VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Groote hoeveelheden sla door gedraaid. Ook de boonen dalen In prijs. De aanvoeren der verschillende groenten- soorten zijn momenteel niet alleen van ruimen omvang maar zij bestaan tevens uit een uitge breide sorteering. Van de diverse dopperssoor ten was het aanbod de afgeloopen week nog van flinke beteekenis en de boonen werden ook al in grootere hoeveelheden aangeboden ook uit de natuur. Toch is de veronderstelling niet on gegrond, dat de langdurige droogte periode, die voor het planten en zaaien zeer hinderlijk geweest is, een sterke inzinking van sommige gr entensoorten tot gevolg zal heb ben. Het verloop van den handel gedurende de week van 712 Juli was voor de groenten niet zoo best en beteekende voor sommige producten nog verdere prijsverlaging in plaats van ver betering. Met de sla bleef het in de afgeloopen week dezelfde misère lage prijzen en groote hoeveelheden, die weer doordraaiden. De no teeringen, die geregeld stonden van 0.501.20 per 100 stuks haalden op de veiling van Woens dag echter weer op toen voor enkele partijen nog tot f 1.60 betaald werd en het doordraaien niet zoo'n grooten omvang aannam. Rabarber heeft zich lang goed gehouden, maar moest toch ook deze week aan belangstel ling inboeten zoodat ook hiervoor de prijzën belangrijk gedrukt waren. Postelein was nog aan sterke prijsschomme- lingen onderhevig. Afwijkende kwaliteit bracht al heel weinig op. De noteeringen wisselden op sommige dagen van 1430 ct. per kleine kist. De aanvoer van bloemkool was heel wat rui mer dan vorige week. De kwaliteit was in door snee ook iets beter. In het laatst der vorige week gingen de prij zen voor de beste soorten weer aardig naar bo ven zoodat sommige partijen nog als hoogsten prijs van 1517 ct. besomden terwijl ook Maandag en Woensdag voor eerste kwaliteit prijzen van 1014 ct. gangbaar waren. Voor mindere soorten loopen de noteeringen naar gelang van afwijkingen en gebreken uiteen van 38 ct. per stuk. Andijvie begint ook al meer naar voren te ko men. Hiervoor werd naar kwaliteit van 80150 ct. per 100 stuks besteed. Van bospeen is de markt nog ruim voorzien. De prijzen stonden op laag peil. Ook waschpeen ondervindt hierdoor een sterken druk op de prijzen, die soms varieeren van 24 ct. per K.G. Met de tomaten ging het in de afgeloopen week met de prijzen in ongunstige richting; de noteeringen schommelden naar soort van 612 ct. per K.G. De aanvoer van komkommers neemt weer toe. Tot dusverre ging de afname nog goed. Eerste soort ging van 34 en tweede soort van 22Yi ct. per sutk van de hand. Voor sommige partijen spinazie, die nog wor den aangeboden, is voor goede kwaliteit nog al kooplust en worden dan ook behoorlijke prij zen besteed. De prijzen der verschillende soor ten doppers en capucijners bleven voor de goede kwaliteit op behoorlijk peil. Voor peulen stonden de noteeringen van 1622! Raspers van 1216 en witte en bruine capucijners van 1014 per K.G. De ruimere aanvoer van snij- en dubbele boonen was ook van invloed op de prijzen, die geleidelijk weer iets naar benedèn liepen. Snij- boon'en, die Vrijdag jl. nog van 3042 ct. per K.G. noteerden, kwamen in het midden dezer week te staan van 2432 ct. per K.G. terwijl ook de dubbele boonen met deze inzinking ge lijken tred hielden. Het aanbod van tuinboonen nam deze week ook in ruime mate toe. De prijzen waren sterk aan den lagen kant en