Mushkind De vischomzet in Juni. Ruim een halve ton minder dan verleden jaar. Dat de vischomzet in Juni 1939 ruim een halve ton minder was dan in dezelfde maand van het vorige jaar is in de eerste plaats het gevolg van de slechte resultaten der trawlvisscherij, die de vorige maand den steun van de haring ontbe ren moest. En uit het totaalcijfer van het eerste half jaar van 1939, dat 2Vi ton hooger was dan dat van hetzelfde tijdvak van 1938 blijkt tevens, dat wanneer we dit jaar die verrassende haring- visscherij niet hadden gehad, er van een hooge- ren omzet, vergeleken bij het eerste halfjaar van 1938 geen sprake zou zijn geweest. Waaruit mag worden afgeleid, dat deze voorsprong een ge heel toevallige is geweest, wat zich het beste laat bewyzen door de cijfers van de maand Juni, die voor de trawlers wel zeer ongunstig zijn. De omzet in de verslagmaand bedroeg f 404.293 tegen f 455.734 in dezelfde maand van het vo rige jaar. Aangevoerd werd: door 94 (115) Nederland- sche stoom- en motortrawlers f 292.611 (f 257.158), door 204 (232) motorloggers f 115.9' (f 118.387), door 955 (680) motorkustvisschers f 76.138 (f 58.734), door 32 (22) open booten f 203 (f 306) en door 7 (8) Deensche en Zweed sche motorkotters f 2823 (f 6366). De opbrengst der consignaties bedroeg f 6536 (f 4781). In het eerste halfjaar van 1939 bedroeg de om zet f 3.560.368 tegen f 3.309.348 in hetzelfde tijd vak van 1938. Deze bedragen waren samenge steld als volgt: 860 (850) trawlers met f 2.290.201 (f 2.127.981) 1220 (1365) motorloggers met f 792.929 (f 769.594), 3970 (2944) motorkustvisschers met f 301.666 (f 242.477), 133 (126) open booten met f 2159 (f 2209), 85 (73) Deensche motorkotters met f 74.579 (f 69,757), 5 (0) Zweedsche met f 3549 en 1 (9) Belgische met f 45. Verder van de drijfnetvisscherij 87 (87) log gers en drifters met f 51.746 (f 69.104). Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat de trawlers het leelijk hebben laten liggen. Vooruitgang viel er zoowel bij de loggers als bij de kleine kustvis- schers te constateeren, terwijl de trawlers het er zonder de haring bepaald slecht afgebracht zou den hebben. Dat is voor het tweede semester geen gunstig vooruitzicht en het zou nog wel eens een heele toer kunnen blijken om den voor sprong van 2Vs ton te behouden, vooral daar ook de zomer- en trawlharingvisscherij nog geen aan leiding geeft tot hoopvolle verwachtingen. We hebben het al eens meer meegemaakt, dat gun stige resultaten van het eerste semester door ongunstige van het tweede werden genivelleerd. Wat de gemiddelde besomming per boot per reis betreft zien we bij de brekening hiervan, dat 1939 gunstiger was dan 1938 zoowel voor de trawlers als voor de loggers. Het gemiddelde voor de trawlers bedroeg in de eerste helft van 1939 f 2665 tegen f 2505 verleden jaar. Voor de loggers waren deze cijfers resp. f 650 en f 565. Dit hoogere gemiddelde van bijna f 100 is het gevolg van de mooie loggerreizen in het begin van het jaar, toen maandgemiddelden van f 750 werden bereikt. TUINFEEST „IN VEILIGE HAVEN". Het tuinfeest van de Speeltuinvereeniging „In Veilige Haven" zal gehouden worden Zaterdag 15 Juli a.s. NAT. CHR. GEHEEL-ONTH. VEREENIGING De afdeeling der Nat. Chr. Geheel-Onth. Vereeniging houdt Vrijdagavond 7 dezer een vergadering in het Ned. Herv. Vereenigings- gebouw aan de Kalverstraat. Er moet