VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Een prettige dag voor de jeugd. Uitstapje naar Bergen. Begunstigd door fraai zomerweer maak ten de leerlingen van de laagste klassen van de Christelijke School aan de Meerenstein- straat gisteren per autobus van de N.V. Wa terdrinker, het jaarlijksche schoolreisje. Na een prachtigen autotocht werd via Egmond het einddoel van de reis, Bergen, bereikt. Hier werd een bezoek gebracht aan den be kenden speeltuin „Duinvermaak". waar het jonge volkje zich kostelijk amuseerde. Tevens werd hier het middagmaal gebruikt. Vervol gens werd nog een wandeling door de duinen gemaakt, waarna de terugtocht naar huis werd aanvaard. Het gezang en de glundere gezichtjes van de kinderen waren wel een be wijs, dat zij van dit reisje genoten had den. Vrijdag a.s. zullen de hoogste klassen een bezoek aan Den Haag en Scheveningen bren gen. Collecte met draaïorgelmuziek. Voor de ouden van dagen. Dinsdagavond zou de St. Jozef Harmonie een straalconcert geven, waarbij gecollecteerd zou worden ter financiering van het jaarlijksche uitstapje met de ouden van dagen. De kapel moest evenwel verstek laten gaan, maar het co mité liet zich daardoor niet ontmoedigen. Er verscheen tegen het aangekondigde uur een draaiorgel op straat en dat bleek een goede ver vanger te zijn. Zoo mogelijk trok de muziek van het „pierement" op dit ongewone uur misschien zelfs nog meer belangstelling dan een muziek corps, dat in den regel in de avonduren op straat pleegt te verschijnen. De collectebussen rammelden en over het algemeen brachten de mensehen gaarne hun offertje voor hét sympa thieke doel. VERZET TEGEN DE POLITIE. Toen de politie .een beschonken man wilde arresteeren stuitte zij op hevig verzet. Natuur lijk bleef de politie de baas en belandde de ver- zetpleger op het politiebureau, waar hem ge legenheid werd geboden tot ontnuchtering. Daarna kon hij huiswaarts gaan, voorzien van twee processen-verbaal. De voorstellingen van Circus Strassburger. Langs de Lijn. Programma van de Radioeentrale. DONDERDAG: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.30 Parijs; 12.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 London Reg., 4.20 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20 Brussel Ned., 6.05 Radio P.T.T. Nord, 6.20 London Reg., 7.20 Radio P.T.T. Nord, 7.50 Diversen, 8.20 London Reg., 9.00 Keulen, 10.20 Brussel Ned., pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 London Reg., 1.20 Nationaal programma, 10.45 London Reg. Lijn V; Diversen. Kostelooze belastingmerken. De tijd, dat de fietsen moeten worden voor zien van een nieuw belastingmerk, begint weer te naderen. De ontvanger der Directe Belastin gen heeft reeds maatregelen getroffen om de werkloozen in de gelegenheid te stellen hun aanvragen om kostelooze belastingmerken in te dienen. Daartoe zal in het ontvangerskantoor, Bree- straat 181 op de Vrijdagen 14, 21 en 28 Juli en op de Donderdagen 27 Juli en 3 Augustus des avonds van 7 tot 9 uur zitting worden gehou den. Werkloozen moeten hun stempelkaart mee brengen. Examens Handenarbeid. