Waar komt het vandaan /CUEEP/ LTJDINCEMI Een nieuwe reederij. Nu meer haringschepen in Ümuiden? Zooals wij gisteren hebben gemeld, heeft de Vem besloten, haar bedrijf te beperken tot de groote trawlvisscherij en zullen de vier haringschepen die deze reederij bezat nl. de stoomloggers Gorredijk IJM 490 en Petrus Paulus IJM 266 en de motorloggers Martens- hoek IJM 283 en Cornelis de Boer IJM 268 worden geëxploiteerd door de in oprichting zijnde NV. Visscherij Onder neming v.h. J. C. Pronk. Ook de kustbooten zullen door de nieuwe ree derij worden geëxploiteerd. De Vem had zich de laatste jaren echter al weinig meer met de kustvisscherij bezig gehouden. Zij bezat nog slechts twee kustbooten nl. de Martha IJM 165 en de Shamrock IJM 129, van welk tweetal al leen de Martha nog in de vaart was. Het is niet te verwachten dat de nieuwe ree derij zal overgaan tot een uitbreiding harer vloot met kustbooten. Dit type is de laatste ja ren min of meer in de verdrukking geraakt, vooral door de over het algemeen zeer schrale vangsten. Vooral de laatste maanden hebben de kustbooten op onze markt een zeer bescheiden rol gespeeld en het aantal, dat we wekelijks aan den afslag zagen was op de vingers van één hand te tellen. En ook in de toekomst is weinig goeds meer te verwachten en de tijd lijkt niet ver meer, dat het voorzien van de markt met kust- visdh geheel wordt overgelaten aan de loggers en de snurrevaadkotters, hetzij Nederlandsche of Deensche. Wanneer de reederij Pronk dus de trawlvis scherij op een niet al te bescheiden schaal wil uitoefenen zal zij dit moeten doen met loggers van het type der K.W 74, KW 76 en KW 78, waarmee zeer bevredigende resultaten behaald worden. Eenigszins anders is het met de drijfnetvisscherij. Noemt men den naam Pronk dan ruikt men haring en wel haring van Scheveningen. Men duide ons deze beeldspraak niet ten kwade. Een goed verstaander heeft maar een half woord noodig. Zal deze bedrijfswijziging een uitbreiding van de IJmuidensche logger-haring\-issdherij ter zoute tot gevolg hebben? Een belangrijke haringvisscherij heeft IJmui- den nooit gehad. We hebben een mooie haring haven en daarlangs staan groote panden, maai de opzet om de Katwijksche reeders te verlok ken, hun bedrijf naar IJmuiden over te plaatsen, mislukte. De Parlevliets, de Duijvenbodes, de Haasnooten en de Meerburgen bleven waar waren, ondanks de handicap, dat ze hun sche pen niet ter plaatse konden doen lossen. De laatste jaren hebben nooit meer dan vier sche pen (de bovengenoemde stoom- en motorlog gers) van IJmuiden uit de haringvisscherij uit geoefend. Nochtans is de handel in pekelharing vroeger zeer aanzienlijk geweest, al was het aan tal haringhandelaars gering. De tijden zijn veranderd. De tijden zijn veranderd, ook en vooral voor het haringpakkersbedrijf. De export heeft met tal van moeilijkheden te kampen en de groote exportfirma's in onze drie haringhavens Vlaar- dingen, Scheveningen en Katwijk hebben hun oude glorie zien tanen. Niet alleen bij de trawlvisscherij, maar ook bij de drijfnetvisscherij heeft de versche haring een belangrijke plaats weten te veroveren. En moge al de 'pekelharing in IJmuiden nagenoeg niet verhandeld worden, anders is dat met de versche haring. Van den geheelen