VELSEN I I Weinig animo voor de massa producten. De beonen blijven op prijs. Ofschoon de aanvoeren der verschillende groentensoorten van beduidenden omvang kon worden genoemd, was het toch de laatste dagen best merkbaar dat de aardbeienoogst, die thans ook veel drukte geeft, wel het aan bod van groenten eenigszins vertraagd. Het verloop van den handel was voor enkele pro' ducten die nog wel onder de hoofdaanvoeren kunnen worden gerekend, verre van rooskleu rig. Dft gold in de eerste plaats voor sla, pos telein en bospeen. Sla wordt iederen dag in groote hoeveelheden aangevoerd. Van prijs herstel is tot heden nog geen sprake. De prijs bewoog zich voor het gedeelte, dat werd afge nomen van f 0.501.00 per 100 stuks. Veel partijen draaiden door. Postelein maakte met ae prijzen deze week een slecht figuur. Hoewel sommige partijtjes nog een behoorlijke be somming konden maken was de gemiddelde prijs sterk aan den lagen kant. Naar kwaliteit wisselden de noteeringen van 1432 ct. per kleine kist. Voor wortelen is de belangstel ling in de laatste week al zeer sterk gedaald, waardoor de noteeringen belangrijk gewijzigd werden. In het begin dezer week op de veiling van Maandag viel een neiging tot prijsverbete ring te constateeren toen bij een vluggeren handel nog weer van 69 ct. per bos werd besteed. Woensdag waren deze noteeringen weer gedaald van 3'/25 ct. per bos. Rabarber loopt soms wel een weinig in prijs terug, maar is toch geregeld, vooral voor betere kwali teit tegen behoorlijke prijzen te plaatsen Naar soort werd dit artikel verhandeld van 3—6 ct. per bos. Van de dopperssoorten waren in de af geloo- pen week niet alleen de aanvoeren ruimer maar alle soorten zijn thans weer van de partij. De kwaliteit is over het algemeen zeer goed en de prijzen, ofschoon dat grootere aan voeren deze wel een weinig drukten, bleven nog op behoorlijk peil. Peulen bleken zelfs nog al gezocht te zijn en varieerden in prijs van 1622 ct. per K.G. Raspers maakten in het laatst der vorige week nog prijzen van 20- 25 ct. per K. G., doch deze soort liep terug van 16—20 ct. Witte en bruine capucijners werden verhandeld van 13—16 ct. en doppers kwamen in het midden dezer week op een peil van 10—14 ct. per K.G. Tuinboonen, die de laat ste dagen flink los kwamen, werden naar soort afgenomen van 46 ct. per K.G. Bloemkool kwam heel wat ruimer afzetten; kwaliteit van dit product loop sterk uiteen en een groot ge deelte is van minder kwaliteit, zoodat de prij zen sterk schommelen: Naar soort wisselden deze dan ook soms van 313 ct. per stuk. Komkommers nemen in aanvoer ook geleide lijk toe. Naar kwaliteit werd van 2—5 ct. per stuk besteed. Het aanbod van tomaten breidt zich nog slechts langzaam uit. De noteerin- geen varieerden van 12—28 ct. per K.G. Snij- en dubbele boonen, nog altijd als kasproduct worden meer aangevoerd. De prijzen gingen in dalende lijn. Voor dubbele boonen werd Vrijdag nog van 3042 ct. besteed. Later daalde de prijs van 32—36 ct. per K.G. SnJj- boonen kwamen niet hooger dan van 28—32 ct. per K.G. De aanvoer van aardappelen is nog niet van grooten omvang. De langdurige droogte is voor den groei niet bevorderlijk. De prijzen schommelden ook deze week zoo ongeveer van af 35'/2 ct. per K.G. Nieuwe dirigent voor de St. Jozef Harmonie. De heer P. Eggermont heeft ontslag ge nomen als dirigent van de St. Jozef-Harmonie Het bestuur heeft ter voorziening in de vacature den heer Tervoort uitgenoodigd zich met de muzikale leiding van de