Charlie Mc. Carthy en Edgar Berger in „Studio-geheimen". (Luxor Theater, Beverwijk.) De geheimen van de studio. Kleurenfilm in Luxor. Deze week vraagt het Luxor Theater de be langstelling voor de in technicolor opgenomen film „Filmstudio-geheimen", waarin Adolphe Menjou, Andrea Leeds, Kenny Baker, de Ritz Brothers en de pop van buikspreker Edgar Bergen, Charlie McCarthy de hoofdrollen vervullen. De films van den Hollywoodschen producent, Oliver Merlin, hebben steeds minder succes bij het publiek. De mensehen lachen, waar ze hui len moeten. Oliver begrijpt er niet van, totdat hij bij een buitenopname twee meisjes critiek hoort uitoefenen op het spel van Olga en de onzinnige dialogen en hoort, dat zijn films natuurlijkheid en menschelijkheid missen. Oliver enga geert thans Hazel als „Miss Humania" en zij moet hem advies ge ven of een verhaal menschelijk blijft of over dreven wordt. Op zekeren avond gaat Hazel, een „hamburger" eten in een vroegeren trein wagon. De eigenaar van dit origineele restau rant, Danny Beacher, is een aardige jonge man, die dadelijk zijn hart verliest aan Ha zel. Danny vertelt haar, dat hij naar Holly wood gekomen is om door zijn stem aan de film te komen en toen dat niet lukte, was hij deze zaak begonnen. Hazel, die ook Danny erg aardig vindt, tracht een middel te vinden om den jongeman te doen slagen. Zij weet ten slotte Oliver attent te maken op Danny's zang. Deze geeft toe, dat de jongeman een goede stem heeft en aangezien ook het uiterlijk in orde is, wordt Danny voor een hoofdrol ge- engageerd. Hij belooft een sensatie te wor den. Oliver weet nog steeds niet, dat Hazel en Danny elkaar kennen en ook Danny weet niet dat Hazel bij Oliver in dienst is. Als hij dat eindelijk te weten komt, denkt hij er heel iets anders van en hij wil niets meer met Ha zel te maken hebben. Oliver komt er achter, dat Hazel verliefd op Danny is. Hij wil haar echter zelf trouwen en dreigt Danny uit de film te knippen als Hazel zijn vrouw niet wordt. Het meisje wil Danny's carrière niet breken en stemt toe. Na de laatste opnamen van de film zijn allen vereenigd in Oilver's huis en ook Danny komt, met een schaar, die hij den producent overhandigt. De machtige filmproducent begrijpt dan dat hij geen kans meer heeft en hij kondigt dan de verloving van de jongelui maar aan, die door de heele troep van de film „De vergeten dans" welker productie thans geen geheimen meer voor ons heeft, opgewekt wordt gevierd. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond: „De pokerspeler van Wyoming", naar het boek van Zane Grey. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. VRIJDAG. Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 12.20 Keu len; 12.55 Brussel Ned.; 2.20 Nationaal program ma; 4.45 Keulen; 5.20 Parijs; 6.35 Keulen; 7.20 Brussel Ned. 7.50 Diversen; 8.30 Keulen; 9.50 Brussel Fr.; 10.20 Brussel Ned.; 10.45 Nationaal programma; 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned.; 10.35 Londen Reg.; 5.20 Nationaal programma; 6.50 Londen Reg.; 7.20 Nationaal programma; 10.05 Londen Reg.; 10.20 Nationaal programma; 10.45 Lon den Reg. Lijn V: Diversen. