 Juli La Plata Bourgas 20 Juli Danzig 26 Juni Bona (v. IJm.) Pt. Arthur 28 Juni Gothenburg 25 Juni Batavia 29 Juli Ned. Indië 23 Juli Abö heden Stockholm heden Ornskoldsvik 18 Juni Ned. Indië 21 Juni Ned. Indië 7 Juli Z. Afrika 5 Juli Oulu 22 Juni Alexandrië Midd. Zee Bordeaux 27 Juni Batavia 22 Juni Batavia Rotterdam 23 Juni Norresundet 22 Juni Durban (v. IJm.) 21 Juni Ned. Indië 23 Juli West Indië 20 Juni West Afrika Midd. Zee 3 Juli Batavia 12 Juli Abö 20 Juni Oulo 21 Juni Zuid Afrika 7 Juli Pasajes 21 Juni West Indië 23 Juni Kopenhagen 26 Juni Batavia 29 Juni Batavia 30 Juni Alexandrië 26 Juni Batavia 11 Juli Ned. Indië 19 Juli Batavia West Indië 20 Juni La Plata 26 Juni Batavia Midd. Zee 24 Juni Japan Ned. Indië 14 Juli Riga West Indië 20 Juni 2 Juli Buenos Aires 21 Juli Stettin 20 Juni Midd. Zee 4 Juli Alexandrië 30 Juni La Plata Bourgas 20 Juni B. Aires 7 Juli Hamburg 25 Juni Z. Amerika 23 Juni Japan 15 Juni te Delfzijl. 17 Juni van Pt. Said. 17 Juni van Paullac. vertrekt 22 Juni. 14 Juni van Arica. 7 Juni van Buenos Aires. 16 Juni van Valparaiso. 17 Juni te Mombassa. 11 Juni van Callao. in lading. 17 Juni te Fiume. 31 Mei van B. Aires. 13 Juni van Barbados. 17 Juni vertrokken. 15 Juni te B. Aires. 16 Juni van Constantza. vertrekt 23 Juni. 16 Juni vertrokken. 10 Juni vertrokken, vertrekt 22 Juni. vertrekt 24 Juni. 16 Juni van Padang. 14 Juni van Klaipeda. 13 Juni van Söderhamn. 12 Juni vertrokken. 15 Juni van Gibraltar. 7 Juni van Colombo. 17 Juni van Pt. Said. 16 Juni vertrokken, in lading. 17 Juni te Malaga. vertrekt 24 Juni. 18 Juni van Gibraltar, in lading. vertrekt 23 Juni. 16 Juni vertrokken. 18 Juni 16 Juni 19 Juni 16 Juni 17 Juni 18 Juni 14 Juni 15 Juni van Ouessant. van Batavia. van Londen van Las Palmas. van Bari. van Sabang. vertrokken, vertrokken. 19 Juni van Ouessant. 17 Juni van Vigo. 17 Juni van Valentia. vertrekt 23 Juni. 17 Juni van Pt. Said. 16 Juni van Pt. Sudan. 17 Juni van Patras. 13 Juni van Belawan. 3 Juni te Batavia. 17 Juni vertrokken. 19 Juni van Havre, in lading. 18 Juni van Gibraltar. 13 Juni van Tunis. 16 Juni van Manilla. 17 Juni van Colombo. 14 Juni vertrokken. 15 Juni van Barbados, vertrekt 22 Juni. 17 Juni vertrokken. 14 Juni te Izmir. 11 Juni van Famagusta. 18 Juni van Rosario. 17 Juni te Antwerpen. 16 Juni van Rio. vertrekt 24 Juni. 17 Juni van Las Palmas. 19 Juni te Dairen. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. VISSCHERIJ TE IJMUIDEN EN SCHEEPVAART AANGEKOMEN SCHEPEN De vroegere Engelsche minister van buitenlandsche zaken, Anthony Eden, heeft te Parijs een voordracht gehouden, waarbij hij o.a. de Fransche ministers Reynaud (tweede van links) en Mandei (rechts) onder zijn gehoor had. De R.-K. Volkspartij en de verkiezing. Spuikanaal Hoogovens Nederl. Zweeds ch Gees Kir una Lysekil Narvik steenen erts Een kalm begin, een rumoerig slot. Gisteravond heeft de plaatselijke afdeeling van de Katholieke Volkspartij in gebouw „Adri- chem" haar eerste openbare vergadering gehou den, die niet druk bezocht was. Niettemin raak ten de gemoederen wel eens verhit en vooral bij het debat kwam het tot veel rumoer. De vergadering stond onder leiding van den heer Joh. Mijs, die in zijn welkomstwoord spe ciaal mej. H. Greveït uit Amsterdam en den heer Tom eveneens uit Amsterdam