aanvoer van versche haring in ons land komt zeker 95 pet., zoo niet meer, op onze markt. En dan komt daar naast, met het verdwijnen der kusttrawlers, de betere kans voor de trawlende loggers, waarvoor perspectieven geopend worden, waar men ook in Scheveningen niet blind: voor zal zijn, of schoon het opvallend is, dat tot nu toe de Sche- veningsche reeders zich minder op de trawl visscherij hebben toegelegd dan hun Katwijk- sohe collega's. Zoo zal, het een bij het ander genomen, het feit dat een Scheveningsche reeder zijn tenten in IJmuiden heeft opgeslagen, van beteekenis voor onze haven kunnen zijn. Het lijkt ons niet onmogelijk, dat de reederij Pronk wat meer leven kan blazen in het haring- bedrijf. Vooral omdat het gemengde bedrijf on getwijfeld in IJmuiden betere resultaten zal af werpen dan in Scheveningen, waar de markt voor Noordzeevisch niet veel te beduiden heeft. AANGEKOMEN. 3 Juli: Spica s.s. Bergen Texelstroom s.s. Liverpool 4 Juli: Akershus s.s. Oslo Perseus s.s. Stettin Mary m.s. Schiedam Lowestoft Trader m.s. Boston Haga s.s. Lappvik Merope s.s. Danzig VERTROKKEN. 3 Juli: Katwijk s.s. Rotterdam Patria s.s. Rotterdam Poelau Bras m.s. Hamburg Britanica s.s. Londen Santa Lucia m.s. Rotterdam 4 Juli: Gerania s.s. Archangel Chr. Russ s.s. Rotterdam Spica s.s. Bergen Colombia m.s. Fjorden Kampioenswedstrijden voor R.-K. dammers en schakers. De R.K. Dam- en Schaakve-reeniging „Ge zellig Samenzijn" organiseert wedstrijden voor R.K. dammers en schakers om de persoonlijke kampioenschappen van Velsen. De wedstrijden beginnen Dinsdag 11 Juli a.s. en worden ge speeld in het St. Fidelisgetoouw. De regeling berust bij G. S. en de Schaakvereeniging D. D. O. te Velsen. Het inleggeld bedraagt voor leden en donateurs 25 cent, voor niet-leden 50 ct. en voor junioren 10 ct. De prijzen bestaan uit medailles en kunstvoorwerpen. Men kan zich voor deelneming opgeven aan het clublokaal en bij de heeren A. P. de Bruin, Wijkerstraatweg 256 en A. Lieuwes. Corverlaan Velsen Noord, Y. Deden, Kennemerlaan 71, P. Heilig, Willemsplein 5 en P. van Buuren, Kor- tenaerstraat 15 IJmuiden en J. Jasperse, Kerkweg 50, Santpoort. AANBESTEDING. Bij de gehouden aanbesteding voor het aan leggen van wegbanen en het ophoogen van ter reinen nabi.i het tuindorp Nieuwendam was laag ste inschrijf ster de Amst. Ballast Mij. met f 36598, Nederlandsche visschers Duitsche trawlers. op Een stem uit de organisatie. In het laatste nummer van ,,De Uitkijk", het propagandablad van den Centralen Bond van Transportarbeiders vonden we een artikel van de hand van v. d. V. (de heer J. v. d. Veer, alhier) waarin de nieuwe voorwaarden voor de op Duitsche trawlers varende Neder landsche visschers besproken en becritiseerd worden. Zooals wij reeds in ons blad hebben ge meld, behelzen deze nieuwe voorwaarden o.a., dat gehuwden slechts 60 pet. van het netto loon aan de gezinnen mogen overmaken, ter wijl ongehuwden (geen kostwinners) geen loon overschotten meer kunnen overmaken. Voorts bepaalde het Departement van Sociale Zaken in Den Haag, dat aan vrijwillig uit Duitschland teruggekeerde zeelieden geen toestemming wordt verleend tot uibkee- ring krachtens de rijkssteunregeling of werk- loozenkas hunner organisaties. Aan het artikel van