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenvelling. Spinazie per kl. kist 3046 Postelein per kl. kist 1826 Sla per 100 krop f 0.501 60 Andijvie per 100 0.801.30 Wortelen per bos 35 Rabarber per bos 24 Selderij per bos 1V»2 Pieterselie per bos 1IV2 Aardappelen (klei) per kg. 34.10 Tomaten per kg. 810 Waspeen per kg. 2V23V2 Bloemkool I per stuk 812 Idem II 35 per stuk Komkommers I per stuks 34 Idem II per stuk 22V» Snijboonen per kg. 2530 Dubb. boonen per kg. 2532 Doppers per kg. 814 Raspers per kg 1216 Capucijners witte per kg. 1013 Idem bruine per kg. 1014 Peulen per kg. 1220 Tuinboonen per kg. 25 Aardbeien per doosje 1014 Idem per slof 75105 Frambozen per doosje 1015 Roode bessen per slof 4550 Zwarte bessen per slof 951.30 Kruisbessen per slof 4555 Circus Strassburger handhaaft zijn traditie. Een zeer talrijk publiek heeft Woensdagavond drie uur lang genoten van het uitstekende pro gramma, dat circus Strassburger tijdens deze vierde rondreis door ons land biedt, in een vlot tempo, dat slechts bereikt kan worden; wan neer de organisatie volkomen klopt, werd hoog staande circuskunst te genieten gegeven. De Strassburgers zijn vanouds bekend als circus- menschen, die aan de paardenidressuur een voorname plaats inruimen welnu, deze familie traditie wordt door de gebroeders Strassburger, die thans over deze groote onderneming de directie voeren, voortgezet. De prachtige, uitge breide collectie paarden is terecht de trots van circus Strassburger. Men heeft ze bij tientallen in de manége gezien, keurig verzorgd en met groote vakbekwaamheid gedresseerd. De heer Jean Strassburger weet met dit temperaments volle materiaal uitstekend om te gaan. Hij doet zijn werk rustig en beheerscht en de dieren reageeren stipt op zijn aanwijzingen. Te midden van deze mooie paarden maken de vier Frie- sche volbloeds, die tijdens de tourné van 1937 in Leeuwarden waren aangekocht een heel bij zonder figuur. De gitzwarte Friezen met hun prachtige manen en goed gedragen staarten deden hun werk voortreffelijk. Dit viertal vormt inderdaad een klasse apart en het is tevens een levende propaganda voor ons Friesche stam- boekpaard. Regina Strassburger reed op „Kobold" hooge- school, een programmanummer, dat nog niets van zijn bekoring Heeft verloren. Ook het werk van de vier Kayes wekte veel bewondering. Ze gaven voortreffelijk jockey werk. Solewitch bracht vijf tijgers voor. De dieren zagen er prachtig uit. De dompteur werkte rus tig, zonder de „drukte", die men nog al eens bij dit toch altijd gevaarlijke en riskante num mer ontmoet. De groep bleek goed gediscipli neerd te zijn. Er was natuurlijk wel eens een grauw en een slag in de lucht, maar dat is dan het tikje sensatie, dat het publiek nu eenmaal gaarne verlangt. Wij hebben menigmaal zeeleeuwen in een circus zien optreden, maar wat Elsa Wallenda met deze luidruchtige waterbewoners jheeft weten te bereiken was in menig opzicht nieuw. Het publiek had er veel waardeering voor, even als voor de olifanten, die hun werk ook al feil loos verrichtten. Op het gebied van acrobatiek, jongleeren, trapezewerk enz. heeft men eveneens de volle maat gehad. Aziaten, Lethlanders, Scandina- viërs en Nederlanders gaven knappe prestaties te zien. Ook dit onderdeel van het programma stond op hoog peil. Het is ondoenlijk dit alles afzonderlijk te bespreken. Toch willen wij even afzonderlijk de aandacht vestigen op het ver bluffende werk van Maximilian Truzzi, die den titel van „koning der jongleurs" wel verdient. Hij ontpopte zich als een artist van groot for maat. Met verbazingwekkende handigheid en nooit falende zekerheid verrichtte hij zijn moeilijk werk. Hem viel een zeer langdurige ovatie ten