Waar komt het vandaan /CUEEP/ TJMNCENÏ Drastische maatregelen van Britsche reeders Een groot aantal Noordzeetrawlers wordt opgelegd. In een algemeene vergadering van Britsche trawlerreeders, betrokken bij de kustvisscherij onlangs in Londen gehouden werd een schema behandeld, dat ten doel heeft, dezen tak van visscherij, die groote verliezen lijdt door de concurrentie van buitenlandsche visch en dooi de hooge kolenprijzen stop te zetten. In be ginsel werd besloten, dezen zomer een groot deel van de vloot op te leggen. Het- is nog niet bekend hoe groot het aantal opgelegde trawlers zal zijn. maar men ver wacht, dat dit vrij aanzienlijk zal zijn, ver moedelijk 1/4 deel. Ongetwijfeld zal deze maatregel verstrek kende gevolgen hebben, vooral voor den ham del. Want het opleggen der Noordzeebooten geschiedt juist in den tijd van het embargo der visscherij in het hooge Noorden, zoodat in Juli en Augustus de vischaanvoer zeer be perkt zal zijn. Op het oogenblik is van de 300 schepen in Grimsby ongeveer een derde deel opgelegd, waarvan een deel echter de noodige herstel lingen moet ondergaan. De buitenlandsche concurrentie. Het eigenaardige geval doet zich voor, dat alhoewel de buitenlandsche concurrentie door contingenten beperkt is, deze concurrentie zich hoe langer hoe ernstiger doet gevoelen. Want de exporteurs hebben er wat op gevon den, om hun quota zoo veel mogelijk uit te buiten. De contingenten waren gebaseerd op de gemiddelde aanvoeren van vroegere jaren. Wat doet men nu? Men voert zeewolf aan in gevilaen toestand, men voert gefileerde visch in, verder van rog en vleet alleen de eet bare gedeelten. Zoodoende wordt de waarde van den beperkten invoer steeds hooger. Dit blijkt duidelijk uit de gemiddelde prijzen van de in- of aangevoerde visch in Grimsby. Deze bedroeg de vorige maand 4.8 penny per pond, terwijl de Britsche visch slechts 1.94 penny per pond opbracht. In Aberdeen, waar ongeveer 140 trawlers de kustvisscherij uitoefenen, zouden wanneer 1/4 deel dezer schepen worden opgelegd, 350 visschers zonder werk komen. Billingsgate en IJmuiden. Billingsgate, de groote markt in Londen verwerkt per dag 500 a 600 ton visch. Hiervan bestaat een groot deel uit buitenlandsche visch, afkomstig van de Noordzee, terwijl de visch, afkomstig uit Britsche havens voor het grootste deel visch van het hooge Noor den is, die al een week of drie in het ijs ge legen heeft, alvorens dat ze op de markt komt. Vandaar dat de vischkoopers in Billingsgate zich verzetten tegen verlaging der invoer quota. Men zou daar gaarne grootere hoeveel heden van Grimsby willen betrekken als de visch van een even goede kwaliteit was als de ingevoerde, die voornamelijk afkomstig is van Deensche kotters en die doorgaans niet lan ger dan twee etmalen uit het water is. Wanneer de reeders van Grismby deze visch willen vervangen, moeten ze er voor zorgen, dat hun visch even goed is als de geïmpor teerde, zeggen de salesmen van Billingsgate. Ligt hierin niet een les voor IJmuiden? Ook in onze haven wordt de buitenlandsche visch geweerd en wil men den vischkoopman als het ware met dwang noodzaken, zijn af nemers tevreden te stellen met visch van het verre Noorden. De Denen weg, goed. maar dan zorgen, dat Nederlandsche schepen die kwaliteit op de markt brengen, die we van de Denen gewend zijp. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 24 JUNI Thalia Theater: „De macht van het goud" en „De Snelheidsduivels", 8 uur. Rex Theater: „Mr. Moto's laatste kans" en „Drie razende Jockey's", 8.15 uur. Theater de Pont: „De geest van den Zwarten Piraat" en „Haar eigen kind". 