2)e Jjom de Jeaace Boschloop I H, M he't fleet HET SPORTGESPREK Voox (iet eexst een oolCedige Tlededaadache ploeg MAANDAG BEGINT DE GROOTE STRIJD „Dwars door den Hout" PQQC0UR5 B05L00P Dure athletiek-reisjesEen sportmeeting in den vroegen morgenWerd Wooderson overschat?Ook in Engeland athleten, die hem kunnen verslaan Trinidadsprinters tegen Osendarp en Van BeverenEen klacht van Dr. Max Jansen Sluitingsuur voor Galento vervroegd. Wat zou het bestuur van de K.N.A.U. wel i zeggen, als het een bedrag van 11.000 gulden aan onkosten moest toestaan om twee athle- tiek-ploegen aan de kampioenschappen te laten deelnemen? Een dergelijke som was noodig om twee clubs uit de Vereenigde Staten naar de terreinen van de Nebraska- Universiteit te doen reizen, waar om het bezit van de Amerikaansche juniores-titels werd gestreden. Alleen de treinreis van 60 uur en de verblijfkosten van het team uit New York bedroegen reeds 5000 gulden. De American Union betaalt de kosten voor de titelhouders, die van de overige athleten worden door de clubs betaald. Waar een wil is, is een weg. Zoo heeft ook het personeel van alle hotels in Folkestone erover gedacht, toen het een sportdag orga niseerde. Kellners. kamermeisjes, koks, cocktail shakers, liftboys en portiers kwamen des morgens omvier uur op hun sportterrein bijeen en het programma van 20 nummers, waarbij een wielerwedstrijd over 16 kilometer en een afstandsloop van 5 KM, werd zoo vlot afgewerkt, dat men op tijd in de hotels terug was om het ontbijt te serveeren, den vroegen gasten scheerwater te brengen en den heer van kamer 27 om zeven uur te roepen. Een voorbeeld ter navolging in onze stad?. Nu Sidney Wooderson in „the mile of the century" door zijn vier tegenstanders is ge klopt, gaat men zich ook in Engeland af vragen, of men dezen athleet wellicht toch te hoog heeft aangeslagen, een vraag, die wij reeds eenigen tijd geleden in een vergelijking met Jack Lovelock, bevestigend hebben be antwoord. Thans herinneren deskundigen er aan, dat het meerendeel van Wooderson's opzienbaren de tijden in handicap-races, dus feitelijk met gangmaking, werd gevestigd en men is van ooordeel, dat hij bij de komende A. A. A.- kampioenschappen ernstig bedreigd zal wor den door den jeugdigen D. B. Peil, die vorig jaar in de mijl-race als goede tweede eindigde en die sindsdien grooten vooruitgang blijkt te hebben gemaakt. De Italianen zullen bij de Engelsche kam pioenschappen niet van de partij zijn, doch in hun plaats komen vescheidene athleten uit Trinidad. Men is benieuwd, of deze jongelui, die over meer dan. gewone sprintcapaciteiten schijnen te beschikken, ernstige concurrenten voor Osendarp en Van Beveren, de titel houders op de 100 en 220 yards, zullen blijken te zijn. In ieder geval zullen onze landge- nooten op hun hoede moeten zijn voor den Brit Holmes, die het vorig jaar niet aan den start kon komen, doch die op de British Empire Games den titel op beide sprint-af standen veroverde. Laat ons hier drie fraaie prestaties van stadgenooten memoreeren. Mej. D. Roos, aanvoerster van Rood en Wit, slaagde er in den wedstrijd tegen N.L.C.C. in, de eerste century (103 not out) in dames cricket te scoren. De Haarlem-voetballer Ninaber liep op den Zevenkampdag van den H.V.B. de 80 Meter in 9 seconden op voetbalschoenen. Deze tijd staat gelijk met 1VA sec. voor de 100 Meter, zoodat verwacht mag worden, dat Ninaber op „spikes" over dezen afstand onder de 11 seconden kan komen. De wielrenner Henk Ooms, die Zaterdag a.s. zal trachten te Manchester de kostbare Vi-Tonica Cup voor de derde maal en daar mede voorgoed te veroveren, eindigde in den sprintwedstrijd om den Grooten Prijs van Parijs achter zijn landgenoot Derksen.op de tweede plaats. Dr. Max Janssen schrijft in een ingezonden stuk in „Cricket" het volgende: „Het komt nog zeer veel voor, dat de uitslagen van cricketwedstrijden in de dag