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool alhier slaagden voor het examen Handenarbeid L. O. de heeren L. E. van Eyk, Beverwijk; J. W. Grommel, Texel, A. G. van Leeuwen, Nieuwer - Amstel, C. J. A. Louwen, Uitgeest; A. M. Lucas, Rotterdam: M. J. Menting, Beek (G.), J. A. van Muijen, Mijdrecht, J. A. Olyhoek, Aalsmeer, H. J. Pennel^xmp, Amsterdam. Wedvlucht van De Reisduif. De uitslag van de wedvlucht van de Postdui venvereniging „De Reisduif" vanuit St. Etienne over een afstand van 783 K.M. luidt als volgt: H. D. Claus 1 9 11 18 19 23, M. van 't Hof 2 20, W. Kossen 3, P. Dekker, 4 16, J. Exalto 5 14, D. Philippi 6 12, P. van den Outenaar 7 15, A, Weeda 8, C. Castricum 10, P. J. Hoolwerff 13. J. H. Hoefakker 17, P. van Dessel 21 en A. Kat 22 In concours waren 114 duiven. Een veelbelovend programma. Het is reeds eenige jaren geleden, dat het Cir cus Strassburger Nederland bezocht en zijn tour nee, na 'n zeer gunstigen winterspeeltijd in Bel gië te hebben doorgemaakt, met Paschen te Til burg begon. Het is thans reeds de vierde maal, dat het in ternationale wereldcircus Strassburger ons land voor zijn zomertournee heeft uitgekozen; voor 't eerst in 1928, daarna in 1936 en 1937, waarop een triomftocht volgde van twee jaar door de Scandinavische landen. Meer dan eenmaal be zocht de Koning van Zweden met zijn familie leden het circus en uitte na afloop der voorstel ling zijn bijzondere tevredenheid over het oro- gramma. Circus Strassburger is dan ook sedert het laat ste bezoek aan ons land in elk opzicht met ras- sche schreden vooruitgegaan. Het wagenpark is zeer uitgebreid en er is hard gewerkt, om alles voor de ditmaal zeer groote tournee door Neder land, die meer dan 50 steden zal omvatten, ge reed te maken. Het geheel ziet er dan ook :ooals we dit bij Strassburger gewend zijn bijzonder verzorgd uit. Alle wagens zijn natuur lijk frisch opgeverfd, met groote letters prijkt de naam Strassbux-ger op het materiaal. Het spreekt vanzelf, dat het dierenmateriaal ook zeer is uit gebreid; Strassburger's paardendressuren genie ten van oudsher een bijzonder gunstige repu tatie. De Directie heeft er dit seizoen voor ge zorgd, dat het programma bijzonder afwisselend is en uitsluitend uit topnummers samengesteld is. Vooral in deze moeilijke tijden ging alles met groote moeilijkheden gepaard. Een circus is toch wel een typisch internationaal bedrijf, al heeft de Directie indien eenigszins mogelijk Nedex-land- sche medewerkers geëngageerd. Circus Strassburger zal op Woensdag 12 Juli de gala-première geven te Beverwijk. Het circus zal standplaats hebben aan den Munnikenweg. Vertrouwen geniet Strassburger tenslotte reeds lang bij het Nederlandsche publiek, daar dit cir cus steeds echte circuskunst heeft vertoond en het publiek door het gebodene nooit werd teleur gesteld. Tenslotte zal het programma van dit seizoen echter alle vorigen in elk opzicht ver slaan. Circus Strassburger was te Rotterdam 14 da gen uitverkocht, zoodat geprolongeerd moest worden. Er was maar één roep over, namelijk, dat men in geen jaren zulk een goed cix-cus-pro- gramma had gezien. Na de voorstellingen te Beverwijk zal het cir cus zijn tenten te Heemstede opslaan. Van 21 Juli af zal circus Strassburger het vaste circus gebouw te Scheveningen bespelen. Circus Strassburger komt naar Beverwijk. De olifantendressuur is een beroemd nummer van het programma. Zomer av oil d-voetbal Zwaluwen. de HEEMSKERK Hedenavond speelt een Zwaluwen-comb. een vriendschappelijken wedstrijd op haar terrein aan den Munnikenweg tegen Sport Vereent. De combinatie ziet er als volgt uit: Doel: G. Rietkerk. Achter: Kooiman, M. de Reuver. Midden: Warrink, L. Rietkerk, Hennen. Vóór: Gerrits, Steenbeek, de Wit, Dubbeld en PERSONALIA. Te Amsterdam slaagden voor het diploma coupeuse de dames C. Kluft en B. Bakkum te Heemskerk. TOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Dames en heeren van 70 jaar en ouder die de reis voor ouden van dagen op Maandag 24 Juli AarHprd-iiii-tr Ia s- mee wi^en maken, worden