VERWACHT WORDENDE SCHEPEN and-en Tumbouwpraatje De klassieke kameraden herleefden. De drie Musketiers. In de komende bioscoopweek brengt het Luxor Theater als hoofdnummer de Ritz Brothers als ,De drie musketiers". Een komische versie van Alexander Dumas' onsterfelijken roman. De drie Musketiers, waarover Alexander Dumas zoo vurig heeft geschreven, voor wie zijn meesterlijke pen een onsterfelijk monument heeft opgericht duelleerden niet eeuwig. Er waren oogenblikken, waarop zij aten, er waren oogen- blikken, waarop zij dronken en er waren om standigheden, dat zij sliepen. Nader toegelicht: drie wonderlijke snuiters vorderden deze mus ketiers tot een dronk op het welzijn van Zijne Majesteit Lodewijk den Eerste. De beleefdheid bracht mee, dat ook een dronk werd gewijd aan Lodewijk den Tweede. En op Lodewijk den Derde. Men bedenke dat dit alles geschiedde onder de zegenrijke regeering van Lodewijk den Dertiende! Onder zulke omstandigheden kon het voorko men, dat de dappere musketiers ook wel eens sliepen. En de drie wonderlijke snuiters werden aangelokt door de fonkelende met goud bestikte wambuizen, de groote hoeden met glorieuze veeren en vooral door de schitterende degens. Zij tooiden zich daarmee, terwijl Pothos, Athos en Aramis hun roes uitsliepen. Zij namen het musketiersgewaad aan en gingen de stad in, om plezier te maken. Net op dat oogenblik werd het besluit uitge vaardigd dat een iegelijk, die zich uit zou dos- sohen als musketier, zonder die waardigheid van rechtswege te bekleeden, een kind des doods zou zijn. Ontsteld over zooveel pech, ontmoetten deze drie overtreders den dapperen d'Artagnan (Don Ameche), een dolend edelman. Hij in 'zijn eentje verslaat de heele koninklijke lijf garde, die de pseudo-musketiers wil opbrengen. Hechte en edele vriendschap bindt voortaan d'Artagnan aan zijn drie beschermelingen. Zij, die het boek lazen weten van de volgen de avonturen alles af. Maar alles komt terecht. De drie dwazen zijn den wijzen Kardinaal de Richelieu te slim af. Tenslotte worden Athos, Pothos en Aramis weer wakker, na hun dronk op al de Fransche Lo- dewijken te hebben uitgeslapen en drie lakeien zijn heel blij, als ze hun onwennige waardig heid weer kunnen afleggen en weer kamers doen en kippen plukken en zoo meer. Het tweede hoofdnummer is „Haar grootste offer". De nieuwe verpakking voor aardbeien. Van belang voor den binnenlandschen handel. De Beverwijksche veilingen hebben in dit aardbeienseizoen een mooi succes geboekt met de invoering van een nieuwe krat voor het ver pakken van drie sloffen aardbeien. Er is veel vraag naar aardbeien voor versche consumptie en het is voor deze aardbeien, dat de krat bedoeld is. Men is wel bijzonder geslaagd in het model, het is frisch, sterk en handig en het laat zich uitstekend stapelen op vrachtwa gens. Daar Beverwijk de laatste jaren zich meer gaat toeleggen op de teelt van versche consump tie, is het een buitengewone reclame, dat de Beverwijksche aardbeien nu zoo frisch en keurig verpakt op de markt verschijnen. De veilingen hebben lang geaarzeld om tot de invoering over te gaan. Men wist vooruit, dat een zeer groot aantal kratten noodig zou zijn, met als gevolg een groote kapitaal-investatie, doch men vreesde tevens dat een krat gemiddeld hoogstens wteemaal zou circuleeren. Immers, mooi fust blijft zoo licht bij den winke lier achter om in den winkel dienst te doen. Voorts,is het een fust, dat één maand wordt ge bruikt en elf maanden van het jaar moet wor den geborgen, wat pakhuishuur, assurantie en andere kosten met zich brengt. Het blijft dus voor de veilingen de eerste jaren een riskante onderneming, doch men is zeer verheugd, dat d'e krat met