VELSEN BEVERWIJK 925 op 2176 VERWACHT WORDENDE SCHEPEN U stemde /CIIEEP/ rjmtm „Groot IJmuiden" heeft groote plannen. Tentoonstelling voor den plaatselijken middenstand. De commissie „Uitgifte contantzegels" van de Winkeliers- en Handelsvereeniging „Groot IJmuiden" heeft het initiatief genomen tot het organiseeren van plaatselijke tentoonstel lingen ten einde door den plaatselijken ver koop te bevorderen in het bijzonder het be lang van de in onze gemeente gevestigde win keliers. De eerste tentoonstelling zal worden ge houden in het pand Kalverstraat 78, waar toonikamers gemaakt kunnen worden en ten toonstellingsruimte te huur is. Als attractie zullen op bepaalde dagen wed strijden worden gehouden. Alle leden der ver eeniging ontvangen bons voor leelneming aan deze wedstrijden, af te geven bij contante inkoopen. Voorts ontvangt elke 25e volwassen bezoeker gratis een bon voor deelneming aan de wed strijden. Voorts kunnen standhouders in over- leg met het comité eveneens attracties aan bieden. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat het streven van de vereeniging is, het bekende gele contantzegel voor de geheele gemeente ingevoerd te krijgen. Collecte E. H. B. O. De Ned. Ver E.H.B.O. afd. IJmuiden houdt Donderdag 29 Juni a.s. haar jaarlijkschen speldjesdag voor aanschaffing van materiaal en verbandikisfcen. De collectantttrice) zal namens de vereeniging gratis een entreebiljet ontvangen voor een bioscoopvoorstelling in het Rex-Theater. Zij dit voor dit mooie doel iets willen doen geven zich op als collectant of collecfcrice aan de volgende adressen: Ger. Domstraat 51, IJmuiden (Oost); Edisonstraat 43, IJmuiden; Stationsweg 105, Veïsen; Felstraat 35, Velsen (Noord). Na de lessen in veilig verkeer. „Veilig Verkeer" reikt aan 190 school kinderen een diploma uit. In de filmzaal van de Nijverheidsschool was het Dinsdagavond een drukte van belang. De geheele zaal was opgepropt met kinderen van diverse scholen. Slechts hier en daar dook een volwassene uit de deinende kinderschaar op. Dat was dan een ouder, een onderwijzer of een onderwijzeres. En verder stonden aan den kant van het projectiedoek eenige tafels, waarachter eenige heeren zaten. Dat waren in de eerste plaats bestuursleden van de Vereeniging voor Veilig Verkeer, Velsen, de vereeniging met de' vijf V's, welke vereeniging zich den laatsten tijd bijzonder nuttig heeft gemaakt, door te be vorderen, dat de schoolkinderen bekend wor den gemaakt met de verkeersregelen. Verder voegden zich bij deze af deeling „groote men- schen" burgemeester Kwint en de inspecteur van het Lager Onderwijs. Deze groote belangstelling nu gold geen filmvoorstelling. De kinderen waren geko men om hun Veilig Verkeersdiploma in ontvangst te nemen, dat ze na afgelegd exa men behaald hadden, de enkele ouders waren gekomen omdat ze het zoo leuk vonden, dat hun spruiten een diploma kregen, de onder wijzers en de onderwijzeressen waren er, om de orde er een beetje in te houden. En burge meester Kwint zou de diploma's uitreiken. De voorzitter van V. V., dr. R. Rutten, heette alle aanwezigen welkom in de eerste plaats den burgemeester, die steeds zooveel belangstel ling voor de vereeniging heeft getoond. Spre ker dankte verder de onderwijzers en de on derwijzeressen, die de moeite hebben geno men het verkeersonderwijs op school te ge ven. De aanmelding voor het verkeersonder wijs is al weer toegenomen: in 1938 waren er 189, in 1939 niet minder dan 356 aanmel dingen. Het aantal geslaagden, dat in 1938 164 bedroeg, is thans 190. Het aantal