een nieuw bestuurslid benoemd worden, voorgesteld wordt de heer Booy. Voorts zal de kascontrole- commissie benoemd worden. De heer Sleutel zal een voordracht houden. Excursie naar de aardbeienvelden. De afdeeling IJmuiden-Oost der Nat. Chr Geheel-Onth. Vereeniging en andere afdeelin- gen m Noord-Holland organiseeren Zaterdag Juli een excursie naar de aardbeienvelden te Beverwijk. Ook niet-leden kunnen hieraan deelnemen. Men vertrekt om 15.12 per spoor naar Beverwijk, waar een jamfabriek wordt bezocht en de heer N. Paschier en en ander zal vertellen over de bewerking van aardbeien. iJaarna volgt een wandeling naar Wijk aan Duin, waar in een tuin versch geplukte aard beien zullen worden genuttigd. De heer C. A. Volk uit Bussum zal een opwekkend woord spreken en een mandolinegezelschap zal het geheel opluisteren. Haarlemsche Orkest Vereeniging. Woensdag 12 Juli a.s. geeft de Haarlemsche Oikest Vereeniging onder leiding van Marinus Adam een uitvoering in concertvorm van de opera „Die verkaufte Braut" van Fr. Smetana ^^Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem Medewerking verleenen: Hélène Ludolph," Eline Hemrica en Dora Schrama (sopranen), Ans Stroink (alt), Jac. van Kempen en Kees Smulders (tenoren), Otto Couperus, Luciën Louman en P. Korthout (baritons) en Siemen Jongsma (bas), benevens Haarlem's Postaal Mannenkoor onder leiding van P. M. Germes en het H.O.V.-koor. SCHILDERSVACANTIE. Het bestuur van den Ned. Schildersgezel- lenbond afdeeling IJmuiden maakt bekend dat er deze week nog gelegenheid is voor in levering der vacantiebonnen bij den penning meester der afdeeling den heer N. C. Nat, Roggeveenstraat 11 des avonds van 6.30 tot 7.30. VAN DE OPENBARE LAGERE SCHOOL NAAR IYI.U.L.O. EN II. B. S. Van de O.L. School J. aan de Hadley-1 dwarsstraat deden examen voor de eerste klasse der R. H. B. School te Velsen: Atie Grin, Netty Neeteson, Wiesje Toneman, Eddy Büchi, Gijs de Nijs, Henk van Ceen en Gerrit van der Veer. Deze leerlingen werden allen na het afleggen van het schriftelijke gedeelte van het examen tot de Middelbare School toe gelaten. Verder konden achttien jongens en meisjes worden toegelaten tot de Openbare M.U.L.O.- school te Velsen, terwijl nog een tiental de Huishoudschool en de Nijverheidsschool zul len bezoeken. GEWIJZIGDE OPENSTELLING HULP KANTOREN IJMUIDEN-OOST. Het hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoor te IJmuïden-Oost zal met ingang van Maan dag 10 Juli opengesteld worden als volgt: Maandag tot en met Vrijdag 8.3016. 18 19%. Zaterdag 8'/s15. DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN JUNI. Aan het postkantoor IJmuiden en het daar onder behoorende ambtsgebied werd gedu rende de maand Juni 1939 ingelegd: f 86.165.07. Terugbetaald: f 58,611,09. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 29,299, De scheepvaart voor onze havens in Juni en in het eerste halfjaar. Voor de Hoogovens zijn in de maand Ju ni aangekomen 28 zeeschepen, waarvan 12 met erts, 2 met steenkolen en 14 om te laden. Er vertrokken 14 schepen met lading, nl. 1 met slakkenzand naar Noorwegen en 13 met ijzer, waarvan 3 naar Zweden, 3 naar Noorwe gen, 3 naar Denemarken, 2 naar Finland, 1 voor Italië, 1 voor Spanje en 1 voor Middel- landsche zeehavens. Voor de Papierfabriek kwamen in Juni aan 4 zeeschepen, waarvan 3 met cellulose en 1 met hout. Voor IJmuiden kwamen 25 zeeschepen, waarvan 2 met makreel, 1 met stukgoed. 