bladen, ja zelfs in de officieele mededeelin- gen van den N.C.B. foutief zijn opgenomen. Vermelding van wedstrijden, die gewonnen werden met 1 run, gevolgd door de voor ge- interesseerde lezers teleurstellende toevoe ging „met nog tien wickets in handen" dit laatste nog meestal tussohen haakjes behoort toch niet meer voor te komen in ons land, waar nu al meer dan een halve eeuw cricket wordt gespeeld. „Is het niet een taak voor de Propaganda- commissie van den N.C.B. om de Pers, door middel van een circulaire bijv. op de hoogte te brengen?" Het euvel waarop Dr. Janssen duidt, komt inderdaad voor en is dan hinderlijk en mis lijdend, omdat het de prestatie van de win nende ploeg verkleint en in een valsch licht plaatst. En bovendien is het onjuist, want het resultaat van een voetbalwedstrijd wordt oook niet als volgt vermeld: De „Hoogtrap- pers" wofmen van de „Netvinders" met 5 hoekschoppen tegen 1 en scoorden ook nog drie goals. Het Engelsche voetbal-elftal, dat in Zuid- Afrika tourt en daar o.m. drie toetswedstrijden zou spelen, heeft deze alle drie gewonnen, respectievelijk met 30, 82 en 21. Ofschoon Tony Galento, de bokser-kastelein, van Joe Louis heeft verloren in de vierde ronde hoorde hij als in een droom den scheids rechter de bekende woorden, het is de hoog ste tijd, heeren, roepen werd hij na af loop stormachtig toegejuicht. Het publiek en zeker het Amerikaansche bokspubliek houdt nu eenmaal van sensatie en het feit, dat Tony er in geslaagd was, den neger met de planken te doen kennis maken, had de toeschouwers volkomen bevredigd. Met dat al ziet het er momenteel niet naar LAWNTENNIS HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. ÏÏughan trekt zich terug. LONDEN. 7 Juli (A.N.P.) Onze landge noot. Hughan, die in de vierde ronde van het tournooi om de All-England plate tegen Mus- pratt zou uitkomen, heeft zich teruggetrok ken. uit, dat er binnen afzienbaren tijd een zwaar gewicht in den ring zal verschijnen, die in staat mag worden geacht Louis in een regel matig gevecht te verslaan. Ons cricket-probleempje was ditmaal wel zeer gemakkelijk. Het luidde als volgt: Een batsman slaat den niet nieuwen bal zoo hard de hoogte in, dat deze in twee stuk ken breekt. Een fielder vangt het grootste stuk en appelleert. Moet de umpire out of not out geven? Not out, want de M.C.C. heeft bepaald, dat de bal ongeldig is en opnieuw moet worden gebowled. „Naar mijn meening behoeft een compe titie van 22 matches geen abnormale seizoens verlenging te beteekenen, omdat vooral in de laatste jaren heel veel gedaan is aan terrein verbeteringen, ook in de lagere klassen. Voorts heeft de instructie van den K. N. V. B. aan de consuls, om niet te snel tot terreinafkeu ring over te gaan, goede resultaten gehad. „Resumeerende moet dan geconstateerd worden, dat de invoering van het systeem, waarbij de twee laagst geplaatste clubs degra- deeren en de twee kampioenen uit de lagere afdeeling promoveeren, ons voetbal en het spelpeil zeer ten goede zou komen. Sensatio- neele wedstrijden, die met voebbal als sport beoefening weinig gemeen hebben, zouden dan verdwijnen. Het lot van vele vereenigingen, wier spelers na het behalen van enkele kam- kampioenschappen en het falen in de promo tie-competitie den moed lieten zakken en zich terugtrokken, waardoor de club haar bestaan zag bedreigd en een diepe tuimeling maakte, zou dan een aamtal huidigen, veel- beloovenden clubs bespaard worden". VAN DE WEEK De heer A. Cassee over het voorstel tot afschaffing van de promotie- degradatie-wedstrijden en de uit breiding der competitie-afdeelingen. De heer A. Cassee is waarlijk geen onbeken de in de voetbalbeweging, waarin hij reeds 40 jaar meeloopt. Behalve eere-voorzitter van Bloemendaal en lid van verdienste van den H. V. B. is hij secretaris van afdeeling I en vice-voorzitter van den Bond van 2e, 3e en 4e klassers. Zijn oordeel over