deel. Te ruim elf uur was de voorstelling geëin digd. Het publiek heeft een uitstekenden in druk van circus Strassburger meegenomen en dat zal zijn invloed bij de volgende voorstellin gen wel doen gelden. Een dergelijk goed circusprogramma heeft men inderdaad in geen jaren gezien. Aanbesteding pompgebouwtje. De directeur van Openbare Werken heeft aanbesteed den bouw van een pompgebouwtje op een terrein aan de Ringvaart. Ingeschreven' werd als volgt: J. de Vries 1447; H. Bruin 1415; J. P. Boot, Velsen-Noord, 1385, fa. Lokhorst en Welagen 1185; fa Gebr. Schram 1165; J. M. Tromp 995; J. Kalf 740; fa. Van Minnen en Smit 625. De gunning is aangehouden. Als wouwen onder verdenking staan. De strijd tegen de criminaliteit. Het W. B. Theater brengt deze week aLs hoofdnummer ..Vrouwen cnder verdenking" met Warren William en Gail Pat-riek in de hoofdrollen. De officier van justitie Jim Stowell staat wijd en zijd bekend als een man. die zonder mededoogen vonnis wijst en in opzienbarende moordzaken maximumstraffen oplegt, zonder de somwijlen van menschelijk standpunt be keken verzachtende omstandigheden in aan merking te nemen. Hij geeft zich geheel aan zijn veelomvattende taak en heeft gezworen, de criminaliteit tot het uiterste te bestrij den, Stowell's vrouw Lucy, die haar man slechts bij uitzondering ziet en hunkert naar een weinig je toena dering van zijn kant, heeft vriendschap gesloten met den student Phil en diens verloofde Elizabeth. De aanwezigheid van den jongeman is voor haar een welkome afleiding in een van huise lijk leven gespeend bestaan. Groot is haar vreugde dan ook als Jim aankondigt dat zij beiden op reis zullen gaan. Een plotselinge gebeurtenis werpt alle scboone plannen ech ter in duigen. Een man, Shaw Mc. Allen, wordt verdacht van moord c<p zijn vrouw, het bureau van den officier binnengebracht en Stowell belast zich met het onderzoek. Met tact en beleid kreeg Stowelll een volkomen open hartig relaas van den man, die bekende, dat hij zijn vrouw uit jaloezie doodde. Het geheele verhaal komt hem voor als een onzinnig samenraapsel van sen timen teele nonsens om een misdaad goed te spreken. Stowell's fel requisitoir tegen den reeds murw geslagen beklaagde op den eersten dag van het proces, sorteert het noodige effect en de officier van justitie verlaat als overwin naar de zaal en begeeft zich afgemat naar huis, waar hij Lucy en Phil in een ernstig ge sprek gewikkeld ziet. Het gezicht van deze twee personen doet hem uit jaloezie zijn vuur wapen grijpen. Op thet punt om den haan over te halen, komt Stowell met een schok tot zichzelf. Mc. Allen's bekentenis schiet hem te binnen en bedenkt dat hij zich in een zelfde situatie bevindt als de verdachte. De tweede dag van het proces wordt dan ook een sensatie. Stowell, de openbare aan klager met het hart van graniet, doet in een van opwinding gonzende rechtszaal mede- deeling van het ongekende feit, dat hij cm zekere redenen de aanklacht in verzachten den vorm wenscht in te dienen. Openhartig vertelt hij dat een persoonlijke ervaring heeft bewerkstelligd dat zijn visie op het door Mr. Allen gepleegde misdrijf nu een radicale ver andering heeft ondergaan en hij verzoekt den rechter, den toch reeds zwaargetroffen man met clementie te behandelen. Het andere hoofdnummer is „Duistere machten", met James Cagney. De piloot van de mijnen. De gevaren van de lucht. „De vlucht der verlorenen" is de