VELSEN Waar komt het vandaan VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. Met de vierde klas van school E j op stap. Ons reisje naar Rhenen. Van Mia v. d. Hc-eden van de 4e klas van School E ontvingen we het volgende verhaal over het laatste schoolreisje. Eindelijk was de groote dag daar; we had den er ons al zoo lang c-p verheugd, al weken van te voren praatten we er over. Het schoolreisje! Dat woord kon elk van ons opvroolijken, als hij in een booze bui was Nu dan, het was eindelijk zoo ver en al vroeg was ik wakker, om 4 uur al. Het was heerlijk om aan ons reisje te denken en al gauwer dan ik gedacht had was het 6 uur. Nu maar vlug opgestaan. Het was nog een heele drukte, maar om half zeven daar gingen we toch, mijn moeder en ik. Om 7 uur waren we bij de school en daar kwam de autobus al aan. Dat werd een heel gedrang, al die kinde ren wilden er graag het eerst zijn. Maar ein delijk zaten ze toch allemaal en gingen we. We kregen onderweg snoep, en hadden pret voor tien. Het was een bus waarvan het dak open kon, maar het ging onderweg regenen en toen wilde juf de kap dicht doen, maar onver wachts kreeg de bus een schok en viel zij achterover. Ze zat languit op den grond en keek zóó beteuterd, dat wij het allemaal uit gierden; 't was ook zoo'n mal gezicht. Maar met dat al kwamen we in Rhenen aan, bij Ouwehand's Dierenpark. Daar moch ten wij uitstappen en op een bank onder een luifel wat gaan eten (want het was al twaalf uur) daarna in den speeltuin spelen en an sichten schrijven: Ik ging ook nog op een ezeltje rijden en dat ging toch zoo leuk. Juist wilde ik nog een keer gaan rijden, toen me neer z'n fluitje klonk en we bij elkaar moes ten komen om de dieren te bekijken. Dat was ook heel leuk, vooral toen een groote bruine beer mooi ging zitten om lekkers te krijgen. Toen we eruit kwamen gingen we weer met de bus verder en kwamen we bij het zwembad „Woestduin". Dat was een heerlijk groot zwem bad, en ik vond het daar het fijnste van alles. We hadden eerst fijn gespeeld in het lekkere water en ontdekten toen dat er verderop nog een kettingbrug was, ook daar hadden we nog heel wat plezier. Toen we genoeg gezwommen hadden, gingen we ons aankleeden en weer huiswaarts tot bij de Pyramide van Austerlitz. Daar gingen we op tot bij den toren, maar die was gesloten. Dat was wel jammer, maar we hadden toch een prachtig uitzicht over Utrecht. We konden den Dom zien in de verte, hij stak boven alles uit. Ik dacht dat ik de zee zag, maar het waren de boomen, want een7 zee zie je daar in Utrecht niet. Nu moesten we weer naar beneden en daar gin gen we weer in de bus verder. Het was onder wijl al avcnd geworden en tijd om te eten. We Jtwamen bij een mooie helde aan, waar we met de heele schaar gingen eten. We hadden allemaal honger gekregen en smul den van de boterhammen. In de bus terug, atenwe nog. wat fruit of krentenbollen. We zongen nog een paar liedjes en kwamen pre- cies om 9 uur thuis. We hadden het heerlijk gehad, daar waren we het allemaal over eens. En zeg nu maar eens of je ook niet graag mee was gegaan. IJmuicIenaren naar de Vier- daagsche. Aan