8 uur. ZONDAG 25 JUNI Thalia Theater: ..De macht van het goud" en „De Snelheidsduivels", 8 uur. Rex Theater: „Mr. Moto's laatste kans" en „Drie razende Jockey's", 8.15 uur. Theater de Pont: „De geest van den Zwarten Piraat" en „Haar eigen kind". 8 uur. In alle theaters 3 uur matinee. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 24 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Kom je ook ach ter de tralies" en „Zaza", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Kom je ook op de races" en „Artisteningang", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De zoon van Frankenstein" en „De gevaarlijke vallei", 8 uur. ZONDAG 25 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Watt en V2 Watt in het paradijs" en „Kom je ook achter de tra lies". 2.307 uur. „Kom je ook achter de tralies" en „Zaza", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Kom je ook op dë races" en „Artisteningang", 2.307 uur en 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De zoon van Frankenstein" en „De geheimzinnige vallei". 2.307 uur en 8 uur. MAANDAG 26 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Kom je ook ach ter de tralies" en „Zaza", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Kom je ook op de races" en „Artisteningang", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De zoon van Frankenstein" en „De gevaarlijke vallei", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 24 JUNI Frans Hals Theater: „De onzichtbare man", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Ultimatum". Tooneel: De Ramblers. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: ,,'n Stel om te stelen", 2.30 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Heldenbrigade" en „Moeder Carey's kuikens", 2 en 8.15 uur. Moviac: „Bruisend Bloed". Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 105 uur; Dinsdag en Vrijdag van 105 en 810 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. ZONDAG 25 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. MAANDAG 26 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 105 uur; Dinsdag en Vrijdag van 105 en 810 uur. Is er werkelijk medeleven met onze militairen? Verzoeken om medewerking moesten geweigerd worden. Het Regenboog-Comité, zal naar wij ver nomen op Zaterdagmiddag 8 Juli een open bare geldinzameling houden ten behoeve van de in de stelling IJmuiden gelegerde mili tairen. Het comité stelt zich voor, aan deze inzameling een ietwat feestelijk karakter te geven. Te dien einde is van zooveel moge lijk muziekvereenigingcn medewerking ge vraagd en van verschillende ook reeds ver kregen om de inzameling met muziek op te luisteren. Het Regenboog-comité is terecht van mee ning, dat het hier een eerezaak van IJmuiden geldt. Van vele kanten werd er op aange drongen IJmuiden weer tot garnizoensplaats te verklaren en nu dit, zij het dan ook door den nood gedwongen, inderdaad een feit is, dienen de inwoners van de Stelling IJmuiden d.z. Umuiden, Velsen, Beverwijk en Wijk aan Zee, ook inderdaad te toonen, dat "zij een garnizoen op prijs stellen, anders gezegd, dat zij metterdaad meeleven met onze militairen. Wellicht verkeeren velen in de veronder stelling, dat de soldaten reeds vrij gauw onze gemeenten gaan verlaten. Dat dus eigenlijk het werk van het comité zeer spoedig over bodig wordt. Dit is echter niet het geval. Ook al zouden eenige honderden van de oudere lichtingen met verlof gaan, dan blijven erf toch altijd nog vele militairen hier achter. Het ligt voor de hand, dat voor de ontwikke ling en ontspanning van zoovelen nog een groot arbeidsveld braak ligt. Vandaar dat het comité hoopt, dat velen