St. Jozef- Harmonie te willen belasten. De heer Tervoort heeft deze uitnoodiging aanvaard. De heer Tervoort, een van onze jongere plaatselijke musici, die reeds dirigent is van eenige zangkoren, is de derde directeur, die over de St. Jozef-Harmonie in de vijftien jaren van haar bestaan, den dirigeerstaf zal zwaaien. Transportfiets overleefde de botsing. Gisteravond om ongeveer 6 uur had op de kruising Alkmaarscheweg—Munnikenweg een aanrijding plaats tusschen een transportfiets en een personen-auto. De auto kwam uit den Munnikenweg en wilde den Alkmaarscheweg inrijden in de richting van de Breestraat, doch de bestuur der verzuimde bij deze manoeuvre voorrang te verleenen aan de bakfiets, die van de Bree straat kwam. Het gevolg was, dat de voer tuigen tegen elkaar botsten. De bakfiets bood de meeste weerstand en kwam er zonder schade af. Van den auto werd een schijn werper vernield. Persoonlijk letsel kwam niet voor. De Zomercompetitie van Sans Atout. Dc vijfde en zesde ronde. De uitslagen van de 5e en 6e ronde van de zomercompetitie van de bridgeclub Sans Atout luiden als volgt: 5e ronde: Team I: W. de BoerJ. Bos; de heer en mevrouw Van Arnstel wint met 39 tegen 25 m.p. van Team 6: F. van der Lin den—G. Zoontjes; dames Kok en Braam. Team 3: J. DilC. Geldermans; P. van GroningenP. van der Werff wint met 27 tegen 25 m.p. van Team 8: de heer en me vrouw Blokdijk; dames Steenbergen—Ta bak. Team 5:K .KeeJ. Numan; T. Romijn—C. Nijman wint met 33—26 m.p. van Team 10: K. van der WalA. Michel; mevr. DilP. Daalhuizen. Team 7: Mevr. Van der Linden—Th. Braam de heer en mevr. Tand wint van Team 2: A. en C. Hoogeboom; J. KlaverJ. Broekhuizen met 26 tegen 19 m.p. Team 9: W. G. Kleine—G. C. H. Tabak; G. Daalhuizen—R. Hoen verliest met 18 tegen 53 m.p. van team 4: J. Herlee—L. Houston, H. PoolsG. Steenbergen. 6e ronde: Team 2 wint van team 4 met 21 tegen 12 m.p. Team 3 wint van team 5 met 41 tegen 3 m.p. Team 6 wint van team 10 met 17 tegen 16 m.p. Team 7 wint van team 9 met 20 tegen 12 m.p. c - Examens L. O. Aan de Bisschoppelijke kweekschool alhier slaagden voor het onderwijzersexamen L. O. de heeren J. A, H. Olyhoek, Aalsmeer; H. J. Pen- nekamp, Amsterdam; A. J. J. van IJzendoorn, Hoorn. De examens zijn geëindigd. Geëxami neerd werden 16 candidaten. Geslaagd allen. CASTRICUM Uitbreiding van de Centrale School. De nieuwe lokalen, waarmede de Centrale Openbare Lagere School is uitgebreid, zullen op Donderdag 6 Juli a.s. officieel in gebruik worden genomen. HEEMSKERK SPELDJESVERKOOP. De speldjesverkoop ten bate van het K.R.O.- wereldapostolaat heeft f 57.46 opgebracht. VOETBALWEDSTRIJD TEN BATE VAN OUDEN VAN DAGEN. Zondag a.s. speelt A.D.O. een wedstrijd tegen D.E.M. uit Beverwijk voor den uitgaansdag van de ouden van dagen. De wedstrijd wordt met muziek opgeluisterd door het fanfarekorps „St. Cecilia". WIJK AAN ZEE EEN GOED GESLAAGD CONCERT. Ter eere van den verjaardag van Prins Bernhard concerteerde Arion gisteravond op de tennisbaan. Al heel gauw kwam de stemming erin en onder leiding van kapitein Kroonenberg werd, de officieren met hun dames voorop, een promenade gehouden, waaraan in een omme zien eenige honderden, klein en groot, deel namen. De muzikanten werden er door begeesterd en marcheerden eenige malen met pittige muziek de baan rond, tot groot genoegen der aanwezigen. Het was een genotvolle avond. SANTPOORT Parkwachter aangereden. Doodelijk ongeluk te Santpoort. Ondanks het feit dat het uitzicht ter plaatse goed kan worden