instemming wordt gebruikt door tuin ders en koopers. De veilingen hebben eerst lang zaam hun voorraad aangeschaft, om te zien of de krat „het doen'' zou. Nu reeds circuleeren 40.000 kratten, waarmede men de behoefte voor 1939 meent te kunnen dekken. VERPACHTING TEN RAADHUIZE. Ten raadhuize werd in het openbaar ver pacht de exploitatie van consumptiegelegen heid en rijwielstalling in het Gemeentelijk Sportpark. Er waren slechts twee inschrijvingen, van den heer H. de Vries voor de consumptie- gelegenheid met f 30.50 en van den heer J. Walgier, alhier, voor de rijwielstalling met f 25.50. De gunning werd aangehouden. Een luipaard in de hoofdrol. Met Cary Grant. In de nieuwe hoofdfilm van het Kennemer Theater speelt afgezien van Katharine Hep burn en Cary Grant een luipaard de hoofdrol. De titel van de film, waarin uitheemsche, voorwereldlijke en huiselijke filmsterren spe len, is „Hoe is 't met je baby?" En de baby is niemand anders dan Nissa, een getemde luipaard van slechts acht jaar Nissa is een wees en werd op zeer jeugdigen leeftijd letterlijk achtergelaten op de stoep van Olga Celeste's villa, een bekende dieren- temster van de California Zoological Gardens. Na verscheidene kin- Kennemer theater derziekten te hebben doorgemaakt, debu teerde Nissa voor de film en in de afgeloo- pen twee jaar is deze talentvolle luipaard in niet minder dan 12 films opgetreden. Zijn laatste film „Hoe is 't met je baby" spant de kroon van alle vooraf gaande. Tijdens de opnamen van deze film bleek dat Nissa's spinnen te krachtig en te diep van toon was om vastgelegd te worden. Een studio-kat, die haar tevredenheid uitte in gedempter en teederder snorren, werd dus aangewezen als „stand-in". Het mooie in deze kostelijke film, waarin Katharine Hepburn het hopeloos verwende dochtertje van een millionair is en Cary Grant een professor is, die voorwereldlijke monsters monteert, is, dat op een gegeven moment een wilde en gevaarlijke luipaard ontsnapt, juist als ook Nissa ontsnapt. De meest gekke ver gissingen ontstaan. Zoo zwerft Nissa (de tamme) buiten, terwijl de wilde in de villa van Hepburn werd aangehaald enz., enz. Het tweede dier, dat in de film voorkomt en hierin een groote rol speelt, is het skelet van den dinosaurus, een nauwgezette repro ductie van het zich in het museum der Yale Universiteit bevindende skelet. Het derde dier, dat in „Hoe is 't met je baby: meespeelt en veel inheemscher is dan Nissa of de dinosaurus, is de ruigharige terrier Asta, die meegeholpen heeft om deze film tot een der succesvolste van de laatste jaren te maken. Het tweede hoofdnummer is „De geheim zinnige misdaad". TENTOONSTELLING VAN FRÖBELWERK. In de R.K. Fröbelschool aan de Koning straat zal Zaterdag en Zondag een tentoon stelling worden gehouden van het werk der leerlingen. De expositie is Zaterdag van 2—8 en Zondag van 11.301 uur en van 33 uur geopend. De Ritz Brothers als „De Drie Musketiers". (Luxor Theater, Beverwijk.) Wat de tuinders kregen. Postelein per kl. kist 1422 Sla per 100 krop 50100 Wortelen per bos 35 Rabarber per bos 23 Radijs per bos 1 Seldery per bos 1l1/* Pieterselie per bos 1iy2 Aardappelen (klei) per K.G. 34 Waschpeen per K.G. 34 Bloemkool I per stuk 912 Bloemkool II per stuk 35 Komkommers I per stuk 34 Komkommers II per stuk 22 y2 Perziken per stuk 79 Snijboonen per K.G. 2338 Dubb. boon per K.G. 3440 Doppers per K.G. 10—14 Raspers per K.G. 1216 Capucïjners witte per K.G. 1015 Capucijners bruine per K.G. 1014 Peulen per K.G. 1420 Tuinboonen per K.G. 2V»4 Aardbeien per doosje 1014 Aardbeien per slof 75115 Frambozen per doosje 1521 Bessen roode per slof 6080 DE RECORDRITTEN VAN KENNEMERLAND. De Rennersclub „Kennemerland" hield Woensdagavond de laatste ritten voor de re cordcompetitie over een afstand van 55 K.M. S. Hollander, die reeds met een voorsprong van 12 seconden in het algemeen klassement de leiding had wist die nog iets te vergrooten SCHIP Altobizkar Mendi (Sp.) Agamemnon (Ned.) Aurora (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Boskoop (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Bennekom (Ned.) Bright Wings (Eng.