IJmuider Courant Foumier wint DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN De Haagsche Puzzle. de eexste étappe De zesde plaats voor Lambrichts Klassificatie. 24e JAARGANG No. 212 Uitgave Louren» Coater. Maatschappij voor Courant Uitgaven en Algem. Drukkerij N. V. Groote Houtstraat 93. Haarlem, TeL 10724. Bureau IJznuider Couranti Kennemerlaan 42, IJ muiden. Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad. «orden kosteloos opgenomen in de Kennemer CouranL Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie! P W. PEEREBOOM EIS ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM DINSDAG 11 JULI 1939 Abonnementen per weck f0.12'/j. per maand f0.52</2, per 3 maanden f 1.55, franco per post f 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiëni 1-5 regels f0.60, elke regel meer 0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels f 0.25, elke regel meer fO.10, Nog steeds is een oplossing van de kabinets crisis niet gevonden. Maar nadat dr. Colijn een week lang beproefd had een uitweg uit den doolhof te vinden heeft hij zijn opdracht teruggegeven en is een nieuwe formateur op getreden, een veteraan uit R.K. kringen. Zijn verschijning is eigenlijk wel als een volkomen verrassing gekomen. Want ofschoon de 68- jarige Staatsraad mr. dr. D. A. P. N. Kooien een zeer langen en eervollen staat van dienst aan de openbare zaak heeft, Kamerlid en Ka mervoorzitter is geweest en in 19251926 een half jaar minister in het eerste kabinet-Colijn, en er tijdens dr. Colijn's jongste formatie pogingen ook met hem overleg is gepleegd, staat hij al sinds vele jaren buiten de actieve politiek. In het voorjaar van 1926, na zijn korte ministerschap, werd hij tot lid van den Raad van State benoemd. Dit eerwaardige college pleegt zijn belangrijke taak in de stille binnenkameren van het landsbeheer te behar tigen en behalve den vice-president jhr. mr. Beelaerts van Blokland, die de hoogste functie in den lande bekleedt na het Staatshoofd, treden zijn leden eigenlijk nooit in het schelle licht der openbaarheid. Zoo was ook mr. Kooien sinds dertien jaar van het politieke forum verdwenen. Hij keert erop terug met een niet benijdens waardige opdracht. Dat het Nederlandsche volk dezen grooten, zwaargebouwden man met vierkanten kop en de stille, gesloten gelaats uitdrukking met eenige verbazing uit de po litieke historie ziet opdoemen zal hem niet deren. Zijn plaats buiten den politieken strijd moet hem kennelijk juist de kans bieden om te slagen. Maar de toon waarin de politieke bladen hem begroeten kan niet bemoedigend voor hem zijn. Vooral niet de toon der R.K. bladen. De Maasbode zegt dat zij „eerlijk ge zegd zijn moed bewondert, om onder deze om standigheden een poging tot Kabinetsformatie te wagen". De Tijd merkt op dat de hem ge geven opdracht buiten de partijen van de crisis lijkt om te gaan. „Voor de Katholieke partij spelen persoonlijke elementen in deze crisis vrijwel geen rol, maar zij heeft zich vast verankerd aan een primairen eisch van sociale politiek, een zakelijk program van werkloos heidsbestrijding, zooals dat door minister Romme op even bekwame als energieke wijze was opgebouwd en dat als een minimum program beschouwd wordt. Dit zakelijke standpunt zullen de partij, met haar fractie in het parlement en de ministers, die uit haar midden zijn voortgekomen, ook tegenover den nieuwen formateur moeten handhaven". Dit klinkt niet als een hartelijk welkom en getuigt niet bepaald van bereidheid tot be middeling. En eigenlijk staat de Maasbode, welker houding zich overigens in de crisis- dagen nogal eens gewijzigd heeft, op hetzelf de standpunt. Want zij zegt dat mr. Koolen's moed'alleen te verklaren is