De Haarlemsche Sportweek 9iet sCuUiuysfeest Waardig slot van zeven dagen sportvreugde. DONDERDAG 13 JUDI 1939 De Haarlemsche Sportweek zit er weer op! Zeven dagen lang heeft het Haarlemsche pu bliek, voor zoover het dat tenminste nog' niet gedaan heeft, kennis kunnen maken met een groot aantal takken van sport, die in onze stad zoo intens beoefend worden. De balans is natuurlijk nog niet opgemaakt, maar wij durven wel op het resultaat vooruit te loopen. Dat zal stellig wel precies gelijk zijn aan dat van verleden jaar, toen tal van vereenigingen veel personen als lid mochten inschrijven. Want dat is juist het mooie (en trouwens ook het doel) van de Haarlemsche Sportweek: de geweldige propaganda, die er mee voor de beoefening van de sport ge maakt wordt. Vele jongeren, die nu gezien hebben, welk een prettige geest op verschil lend sportgebied heerscht, en hoe lenig en flink men er van wordt, nemen nu het be sluit om zich aan te melden. Hoorden we Dins dagavond bij den Honkbalwedstrijd Haarlem- The Seagulls, die door een paar duizend men- schen werd bijgewoond, niet een jongeling tegen zijn vriend zeggen: „Wat 'n fijne sport is dat! Daar wil ik méér van weten!" Wethouder A. G. Boes sluit op het „Haarlem" - terrein de Haarlemsche Sportweek 1939. En zoo gaat het natuurlijk met alle takken van sport, die in de afgeloopen week gede-, mohstreerd werden of waarvan demonstraties plaats hadden. Het is dan ook te hopen dat de. Haarlemsche Sportweek, die bovendien zoo veel levendigheid in de stad brengt denkt maar eens aan den mooien optocht van Don derdagavond elk jaar wederom zal worden georganiseerd. Voor de onvermijdelijke kosten behoeft men het gelukkig niet te laten. Het geld, dat noo- dig is, wordt gaarne door de toeschouwers be taald. Ook hier geldt het spreekwoord: „vele. kleintjes maken een groote", want de toe gangsprijs was in den regel zeer laag gesteld, zoodat velen een paar dubbeltjes voor het bij wonen van een interessante sportgebeurtenis over hadden. Het vorig jaar, toen de Sport week voor de eerste maal plaats had, behoef de de Commissie dan ook van de gemeente lijke garantie geen gebruik te maken. En als de voorteekenen niet bedriegen zal er ook nu wel een klein batig saldo zijn. Daarvoor was het noodig, dat vooral het sluitingsfeest door veel publiek moest worden bijgewoond. Om dit te bereiken, was een bij zonder interessant programma samengesteld en wel voor ,,elck wat wils", met als knal nummers Volksdansen onder de beproefde en bekwame leiding van den heer H. J. v. d. Wateren, en de voetbalwedstrijd tusschen het Haarlemsch en een Westelijk Elftal. Welnu, de Commissie heeft niet verkeerd gegrepen: de belangstelling was alleszins bevredigend; alle tribunes op het Haarlem-veld waren tjokvol. Bij het begin van den avond waven o.a. aan wezig de wethouders A. G. Boes en E. van der Wall en de heer M. Woud, waarnemend Com missaris van Politie. Tijdens de atletiekwed strijden kwamen de Burgemeester van Haar lem en Mevrouw, die door de heeren Dr. C. Spoelder en H. L. Warnier naar hun plaatsen werden geleid. Met groote belangstelling heb ben de autoriteiten de verrichtingen op het groene veld gadegeslagen. Korfbaldemonstratie „Oos- ter kwartier"—„Rest van Haarlem". De aandacht van het publiek werd Woens dagavond half acht het eerst gevraagd voor de korfbaldemonstratie tusschen de bekende - Haarlemsche club „Oosterkwartier" en de „Rest van Haarlem". Het was met recht een