uitgenoodigd g' J hiervan opgave te doen vóór 10 Juli a.s. aan de navolgende adressen: dames M. Taams, G. Assendelftstraat 19 en A. BeenliesHenneman, TT rr 1 IM. v. Heemskerkstraat 4; heeren R. Beentjes. Het Kantongerecht te Alkmaar veroordeelde Ma ttelaan v j. Ci de Weerd en R Hlljsman, K S hlPI' U7Pfïp»ric: nupv-rrnri u-icr .ton Ho mntni- De wedstrijd vangt aan om 7.15 uur. OVERTREDING KOSTTE ZES GULDEN B. B. alhier wegens overtreding van de motor en rij wiel wet tot f 6 boete of 4 dagen hechtenis. De Julianaschool op reis. Bezoek aan Oud-Valkeveen. Rijksstraatweg. ONAANGENAME VERRASSING. Dinsdagmiddag werden de tuinders, die j aanmerking komen voor kleinen tuindersstexin. HONKBAL Seagulls—Bondsnegental (15—8) Een uit meer dan 2000 menschen bestaand pu bliek heeft Dinsdagavond op het terrein van Blauw Wit te Amstex-dam van een bijzonder fraaien wedstrijd genoten. Heelemaal zonder fouten is de ontmoeting niet verloopen, maar belangx-ijk waren deze niet en de bijzondere staaltjes van goed spel wax-en veel talrijker. Voor de Seagulls wierp de geheele wedstrijd Mathews, voor het Bondsnegental Meenhorst. Mathews noteerde zeven maal drieslag, twee maal vier wijd en kreeg dertien honkslagen te incasseeren. De resultaten van Meenhorst wa ren: zes keer drieslag, acht keer vier wijd en eveneens dertien honkslagen tegen. Het veldwerk van het Bondsnegental deed niet onder voor dat der Amerikanen, behalve dan nog altijd eenig verschil in snelheid. Lieten de aangooien der Seaguells nog wel eens wat te wenschen. het vangen is wex-kelijk onaangenaam verrast.^Bij^ de uitbetaling vanjie| bijzonder. Er zijn ten minste in dezen wedstrijd Hfifi eenige' phenomenale vangen gedaan. Van de tien vangkansen die de Hollanders gaven, waar steungelden werd de toeslag op de ziekenfonds- I premie niet meer verstx-ekt; dit bleek voor onbe- De leerlingen van de vier hoogste klassen van paalden tijd te zijn stopgezet de Juliana-school hebben Dinsdag onder begun stiging van prachtig zomerweer het jaarlijkschej schoolreisje gemaakt. Gezamenlijk vex-trokken de kinderen naar Amsterdam, waar de dex'de klasse Artis bezocht. De vierde klasse ging naar Schiphol en de leerlingen van de vijfde en zes-| de klasse bezichtigden in de hoofdstad de inte ressante demonstratiezaal van de Philipsfa-1 brieken. Alle leex-lingen kwamen na afwerking van dit PERSONALIA. Zuster Anselma, hoofd der R.K. Meisjesschool is benoemd tot novice-meesteres in het Moeder huis te Bennebroek. ZUSTERHUIS GEGUND. Het bouwen van het zusterhuis annex tehuis voor ouden van dagen is gegund aan den laagsteix v I vuur uuiiti i vau tuiKtii is Kesuuu aai; /?rn,? Programma bijeen in den speeltuin inschrijver J. v. Putten te Haarlem voor de som „Oud-Valkeveen. De kinderen hebben zxch hier1 eenige m-en uitstekend vermaakt. Het reisje zal dan ook ongetwijfeld lang in hun herinnering blijven. van f 30.850. GEEN ERG IN PASSEERENDE AUTO. WIJK AAN ZEE Terwijl de heer H. L. het gemaaide gras van I de berm langs de Bavelaan aan het ophooien I was, had hij geen erg in een passeerende wagen. I welke met aardbeien geladen was. Het x-ek. onder zeer moeilijke foutballen, werden er ne gen benut. Alleen Ter Heide werd eenmaal door Dalebout in het verx-e veld gemist. De Hollan ders benutten hun zes kansen allen. Hoewel Holewijn als eei-ste man in de eerste innings met een honkslag begon, duurde het tot de zesde innings eer het eerste Hollandsche punt gescoord werd. Wel had Van der Putten in de vierde beurt ook raak geslagen en bovendien op keurige wijze het tweede honk gestolen