het vierdaagsche wandelfestijn te Nijme gen, dat in de laatste week van deze maand zal plaats vinden, zal o.a. worden deelgeno men door een viertal leden der Politie Sport vereniging „Velsen" nl. de heeren W. Rit- man en A. Verhoef, beiden voor de derde maal en de heeren J. L. van Woudenberg en J. B. Bruijn voor de eerste maal. Zij zullen deelne men aan den 55 K.M. tocht. De IJmuider Wandelsportvereeniging „De Kennemer Jagers" is door een vijftal leden vertegenwoordigd, w.o. de veteraan de heer A. A. Baak, die ook verleden jaar den tocht met succes heeft volbracht. Schoolreisje Emmascliool, De drie hoogste klassen van de Emmaschool in de Beukenstraat hebben Dinsdag een uit stapje gemaakt naar Den Haag en omgeving. Met twee autobussen van Stormvogels ging men 's morgens half acht weg. Om half tien was men reeds in Den Haag en hier is heel wat genoten. De kinderen bezochten het Binnenhof en wierpen een kijkje in de vergaderzaal der Eer ste Kamer. In het Mauritshuis werden de kunstschatten bezichtigd, doch meer nog ge noten de kinderen in het panorama Mesdag. Gewandeld werd langs Buitenhof, Gevan genpoort, Vredespaleis enz. en langs roltrap en oer lift ging het naar den daktuin van De Bijenkorf waar men genoot van het schitte rende uitzicht over de omgeving en de stad. Van den Haag werd naar Scheveningen ge reden, waar op de pier werd gewandeld en op handwerken, slojd, teekenen, enz. die Maan- waar in een speeltuin naar hartelust werd gespeeld en Westlandsche druiven werden gegeten. Ook werden druivenkassen bezichtigd. Zeer voldaan keerden allen om ruim 9 uur terug. Damcompetitie „Gezellig Samenzijn". Hieronder volgen de resultaten van de dam competitie van G, S. seizoen 1938-1939. Eindstand le klasse. Namen d. spelers 1. P. van Buuren kampioen 2. P Balm, 2e pr. 3- Th. de Reus 4. J. Speet 5. C. Bakker 6. S. Nanne 7. N. Zoontjes 8. B. Gerken 9. J. Jasperse 10 P. v. d. Klooster 11L. Haver Schaakclub „Kijk Uit'" Tweede ronde van het kampioens- tournooi. Dinsdag werd de tweede ronde van dit tour nooi gespeeld. De uitslagen waren: Hoofdklasse C. PelsJ. Wolf raad afgebr. J. van DijkP. A. Veldheer J. KraaijenoordJ. Oosterwal C. v. Krimpen—S. Kooi afgebr. Eerste klasse; S. WoJdringhC. Vogelzang afgebr. D. J. RijswijkJ. A. A. Falk G. L. de HaasH. Koelemeij C. KampmanJ. H de Vries H. VeluwenkampG. A. Schuurman L. BinkJ. C. de Haas M. LauserH. Aarsen J. Plugboer—C. Rodenberg W. DeelderG. F. Zandbergen M. SoetemanW. Verhagen Tweede klasse: H. DienaarJ. v. Heijst H. Bosscher—J. Kooi afgebr. G. BaljetA, de Ruiter A. J. KorffH. Aarts Derde klasse: H. BüchiR. Blok A. Burggraaf—D. Voogd H. ZijlstraA. Croonenberg C. Geijteman—P. IJzerman P. de HaasH. Bronsema C. v. AlphenA. v. Eerden AANGEKOMEN. 