een vacantie-gift voor de militairen zullen geven. Reeds eenige malen moest .het comité teleurstellen, als, helaas vergeefs, haar medewerking gevraagd werd. Zoo o.a. voor de sportuitvoering die door de militairen op 29 Juli den verjaar dag van ZJK.H. Prins Bernard gehouden zal worden. Gaarne herinneren wij dan ook aan het Giro-nuimmer van het Regenboog-comité Nummer 149180 ten name van Dr. A. Dem- mers, Dr. Schuytstraat 9 Beverwijk. DE EMMA AFGEKEURD. Naar wij vernemen is de Emma afgekeurd. Zondagsdienst der apotheken. De dienst der apotheken wordt Zondag waar genomen door de IJmuider Apotheek op het Ko ningsplein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. gevonden, waarbij hij vaststelde dat het wrak nog in zijn geheel óp den zeebodem lag en niet uit elkander geslagen was. Men heeft nu beslo ten de lading met behulp van duikers te bergen, waardoor een flink kapitaal gered kan worden. Ernstige aanvaring. Het Nederlandsche stoomschip Alcyone is op de Elbe in aanvaring geweest met het Italiaan- sche stoomschip Pascoli doch bleef vrijwel on beschadigd, zoodat het weer op den vaslgestel- den tijd kan vertrekken. Het Italiaansche stoomschip is er minder goed afgekomen en met sleepboothulp naar Hamburg teruggekeerd. Herstellingen uitgevoerd. Het Engelsche tankmotorschip Adellen, dat de vorige maand in ballast naar Amsterdam pas seerde, heeft in .één der dokken aldaar eenige herstelmgeiiuitgevoerd en is weer in ballast naar New Orleans vertrokken. Onze zangkoren in het afgeloopen seizoen. ANGEKOMEN. 22 Juni: Hontestroom s.s. Londen Koert m.s. Swansea Margareta s.s. Oulu Rijnstroom m.s. Plymouth Ariadne s.s. Hamburg 23 Juni: Astarte s.s. Bremen Vechtstroom s.s. Huil Regèja m.s. Londen Muron m.s. Gothenburg Hasting s.s. Oulu Enid Mary s.s. Goole Malrix m.s. Boston Caribia m.s. West Indië Karpo m.s. Bolnes VERTROKKEN. 22 Juni: Capella s.s. Bl-yth Adellen m.s. New Orleans Eberhard s.s. Hamburg Carelia s.s. Antwerpen Vesta s.s. Rotterdam Rheingold s.s. Durban Texelstroom s.s. Liverpool 23 Juni: Kiruna s.s. Lulea Koert m.s. Rotterdam Caribia m.s. Hamburg IJzerverscheping. Van Amsterdam komend heeft het Nederland sche stoomschip Odysseus in de buitenhaven van het Hoogovenbedrijf een gedeeltelijke la ding ijzer ingenomen voor een Oostzeehaven. Nieuw motorschip aangekomen. Het nieuwe te Bolnes gebouwde motorschip Karpo van de K. N. S. M. is gisteren hier aan gekomen en naar Amsterdam opgevaren om be laden te worden. Wrak na veertig jaar gelost. Een met waardevolle granieten steenen be laden schip zonk voor ongeveer veertig jaar nabij het Duitsche eiland Fehmarn. Tot voor enkele dagen slaagde men er niet in de plaats te vinden waar het schip was ondergegaan. Door een toeval heeft een visscher nu het wrak terug Burgerlijke Stand. Bevallen: H. M. van der Weerd—Sint d,. Schulpweg 77, Velsen-N.; C. H. Wiegman Schong d„ Kennemerlaan 109 IJmuiden; J. Looij—Ars z„ Genieweg 30 Velsen; J. J. EijmanUijtendaal d„ Burg. Weertsstraat 54 Velsen-N.; F. Bakker—Dekker d., Midden havenstraat l'O IJmuiden; M. C. van Loein houtWestermann d„ van Wassenaerstraat 17 IJmuiden; C. F. van OmibergenBosman z., Tuindersstraat 66 IJmuiden; M. G. Ver heugdScheenaard z. Hoofdstraat 53 Sant poort. H. van AalstWiegmafï d.. Duinvliet- straat 4 Velsen-N. Overleden: E. van der Plas, 76 j„ echtgen. E. v. Biemen, Wilhelminakade 44 IJmuiden, A. Jaspers, 44 jechtgen. van D. L. de Laet, Ratelstraat 48, IJmuiden; A. Durge, 1 j„ d. van A. Durge, Heemskerk; H. Groenintwoud, 86 j., wed. van J. Springintveld, Doodweg 2 Velsen- Noord. Ondertrouwden: G. Broek, Neptunusstraat 25 IJmuiden en W. J. de