wat dezen avond niemand durfde maar toen waren er al twee man uit en Mulder haalde ook het eerste niet. In de zesde beurt kwamen Beumer en Hole wijn door een honkslag op de honken. Wilders sloeg goed en haalde er een thuis. Dat was het eerste Hollandsche punt. Van der Putten volgde dit voorbeeld. Lammers pi'ofiteerde van een fout van Nelson, die naast het thuishonk wierp en daax-door ontstond het derde punt. Ook Beumer I waarop de sloffen geplaatst wax-en, stootte den scoorde, mede door fouten van Bi-own en Evert- DUIZEND BLEEKNEUSJES NAAR WIJK AAN ZEE. Het vacantiekinderfeest, waaraan 1000 school-, kinderen deelnemen, zal gehouden worden op I Donderdag 13 Juli. f Te ongeveer half 10 verwacht men de schare in onze badplaats, waar ze, om den inwendigen I man in den rug. L. kwam te vallen en juist zoo I ongelukkig, dat hij zijn arm zwaar kneusde; ook I klaagde hij over inwendige pijnen. Dr. v. Gen- I deren Stort verleende de eerste hulp. son. Mulder was ook gered door een fout Jer- genson op het eerste honk liet den bal vallen maar hij sneuvelde nog op de thuisplaat. Ondanks een tweehonkslag van Meenhorst kwam in de volgende beurt geen speler over de plaat. r,. ju™ Ui. I Ondanks een tweehonkslag van Meenhorst Dinsdagavond hall acht, heeft de 40-jarige kwam in de volgende beurt gee„ speler over de aanyinnicfp .T S 7iin .otc intiirpi-c 7iietpr V K l DAAD VAN EEN WAANZINNIGE. waanzinnige J. S., zijn iets jongere zuster E. S. terwijl deze in den tuin bezig was, met een z.; mensch te verstex-ken, over de vex-schillende hooigraaf in dan hals geslagen. gelegenheden zullen worden verdeeld. De voorbereidingen zijn reeds genomen. HET REGENBOOG-COMITÉ VOOR DE RADIO. A.s. DONDERDAG- en VRIJDAGAVOND spreekt het Regenboogcomité te 7.30 uur n. over de plaatselijke radiodistributie. U luistert toch ook? Op het hulpgeroep van mej. S., kwamen om wonenden toegeloopen. De heer M., ontnam den waanzinnige het stuk gereedschap, hetgeen deze zonder vex-zet toeliet. Mej. S. die hevig bloedend op den grond lag, wex-d dii-ect bijge staan door een lid van E. H. B. O. Dix-ect was dr. v. Genderne Stort aanwezig, die het slacht offer in den tuin verbond. De dader, was na zijn daad, gebruik makend van de consternatie, het weiland ingeloopen en keerde later weer terug, alsof er niets gebeurd was. Maatregelen zullen worden getroffen, om herhalingen te voor komen. Het geval verwekte op de buurt een heele ontsteltenis en werd naderhand nog druk besproken. (Adv. ingez. Med.) SANTPOORT SCHIP VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Agamemnon (Ned.) Aurora (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Boskoop (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Bennekom (Ned.) Bright Wings (Eng.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein Breda (Ned.) Beckenham (Eng.) Berenice (Ned.) Baarn (Ned.) Begonia (Estl.) Ceres (Ned.) Carmar (Pan.) Cordillera (Du.) x) Dalalfven (Du.) Deucalion (Ned.) Doros (Ned.) Elgö (Zw.) Eurymedon (Ned.) x) Friedx'ich Kax-1 (Du.) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) Hofding (Deen) Hermes (Ned.