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein Breda (Ned.) Beckenham (Eng.) Berenice (Ned.) Baarn (Ned.) Begonia (Estl.) Colombia (Ned.) x) Ceres (Ned.) Carmar (Pan.) Cordillera (Du.) x) Dalalfven (Du.) Deucalion (Ned.) Doros (Ned.) Fernandel in „De Big van het Vreemdelingenlegioen". <W. B. Theater, Beverwijk.) Elgö (Zw.) Eurymedon (Ned.) x) Friedrich Karl (Du.) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Guinean (Br.) Ganymedes (Ned.) Hofding (Deen) Hermes (Ned.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) Irene (Ned.) Iris (Ned.) J. Pz. Coen (Ned.) x) Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Kurmark (Du.) Karpo (Ned.) Linda (Deen) Lüneburg (Du.) Laurent Meeus (Belg) Ljusterö (Zw.) L. M. Trozelli (Zw.) Marianne (Du.) Martha Russ I Meliskerk (Ned.) x) M.v.St.Aldegonde (Ned.) Moena (Ned.) x) Montferland (Ned.) x) Maron (Eng.) x) Nijkerk (Ned.) Nereus (Ned.) Notos (Ned.) Optima (Du.) Ox-pheus (Ned.) Poelau Bras (Ned.) Pericles (Ned.) Polydorus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Prometheus (Eng.) Polyphemus (Ned.) x) Pan Europe (No.) Pygmalion (Ned.) Rodina (Bulg.) Rozenbui-g (Ned.) Sembilan (Ned.) x) Springfontein (Ned.) Southgate (Br.) Serooskerk (Ned.) Simaloer (Ned.) Salland (Ned.) x) Saleier (Ned.) x) Tarakan (Ned.) x) I'owa (Ned.) Vera (Zw.) Vulcanus (Ned.) Buenos Aires Zw. Zee Midd. Zee West-Afrika Chili Chili Chili La Plata Chili Z. Afrika Chili La Plata Midd. Zee Hamburg Soroka Noordkaap Santos La Plata Pto Barrios Makslahti B our gas Kopenhagen Norrkoping Batavia Ornskoldsvik Ned. Indie Stamboul W. Afrika Alexandrië Gefle Midd. Zee Ned. Indie Z. Afrika Midd. Zee Bordeaux Batavia West Afrika Zw. Zee Ned. Indie Helmstad Honfleur Ned. Indie Houston Gefle (v. IJm.) Pernoviken Harnösand Sörnaes Hamburg Batavia Batavia B. Aires Batavia Z. Afrika Stettin Aarhus Kotka Dantzig Hamburg West Indië Batavia Ned. Indië Batavia Hamburg Aruba Hamburg Varna (v. IJm.) Fedala (v. IJm.) Ned. Indië Zuid Afrika La Plata Japan Ned. Indië Buenos Aires Hamburg Fjorden La Plata Hernösand Midd. Zee Zuiderkerlt (Ned.) Japan Zaanland (Ned.) x) Hamburg 10 Juli 20 Juli 9 Juli 12 Juli 10 Juli 18 Juli 16 Juli 21 Juli heden 15 Juli 9 Juli 7 Juli 2 Aug. -7 Juli 23 Juli 11 Juli 10 Aug. heden 25 Juli 8 Juli 8 Juli 11 Juli 9 Aug. 7 Juli 6 Juli 23 Juli 9 Juli 5 Juli 7 Juli 10 Juli 7 Juli 12 Juli 4 Aug. 9 Aug. 6 Juli 11 Juli 11 Juli 6 Juli 11 Juli 16 Juli 19 Juli 6 Juli 8 Juli 7 Juli heden 18 Juli 21 Juli 8 Juli 22 Juli 9 Juli i Juli 3 Juli vertrokken. 4 Juli te Bourgas. 3 Juli te Kymassi. 3 Juli van Takoradi. 3 Juli van Callao. 2 Juli van Talcahuano. 28 Juni van Cristobal. 3 Juli van Madeira. 2 Juli van Callao. 3 Juli van Mai-seille. 2 Juli te Iquique. 3 Juli vertrokken. 29 Juni van Malta, vertrekt 8 Juli. 29 Juni vertrokken, verti-ekt 17 Juli v. Hamburg. 3 Juli van Las Palmas. 3 Juli van Mar del Plata. 4 Juli van Colon 30 Juni vertrokken. 1 Juli v. Izmir. vertr. 6 Juli 1 Juli vertrokken. 28 Juni van Padang. 1 Juli vertrokken. 4 Juli van Port Soedan. 3 Juli van Tunis. 1 Juli van Buruta. 5 Juli te Haifa. 29 Juni vertrokken. 4 Juli van Limni. 1 Juli van Gibraltar. 5 Juli te Rotterdam. 4 Juli van Finisterre. vertr. 7 Juli 2 Juli van Sabang. 