demonstratie, want het werd een fraai en rustig partijtje korfbal, dat door „Oosterkwar tier" met 10 gewonnen werd, dank zij een doelpunt van Hommers. De aanwezigen gaven blijk, ook dezen tak van sport wel te waar- deeren. Vijftienhonderd duiven losgelaten. Ook de Haarlemsche Bond van Postduiven- liefhebbers heeft van de welkome gelegen heid, door de Commissie voor de Haarlemsche Sportweek geboden, een dankbaar gebruik ge maakt om het Haarlemsche publiek met de postduivensport kennis te laten maken. Toen de Korfbaldemonstratie afgeloopen was werd een convooi van niet minder dan vijftienhonderd duiven als groet aan de be zoekers en aan de deelnemers aan de Sport week losgelaten. Het was een imposant schouwspel; eerst vlogen de gevederde vrien den in een wijden boog over het terrein en toen vlogen ze allemaal in de richting van de stad, een bewijs dat de eigenaren ook zoo goed als allen Haarlemmers waren. Aan de bestuursleden van den Haarl. Bond van Postduivenliefhebbers werd ter herinne ring een vaantje aangeboden. De Athletiekwedstrijden De Roode (Haarlem) loopt de 800 M. in 2 min. 1.4 sec. Zeer verheugend is het, te kunnen melden, dat het ditmaal een Haarlemsche athleet ge weest is, die, wat betreft het athletiekgedeelte van den Sluitingsavond, de beste prestatie van den avond geleverd heeft. Deze eer viel te beurt aan De Roode, in wien Haarlem een 800 M. looper gevonden heeft, die ongetwijfeld de voetsporen zal drukken van zijn groote voorgangers als Hoogerwerf, Tackema, Van der Booren e.a. in 2 min. 1.4 sec. won hij de race met verbluffend gemak. Alleen de A.A.C.'er Middelkoop kon hem nog eenigszins volgen tot op een 250 M. Daarna maakte hij zich los van hem, en zette in een goed tempo door, waar door het hem lukte bovenvermelden goeden tijd te maken. Middelkoop moest inmiddels nog alle moeite doen, zich De Roy van Zuyder- wijn van het lijf te houden. In één adem met De Roode mag zijn club genoot Koopman genoemd worden, die de 1500 M. won in een tijd van 4 min. 13.2 sec., waar door hij momenteel in Nederland, wat den tijd betreft, als nummer twee genoteerd staat na den recordhouder De Ruyter. Ook Visser van Holland maakte een besten indruk. De goede tijd is voor een deel ook te danken aan Berk houwer (Alkmaar), die voor een hoog aan- vangstempo zorg droeg, waarvan hij tenslotte zelf het slachtoffer is geworden. Op -de sprintnummers ontbraken wel eenige bekende namen, maar toch was de 100 M. zeer fraai. De Holland-man Nota heeft hard moe ten vechten voor de overwinning. Zoowel Grij seels (P.P.) als zijn-clubgenoot Knuttel gaven hem slechts zeer weinig toe. Bij de 400 M. voor Haarlemmers leverde de Haarlem-voetballer Visser een „athletische" prestatie, door op zeer energieke wijze een tijd van 54.6 sec te doen noteeren. Ook de tijden van G. van Balen Blanken en den Bloemen daler Van Schalie mogen er wezen, n.l. 56.2 sec. en 56.3 sec. Bij de dames trad, evenals verleden jaar de ploeg van de B.G.V. weer op den voorgrond. Mej. Berendes en mej. Boorsma, beiden van de B.G.V., bezetten de eerste plaatsen op de 100 M., terwijl ook de 4 x 100 M. in de wacht werd gesleept. Bij de heeren werd dit nummer gewonnen door de A.V. '23, die echter versterkt was met Grijseels. De Haarlem-ploeg moest hier, doordat haar tweede looper een spier verrekte, van verde ren strijd afzien. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Finale 100 M. Dames: 1. F. Berendes B.G.V. 13,2; 2 T. Boorsma B.G.V. 13,4; R. A. Bolwidt Gita. 13,4. 