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) Irene (Ned.) Iris (Ned.) J. Pz. Coen (Ned.) x) Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Kurmark (Du.) Karpo (Ned.) Linda (Deen) Lüneburg (Du.) Laurent Meeus (Belg) Ljustex-ö (Zw.) L. M. Trozelli (Zw.) Louis de Geer (Zw.) Meliskerk (Ned.) x) M.v.St.Aldegonde (Ned.) Moena (Ned.) x) Montfex-land (Ned.) x). Maron (Eng.) x) Nordland (Du.) •■ujkerk (Ned.) Nereus (Ned.) Notos (Ned.) Optima (Du.) Ox-pheus (Ned.) Polydorus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Prometheus (Eng.) Polyphemus (Ned.) x) Pan Europe (No.) Pygmalion (Ned.) Rodina (Bulg.) Rozenbux-g (Ned.) Sembilan (Ned.) x) Springfontein (Ned.) Southgate (Br Serooskerk (Ned.) Simaloer (Ned.) Salland (Ned.) x) Saleier (Ned.) x) Tarakan (Ned.) x) I'owa (Ned.) Vulcanus (Ned.) vVestlano (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Zw. Zee Midd. Zee West-Afrika Chili Chili Chili La Plata Chili Z. Afrika Chili La Plata Midd. Zee Hamburg Soroka Santos La Plata Pto Bax-rios Makslahti Bourgas Kopenhagen Noi*x-k oping Batavia Ornskoldsvik Ned. Indië Stamboul Gefle Midd. Zee Ned. Indië Z. Afrika Midd. Zee Bordeaux Batavia West Afrika Zw. Zee Ned. Indië Helmstad Honfleur Ned. Indië Houston Gefle (v. IJm.) Pernoviken Hernösand Hamburg Batavia Batavia B. Aires Batavia Rotterdam Z. Afrika Stettin Aarhus Kotka Dantzig Batavia Ned. Indie Batavia Hamburg (via Bremen) Aruba Hamburg Varna (v. IJm.) Fedala (v. IJm.) Ned. Indië Zuid Afrika La Plata Japan Ned Indië Buenos Aires Hamburg Fjorden La Plata Midd. Zee B Aires Japan Hamburg 9 Juli 12 Juli 10 Juli 16 Juli 21 Juli heden 15 Juli 9 Juli 7 Juli 2 Aug. 7 Juli 23 Juli 11 Juli heden 25 Juli 8 Juli 5 Juli 8 Juli 11 Juli 9 Aug. 7 Juli 6 Juli 23 Juli 9 Juli 4 Aug. 9 Aug. 5 Juli 6 Juli 11 Juli 11 Juli 5 Juli 11 Juli 16 Juli 19 Juli 6 Juli 8 Juli 7 Juli 4 Juli 18 Juli 21 Juli 8 Juli 22 Juli Ned. Vereeniging van Huis vrouwen. 4 Juli te Bourgas. 2 Juli v. Stamboul 1 Juli v. Lagos 2 Juli te Callao. 30 Juni te Talcahuano 28 Juni van Cristobal. 3 Juli van Madeira. 1 Juli te Callao 3 Juli van Marseille. 1 Juli v. Tocopilla in lading. !9 Juni van Malta, vertrekt 8 Juli. 29 Juni vertrokken. 3 Juli van Las Palmas. 25 Juni te La Plata 4 Juli van Colon 30 Juni vertrokken. 1 Juli v. Izmir. vertr. 6 Juli 1 Juli vertrokken. 28 Juni van Padang. 1 Juli vertrokken. 1 Juli van Perim. 3 Juli van Tunis. 29 Juni vertrokken. 24 Juni te Mersina. 1 Juli van Gibraltar. 2 Juli te Antwerpen 3 Juli van Lissabon, vertr. 7 Juli 2 Juli van Sabang. 28 Juni van Port Bonet. 30 Juni van Constantza. 30 Juni v. Padang. 3 Juli vertrokken 3 Juli vertrokken. 23 Juni van Sabang. 22 Juni vertrokken, in lading 29 Juni vertrokken in lading in lading. 1 Juli v. Pt. Said 2 Juli van Singapore, vertr. 6 Juli. vertrekt 8 Juli 4 Juli vertrokken. 28 Juni te Hamburg, vertrekt 8 Juli vertrekt 8 Juli 4 Juli van Bremen, vertrekt 8 Juli 2 Juli v. Pt. Said 1 Juli van Sabang. 21 Juni van Belawan. 5 Juli van Bremen. 21 Juni vertrokken. vertx\ 6 Juli 29 Juli van Gibraltar. 1 Juli vertrokken 1 Juli v. Padang 2 Juli te East London. 22 Juni van B. Aires. 29 Juni van Colombo. 4 Juli van Pt. Said. 3 Juli van Bahia in lading. 4 Juli te Fjaerland. 24 Juni van Montevideo. 1 Juli van Triëst. 20 Juni van Bahia 2 Juli te Yokohama, vertrekt 8 Juli. Slotbijeenkomst in het Jeugdhuis. De afdeeling Velsen der Ned. Vereeniging Ivaxi Huisvrouwen hield haar slotbijeenkomst I in dit seizoen in het Jeugdhuis der Ned. Herv. gemeente. Nu het vacantieseizoen in aantocht I is breekt ook voor de Velser Huisvrouwen een plaat. De achtste beurt begon met een der genoem de phenomenale vangen, waaraan deze wed strijd zoo rijk was. Toen raakte echter door honkslagen van Mulder, Lammers en Wulf horst de drie honken bezet. Bovendien gaf toen Mathews zijn eersten keer vier wijd. waax-door Mulder automatisch binnen kwam, Bij Beumer had Mathews echter weer succes met drieslag en toen eindigde de beurt met een nog mooien vang dan waarmee hij begonnen was. In de laatste