4 Juli van Dakar. 30 Juni van Constantza. 30 Juni v. Padang, 6 Juli van Hamburg. 3 Juli vertrokken. 23 Juni van Sabang. 22 Juni vertrokken. 29 Juni vertrokken. 29 Juni vertrokken 1 Juli vertrokken. 4 Juli vertrokken. 6 Juli vertrokken. 1 Juli v. Pt. Said 2 Juli van Singapore. 6 Juli vertrokken. vertrekt 8 Juli 5 Juli vertrokken, vertrekt 8 Juli vertrekt 8 Juli 5 Juli van Bremen, vertrekt 8 Juli in lading. 4 Juli van Barbados. 2 Juli v. Pt. Said 1 Juli van Sabang. 21 Juni van Belawan. 5 Juli van Bremen. 21 Juni vertrokken. 6 Juli vertrokken. 29 Juli van Gibraltar. 1 Juli vertrokken 1 Juli v. Padang 4 Juli van Lor. Marquez. 22 Juni van B. Aires. 29 Juni van Colombo. 4 Juli van Pt. Said. 3 Juli van Bahia in lading. 4 Juli te Fjaerland. 4 Juli van Fdo. Noronha. 3 Juli vertrokken. 4 Juli van Triëst. 2 Juli te Yokohama, vertrekt 8 Juli. en eindigde als eerste. Kuilman werd van de derde naar de vierde plaats verdrongen. De uitslag was: 1. S. Hollander 1 u. 32 min. 49 sec. 2. H. Oudshocrn 1 u. 33 min. 30 sec. 3. A. Drenth 1 u. 35 min. 14 sec. 4. A. Kuilman 1 u. 37 min. 33 sec. 5. F. Berkhout 1 u. 52 min. 26 sec De eindklasseering van de geheele compe titie, waarin 168 K.M. werd afgelegd, was 1. S. Hollander 4 u. 38 min. 35 sec. 2. H. Ouds hoorn 4 u. 39 min. 28 sec. 3. A. Drenth 4 u. 43 min. 55 sec. 4. A. Kuilman 4 u 45 min. 49 sec. Junioren: F. Berkhout 5 u. 24 min. 24 sec. Slechts vijf renners volbrachten alle rit ten. De wekelijksche lijst. Gevonden en verloren voorwerpen. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent onderstaande gevonden voorwerpen: Gevonden: Drie badpakken en een emmertje: een bos sleutels; een portemonnaie met inhoud; een blauwe postduif gemerkt B-38-449735; een bruin kinderschoentje; een groen-lederen mantelceintuur; een dop van een patentas een jute boodschappen tasch; een driewieler; een sigarenkoker waarin foto's; een insigne een bruin kinderschoentje; een armband; een rozenkrans; een blauwe dameshandschoen een beenen armband; een halssnoer; een be- lastingmerk; een huissleutel; een gouden ring: een damesjas. Verloren een zwarte pantoffel, een hond (Spaniel), een actetasch, een bont ruigharig hondje; een corsage, een damesrijwiel; een bruine sportportemonnaie met f 9; een zilve ren damesarmbandhorloge; een gouden ring een dop van een benzinetank; een gouden broche met bloedkoralen steen; een gedeelte van een zonnescherm; een bruine portemon naie inhoudend spaarzegels; een ceintuur; een gladdex gouden ring met gekartelden rand; een gouden damesarmbandhorloge; een dop van een bezinetank; een dames- en heerenjas, een blauw badpak met handdoek. Lustrumniarsch van de Voortrekkers. Door bosch en polderland. Schepen voorzien van een x) zjjn grooter dan 6000 ton. De Wandelsportver een iging „De Voortrek kers" houdt op Zondag 6 Augustus ter gele genheid van haar vijfjarig bestaan een wan deltocht over 30 K.M. De start vindt plaats bij het gebouw „Adrichem" Het eerste gedeelte van den tocht leidt door den Wij kerm eerpolder Heemskerk weer naar den start, waar de groote rust wordt gehoaiden. Na de rust gaat het parcours over de Zeestraat naar den Rel- weg. Over het strand gaat het dan naar de Zwaanstraat en vandaar langs den Boschweg naar de finish. Iedere deelnemer, die den marsch heeft volbracht, ontvangt een fraaie herinnerings medaille. Groepen van 12 personen met lei der en militaire groepen (10 man) met lei der, ontvangen een groepsprijs. Voor de vereenigingen, welke den besten indruk maken (stemming, netheid in wande len en uniform) zijn extra prijzen beschik baar gesteld. Algemeen marschleider is de heer E. Th. Gordijn. Bij voldoende deelname zal er eveneens een jeugdmarsch over 20 K.M. worden georgani- Het eerste lustrum zal op 28 Augustus gebouw Adrichem feestelijk worden herdacht. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Vrijdag: Lijn 1: 8.Hilversum I. Lijn 2: 8.Hilversum. II. Lijn 3: 8.— Keulen 10.20 Parijs 12.20 Keulen 12.55 Brussel Ned. 2.20 Nationaal programma 4.45 Keulen 5.20 Parijs 6.35 Keulen 7.20 Brussel Ned. 7.50 Diversen 8.30 keulen 9.50 Brussel Fr. 10.20 Brussel Ned.; 10.45 Nationaal programma 11.40 Keulen. Lijn 4: 8.Brussel Ned. 10.35 Londen Reg, Nationaal programma 6.50 Londen Reg. 7.20 Na tionaal programma 10.05 Londen Reg. 10.20 Na tionaal programma. 10.45 Londen Reg. Lijn 5: Diversen. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST' Bij de Winkelierscombinatie „Plan West' werden in de afgeloopen twee weken 144 vol geplakte zegelboekjes ingeleverd. De datum, waarop de extra-premie gold, was 26 Juni. Hier voor kwamen 8 gelukkigen in aanmerking. CONCERT OP HET MOENSPLEIN. Maandagavond zullen de Beverwijksche Harmoniekapel en het Mannenkoor „Zang- lust" een gemeenschappelijk concert geven in de muziektent op het C. H. Moensplein. Het programma ziet er als volgt uit: 1. Festjubelmarsch, H. Blankenburg, 2. Benvenuto Cellini, ouverture, H. Berlioz; 3. Le Postillon de Longjumeau, Adam. Zang. 4. Tijdzang, Fred. J. Roeske, 5. Marcia funèbre, Gerard H. Boedijn, 6. De Kuiper, W. F. Kools. 7. De kleine recruut, Küchen. 8. Raymond ou le Secrèt de la Reine, ouver ture, A. Thomas, 9. Carnaval Norvégien, Svendsen. 10. Rosen aus dem Süden, wals. Joh. Strauss. 11, Marche finale. De composities nos. 2, 9, 4 en 5 werden door de vereeniging op de concoursen uitgevoerd WAT DE DROOGTE ONS LEERT. Het weer werkt onze nijvere boeren en tuinders dit jaar niet erg in de hand. Vooral op vele graslandbearijven is het treurig ge steld. Eerst bleef het voorjaar lang koud, zoo dat met name de lage graslanden niet aan den groei konden komen. Toen kwam een wekenlange droogte, gegaard met felle zon en schrale Oostenwind overdag, terwijl het des nachts vrij wat vroor. Het is te begrijpen dat het grasland daarvan den nadeeligen invloed moest ondervinden. Inplaats van een vroege snede malsch kuil- gras te kunnen oogsten, zooals de laatste jaren gebruikelijk was. moest nu naar verhouding veel te veel van de aanwezige oppervlakte voor weiland worden benut. Ook al. omdat- men over het algemeen, tengevolge van de lage prijzen te veel vee had aangehouden. Wij kennen zelfs bedrijven, waar alle grasland is afgegraasd, zoodat er geen eerste snede hooi gewonnen kan worden. Bovendien was de stand door koude en droogte toch al hol, met weinig ondergras en veel waardelooze kruiden. Het aantal boterbloemen, welke geen voedingswaarde bezitten en min of meer gif tig zijn, is dit jaar aanmerkelijk groot. Toch zijn er nog wel bedrijven, waar de toestand, de nadeelige weersinvloeden ten spijt, nog wel Iets meevalt. Dat zijn in de eerste plaats de landerijen welke niet extra laag maar ook niet aan den hoogen kant liggen. En van alle landerijen zijn die met egaalvlakke ligging het beste. Dit geldt trouwens niet alleen van de gras- en hooi landen. doch evenzeer van het bouwland. Op tal van bedrijven ligt de bodem nog precies zoo oneffen als ze een halve eeuw of langer geleden in cultuur gebracht werd. Het zij ontgonnen moeras of heide of aan de zee ontwoekerde kleipoiders. In gewone jaren be merkt men zulks niet zoo erg, maar wanneer de natuur van alle kanten tegenwerkt, dan vallen de schadelijke gevolgen van den slech ten cultuurstaat der landerijen dubbel op. Inderdaad, hier zou door het plan-Westhoff nuttig werk te verrichten zijn, waarmede duizenden arbeiders een boterham konden verdienen, terwijl