„JtoSitieke activiteit Loan éepaaCde elementen" Grandi, JMmupuxtie stopgezet. RADIO. DONDERDAG 33 JUEI 1939' vormt de reden waarom vreemdelingen Zuid-Tirol moeten verlaten. De maatregelen tegen de vreemde lingen in het gebied van den Boven- Etsch zijn, naar het Italiaansche pers bureau Stefani thans meldt, genomen „om redenen van politiek-militairen aard, op grond van rapporten der poli tieke politie omtrent de activiteit van bepaalde elementen, die tot de West- Europeesche landen behooren en in de provincie Bolzano woonden". Enkele vertegenwoordigers van vreemde mo gendheden, zooals Frankrijk, Zwitserland en Engeland, hebben zich, naar Stefani hieraan toevoegt, tot het Italiaansche ministerie van buitenlandsche zaken gewend, niet voor het in dienen van een protest, dat toch van de hand zou worden gewezen, doch om inlichtingen over den toestand in te winnen. De ondestaats- secretaris van buitenlandsche zaken heeft de noodige inlichtingen verstrekt, waarvan de ver tegenwoordigers acte hebben genomen. De diplomatieke correspondent van Reuter verneemt ten aanzien van de uitzetting van vreemdelingen, uit Bolzano, dat naar het schijnt buitenlanders met vaste eigendommen niet ge dwongen zullen worden hun bezittingen, althans voor het oogenblik, te liquideeren. Ten aanzien van de uitwijzing van de 225.00 Tirolers, schrijft de speciale correspondent van de „Excelsior" in Zwitserland: Men zou rond den Brenner voorbereidingen treffen voor be langrijke troepenbewegingen, die in het grootste geheim moeten geschieden. Op het oogenblik zijn rond Innsbruck en Graz in Oosterijk Duitsche troepen gelegerd, die uitgerust zijn voor de koloniën. Deze troepen zouden zich gereed maken om over den Brenner te trekken teneinde zich over Triëst naar Libye te begeven. De „Epoque" meent, dat Duitschland en Italië van het gebied van Bolzano een belang rijk militair centrum willen maken en dat zij troepen willen verplaatsen zonder door buiten- Wohltal naar Moskou? BERLIJN, 12 Juli. Naar verluidt, aldus United Press, zou de (Duitsche economische expert, Wohltat, zich over eenige weken naar Moskou begeven ten einde onderhandelingen over een crediet van anderhalf milliard mark voor den aankoop van olie, erts en hout uit Rusland tot een goed eind te brengen. Wohltat's reis zou volgen op een bezoek, dat over veertien dagen een groep van Duitsche indusfcrieelen, Jn_ het. bijzonder uit de staal industrie, aan de Sovjet-Unie zou brengen, om daar deel te nemen aan de loopende economi sche onderhandelingen tusschen de Duitsche sche onderhandelingen tusschen de Duitsch ambassade en de Sovjet-regeering. Weer nieuwe instructies naar Moskou. IDe Russische ambassadeur te Londen, Maisky, heeft een bezoek gebracht aan het Foreign Office. De diplomatieke redacteur van Reuter verneemt, dat nieuwe instructies gezonden worden aan den Britschen ambas sadeur in Moskou. Men hoopt,, dat daar bin nenkort een nieuwe ontmoeting tot stand zal komen, waar sommige der op dien voorgrond tredende moeilijkheden zouden kunnen woer den opgehelderd. Na de besprekingen, welke Zaterdag en Zon dag te Moskou zijn gevoerd door de vertegen woordigers van Frankrij k en Groot-Br ittan- nië eenerzijds en Molotof anderzijds, hebben de regeeringen van Frankrijk en Groot-Brit- tannië in volledige overeenstemming aanvul lende instructie gezonden aan haar vertegen woordigers tot voortzetting der onderhande lingen. Volgens te Londen ontvangen inlichtingen is het niet onmogelijk, dat reeds heden een nieuw