den heer Van der Veer ontleenen wij verder het volgende: 1 De toen al aan ons kenbaar gemaakte op vatting van het Departement dat deze (de rond Kerstmis en Nieuwjaar ontslagen vis schers) als vrijwillig werkloos zouden wor den beschouwd en dus in feite geen uitkeering WK. of crisissteun mochten ontvangen, deed ons aanstonds een bespreking aanvragen met bevoegde instanties in Den Haag, mede ter bespreking van het niet nakomen van een aantal bij de eerste aanmonstering aan de Hollandsche zeevisschers gegeven schoone be loften en een aantal in de practijk gebleken bestaande misstanden. Van de gegeven be lofte van afmonstering met Kerstmis bijv. en het met verlof naar huis kunnen vertrekken met vergoeding van reisgeld heen en terug, ontkende men eenvoudig het eerste deel (wat voor Duitsche opvattingen op zichzelf staat) terwijl men het tweede deel (reisgeld vergoe ding) heeft gecompenseerd door het geven van een z.g.n. Kerstmisgeld, echter alleen te betalen bij terugkeer in Duitschland en dus alleen voor zoover men de menschen ook nog na Kerstmis noodig had en terugkeer voor betrokkene dus mogelijk was. Voor wat de bestande misstanden betreft, voor een groot deel betrekking hebbende op het overmaken aan de gezinnen van het aandeze ten goede komende deel van het loon (toen n.b. nog 85 pet.) werden ons later en na een bespreking met de Duitsche reederijen door den Neder- landschen daartoe bevoegden ambtenaar, schriftelijk een aantal bereikte resultaten medegedeeld, die ons vrij ver konden bevre digen. Uit den ernst en den spoed waarmede toen een en ander is aangevat bleek in ieder ge val, dat men ook in Den Haag gevoelig was voor de toen door ons naar voren gebrachte argumenten en open oog had voor alle moge lijke gevolgen die het aan hun lot overlaten van deze groep van arbeiders in Duitschland zou kunnen meebrengen. En daarom vooral is het voor ons onbegrij pelijk, hoe men thans heeft kunnen mede werken aan het tot stand komen van een regeling, waardoor de zeevisschers van het door hen in Duitschland verdiende loon over het eerste halfjaar nog slechts gemiddeld pl.m. f 19.— en na zes maanden pl.m. f 17.— per week aan hun in Nederland wonende ge zinnen ten goede kunnen doen komen. En de rest, 10 a 15 R.M. of meer per week, in Duitschland zelf moetenopmaten. Met daarachter dan nog komende de moreele en de zedelijke gevaren oneindig vergrootende maatregel, getroffen door eigen regeering, en waarin men dus volmaakt vrij was en is, van het op straffe van als vrijwillig werkloos be schouwd te worden niet naar huis te kunnen komen, zelfs niet nadat men vijf maanden of zooveel korter of langer als men wil, in Duitschland voor de gezinnen heeft geploe terd en gesjouwd in de volstrekte beteekenis zooals dit hier wordt bedoeld, omdat het in dit opzicht daar precies is gesteld als op de Nederlandsche en mogelijk op iedere andere visschersvloot, van welke nationaliteit ook. Deze behandeling van menschen die in den vreemde eigen brood moeten of willen verdie nen en dan nog onder omstandigheden aan hun beroep nu eenmaal eigen, met al wat daar nog bij komt, als onvoldoende huisvesting en zooveel meer, wordt door ons dan ook abso luut ontoelaatbaar geacht en valt ons van het tegenwoordige Hoofd van het