geslaag den is dus niet in evenredigheid met verleden jaar. Dit is voor de vereeniging een verschijn sel, dat haar sterkt in haar streven, de ver- keersopvoeding met kracht voort te zetten. De noodzakelijkheid van dit onderwijs is geble ken in een naburige gemeente, waar gecon stateerd werd, dat van de 30 verkeersongeluk ken 28 aan onbekendheid met de verkeers regelen te wijten waren. Voor de jongens en meisjes die geslaagd zijn is dit een voldoening. De kranten staan thans vol examen-uitslagen en ook op school zullen velen straks een examen moeten doen. Dit examen verschilt met het examen op school, omdat wat geleerd is, direct in toepassing wordt gebracht. Het is ook van belang voor de medemenschen, omdat er dikwijls slacht offers vallen bij verkeersongevallen. Spreker wenschte ten slotte allen geluk met het bereikte resultaat. Burgemeester Kwint dankte het bestuur van „Veilig Verkeer" voor het verzoek, de di ploma's uit te reiken, waaraan spreker gaarne gehoor heeft gegeven. Spreker bracht V.V. hulde voor haar activiteit en de onderwijzers, onderwijzeressen en examinatoren voor hun medewerking. Er zijn wel velen gezakt, maar daaruit blijkt, dat het een serieus examen is geweest. De burgemeester wenschte de kin deren als kleine weggebruikers, de kleinste met hun autoped, de grooten met de fiets, met hun diploma geluk. Dit wil niet zeggen, dat de groote weggebruikers, bestuurders van auto's enz. zich nooit aan verkeersfouten schuldig- maken, maar daar is wel een kentering ten goede merkbaar. Met de voetgangers en de fietsers is het wel eens anders gesteld. Daarom is het goed dat allen theoretisch en practisch op de hoogte worden gebracht van de ver keersregels. Maar de kinderen moeten nu niet denken, dat met het behalen van het diploma de zaak af is. Het komt er op aan, het ge leerde in practijk te brengen en anderen te vertellen hoe het moet. Hierna ging de burgemeester over tot het uitreiken der diploma's. Veel animo voor het Nijverheids onderwijs. Naar wij vernemen hebben zich tot nu toe voor den nieuwen cursus van de Nijverheids school 205 leerlingen aangemeld, ni. 62 voor autobankwerker, 92 voor machinebanwerker. 38 van electricien en 12 voor timmeren. Daar de gelegenheid voor aangifte nog ge opend is, kan het aantal nog toenemen. In elk geval zal in September het nieuwe school jaar met in totaal minstens 400 leerlingen beginnen, Jaarverslag 1938 van het Centraal Administratie Bureau voor 1938. Aantal geadministreerde mandagen minder dan in 1937. Uit het jaarverslag van het Centraal Admi nistratie Bureau over 1938 blijkt, dat het aantal in genoemd jaar geadministreerde mandagen 271.753 bedroeg tegen 289.558 in 1937. In de jaren 1934, 1935 en 1936 was dit aan tal resp. 272,358, 262,829 en 243,047. De vermeerderde werkgelegenheid, die zich in 1937 afteekende, kon zich dus niet ten volle handhaven. De voorschotheffing over 1938 had wederom plaats op basis van f 0.10 per mandag, ter wijl blijkens het door de Financieele Commis sie uitgebrachte prae-advies de omslag over dit jaar nog op ditzelfde bedrag kan worden vastgesteld en dus sinds 1934 ongewijzigd bleef. Dit bleek echter slechts mogelijk door hier toe een belangrijk deel der in den loop der ja ren gevormde omslagreserve te benutten, zoo dat de voorschotheffing van af Mei 1939 op een iets hooger niveau zal dienen plaats te hebben; eveneens zal het ongetijfeld noodza kelijk blijken, de vaststelling van den om slag over het thans loopende boekjaar 1939 op een, een weinig boven f 0.10 per mandag gelegen, bedrag