wisselden van 25 ct. per K.G. Ontspanningsavond voor militairen. Gisteravond werd in het Kennemer-Theater een ontspanningsavond voor militairen gehou den aangeboden door de N.V. Louis Dobbelman. De heer De Boer opende de bijeenkomst en heette de aanwezigen, welkom. Hierna was het woord aan den heer H. Haar, hoofdvertegenwoordiger van de Dobbelman-fa- briek, die den conferencier A. Timm bij het publiek inleidde. Vervolgens werden foto's van de koninklijke familie geprojecteerd, waarbij het Wilhelmus gezongen werd en Ad. Timm een gedicht op Prinses Beatrix declameerde. Hierna traden de bekende accordeonisten „The two Theunee's op, die na eerst een paar nummers gespeeld te hebben, een vroolijke potpourri van bekende liederen gaven. De sa menzang was niet van de lucht. Vervolgens verscheen Mad ja ten tooneele, die met zijn Oostersche wonderen, als vuur eten, enz. de verbazing en bewondering van de aanwezigen opwekte en hiervoor dan ook een dankbaar applaus oogstte. Hierna hield Ad. Timm met een praatje en zijn liedjes op gezellige wijze de manschappen nog geruimen tijd bezig. Na de pauze brachten „The two Theunee's" nog eenige nummers ten gehoore, waarna de zingende goochelaar Crochet voor het voetlicht ver scheen. De gespannen aandacht, waarmede de aanwezigen dit nummer volgden,'bewees wel dat ook dit optreden zeer in den smaak viel. Ad Timm zorgde voor een vroolijk slot aan den avond. Deze welgeslaagde bijeenkomst werd gesloten door den heer H. Haar die dank bracht aan alle medewerkenden. Bij de uitgang werd aan de militairen een zakje tabak uitgereikt. De cursus in bloembinden. Expositie van werkstukken. De cursus in bloemen schikken en binden, ge organiseerd door de Tuinbouwstudieclub, zal op Donderdag 20 Juli eindigen. In de oranjerie van „Scheybeeck" zullen dien avond de cursisten een proefstuk afleveren, dat door een deskun dige jury zal worden beoordeeld. Het bestuur heeft voor deze keuring van werkstukken eenige prijzen uitgeloofd. Ook mevr. Van Hattum stelde een fraaien prijs beschikbaar. Het ligt in de bedoeling van het bestuur de werkstukken voor het publiek ter bezichtiging te stellen. Op den slotavond zal hiertoe van 910 uur gelegenheid worden gegeven. Langs de Lijn. ZATERDAG. Lijn I; 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 12.20 Keu- .en; 12.35 Brussel Ned.; 2.20 Brussel Fr.; 4.20 Brussel Ned.; 5.35 Brussel Fr.; 6.20 Brussel Ned.; 7.05 Brussel Fr:; 7.20 Parijs; 10.55 Brussel Fr.; 11.20 Scheveningen Radio. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg.; 11.20 Nationaal programma; 5.00 Londen Reg.; 5.20 Nationaal programma; 8.20 Londen Reg.; 10.20 Nationaal programma. Lijn V: Diversen. Veel belangstelling voor Strassburger. Ook de tweede voorstelling van Circus Strass burger heeft gisteravond groote belangstelling getrokken. Het circus was uitstekend bezet, wij mogen wel zeggen nagenoeg uitverkocht. Het programma viel ook nu weer zeer in den smaak en het publiek liet zich wat de hulde betuigingen betreft van zijn beste zijde ken nen. De vertoonde nummers oogstten een groot succes. Wat de clownerie betreft deze is bij Strass burger tot een minimum beperkt. Slechts één maal traden twee clowns op, maar wat deze beide artisten te genieten geven munt uit door een zekere originialiteit. Een aardige vondst is bijvoorbeeld een fietspomp als mu ziekinstrument. Het slot van hun optreden zet het circus in een fantastisch