Departe ment van Soc. Zaken wel buitengewoon te gen. Tenzij de hier door ons bedoelde minister in de beslissing van datgene wat door ons het sterkst wordt aangevoeld niet is gekend of de draagwijdte daarvan niet aanstonds heeft kunnen overzien. Dit zal evenwel bij ons op den Minister ge- dane beroep dan wel blijken. Wij vertrouwen dat daardoor in ieder geval de ergste en door eigen regeering getoffen maatregel ongedaan zal worden gemaakt. In het tegenovergestel de geval maakt men het voor de zeevisschers onmogelijk om zich verder voor tewerk stelling in Duitschland beschikbaar te stellen. De Regenboogactie voor onze militairen. Er begint schot in te komen. Het is een in vele opzichten goede karakter eigenschap van ons volk, de kat eerst eens uit den boom te kijken. Maar zooals elke zaak twee kanten heeft, zoo heeft ook deze trek van-onzen volksaard zijn kwade zijde. Het is namelijk voor menig comité een struikelblok geweest. Men aanvaardde zoo'n nieuwe verschijning, men las de namen van leden en eere-leden, plaatste een opmerking bij dezen of geenen naam en wachtte verder maar af. Men zou wel zien wat het werd, Met deze dikwijls zoo remmende opvatting heeft ook het Regenboog-comité voor de mili tairen kennis moeten maken. Het duurde inder daad wel heel erg lang, voor men, wat noemt „over de brug kwam". Maar nu is het begin gemaakt zooals onze pen ningmeester meedeelt. En als dit zoo doorgaat, en dat zal het zéker doen, daar twijfelen wij niet aan, dan is het Regenboog-comité in staat zijn plichten ten opzichte van onze militairen te gaan vervulden. Dan zullen onze militairen onder vinden, dat er werkelijk meegeleefd wordt. A.s. Zaterdag wordt de geldinzameling van het Regenboogcomité gehouden. Aan muziek zal het hopelijk niet ontbreken.. Dat belooft stellig een. goede dag te worden. Gaarne herinneren we nog eens aan het giro nummer van het Comité: Dr. A, Demmers, Dr. Schuytstraaat 9, Beverwijk. Gironummer 149180 „Voor het Regenboog-comité". Met de verantwoording van ingekomen giften zal volgende week in de pers een begin worden gemaakt. Uitbreiding Poolsche visschersvloot. Voor Poolsche rekening is dezer dagen door bemiddeling van een schipper uit IJmuiden een Fransche stoomtrawler aangekocht. Het schip zal over eenigen tijd van Frankrijk al hier arriveeren om voor de visscherij te worden gereed gemaakt. Te waterlating. Het vracht- en passagiersmotorschip Prins Willem III, dat bij de N.V. Scheepswerf De Merwede te Hardinxveld op het oogenblik nog in aanbouw is voor rekening van de Mij Zee transport N.V. Oranjelijn te Rotterdam, zal op Donderdag 6 dezer te water worden gelaten. Vlootvermïndering. Het -aan de Halcyonlijn te Rotterdam toebe- hoorende stoomschip Stad Zwolle, 2117 b.r.t. dat in 1920 op de werf van J. Meijer's Scheeps bouw Mij. te Zaltbommel gebouwd werd, is dezer dagen verkocht aan een reederij te Han- gesund. Zaterdag j.l. is het schip onder de nieuwe vlag met den naam Skottland van Rot terdam naar zee vertrokken met bestemming Salta-Caballo, Scheepvaartbeweging Amsterdam. Gedurende de -afgeloopen week werd de ha ven van Amsterdam door 73 koopvaardij schepen bezocht. Hieronder bevonden zich 36 Nederlandsche, 15 Engelsche, 6 Noorsche, 4 Zweedsche, 2 Deensche, 1 Grieksch, 