te doen geschieden. Bij vergelijking van de aantallen manda gen en de over deze mandagen geplakte in- validiteitszegels blijkt duidelijk, dat de inten siteit van het plakken van zegels jaar na jaar toeneemt, zoodat sinds 1934 het zegel- verbruik per mandag reeds met 0.4 pet. steeg; ook hieruit volgt reeds, dat een hoo- gere omslagheffing onvermijdelijk zal zijn. Balans cn Rekening en Verantwoording. Volgens de balans per 31 December was het totaal der activa en passiva f 5870.67V2, nl. activa: kas f 61.41V2, zegelkas f 15.70, Twentsche Bank N.V. f 28.59, postgiro f 66.54 effecten f 5000, loopende rente f 50. dubieuze debiteuren f 647,33. inventaris f 1 en passiva: reservefonds f 2044.61, omslag reserve f 378,34V2, reserves nog te plakken zegels 1937- 1938 f 1850, reserve dubieuse debiteuren f 647,33 Leden-werkgevers f 950.39. Delasten bedroegen: salarissen f 7540, al- gemeene kosten f 3538.56V2, rentezegels f 24999.00 Vz, totaal f 36077.57. De baten wa ren: Vergoeding voor diensten aan derden f 6350, diverse baten f 359,01, interest f 158.63, monstergelden f 912,97'/2, bijdragen van le den-werkgevers f 27175.30, te kort over 1938 gedekt uit de omslagreserve f 1121,65l/2. OPENLUCHTSAMENKOMST DER GEREF. EVANGELISATIE. De Geref. Evangelisatie te IJmuiden-Oost zal a.s. Zaterdagavond 8 uur een samenkomst houden in de Kalverstraat tegenover de „Stormvogels"-garage. Dit is de eerste samen komst in dezen zomer. De Zendingsauto zal aanwezig zijn en een spreker van deze plaats zal het woord Voe ren. Het Zangkoor „Gera" van LJmuiden-West verleent zijn welwillende medewerking. AANGEKOMEN. 20 Juni: Skauts s.s. Leningrad Hydra m.s. Swansea 21 Juni: Kalmar s.s. Norresundet Merope s.s. Puerto Plata Spidola s.s. Riga - VERTROKKEN. 20 Juni: Clytoneus m.s. Londen Spica s.s. Stavanger Lennart s.s. Brake Tilly m.s. Duisburg Tabian m.s. Batavia Eems m.s. Rotterdam Baarn s.s. Hamburg (verb.) Vliestroom s.s. Huil 21 Juni: Oostzee m.s. Goole Wilbo m.s. Londen Reis voortgezet. Het Nederlandsche motorschip Kaap Falga, dat eergisteren als bijlegger alhier binnenliep op weg van Calais naar Stockton, heeft 's avonds de reis naar de haven van bestemming weer voort gezet. Vlootuitbreiding. Dezer dagen werd met goed gevolg het motor kustvaartuig Nato te water gelaten van de werf der N.V. Scheepswerf „Foxhol" te Foxhol, direc tie Müller en Broerken. Het schip, dat in aan bouw is voor rekening van een Groningsche kapitein, meet 550 b. r. t. en zal worden uitge rust met een 360 P.K. Bronsmotor alsmede met Bodewes hijsch- en ankerlieren. Na deze tewaterlating werd direct een aan vang gemaakt met de kiellegging voor een zelfde soort schip, eveneens voor Groninger rekening. Proeftocht. Gisteren heeft met goed gevolg de proeftocht op de Nieuwe Maas plaats gehad van het nieuwe motorschip Avontuur, kapitein A. Visser te Slie- drecht. Het schip dat gebouwd werd op Boele's Scheepswerven werd door de Bolnesmotoren- fabriek, aldaar uitgerust met een Bolnes- compressorlooze dieselmotorinstallatie, 2 cyl. 90/100 P.K., welke in staat is om 340 omwente lingen per minuut te maken. Naar Spanje verhuurd. De aan de Rotterdamsche Kustvaart Centrale N.V. te Rotterdam toebehoorende motorschepen Bill S. en Ton S. zijn dezer dagen door de Bel- hispo-Line bevracht voor het maken van een, reis van Lissabon naar Antwerpen. Als vertrek datum van Antwerpen is respectievelijk vast gesteld 13 en 28 Juli a.s. OPENLUCHTSAMENKOMST Zondag a.s. wordt in het park „Rooswijk" een groote godsdienstige samenkomst gehouden. Als sprekers tredene op ds. H. J. Kastein met het onderwerp „Ons godsdienstig leyen" en ds. Can- negieter met het onderwerp „Christen of niet?" Verschillende kerkelijke zangkoren uit de om geving zullen medewerking verleenen. SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Alkmaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Agnita (Ned.) Ariadne (Ned.) Bennekom (Ned.) Bright Wings (Eng.