betrok. Verder verzocht spr. om in het debat geen persoonlijke kwesties te betrekken. Mej. Grevelt/ die hierna het woord verkreeg, zeide o.m., dat bij de R.K. Staatspartij, waaraan de K. V. P. het meest verwant is, van democratie geen sprake is. Slechts de kopstukken regeeren en de vele schoone leuzen zijn ij dele klanken. Aan de democratie is het dan ook om den weg te vinden, want voor de arbeiders is volgens spreekster, van de Staatspartij niets, maar dan ook niets te verwachten. Het optreden van minister Goseling in de zaak Oss heeft de rechtszekerheid in Nederland op losse schroeven geplaatst. Na deze affaire ge beurde er weer iets. Minister De Wilde nam ont slag. De reden was, dat hij geen sluitende begroo ting kon krijgen. Voor defensie heeft men alles over, maar voor de sociale problemen niets. De rechten van het volk zijn bij deze regeering in gevaar, waarover spr. breedvoerig uitweidde. Fel hekelde mej, Grevelt de houding van de regeering en van de Staatspartij. Zij besloot haar betoog met een krachtige opwekking om de K. V. P. in den ko menden, stembusstrijd te steunen. Hierna sprak de lijstaanvoerder, de heer C. G. Rietkerk, over het onderwerp „Ons goede recht." Spr. betreurde de minder goede opkomst en wees erop, dat de partijen de sociale problemen in hun pamfletten zoo mooi weten op te lossen, dat er, geen problemen schijnen te bestaan. In ons Christelijk land hebben de Christelijke groote ge zinnen zich echter moeten organiseeren om ver betering te krijgen. Ook in onze gemeente zullen huizen gebouwd worden voor groote gezinnen, maar op papier, want steeds is hiervan nog niets verwezenlijkt. Naar verluidt, aldus spr., zullen er 300 arbeiderswoningen gebouwd worden, maar aan de bouwmaatschappij is nog geen ver gunning verleend, omdat naar het schijnt er duurdere woningen moeten komen, waardoor de arbeiders er weer naast komen te staan. Het is geen haat tusschen de Staatspartij en de K. V. P., maar het gaat over rechtvaardigheid, die niet in de Staatspartij te vinden is. Daarom is de K. V. P. weer opgekomen. Spr. had altijd een zwak gehad voor de S. D. A. P., omdat deze menschen rechtvaardige strijders zijn. Het zwart- roode blok werd gevormd en de S. D. A. P. steunt nu een stuk van het kapitalisme. Het is zuiver kapitalisme in de Staatspartij en spr. kon niet gelooven, dat zich hieronder nog arbeiders schaarden. De Staatspartij voert geen klassen strijd. De K. D. P. moest worden opgeruimd, om dat zij verdeeldheid bracht, maar er is geen af deeling van de Staatspartij of er heerscht ver brokkeling. Nu al is er in de Staatspartij ruzie, wie den wethouderszetel zal bezetten. Voorts verweet spr. de Staatspartij medewer king verleend te hebben aan de verslechtering van het onderwijs. Na nog verscheidene aanval len op de Staatspartij gericht te hebben, eindigde de heer Rietkerk zijn betoog met een opwekking de K. V. P. te steunen. Nadat de heer Tom uit Amsterdam nog een korte inleiding had gehouden, waarin hij even eens van leer trok tegen de Staatspartij was er gelegenheid tot debat, waarvan alleen de lijst aanvoerder van de R.K. Staatspartij, de heer H. B. Vink, gebruik wenschte te maken. De heer Vink had er eerst liever van afgezien om in deze bijeenkomst iets te zeggen, omdat de leugen en de demagogie er overal