11 Juli: Notos m.s. Aarhus Stromboli s.s. Oslo 12 Juli: Norwich Trader s.s. Gr. Yarmouth Marvel s.s. Rochester Amstelstroom m.s. Fov/ey M. v. St. Aldegonde m.s. Batavia Theseus s.s. Oporto VERTROKKEN, 11 Juli: Largo s.s. New Castle Ransdorp m.s. Stockholm Stuyvesant s.s. West Indië Elgö s.s. Emden Rozenburg s.s. Rotterdam Asperity s.s. Falmouth Spica s.s. Bergen Arrivain m.s. Leith Roek s.s. Londen Stock Force s.s. Londen Kalö s.s. Durban 12 Juli: Vliestroom s.s. Huil Cabo m.s. Londen Jellicoe Rose s.s. Blyth Westland m.s. Hamburg Nord Atlantic m.s. Hamburg 1—0 1—0 1—0 1—0 0—1 0—1 0—1 V2-V2 1—0 V2-V2 1—0 0—1 0—1 0—1 1—0 V2-V2 0—1 0—1 0—1 1—0 applaus ontlokten. De blindpartij, die Dukel tegen Iedema (kampioen van Ede) speelde, stond op hoog peil; Dukel slaagde er in, deze lange partij tot het einde uit te spelen; remise was het resul taat. Tenslotte startte De Jong als simultaan- ipeier en hoewel dit zijn debuut was op dit gebied, bracht hij het er goed af; het resultaat was: 16 gewonnen, 3 verloren en 2 remise partijen. Kikvorsch voorkomt on- eenigheid tusschen geliefden De kikker, die natuurlijk de gedachten aan water wekt, werd beschouwd als het heilige symbool van Venus, de godin der liefde, die zooals men weet geboren was uit het schuim van de zee. Vandaar dat aan kleine, uit amber gesneden beeldjes van kikkers, door geliefden gedragen, de kracht werd toegekend, standvastigheid in de liefde te bevorderen en kwesties tusschen geliefden te voorkomen. Straatroover. De straatroo- ver wordt in het Engelsch „footpad" genoemd. Dit woord is afgeleid van „path" (pad) en „foot" (voet), om aan te duiden, dat zij te voet het pad on veilig maken. HONKBAL SCHOTEN—KINHEIM. Donderdagavond heeft op het Schoten terrein bovengenoemde wedstrijd plaats voor de competitie van de 2de klas N.H.B. Schoten mag, wil ze de kans op de bovenste plaats be houden, in geen geval meer punten verliezen. BELGIë—NEDERLAND. Op Zondag 23 Juli wordt te Antwerpen de wedstrijd tusschen de vertegenwoordigende negentallen van Nederland en België gespeeld. In het Nederlandsche negental zijn die vol gende spelers opgesteld: Werper: De Mon (Haarlem), vanger: J. Baas (H.H.C.), eerste honik: Langereis (Haar lem), tweede honk: Schijvenaar (EJD.O.), korte stop: Meenhorst (V.V.G.A.), derde honk: Wilders (Blauw Wit). Verre velders: Mulder (H.H.C.), C. Holewijn (Quick), Van der Putten (E.D.O.). Reserves zijn: J. Blomvliet (Ajax), P. Hole wijn (Quick) en A. Schaling (V.V.G.A.). Tentoonstelling P. W. A. Cort v. d. Lindenschool. De tentoonstelling van door de leerlingen vervaardigde werkstukjes op gebied van handwerkeno slojd, teekenen, enz. die Maan dag, Dinsdag en Woensdag in eenige lokalen van de P. W. A. Cort v. d. Lindenschool werd gehouden, heeft zich in een groote belang stelling der ouders mogen verheugen. Ongetwijfeld zullen zij met genoegen het werk der kinderen bezichtigd hebben. Alles was zeer overzichtelijk uitgelegd, in volgorde van de laagste naar de hoogste klas .en steeds kon men duidelijk de vorderingen, gemaakt in de verschillende categorieën waarnemen. Het hoofd der school, de heer Keizer en het overige personeel was steeds aanwezig om de ouders over de vorderingen hunner kinderen de gevraagde inlichtingen te verstrekken. IJzérverscheping. Na in Amsterdam zijn lading stukgoederen te hebben gelost is het Noorsche motorschip Bom- SCHIP VAN Verm.: Aankomst LAATSTE- BERICHT Altobizkar Mendi (Sp.) Agamemnon (Ned.) Aurora (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Altona (Du) Ariadne (Ned Boskoop (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Bennekom (Ned.