Back, J. P. Coen- straat 1, IJmuiden. Toekomstig adres: Bik en Arnoldkade 8 rood, IJmuiden. A. van Pel, Kennemerlaan 46, IJmuiden en A. Dekker, Marconistraat 12 IJmuiden, toekomstig adres: Kennemerlaan 46. IJmui den. A. C. Koedam, Bloemend.straatweg 102 Santpoort en M. G. Hartog, Bloemend.straat weg 102 Santpoort; toekomstig adres: Bloe mend.straatweg 102 Santpoort. E. Stoker, J. v. Heemskerkstraat 59 IJmui den en M. Gravemaker Olivier van Noort- straat 4. IJmuiden: toekomstig adres: Huijgen- straat 51. IJmuiden. W. M. Geels, Dolfijnstraat 24, Haarlem en M. J. Nederlof, Willemsbeekwég 52, IJmuiden; toekomstig adres: Willemsbeekweg 54, IJmui den. A. J. Wes, Stad Delden en A, H. Horst, Ka naalkade 49, Velsen-N. toekomstig adres: Stad Delden'. J. Bais, Fazantenlaan 40, IJmuiden en E. Hartgers, Rijksweg 203. Velsen;; toekomstig adres: Kerkstraat 3 IJmuiden. P. Koster, Korte Poellaan 25 Haarlem en M. S. Rodenburg, Waterlandweg 16 Velsen, tokomstig adres: Zeeweg 399, IJmuiden. E. Groeneveld, Beverwijk, Baanstraat 99 en M. Pirovano 24 j., Wijkerstraatweg 321 Vel sen-N.; toekomstig adres Beverwijk. Getrouwd: S. J. M. Quax en E. nan 't Hoff, Kon. Wilhelminakade 35, IJmuiden; P. Broer- 'sen en A. C. Jacobs. Brees^.apstraat"25'IJmui den; H. Gomes en H. A. Th. Bakker, Kanaal straat 62 IJmuiden; H. Nederveld en S. H. Enjel, Cederstraat 21, IJmuiden; A. Iman.se en J. Houtgraaf, Rotterdam, Gordelweg 226, W. Ch. L. Haanepen en H. Oldenburg, Am sterdam, Moritzstraat 12 III. Wanneer stempelen? De stempeluren voor de week van 26 Juni tot en met 1 Juli a.s. zijn voor de verschillen de organisaties vastgesteld als volgt: Algemeene Nederl. Metaalbewerkersbond van 9.00—9.20. Werkloozenvereeniging van 9.259.55. Algemeene Nederl. Bouwarbeidersbond van 10.00—10.20. IJmuider Transport Federatie (N. A. S.) van 10-30—10.45. Ongeorganiseerden van 11.00—12.00. R. K. Bonden van 9.00—9.40. Kleine bonden van 9.45—10.00. IJmuider Federatie van 10.20—11.05. Oud Katholiek Vakverbond van 11.10— 11,25. Chr. Bond van Fabrieks- en Transportarb. van 11.30—12.00. PERSONALIA. Te Amsterdam slaagde voor het examen boekhonuden van dé Vereeniging van Leeraren de heer Jac. Oomes, die werd opgeleid door den heer J. Dop, Wijkerstraatweg 278. Vel- sen-Noord. Apothekersgewichten In 1150 liet Sul tan Kalid van Egypte verschillende proefne mingen doen door alche misten met het doej onedele metalen om te zét ten in goud. Een hunner Nicolaas Praepositus, was de eerste die bij zijn onder zoekingen gebruik ging maken van de kleine ge wichtjes, waarvan de apo thekers zich thans nog be dienen. Ontdekking van Indië. Toen Alexander de Groote omstreeks 330 vóór Chr. de rivier de Indus ontdekte, meende hij, dat het de bovenloop van den Nijl was, 'tfaerchus, aan het hoofd van '000 schepen uitgezonden om te •chten een weg té vinden naai den mond van de Euphra tes, zeilde de geheele kust van Indië langs en keerde met zijn daarbij opgedane kennis terug naar Grie kenland, Veelal goed verzorgde uitvoeringen. Wanneer we op de reeks uitvoeringen door de plaatselijke koren in 1938-1939 gegeven, terugzien, dan is 'n woord van oprechte waar deering voor het ernstige werken van het mee- rendeei dezer ensembles ook in dit seizoen weer zeker op zijn plaats. Deze waardeering stijgt nog, als we beden ken, hoe ook de zangkoren, zij het in mindere mate dan de orkesten, een vermindering in het getal hunner supporters en andere belang stellenden moesten ondergaan. Niettegenstaande hun financieele zorgen hebben zij zich wél geweerd en zijn er ook in het afgeloopen seizoen van die uitvoeringen verscheidene belangrijke geweest. Dat