nieuwe hoofdfilm van het Kennemer Theater in de komende bioscoopweek. In deze spannende film spelen Chester Morris en Whitney Bourne de hoofdrollen Aan den inhoud hebben wij het volgende on- leend: Tengevolge van dronkenschap is de vlieg vergunning van George Wilsoii ingetrokken. Nagenoeg aan den grond accepteert hij een telegrafische aanbieding uit Zuid-Amerika, om daar als piloot dienst te nemen op de Trans Andean lijn. Lee, zijn vrouw, staat er op hem daarheen te vergezellen. Te bestemder plaat se, Belgado in Peru, aangekomen, is George verslagen over het geen hij daar vindt. De plaats bestaat uit een stelletje oude schuren; de vliegmachines zijn oude. wrakken, terwijl het bergachtige terrein waarover gevlogen moet worden om levensmiddelen en materiaal naar de mijnen te vervoeren, buitengewoon gevaarlijk is. Bovendien blijken al de piloten uitgestcote- nen te zijn, die nergens anders meer een baan kunnen krijgen, een feit, waarvan de eigenaar van de luchtlijn Ellis, maar al te veel profijt trekt. Ellis weigert George's verzoek hem geld voor te schieten om zijn vrouw terug te sturen. Als George terugkeert van zijn eerste vlucht met den chef-piloot Smith, blijkt het, dat hij zich bedronken heeft. Na een week wordt George overgeplaatst op de berglijn en begeleid door Hanson in een andere machine, vertrekt hij naar de mijnen. Tijdens de vlucht verongelukt Han son, doch George bereikt veilig de mijnen. George komt zeer geïrriteerd terug en maakt ruzie met Lee, die probeert hem van zijn drin ken af te houden, maar het helpt niet. Als de tijd gekomen is voor zijn volgende vlucht is George weer dronken en na hem zijn gedrag bitter te hebben verweten, gaat Hilton in zijn plaats vliegen. Hilton verongelukt met deze machine die George had moeten besturen. Het happy-end in deze rolprent, dat wij hier niet willen verklappen, is nu niet ver meer af, maar voor het zoover is, hebben de toeschouwers al weer eenige vliegtuigen zien verongelukken. Het tweede hoofdnummer is de komische rolprent „Het dubbele huwelijk" met Errol Flyirn en Olivia de Havilland in de hoofd rollen Een beeld uit de film „Duistere Machten", (W. B. Theater, Beverwijk.) Driehonderd ballons de lucht in. De Winkelierscombinatie „Plan West" heeft Woensdagmiddag den door haar aangekondig- den ballonwedstrijd doen houden. Zoo'n wed strijd is voor de jeugd altijd een attractie en zoo waren er ook nu wel 300 jongens en meis jes. die voorzien van „Plan West-ballons" hun kansen op de uitgeloofde prijzen kwamen ver dedigen. Sommigen kwamen zoover niet, want een aantal ballons ontplofte nog voor de groote reis naar onbekende oorden was aangevangen. Het evenement van den middag was natuurlijk de massale opstijging van alle ballons. De vreugde was maar van korten duur, want spoedig waren de honderden ballons, voortge dreven door den wind, uit het gezicht verdwe nen. En nu moeten de deelnemers maar gedul dig afwachten tot de berichten van de daling bij het bestuur zijn ingekomen. Vaardigheidsproeven voor de schooljeugd. ATHLETIEK. Zondag 6 Aug. zullen door de R.K. Voet- balvereeniging A.D.O. onderlinge sportwed strijden worden georganiseerd. Er zal een z.g. zevenkamp worden gehouden, die zal bestaan uit de volgende nummers: 80 meter hardloo- pen, vèrspringen, dcelschieten, inwerpen, vèr- trappen, baldribbelen, raak den paal. en hoogspringen. De inschrijving voor deelneming opengesteld tot Zondag 