bovengenoemde onder werpen heeft derhalve officiëele beteekenis. Het luidt als volgt: A. Cassée. „Ik ben om verschillende redenen altijd een tegenstander van de promotie- en degradatie wedstrijden geweest, in de eerste plaats om dat ze onredelijk zijn. Immers de clubs, die een kampioenschap veroveren, krijgen daarvoor geen reëele belooning, zoodat een gezonde uitwisseling tusschen de verschillen de klassen onderling achterwege blijft. „De promotie-degradatie-wedstrijden zijn niet maatgevend, want de spelers gaan ge bukt onder den last, dat het lot van de club in enkele matches zal worden beslist. Van al die matches die ik gezien heb, zijn die met een normaal speltechnisch en -tactisch ver loop uitzonderingen geweest. In verreweg de meeste gevallen speelden de zenuwen een hoofdrol en dit heeft geleid tot uitspattingen, die allerminst een propaganda voor de voet balsport zijn. Zelden is de winnende ploeg in derdaad de sterkste. „In de tweede plaats is een geregelde door straling met frisch bloed voor de afdeelingen en voor het spelpeil van veel beteekenis. Clubs als Hilversum, E.D.O., Volewijckers, wien de verdiende promotie is ontgaan, zouden in een hoogere klasse een goed figuur hebben ge maakt en hun onfortuinlijk falen moet der halve worden betreurd. „Een verder bezwaar van de huidige rege ling is de verlenging van het seizoen. Voetbal is een wintersport en de clubs moeten dus niet officiëel verplicht worden in den zomer te spelen. Het organiseerend lichaam moet zich daarvan onthouden, niet slechts om het z.g. „zweetvoetbal" tegen te gaan, maar ook, om dat men anders komt op het terrein der zo mersport-organisaties, die men in den korten tijd, die tot hun beschikking staat, niet mag tegenwerken. „Vooral in de laatste jaren worden de zo mersporten in ons land intensiever beoefend (honkbal, athletiek, cricket). Dan is het toch wel treurig, dat ik nu nog voor een aantal vierde klasse-clubs beslissingswedstrijden in de promotie-competitie moet vaststellen. Schinkelhaven, Gold Star en Victoria moeten thans, in Juli, nog drie belangrijke matches spelen. „De voetbalsport wordt de laatste jaren veel te veel gematerialiseerd en het idealisme is verdwenen. Het is thans zuiver een strijd om de punten, die er moeten zijn uit materialis tisch belang voor de vereenigingen. Daaraan wijt ik ook de jaarlijksche toeneming van het aantal strafzaken. „De voorstanders van de bedoelde wedstrij den heb ik hooren tegenwerpen, dat het ka rakter van de tweede helft der competitie zich in ongunstigen zin zal wijzigen, als ze worden afgeschaft. Dat is onjuist, want momenteel is dat karakter in de tweede helft al anders uit angst voor de laatste plaats. Maar behalve dat mag men het gevaar van verruwing niet verdubbelen door de promotie-degradatie wedstrijden. „Terwijl men in de gewone competitie het spel door het aanstellen van werkelijk goede scheidsrechters binnen de perken kan houden, staan zelfs de beste arbiters in de gewraakte matches soms machteloos tegen spelverru- wing, in de eerste plaats omdat de spelers hun zenuwen niet meer de baas zijn en voorts om dat hier beide clubs hun laatste kans te baat. willen nemen. „Tegenover het afschaffen van bovenbe doelde wedstrijden staat dan het voorstel om de afdeelingen uit te breiden tot 12 clubs en het aantal wedstrijden tot 22 te verhoogen. Hiermede wordt aan het verlangen van tal van clubs om meer matches tegemoet geko men, terwijl de geluks- of ongeluksfactor een veel minder belangrijke rol gaat spelen. (Men vergelijke de getallen 1.8, 22 ende 4 pro motie-degradatiewedstrijden). WIELRIJDEN PAARDENSPORT HET CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP Voor de akkerbouwers en veehouders zijn de economische omstandigheden nog niet zeer gun stig en toch is het noodig, dat onze Holland- sche landbouwers den moed niet laten zakken en vol energie in him bedrijf werkzaam