100 M. Heeren. Ie serie: 1. W. Nota, Holland 11; 2. D. L. Martini V. L. 11,2; 3. Van Leeuw- arde A.A.C. 11,5. 2e Serie: 1. J. Grijseels, Pro Patria. 11,1; 2, A. Knuttel, Holland 11,1; 3. A. Schaap, Haarlem 11,4. 3e Serie: 1. B. Heyn, A.V. '23 11,2; 2. E. Spaak, A.A.C. 11,2; 3. Noordhoek, V. L. 11,3. 400 M. voor Haarlemmers. Ie serie: 1. G. C. v. Balen Blanken, Haarlem 56,2; 2. C. v. d. Schalie, Bloemendaal 56,3; 3. D. Jordens, N.A. S.B. 57,2. 2e Serie; 1. M. Visser, Haarlem 54,6; 2. Van Esveld, Bloemendaal 57,7; 3. Van Gooi, Haar lem 57,8. 400 M„ H.A.V. Haarlem: 1. H. Kok, Haarlem 54; 2. C. Lamoree 55,2; 3. H. Bocage 56,6. 100 M. Finale. H.A.V. Haarlem: 1. H. de Ronde 11,8; 2. V. Mans 12; 3. H. J. v. d. Put ten 12,1. 100 M. Finale Heeren: 1. W. Nota, Holland 11,1; 2. J. Grijseels, Pro Patria 11,1; 3. A. Knut tel, Holland 11.2. 1500 M.: 1. J. Koopman, Haarlem 4 min. 13,2; 2. A. Visser, Holland 4 min. 15,6; 3. Van Houtert V. L. 4 min. 20,6. 800 M.: 1. J. A. A. de Roode, Haarlem 2 min. 1,4; 2. G. Middelkoop, A.A.C. 2 min. 3,4; 3. J. de Roy van Zuydewijn 2 min. 3,5. 4 x 100 M. estafette Dames: 1. B.G.V. 53,3; 2. G.I.T.A. 55; 3. Rapiditas 57,2. 4 x 100 M. estafette Heeren: 1. A.V. '23 44,3; 2. V. L. 44,4; 3. A.A.C. 45. De Volksdansen. Een der aardigste nummers van het pro gramma waren ongetwijfeld de Volksdansen onder leiding van den heer H. J. v. d. Wate ren. De dames en heeren werden doc>r een ac cordeonspeler, die daartoe bij de microfoon plaats had genomen, op voortreffelijke wijze geleid. De volgende dansen werden vertoond: „!Mona's Delight (Engeland), „Geestlander Quadrille (Duitschland) en „Schwedisch Schottisch" (Zweden). Het bleek, dat deze levendige, maar moeilijke dansen uitstekend ingestudeerd waren. Na eiken dans weerklonk dan ook een klaterend applaus. De heer v. d. Wateren verdient lof voor de wijze, waarop hij dezen sluitingsavond met zijn staf heeft opgeluisterd. Ook zij ontvingen uit handen van den heer G. Voogd herinneringsvaantjes. Voetbalwedstrijd Haarlemsch Elf tal—Westelijk Elftal. De volgende elftallen kwamen onder leiding van scheidsrechter Twisterling tegenover el kaar: Haarlemsch elftal: Michel, Van Gooi, Zandstra, De la Mar. Schij venaar, Van Olphen. De Winter, Balvers, Woudenberg, Smit, Sterk. Westelijk elftal: Bergman, De Boer, Elswijk, Schreuder, Willems, (BI. W.), (Sparta), (U.V.V.), (D.H.C.), ('t Gooi) Steger, Paulus, Paulus, (BI. Wit), (S.V.V.), (S.V.V.), Slot (BI. Wit), v. Stokken (D.W.S.), Pino (U.V.V.), Het begin gaat gelijk op; een hard schot van Sterk verdient Vermelding; het gaat echter langs het doel. Bij het Westelijk elftal zijn vooral de vleu gelspelers actief: als Willems goed voorzet is Bergman naar binnen geloopen, maar zijn kopbal ketst tegen den paal. Aan den anderen kant kopt Smit een voorzet van Sterk in, maar Pino redt vallende. De strijd is rijk aan gevaarlijke momenten want als Michel uit zijn doel is geloopen schiet Bergman in. maar op het laatste moment voorkomt Van Gooi een doelpunt. Direct hierna brengt Michel redding door zich op den bal te laten vallen. Als Zandstra even treuzelt, is Elswijk hem te vlug af; hij gaat recht op Michel af en geeft aan de bezoekers de leiding (01). Een hard schot van De Boer stopt Michel vallend, maar kort hierna is het Bergman, die een voorzet van Willems in schiet (02». De gastheeren komen nu meer in den aanval; spoedig scoort Smit tegen (1—2). Direct na het begin in de tweede helft pakte het Westelijk elftal energiek aan; de verde diging der gastheeren moet er herhaaldelijk aan te pas komen. Een hard schot van Schreu der krijgt Michel niet klemvast, maar de toe- loopende Elswijk trapt het leder tegen den paal. Na een vrijen trap, goed door Smit ge nomen, scoort De Winter een mooi doelpunt, maar hij veroorzaakte een vrije trap, zoodat het niet werd toegekend. Beter lukt dit bij het Westelijk elftal; als Zandstra valt, neemt Elswijk den bal met de hand mee. Dit ontgaat den scheidsrechter: de stand wordt 13. De Haarlemmers geven zich niet gewonnen; als Smit er met een hard schot 23 van heeft gemaakt kwam er zelfs nog spanning. Het was een slot van de Sportweek dat pakte. De officiëele sluiting. Het was ook goed gezien van den samen steller van het programma, om de officieele sluiting van de Sportweek niet aan het einde van den sluitingsavond te doen plaats hebben want na afloop van den voetbalwedstrijd zou de belangstelling daarvoor stellig niet groot zijn geweest. Het gebeurde thans te half tien, na de eerste helft van den voetbalwedstrijd: dus toen alle bezoekers nog aanwezig waren en toen de honderden turnsters en turners tot dicht voor de oyerdekte tribune waren opgemarcheerd. Wethouder A. G. Boes kreeg het woord voor de sluitingsrede. Rij herinnerde er aan, dat hij het vorige jaar de verwachting had uitgesproken, dat de toen voor het eerst gehouden Sportweek door meerdere zou worden gevolgd Deze verwach ting is in vervulling gegaan; we kunnen nu gelukkig vaststellen, dat de tweede Sportweek een even groot succes is geworden als de eer ste. De hoofdbedoeling was de beoefening van de sport in al haar vormen te propageeren, een doel, dat ongetwijfeld werd bereikt, aldus spr. De deelnemende vereenigingen hebben ieder op eigen terrein getoond, waartoe oefe ning kan leiden. Zij hebben ons gewezen op den invloed van de sport op de ontwikkeling van het lichaam. Voor deze prachtige propa ganda komt aan alle deelnemende vereeni gingen en aan de deelnemers persoonlijk een woord van warmen dank toe. Er was ook vooruitgang, in vergelijking met het vorige jaar. Deze vooruitgang bleek reeds bij den indrukwekkenden optocht, die bij allen, dw hem zagen voorbijtrekken, een indruk ach terliet van frischheid, opgewektheid, schoon heid en orde. Doch ook de overige demonstra ties slaagden uitstekend. En dit alles heeft zich mogen verheugen in de op zoo sympa thieke wijze tot uiting gebrachte belangstel ling en bewondering van de Haarlemsche bur gerij. Namens het gemeentebestuur wil ik dan ook onze waardeering en erkentelijkheid uit spreken voor de inspanning en den tijd, die velen beschikbaar stelden om dit sportfeest te doen slagen. Laat deze sportweek voor velen een opwekking zijn geweest, om niet langer afzijdig te blijven, doch zich te voegen in de reeds groote gelederen van sportbeoefe naren. De tweede Haarlemsche sportweek is straks geëindigd. Moge zij door meer worden gevolgd en zoo worden tot een jaarlijks terug- keerend Haarlemsch sportfestijn van groote beteekenis!