sterk boven op lag. Spr. wilde niet diep op de woorden van den heer Rietkerk ingaan, doch hij wilde wel iets zeggen over de gevoerde gemeente politiek. De Staatspartij is in den volsten zin van het woord democratisch en als de heer Rietkerk, al dus spr., de reglementen nagaat kan men zien dat de candidaatsstelling geschiedt door leden van de Staatspartij. Spr. vond de manier van den lijstaanvoerder van de K. V. P. heelemaal niet democratisch. De lijstaanvoerder is eerst lid geweest van de S. D. A. P., die hij weer spoedig verliet. Hij kwam toen met een eigen lijst. Bij het indienen van de candidatenlijsten is geble ken, dat op de lijst van de K. V. P. niet alleen Katholieke- maar ook niet-Katholieke handtee- keningen voorkwamen. Als de K. V. P. zoo prat gaat op het Christelijk beginsel heeft het hierbij toch niet vooropgestaan. Het volk stelt de candi dates maar hier is men zelf met een lijst geko men. Spr. had ook nooit gehoord of er wel een plaatselijke afdeeling van de K. V. P. bestond, met een eigen bestuur. Geen enkele partij kon spr. aanwijzen, waar het zoo gegaan is als hier. Over de gemeentepolitiek merkte de heer Vink het volgende op. Spr. had niet van den in leider gehoord, wat de Staatspartij had nagelaten en niet gehoord wat de K. V. P. denkt te berei ken. Waar hebben nu de kiezers houvast aan? vroeg spr. De heer Rietkerk wenscht veel, maar hij vergeet dat Beverwijk noodlijdend is en met een tekort zit van f 230.000. En wil er meer be reikt worden, dan dient men eerst te zorgen dat de gemeente haar zelfstandigheid terug krijgt. Bij de bespreking over de gevoerde gezinspo litiek zei spr. o.m., dat hij Rietkerk het recht ontnam om te zeggen, dat het de Staatspartij had ontbroken aan sociaal gevoel. Verder vond spr., dat hier in deze bijeenkomst een geweldige afbraakpolitiek werd gevoerd. Over andere din gen wilde hij maar liever zwijgen. De heer Rietkerk antwoordde den heer Vink breedvoerig. Wij zijn wel een klein partijtje, al dus spr., waarin echter naar hartelust van ge dachten gewisseld mag worden. Bij de Staats partij is dat onmogelijk. Spr. was geen lijstaan voerder geworden op de wijze, zooals de heer Vink het gezegd heeft. Spr. deelde mede, dat er wel degelijk een afdeeling van de K. V. P. be stond en dat na een gehouden stemming de can- didatenlijst werd samengesteld, zooals zij werd ingediend. De handteekeningen moeten zeker alleen van Katholieken zijn. „Deugen die andere menschen dan niet?" vroeg spr. „Onzin", ant woordde hij zichzelf. De heer Vink vroeg hierna opnieuw aan den heer Rietkerk; wat door de Staatspartij was na gelaten. Voorts betreurde hij het optreden van den heer Rietkerk in deze vergadering. Een daverende roffel van den voorzittersha mer maakte de verdere woorden van den heer Vink onverstaanbaar. Tusschen de hamerslagen door ontnam de voorzitter den Staatspartij er het woord. De heer Mijs trok echter heftig te keer tegen de Staatspartijers, die volgens hem wa ren gekomen om de vergadering in de war te schoppen. De verdachtmakingen en de interrupties wa ren hier een bewijs van. En al hamerend trok ken de Staatspartijers de zaal uit, waarschijn lijk uit protest tegen de uitlatingen van den voor zitter. Tot slot voerde de heer Tom nog het woord, waarna de vergadering met het roerige