blijven, in de vaste hoop, dat nog wel eens betere tij den zullen aanbreken. Vooral de jongeren hebben er behoefte aan, een dagje te kunnen uitrusten en eenige vacan- tie-ontspanning te kunnen genieten. Daarom zullen velen met blijdschap verne men, dat Woensdag 19 Juli op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp het jaaiiijksch con- cours-hippique weer zal worden gehouden. Duizenden landbouwers hebben dit paarden- sportfeest reeds meermalen bijgewoond en voor al vele zoons en dochters van landbouwers heb ben daaraan zeer prettige herinneringen be waard. Het morgenprogramma begint te 10.45 uur en het middagprogramma te 1.45 uur; de verschil lende nummers, welke zeer afwisselend zijn. zullen omstreeks 6 uur afgewerkt zijn. De 'paardenfokkerij levert momenteel nog niet belangrijke inkomsten op voor het landbouwbe drijf, maar toch moet de liefhebberij blijven en daarom worden weer talrijke bezoekers in Hoofddorp verwacht. Men noteere Woensdag 19 Juli a.s. voor een gezellig en leerzaam uitstapje naar het centrum van het uitgestrekte polder land. NIEUWS UIT HET V.S.V.-KAMP. Voor de wekelijksche zwemavonden, die V.S.V. voor haar leden wil organiseeren ter vervanging van de andere clubavonden, blijkt zooveel belangstelling te bestaan, dat besloten werd hiermede reeds heden een begin te maken. Niettemin worden voor de voetbalsport reeds allerlei voorbereidingen getroffen. De training, welke voor het a.s. seizoen onder leiding staat van den oud-internationaal W. Addicks, begint voor de meest op den voor grond tredende spelers reeds op 19 Juli en wordt direct darop uitgebreid voor alle elftal len. Hoezeer men ook aandacht kan besteden aan de kleine wielerwedstrijden, welke in het zo merseizoen hier te lande worden gereden, hoe zeer men belangstelling kan toonen voor de grootere races, welke in het buitenland worden georganiseerd, de interesse van wielersportlief hebbers concentreert zich eenmaal in het jaar om de zoo hoog geprezen en veelomstreden Tour de France, die Maandag 10 Juli in Parijs begint. Zeker niet ten onrechte beschouwt men de verrichtingen van de deelnemende renners met meer dan gewone belangstelling, want de Tour de France is zonder eenigen twijfel het voor naamste wielerfestijn dat men zich kan denken, niet alleen omdat in de meeste gevallen de beste wegrenners naar de eereplaatsen mededingen, maar ook omdat tijdens deze geweldige race de zwaarste eischen worden gesteld aan de krach ten van de renners tijdens deze ronde 21 dagen onderweg: de ronde is ingekort. Ingekort, maar niet minder zwaar geworden. Daar zijn vlakke wegen, waar de zuidelijke zon onbarmhartig zal branden; daar zijn moordende bergtrajecten van de Pyreneeën en de Fransche Alpen, waar de renners tot het uiterste op de proef zullen worden gesteld. Eén-en-twintig dagen rijden rond Frankrijk In dezen 32sten Tour zal Nederland voor het eerst met een volledige ploeg van acht renners uitkomen. Dit is niet de eerste kennismaking van Neder- landsche wegrenners met de moeilijkheden van den Franschen tour. Reeds gedurende enkele ja ren rijden Nederlanders mede, zij het in klein aantal en gecombineerd met buitenlandsche renners. Het was zeer goed te begrijpen, dat in deze gemengde ploegen niet die ploeggeest kon leven, die noodig was om in de race succes te heb ben. Het gebrek aan succes heeft niet in de eer ste plaats gelegen aan gemis aan kennis en do:r- zettingsvermogen van de Nederlandsche ren ners. Verschillende omstandigheden hebben er toe medegewerkt, dat ons land thans met een volledige ploeg zal uitkomen. De voornaamste hiervan is zonder twijfel deze, dat Italië en Duïtschland in den aanstaanden Tour niet ver tegenwoordigd zullen zijn. De internationale po litieke situatie heeft dit onmogelijk gemaakt. De organisatoren van den Tour zagen derhalve uit naar aanvulling van de rennersgelederen; zij sloegen de kansen van