genoemd blijkt telkens dat het kruispunt RijkswegSlaperdijk te Sant poort het predikaat „gevaarlijk" tenvolle verdient. Gisteravond vond daar wederom een ern stig verkeersongeval plaats. Toen wilde de heer H. Korthouwer, de parkwachter van het Rijkenspark, kccmende uit de richting van het dorp, rechthoekig den Rijksweg over steken, er niet'op lettende dat uit de rich ting Velsen een auto naderde. Op dezen smal- len verkeersweg hebben auto's voorrang. Vol gens ooggetuigen scheen de heer K. geen erg in de auto te hebben, althans inplaats van in de richting Velsen te loopen ging hij juist in de richting Haarlem. Door ver links uithalen en remmen probeerde de bestuurder het ergste te voorkomen. Doch tevergeefs. De heer K. kreeg van de auto een hevigen klap en bleef ernstig gewond liggen. De eerste geneeskundige hulp werd door Dr. Mak verleend, die den toestand dusdanig zorgelijk oordeelde de heer K. had o.m. een ernstige ribfraetuur opgeloopen, dat hij overbrenging naar het St. Antonius Zieken huis te IJmuiden-Oost noodzakelijk achtte, alwaar hij naar wij vernemen denzelfden avond nog overleden is. DE HEER WIJNBEEK. De heer Wijnbeek, oud-hulpprediker bij de Ger. Gemeente alhier, is als zoodanig be noemd te Bergen op Zoom. VOX HUMANA. Het gemengd koor „Vox Humana" neemt op' 9 Juli onder directie van Joh. Brands deel aan het concours van „Proza en Poëzie" te Haarlem. Het komt uit in de eerste afdeeling gemengde koren, waarvoor: als verplicht nummer is vast gesteld „Pater Nostra" van Verdi. Als vrij nummer zal het koor ten gehoore brengen „Lentedauw" van Loots. Verder wacht het koor op 27 Augustus a.s. nog een aardig uitstapje naar Luik, waar aan het ter gelegenheid van de aldaar gehouden ten- toonsteling georganiseerde zangconcours wordt deelgenomen. Voor dezen zangwedstrijd heeft „Vox Humana" een drietal nummers opgegeven, n.l. „Pater Nostra", „Lentedauw" en „Ellen". Op den wedstrijddag zal de jury mededee- len, welke twee nummers zij wenscht, dat het koor ten gehoore zal brengen. Droevig ongeluk in de Casembrootstraat. Vijfjarig jongetje doodgereden. Hedenmorgen even voor negen uur had in de Casembrootstraat een droevig ongeluk plaats. Onder de oogen van zijn moeder is een vijfjarig knaap je onder een auto geraakt en gedood. Mevrouw H., wonende te IJmuiden-Oost, reed hedenmorgen op de fiets in de Casem brootstraat. Zij had een dochtertje achter zich op de fiets en bij haar reed aan den kant van den weg haar ongeveer vijfjarig zoontje op een autoped. Juist kwam van de tegenoverge stelde richting een ijsauto aangereden, die een defect geraakte auto op sleeptouw had. Nau welijks waren deze auto's de Casembrootstraat ingereden, of het touw, waarmee de auto's aan elkaar verbonden zaten, brak. De gesleepte auto maakte hierdoor plotseling een zwenking naar links, met het noodlottige gevolg dat het knaapje tusschen een der voorwielen en den trottoirband werd gedrukt. Zijn moeder, die het ongeluk zag gebeuren, begon hevig te gillen, waardoor de omwonenden naar buiten snelden, zoodat velen getuige waren van het ongeluk. Het knaapje bleek zulke ernstige wonden bekomen te hebben, dat het op slag gedood moet zijn. Het spreekt van zelf dat het ongeval in deze volkrijke buurt groote consternatie verwekte. De politie was spoedig ter plaatse om proces verbaal op te maken. Ook het parket werd ge waarschuwd. JAARVERGADERING „STORMVOGELS" Op Dinsdag 11 Juli houdt Stormvogels in „Kennemerhof" haar jaarvergadering. Uit de agenda blijkt, dat ditmaal aan de beurt van aftreden zijn de bestuursleden J. H. Martens, C. H. Wijmer en P. Heere, die allen hierkies- baar zijn. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Wijnschenk, stelt het bestuur den heer C. Keizer, het hoofd der P. W. A. Cort van der Lindenschool, candidaat. Van de leden der elftalcommissie treden de heeren C. F. P. Nuyens en C. v. Leeuwen af. Van dezen is de laatstgenoemde herkiesbaar. In de vacature-Nuyens stelt het bestuur voor den heer Dalmeyer te benoemen. Geslaagd militair sportfeest. Donderdag werd op het speelterrein van Hoogoven-Staten een militair sportfeest ge houden, georganiseerd naar aanleiding van den verjaardag van Prins Bernhard. Het veld; met talrijke vlaggen versierd, bood een recht feestelijken aanblik. Dat er voor dit feest zeer veel belangstelling bestond bleek wel uit de omstandigheid dat zoo goed als alle militai ren welke in den omtrek zijn gedetacheerd, van hoog tot laag het feest bijwoonden. Leek het er in de ochtenduren veel op dat Pluvius dezen dag tot den zijne zou maken, nochtans brak de zon door de wolken en mede door de muziek welke in de bekwame handen der Radio Kooy te IJmuiden berustte, was de feestelijke stemming er al dadelijk in. Te ongeveer kwart over acht nam de positie-commandant overste Hellingman voor de microfoon paats en heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, er den wensch aan toevoegende, dat aller sporti viteit er toe zou bijdragen, dat het feest in de beste orde mocht verloopen. Dat dit feest en juist op den verjaardag van Prins Bernhard, zelf een beoefenaar der sport bij uitnemend heid, er is gekomen, is in hoofdzaak te danken aan het onvermoeide werken van luitenant Jeronimus. Spreker besloot zijn korte toespraak met een driewerf hoera voor den jarigen Prins, waarna de muziek het Wilhelmus ten gehoore bracht. Direct daarop vingen de onderschei dene spelen en demonstraties aan en al werd er geen groote sport te aanschouwen gegeven en waren het meer volksspelen, toch bekamp- te men elkaar op vaak voortreffelijke wijze. Er was voor dezen militairen sportdag ook van de zijde der bevolking veel belangstelling en sommige nummers brachten heel wat vroo- lijheid te weeg, vooral de gecostumeerde voet balwedstrijd bracht de lachspieren danig in beweging. De uitslag der wedstrijden was als volgt: HindernisfietsenNijboer v. Z. 3. Boegsprietloopen: Bouman Fort detach. 10 S.B. Ringsteken: De Boer, Heemskerk. Zakloopen: Van der Dussen, Bt. IV. Hindernisloop: Bosser, Bt. IV. Mastklimmen: Bergholz 1-W.S.B. Te ruim 4 uur was ook aan dezen sportdag een eind gekomen en nam overste Helling man weder het woord om dank te betuigen voor de wijze waarop door de militairen deze wedstrijden waren gespeeld en de ambitie door allen aan den dag gelegd ten einde dit feest te doen slagen. Na dank te hebben gebracht voor de onder vonden medewerking eindigde spreker met een driewerf hoera op H.M. de Koningin, waarop de muziek het Wilhelmus speelde. BEGIN VAN BRAND. Door het spelen met lucifers door kinderen brak brand uit in de woning van het gezin M. Het ongeval werd ontdekt door tegenover- wonende buren waarop de brand spoedig was gebluscht. Door het vlam vatten der gordijnen waren de ruiten van een der ramen reeds ge sprongen. Een en ander trok aan den drukken Wijkerstraatweg veel belangstelling. De viering van den verjaardag van Prins Bernhard. De verjaardag van. Prins Bernhard is rustig voorbijgegaan. Er waren overal veel vlaggen, op