eind werd gesloten. HEEMSKERK A. D. O—V. V. E. (3—3). In een voor voetbal ongeschikte tempera- turn*, speelden A.D.O. en V.V.E. uit Wijk a. Zee nog 'n vrij behoorlijken wedstrijd, die het aan zien ten volle waard was. In het begin leek het erop, dat de spelers het wel geloofden, althans het ging heel kalm aan. Toen Rizzi echter op fraaie wijze aan AD.O. de leiding gaf, was het met alle kalmte gedaan. Het tem po werd veel sneller. Uit een corner, goed door Schelvis voor gezet brengt L. Zuiderduin de partijen op ge lijken voet (11). Nog voor de rust, geeft de Winter aan V.V.E. de leiding (1-2). Na de rust zijn de bordjes verhangen en is AD.O. sterker. Reeds vrij spoedig als Rizzi den bal in goede positie van Koopman ontvangt, schiet hij onhoudbaar in (22). Kort hierop is het weer Rizzi, die uit een voorzet van rechts, met een goed geplaatsten bal aan A.D.O. de leiding geeft (32). Dit is V. V. E. blijkbaar te bar, zij komen thans weer meer „los". Een kogel van de Win ter komt buiten bereik van Kloes tegen den paal. Bij een aanval van A.D.O. kopt Koop man een voorzet van Voormeer fraai in; de bal bleek echter uit te zijn geweest, zoodat deze goal door den scheidsrechter werd geannu leerd. Kort voor het einde brengt Zuideröuin met een goed geplaatst schot de balans weer in evenwicht, waarmee de verhouding heel goed was weergegeven. De verdere uitslagen waren: V. V. E. 2—A. D. O. 3 2—5 Meervogels bA. D. O. c niet doorgegaan A. D. O. aVitesse a 3—3 VISCHWEDSTRIJD VAN ,,'T SNOEKJE". In het zoo pas gepachte vischwater in de Neksloot hield Zondagmorgen de vischclub ,.'t Snoekje" een openingswedstrijd. Door de volgende personen werden de prij zen behaald: H. Beentjes, tasch; Jac. Bak- kum, leefnet; Jac. Kloes, hengel, K. Burger, hengel; H. Lammers, leefnet; K. Winter, hengel en C. Koedijk een dubbel tuigje. De prijzen werden met een toepasselijk woord in het clubhuis, café „De Zon", door den voor zitter uitgereikt. ZIEKENTRIDUUM Woensdag, Donderdag en Vrijdag werd in één der lokalen van de oude Zusterschool hetwelk voor deze gelegenheid als kapel was ingericht, een triduum gehouden voor zieken en ouden van dagen. Het triduum stond onder leiding van pater Aug. de Hart, gardiaan uit Nieuwe Niedorp. Ruim veertig personen namen er aan deel. De zieken werden bij het triduum en bij het transport van en naar huis bijgestaan door de dames der St. Elisabeth vereeniging. NOG GOED AFGELOOPEN. Op een auto, beladen met hooi, welke langs den Hoogdorperweg reed, had de ruim 50- jarige E. v. d. S. plaats genomen. Doordat de auto te hoog geladen was, kwam S. met zijn kin juist onder de draden van de radio-cen trale. Hij zou van de auto zijn afgeslingerd, in dien hij zich niet krampachtig aan een der tou wen, waarmee het hooi vastgebonden was, had vastgegrepen. De twee draden, welke zich onder zijn kin hadden vastgezet, braken hierdoor af. S. was er zoodoende nog goed afgekomen, maar moest zich toch onder geneeskundige be handeling stellen. POLDERSCHOUW. Vanwege den polder „De Uitgeester- en Heemskerkerbroek" zal op Donderdag 29 Juni a.s. schouw worden gevoerd over de vaarten, wateringen, tocht- en notslooten onder Uit geest, alsmede over de Tol va art en Neksloot ónder de gemeente Heemskerk.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5