1 met granietsteen, 2 als bijlegger, 2 om passagiers in te nemen. Totaal kwamen in Juni voor onze havens aan 57 zeeschepen, tegen ver leden jaar 59, dus thans 2 schepen minder. Gedurende het eerste halfjaar kwamen voor de Hoogovens aan 167 zeeschepen, waarvan 49 met erts, 17 met steenkolen, 3 met teerolie 8 met oud ijzer, 2 met anthraciet, benevens 88 schepen om te laden. Verleden jaar kwamen in het eerste halfjaar 137 schepen aan, waarvan 63 met erts, 13 met steenkolen, met teerolie, benevens 59 schepen om te laden. Er vertrokken in het eerste halfjaar van de Hoogovens 87 geladen schepen, nl. 70 met ijzer, 3 met slakkenzand, 2 met teerolie en 12 met fosfaat. Verleden jaar vertrokken in het eerste halfjaar 60 schepen met lading van de Hoogovens, nl. 59 met ijzer en 1 met slakken zand. Voor de papierfabriek kwamen in het eerste halfjaar binnen 21 zeeschepen, waarvan 18 met. cellulose l met hout, 1 met gasaarde 1 om cellulose voor Engeland te laden, tegen vexleden jaar 62 schepen, waarvan 35 met hout. 20 met cellulose en 7 om cellulose voor Engeland te laden. In elk opzicht was dat half jaar veel beter dan thans, toen 35 schepen met hout en nu maar één, toen 7 schepen met cellulose geladen en nu ook maar éen. Voor IJmuiden kwamen in het eerste half jaar aan 123 zeeschepen, waarvan 6 met stukgoed, 2 met visch, 2 met makreel, 1 met natuurijs, 5 met sleep, 4 om te bunkeren, 2 om te repareeren, 18 als bijlegger, 1 met toeristen, 8 om passagiers in te nemen. Er vertrokken van hier 2 schepen met een lading haring. 1 met onderdeelen, 1 met toeristen, 3 met sleep Verleden jaar kwamen in het eerste halfjaar 62 schepen aan voor IJmuiden. Voor onze havens zijn dus in het eerste half jaar aangekomen 311 zeeschepen, tegen ver leden jaar 261, dus thans 50 schepen meer. op 15 dezer de officieele proefvaart maken. Naar verluidt zal waarschijnlijk Z.K.H. Prins Bern- hard dezen tocht medemaken. Groote diepganjr Het Nederlandsche passagiers- en vrachtmo torschip Jagersfontein, dat in de binnenhaven alhier passagiers ingescheept had, vertrok Vrij dagavond naar Beira met een diepgang van 8.3 Meter. Aanvoer steenkolen. Het Brilsche stoomschip New-Lambton kwam Zondag alhier binnen van Newcastle met een la ding steenkolen voor het Hoogovenbedrijf. Vlootuitbreiding Het op 29 Maart jl. te Bolnes te water gelaten vrachtmotorschip Manto passeerde gisteren ballast van Rotterdam naar Amsterdam. Het schip, dat voor rekening van de K. N. S. M. te Amsterdam gebouwd werd bij Gebrs. Pot te Bolnes, meet 400 b.r.t. en maakte op de Noordzee een goed geslaagden proeftocht. Het zal thans in de haven van de hoofdstad voor de eerste uit reis worden gereed gemaakt. AANGEKOMEN. 1 Juli: Cellulose voor de papierfabriek. Met het Zweedsche stoomschip Vega is van Sundsvall een gedeeltelijke lading cellulose bij de papierfabriek aangevoerd. Na deze partij te hebben gelost ging het stoomschip naar Amster dam verder om de stukgoedlading te ontschepen en nieuwe lading in te nemen. Ertsaanvoer. Het Grieksche stoomschip Papalemos is van Bilbao bij de Hoogovens aangekomen met een lading erts. Passagiers ingescheept. Het van Hamburg komende Duitsche motor schip Caribia heeft in de Buitenhaven een aan tal passagiers ingescheept voor West Indië, waar heen het inmiddels via Antwerpen