(Luid applaus). Dat voor den sluitingsavond van de Haarlemsche Sportweek op het „Haarlem"- veld een buitengewoon groote belangstelling bestond, bewijst wel deze foto. Onze fotograaf nam de foto tijdens de volksdansen onder leiding van den heer H. J. v. d. Wateren. Dr. C. Spoelder beantwoordde namens het Uitvoerend Comité de sympathieke rede van wethouder Boes op geestige wijze. Hij zou het kort doen, „want", zei hij, „het wordt een beetje dampig en ik zou niet gaarne willen dat de turnstèrs en turners, die hier zoo keurig staan opgesteld, kou zouden vatten. Ons Comité is zeer dankbaar, dat de Burge meester de vorige week de Sportweek wilde openen en dat wethouder Boes die op dezen avond officieel heeft willen sluiten. Ik dank allen die zich voor deze Sportweek verdien stelijk hebben gemaakt en er zich voor hebben einteresseerd, van onzen Burgemeester af tot den eenvoudiger, werkman, die geholpen heeft het terrein in orde te maken, en tot de leden van den Ongevallendienst. Zij allen hebben nuttig werk verricht. Onze dank gaat ook uit naar de deelnemers aan de Sportwek, zonder wie het feest immers niet geslaagd zou zijn. Zeker, er zijn organisatorische fouten ge maakt, die aan de Commissie echter veel ge leerd hebben; zij zal er een volgenden keer stellig haar voordeel mee doen. Wij hopen, dat het volgend jaar nog meer takken van sport gedemonstreerd zullen worden, o.a. de ruitersport, die er ook bij hoort. En tenslotte hopen wij, dat er onder de verschillende sportbeoefenaren meer eenheid zal komen, speciaal wat de wielrijders betreft. Het zal ons een groot plezier doen, als ze het volgend jaar allemaal meedoen. De Sportweek zal er doc-r op een hooger plan komen. Het moet zóó worden dat men in andere steden, wat een heid en eendracht betreft, een voorbeeld aan de Haarlemsche Sportweek zal nemen. Ik dank u namens de Commissie allen hartelijk voor uw medewerking". (Langdurig applaus). De laatste turndemonstratie Na de eerste helft van den voetbalwedstrijd was de beurt aan de gymnasten van den Ken- nemer Turnkring. Vijfhonderd dames, heeren. jongens en meisjes zouden aldus het programma dit nummer verzorgen, maar de animo was van dien aard, dat dit getal ruimschoots over schreden werd, zoodat de massale indruk aan beteekenis won. Het nummer dat zou worden uitgevoerd, bestond uit de „Arnhemiania" d. z. de op speciale muziek ontworpen K. N. G. V.-series oorspronkelijk dienende voor de Pinkster- Bondsfeesten te Arnhem. Onmiddellijk nadat de voetballers het ter rein hadden verlaten, marcheerde in de ko lommen verdeelde stoet van de zijde van de Jan Gijzenvaart het werkterrein op. Onder leiding van den heer C. Th. Smal (de al- gemeene regeling was in handen van den heer B. J. Wieland Los) werd daarna de serie volle dig uitgevoerd. De verschillende kolommen (zes in getal) werkten daarbij afzonderlijke oefeningen af voor dames, meisjes, jongens en heeren, zoodat door de tegenstellingen een bijzonder effect kan worden versregen. Het resultaat werd nog vergroot door de belichting die juist vóór den aanvang van de oefeningen ontstoken was. Ongetwijfeld is de uitgevoerde serie vrije oefeningen van groot lichamelijk nut, maar hier trad voor het publiek uiteraard de „show" op den voorgrond. Welnu ook in dit opzicht voldeed het nummer uitstekend en het daverende applaus'* dat op de serie volgde, getuigde daarvan. De algemeene waardeering voor het prachtige werk van de gymnasten bleek nogmaals, toen de kleurige K.T.K.