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein Breda (Ned.) Beckenham (Eng.) Boschfontein (Ned) x) Colombia (Ned.) x) Carmar (Pan.) Cordillera (Du.) x) Deucalion (Ned.) Ella Halm (Du.) Eurymedon (Ned.) x) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) Guinean (Br.) Ganymedes (Ned.) Grado (Noor) Germania (Noor) ex) Chr. Huygens (Ned.) x) Hermes (Ned.) Hövding (Deen) Hebe (Ned.) J. Pz. Coen (Ned.) x) Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Kurmark (Du.) Karin (Zw.) 7. N. Nanne, kamp. J. Mors, 2e pr. N. Zonneveld A. Eskes J. Robben S. Haver J. Gomes B. tZonneveld 8. C. "Heilig gesp. gew., rem. ver. pnt. 15 11 3 1 25 15 8 4 3 20 15 7 4 4 18 15 4 6 5 14 15 4 5 6 13 15 5 3 7 13 14 5 5 4 15 14 3 6 5 12 14 2 6 6 10 14 2 6 6 10 14 3 4 7 10 ind 2e klasse. 16 12 4 24 16 11 5 22 16 8 3 5 19 16 6 4 6 16 16 5 5 6 15 16 5 4 7 14 16 5 3 8 13 16 5 3 8 13 -16 a 2 11 8 Lüneburg (Du.) Moena (Ned.) x) Montferland (Ned.) x) Maron (Eng.) x) Marali (Eng.) Moyle (Eng.) Nordkop (Du.) Oberon (Ned.) Odysseus (Ned.) Poelau Bras (Ned.) Pericles (Ned.) Polydorus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Prometheus (Eng.) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Rhea (Ned.) Sembilan (Ned.) x) Springfontein (Ned.) Southgate (Br) Serooskerk (Ned.) Simaloer (Ned.) Salland (Ned.) x) Towa (Ned.) Triton (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Trajanus (Ned) Vulcanus (Ned.) Van Rensselaer (Ned.) Vesta (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) Buenos Aires Zw. Zee Midd. Zee West-Afrika Ned. Indië Dantzig Chili Chili Chili Chili Z. Afrika Chili La Plata Zuid-Afrika Noordkaap La Plata Pto Barrios (v. IJm.) Bourgas Danzig (via Delfzijl) Batavia Ned. Indië Stamboul W. Afrika Alexandria Casablanca (v. IJm.) Port Arthur Batavia Midd. Zee Umea Stettin Batavia West Afrika Zw. Zee Ned. Indië Hernostand Ned. Indië Batavia B. Aires Batavia Port Talbot Swansea Rotterdam Midd. Zee Danzig Hamburg (via Bremen) West Indië Batavia Ned Indië Batavia Batavia Batavia W. Indië Ned. Indië Zuid Afrika La Plata Japan Ned. Indië Buenos Aires La Plata Hamburg Meroc (v. IJm.) Sevilla Midd. Zee West Indië Midd. Zee 30 Juli 25 Juli 6 Aug. 17 Juli 18 Juli 21 Juli 14 Juli 13 Juli 2 Aug. 23 Juli 13 Juli 10 Aug. 2 Aug. 25 Juli 18 Juli 29 Juli 9 Aug. heden 4 Aug. 9 Aug. 13 Juli 11 Juli 17 Juli 22 Juli 19 Juli 16 Juli 19 Juli 14 Juli 29 Juli 19 Juli 21 Juli 22 Juli 14 Juli 15 Juli 15 Juli 24 Juli 22 Juli 3 Juli vertrokken. II Juli van Stamboul. 11 Juli te Calamata. 10 Juli v. Dakar 3 Juli v. Soerabya 11 Juli vertrokken. 9 Juli te Valparaiso,.' 10 Juli te Tocopilla. 2 Juli van Curagao. 9 Juli v. Cristobal 12 Juli te Rotterdam 9 Juli van Callao. 3 Juli vertrokken. 11 Juli v. Dar-es-Salaam vertrekt 47 Juli v. Hamburg. 3 Juli van Mar del Plata. 11 Juli v. Barbados. 10 Juli v. Finisterre. 12 Juli v. Delfzijl 3 Juli van Colombo. 7 Juli van Pt. Said. 11 Juli v. Land's End 9 Juli van Abonema. 8 Juli te Mersin 11 Juli ver hokken. 6 Juli vertrokken. 12 Juli van Colombo. 