wij deze belangrijk noemen ligt niet alleen in het feit, dat er dikwijls muziek geboden werd, die de moeite van het in studie nemen waard was. maar ook in de veelal zeer goede afwerking van hetl ten gehoore gebrachte. En daar komt den dirigenten een woord van waardee ring voor toe. We denken daarbij dan bijv. aan de uitste kende uitvoering van Romberg's Het Lied van de Klok door het IJmuidens a Capella- koor op zijn jubileumconcert. Dat was een waardige herdenking van het 20-jarig be staan van dit ensemble, dat zich steeds door goed afgewerkte concerten onderscheiden heeft. Niet in het minst is dit de „schuld" van den muzikalen dirigent, den heer P. Grin Jr., die zich ook dien avond weer een leider toonde, die van het goede hout gesne den is. Natuurlijk was ook dit seizoen het Chr. gemengd koor „Looft den Heer" weer present met een kerkconcert, dat van zich spreken deed. Onder Stephen Jansen's eminente lei ding bracht het ons de Bach-cantate no. 33 (..allein zu dir, Herr Jesu Christ") en Haydn's oratorium De zeven kruiswoorden, beide tot in de perfectie afgewerkt. Jammer, dat de be langstelling ervoor niet grooter was. Behalve dit voortreffelijk concert gaf het koor zijn medewerking aan een uitvoering ter herdenking van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin en liet door -velen van goeden zang genieten. Wat „Looft den Heer" voor den komenden winter in petto heeft is ons nog niet bekend. Maar we kunen die plannen met belangstel ling afwachten. Van het Chr. gemengd koor „Excelsior" hoorden we onder Jan Belder's suggestieve directie een Kerstconcert in de Geref. Kerk met als hoofdschotel de Altrhapsodie van Johannes Brahms, die een waardige uitvoe ring genoot. Na enkele jaren in stilte voor concoursen geoefend te hebben trad Excel sior weer eens voor het forum. En het viel daarom te beteuren. dat het bezoek aan dit concert (w.o. enkele prachtige Bachkoralen uit het Weihnaehtsoratorium op het pro gramma prijkten niet drukker was de venijnig koude Kerstavond had daar groo- tendeels schuld aan. Kort geleden heeft Excelsior op het te Zutfen gehouden concours wederom welver diende lauweren weten te behalen, zoodat ook dit koor zich als van ouds geweerd heeft. Polyhymnia, dat onder denzelfden dirigent staat, oefende ditmaal in stilte voor den zan gerskamp. Hallelujah, het Chr. gem. koor van Theo van Zutphen, arbeidde gestadig verder en verraste ons met een concert in de Bethlehem- kerk, waar het goede executies gaf van twee oratoria, nl. Mendelssohn's Christus en Mir- jams Siegesgesang, van Schubert. Een uitvoe- rng, die we met volle waardeering voor het werken van den dirigent en het koor beluis terden. IJmuiden's mannenkoor jubileerde dit jaar. Dertig jaar dient het reeds den mannen- zang, de laatste jaren op loffelijke wijze. En het was dan ook geen wonder, dat velen, die met „dezen echten IJmuidenaar" meeleven den jarige kwamen felic-iteeren. Solisten als Henk Viskil, Boris Lensky en Al- bert Schuppen werkten aan het jubileum concert in Thalia mede, zoodat deze herden kingsavond wel in gulden letteren in de anna len van het koor geboekstaafd zal zijn gewor den. Henk J. Arisz jubileerde mee en heeft zich in de 12l/2 jaar, dat hij directeur van het ensemble is, getoond te zijn de juiste man op de juiste plaats. Het Mannenkoor „De Eendracht" vond een nieuwen directeur in Stephen Jansen, iemand wien het wel toevertrouwd is dit ensemble verder te voeren op den weg naar het excelsior. Het ensemble, dat zich op een kortgeleden gegeven concert in zijn nieuwe gedaante voorstelde, verbergt zeker kwaliteiten in zich. De nieuwe leider heeft echter