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein Breda (Ned.) Beckenham (Eng.) Berenice (Ned.) Carperby (Eng.) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Carmar (Pan.) Colombia (Ned.) x) Deucalion (Ned.) Doros (Ned.) Dunav (J. SI.) Europe (Noor) x) Euterpe (Ned.) Eurymedon (Ned.) x) Freiburg (Du.) Fritz Schoob (Du.) Ferrum (Fin) Fauna (Ned.) Heidelberg (Du.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) Hastings (Zw.) Hermes (Ned.) Hebe (Ned.) Iris (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) Pz. Coen (Ned.) x) Karpo (Ned.) Liineburg (Du.) Maaskerk (Ned.) Mars (Ned.) M.v.St.Aldegonde (Ned.) Margareta (Fin) Nijkerk (Ned.) Orestes (Ned.) Orpheus (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Phrontis (Ned.) Pygmalion (Ned.) Polydorus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Prometheus (Eng.) Robert R. Holt (Eng.) Southgate (Br.) Saleier (Ned.) Stella (Ned.) Serooskerk (Ned.) Simaloer (Ned.) Stuyvesant (Ned.) x) Salland (Ned.) x) Triton (Ned.) Tiberius (Ned.) Towa (Ned.) Westland (Ned.) x) Waterland (Ned.) x) Zaanland (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) Chili Japan Houston Hamburg Chili La Plata Chili Z. Afrika Chili La Plata Midd. Zee La Plata Pto Barrios (v. IJm.) Santos La Plata West Indië Bourgas Danzig Bona (v. IJm.) Pt. Arthur Gothenburg Batavia Ned. Indië Abö Stockholm Stamboul Ned. Indië Ned. Indië Z. Afrika Oulu Alexandrië Midd. Zee Bordeaux Batavia Batavia Rotterdam Ned. Indië West Afrika Midd. Zee Batavia Oulo Zuid Afrika West Indië Kopenhagen Batavia Batavia Alexandrië Batavia Ned. Indië Batavia West Afrika La Plata Batavia Midd. Zee Japan Ned. Indië West Indië Buenos Aires Midd. Zee Alexandrië La Plata B. Aires Hamburg Z. Amerika Japan heden 22 Juni 10 Juli 20 Juli 9 Juli 1 Juli 23 Juni 12 Juli 20 Juli 26 Juni 28 Juni 25 Juni 29 Juli 23 Juli heden heden 22 Juni 7 Juli 5 Juli 22 Juni 27 Juni 22 Juni 23 Juni 23 Juli 3 Juli 12 Juli heden 23 Juni 26 Juni 29 Juni 30 Juni 26 Juni 11 Juli 19 Juli 29 Juni 26 Juni 24 Juni 14 Juli 2 Juli 21 Juli 4 Juli 30 Juni 7 Juli 25 Juni vertr. 24 Juni v. Hamburg. 17 Juni van Pt. Said. 17 Juli van Pauillac. 21 Juni vertrokken. 18 Juni te Callao. 7 Juni van Buenos Aires. 16 Juni van Valparaiso. 17 Juni van Mombassa. 19 Juni te Valparaiso, in lading. 17 Juni te Fiume. 18 Juni van St. Vincent. 18 Juni van Flores. 17 Juni vertrokken. 15 Juni te B. Aires. 20 Juni van Barbados. 18 Juni te Chanak Kalessi. vertrekt 23 Juni. 19 Juni van Gibraltar. 10 Juni vertrokken. 22 Juni vertrokken, vertrekt 24 Juni. 16 Juni van Padang. 14 Juni van Klaipeda. 14 Juni te Harnösand. 20 Juni vertrokken. 19 Juni van Ouessant. 19 Juni van Port Soedan. 17 Juni van Pt. Said. 16 Juni vertrokken. in lading. 20 Juni van Cadix. vertrekt 24 Juni. 21 Juni v. Southampton, in lading. vertrekt 23 Juni. 16 Juni van Batavia. 21 Juni te Havre. 17 Juni van Bari. 18 Juni van Sabang. 15 Juni vertrokken. 20 Juni te Duinkerken. 18 Juni van Land's End. vertrekt 23 Juni. 17 Juni van Pt. Said. 20 Juni van Port Said. 17 Juni van Patras. 13 Juni van Belawan. 3 Juni te Batavia 20 Juni te Belawan. 30 Mei van Lagos. in lading. 