onderhoud zal plaats vinden van Fransche en Britsche ambassadeurs met Mo lotof. Franco ontving Ciano. Onderhoud van ideologische en niet van practische beteekenis. Gisteren is graaf Ciano op het paleis Aye te ontvangen door Franco.: Zij hadden een bespreking onder vier oogen. Spanjaarden zoowel als Italianen bewaren het grootste stilzwijgen over deze bespreking. Minister Serrano Suner heeft bevestigd, "dat heden een officieel communique aan de pers zal worden verstrekt. Men meent echter reeds te weten, dat het onderhoud tot geen enkel positief besluit heeft geleid en dat het niet meer was dan een nieu we uiting van de nauwe vriendschap tusschen Spanje en Italië. Men sluit niet de mogelijk heid van een verklaring uit, waarin nog eens uiting wordt gegeven aan de overeenstem ming van de standpunten op ideologisch ge bied, en de grondslagen worden gelegd voor cultureele en economische samenwerking, doch waarin tevens de verzekering wordt ge geven van de politieke en militaire onafhan kelijkheid van Spanje. In de omgeving van Ciano werd trouwens reeds uit voorzorg ver klaard, dat de minister geenszins voornemens was, het onderhoud op concreet terrein te brengen, w: arbij wederzijdsche verplichtingen zouden zijn aangegaan. De Spaansche pers wijdt zeer warme com mentaren aan het bezoek van Ciano, maar toont in haar hoofdartikelen een opmerke lijke terughoudendheid over de practische conclusies der besprekingen van Ciano met de verantwoordelijke Spaansche figuren. Men verwacht, dat het verblijf van Ciano niet zal worden gekenmerkt door een verbintenis van politieken of militairen aard. De A. B. C schrijft; „Tusschen het Spanje der nationale revolu tie en het Italië van den Duce zijn geen pac ten en verdragen noodig". Fascistische partij heeft 22 V2 millioen leden. De secretaris der fascistische partij heeft den Duce medegedeeld, dat het aantal leden der verschillende fascistische organisaties op 30 Juni jl. 22yz millioen bedroeg, landsche waarnemers gehinderd te worden. De „Ordre" acht het niet uitgesloten, dat Berlijn en Rome Joego-Slavië aansprakelijk zouden stellen voor een eventueele omzwenking van Bulgarije en uit in verband hiermede vrees voor de onafhankelijkheid van Joego-Slavië. Sabotage op Engelsch vliegveld vermoed. Brand vernietigt een toestel. SPEKE (United Press), 13 Juli. Scotland Yard van Liverpool heeft zich naar het vlieg veld alhier begeven om het onderzoek te lei den naar de oorzaak van een brand, die he denmorgen vroeg is uitgebroken en waar bij een vliegtuig van de Royal Air Force werd vernietigd terwijl een ander vliegtuig ernstig werd beschadigd in een hangar, die ha de nabijheid van een vlieg tuigfabriek staat. Men vermoedt dat hier sabotage in het spel is. IJMUIDEN Britsch-Japansche bespreking begint Zaterdag. Japan van zins „de fundamenteele politiek" voort te zetten. TOKIO (United Press) 13 Juli. Thans is vastgesteld dat de Engelsch- Japansche besprekingen betreffende Tientsin a.s. Zaterdag zullen beginnen. Het Japansche kabinet zal zich heden met de door de Japansche gedelegeerden aan te nemen houding bezig houden en de besluiten aan den keizer ter goedkeuring voorleggen. Intusschen nemen de tegen Engeland ge richte demonstraties een steeds grooteren om vang aan. In de straten ziet men vele anti- Britsche aanplakbiljetten en in talrijke verga deringen wordt geëischt dat de Engelschen hun steun aan Tsjang Kai Sjek opgeven en met de nieuwe orde zooals Japan die in Oost-Azië na streeft, medewerken. TOKIO 