als hij de overtui ging of althans de hoop heeft een kabinet te kunnen vormen, dat in den geest der Katho lieke Kamerfractie de werkloosheidsbestrij ding op het eerste plan wil houden. „Mogelijk voelt hij zich in staat, ook de anti-revolution- nairen daartoe te bewegen". Men zou zoo zeggen dat mr. Kooien, als zijn eigen partij hem zoo bij-voorbaat-afwijzend en zelfs zie den laatst-geciteerden zin met eenige ironie ontvangt geen kans heeft om een parlementair kabinet te vormen. Im mers, de R.K. Staatspartij beroept er zich op dat minstens 70% van de Kamerleden haar standpunt inzake den financieelen voorrang van de werkloosheidsbestrijding inneemt en dat schijnt in het algemeen niet te weerspre ken. Zullen mr. Koolen's pogingen dus gaan in de richting van een extra-parlementair of zaken-kabinet, bestaande uit bekwame man nen die buiten de actieve politiek staan even- als hij zelf? Het is denkbaar, maar een lang 1 leven zou zulk een regeering zeker niet bescho ren zijn. Zij zou van haar eerste optreden j af het karakter van een „overgangskabinet" dragen. Dat draagt het stempel der onzeker- 1 heid en het Nederlandsche volk wenscht in dezen tijd zeker minder dan ooit onzekerheid in het bewind. Men moet blijven hopen dat iemand, deze formateur of een volgende, erin slagen zal ten spoedigste de bestaande tegen stellingen te overbruggen. Ik geloof dat het groote publiek volstrekt niet begrijpt waarom dat nu zoo moeilijk is. Het ziet deze kabinetscrisis niet als een Ne derlandsche maar als een Haagsche puzzle. Was er sprake van een botsing van diepge wortelde geestelijke overtuigingen, dan zou het de moeilijkheid gevoelen. Maar aangele genheden van socialen aard, die door finan- ciëele mogelijkheden beheerscht worden, zijn altijd door een vergelijk op te lossen. Men kan daarbij niet aannemen dat de eene partij, die van dr. Colijn, tot het uiterste zou willen bezuinigen en de andere onbegrensd geld uit geven. Trouwens is ook wel gebleken dat dit niet zoo is. Dan moet men elkaar toch ook kunnen vinden! Onduidelijk blijft intusschen de kwestie van de drie slagkruisers voor Indië, waarvoor vice-admiraal Furstner zoozeer schijnt te ijveren en die ook in politieken kring veel aandacht geniet. Zit dit geweldig-dure plan de oplossing van de crisis in den weg? In elk geval blijft een feit dat men een snelle oplossing van Den Haag verlangt. En het schijnt dat de politici deze stemming niet bepaald aanvoelen. R. P. (De louc de (hance De leden der afdeeling Haarlem van den den Ned. Arbeiders Sportbond gaven Maandagavond onder veel belangstelling een turndemonstratie op het Pretorialplein. Schoolkas heeft tekort van f 6000. Boeken zijn echter nergens meer te vinden. Bij de vereeniging „Nijverheids school voor Edam en Omstreken", waaronder ressorteert de ambachts school, die destijds is opgericht voor jonge menschen, die door de inpolde ring der Zuiderzee met werkloos heid worden bedreigd, en die op deze school in de gelegenheid worden ge steld een ambacht te leeren, is een kastekort ontdekt van pl.mi 6000 gul den. Justitie en rijksaccauntant hebben de zaak thans in onderzoek, waarbij zich echter de groote moeilijkheid voor doet. dat dr boeken en bescheiden, betrekking hebbende op de adminn strati? van de ambachtschool zijn ver dwenen. Ambtenaar fraudeerde. Door rijksveldwacht gearresteerd. De rijksveldwacht -te IJsselmuiden heeft een ambtenaar ter secretarie dezer gemeente wegens verduisternng gearresteerd. Men meent te weten, dat hij een aanzienlijk bedrag aan hondenbelasting en andere onder zijn beheer staande geldien ten eigen bate heeft aange wend en deze verduistering door falsificaties in de boeken verborgen heeft gehouden. Het