de reis voortzette. IJzcrverscheping. Het Duitsche stoomschip Ganter is van Rot terdam en het Nederlandsche motorschip Nötos van Amsterdam bij de Hoogovens aangekomen om ijzer bij te laden voor een Oostzeehaven. Scheepvaartbeweging In de afgeloopen week kwamen alhier binnen 91 stoom- en motorschepen, waarvan 73 vóór Am sterdam bestemd waren, 7 voor IJmuiden, 9 voor Zaandam en 1 voor Westzaan. Gedurende de afgeloopen maand zijn alhier aangekomen 352 stoom- en motorschepen waar van 299 voor de hoofdstad bestemd waren, 26 voor IJmuiden, 25 voor Zaandam, 1 voor Wor- merveer en 1 voor Westzaan. Om te dokken Het Fransche motorschip Louis L. D,, dat 29 Juni in ballast van Rotterdam te Amsterdam ar riveerde, is aldaar opgenomen in het dok van de Nederlandsche Dok Mij. om eenige belangrijke herstellingen te ondergaan Fjordenreizcn. Met de Tarakan naar het liooge Noorden Zaterdag jl. vertrok het Nederlandsche motor schip Tarakan van de Mij. Nederland te Am sterdam weer naar Noorwegen met toeristen. Het schip, dat een zestal van deze toeristenreizen naar het hooge Noorden zal maken, wordt op a.s. Zaterdag, 8 dezer, terug verwacht te IJmuiden waarna het nog dienzelfden dag van hier naar de Fjorden zal vertrekken. Officieele proeftocht „Oranje" Het nieuwe motorschip Oranje van de Mij. Ne derland te Amsterdam, zal naar gemeld wordt, Nieuwe aanwinsten van het Frans Hals Museum. HiernaastVrouwenportret van den Haarlemschen schilder Salomon de Brav (1579—1664). Hieronder Een kudde vee met her ders in een Italiaansch aandoend land schap, van den Haarlemschen schilder Cloes Pietersz. Berchem (16201683). Abbekerk m.s. Japan Globe m.s. Fowey Delphin s.s. Stratoni Wigry s.s. Danzig Britanica s.s. Antwerpen Carperby s.s. Rosario Ganter s.s. Rotterdam Papalemos s.s. Bilbao Tiberius s.s. Djidjelli Manto rri.s. Bolnes Lottie R. m.s. Swansea 2 Juli: Express m.s. Londen Phrontis m.s. Batavia Ransdorp m.s. Hobóken Vega s.s. Sundsvall Prowess m.s. Londen Colombia m.s. West Indië Kara s.s. Archangel Rijnstroom m.s. Fowey Caribia m.s. Hamburg Hoogland s.s. Newcastle Express m.s. Londen 2 Juli: Theano s.s. Fowey Socrates m.s. Hamburg Patria s.s. Gothenburg Vliestroom s.s. Huil Wilbo m.s. Londen Hoogland s.s. Newcastle Odysseus s.s. Stettin Roek s.s. Londen New-Lambton s.s. Newcastle 3 Juli: Hamsterley s.s. Gdynia. Flevo m.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Stella s.s. Hamburg Santa Lucia m.s. Swansea Arrivain m.s. Leith VERTROKKEN. 1 Juli: Urd s.s. Malmö Notos m.s. Hamburg Hafnia s.s. Methil Victor s.s. Hamburg Astarte s.s. Bremen Cabo m.s. Dover Iris s.s. Bordeaux Sandhill m.s. Newcastle Pygmalion m.s. Hamburg Tarakan m.s. Fjorden Robert L. Holt m.s. Londen Wigry s.s. Gdynia Doros m.s. Kopenhagen IJstroom m.s. Leith Enid Mary s.s. Goole Abbekerk s.s. Hamburg Lulonga s.s. Blyth Amstelstroom m.s. Londen Kalmarsund IX s.s. Britsch Indië Regeja m.s. Londen Scandia s.s. Methil Europe m.s. Antwerpen Hontestroom s.