beurt profiteerde Meenhoi-st van de tweede maal vierwijd Wilders en Mulder werden weer eens uit gevangen en Van der Put ten gaf een honkslag. Lammers haalde hem met een honkslag binnen en Wulfhox-st zorgde zelfs voor twee punten. Die beurt bracht dus drie runs op waardoor het Hollandsche totaal tot acht steeg. De beste man aan slag was Van der Putten met drie honkslagen in vijf beurten; daarop volgden Holewijn, Lammers, en Wulfhorst elk met twee honkslagen. Wilders was niet fortuin lijk. In vijf beurten wei*d hij drie keer uitge- vangen. De Seagulls hadden echter al eerder acht runs bijeen. Ondanks goede vangen van Wulfhorst en Van der Putten scoorden de Amerikanen in de derde beurt al drie runs. Door een misgreep van Lammers kwam daarin de viex-de innings nog een hun bij. In de vijfde verhinderde een mooi dubbelspel van Lammerr-Wildei-s-Beumer de score. Een zelfde staaltje van goed veldwerk werd in de zesde innings vertoond toen dat zelfde drietal het klaarspeelde op één geslagen bal drie spelers uit te maken. Dank zij zwakker werpen van Meenhorst werd toch nog drie runs gescoord. De achtste beurt was echter nog slechter. Na I rustperiode in het vereenigingsleven aan. Voor éénmaal drieslag wierp Meenhorst driemaal vier 1 dezen laatsten zoo zomerschen middag be- I stond nog een zeer bevredigende belangstel- I ling. Bij ontstentenis van de afdeelingsvoorzit- Ister presideerde mevr. L. H. M. Vreugdenhil- I Kruijtveldt, die de spreekster, mevr. Francien J Koote-Gei-rese, inleidde. Deze verzorgde het programma van decla- I matiewerk in poëzie en proza van bijna uit- I sluitend Nederlandsche origine. Zij opende met een in dezen tijd actueel gedicht van I mevr. Kalmeijn—Spierenburg „Vrouwen-vre- desgang". Een schets van Annie Salomons „De Heilige I Steenen" voerde het gehoor eerst naar den gordel van smaragd, waar het bijgeloof nog zoo diep in het inlandsche volk verankerd is. I Mevr. Koote bleek een aangename vertel- Ister te zijn en het verhaal van de heilige, oude steenen, die door de Europeanen verwijderd op mysterieuze wijze 's nachts weer terugge I komen waren, liet niet na haar auditorium te I boeien. Vooral waar zij zoo boeiend verhaalde van de goena-goena en het ondoorgrondelijke jvan het Oostersche ras, dat een blanke zoo I moeilijk begrijpen kan. Op verzoek declameerde de spr. Mien Lab-1»- 7"-- rt^~114"Melkkoeien 180- berton's De Jongen, de bekende novelle over 1180 PeJk^'t™ 46Dstleren 44-55 per kilo. 17 Paarden70160 per stuk, stug. 69 Vette kal- wijd, waardoor alle honken bezet \vax*en. Naar onze meening had toen aanvoerder Wulfhorst Meenhorst moeten doen vervangen. Hij deed het niet en de honkslagen van Mathews en Taylor brachten elk twee spelers binnen. Een fouten- aangooi van Lammers en treuzelen van Wulf horst had elk ook nog een run ten gevolge, waardoor in deze beurt de score met zes runs steeg. In acht beurten hadden de Seagulls vijftien runs, zoodat zij de negende beurt niet behoef de te slaan. Zij wonnen met 15—8. De cijfers der innings zijn: Bondsnegental: 00000401-3 8 Seagulls: 0031041615 PURMERENDER MARKTBERICHT. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 22 par tijen. wegende 110.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 18. Kleine Boerenkaas, aanvoer 5, laagste prijs f 19. Volvette kaas, aanvoer 1, laagste pr. f 22. Boter aanvoer 2235, f 1.30—1.38 per kilo. Runderen totaal 550 stuks. 