verificatiebureau van de vereeniging van Ne derlandsche gemeenten onderzoekt thans hoe gvoot het verduisterde bedrag is en over welk tijdvak de frauduleuze handelingen zich uit strekken. Veertien Amsterdamsche jongens naar Parijs. Eenigen tijd geleden hebben wij medege deeld, dat op initiatief van een te Parijs woon achtig Nederlander een comité „Amsterdam Parijs" is opgericht, dat zich ten doel stelt van de leerlingen van elk der Amsterdamsche scholen van middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs, één, die op zijn school tot de best geslaagden voor het eindexamen be hoort, in de gelegenheid te stellen, onder toe zicht een reis van ruim tien dagen naar de Fransche hoofdstad te maken. Nu de eindexamens achter den rug zijn, zijn van veertien verschillende Amsterdamsche scholen de gelukkigen aangewezen, die met den Parijschen trein hedenochtend om tien uur naar de Ville Lumière zijn vertrokken. Oss brengt minister Goseling dank. Aan minister Goseling werd een telegram ge zonden door het bestuur van de Sociale Studie- en Ontwikkelingsclub „SI. Thomas Morus" te Oss, in opdracht van de in het telegram ge noemde vereenigingen. Hieronder komen o.m. voor alle te Oss bestaande afdeelingen dei- stands- en vakorganisaties van R.K. werkne mers, werknemende middenstanders en midden standers, in totaal 64 vereenigingen en plaatse lijke afdeelingen van landelijke bonden. De tekst van het telegram zegt, dat de vereenigingen den minister dank brengen voor de in April 1938 ge nomen maatregelen tot het herstel van de orde en de rust in de gemeente Oss. De vereenigingen spreken hun voldoening uit over de juiste weer gave der feiten in de grootsche redevoering op 27 Juni 192$ gehouden in de vergadering van de Tweede Kamer der Staten-Generaal". Tuinstad niet elfduizend woningen ontworpen. Amsterdam wil weer gaan uitbreiden. B. en W. van Amsterdam hebben den ge meenteraad een uitbreidingsplan-Slotermeer met bijbehoorende bebouwingsvoorschriften ter goedkeuring vorgelegd. Dit uitbreidingsplan in onderdeelen omvat het gebied, grootendeels gelegen bewesten de ringspoorbaan tusschen den Haarlemmerwe; en Sloterdijkermeerpolder en sluit derhalve kan bij het reeds door den raad vastgestelde uitbreidingsplan-Bosch en Lommer. Het plan biedt ruimte voor de huisvesting- van rond 40.000 inwoners (11.000 woningen) Overeenkomstig de bij het algemeen uitbrei dingsplan bepaalde normen, is het aantal woningen in het onderwerpelijke gebied ge steld cp 70 per H.A. met inachtneming van deze bebouwingsdichtheid is een z.g. ge mengde woonwijk, n.l. met lage en hooge be bouwing, ontworpen, welke hoofdzakelijk bestemd zal zijn voor de huisvesing van ar beiders Veertienjarige verduisterde driehonderd gulden. Het geld erdoor gejaagd en nog schuld gemaakt. Een veertien-jarige looper van een verzeke ringsbank te Amsterdam, is er vorige week met een bedrag van driehc.nderd gulden van doorgegaan. Maandag is de jongen te Sche- veilingen gevat. Hij had van het geld goede sier gemaakt, zich in nieuwe kleeren gestoken, groote rit ten per taxi gemaakt en onder een valschen naam in een hotel te Scheveningen vertoefd Toen hij echter uit deze badplaats briefkaar ten naar zijn familie ging zenden, werd hem dit noodlottig en in korten tijd liep hij tegen de lamp. Bij zijn aanhouding had hij nog tachtig- cent in zijn portemonnaie, hij had niet alleen de driehonderd gulden verbrast, maar boven dien nog tachtig gulden schuld gemaakt. EXAMENS Machinisten-examen. Geslaagd voor diploma b. de heer G. A. Loorbach te Haarlem. Geslaagd voor het eer ste gedeelte van diploma b: de heer L. A. Groenendaal te IJmuiden. R.-K. MLïLO-examens. Maandag is in het R.