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil 2 Juli: Muron m.s. Rotterdam Dunav s.s.. Dunston Tajandoen m.s. Batavia Caribia m.s. West Indië 3 Juli: Hoogland s.s. Newcastle. (Adv. Ingez. Med.) Wijziging in de Verordening voor den Stortings- en Ophaaldienst. Ingevolge artikel 7 der Girowet, Staatsblad 307 van 1936, gelden de bepalingen dier wet niet voor gemeentelijke ophaal- en stortings diensten, wanneer zij zich, volgens door de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Financiën te stellen voorwaarden, beperken tot het verrichten, ten behoeve van de daar bij aangeslotenen en ten laste van een door dezen bij die diensten aan te houden tegoed, van betalingen aan openbare lichamen daarmede door de genoemde Ministers gelijk te stellen begunstigden. De voorwaarden zijn opgenomen in de be schikking van 29 December 1938, no. M. 66 en 11 Januari 1939, no. 172 G. Th. De voor deze gemeente geldende verorde ning voor den ophaal- en stortingsdienst be hoeft in verband hiermede eenige wijziging. Artikel 1 der verordening dient te vervallen en daarvoor behooren de volgende artikelen in de plaats te komen. Artikel 1. De ophaal- en stortingsdienst, hierna te noemen „de dienst", belast zich met de in ning der gelden, welke worden afgedragen door hen, die deze gelden willen doen strek ken ter voldoening van de betalingen bedoeld in art. 1 b. Artikel lb. Door of namens een aangeslotene bij den dienst kan, behoudens het bepaalde in artikel lc, over zijn tegoed bij dien dienst worden be schikt: 1. voor het doen van terugbetalingen aan hem zelf of aan zijn gemachtigden; 2. voor het doen van overschrijvingen op zijn postrekening; 3. voor het doen van betalingen aan: a. een gemeente, gemeente-ambtenaren als zooda nig of gemeentelijke instellingen, met uitzon dering van in andere gemeenten gevestigde diensten en van diensten, als bedoeld in de artikelen 2 en 3 van de wet; b. een provincie, provinciale ambtenaren als zoodanig of pro vinciale instellingen; c. het Rijk, Rijksambte naren als zoodanig of Rijksinstellingen; d. waterschappen, veenschappen en veenpol- ders of ambtenaren van die instellingen als zoodanig; maatschappijen tot levering van electrische energie, gas en water; f. andere begunstigden, voor zoover aan hen betalingen worden gedaan, die in het algemeen naar haar aard uit gespaarde gelden worden ver richt. Artikel lc. Opdrachten tot het doen van betalingen, als bedoeld in artikel lb. onder 3, mogen dooi den dienst slechts worden uitgevoerd, wan neer zij afkomstig'.,zijn van- aangeslotenen, gevestigd in de gemeente waar de dienst, zijn zetel heeft. Artikel ld. Voor zoover de betalingen, bedoeld in arti kel lb, onder 3e moeten worden gedaan aan begunstigden, welke niet in rekening-courant met den dienst staan, mogen de opdrachten slechts worden uitgevoerd, als ten name van den dienst een postrekening is geopend. De uitvoering geschiedt alsdan met gebruikma king van die postrekening. Artikel le. De gemeente draagt voor zooveel van haar afhangt zorg, dat niet ter openbare kennis komt wie bij den dienst zijn aangesloten. B. en W. stellen den Raad voor, tot het aan brengen der bovenstaande wijzigingen te be sluiten. OPENBARE ZITTING COMMISSIE UIT GEDEPUTEERDE STATEN. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door een commissie uit Gedeputeerde Staten van Noord holland, op Maandag 10 Juli 1939 des voor- middags 1054 uur een openbare zitting zal worden gehouden ten Raadhuize te Velsen, ter behandeling van een besluit van Burge meester en Wethouders der gemeente Velsen dd. 24 April 1939, waarbij de voorwaarden, ver bonden aan de vergunning voor het geven van voorstellingen in het bioscooptheater „de Pont" te Velsen zijn gewijzigd. CONCERT IN VELSERBEEK. De