18 Juni van Gibraltar. 20 Juni van Finisterre. 21 Juni va Singapore. 17 Juni van Colombo. 15 Juni van Barbados. 22 Juni vertrokken. 20 Juni te Candia- 11 Juni van Famagusta. 18 Juni van Rosario. 20 Juni van Bahia vertrekt 24 Juni. 17 Juni van Las Palmas. 19 Juni te Dairen. Langs de Lijn. Vrijdag. Lijnl 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs. 12.20 Keulen, 12.55 Brussel Ned. 2.20 Nationaal programma, 4.45 Keulen, 5.20 Parijs, 6.35 Keulen, 7.2Ó Brussel Ned. 7.50 Diversen, 8.30 Keulen, 9.50 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned. 10.45 Nationaal programma, 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 Londen Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.50 Londen Reg., 7.20 National programma, 10.05 Londen Reg., 10.20 Nationaal programma, 10.45 Lon den Reg. Lijn V: Diversen. Wat de tuinders kregen. Spinazie per kist 3050 ct. Postelein per kist 1220 ct. Sla per 100 krop 5090 ct. Wortelen per bos 48 'ct. Rabarber per bos 35 ct. Uien per kilo 2V23 ct. Radijs per bos 12 ct. Seldery per bos 12 ct. Pieterselie per bos 12 ct. Asperge dik wit per bos 2430 ct. Idem dik blauw per bos 1620 ct. Nieuwe aardappelen (klei) per kilo 36 ct. Tomaten per kilo 820 ct. Waschpeen per kilo 69 ct. Bloemkool I per stuk 1015 ct. Idem II per stug 23 ct. Komkommers I per stuk 4— 5 ct. Iedem II per stuk 23 ct. Snijboonen per kilo 3036 ct. Dubb. boonen per kilo 3842 ct. Doppers per kilo 1013 ct. Raspers per kilo 2224 ct. Capucijners bruine per kilo 1415 ct. Peulen per kilo 1422 ct. Aardbeien per doosje 814 ct. Idem per slof 6098 ct. Framboozen per doosje 38 ct. Tuinboonen per kilo 6—7 ct. De wefcelijksche lijst. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent onderstaande gevonden en verloren vocirwerpen: Gevonden Een ceintuur, een hoofddoek, een dames das, een ceintuur, een heerenportemonnaie, een broek, een roode hoofddoek en zadeldekje, een melkbus, een donkerbruine ceintuur, een groen badpak met handdoek, een ceintuur, een blauw zwempak, een gcuden damesarm bandhorloge, een radiateurdop, een fototoe stel, een sportkar, 1 paar dameskousen, een zelfbinder. Verloren: Een zilver damesarmbandhorloge, een damesparapluie, een roode damesportemon- naie, een badpak met handdoek, een zakmes een rijwielbelastingmerk, een mestvork, een badpak met handdoek, een bruine portemon- naire inh. f 20.25 eft een rijwielbelasting merk in étui; een bruine tasch, een gouden dashouder, 25 spaarzegels, een boodschappen- tasch, een blauw zwempak met handdoek, Een sterke speler. Na het succesvolle optreden van het Waal- wijker biljartwonder, Keesje de Ruiter, komt opnieuw een matador op het groene laken naar caize plaats, n.l. de professional K. Merve, uit Amsterdam. Zondagavond speelt deze bekende biljarter een wedstrijd tegen een der sterkste spelers van Beverwijk in café G. Langendijk aan den Alkmaarschen- weg. De professional geeft aan iederen tegen stander op de 500 caramboles er 300 voor. De Amsterdammer speelt cadre, terwijl zijn tegenstander libre mag spelen. Voor dengene die hem verslaat, looft de Amsterdammer een queue uit. Wedstrijd met ballons. De Winkelierscombinatie „Plan West" organi seert op Woensdag 12 Juli een ballonwedstrijd. Tegen inlevering van 10 Plan West-zegels, wat op Woensdag 5 Juli moet gebeuren, krijgen de kinderen een bewijs van deelname. Het ligt in het voornemen van het bestuur om de deelne- mertjes aan den ballonwedstrijd 's middags om half twee op het C. H. Moensplein op te stellen en vandaar met muziek voorop door verschil lende straten naar