-stoet onder den afmarsch de tribunes passeerde. Een woord van lof aan den algemeen leider, den heer B. J. Wieland Los, is hier zeker op zijn plaats. Verwachting geldig van hedenavond tot mor- genavond ongeveer 19 uur: Aanmerkelijke stijging van temperatuur. Morgen overdag geleidelijk toenemende bewolking. Droog weer. Zwakke tot ma tigen wind uit Zuidelijke richtingen. HOOG WATER TE IJMUIDEN Vrijdag v.m. 0.22 uur; n.m. 12.56 uur. Zaterdag v.m. 1.17 uur; n.m. 1.48 uur. Zondag v.m. 2.05 uur; n.m. 2.36 uur. TEMPERATUUR ZWEMBAD: Heerenduinen: lucht 60 F., water 66 F. Spelling. Wij hebben Woensdag reeds melding ge maakt van de Koninklijke Besluiten betref fende de reeds aangekondigde wijzigingen in de spelling. Deze Koninklijke Besluiten wor den 1 September a.s. van kracht. Zij betreffen de schrijfwijze van de Neder- landsche taal bij het eindexamen der gymna sia, het examen vermeld in artikel 12 der Hoogeronderwijswet, de eindexamens van de openbare en aangewezen bijzondere hoogere burgerscholen B en de examens ter verkrij ging van de akte van bekwaamheid als onder wijzer en als hoofdonderwijzer. Verder bij de examens der openbare en aangewezen bijzon dere hoogere burgerscholen A; bij de staats examens hoogere Burgerscholen A en B, terwijl verder K.B. 368 de wijziging regelt van het leerplan voor de gymnasia en dat voor de openbare H.B.S. A en B. De besluiten bepalen de volgende wijzi gingen. Bij het schriftelijk werk volgt de adspirant de schrijfwijze volgens De Vries en Te Win kel, evenwel met inachtneming van het on derstaande: 1. De e wordt in open lettergrepen niet verdubbeld. De ee blijft echter aan het einde van een woord, alsmede in afleidingen en samenstel lingen van woorden op ee. Als samenstellin gen van woorden op ee worden ook be schouwd samenstellingen, waarvan het eerste lid, op een ee-klank uitgaande, niet of niet meer als afzonderlijk woord voorkomt; 2. De o wordt in open lettergrepen niet verdubbeld. De oo blijft echter voor ch in de woorden: goochelen, goochem, loochenen, alsmede in hun afleidingen en samenstellingen; 3. Sch wordt alleen daar geschreven, waar de ch gesproken wordt. De ch blijft echter in het achtervoegsel isch 4. De verbuigingsuitgangen e en en van het lidwoord een, van geen en van de bij voeglijk gebruikte bezittelijke voornaamwoor den mijn, mv, zijn, hun, haar, mogen worden weggelaten, behalve in staande uitdrukkingen als Hare Hoogheid,.te zijnen huize, en in bij zondere taal en bijzonderen stijl. 5a. De schrijfwijze der namen van publiek rechtelijke lichamen blijft onveranderd, zoo lang niet langs wettelijken weg tot verande ring is besloten. De regels 1 tot 3 worden derhalve op deze namen niet toegepast; b. Op aardrijkskundige namen, die geen aanduiding zijn van een publiekrechtelijk lichaam, mogen de regels 1 tot 3 worden toe gepast; dit geldt ook evenwel met over eenkomstige toepassing van het onder c be paalde voor de bijvoeglijke naamwoorden, al of niet van een aardrijkskundigen naam afgeleid, die als afzonderlijk woord deel uit maken van zoodanige aardrijkskundige na men; c. In woorden, die van aardrijkskundige namen zijn afgeleid, en geen deel uitmaken van een aardrijkskundigen naam, volgt het achtervoegsel de regels 1 tot 3. Het grond woord of het gedeelte daarvan, dat in de af leiding voorkomt, behoudt den vorm, dien het volgens het onder a en b bepaalde heeft, evenwel met dien verstande, dat de regels 1 tot 3 worden toegepast op den klinker van de lettergreep, die onmiddellijk aan het achter voegsel voorafgaat. In afleidingen van aardrijkskundige namen, die volgens het onder a en b bepaalde sch aan het einde behouden, blijft ssch bewaard; d. Namen en landen, zeeën, rivieren, ste den enz. in het buitenland, waarvoor men in Nederland een eigen benaming