Chr. Muziekvereeniging „Juliana" uit IJmuiden-Oost en „Soli Deo Gloria" uit Drie huis, beide onder leiding van den heer J. Groot geven 13 Juli een concert in Velserbeek. HAARL. KORFBALBON D. Animo—Ready. Secretaris: J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. Gespeeld op de series van T.H.B. Animo-Ready 1Aurora 2 12 Animo-Ready 1Oosterkwartier 13 Animo Ready 1Victoria 11 Animo-Ready 1Swift 3 02 Animo-Ready 2Aurora 3 00 Animo-Ready 2Meerlebosch 2 32 Animo-Ready 2Zaandam-Zuid 00 Animo-Ready 2Oosterkwartier 5 05 A.s. Donderdagavond geen training in verband met de opening der Sportweek. Sport Vereent. Bloemendaal-Santpoort. Seer.: Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort (S.) Te spelen: Dinsdag 4 Juli wordt op ons terrein een wed strijd gespeeld tusschen een A- en een B-twaalf tal om 7.15 uur, ter vaststelling van het Haar- lemsch 12-tal voor den wedstrijd op a.s. Zon dag tegen een Amsterdamsch twaalftal op het E.D.O.-terrein, ter gelegenheid van de Haarlem sche sportweek. Woensdag 12 Juli: Demonstratie-wedstrijd (20 minuten) op het terrein van de voetclub „Haarlem". Oosterkwartier ISport Vereent I (versterkt). I Bestuursvergadering op Vrijdag 7 Juli om 8 uur ten huize van den secretaris, op Vrijdag 14 Juli vangt de training aan onder leiding van j een nieuwen trainer den heer Karoen van Rohda uit Amsterdam. De oefendagen worden nu: Dinsdag voor leden (vrije oefening). Woensdag voor adspiranten (onder leiding). Vrijdag voor leden (onder leiding van den heer Karoen). Zaterdag voor adsp. en leden (vrije oefening). Aan alle adspiranten wordt verzocht a.s. Don derdag om half zeven aanwezig te zijn bij de Coöperatie voor den optocht in Haarlem. HOLLANDAMERIKA L0IJN. Zaandam 2 van R'dam te New York Edam 1 van New-Orleans n. R'dam. Beemsterdijk 2 v. R'dam te Bridgport. Veendam R'dam n. New York p. 2 Lizrad. Leerdam R'dam n. New-Orleans 1 v. Havana Volendam v. van New York n. R'dam. Delftdijk R'dam n. Vancouver 30 te Wil lemstad. Bilderdijk Baltimore n. R'dam 1 van New York. Noordam 2 v. New York te R'dam. Lochmonar Vancouver n. R'dam 2 te Lpl. Damsterdijk Seattle n. R'dam 29 van Seattle. Spaarndam New Orleans n. R'dam 30 te Mobile. Binnendijk R'dam n. New York 2 op 30 min. West van Niton. Breedijk Tampa n. R'dam via Londen 30 op 414 m. West van Scilly. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen 2 v. Wabana te Vlaar- dingen. Stad Schiedam 2 v. Kirkenes te Vlaardingen Rozenburg 1 van Fedalah n. IJmuiden. Stad Amsterdam 6 van Lulea te Vlaardingen verwacht. Stad Arnhem van Morphoubay n. R'dam p. 2 Ouessant 4 (3 n.) verw. HOLLANDBRITSCH INDIë LIJN. Hoogkerk 2 van R'dam te Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk thuisreis) 2 te Antwerpen. Bloemfontein (thuisreis) 2 van Marseille. Springfontein (uitreis) 1 van Durban. Randfontein (uitreis) 1 van Port Sudan. Jagersfontein (uitreis) pass. 2 Ouessant Bosch fontein (uitreis) 1 v. Lorenzo Marques HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Arendskerk (uitr.) 2 te Genua. Meerkerk (thuisreis 1 te Londen. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 2 te Yokohama. Abbekerk 2 van Amsterdam te Hamburg vertr. 