het Parkeerterrein te trek ken, waar de ballonnetjes opgelaten zullen wor den. Voor de kinderen, wier ballonnetjes het verst komen, zijn aardige prijzen beschikbaar gesteld. WIJK AAN ZEE UITSLAG VAN DE GEMEENTERAADSVER KIEZING IN DISTRICT 13 (WIJK AAN ZEE) De uitslag in Wijk aan Zee was als volgt: Stemgerechtigd 750. Uitgebracht 679. Geldig 638. Blanco 16. Van onwaarde 25. Lijst 1. R.K. Vink 358, B. Schelvis 17, J. Ter voort 1, A. A. Schellevis 6, Totaal 382. Lijst 2. S. D. A. P. Van Dok 45. Groot 1, To taal 46. Lijst 3. Soc. Dem. C. Steijn 23. Totaal 23. Lijst 4. Comm. G. A. Rollenberg 2. Totaal 2. Lijst 5. S. D. A. P. (lijst Visser). J. Visser 4. Totaal 4. Lijst 6. R.K (lijst Rietkerk. 0. Totaal 0. Lijst 7. Neutrale partij. J. Rijkens 156, H. v. d. Kolk 4, J. v. Amersfoort 2. Totaal 162. Lijst 8. Chr. Dem. 0. Totaal 0. Lijst 9. Anti Rev.. N. Passchier 19. Totaal 19. SANTPOORT Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Feesten op 31 Augustus. Programma Oranjevereeniging. De plaatselijke Oranjevereeniging heeft reeds haar programma voor 31 Augustus gereed. Des morgens wordt een kinderoptocht gehou den. Na een rondgang door het dorp, wordt naar het feeestterrein gemarcheerd, waar de kinderen worden getracteerd en diverse spelen voor hen worden georganiseerd. In de middaguren volgt, evenals het vorige jaar, het kringenspel voor de leerlingen der hoo- gere klassen der 3 scholen. Daarna zal, ook al weer evenals het vorige jaar, de „stal van Ga meren" met een geheel nieuw programma op treden, waaronder een aantal springnummers. Het middag-programma wordt besloten met volksspelen. Des avonds volgt het traditioneele nummer ringrijden. Ditmaal echter zal den deelnemers- VRIJZINNIG DEMOCRAAT en bracht ons stemmenaantal van Helpt mede ons ledental ver sterken Aanm.: 3. F. W. KORTING, Kerkweg 131 Santpoort. (Adv. lngez. Meel.) (sters) verzocht worden gecostumeerd te ver- schijnen. Het feest wordt besloten met een filmvoor stelling. Aan B. en W. onzer gemeente zal verzocht worden gedurende de geheele maand Juli lijsten ter inteekening aan de huizen te mogen aan bieden. TOESPRAAK VAN DEN HEER HEEREMANS Woensdagavond had een zeer druk bezochte bijeenkomst plaats in Zomer lust, uitgaande van het statie-Comité Heeremans, zulks naar aan leiding van het behalen van 2 zetels bij de Ge meenteraadsverkiezingen. Nadat de voorzitter van het Comité, de heer Haver, de bijeenkomst geopend had, werd het woord gevoerd door de beide gekozenen, de hee ren Heeremans en Stevens. De heer Heeremans zeide o.a.: „Ondanks de vele beleedigingen, welke het Actie-Comité en spr. alsmede de heer Stevens van de zijde der R.K. Staatspartij hebben ondervonden, willen wij verzoeningspogingen niet van de hand wij zen. Doch voor wij bereid zijn, veel te vergeten en te vergeven, zal men ons eerst in een verga dering, waarin gij, onze kiezers, aanwezig zult zijn, verontschuldigingen moeten aanbieden. Daarop hebt gij, die door het uitbrengen van uw stem op onze groep medezeggenschap hebt gekregeen, naar mijn meening recht." Nadat de heeren Heeremans en Stevens het woord hadden gevoerd, werd door den voorz. van het actie-Comité een motie voorgelezen, die met algemeene stemmen werd aangenomen, en zal worden gezonden aan de R.K. Kamer-Cen trale Haaarlem. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Lijst Heeremans. Evenals in de andere deelen der gemeente be stond natuurlijk ook hier groote belangstelling voor den einduitslag van de gemeenteraadsver kiezing. Maar minstens even groot was de belangstel ling voor het antwoord op de vraag: „Hoeveel stemmen zullen hier ter plaatse op lijst-Heere- mans worden uitgebracht?" Hier, in Santpoort, toch was het verzet tegen de politieke advies commissie der R.K. Staatspartij geboren, hier was ook de heer Heeremans het best bekend. Welnu, in onze plaats zegevierde de groep Hee remans over de R.K. Staatspartij met 654 tegen 604 stemmen. In School F, het Vereenigingsge- bouw, de Chr. School, „De Toorts" en café Klau wers behaalden de R.K. Staatspartij en de groep Heeremans resp. 153 en 138 st., 133 en 150 st., 98 en 136 st., 129 en 106 st. en 89 en 124 st. HOLLAND AMERIKA LIJN. Statendam 21 v. Rott. te New York. Blommersdijk N. York n. Rott. via Antw. Noordam 20 van New York te Philadelphia. Damsterdijk Rott. n. Vancouver 19 v. Seattle. HOLLAND AFRIKA LIJN. Jagersfontein (uitreis) 21 te Antwerpen. Nijkerk (thuisreis) 20 te Duinkerken. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisr.) via Havre 19, 450 mijl Z.W. van Land's End. HALCYON LIJN. Stad Zwolle 21 v. Hamburg naar Rott. Rozenburg 20 v. Rott. te Bordeaux. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Arendskerk 20 v. Hamburg te Rott. Algenib (uitr.) 20 van Bombay. HOLLAND OOST AZIë LIJN. Gaasterkerk Antw. n. Hamburg p. 21 Vliss. Serooskerk (thuisr.) 21 van Singapore. Abbekerk (thuisr.) 21 van Genua. KON. HOLL. LLOYD. Westland (thuisreis) 20 van Bahia. Amstelland (uitr.) 21 van Las Palmas. KONINKLIJKE SHELL Agnita Corpus Christi n. Amsterdam 20, 120 mijl Z.W. van Land's End. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Barneveld 20 van Amst. te Callao. Colombia 20 van Barbados n. Amst. Draco Amst. n. Curagao p. 20 Azoren. Fauna 20 van Stamboul n. Aghia Marina. Hebe 20 van Cadix naar Lissabon. Irene 20 van Napels naar Catania. Iris 20 van Amsterdam te Bordeaux. Juno 20 van Thessaloniki te Izmir. Merope 21 van Puerto Plata te Amst. Nereus, Vigo n. Amst. p. 21 (4.30 v.m.) Lydd, Stella Stamboul na Amst. p. 20 Finisterre. Alkmaar 21 Chili te Hamburg. Deucalion 20 van Behram n. Mutzuma. Oberon 21 van Amsterdam te Lissabon. Orestes 20 van Caibarien te Havre. Triton 21 van Candia n. Santa Maura. Vulcanus 21 v. Barcelona te Genua. Pluto 21 v. Odense te Stettin. Perseus 21 v. Amst. n. Kopenhagen. MEYER CO.'S SCHEEPV. MIJ. Prometheus Batavia n. Amst. 21 v. Belawan. Teucer Rott. n. Japan 19 te Hongkong. Agamemnon Japan n. Rott. 21 van Sing. Glenfinlas Japan n. Rott. 19 v. Manilla. Philictetes, Japan n. Rott. vertr. 22 v. Londen. ORIENT JAVA AFRIKA LIJN. Tegelberg 20 van Durban n. Mauritius. Van Heutz 19 van Penang n. Singapore. ROTT. ZUID AMERIKA LIJN. Alhena (thuisr.) 19 van Montevideo. Algorab (thuisr.) 20 van Rio Janeiro. Alphacca 20 van Rott. te Buenos Aires. Alcyone 20 van Hamburg n. Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tapanoeli (thuisr.) 20 van Suez. Slamat (uitr.) 21 van Port Said. Baloeran 21 van Batavia naar Rott. Palembang (thuisreis) 21 te Marseille. Soekaboemi 19 van Penang n. Port Swettenn. Blitar (uitreis) 20 van Singapore. Bantam (thuisr.) 20 van Singapore. Dempo 21 v. Rotterdam n. Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Sembilan 21 van Batavia n. Amsterdam. Marnix (th.) 21 van Colombo. Johan van Old. (uitr.) 20 van Algiers. Johan de Witt (thuisreis) 22 (1 n.m.) te IJmuiden en (4.30 n.m.) te Amst. verwacht. SILVER JAVA PACIFIC LIJN. Salabangka New Orleans n. Majunga 10 v. Beira. WIJK LIJN. Stolwijk 10 van Tampa n. La Guayra. Noord wijk 10 v. Rochefort n. San Juan (Sp./

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 10