-K. Vereenigingsgebouw te Heemstede een aanvang gemaakt met de MULO-examens. Er waren 27 candidaten. Geslaagd voor het A-diploma: H. Harten- dorp, H. de Jong. R. Lemlijn, W. Nooteboom, C. Ottelini, W. v. Loon, A. Moolenaar, S. Thoo- len, A. Heintjes, Th. Huygen, P. Alders, J. Bos man, C. de Bij, M. Dekker, J. Hoekstra, J. Hoes, A. Hoonakker, W. Jacobs, C. Jansen Schmidt, A. Formuanoy, C. Helminck en H. Hilterman, allen te Haarlem, Th. v. d. Berg en Th. Adriaan- se, beiden te Heemstede, J. Kol en F. Christof- fels, beiden te Bloemendaal en W. Sweerts te Driehuis. Geen candidaat afgewezen. Maandagavond had in de omgeving van de Delftlaan ter gelegenheid van de Haarlemsche Sportweek een wielercriterium plaats. De nieuwelingen in actie. Uit Caën: Maandag is de Tour de France be gonnen met de eerste étappe van Parijs naar Caën, een afstand van 215 K.M. Het was een zeer levendige koers; de Nederlandsche renners hebben een zeer belangrijk aandeel gehad. Deze eerste rit werd in de sprint gewonnen door den Franschman Fournier in 6 uur 21 min. 57 sec., in een groep van negen renners op de baan te Caën. Onze landgenoot Lambrichts bezette een eer volle zesde plaats. Er zijn geen renners op den eersten dag uitgevallen. t COUTROLEPLAATSEN De uitslagen luiden: 1. Fournier (Frankrijk 6 uur 21 min. 57 sec. 2. Romain Maes (België); 3. Marcel Kint (België); 4. De Lathouwer (Bel gië), 5. Tassin (Frankrijk); 6. Lambrichts (Ne derland; 11. A. van Schendel, Gommers en Si jen in 6 uur 22 min. 13 sec.; No. 54 werd Dominicus in 6 uur 24 min. 30 sec.; 55 De Korver in 6 uur 24 min. 35 sec.; 65 T. van Schendel 6 uur 32 min. 10 sec.; 70 werd Hellemons in 6 uur 34 min. 6 sec. Het landenklassement luidt: 1. Fransche Noordoostploeg 19 uur 5 min. 23 sec. 2. België A-ploeg 19 uur 5 min. 51 sec. 3, 4, 5 en 6. Nederland, met de renners Lam brichts, A. van Schendel, Sijen, België B-ploeg, Fransche westploeg en Fransche Zuidwestploeg in 19 uur 6 min. 23 sec. Een goed begin van de Nederlandsche ploeg. CAëN, Maandagavond. (Van een specialen A.N.P.-verslaggever) De eerste étappe van den Tour de France moest, na een afwisselenden en zeer interessan ten strijd, waarin enkele Nederlandsche ren ners een belangrijke rol hebben gespeeld, in de sprint beslist worden: een groep van negen ren ners kwam de stampvolle baan van Caën bin nenstuiven, waar zij nog een volle ronde moesten rijden, voordat zij de étappe als geëin digd konden beschouwen. Onder deze negen was ook een drager van een witte trui met een rood-blauwen band, nl. de Limburger Lambrichts, zoo frisch als een hoen, die een groote kans op de zege zou heb ben gehad, en zeker op een tweede plaats, in dien hij niet gehandicapt zou zijn geweest door een verwrongen stuur. Nu won de Franschman Fourniêr met groot gemak, vóór Romain Maes en Marcel Kint in 6 uur 21 min. 57 sec. Lambrichts moest zich met de zesde plaats tevreden stellen. Deze eerste étappe kenmerkte zich door tal rijke uitlooppogingen, waardoor de koers een zeer aantrekkelijk karakter kreeg. Eerst was het de Franschman Gionello, die na 73 K.M., bij Le Breuil, reeds een voorsprong van 1 min. 5 sec. op het peloton had, maar de poging om alleen weg te blijven, niet met suc ces bekroond zag, want in de omgeving van Evreux was de vluchteling al ingehaald. De groote favorieten bewaakten elkaar zóó scherp, dat weinig aandacht werd geschonken aan Hellemons, die na 18 K.M., dus toen reeds meer dan de helft van de étappe was afgelegd, 200 Meter voorsprong nam en door soepel rij den blijk gaf, niet van zins te zijn, zich spoedig te laten inloopen. Het tempo van onzen land genoot, die als een waardig kampioen van Ne derland reed, lag juist iets boven dat van het -peloton, zoodat zijn voorsprong steeds grooter werd. Tien K.M. verder lag Hellemons reeds 3 minuten vóór op het peloton, waarin Albert van Schendél en Gommers voorop zaten en natuur lijk zooveel mogelijk het tempo drukten. Ongeveer 40 K.M. heeft Hellemons alleen aan den kop gezeten; het Fransche publiek drukte zijn verbazing in alle moelijke termen uit over deze prestatie. In de dorpen en steden, waar Hellemons en de volgauto's passeerden, klonk het uit vele monden: „Ah, c'est un Hollandais" Doch het moedige rijden van onzen landge noot kon niet met succes bekroond worden, want hij had geen rekening gehouden met den vrij straffen wind, dien hij op de open velden van dit deel van Frankrijk tegen had. Hellemons vergde te veel van zijn krachten; zijn voor sprong verminderde zienderoogen en bij Lisieux, toen er nog 40 K.M. moesten worden gereden, had het achtervolgend peloton hem ingehaald. Weer twee Nederlan ders weg. Onmiddellijk maakte zich een groep van vier uit dit lange lint der deelnemers los. Het ren De Korver, Anton van Schendel. Van Overberghe en Litschi. Onze beide landgenoo- ten moesten de twee anderen spoedig laten gaan en tenslotte lieten zij zich weer door de groote groep inloopen. Litschi moest van Overberghe laten gaan; de laatste, een renner uit de B-ploeg, deed een serieuze poging om alleen door te gaan. Reeds toen werd het duidelijk, dat de Belgische a- en b-ploeg in scherpe concurrentie met elkaar la gen, een logisch gevolg van de nieuwe regle menten van dit jaar. Zoo was het ook volkomen begrijpelijk, dat de mannen van de a-ploeg de achtervolging inzetten, met het gevolg, dat Van Overberghe het niet kon houden; ongeveer 20 K.M. vóór Caën gaf hij zijn poging op. Het tempo werd nog verscherpt, het peloton viel uit elkaar. Negen renners maakten zich los van de overigen. Gezamenlijk werden de laatste kilo meters in een snel tempo afgelegd. Bij St. André de Fontenay, 10 K.M. vóór Caën, juist toen Lambrichts een poging wilde doen om al leen uit de groep van negen te komen, raakte het voorwiel van den Limburger de achteras van Marcel Kint Bij zijn krampachtige poging (De Nederlandsche Spoorwegen hebben statisti^ph vastgesteld, dat 93% van haar clientèle derde klasse reist). ALs u geregeld spoorklant bent, Vertrouw ik, dat u 't las, Wel drieënnegentig procent, Reist in de derde klas. Die is gedurende een rit, Vooral een lange, wel Misschien een beetje hard van z: Maar ze is even snel. Je wiegt er niet op zacht fluweel, Maar ook de prijs telt mee, En je betaalt er niet zooveel, Als klasse een en twee. Je hebt den zelfden machinist, Die je in veiligheid, Even vakkundig en beslist, Langs zelfde lijnen leidt. Je krijgt hetzelfde uitzicht, dat De eerste klasse ziet, Aan schokken op een bochtig pac Ontsnapt ook d' eerste niet. Dus drieënnegentig procent Reist derde klas per spoor, Dat is een machtig contingent, Maar 't zegt niets verder, hoor. Al reisden allen derde klas, In het verkeer per trein, Dat wil niet zeggen, dat ons ras Niet eerste klas kan zijn. P GASUS. om zich staande te houden, werd zijn stuur verwrongen. Toen heeft Lambrichts de laatste kilometers met een enkele graden afwijking vertoonend stuur moeten rijden. Bij de sprint op de baan was hij daardoor kansloos. Zijn zesde plaats mag, indien wij met deze feiten re kening houden, buitengewoon fraai worden ge noemd. Albert van Schendel, Gommers en Sijen had den zich in het peloton gehandhaafd; met de 21e, 22e en 23e plaats sloegen ook zij een uit stekend figuur. Slechts 16 seconden achterstand hadden zij op den winnaar. Dominicus en De Korver waren iets achter geraakt, maar ook hun klasseering was zeer ver dienstelijk. Anton van Schendel had op