13 Juli (Reuter). Het Japansche kabinet heeft in een speciale zitting besloten, bij de komende Britsch-Japan sche besprekingen de „fundamenteele politiek" voort te zetten. Japan, zoo wordt te kennen ge geven, zal van Engeland verlangen: 1. Dat het breekt met de tendenties ten gunste van Tsjang Kai Sjek en tegen Japan, welke tot de moeilijkheden te Tientsin hebben geleid en 2. -Dat het van zijn oprechtheid doet blijken door op politiek en economisch terrein zijn medewerking te verleenen, zoowel als door handhaving van orde en rust in de Britsche concessie te Tientsin. In de straten van Tokio ziet men vandaag aan plakbiljetten met slagzinnen als „Slaat Engeland op den neiis" en „Weg met Engeland, den aarts duivel 'achter Tsjang Kai Sjek. Spaansch vliegtuig brandend neergestort. Alle inzittenden omgekomen. SEVILLA, 13 Juli (D.N.B.) Nabij het vlieg veld is gisteren een verkeersvliegtuig van de lijn SevillaMadrid kort na den start bran dend neergestort. Het kwam terecht op een chemische fabriek, waar het een ontploffing veroorzaakte. Alle inzittenden, wier aantal nog niet bekend is, kwamen om het leven. In de fabriek brak tengevolge van de ontploffing een brand uit, waarvan dc blussching door ge brek aan water werd bemoeilijkt. Amerikaansche pers boos op Senaatscommissie. Men verwacht, dat president Roosevelt bin nenkort de neutralitèitswet zal behandelen, ofwel in een boodschap aan het congres, ofwel in een radiorede. Naar verluidt heeft de president met minister Huil de wegen en middelen besproken om de neutraliteitswet van de commissie voor buitenlandsche betrekkingen over te brengen naar den senaat. Huil heeft evenwel geweigerd mede te deelen, waartoe besloten is. Ondertusschen heeft de pers harde dingen ge zegd over de commissie van den senaat. De bla den van het Scripps-Howard concern verkla ren, dat de senaat een psychologische aanmoediging heeft gegeven tot een nieuwen overval van de hationaal-socialisten. De Balti- More Sun publiceert een spotprent, waarop een senator met een stormlantaarn aanmoedigende signalen geeft aan Hitler en Mussolini. Wederom Britsche oefenvluclit boven Frankrijk. Er worden le Londen plannen ontworpen voor een tweede vlucht van Britsche bom menwerpers op nog grooter schaal den eer gisteren boven Frankrijk. Deze tweede oefen- vlucht zal zeer spoedig waarschijnlijk de volgende week gehouden worden. Hoewel het juiste aantal toestellen nog niet is vastg- steld, zullen toch meer machines aan de vlucht deelnemen aldus verklaarde een ambtenaar van het ministerie van luchtvaart tegenover een vertegenwoordiger van Reuter. Geraamd wordt, dat de totale bemanning der deelnemende luchtvloot 1000 personen zal om vatten, waaronder 300 piloten. Verklaard wordt, dat de toestellen vluchten zonder tus- schenlandlng zullen maken. Het is echter niet waarschijnlijk, dat zij verder zullen gaan dan de Zuidelijke grenzen van Frankrijk. De zon der tusschenlanding afgelegde afstand zal vermoedelijk grooter zijn dan het vorige maximum van 1200 mijl. De plannen voor een spoedig bezoek van Fransche bommenwerpers aan Engeland vorderen ook. MANDSJOEKWO WIL OVER GRENS- AFBAKENING ONDERHANDELEN. De woordvoerder van de Mandsjoerijsche regeering heeft medegedeeld, dat Mandsjoekwo bereid is, met Buiten-Mongolië te onderhande len over een regeling der grensgeschillen, in dien dit land tot dit doel voorstellen doet. „Gemotoriseerde oogsttreinen". In Oost-Pruisen in bedrijf gesteld. KONINGSBERGEN, (Havas)„Wemo- toriseerde