heeft, alsmede hun afleidingen, volgen de regels 1 tot 3. MARKTBERICHTEN. Noteering van den 12en Juli 1939. Spinazie per kist 2040 Postelein per kist 1424 Andijvie per kist 3045 Wortelen per bos 35 Bieten per stuk 2 Komkommers per 100 2—5 Aardappelen, klei per K.G. 25 Peulen per Kilo 12—18 Doppers per Kilo 310 Capucijners per Kilo 1014 Raspers per Kilo 10—14 Tuinboonen per K.G. 14 Snijboonen per K.G. 30 Heerenboonen per K.G. 32 Roode kool per 100 8 Bloemkool per 100 615 Uien per bos 3 Sla per 100 krop 502 Rabarber per 100 bos 35 Pieterselie per kistje 14 Selderie per kistje 10 Bessen, roode, per Kilo 20 Frambozen per doosje 20 Besse, roode per Kilo 20 Kruisbessen per slof 65 De verduisteringsproef van morgenavond. De commandant van de positie IJmuiden deelt ons het volgende mede: In verband met de te houden verduisterings oefening op 14 Juli a.s. kan van 22 tot 24 uur op het volledig branden van de sluis-, kanaal- de havenverlichting te IJmuiden geen staat worden gemaakt. Het in- en uitloopen van de havens, als mede het passeeren van de Velserbrug is ge durende dien tijd niet aan te raden, aange zien er van 23 tot 24 uur niet zal worden geschut. DE ZANGHULDE VAN HET CENTRAAL ORANJECOMITé. Men vestigt onze aandacht er op, dat de repetities voor de zanghulde van het Centraal Oranjecomité niet plaats hebben op Maan dag- en Dinsdagavond, maar op Maandag- en Donderdagavond .WILHELMINA" BRACHT EEN SERENADE. De Chr. Muziekvereen. „Wilhelmina" bracht Dinsdagavond een serenade aan het echtpaar Kalkman in de Breesaapstraat, waar het echt paar zijn 45-jarige echtvereeniging vierde. Vele belangstellenden hebben deze huldiging, die door het echtpaar zeer op prijs werd ge steld, bijgewoond. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt: Delft LTm. 17. Vangst: 4.30 zeekisten haring, 25 zeekisten makreel. 80 m. diversten. Knikker IJm. 4. Vangst: 250 m. diversen, 200 st. stijve kabeljauw. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn vertrokken: Petten IJM 49, Adelante IJM 19. Bloemen daal IJM 71, Prinses Beatrix, IJM 117, Cor nells IJM 15, Haarlem IJM 9, Flamingo IJM 25, Uiver IJM 384, Norma Maria IJM 6, Utrecht IJM 73. Laatste 3 trawlers zijn eenigen tijd uit de vaart geweest. BESOMMINGEN. Trawlers: manden: 390 Silvain, IJM 1162530 445 Caroline, IJm. 26 2670 400 Ewald, IJm. 48 1890 Loggers: RO 9 940; SCH 107 1170; KW 28 780; KW 134 370. MARKTBERICHT Tarbot 7044 ct. per KG. Tong 160—92 ct. per KG. Heilbot 106 ct per K.G. Griet 28—14 per KG. Zetschol 2319 idem. Kleinschol 2511 idem. Bot 13.50—6 idem. Schar 83.10 idem. Tongschar 2616.50 idem. Poontjes 4.201.40 idem. Groote schelvisch 15 idem. Middel schelvisch 1311.50 idem. Kleinmiddel schelvisch 11.509.10 idem. Kleine schelvisch 96.20 idem. Groote gul 9—8.20. Kleine gul 8.106 idem. Makreel 107.50 idem. Versche haring 86 idem. Kabeljauw 44—22 per 125 KG. Vleet 0.30 per stuk. Koolvisch 0.600.33 per stuk. AGENDA VOOR BEVERWIJK DONDERDAG 13 JULI N. A. S B.-terrein, Munnikenweg: Circus Strassburger, 8 uur. VRIJDAG 14 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Filmstudio-ge heimen" en „De pokerspeler van Wyoming", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De vlucht der verlorenen" en „Het. dubbele huwelijk", 8 uur. W. B. Theataer, Peperstraat: Duistere mach ten" en „Vrouwen onder verdenking" 8 uur. N. A. S B.-terrein, Munnikenweg: Circus Strassburger, 4 en 8 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3