nog werkterrein voor hem gevonden, want in dit als het ware nieuw saamgestelde koor staan vele jonge stemmen, die in samenzang nog steviger ge oefend moeten worden. Maar als dit dan ook gebeurd is (en Jansen zal dit zeker wel weten te bereiken!), wat is het dan geen groote voldoening een eersten prijs mee naar huis te kunnen nemen, die bij een gezongen is geworden door „eigen menschen". In Concordia is vele jaren zoo voortreffe lijk gemusiceerd en geconcerteerd. Daarom mogen we van het sterke mannenkoor zeker nog belangrijke programma's verwachten. Onze gemeente en haar omgeving is rijk aan zangkoren. Daarom volgen de anderen in een volgend overzichtje. W. Verschaffing van nachtverblijf aan vreemdelingen. 4. Datum en plaats van geboorte- 5. Korte omschrijving van het beriaaia. v, het Nederlandsche visum, tndlmau^1 verleend. 011 Is Is de vreemdeling niet in het bezit vav, paspoort op zijn naam gesteld, dan mnet daarvan door dengene die nachtverblm schaft, kennis gegeven worden on tils wijze als boven omschreven. De noodfi» en gevens moeten dan zoo mogelijk worderi8!" leend aan andere Identiteitspapieren van vreemdeling. öeb Tegen het niet-nakomen van bovenverm.,. verplichtingen is een straf bedreigd vaTt hoogste een maand hechtenis of een eeliih van ten hoogste vijfhonderd gulden Mede wordt nogmaals ter algemeene l»n„i gebracht, dat de Commissaris van Politie V? gemeente Velsen, Hoofd van plaatselijk. n!r litie in den zin der Vreemdelingenwet Ur artikel 4 van het Vreemdelinlen-r«£'T vordert, dat alle vreemdelingen die T, woon- of verblijfplaats hebben of verwl in de gemeente Velsen, zich binnen 10 na binnenkomst bij hem aanmelden (7m Vreemdelingendienst aan het Hoofrtb,, van Politie)eau Onverkort blijft de verplichting van d„„ vreemdeling om zich binnen 2 maal 24 aan te melden, Indien dit bij het visum aangegeven. J Tegen het niet nakomen van laatstv.. melde verplichtingen is een straf bedreigd ten hoogste twee maanden hechtenis of IS, geldboete van ten hoogste duizend gulden POLITIERECHTER. «Aasgieren". „Je zou er in IJmuiden tegen op zien om dood te gaan, want zoodra je 't bent word omzwerfd door aasgieren, die elkaar od dl meest weerzinwekkende wijze met grafsteenen en grafwerk beconcurreeren" zoo sprak de Officier van Justitie Vrijdagmiddag en in 't verdachtenbankje zat iemand, die .'■schooier" en nog meer leelijks had gezegd tegen een ander, die hem bij het verplaatsen van een zerk op een familiegraf kwam storen met de mededeeling dat hij 't moest doen, omdat hil 't goedkooper kon; een briefje met een on- dracht had ïe bij zich. y De politierechter vroeg of de man in 't ver dachtenbankje inderdaad schooier enz teeen den ander gezegd had. „Neen". De opzichter van de begraafplaats had het echter precies gehoord, en hij kwam getuigen Zijn patroon beslechtte tenslotte de twist on 't kerkhof. p De ware toedracht was dat de begrafenis ondernemer het werk aan den man in 't ver dachtenbankje had opgedragen. De ander ging als een haas naar de familie van den over ledene en bood 't werk goedkooper aan. Een blijkbaar zeer zuinig familielid zag zijn kans en schreef inderhaast een briefje met „Hier mede geef ik opdracht 't grafwerk wee te halen". De ander spoedde zich naar het kerkhof doch hem werd gezegd dat ie maar van het graf af te blijven had. Ter rechtzitting zei de man met de opdracht van de familie: „Hij dreigde me zelfs als ik aan 't graf zou komen." De man met de opdracht van den aannemer zei. „Hij heeft me al meer een graf afgeno men". En de politierechter sloot de discussie met een vonnis van f 15 subs. 9 dagen. Waarmee maar gezegd wil zijn