220 Vette koeien 63—70 per kilo, kalim 170^ Gelde koeie^llO— Ihet kinderleed van den jongen, wiens ouders I zullen gaan scheiden. Een uitstekend geschre- I ven brok proza, dat de declamatirice op niet veren 70—85 per kilo, stug. 347 Nuchtere kal veren voor de slacht 410 per stuk, matig. minder uitstekende wijze voordroeg. Ademloos kalveren voor de fok 11—17 per heeft men tijdens deze schets naar haar ge- t k mafcig 312 vette varkens voor de slacht 48—52 per kilo, vlug. 65 Magere varkens 20— volksliedjes 38 er stuk> matig 353 Biggen 12—20 per stuk, hoorden we matjg. 798 Schapen 10—25 per stuk, matig, -t "I» - 13g Bokken 39 per stuk, matig. 413 Lammeren 5—8 per stuk, matig. Kipeieren f 3.30—3.70 per 100 st. Eendeieren f 2.60 per 100 st. 9700 Piepkuikens f 0.60— f 0.67y2 per kilo, uitzonderingsprijs f 0.70. 3200 Oude kippen en hanen f 0.35f 0.42Vz per kilo. Konijnen- f 0.30—f 1.70 per stuk. 900 Eenden f 0.10—f 0.50 per stuk. Duiven f 0.40 per paar. 5200 jonge hanen f 0.35f 0.45 per stuk. I luister d. I Uit den bundel I (Copla's) van Hendrik de Vries I eenige uit de rubrieken godsdienst, serenade' I studentenliederen, minnedichten, wijsgeerige overpeinzingen, alle 4-regelige puntdichtjes. I steeds vol diepe beteekenis en levenswijsheid, I veelal zeer geestig gevonden en knap ver taald. Voor zoo'n serie geven we gaarne in ruil de kalenderrijmelarijen a la Laurillard. I Leonard Huizinga schreef een beknopt I handboek voor de sehoone kunst van het rei- I zen, „De gestroomlijnde wereld" en met en kele fragmenten daaruit was mevr. Koote dus I wel up to date, zoo om en bij den vacantie- tijd. I Met zijn roman en het later daarnaar be- I werkte tooneelspel „Kinderen van ons Volk' I heeft Antoon Coolen een bijdrage geleverd voor de Nederlandsche tooneelliteratuur en de I verbreiding van de kennis van het Brabant- Ische boerenleven, die we zeker als de best ge slaagde der laatste 10 jaren mogen beschou wen. De spr. droeg uit den knap geconcipiëer- I den roman een fragment voor: de aankoop I van den bok Isidoor door Doriske Timmer. I Daarop volgden het schetsje „Artiest" dour Ina Boudier-Bakker, Anton Tschechow's no velle „Het rendez-vous" en het kostelijke ver haal uit het niet minder kostelijke boek De Kleine Parade door Henriette Eijk. I Mevr. Koote, wier voordrachten met groote I waardeering ontvangen werden en die zich een declamatrice toonde, die haar stof even- AGENDA VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 5 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Zijn laatste vlucht" en „Pai-ijs op de huwelijksreis", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 5 JULI Frans Hals Theater: „Alaska", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Accoi'd Final". Tooneel: Richards Chinese syncopators". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Ik eisch gerechtigheid", 2.30 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Luchtduivels der Marine" er. „Paniek in Hollywood", 2 en 8.15 u. Moviac: „Bruisend Bloed". Frans Hals Museum: Eex'e-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 105 als haar dictie en plastiek goed beheerschte uur; Dinsdag en Vxijdag van 105 en 81-9 uur. t",t1. i.j„t~\i TpvIpt-'c tv/tucpiim rnajrnp IR 115 uur 1io_ Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. (in Ruitjespak en de kindersketches De Jongen en De Artiest zelfs uitnemend! mocht woorden van dank in ontvangst nemen van de vice-presidente. Mevr. Vreugdenhil wenschte daarop de da mes een prettige vacantie en een tot weer ziens in September a.s. toe. Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge- onend eiken wei'kdag (behalve Vrijdags) van DONDERDAG 6 JULI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5