licht en het effect daarvan is werkelijk verrassend. De paardendressuur trok ook nu weer aller bewondering. Het was jammer, dat een van de vier Friesche hengsten ziek was en dus niet optrad. Maar zijn drie stalgenooten deden hun werk even stipt als altoos. Vrijdagmiddag wordt voor de jeugd een voorstelling gegeven. Des avonds te 8 uur volgt de laatste voorstelling in Beverwijk. ZOMERCOMPETITIE VAN SANS ATOUT. De uitslagen van de 7e, en 8ste ronde van de zomercompetitiewedstrijden van de bridgeclub „Sans Atout" luiden als volgt: Team 8: de heer en mevrouw Blokdijk; da mes Steenbergen-Tabak verliest met 4 tegen 35 m.p. van team I: J. Bos—G. de Boer; de heer en mevrouw Van Amstel. Team 2: A. en C. Hoogeboom, Jib. Broek huizen en T. Romijn verliest van team 5; K. ReeJ. Numan; P. van der Werff-Ph. vanGro- ningen met 17 tegen 31 m.p. Team IV: J. Berlee-P. Daalhuizen; G. Steenbergen-H, Pools wint met 33 tegen 20 m.p. van team 7, mevr. Van der Linden-Th. Braam; A. Tand-A. Michel. Team 6: Dames Kok en Braam, F. van der Linden-G. Zoontpes, verliest van team 9; G. C. Tabak-W. G. Kleine; J. van Leeuwen-C. Geldermans met 3443 m.p. Team 1 wint van team 7 met 33 tegen 10 m.p.; team 2 verliest van team 10 met 8 tegen 35 m.p.; team 5 verliest van team 9 met 22 tegen 31 m.p., team 6 verliest van team 8 met 24 tegen 34 m.p. VOOR HOOGELAND. De speldjesdag van de stichting „Het Hoo- geland" heeft f 63.90 opgebracht.De opbrengst is iets minder dan vorig jaar. RANGSCHIKKING VAN PLAATSELIJKE ATHLETEN. Het officieel orgaan van de K.N.A.U. „De Athletiekwereld" vermeldt de beste heeren prestaties van dit seizoen. Op het lijstje ko men de volgende plaatstgenooten voor: A. Schaap bezet op de 100 m. met 11,2 sec., de 21e plaats en op de 200 M., met 23,2 sec. de vijfde plaats. Op de 1500 M. bezet J. Koopman de zeven de plaats in 4 min. 19.9 sec. Op de 3000 M. staat Koopman nummer een in 9 min. 0.84 sec. Bij het discuswerpen bezet M. H. Kluft met 37.15 M. de vijfde plaats en bij het kogelstoo- ten de derde plaats met 13,21 M. DE WERKLOOZEN GAAN UIT. De Moderne Werkloozenvereeniging maakt a.s. Maandag een uitstapje naar het Gooi. waar o.a. het raadhuis te Hilversum bezichtigd zal worden. WIJK AAN ZEE DUIZEND SCHOOLKINDEREN IN DE ZEE Begunstigd door zeer fraai weer kwamen 1000 Amsterdamsche schoolkinderen van het Vacan- tiekindei'feest om 8.20 per trein Donderdag morgen bij de halte Hoogovens aan, Na een wandeling van een uur door de mooie duinen langs den ouden weg arriveerden ze te half tien in onze badplaats. In alle gelegenheden stond een flinke broodmaaltijd klaar en u kunt gerust gelooven, dat die gauw naar binnen werd ge speeld, waarna ze in vele groepen naar de zee en de duinen vlogen, om hun hart op te halen bij zand, zee en zon. Ook de warme maaltijd: 'n bal gehakt, versche aardappelen, spinazie, worteltjes en pudding, was in korten tijd verdwenen. En daarna ging tot half zes de pret door, met een enkele onderbreking voor een glas limonade. Vervolgens nog een fiksche broodmaaltijd en toen per autobus naar Beverwijk. De W. R. B. was met extra hulp aanwezig. Eén ongeval deed zich voor, toen een meisje in het prikkeldraad viel en door twee soldaten naar den dokter werd vervoerd. De verwonding was gelukkig niet ernstig. DAMAVOND. Twaalf spelers bonden Donderdagavond de strijd met elkaar aan in Hotel de Zon. Prijswinnaars werden V. der Elzen, Reinhout en Iskes, terwijl de