oogsttreinen.", georganiseerd door door den arbeidsdienst van Oost-Pruisen, zijn voor den eersten keer te Sensfourg in bedrijf gesteld. De gemotoriseerde treinen bevatten alle Instrumenten en machines, welke noodig zijn om den oogst binnen te halen. Daarvoor zijn dit jaar in Oost-Pruisen 20.000 man van den arbeidsdienst opgeroepen. Wil tot vreedzamen opbouw. Koch, de gouwleider van Oost-Pruisen, heeft in een toespraak verklaard: Terwijl een wilde opwinding tegen Oost-Pruisen golft en een internationale pers een Europeeschen oorlog voorspelt, bewijst Oost-Pruisen door zijn ge weldige organisatie voor het binnenhalen van den oogst zijn wil tot vreedzamen op bouw. Behalve arbeidsdienst, aldus Koch, zijn 14.000 studenten uit alle deelen des rijks j komen om te helpen den oogst in Oost- Pruisen binnen te halen. Ambtenaren en par tijfunctionarissen werden voor dit werk even eens opgeroepen en hebben, voor dat doel een extra-verlof van acht dagen gekregen. Hittegolf in Zuid-Spanje eisclit dooden. SEVILLA, 13 Juli (D.N.B.) Zuid-Spanje wordt op het oogenblik door een hittegolf ge teisterd. Te Sevilla heeft men gisteren een temperatuur van meer dan 50 graden Celsius in de schaduw gemeten. Tot dusver zijn E££ds elf personen tenge- volge varT'zdhne.steek overleden, waarvan zes in de provincie Cordoba. Chef van Britsche generale staf in Frankrijk. Viscount Gort, de chef van den Engelschen imperialen generalen staf, is gistermiddag op Le Bourget aangekomen. Spaansche officieren naar Rome en Berlijn. MADRID. 13 Juli (Havas). Naar gemeld wordt, zal binnenkort naar Berlijn en Rome een technische missie vertrekken, bestaande uit acht officieren van den Spaanschen gene ralen staf. die door de regeeringen van Duitschland en Italië zijn uitgenoodigd. Zij zullen 40 dagen in Duitschland en 20 dagen in Italië doorbrengen. Grammens slaat ruiten stuk. De Brusselsche bladen melden, dat Gram mens gistermorgen de examenzitting gestoord heeft, die georganiseerd was door de admini stratie der registraties. Grammens -beweerde dat dit examen illegaal was. Hij ontrukte een can- didaat het hem overhandigde papier en ver trapte het. Er werd proces-verbaal opgemaakt tegen Grammens, die werd overgebracht naar het gebouw van het gerechtshof. Volgens de Derniere Heure is Grammens ge arresteerd en ingesloten. In zijn cel sloeg hij terstond alle ruiten stuk, weshalve hij waar schijnlijk vervolgd zal worden wegens ver nieling. Engeland ontneemt Japansche visschers werkgelegenheid. Volgens een bericht uit Japansche bron te Singapore zijn 1000 Japansche visschers op Malakka buiten werk geraakt door maat regelen van de Britsche autoriteiten. De Japansche visscherlj van Malakka heeft jaarlijks alleen te Singapore 5 millioen yen opgebracht. Deze industrie wordt thans door de drastische maatregelen van de Britsche autoriteiten tegen de Japansche visschers met vernietiging bedreigd. Ook zouden de Britsche autoriteiten vol gens bedoeld bericht een vernieuwing der vischrechten weigeren. Van de 1500 Japansche visschers worden reeds 500 gedwongen een werkkring aan land. te zoeken, terwijl de ove rigen in den loop van dit jaar zonder werk zullen geraken. De Duitsche ergernis óver de Engelsche oef en vlucht. Een groot deel der Duitsche avondbladen gaat in op de eskadervlucht van het Britsche lucht- wapen over Frankrijk en op zekere Engelsche dagbladberichten over de mogelijkheid van een dergelijke vlucht ook naar Polen. De „Berliner Börsenzeitung" zet uiteen: Van uit Engeland is Polen slechts