de gesteldheid van het land voor altijd in orde was. Hoe gunstig een egaal-vlakke bodem zich onderscheidt, kan men het beste waarnemen, wanneer men bijvoorbeeld eens de mooie velden beziet welke de laatste jaren in Drente als werkverschaffingsobjecten zijn ontgonnen. Zulk werk is af en wanneer on derhoud en bemesting naar behooren ge schieden. dan zal zulk land in extra droge zoowel als in extra natte zomers van de weersinvloeden het minste te lijden hebben. Wat de bemesting betreft, ook nu is het zeer goed te zien, welke landerijen een oor deelkundige en toereikende bemesting ont vingen. Wij kennen een boer, wiens land mooi egaal vlak ligt, terwijl aan bemesting en onkruidbestrijdmg groote zorg wordt be steed. Ook deze boer had meer vee dan nor maal. doch hij behoefde niet veel land meer te beweiden dan anders. Hij heeft minder kuilgras en zal minder hooi oogsten, doch dit is het ergste niet. Andere jaren hield hij dank zij de uitstekende conditie waarin zijn land verkeert, een ruime hoeveelheid hooi over. Nu heeft hij gelukkig ook nog een partij van het vorig jaar, doch desondanks zou hij nu toch nog juist voldoende gekregen hebben om het den volgenden winter buiten stroo- voedering te kunnen stellen. Maar al was het grasbestand holler dan anders, waardelooze kruiden waren prac- tisch niet aanwezig. Het hooi dat geoogst werd. was hooi voor de volle honderd pro cent! Dien kant moet het uit met alle weide- bedrijven en al het bouwland. Eerst de bodem door een ingrijpende bewerking egaal-vlak gemaakt, dan oordeelkundig en naar behooren bemest en daarnaast de onkruidbestrijdmg krachtig ter hand genomen. Eerst dan zal het volle rendement verkregen kunnen worden en wordt de risico van weersinvloeden en der gelijke menschelijkerwijze tot het uiterste beperkt. Humor in liet Vreemdelingen legioen. Fernandel als de big. Het W. B. Theater vertoont deze week „De Big van het Vreemdelingenlegioen". De be roemde Fransche komiek Fernandel speelt op de van hem zoo bekende manier de hoofd rol in deze film. die de lachspieren van de be zoekers danig op de proef zal stellen. Ook de pers was enthousiast in haar be oordeelingen van deze rolprent. Algem. Handelsblad schreef: Een prachtige Fransche film. Fernandel is een groot acteur en dus, ondermeer, een groot komiek. Doch zou er wel één filmacteur zijn, die kans ziet om een eenvoudige vroolijke scène plot seling zoo overrom pelend te metamor foseeren in een dra matisch hoogtepunt van uiterste gevoeligheid, en ontroerend spel? Als ge dan nog weet hoe bijzonder levendig deze film is geregisseerd en hoe voortreffe lijk van fotografie zij is, zult ge meteen be grijpen, dat de Fransche Cinematografie al weer een prachtig product heeft geschapen; het is een overvloed, welke haast niet te be grijpen is. De Telegraaf: In deze film raakt hij boven, zijn eigenlijke niveau van grappenmaker uit en wordt een komiek. Het Volk: De vereerders van Fernandel zul len het dan ook deze week in de Cinema Royal wel weer naar hun zin hebben. De Cetem: Er is flink gelachen om Fer nandel in komische wanhoop en gelatenheid. De spannende scènes zijn knap opgenomen. Evenzoo is de fotografie zeer goed verzorgd en het einde is. evenals het begin, vroolijk. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond de spannende film „De vliegende bende met Kent Taylor en Rochelle Hudson in de hoofd rollen. WIJK AAN ZEE BAL- CH AMPêTRE. Het eerste bal-champétre, verzorgd door de feestcommissie van V.V.V., zal gehouden worden a.s. Zaterdagavond op de Sportex Tennisbanen. De band: „The Midnight. Stars" uit Beverwijk verleent haar medewerking.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5