30 Juli a.s. wordt In de zaal en op het sportveld. Voor de vaardigheidsproeven, die in het Gem. Sportpark en in het gymnastieklokaal aan het C. H. Moensplein zijn afgenomen, slaagden: Jongens Christelijke School: Jan Hilbers, Jan Boonstrae Henk de Groot, Joep Baas, Herman Kooiker. Wim van Dijk, Jo den Ot ter, Ab Romein. Jan van Gameren. Jan Koek, Bertls Offenberg, Albert Niemeyer. Jongens Julianaschool: Wim Adelaar, Hans Büller, Jan Docter, Herman van Driel. Dick van der Heyde, Bert Hopman, Frans Kabel, Frits Kleiterp. Cornelis Klesser. Nicolaas Kuyt. Gerard Landaal, Wouter van Loenen, Jan Mol. Hendrik van Onsenoord, Bernard Sluiter, Johannes Stam, Jan Vondel en Jacob van der Wel. Jongens Noordersehool: Jacobus van Ee, Teunis de Gelder, Marius van Genderen, Jan Hofland, Pieter Kleyn, Comelis Kolk, Teunis Kroon, Pieter van der Mey, Simon Minneboo, Pieter Minneboo, Ba rend van Riessen, Jacobus van Someren, Gijs- ber-tus Vlottes, Lieuwe de Vries, Antonius de Vries en Landert Wassenaar. Jongens Zeewijkschaal: Michiel Grapen- daal, Piet Hoeben, Jacob Kuiper, Piet Pieters, Jan Roos, Bertus Smit en Cor van der Win den. Meisjes Julianaschool: Elisabeth Dufourné, Tiny Haastman, Maria den Herder, Elly Hoek stra. Trinette Kraayer, Jansje Kruk, Neeltje Kuylman, Marie van der Lely, Elisabeth Loyer, René Romunde, Helena Schoenmaker, Wilhelmina Snethlage Boukje Staps, Annie Tol en Catharina Veter. Noordersehool meisjes: Catharina Bakker, Johanna Bolwith, Margaretha Bolwidt, Alida Hoogerman, Johanna Jonkers, Trijntje Kuijl, Antonia van der Monde. Annechina Oosterloo, Johanne Schipper, Hubertha Tromp, Trijntje Veen, en Geertrui da Goethals. Meisjes ZeewijkschoolMarietje Adri- chem. Annie Attema, Dicky Dubbelman, Jansje van Galen, Nelly Har tog, Jopie Jur- riëns, Corrie Koop, Diet Kuilman, Lies Mil- lenaar, Aleida van Nieuwenhuizen, Gretha Pool, Dickey van der Stroom, Frieda Tabak en Rika Tromp. Meisjes Christelijke School: Marie Nonne kens, Tiny Wilgenhof, Hannie Wilgenhof, Wijntje Schutter, Jopie Otte, Janny Bakker, Nel Bakker, Janny van den Bos, Nel de Vries, Lenie de Vries, Stien Pineda, Cor van der Linde, Coba Bout en Geesje Lubach. De eischen waren voor de meisjes als volgt: Zaal: Vrije oefeningen, wandrek, horizontale ladder, ringen. Terrein: 60 meter hardloopen binnen 11 3/5 sec., vèrspringen 21/r> meter; hoogspringen 80 c.m!, 15 meter tennisbalwerpen. Jongens: zaal: Wandrek, schuine ladder, bokspringen, klimmen in twee palen. Terrein: 80 meter hardloopen binnen 14 2/5 sec., vèr springen 3 meter, hoogspringen 90 c.M., kas- tiebal 30 meter weipen. De jury voor de zaalproeven bestond uit de heeren P. Krabbendam Jr., en L. van Groningen en de jury voor het terrein uit de heeren D. Dangermond en J. Avegaart. Interessante wedstrijden aan den Aagtendijk. Zondag zal de voetbalvereeniging K.V.V., die in het afgeloopen seizoen naar de derde klasse van den K.N.V.B. promoveerde, de gast zijn van „Beverwijk". Om twee uur zullen de reserve-elf tallen van de beide vereenigingon elkander ontmoeten. Op het tweede terrein spelen tegelijkertijd de junioren een wedstrijd. Om 4 uur wordt de wedstrijd Beverwijk— K.V.V. gespeeld. Het Beverwijk-elftal is als volgt samenge steld Doel: C. van Rjoon. Achter: Grapendaal, Vessies. Midden: Woortman, Steenvoorden, W. die Boer. Voor: A. Kuijer, Maenhout, Marks, Opzee- •land en Teeling. De wekelijksche lijst. Gevonden en verloren voorwerpen. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: een oude regenjas: een heeren- rijwiel, een damesarmband, een schort, een dop van een vulpenhouder, een bruine por- tèmonnaie met inhoud, een notitieboekje, een meisjesmuts, een zwarte lederen portemon- naie met inhoud, een damesportemonnaie met inhoud, een zwarte handschoen, een Lips- sleutel, een ceintuur, een kindertaschje met inhoud, een doos anjers, een portemonnaie m. inhoud, een lap donkerblauwe stof, een be- lastingmerk, een bruine tasch inhoudende werkkleeding, een padvindersriem, een roode damesportemonnaie, een kosteloos rijwielbe- lastingmerk, een tasch met gereedschappen, een konijn, een bril. Verloren: een bankbiljet van 10, een doublé armband, een zwarte portemonnaie m. inhoud, een reclamebord, een bankbiljet van 10; een bruine actetasch met inhoud, een dameshorloge, een rijwielbelastingmerk; een rood vulpotlood; een gladde gouden ring, een afbetalingsboekje. WIJK AAN ZEE Ballonnenoptoclit was een succes. De eerste ballonoptocht, die de V. V. V. georganiseerd heeft, is, begunstigd door bui tengewoon goed weer, een waai- succes gewor den. Om kwart over 8 stelde de stoet met Arion vooraan zich op het Julianaplein op en mar cheerde het dorp door. Jammer was het, dat de beide koloniehuizen geen kinderen konden leveren, omdat er juist gewisseld werd, maar toch waren er ruim 150 .ballonnen uitgereikt. Omstuwd door de gansche dorpsjeugd en de tallooze vaders en moeders werd het Julia naplein weer bereikt, waar het sein tot oplaten gegeven werd en even later dwarrelde die bal lonnetjes als stipjes in het luchtruim. Zaterdagmiddag te 5 uur wordt de uitslag bekend gemaakt van dezen geslaagden bal lonnenwedstrijd. VAN EIGENAAR VERWISSELD. Woensdagmiddag werden in Café Sonne- vanck door notaris J. H. Brommers in het openbaar geveild de perceelen Verl. Voor straat 84 en 86 behoorende tot de nalaten schap van mej. DekkerVan der Meij. Perceel 84 bracht 2000 op, perceel 86 960. In combinatie geveild werd kooper de heer J. van Amersfoort Ezn. voor 3070. GEEN BAL MEER OP ZATERDAGAVOND. Gebleken is, dat verschillende neringdoen den het een bezwaar vonden, dat de Zater dagavond soms werd gebruikt voor een fees telijkheid. Daarom heeft die feestcommissie van V.V.V. besloten het volgende bal te hou den op Dinsdag 25 Juli. HEEMSKERK ZWEMMEN. Zondag 23 Juli, houdt de Heemskerksche Zwemclub in haar inrichting aan de Vuurlijn, onderlinge zwemwedstrijdeno.a. zal ook weer de traditioneele één kilometer wedstrijd plaats vinden. SANTPOORT ACTIE-COMITé GROEP HEEREMANS. Door bovengenoemd actie-comité was gistei-en een vergadering belegd in het „Stations-Koffie huis". Op deze vergadering spraken de gekozen raadsleden van deze groep, de heeren Stevens en Heeremans, over: „Onze strijd vóór en het succes na de gehouden gemeenteraadsver kiezing". De avond werd op de gebruikelijke wijze ge opend door den voorzitter van het actie-comité, den heer H. J. Haver. Spr. memoreerde, hoe door het comité de strijd op eerlijke wijze was gevoerd. Voorts wenschte hij de gekozenen ge luk met hun verkiezing. Hierna gaf hij het woord aan den heer Ste vens. Spr. roemde het enthousiasme van de kiezers, om dan stil te staan bij het royement van den heer Van Geelen, die met voorkeurstem men op de lijst van de R.K. Staatspartij was ge kozen. De voorzitter van de Centrale Kiesver- eenïging had den heer Van Geelen