Nederlandsche ren ners wel zóó hoog aan, dat zij een uitnoodiging tot onze landgenooten richtten. Hoe staan onze kansen? Zoo kon een Nederlandsche ploeg worden sa mengesteld. De kern van deze ploeg van acht man wordt gevormd door den renners Albert en Anton van Schendel, die met de moeilijkheden an den Tour uitstekend op de hoogte zijn en de taal van het land spreken, omdat zij in Frank rijk wonen. Met hen zijn meest jonge renners gekozen, renners, die nog een naam te maken hebben en die dus gaarne de geboden kansen in den Tour zullen grijpen ten koste van hun volledige la-achten. Hellemons, De Korver, Lambrichts, Domini- cus, Gommers en Sijen kennen de knepen van het wegrennersvak. De eerste twee waren het vorig jaar ook van de partij en hoewel zij als eenlingen geen succes konden hebben, reden zij voor wat zij waard waren. Men moet zich niet voorstellen, dat in den Tour de France die ren ners schitteren, die in wedstrijden over korte afstanden overwinnaars plegen te zijn. Misschien schuilt hierin de groote taak voor de Nederland sche deelnemers: zij zijn niet gewend aan étappe-wedstrijden, omdat zij slechts nu en dan gelegenheid hebben, aan zulke races deel te ne men. Het zal thans voor het begin van den Tour voor een ieder een moeilijk te beantwoorden vraag blijven of de Nederlandsche renner wel geschikt is voor dit zeer speciale werk. Het gaat hier niet om een kwestie van kracht, van tactiek of wat ook, maar het gaat om de mentale hou ding van de deelnemers. Zaterdagavond 125 loopers aan den start SPORTWEEK 19Ó9 W#A-Uilsl'uilen<} voor Publiek Monument ii C-oïti WtBBM Poul-e Ébosfoop HAARLEM, Vrijdag. De boschloop Dwars door Den Hout", die Zaterdagavond zeven uur gehouden wordt in een nieuw element in de reeks van sport gebeurtenissen tijdens de Sportweek. En het aantal loopers, dat ingeschreven heeft, is zóó groot, dat nu reeds dit evenement als ge slaagd kan worden geschouwd. Want niet minder dan 125 lcopers zullen aan den start verschijnen aan de Spanjaardslaan, voor den ingang van het H.F.C.-terrein. De afstanden die de verschillende cate gorieën moete n afleggen, bedragen 3 a 4 K.M. het parcours is ongeveer 800 M. lang, zoo dat het publiek iedere categorie loopers min stens viermaal ziet passeeren. In de A en B-klasse, die tegelijk starten, komen beken de athleten uit. Zoo schreven Bakker en Overdijk van A.A.C. (Amsterdam) en Meijer van De Volewijckers (Amsterdam) in en tus schen deze athleten, die reeds tal van lange afstandwedstrijden hebben gewonnen, zal het dan ook wel gaan. J. Koopman van „Haar lem" is de eenige stadgenoot in deze cate gorie. In de C-klasse komen 25 loopers uit; zij komen uit tal van plaatsen in Noord-Holland. Er zijn er bij uit Den Helder, uit Huizen, uit Amsterdam, uit IJmuiden en natuurlijk ook eenigen uit Haarlem. In de D-klasse komen verreweg de meeste loopers uit, n.l. niet minder dan 83. Deze klasse is de z.g.n. open klasse, waarvoor be oefenaren van andere takken van sport, zooals korfballers, voetballers, turners, handballers enz. konden inschrijven. De voetbalvereeni- ging „De Meteoor" uit Amsterdam, schreef in deze categorie met acht leden in, doch ver reweg het grootste aantal is hier Haarlem mers. Ongetwijfeld zal er voor dezen boschloop be langstelling bestaan, vooral omdat het par cours kosteloos voor ieder toegankelijk is. Aan de Spanjaardslaan zal de belangstelling zeker groot zijn, doch dat sluit niet uit, dat men ook op andere plaatsen den boschloop niet goed zou kunnen volgen. Er zijn ver schillende plekjes langs het parcours men zie de plattegrond er maar eens op na waar men een prachtig gezicht heeft op een lang stuk van den te loopen afstand. De medewerking van het publiek wordt ech ter ingeroepen om dezen eersten boschloop naar wensch te doen slagen. Men houde zich aan de afzettingen, zoodat de strijd een on gestoord verloop hebben kan. De gebroeders