te bereiken over de Noord Europeesche of over de Zuid Euro- peesche staten. Wij hebben eenige reden om aan te nemen, dat deze staten die voor een deel met Duitschland door nauwe vriendschap verbon den zijn, en aan den anderen kant bedacht zijn op strenge handhaving van hun neutraliteit, ieder verzoek om over hun gebied te mogen vliegen, zullen voelen als een provocatie. De om- singelingspolitiek is met haar gevaarlijke effec ten ook den kleinen staten volkomen bekend. Ten opzichte van de door de Londensche Times genoemde gemiddelde snelheid der Wel lington bommenwerpers constateeren wij, dat wij in Duitschland een dex-gelijke snelheid reeds bij onze moderne verkeersvliegtuigen gewend zijn, waarbij de tijden voor tusschenlandingen zijn meegerekend. Deze veelgeroemde Wellington bommenwer pers zouden dus in geval van ernst een snelle buit om neer te halen zijn, voor zoover zij ont komen mochten aan het luchtafweergeschut. De Berliner Lokalanzeiger schrijft: Zelfs voor Engelsche vliegers zal het niet eenvoudig zijn ook maar pleziervluchten naar Polen to ondernemen om den Poolschen grootheidswaan te kittelen. De bommenwerpers hebben gevaar lijke springstof aan boord, ook wanneer zij over neutrale gebieden gaan. Wellicht juist dan bij zonder veel. De „Angriff" schrijft: De bezoekvluchten van de Engelsche eskaders bommenwerpers vormen een nieuw bewijs voor den Engelschen oorlogs- wil. Maar wie met bommenwerpers in de landen rondom Duitschland „demonstreert" moet we ten, dat daaruit complicaties van de ergste soort kunnen voortvloeien. De „Nachtausgabe" noemt de conclusies, die de Fransche en Engelsche pers uit de Engel sche eskadervlucht, een „verkeerde rekening". Overigens meent het blad, dat Duitschland het niet noodig heeft andere landen door „vriend- schapsvluchten" te overtuigen van de kracht van zijn luchtwapen, aangezien die algemeen bekend is. de man van de Italiaansch3 Britsche toenadering. Zal de nieuwe gezant te Londen essentiëele spil-politiek voeren De benoeming van Grandi tot Italiaansch minister van justitie heeft in welingelichte kringen te Rome geen verrassing gebaard. Sedert eenigen tijd deed het gerucht de ronde, dat Grandi niet naar Londen zou te ruggaan. Hij werd beschouwd als de man van de Italiaansch-Britsche toenadering en zijn vervanging in Londen kan wellicht geïnter preteerd worden als een teeken voor een wij ziging der Italiaansche houding jegens Enge land. Sommige kringen zien in het feit, dat Gran di tot nieuwe functies is teruggeroepen, het voorspel tot het uitzenden naar Londen van een ambassadeur, die in de Engelsche hoofd stad essentieel de politiek van de spil zal voeren. PARIJS, 13 Juli (Havas). De „Echo de Paris" trekt uit het aftreden van Grandi als ambassadeur te Londen de conclusie, dat Italië tegenover de West-Europeesche mo gendheden een halsstarriger houding gaat aannemen. Uit Londen wordt aan dit blad ge meld, dat Italië thans aan het hof van St. James zal worden vertegenwoordigd door een diplomaat, die het volledige vertrouwen van Ciano geniet, en dat men twee namen noemt: Magistrate zwager van Ciano en Attolico, thans ambassadeur te Berlijn en een dergenen die het stalen pact tot stand hebben ge bracht. Het „Petit Journal" merkt op, dat Grandi voortaan opnieuw zal deelnemen aan de raadszittingen van de fascistische regeering, zoodat hij er den leider van het schiereiland tenminste aan kan herinneren, dat er nog andere landen bestaan, dan die van de as en dat Hitier niet de eenige