rijks- en gemeente gebouwen en op vele woningen, er waren 's middags vele wandelaars want voor velen was het een halve Zondag, maar verder was er alleen feest voor de mili tairen op het terrein van Hoogoven Staten, waar een groot aantal manschappen van land en zeemacht een fijnen dag hebben gehad. Aan de burgerlijke zijde heeft „Wilhelmina' er voor gezorgd, dat de dag niet was als alle andere dagen. Het corps gaf een concert in Velserbeek, waarvoor groote belangstelling was. „Wilhelmina" heeft onder leiding van Marinus Adam een fraai concert gegeven, waarvan de vele luisteraars wel genoten zul len hebben. De muziek kwam prachtig „door' en het weer was van dien aard, dat men nog wel genoegelijk op een bankje kon zitten, al hoewel de wind nog tamelijk frisch was. „Wilhelmina" had voor dezen avond een mooi programma samengesteld, dat natuurlijk begon met het Wilhelmus. Politie en parkwachters hadden voor goede ordemaatregelen gezorgd. Het loopen tijdens de muziek was verboden. Hierdoor heerschte er een behoorlijke rust, als „Wilhelmina" zich liet hooren. „Kwebbels" zijn er natuurlijk altijd. SPORT EN SPEL MOTORSPORT. De races te Assen. Zeer snelle trainingstijden. De training op het circuit van Drente is vollen gang. Evenals Woensdag was de B. M. W.-rijder Meyer Donderdag zeer snel. Hij maakte een rondetijd van 6 min. 28 4/5 sec., gemiddeld 154 K.M. per uur, waarmede hij zelfs zijn eigen ronderecord, gemaakt tijdens de race van 1938, met eenige seconden verbeterde. Ook de beste Italïaansche Gilera-rijders Serafini en Vailati maken een buitengewoon goeden indruk. Een grootschen indruk hebben de beide Guzzi- rijders Tenni en Lorenzetti gemaakt; vooral Tenni was zeer snel. Hij draaide eenige ronden in 7 min. 26 sec., gemiddelde 133.2 K.M. per uur. De snelste rondetijd van Kluge, den winnaar van het vorige jaar, was 7 min. 33 4/5 sec, ge middeld 131.8 K.M. per uur. Stanley Woods op zijn 350 cc. Velocette maakte drie ronden in 7 min. 20 1/5 sec., gemiddeld 135.3 K.M. per uur. De Nederlandscke rijders maakten over het al gemeen geen bijzonder grooten indruk. Simons, Fijma, De Ridder, Van Gent, Van Rijn en Schut waren vrij goed, maar waarschijnlijk sparen zij hun machines voor Zaterdag. MOTORSPORT. TERREINKAMPIOENSCHAPPEN K.N.M.V. De terreinkampioenschappen der K.N.M.V. in Zuid-Holland, welke Zondag 9 Juli a.s. op het landgoed „Duinrell" te Wassenaar zullen plaats hebben, beloven dit jaar interessant te worden. Niet alleen kwamen reeds inschrijvin gen binnen van alle bekende rijders, als Re- nooy, Bovee, van Rijn e.a., maar ook de ter reincrack Jaap Roest, tot voor eenige jaren onverslaanbaar op Duinrell, zal weer van de partij zijn. Hij kreeg verleden najaar, bij terug komst van de internationale motorzesdaagsche in Engeland, een ernstig motorongeluk, waar bij hij zijn dijbeen brak. Sinds dien heeft Roest aan geen enkelen motorwedstrijd meer deel genomen; de terrein wedstrijd op Duinrell zal dus een „come back" in de wedstrijdwereld beteekenen. Hij zal op Duinrell starten op een 350 cc Velocette. HOCKEY. DE BATAVIEREN NAAR AMERIKA. Het is thans definitief beslist dat de Batavieren met een goede ploeg begin September naar Amerika trekken voor ongeveer 5 a 6 weken. Op uitnoodiging van de „Field Hockey Asso ciation of America" zullen onze landgenooten wedstrijden spelen op een terrein van de we reldtentoonstelling te New York, Philadelphia, Baltimore te Princetown tegen de beroemde universiteit en vermoedelijk Washington. Onze