1 Fransch en 2 Finsche schepen. In diezelfde week verlieten 67 koopvaardijschepen deze haven, waaronder zich 38 Nederlandsche, 13 Engelsche, 5 Duitsche, 5 Noorsche, 3 Zweed sche, 1 Spaansch, 1 Letlandsch en 1 Finsch schip bevonden. Shell-vlootuitbreiding. De proeftocht van het .tankmotorschip Os- cilla, dat voor rekening van de Kon. Shell op het oogenblik in aanbouw is bij C. van der Gïessen's Scheepswerven te Krimpen a.d. IJssel, heeft gisteren plaats gevonden. Het tankmotorschip Tibia, eveneens voor rekening van de Shell nog in aanbouw bij de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. te Am sterdam zal op 26 dezer een proeftocht maken. Haarlemsche Orkest Vereeniging. Vrijdag 7 Juli a.s. geeft de Haarlemsche Orkest Vereeniging onder leiding van Toon Verhey een volksconcert in de Gemeente lijke Concertzaal te Haarlem. De dirigent is Toon Verhey, de soliste Louise Dentz (zang). Het programma bevat: Nocturne van Wil lem Landré, Oud-Italiaansche volksliederen in de bewerking van Anton van der Horst en de zesde symphonie van Johanner Brahms. Close quarters. Deze Engelsch-Amerikaansche term is afkomstig uit de zee-oorlogen ten tijde van Koningin Elizabeth. Als de bemanning van een oorlogs schip vechtende werd terugge drongen, speelde het laatste ge deelte van den strijd zich af tus- schen den voorsten en den grooten mast, dichtbij (close) het verblijf (quarters) der equipage. Thans be- teekent „at close quarters" in een gevaarlijke situatie. Gadabout. Dit Engelsch- Amerikaansche woord voor een zwierbol of voor iemand, die altijd op pad is, is ont leend aan het oud-Engelsche „gadling" (vagebond), omdat deze laatste overal voedsel trachtte machtig te worden op zijn omzwervingen. Kiezerslijst Kamer van Koop handel. De Burgemeester van Velsen brengt ter a gemeene kennis, dat ter secretarie voor een ieder ter inzage zijn gelegd uittreksels uit elk der kiezerslijsten voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Tot en met 14 Juli a.s. is een ieder be voegd bij de Kamer verbetering van de dooi de Kamer vastgestelde kiezerslijsten te vra gen op grond dat hijzelf of een ander in strijd met de wet daarop voorkomt, niet voorkomt, of verkeerd geplaatst is. Kantoorhouders bij P. T. T.-dienst. den De Gewestelijke Vakgroep Kantoorhouders bij den P.T.T.-dienst „Noord-Holland boven het IJ", deel uitmakende van den Centralen Bond van Nederlandsch Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel (C.B.P.T.T.), kwam dezer dagen in vergadering bijeen te Alkmaar. De heer D. Stoffels, redacteur van het bondsorgaan, hield een met aandacht ge volgde rede over: „Het heden en de toe komst van het corps Kantoorhouders". De aanwezigen waren van meening, dat de positie der Kantoorhouders bij den P.T.T.- dienst in de naaste toekomst versterkte waak zaamheid vereischt in verband -met de snel- voortschrijdende automatiseering van den telefoondienst. Grootere organisatorische eenheid onder de Kantoorhouders werd zeer gewenscht geacht. Besloten werd een ernstig beroep te doen op het hoofdbestuur van den Bond van Kan toorhouders om zijn leden op zijn a.s. alge- meene vergadering te adviseeren zich aan te sluiten bij de centrale organisaties. Genoemde vakgroep is er van overtuigd, dat in dat