8 Juli v. Chalkis in lading. Vertrekt 15 Juli. 6 Juli van Colombo. 8 Juli v. Las Palmas 8 Juli v. Stamboul. 6 Juli van Colombo. 6 Juli vertrokken. 7 Juli van Perim. 5 Juli van Sabang. 9 Juli v Montevideo 8 Juli vertrokken. 10 Juli vertrokken. 8 Juli vertrokken. vertrekt 17 Juli. 10 Juli van Tarragona vertrekt 16 Juli. 13 Juli te Bremen. 11 Juli v. d. Azoren 11 Juli v. Land's End 1 Juli van Sabang. 9 Juli v. Pt. Said 11 Juli van Singapore, in lading. 8 Juli v. d. Azoren 7 Juli van Colombo. 6 Juli te Durban 27 Juni van Montevideo. 7 Juli van Aden. 11 Juli van Marseille. 5 Juli van Bahia. 10 Juli van St. Vincent. 13 Juli vertrokken. 13 Juli vertrokken. 10 Juli v. Finisterre 11 Juli van Bari. 6 Juli van Barbados. 12 Juli te Triest. 11 Juli te Shanghai. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Hoogovens V1SSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Noorsch m.s, Bomma Amsterdam ma in de buitenhaven van het Hoogovenbedrijf aangekomen om een lading ijzer in te nemen. Bijzonder groote kolenlading. Het Duitsche stoomschip Muhlheim Ruhr pas seerde van Gdynia naar Amsterdam met een la ding van niet minder dan acht duizend ton steenkolen. Dit schip is geheel modern inge richt met groote kranen en kan zoo noodïg zijn eigen lading met deze kranen lossen. Vlootvermindering. Het in Groningen thuisbehoorend motorschip Hinry is onderhands naar Denemarken ver kocht en zal onder de vlag van het nieuwe land zeilen met den naam Esther. Scheepsbouw. Het voor de reederij „Zeetransport" te Rot terdam op de scheepswerf „De Merwede" te Har- dinxveld gebouwde motorschip Prins Willem II is met goed gevolg te water gelaten. Het schip heeft een draagvermogen van 2850 ton en is uit gerust met een Stork-Dieselmotor van 1850; het zal dienst doen tusschen de havens in Europa en de groote meren in de Vereenigde Staten en Canada. De verkeersregeling bij de pont. Er kom! gelukkig licht. De verkeersregeling bij de pont heeft nu eenigen tijd gefunctionneerd en alhoewel de zaak nu juist niet altijd vlot verliep, beginnen de bestuurders van verschillende voertuigen er zoo langzamerhand aan te wennen. Er was nog een puzzle voor het van den Stationsweg komende verkeer, bestemd voor den overkant. Moesten bijv. auto's, bestemd voor het Noor den ook de rondreis langs het verkeersplein maken wanneer de Westelijke pont vóór lag? Dit schijnt inderdaad het geval te zijn, be halve wanneer er niets vóór staat. In dat ge val raag direct uit den Stationsweg links-af naar de pont gereden worden. Maar wanneer er ook maar één auto voor den slagboom staat moet de „tour de Velsen" gemaakt worden. Gaat alles overdag dus vrijwel naar wensch en geeft alleen een al te lange file nu en dan eens reden tot klagen, des avonds is het rij den van bepaalde routes vooral voor wielrijders een puzzle. Dit geldt vooral voor degenen die de Meervlietstraat van Zuid naar Noord be rijden. Ze komen dan voor het stopbbrd, slaan dan, als ze dit niet over het hoofd zien, rechts af en komen dan door den onverlichten weg voor nieuwe moeilijkheden. Maar ook dit wordt verbeterd, want er zijn inmiddels eenige flinke