landgenooten zullen niet in hotels logeeren, doch zijn overal de gasten van de clubs, meestal van de universiteiten. De toer staat onder leiding van den president van de Batavieren mr. J. W. Schuit en van diens medebestuurslid den heer C. van der Hagen, die tevens als aanvoerder van het elftal zal fun geer en. Definitief maken voorts de reis mee: H. Schnitger en Wisselïnk (P. W.), Wibbens (Togo), Wijnberg, Dijkstra en Cuperus (H. H. Y. C.), Jacobsen (Kieviten) en Fesevur (Deven ter), die het doel bewaken zaL Met enkele spe lers. o.a. de internationals Esser en Caviet en de oud-internationals Heybroek en Schoole, als mede met den H. H. Y. C.'er Van der Graaf wordt nog overleg gepleegd. OLYMPISCHE SPELEN. OLYMPISCHE WINTERSPELEN. Hoewel men nog geen definitieve beslissing heeft genomen, is het zoo goed als zeker, dat de Olympische Winterspelen te Garmisch-Parten- kirchen van 3 tot 11 Februari 1940 zullen wor den gehouden. Deze data zijn dezelfde als die, welke door St. Moritz waren vastgesteld. VOETBAL GENERAAL GAMELIN OP DE SLAGVELDEN VAN VERDUN. De Fransche legercommandant, generaal Gamelin, bracht ter gelegenheid van de herdenking yan den slag van yerdun een bezoek aan de slagvelden aldaar. HONKBAL. HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: Zaterdag. Ie klasse: Blauw Wit I—E. D. O. I SeagullsH. H. C. I 2e klasse: Kinheim—-The Catchers D. W. S. I—R. C. H. I 3e klasse: E. D. O. IIISchoten II Zondag. Ie klasse: Haarlem IV. V. G. A. I E. D. O. IBlauw Wit I 2e klasse: E. D. O. II—Blauw Wit II R. C. H. II—Quick I 3e klasse: Spaarnevogels IHercules E. D. O. IV—R. C. H. III E. H. S. IISpaarnevogels II Schoten III—T. H. B. II H. H. C. III—Haarlem III Omdat E. D. O. wat achterop is geraakt is met Blauw Wit de afspraak gemaakt om dit week einde tweemaal te spelen. Zaterdagmiddag gaat E. D. O. naar Amsterdam en Zondagmiddag ko men de Zebra's naar het Noorder Sportpark. H. H. C. heeft Zondag bewezen dat Blauw Wit niet onoverwinnelijk is. Zal E. D. O. er in sla gen in beide ontmoetingen of in één er van de punten te veroveren. Den vorm van verleden jaar heeft E. D. O. nog niet te pakken en daarom gelooven we niet dat Blauw Wit veel gevaar loopt. Haarlem krijgt des morgens de Gemeente Ambtenaren op bezoek. Dat wordt dus nogmaals: De Mon en Meenhorst tegenover elkaar. We twijfelen er echter niet aan of De Mon wint dit duel en bezorgd Haarlem de overwinning. Haarlem begint om half tien, E. D. O. om twee uur. H. H. C. gaat nu op bezoek bij de Seagulls. Dat zij het tot een overwinning zal brengen gelooven we niet. We hopen alleen dat H. H. C. in denzelfden vorm speelt als thuis tegen de Seagulls. Dan wordt de nederlaag stellig niet groot. Kinheim krijgt Zaterdagmiddag door het be zoek van The Catchers de hekkesluiters van Klasse II A gelegenheid haar positie op de ranglijst wat te verbeteren. Dat R. C. H. II Zondagmorgen van Quick zal weten te winnen, kunnen we niet aannemen, maar in de op denzelfden tijd te spelen ont moeting E. D. O. IIBlauw Wit II geven we de E. D. O.