dat de con currentie in IJmuiden den mensch tot zijn laatste rustplaats achtervolgt. Waarschuwing der politie. De Commissaris van Politie der gemeente Velsen, Hoofd van Plaatselijke Politie in den zin der vreemdelingenwet, brengt nogmaals het volgende ter algemeene kennis: Ieder, die aan een vreemdeling nachtver blijf verschaft, is verplicht daarvan monde ling of schriftelijk kennis te geven aan ge noemd Hoofd van Plaatselijke Politie of aan den door dezen aangewezen ambtenaar (af- deeling- vreemdelingendienst aan het Hoofd bureau van Politie) in ieder geval binnen den termijn van 24 uur. Door den Commissaris van Politie is tevens bepaald, dat door hotel- en logementhouders deze kennisgeving moet geschieden door in zending van een nauwkeurig ingevulde en onderteekende nachtlijst, in te leveren vóór 9 uur v.m. Bij zijn kennisgeving moet ieder de volgende gegeven betreffende den vreemdeling verstrek ken. te ontleenen aan diens paspoort: 1. Naam en voornamen; 2. Nationaliteit; 3. Woonplaats; HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, 23 van W.-Afrika te Rotterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Ceres (thuisr.) 23 van Pernambuco. Zaanland (thuisr.) p. 22 Ouessant. Montferland (uitr.) 21 te Santos. KONINKLIJKE SHELL. Agatha, 18 van Bangkok naar Pladjoe. Agnita, 22 van Pauillac te Amsterdam. Chama, 24 te Rott. verw., n. Rouaan, dokken te Falmouth. Mirza, 1 te Immingham verw., naar Huil. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Medea, 21 van West-Indië te New-York. Barneveld, Amsterdam n. Obili 20 van Cal- lao. Breda, 21 van Valparaiso te Talcahuano. Telamon, 19 van Para naar New-York. Amazone, 21 van New-York n. La Guayra. Ariadne, 23 van Hamburg te Amsterdam. Aurora, 22 van Malta n. Piraeus. Berenice, 22 van Susak te Dubrovnik. Calypso, 23 van New-York n. Port au Prince Douro, 20 van Puerto Barrios n. Cristobal. Euterpe, 22 van Gothenburg naar Amster dam. Hebe, 22 van Lissabon naar Amsterdam. Iris, 23 van Bordeaux n. Amsterdam. Oberon, 22 van van Lissabon naar Genua. Perseus, Amst. n. Kopenhagen p. 23 Hol- tenau. Pygmalion, Bourgas n. Amst. p. 22 Gibraltar Stella, Stamboul n. Amsterdam p. 22 Oues- :ant. Triton, 22 van Candia te Santa Maura. Vesta, 23 van Amsterdam te Rotterdam. Juno, 23 van Haidar Pascha te Stamboul. Hermes, 23 van Famagusta naar Mersina. Costa Rica, 22 van Amsterdam te Barbados. Irene, 23 van Catania te Palermo. Karpo, 23 van Rotterdam te Amsterdam. Simon Bolivar, 23 van Amsterdam n. W.- Indië. Theseus, 23 van Amsterdam n. Rotterdam. Trajanus. 23 van Amsterdam n. Rotterdam. Titus, 23 van Amsterdam n. Rotterdam. Merope, 23 van Amsterdam n. Danzig. MEYER CO'S SCHEEPVAART MIJ. Glenap, Dairen n. Rott. p. 23 Prawle Point Philoctetes, 23 van Dairen te Rotterdam. Laertes, 23 v. Amsterdam n. L'pool en Batav. Agamemnon, Japan n. Rotterdam 23 te Penang. Achilles, 22 van Rashin naar Rotterdam. Clytoneus, Batavia n. Liverpool 22 v. Lon den. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (thuisr.) 23 van Singapore. Sibajak (uitr.) 22 van Colombo. Brastagi, 22 van Hamburg te Bremen. Tapanoeli (thuisr.) 21 van Beyrouth. Bantam (thuisr.) 23 van Sabang. Kedoe, 23 van Hamburg n. Rotterdam. Kota Baroe (uitr.) p. 23 Finisterre. Japara (uitr.) 22 van Singapore. Soekaboemi, 22 van Singapore n. Bintang- STOOMVAART MI.) N'EHKRLAND. Saleier (thuisr.) 23 te Londen, Johan van Old. (u.) 22 te Genua. Tabian (uitr.) 22, 60 mijl Z.O. van L. End. Soemba (uitr.) 22 van Sabang. WIJK LIJN- Katwijk, vertr. 25 van Caen n. Velsen. Joiige Willem, 22 van Port Sudan n. Lpl.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2