geval bij de verkiezingen voor de vakgroepbesturen in dit najaar ook eenige hoofdbestuursleden van den Kantoorhouders- bond als bestuursleden zullen worden gekozen van de Landelijke Vakgroep Kantoorhouders van den C.B.P.T.T. Hierdoor zou een werke lijke vereeniging en dus versterking van het grootste gedeelte der Kantoorhouders in één verband, een feit kunnen worden. Het bestuur van de Noord-Hollandsche Vakgroep verklaarde zich. in opdracht van de vergadering, gaarne bereid om bemiddelend op te treden en zoo mogelijk een samenwer king tusschen de hoofdbesturen van den Kantoorhoudersbond en van den C.B.P.T.T. tot stand te brengen. „Een dag naar buiten" komt weer. Het is weer de tijd van het traditioneele aardbeien-feest, dat vele jaren geleden d-oor wijlen mevrouw Boreel van Hogelanden werd ingesteld. En sindsdien kon men elk jaar in het begin van de maand Juli, als de aardbeien oogst in vollen gang was een troepje bej aarde Amsterdam-sche 'mannen en vrouwen door Velsen naar Watèrland zien trekken, waar lange tafels gereed stonden met voor iederen gast een bord met heerlijke versch geplukte aardbeien er op. En allen kregen, als de te rugtocht werd aanvaard een ruiker mee naar huis. Heel Velsen liep uiit, al-s de stoeit met d-e oude „hoempa's" voorop door heit dorp trok, Nia den dood' van mevr. Boreel werd dieze traditie voortgezet. De laatste jaren werden de oudjes echter'niet meer op Waterland, maar in Velserbeek ontvangen. Ook dit jaar zal het jaarlij-ksche aardbeien- feest weer plaats vinden en wel a.s. Dinsdag 1-1 Juli. De oudjes, die ook verleden jaar nog het feest hebben meegemaakt, zullen Velsen wel niet meer herkennen. En het zal een puzzle worden, waar men de boot, die de gas- -en naar Velsen vervoert, zal moeten aanleg gen,, wegens de werkzaamheden in verband met de verbetering van het Nooirdzeekanaal. Maar we vertrouwen, dat hiervoor wel een oplossing zal worden gevonden. Kunst na Arbeid" in Velserbeek. De Harmonievereeniging „Kunst na Arbeid" geeft a.s. Donderdagavond van 7.45 tot 9.45 uur een concert in Velserbeek onder leiding van haar directeur M. Kleij. Het volgende programma zal worden uitge voerd. 1. Kroningsmarseh Meyerbeer 2. Ouverture Eg-mont Beethoven Ballet dTsoline Messager Fantasie Opera Paljas Leoncavallo Suite Arlésienne no. 2 Bizet Ballet des Parfums Popy Fantasie De klokken van Corneville Planque-tte. Blaze Away, Marsch Holzmann Burgerlijke Stand. Bevallen: W. H. Fronentoroek—KiAmmer, d.; de Genestetlaan 34 Driehuis; M. C. van der EemZoontjes z., Tuindersstraat 32, IJmuiden. A. HaanBoelsen d., Hagelinger- weg 219, Santpoort. C. M. Cornelissens—Zon- nevld d., Schulpweg 46 Velsen-N. P. A. Kor- tekaas-Eijking z„ Wijkerstraatweg 74 Vel sen-N. M. C. van den Brink—Westerman, z„ Zandersstraat 10 IJmuiden; M. C. Bakker- Broertjes z., Cypressenstraat 5, IJmuiden. Ovferled-en: A. Ploeg 6 j„ z. v. E. J. Ploeg, P-iet Heinstraat 45 IJmuiden; H. Korthouwer.' 57 j. echtgenoot van A. Bank, Wüstelaan 73! Santpoort; Ch. E. Hoogland 79 jwed. van A N. v. d. Lem, Kanaalkade 25 Velsen-N.; L Prins, 77 j., echtgenoote van D. Harder, Lijs terlaan 18 IJmuiden; H. D. Bol. 70 j., echt genoote van W. J. van de Wal Tasmanplein 11, Umuiden. ROTTERDAM. Veemarkt 4 Juli 1939. Totaal aanvoer 2993. Paarden 264. Veu lens 63, Magere runderen 530, Vette runde ren 82, Kalveren 58. Graskalveren 171, Nuch tere kalveren 685, Schapen en lammeren 435, Biggen 1, Bokken en geiten 52. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kw. 76, 2e kw. 62, 3e kw. 3448. Vette ossen le kw. 68 2e kw. 62. 3e kw. 3648. Stieren le kw. 58. 2e kw. 52. 3e kw. 46. Vette kalveren le kw. 105, 2e kw. 85, 3e kw. 5565. Schapen le kw. 48, 2e kw. 42. 3e kw. 30. Lammeren le kw. 50, 2e. kw. 45, 3e kw. 40. Graskalveren 2e kw. 52,. 3e kw. 42. Nuchtere kalveren le kw. 46, 2e kw. 41, 3e kw. 36. Slachtpaarden le kw. 45, 2e kw. 40, 3e kw. 30 Prijzen per stuk: Schapen le kw. 20, 2e kw. 17, 3e kw. 14; Lammeren le kw. 11, 2e kw. 9, 3e kw. 7, Nuchtere slachtkalveren le kw. 11, 2e kw. 9, 3e kw. 7, Nuchtere fokkalveren le kw. 30. 2e kw. 25. 3e kw. 20. Slachtpaarden le kw. 210. 2e kw. 170. 3e kw. 100; werkpaarden le kw. 320, 2e kw. 240. 3e kw. 110, Hitten le kw. 210, 2e kw. 180, 3e kw. 100. Veulens le kw. 65. 2e kw. 50. 3e kw. 30; Stieren le kw. 260, 2e' kw. f 205. 3e kw. 145; Kalfkoeien le kw. 275, 2e kw. 200, 3e kw. 140. Varekoeien le kw. 190. 2e kw. 150, 3e kw. 130; Vaarzen le kw. 150 2e kw. 130, 3e kw. 90; Pinken le kw. 110, 2e kw. 90. 3e kw. 70, Graskalveren le kw. 58, 2e kw. 42. 3, kw. 25. Bokken en geiten le kw. 10, 2e kw. 7, 3e kw. 4. "Vette koeien en ossen: aanvoer iets korter, handel vlot, prijzen goed prijshoudend, pri ma's 80 en 71 ct. Stieren: aanvoer flink, han del stroef, p rijzen vooral niet hooger; Vette kalveren: aanvoer als vorige week. handel matig, prijzen onveranderd, prima's 115; Schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen als Maandag; Nuchtere slacht- en fokkalveren: aanvoer iets ruimer, handel stug, prijzen ruim prijshoudend; Paar den: aanvoer groot, handel flauw, prijzen la ger; Veulens: aanvoer ruimer, handel matig, prijzen iets lager; Kalf- en melkkoeien: aan voer iets korter, handel iets levendiger, prij zen stabiel; Varekoeien: aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen prijshoudend; Vaar zen en pinken: aanvoer matig, handel stil, prijzen onveranderd; graskalveren aanvoer matig, handel kalm, prijzen onveranderd; Bok ken en geiten: aanvoer kleiner, handel rede lijk, -prijzen iets stijver, VEEMARKT ROTTERDAM. Rotterdam, 3 Juli 1939. Aanvoer: Totaal 2143. Vette runderen 600, Vette kalveren 420. Nuchtere kalveren 14. Schapen en lammeren 484. Varkens 622. 1 Big, 2 Bc-kjes. Vette koeien le kwaliteit 76, 2e kwaliteit 62, 3e kwaliteit 34 tot 48 ct. per kilo. Vette ossen le kw. 68, 2e kw. 62, 3e kw. 36 tot 48 ct. per kilo. Vette kalveren le kw. 105, 2e kw. 85, 3e kw. 55 tot 65 ct. per kilo. Varkens (levend gewicht) le kw. 50, 2e kw. 49, 3e kw. 48 ct. per kilo. Schapen le kw. 48, 2e kw. 42, 3e kw. 30 ct. per kilo. Lammeren le kw. 50 ct., 2e kw. 17, 3e kw. 14 ct. per kilo. Schapen le kw. f 20 2e kw. f 17, 3e kw. f 14 per stuk. Lammeren le kw. f 11, 2e kw. f 9, 3e kw. f 7 per stuk. Vette koeien en ossen, aanvoer korter, han del kalm, prijzen onderanderd. Prima's 81 en 74 ct. Vette klaveren aanvore groot, handel matig prijzen le en 2e kw. prijshoudend, 3e kw. iets lager. Prima's 115. Schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel levendig, prijzen schapen iests stijver, lammeren onveranderd. Varkens aanvoer iets minder, handel vast, prijzen iets hooger. Prima's tot 51 ct. Eenige partijtjes schapen voor export ver kocht. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nieuw-Amsterdam, 3 v. N.-York n. Roti Breedijk, Tampa n. Rott. 3 te Londen. Dredhtdijk, Vancouver naar Rotterdam 3 te Los Angeles. Pennland, 3 v. Antwerpen te New-York. Westerland 4 v. N.-York te Antwerpen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (uitr.) 3 te Beira. Randfontein (uitr.) 3 van Hodeidah. Meliskerk 3 v. Antwerpen te Hamburg. Springfontein (uitr.) 2 te Lor. Marques. Heemskerk (thuisr.) 4 v. Antw. en p. Vliss. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Arendskerk (uitr.) 4 te Livorno. Meerkerk (thuisr.) vertr. 6 v. Londen via Antwerpen. HOLLAND—BRITSCH INDIë LIJN. Hoogkerk vertr. 6 van Rotterdam. HALCYON LIJN. Stad Maastricht 1 van Rotterdam te Wabana voor Vlaardingen. Stad Arnhem, 4 v. Morphoubaai te Rotterdam. Stad Vlaardingen 4 v. Vlaard. n. Wabana. Vredenburg, Wabana n. Rotterdam 2 (6.54 n.) 425 mijl Z.W. van Valentia. Stad Schiedam 4 v. Vlaardingen n. Narvik. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Ceres (thuisr.) 3 van Las Palmas. Westland (thuisr.) 6 (8 v.) te IJmuiden verw. Salland (thuisr.) 2 van Rio Janeiro. Amstelland (uitr.) 3 te Rio Janeiro. Eemland (uitr.) pass. 3 Dungeness. KON. NED. STOOMVOOT-MÏJ. Agamemnon 3 van Stamboul naar Bourgas. Boskoop 2 van Amsterdam te Callao. Doros 3 van Amsterdam te Kopenhagen. Fauna 3 van Tunis naar Algiers. Irene, 3 van Lissabon naar Amsterdam. Karpo, 3 van Halmstad naar Hamburg. Perseus, 4 van Stettin te Amsterdam. Theseus, 3 van Amsterdam te Oporto. Trajanus 3 van Santander te Oporto. Triton, Stamboul n. Amst. p. 4 Lydd. Astrea, 1 van W.-Indië te New-York. Crynssen, 3 van West-Indië te New-York. Alkmaar, Amsterdam naar Chili 2 (4.29 n.) 120 mijl Zuid van Land's End. •Saturnus, Rott. n. Portimao pass. 3 Ouessant. Venus, Rott. n. Lissabon p. 3 Ouessant. Van Rensselaer, 3 van Paramaribo naar Tri nidad. Agamemnon, 3 van Stamboul te Bourgas,. Aurora, 3 van Stamboul te Kymassi. Bennekom, Chili n. Amst. via Liverpool 2 van Curacao. Colombia, 4 van Amsterdam naar Hamburg (toeristenreis). MEYER CO's SCHEEPVAART MU. Teucér 4 v. Rotterdam te Darren. Agamemnon, Japan n. Rott. 28 van Colombo. Aeneas, Japan n. Rott. 3 van Marseille. C. of Pittsburg, Japan n. Rotterdam 4 van Pi Swettenham. Polyphemus, 2 v. Hamburg te Bremen. Deucalion 2 v. Yokohama naar Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (th.) 6 (5 v.m.) te Rott. verw. Bantam (thuisr.) pass. 3 Perim. Tapanoeli (thuisr.) pass. 3 Land's End. Dempo (uitr.) 4 Juli van Port Said. Sitoebondo (uitr.) pass. 4 Kaap Bon. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisr.) 2 van Montevideo. Alhena (thuisr.) 3 van Bahia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan (jeugdreis) 4 te Fjarland. Tajandoen (uitr.) 4 v. Antw. en pass. Vliss. Simaloer (thuisr.) 4 van Port Said. Moena (thuisr.) 2 van Singapore. WIJKLIJN. Randwijk, Panderma n. Rott. p. 3 Finisterre. Beverwijk, Roti n. Malta p. 3 Gibraltar. Zonnewijk, 3 van Venetië naar Pola. Stolwijk 3 van Tampa te Cabella

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2