lichtmasten geplaatst. Zoodra deze gereed zijn zullen ook degenen, die voor het eerst met de nieuwe regeling ken nis maken, den juisten weg beter kunnen vinden dan tot nu toe. De verduisteringsoefening. Vrijwilligers zullen alle woningen „op licht" controleeren. Tijdens de luchtbeschermingsoefening op Vrijdag, 14 Juli des namiddags van 1012 uur zullen ongeveer 300 personen (Vrijwilli gers bij den Luchtbeschermingsdienst en leden van de Velser Burgerwacht) hun medewer king verleenen om de oefening zoo goed mo gelijk te doen slagen. Een groot aantal vrijwilligers is aangewe zen om gedurende de oefeningsuren alle wo ningen in de gemeente te controleeren, waar toe de gemeente in pl.m. 70 blokken is inge deeld. De burgerij wordt met nadruk verzocht deze vrijwilligers, die zich beheel belangeloos ter beschikking van den Luchtbeschermingsdient stellen, te helpen in hun taak om gebreken in de liehta'fscherming vain'de woningen te con- stateeren en de bewoners daarop opmerkzaam te maken. Bovendien wordt er nogmaals op gewezen dat men verplicht is mede te werken en zich bij weigering blootstelt aan strafvervolging met ernstige strafbedreiging. Door de geheele gemeente zijn voorts posten opgesteld op gevaarlijke punten, ten einde te voorkomen, dat zich ongelukken voordoen. Wie niet noodzakelijk op straat behoeft te zijn, blijve thuis! DAMMEN. IJMUIDER DAMMERS TEGEN MILITAIREN. In Badhuis List te IJmuiden had een treffen plaats tusschen eenige prominente D.C.IJ'ers en eenige militairen. De D.C.IJ.-voorzitter zette in een kort praatje de voordeelen van het damspel uiteen. Daarna lieten Laros en Dukel eenige fraaie fantasieproblemen zien, die ©en hartelijk HALCYON LIJN Rozenburg 12 van Rotterdam naar Lubec. Stad Schiedam, 11 v. Narvik n. Vlaardingen. Stad Dordrecht, Vlaardingen n. Gothenburg p. 10 Skagen. HOLLAND—AMERIKA LIJN Blommersdijk 12 v. Rott. n. Baltimore. Statendam 11 v. Rott. te New-York. Veendam 11 v. Rott. te New-York. Dinteldijk, Rott. n. Vanc. 10 v. Bermuda. Delftdijk, Rott. n. Vanc. 8 v. Champerico. Lochavon, Rott. n. Vanc. 11 te Newport. Spaarndam 10 v. GaTveston n. Rotterdam. Bilderdijk, Philadelphia n. Rott. via Antw. 11, 250 mijl ZW van Valentia. HOLLAND—AFRIKA LIJN Bloemfontein 12 van Beira te Rotterdam. Nijkerk (uitr.) 11 van Antwerpen p. 12 (v.m.) Vlissingen. Meliskerk (uitr.) 10, 200 mijl Z. v. L. End. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk (uitr.) 11 van Dakar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon 11 van Stamboul n. Izmir. Ariadne 11 van Gdynia naar Kopenhagen. Bacchus 12 v. New-York n. La Guayra. Fauna, Stammoul n. Amsterdam p. 11 Ouess. Nero 10 van Christobal n. Puerto Barrios. Odysseus 11 v. Kopenhagen naar Gdynia. Simon Bolivar 12 van- Curagao n. S. Marta Theseus 12 van Oporto te Amsterdam. Vesta, 12 van Venetië te Triest. Vulcanus 11 van Bari te Catania. Telamon 10 van Philadelphia n. Para. Barneveld 10 van Coi'ral te Tocopilla. Boskoop 9 van Callao te Valparaiso. Breda, Chili n.Amsterdam 9 van Callao - Mars, Rotterdam n. Oran p. 10 Ouessant. Berenice, 12 v. Amst. n. Hamburg. Perseus 12 v. Amst. n. Kopenhagen. Stuyvesant, Amst. n. Barbados 12 v. Dover. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Westland 12 v. Amsterdam n. Hamburg. MEYER CO's SCHEEPVAART MIJ Achilles, Japan n. Rott. 11 v. Singapore. Glengarry, Dairen n. Rott. 11 te Singapore. Glenearn, 10 v. Yokohama n. Rotterdam. Laertes, Amst. n. Java 12 van Suez. Polydorus 12 v. Batavia te Amsterdam. Phrontis 12 v. Hamburg te Amsterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alphacca (thuisr.) 11 v. Rio Jan. Alhena (thuisr.) 11 v. St. Vincent. ROTTERDAMSCHE LLOYD Bi-astagi (uitr.) 11 v. Port Said. Bantam (thuisr.) 11 te Genua. Tapanoeli (thuisr.) vertr. 13 (n.m. v. Lvp. Weltevreden, 12 v. Middlesbro te Rotterdam. Baloeran (thuisr.) 12 te Marseille. I-ndrapoera 12 v. Rotterdam n. Batavia. Soekaboemi (thuisr.) 11 van Padang. Garoet (thuisr.) p. 11 Finisterre. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Johan de Witt (uitr.) 12 van Algiers. Tarakan (kampeerreis) 12 te Merok. Marnix 12 v. Batavia te Amsterdam. Simaloer (thuisr.) 11 van Marseille. Johan van Old. (uitr.) 11 v. Singapore. Poelau Roebiah, (thuisr.) 11 v. Singapore. HAARLEM. 12 Juli. Ondertrouwd 12 Juli: S. Hoffmann en E. A. Richter, R. J. van Roodselaar en J. M. Hoog- lugt, C. V. ten Brink en M. A. L. Jansen; C. Roubos en A. Bernhard; P. C. van Wieringen en A. M. Brouwer; S. Blankert en J. M. Jan- sen; H. W. Wijkhuizen en M. C. Meijerinik; W. Zwart en C. M. de Ligt; J. H. van Enge len en A. C. van der Zijden; J. de Vos en G. Jansen; J. de Lugt en A. Tijdgaat; D. B. H. Kühl en A. R. Glanitzer; A. A. van Hoorik en A. M. Ruijgvoom; F. H. Rijbroek en M. Roelfszema; A. W. Eelman en C. P. Dalebout; J. de Vries en E. M. Dasia. Ondertrouwd 12 Juli: E. A. J. Bronstring en M. E. van Thienen; J. Versterre en P. van der Meer, A. de Kruijff en E. J. van der Mijle; J. H. Ter Meulen en H. Ackermann, W. A. P. Handgraaf en J. E. Walker. Gehuwd 12 Juli: J. A. M. Pinxteren en W. A. Petri; J. Davidse en E. M. Siebert; H. J. Bakker en M. J. J. Horeman; J. H. van Hoof en C. M. van Maris; P. J. Smit en M. Ch. Kors; IJ. Laadstra en G. van Klooster; C. M. M. van Kipshagen en M. D. E. Ronde; J. W. van den Abeele en H. A. Zalm: J. Post en A. C. Zwart; J. Offenberg en E. Gras; M. J. van Noort en A. B. Angene; D. Overdam en M. G. Blok; C. Dollé en M. Schipper; P. J. C. den Burger en A. M. Baaij; A. Braber en J. C. Vrolijks; J. Baas en S. Buurman; G. Koper en D. M. Bodde; J. Sturm en J. M. Stienebos; A. H. Selhorst en Th. de Boorder; J. C. van Beem en W. Harpering; J. F. A. van Leeuwen en H. Monnier; G. de Mon en Th. A. van Burgh; M. Pel en H^ A. van der Hulst. Bevallen9 Juli: K. F. de Bruijn—Klöser, d.; 11 Juli: E. Ch. Nieuwdorp—Rothhaas, z.; J. Gruijters—Deen, d.; H. M. NoleL-Kenter, d.; D. PostVisser, d.; 12 Juli: G. C. Appelman- Appelman, z.; H. Leunk—Bassner, d.; M. A. de Vries—Meuffels. z.; A. Rom—Akkerman, z. Overleden 11 Juli: J- Lans, 79 j.. Maerten van Heemskerkstraat; M. Vromans—Kelting, 63 j., Hazepaterslaan; J. Peetermans, 84 j., Ged. Voldersgracht; G. Koel—Schoehuijs, 61 jaar. Zijlweg.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2