-reserves nog wel een kleine kans. PAARDENSPORT. Het int. concours-hippique te Amsterdam. Een lersche zege in het zware spring- concours. Donderdagavond is in het Olympisch Stadion te Amsterdam het 7e internationale concours- hippique begonnen. Alle wedstrijden konden bij daglicht worden afgewerkt, mede doordat de wedstrijdleiding, nadat een ideel van het zware springconcours was afgewerkt, den verstandigen maatregel had getroffen, deelnemers, zoodra zij meer dan vier fouten maakten, af te bellen. Het hoofdnummer eindigde met een lersche zege. Dit was volkomen verdiend, want de Ieren reden opvallend goed. ïrelands Own, gereden door comm. Ahern, die de Oranje-cocarde won, reed een foutloos parcours in den buitengewoon snellen tijd van 74 4/5 sec., dat lis bijna 2 sec. sneller dan no. 2, capt. Lewis (Ierland), die met Owen Roe 76 2/5 sec. over het parcours deed. De Duitschers, die met niet minder dan 17 rijders aan het zware springconcours deel namen, bezetten de derde en de vierde plaats. Na de prijsuitreiking voor de kwaliteitsproef voor de jachtpaarden, werd overgegaan tot het springconcours om den Olympischen Stadion- prijs B, voor paarden niet vallende onder A. De hoogte der hindernissen bedroeg voor 'dit num mer maximum 1.45 M. Dit niet gemakkelijke parcours werd Idoor niet minder dan 15 deelnemers foutloos afgelegd. De Ieren maakten weer zeer snelle tijden. Van de andere deelnemers wisten slechts drie Duit schers onder de 80 sec. te blijven. De eerste prijs werd behaald door comm. Ahern (Ierland) met ïrelands Own (0 ft. 74 4/5 sec.) De tweede door capt. Lewis (Ierland) met Owen Roe (0 ft. 76 2/5 sec.) De derde door ritm. Brinokmann (Duitschland) met den 16-jarigen baron 4 (0 ft. 77 sec.) Ritm. Sirtema van Grovestins werd de best geplaatste Nederlander (7e in den tijd van 80 1/5 sec. (0 ft.) Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Springconcours A: 1 lt. Baron Fallon (België) met „F.P.X." 0 ft. 89 sec.; 2 baron Sirtema van Grovestins (Nederland) met „Maurits" 0 ft. 90 2/5 sec.) 3 Ritm. Van Schaik (Nederland) met Lismore 0 ft. 93 sec. Springconcours B: 1 Comm. Ahern (Ierland) met „ïrelands Own" 0 ft. 74 4/5 sec.; 2 Capt. Lewis (Ierland) met „Owen Roe" 0 ft. 76 2/5 sec., 3 Ritm. Brinckmann (Duitschland) met „Baron 4" 0 ft. 77 sec. Eervolle vermelding: lt. baron Van Lynden met „Hannes" 0 ft. 86 sec. Mej. J. Gerritsen, 's-Hage, met „Sofia" 0 ft. 88 1/5 sec.; P. Leeuwenburg, 's-Hage, met „Pacha" 0 ft. 89 3/5 ecs. Kwaliteitsproef jachtpaarden, lichte klasse: 1 Miss Gibbs, res. It. Jhr. C. Röell, 's-Graveland; 2 Tabouret, kap. J. A. de Bruine, Scheveningen; 3 Irish Flash, lt. R. O. van Manen, Amersfoort Nationale dressuurproef „M": 1 mevr. E. Kahn, Scheveningen, met „Espoir" 2980 pt., 2 mevr. D. van Hoboken-Rodex-wald, Schevenin gen, met „I'm Alone" 2815 pt. 3 Ritm. L. C. Cnopius, Amei-sfoort „Tatjana" 2771 pt ESTLAND—DUITSCHLAND (0—2). In tegenwoordigheid van 10.000 toeschouwers is Donderdag te Tallinn de landenwedstrijd Estland—Duitschland gespeeld. Duitschland won j I met 20, nadat de rust reeds met een I voorsprong was gekomen. SCHAKEN. HET INT. TOURNOOI TE BAD HARZBURG. Uit Harzburg: Donderdag werden twee ronden gespeeld voor het internationaal schaaktournooi. De beide partijen van Cortlever zijn afgebroken. In de partij in zesde ronde tegen Eliskases staat hij een pion achter. De uitslagen luiden: Vijfde ronde: Eliskases (Duitschl.)Stahlberg (Zweden) 1—0 Saemisch (Duitschl.)Reinhart (Duitschl.) afg. Dr. Lang (Duitschl.)Poulsen (Denemarken) afgebroken. Zollner (Duitschl.)Ahues (Duitschl.) afgebr. Rellstab (Duitschl.)—N. Cortlever (Nederland) afgebroken. Zesde ronde: AhuesDr. Lange 10 StahlbergReinhart 10 SaemischPoulsen afgebroken in betere stelling voor den Deen. EliskasesCortlever afgebroken in betere stel ling voor Eliskases. ZollnerRellstab afgebroken in betere stelling voor Rellstab.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6