staatsman van onzen tijd is. Volgens de „Figaro" kan men in het vertrek van Grandi de verwezenlijking van de wen- schen der Duitsche autoriteiten zien. Italiaansch journalist uitgewezen. De regeering heeft besloten, den correspon dent van de „Popolo di Roma'"' èn „Stampa", Concetta Petinatto,' uit het land te zetten. Deze maatregel is genomen als antwoord op de uit wijzing door Italië van Robert Guyon, den cor respondent van het Journal te Rome en op grond van de bedrijvigheid, die Petinatto in Frankrijk ontplooide. Men doet opmerken, dat zich te Rome nog slechts drie Fransche journalisten bevinden, terwijl er nog meer dan 23 dagbladcorrespon denten te Parijs zijn. De schat van Bilbao keert naar Spanje terug. De Eerste Kamer van het hof van appèl te Poitiers heeft uitspraak gedaan in de zaak van de schat van Bilbao. De rechtbank in La Ro- chelle had teruggave bevolen aan de banken, die de inbeslagneming tot stand hadden ge bracht bij aankomst in La Rochelle in Mei 1937 van 9000 kisten kostbare voorwerpen, die door de Baskische regeering naar Frankrijk waren gezonden. Het hof heeft dit vonnis bevestigd en het onmiddellijk uitvoerbaar verklaard. De 9000 kisten, welker waarde worden geraamd op 13 milliard francs, gaan binnenkort naar Spanje. in Palestina De situatie in Dantzig staat nog steeds in het middelpunt der belangstelling. Hier is een foto van een Poolsch munitiedepót. Gouwleider Förster heeft onlangs verwijdering van deze aan den haveningang geplaatste opslagplaats geëischt. Handel in illegale immi granten neemt grooten omvang aan. In het Lagerhuis heeft Macdonald medegedeeld dat het aantal illegale immigranten in Palestina onlangs zoo groot is geweest, „dat ik thans den hoogen commissaris machtiging heb verleend aan te kondigen, dat geen Immigratie-quota zullen worden uit gegeven voor de volgende zes maan den van 1 October tot 31 Maart 1940. Of er na dien datum een hervatting zal kernen van de immigratiequota's moet afhangen van de dan heerschen- de omstandigheden ten opzichte van de illegale immigratie". Macdonald, die deze verklaring aflegde in een schriftelijk antwoord op een vraag van den conservatief Sutcliff, zette uiteen, dat de regeering bijzonder verlangend Is hulp te ver leenen bij de vestiging van Joodsche vluch telingen uit Midden Europa en dat derhalve speciale voorzieningen zijn getroffen voor de toelating van deze vluchtelingen. Gedurende de laatste paar maanden echter is een geor ganiseerde poging in het werk gesteld om de behoorlijke regeling der immigratie te doen mislukken door handel in illegale immigran ten. Aangezien velen dezer immigranten Joden zijn uit Polen en Roemenië, bedreigt deze beweging tot zekere hoogte de Britsche pogingen om de vluchtelingen te helpen. De britsche regeering, zoo voegde Macdonald hieraan toe, is vastbesloten deze poging om de wet van Palestina een nederlaag te doen lijden tegen te gaan, een poging, die in ieder geval de verbittering in het land doet voort duren. De aantallen illegale immigranten, die in Palestina blijven, worden afgetrokken van de toekomstige quota's legale immigranten. GEEN CONDORLEGIOEN IN DANTZIG. Van bevoegde Duitsche zijde wordt het be richt tegengesproken, volgens hetwelk 1200 le den van het Condorlegioen in Dantzig zou den zijn aangekomen. Men wijst er op, dat het legioen is ontbonden. PROGRAMMA VRIJDAG 14 JULI HILVERSUM I, 1875 en 414,4 M. 8.— VARA. 10.00 VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek (Ca. 8.16 Berichten) 10.— Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Orgelspel 11.10 Declamatie 11.30 Esmeralda 12.— De Palladians (Om 12.15 Berichten) 12.45 Gra mofoonmuziek 1.05 AVRO-Amusementsorkest 2.Gramofoonmuziek 2.15 Causerie „Athene, de Grieksche hoofdstad" 2.35 Pianovoordracht. 5.Voor de kinderen 5.30 Jack de Vries' Inter nationals eti soliste 6.Orgelspel en zang. 6.28 Berichten 6.30 Causerie „Memlinc en Brugge" 6.50 Gramofoonmuziek 7.VARA-Kalender 7.05 Cyclus „Reizen en trekken" 7.23 Berichten ANP 7.30 Berichten 7.35 Causerie „De dichter en het Evangelie" 8.— Zang en piano 8.30 Lezing over Amerika 9.— VARA-orkest 9.30 Radiotooneel 9.45 VARA-orkest 10.10 Declamatie 10.30 Be richten ANP 19.40 Avondwijding 11.— Hobo en piano 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.5512.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H, 301,5 M. Algemeen programma verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten. Gramofoonmuziek. (9.309.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgenwijding 11.— Gramofoonmuziek. 11.15 Zang met pianobegeleiding en gramofoon muziek. 12.Berichten 12.15 Quintolia en gra mofoonmuziek (In de pauze: Causerie „Een woord tot XP'). 2.Gramofoonmuziek 2.30 Christ. Lectuur 3.— Kamermuziek en gramo foonmuziek 6.30 Berichten. Hierna: Voor tuin- liefhebbers. 7.Berichten 7.15 Literair halfuur 7.457.55 Gramofoonmuziek 8.Berichten ANP actueel halfuur. 10.30 Orgelconcert 11.10 Gramo foonmuziek ca. 11.5912.Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Gramofoonmuziek 12.10 Orgelcon cert 12.35 Gramofoonmuziek 1.Uit Genève: Het Omroep-Kleinensemble 1.35 Het Catterall- kwartet. 2.20 Gram.muziek 2.35 BBC-Schotsch orkest. 3.20 Pianovoordracht 3.50 Causerie over .uitvindingen op luchtvaartgebied. 4.05 Militair oi'kest 4.50 Gramofoonmuziek met toelichting 5.20 Het Bernard Crook-kwintet 5.50 Reportage 6.20 Berichten 6.50 Causerie „Tomor row in the Country". 7.Parlementair overzicht 7.15 Billy Thorburn's Band en solist 7.50 BBC- Midland-Zangers en -orkest. 8.35 Uitzending, gewijd aan de Fransche Revolutie. 9.20 Berichten 9.50 Uit Amex-ika: Count Basie en zijn orkest. 10.20 Declamatie. 10.40 Viool en piano 11.25 Jack Harris' Band en solisten. 11.50 Gramofoonmuziek 12.15—12.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 9.009.29 en 11.20 Gramofoonmuziek 12.30 Zang. 1.Gx-amofoonmuziek 1.10 Van de Walle- orkest 2.20 Gramofoonmuziek 3.20 Chansons 3.35 Accordeonsoli 3.45 Revue-programma 4.35 Chan sons. 6.05 Concert 7.05 Zang 7.20 en 8.25 Gx-a mofoonmuziek 8.50 Radiotooneel 11.05 Dansmu ziek 11.201.20 Van de Walle-orkest. KEULEN, 456 ML 6.50 Gi-amofoonmuziek 7.35 en 8.509.59, 12.20 en 1.35 Omroeporkest 2.303.20 Populair con cert 4.20 Hans Bund's orkest 5.20 Gramofoonmu ziek 9.20 Kur-orkest Bad Oeynhausen 11.00— 12.20 Rheinische Landesorkest en soliste. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroep orkest 1.502.29 Gramofoonmuziek 5.20 Het Vlaamsch kwartet. 7,20 Omroeporkest 8.20 Gra mofoonmuziek 8.23 Omi'oepox'kest 9.20 en 10.30 Omroepsymphonie-orkest en solist 10.5011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Radio orkest 1.502.20, 5.29, 6.50 en 7.10 Gramofoon muziek 8.20 Gramofoonmuziek en radiotooneel 0.35 Radio-orkest en solisten 10.3011.20 Gra mofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Omroeporkest (opn.) 10.Declamatie 10.20 Berichten 10.40 Fagot en cello 11.05 Be- richten 11.2012.20 Omroepkleinorkest en so« listen.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 9