3 naar R'dam. Grootekerk (uitreis) 2 van Singapore. Gaasterkerk (uitreis) pass. 1 Ouessant. HOLLANDWEST - AFRIKA LIJN. Maaslcerk (uitr.) passeerde 2 Ouessant. Amstelkerk (thuisreis 1 van Lagos. KON. NED. STOOMVOOT-MilJ. Alkmaar Amsterdam n. Chili pass. 1 Dungeness. Amor 29 van Curacao n. Maracaibo. Barneveld 30 van A'dam. te Talcahuano. Aurora 2 van Stamboul n. Kymassi. Bodegraven Chili n. A'dam 1 te Callao. Berenice 30 van Malta n. R'dam. Breda 1 van Tocopilla n. A'dam. Colombia 2 van West-Indië te A'dam. Costa Rica 30 van A'dam te Cristobal. Deucalion 1 van Izmir n. Algiers v. orders. Doros, A'dam n. Kopenhagen p. 3 Holtenau Flevo 3 van Hamburg te A'dam. Ganymedes 2 van Alexandria n. Jaffa. Irene Trapani n. A'dam 1 te Lissabon. Helder A'dam n. Chili 2 te Curaqao. Karpo 1 v. A'dam te Halmstad. El Liberator 28 v. Curaqao n. Maracaib'o. Luna 30 v. New York n. Port au Prince. Oberon 1 van Genua te Savona. Odysseus 2 Juli v. Kc-penhagen te A'dam. Orpheus 2 van A'dam te O dense. Pericles 1 van Curacao n. Trinidad. Perseus, Stettin n. A'dam p. 3 Brunsbuttel. Poseidon 3 van New York n. Maracaibo. Pygmalion 2 van A'dam te Hamburg. Socrates 2 v. Hamburg te A'dam. Stella 3 van Hamburg te A'dam. Theseus 1 van Musel n. Oporto.. Trajanus 1 v. Santander n. Oporto. Triton Stamboul n. A'dam p. 3 Ouessant. Vulcanus 1 Juli v. A'dam te Triest. Venus R'dam n. Lissabon p. 2 Dungeness. Saturnus R'dam n. Portimao p. 2 Dungeness Atlas 30 van Curacao n. Venezuela. Baralt 1 v. Curacao n. Boverw. eilanden. Strabo 30 v. Curacao n. Haiti. Dido 1 van Curaqao n. Dom. havens. Plato 30 Juni te Curacao. Telamon 1 v. Manaos te New York. Titus 3 van Barcelona n. Genua. Nereus 3 v. A'dam te Stettin. Agamemnon 3 v. Izmir te Stamboul. Hermes 1 v. Mersin te Limni. Merope Gdynia v. A'dam p. 3 Brunsb. Vesta 3 v. Oran n. Malta. Notos 3 v. A'dam te Gothenburg. MEYER CO's SCHEEP VAAR/T MIJ. City of Athens, Dairen n. R'dam p. 1 Gibr. Laertes, A'dam n. Java 2 (8 v.) 30 m. N. N. W. van Land's End. Polydorus Batavia n. A'dam 2 v. Ft. Said. Phrontis 2 v. Batavia n. A'dam. Sarpedon Japan n. R'dam 2 te Singapore. Glenfinlas Japan n. R'dam v. v. Penang. Melampus A'dam n. Java 1 van Belawan. Benreoch Miike n. R'dam 3 v. Gibraltar. Benmacdhui Japan n. R'dam 30 te Singap. Diomed Japan n. R'dam 3 van Port Said. Aeneas Japan n. R'dam 3 te Marseille. C. of Pittsburg Japan n. R'dam 2 v. Singap. ROTTERDAMSCIIE LLOYD. Dempo (uitr.) p. 2 Kaap del Arml. Indrapoera (thuisr.) 2 (17 u.) v. Lissabon. Slamat (uitr.) 2 v. Colombo. Bantam (thuisr.) p. 2 Kaap Guardaful. Brastagi uitr. p. 3 Finisterre. Garoet (thuir.) 2 van Port Said. Japara (uitr.) 2 van Suez. Kota Gede (thuisr.) 2 van Sabang. Tapanoeli (thuisr.) p. 2 (11 u.) Finisterre. Kota Baroe (uitr.) 2 van Suez. ROTTERDAMZUID - AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisr.) 1 v. Buenos-Ayres. Alpherat v. R'dam te Hamburg. Alkaid (uitr.) 3 te Montevideo. Alwaki 2 van Buenos Ayres te R'dam. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Tarakan (jeugdreis) 3 te Ulvik. J. P. Coen (thuisr.) 2 v. Sabang. Poelau Tello (thuisr.) 1 v. Sabang. Poelau Bras 3 v. A'dam n. Hamburg. Tjikandi (uitreis) 3 van Suez. Tajandoen (uitr.) 3 te Antwerpen. Java (uitr.) 2 v. Antwerpen en p. Vlissingen Sembilan (thuir.) 1 van Padang. Moena (thuisr.) 1 van Belawan. WIJK. Winterswijk Bougie n. R'dam via Gent p. 2 Finisterre. Katwijk 3 v. Velsen te Schiedam. KONINKLIJKE SHELL. Mirza 1 van Curaqao te Hull. Jonge Johanna R'dam n. Setuibal p. 2 Ouessant.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2