Van Schendel. Links Anton, rechts Albert. Is de Nederlandsche renner in staat, de ont beringen, teleurstellingen en moeilijkheden te doorstaan? Daarbij zal het vooral aankomen op den geest, die in de ploeg heerscht; op de onderlinge vriendschap, op wederzijdschen steun. De sa mensteller van de ploeg heeft hierop juist gelet. Dat moet worden toegejuicht. Toch zouden wij niet goed doen, de pogingen van onze landgenooten in dezen Tour met groot optimisme te volgen. Het is volkomen onmoge lijk ook maar eenige voorspelling te doen. Het is zeker, dat onze jongens hun beste krachten zul len geven, opdat zijzelf en daarmede-de Neder landsche ploeg succesvol zullen zijn. Dat is ten slotte het voornaamste. Sterke tegenstanders. De sterkste tegenstanders zullen onze landge nooten ontmoeten in de Belgische A-ploeg en in de Fransche ploegen. 1-Iet zou ons zelfs niet ver wonderen, wanneer onze Zuiderburen er in zou den slagen den tour te winnen, vooral nu Frank rijk door het niet deelnemen van verschillende zeer vooraanstaande renners sterk is gehan dicapt, waarbij nog komt, dat de Italianen zooals gezegd niet van de partij zijn. Maar zij zullen er voor moeten strijden tot het uitei-ste. Daarvoor zorgden de organisatoren, die Fran sche regionale ploegen samenstelden, welke na tuurlijk willen uitblinken in de provincie van herkomst. De Belgen zulllen den strijd vol zelfvertrou wen tegemoet gaan, doch in de overtuiging, dat de moeilijkheden, om tot de overwinning te komen, uitermate groot zullen zijn. Tachtig renners, verdeeld in tien ploegen, gaan in de volgende weken een reusachtigé race rij den. Van die tachtig is er één overwinnaar, maar allen starten zij in de hoop op succes. Er zijn vele renners, die ervaring in den Tour hebben opgedaan; er zijn er, die de moeilijkhe den nog slechts kunnen vermoeden. Onder deze laatste coureurs zien wij verschei dene jonge Nederlanders, sterke knapen in eigen land. maar zonder groote routine. Kun strijdlust kan hen, evenwel zeer ver brengen. De capaciteiten van allle renners worden straks op de proef gesteld; er zijn vlakke weg- étappen, waar kansen liggen voor sprinters; de rouleurs hebben hun kans in de vijf tijdritten en de klimmers kunnen zich op de tien cols on derscheiden. In de organisatie van dezen tour is nog een bijzonderheid ingelascht; de Pernodprijs. Voor de klimmers, sprinters en treinloopers is een speciaal klassement ingesteld. Voor deze drie categorieën worden punten toegkend. Daaraan zijn weer extra prijzen verbonden, welke on afhankelijk zijn van de andere prijzen. Men ziet, dat inderdaad alles is gedaan om deze Tour de France zoo spannend mogelijk te doen zijn. En hoezeer wij hopen op een sportief verloop van den strijd, wij verwachten vooral, dat de Nederlandsche deelnemers zullen toonen, dat zij inderdaad waard zijn, in dezen tour opgenomen te worden; het zal aankomen op snelheid en be zonnenheid, op ploegggeest en kracht. Nu reeds, voordat de race is begonnen, hebben wij succes: de Nederlandsche deelneming als volledige ploeg. De tijd zal leeren of wij nog andere resulta ten mogen verwachten. SCHAKEN „HET OOSTEN"—BLOEMENDAALSCHE SCHAAKCLUB. Nederlaagwedstrijd. In een door de schaakvereeniging „Het Oosten" georganiseerden nederlaagweastriid om den wis selbeker kwam Donderdag de Bloemendaalsche Schaakclub, als eerste van de 5 deelnemende clubs, bij „Het Oosten'' op bezoek. „Het Oosten" weerde zich kranig; het mocht de bekerhoudster van het vorige jaar dan ook niet gelukken, aan „Het Oosten" een nederlaag toe te brengen. De uitslag luidt als volgt: „Het Oosten" Bloemend. Schaakclub R. J. Bijl—H. Marseille Hy2 W. Prinsen—N. Babeliowsky A—A André Herfst—P. A. C. v. d. Pronk 10 C. HovinghC. Bolsenbroek 1—0 A G. van EisW. Hogenbirk 01 3—2 „Het Oosten" telde een invaller en speelde aan de even borden met wit.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7