reeds nu toegezegd, dat hij, als hij voor zijn plaats be dankte, over 4 jaar van een goede plaats op de ranglijst verzekerd kon zijn. Het is dus al weer mis: De zetels worden al weer verdeeld, zonder de kiezers er in te kennen. Naar spr. meening zal de heer Van Geelen zich bij de groep- Heeremans aansluiten. Spr. gaf voorts de verzekering, dat hij Heere mans, dien men 4 jaar in de steek had gelaten, krachtig zou bijstaan. Rechtvaardige voorstellen zou men, zonder te zien van wie ze afkomstig waren, steunen en als goede Katholieken het geloof verdedigen. Na een overzicht gegeven te hebben van de werkwijze der Centrale Kiesvereenignig, noem de spr. de geruchten, als zou reeds een verzoe ning zijn tot stand gekomen, onjuist. Daarin zouden de kiezers zeker gekend zijn. Spr. besloot met mede te deelen, dat in de toekomst af en toe vergaderingen zouden be legd worden, om de kiezers van de gang van zaken op de hoogte te houden en zeide omge keerd te hopen, dat de kiezers met de raads leden zouden meeleven. De heer Heeremans begon met te zeggen, dat hij, ondanks de hein aangedane beleedigingen, nog steeds voor de volle honderd procent „Staats- partijer" is en dit wil blijven ook. Ook nu weer laakte spreker de politiek van wethouder Dun nebier. Het deed hem leed, zou zeide spr., dat vele van zijn vroegere vrienden thans vijandig tegen over hem stonden, maai- spr. meende, dat hij niet anders kon en mocht handelen. De bewe ring van den heer Maas, dat spr. in een fractie vergadering zou gezegd hebben, dat hij geen nieuwe candidatuur zou aanvaarden, noemde hij beslist onjuist. Den strijd met de plaatselijke R.K. Staats partij heb ik, aldus spr., niet gewild. Nog 4 weken vóór de verkiezing heb ik tegen den fractie-voorzitter gezegd, dat ik alle kwesties in het openbaar wilde behandelen en tot alle redelijke offers bereid was. Men heeft mijn aan bod niet aanvaard. Men mag op mij gerust cri tiek oefenen, als men maar eerlijk blijft. Na nog eens de geschiedenis van de kolen- loods van den heer Böhm gememoreerd te heb ben, zeide spr., dat hij in de toekomst zou blijven doen, wat hij ook in de afgeloopen 4 jaar had gedaan: Werken in het algemeen belang. Dank bracht spr. aan het actie-comité en de kiezers, door wier gezamenlijk toedoen de actie van de plaatselijke R.K. Staatspartij was mislukt. PAARDENSPORT HET CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP. Alles wijst- er op, dat het jaarlijksche paar- densportfeest te Hoofddorp op Woensdag 19 Juli aa. weer zal slagen. Voor echte paardenliefhebbers is er om 8.30 uur al te genieten van de voorkeuringen voor M. C. Merriën en dressuurproeven voor lan delijke ruiters en van 10.45 uur voor het groote publiek van aangespannen hengsten en springen met groepen van drie ruiters. In den namiddag komen de tuigpaarden en rijpaarden en de parade van landelijke rui ters en het groote springconcours. SCHAKEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De partij Wijnans—De Ronde, welke in de tweede ronde werd afgebroken, is Woensdag voortgezet en gewonnen door De Ronde De derde ronde leverde groote verrassingen op. Van Scheltinga, die zoo schitterend be gonnen was door Van den Bosch te slaan en met Landau remise te maken, verloor van De Ronde. Roele heeft nu de leiding gekregen met 2V2 uit 3; Van den Bosch, Landau en De Ronde volgen met twee punten.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5