het laatste ge deelte van deze étappe met kuitkramp te kam pen, waardoor hij zich niet geheel meer kon geven; hierdoor kwam zijn achterstand van on geveer elf minuten op den winnaar. Hellemons werd laatste van de Nederlanders, hetgeen hij voor zijn kranig rijden in het eerste gedeelte van den koers zeker niet verdiend had Hij moest nl. 15 K.M. voor de finish afstappen in verband met een onwilligen ketting, dien hij opnieuw moest spannen. Des avonds in het hotel waren de acht Ne derlanders vol goeden moed op het verdere ver loop van den rit. Heden wordt gereden van Caën naar Viré te gen het horloge en van Viré naar Rennes. De Zwitsersche renner Knecht is wegens ziekte uitgevallen; Jaisli neemt zijn plaats in de groep in. CRICKET IN ENGELAND. In 6 van de 9 county-matches ging de eerste speeldag (Zaterdag) wegens regen verloren. Alleen in den wedstrijd EssexGloucester shire kon de volle speeltijd benut worden. Gloucestershire scoorde 432, waarvan Walter Hammond 207, zijn 153ste century. De eerste innings van Essex sloot op 300 waarvan Vigar, het openingsbat, 121, Lambert 465. Glouces tershire 2de innings 74—4. De strijd tusschen de beide leidende coun ties Middlesex en Yorkshire zal wel in een draw eindigen, nu er slechts 2 dagen over blijven; Yorkshire scoorde op Smith (548) en Sims (449) slechts 171. Met 124—2 ver krijgt Middlesex in ieder geval de punten voor de leiding op de eerste innings en vergroot daarmede den voorsprong op de gevaarlijkste concurrenten voor de eerste plaats. De stand van de overige wedstrijden is: Glamorgan 336—8 (gesl.) E. Davies 102, James Langridge 5—100, tegen Surrey 34—0. Northamptonshire 146 (Hill 645) en 1214 tegen Hampshire (Merritt 5—64). West-Indië 284 tegen Lancashire 50. Leicestershire 86 (Hollies 5—24, Wilmot 421) tegen Warwick shire 111. Surrey 186 tegen Kent 316 (Watts 4—61). Notts 313 tegen Derbyshire. Worcester shire 130 tegen Somerset. DAMES-CRICKET. A.C.C.—ROOD EN WIT. Rood en Wit wint met 43 runs op de eerste innings. A.C.C. wint den toss en laat de gasten het eerste batten. De dames Roosien en Van Op- huysen trekken naar de wickets. Door het uit stekende bowlen van de Amsterdamsche bowlsters Haalmeyer en Lambers stijgt de score slechts langzaam. Na een half uur, op het totaal van 9, valt het wicket van mevr. v. Ophuysen (3), die door mej. Haalmeyer ge bowld wordt. Dan dreigt een collapse: snel achter elkaar moeten de dames Roosjen (5), de Jong (3), Roos (3) en van Hamel (0) ver dwijnen, allen als slachtoffers van mej. Haal meyer, die met den straffen wind in den rug een harden bal bowlt. Daarna weten de dames Goeting en Andreas de kansen te keeren. Van 17 voor 5 brengen zij den stand op 62 voor 6, als het wicket van laatstgenoemde gevallen is voor een gedul dige, kanslooze 21. Mej. Goeting, die uitstekend staat te batten, wacht rustig haar kans af en voor de tweede maal van dit seizoen ziet zij kans, een zes te slaan. Jammer genoeg krijgt zij te weinig steun van de overige Rood en Wit batsmen. Als allen uit zijn op een totaal van 83 met inbegrip van 7 wides, is mej. Goeting met 37 not out. De bowlingcijfers van A.C.C. waren Haal meyer 7 voor 12 en E. Lambers 3 voor 53. Door het lange verblijf op het veld (2J/2 uur deden de Rood en Witters over hun innings) wil het batten niet lukken. Na ruim anderhalf uur hebben allen een beurt gehad, waarbij alleen mej. J. Beckers met 11 in de dubbele cijfers kwam. Met inbegrip van 6 extra's werd het totaal van A.C.C. 40, waardoor Rood en Wit dezen wedstrijd won met 43 runs op de 1ste innings. De bowlingcijfers van Rood en Wit waren: T. Goeting 3 voor 10 en G. de Jong 7 voor 24.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 1