troostprijzen ten deel vielen aan de heeren Wortman, De Boer en Van dei- Wel. „Denk en Zet" had succes met dezen avond. In de elftalcommissie werd in de plaats van den heer P. Nijssen de heer F. Kochx gekozen. Deze commissie bestaat thans uit de heeren Nijssen, Wessel en Kochx. Besloten werd, daar was gebleken, dat de oud-trainer Bollington niet beschikbaar was, de training op te dragen aan den heer Kaldenbach. Aan het bestuur werd een foto in lijst van het 5de elftal, dat kampioen zijner afdeeling werd, aangeboden. HEEMSKERK DE REIS VOOR OUDEN VAN DAGEN. Voor het reisje voor Ouden van dagen, wat op Maandag 24 Juli plaats vindt, hebben zich 110 dames en heeren aangemeld; dit is iets minder dan het vorig jaar. EXAMENS. Te Alkmaar slaagden P. Voormeer, A. Rö- ling en Nic. Rijs voor het diploma Mulo A. KONINGINNEDAG EN HARDDRAVERIJ. De jaarlijksche feesten Koninginnedag en Harddraverij zullen dit jaar worden gehouden op Woensdag 6 en Donderdag 7 September. SANTPOORT JAARVERGADERING R.K. S. V. „SANTPOORT" Onder leiding van den heer Jac. P. Nijssen hield bovengenoemde vereeniging in ,,'t Huis te Velsen" haar jaarvergadering. Het bleek zoowel uit het jaarverslag van den secretaris als uit dat van den penningmeester, resp. de heeren Molenkamp en Wittebrood, dat de vereeniging een goed seizoen achter den rug had. Bij de bestuursverkiezing werden de perio diek aftredenden, de heeren Handgraaf, Span jaard, Van der Heyde en Molenkamp bij enkele candidaatstelling herkozen. SCHIP Altobizkar Mendi (Sp.) Agamemnon (Ned.) Aurora (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Altona (Du) Ariadne (Ned Boskoop (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Bennekom (Ned.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein Breda (Ned.) Beckenham (Eng.) Boschfontein (Ned) x) Colombia (Ned.) x) Carmar (Pan.) Cordillera (Du.) x) Eurymedon (Ned.) x) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) Guinean (Br.) Ganymedes (Ned.) Grado (Noor) Germania (Noor) ex) Chr. Huygens (Ned.) x) Hermes (Ned.) Hövding (Deen) Hebe (Ned.) J. Pz. Coen (Ned.) x) Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Kurmark (Du.) Ltineburg (Du.) Moena (Ned.) x) Montferland (Ned.) x). Maron (Eng.) x) Nordkop (Du.) Oberon (Ned.) Odysseus (Ned.) Poelau Bras (Ned.) Pericles (Ned.) Polydorus (Ned.) Poelau Telio (Ned.) Prometheus (Eng.) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Rhea (Ned.) Sembilan (Ned.) x) Springfontein (Ned.) Southgate (Br Serooskerk (Ned.) Simaloer (Ned.) Salland (Ned.) x) l'owa (Ned.) Triton (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Trajanus (Ned) Vulcanus (Ned.) Van Rensselaer (Ned.) Vesta (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Buenos Aires Zw. Zee Midd. Zee West-Afrika Ned. Indië Dantzig Chili Chili Chili Chili Z. Afrika Chili La Plata Zuid-Afrika Noordkaap La Plata Pto Barrios (v. IJm.) Ned. Indië Stamboul W. Afrika Alexandrië Casablanca (v. IJm.) Port Arthur Batavia Midd. Zee Umea Stettin Batavia West Afrika Zw. Zee Batavia B. Aires Batavia Rotterdam Midd Zee Danzig Hamburg (via Bremen) West Indië Batavia Ned. indië Batavia Batavia Batavia W Indië Ned. indië Zuid Afrika La Plata Japan Ned Indië Buenos Aires La Plata Hamburg Meroc (v. IJm.) Sevilla Midd. Zee West Indië Midd. Zee 30 Juli 25 Juli 26 Aug. 17 Juli 20 Juli 18 Juli 21 Juli 2 Aug. 23 Juli i3 Juli 10 Aug. 2 Aug. 25 Juli 18 Juli 29 Juli 24 Juli 9 Aug. 25 Juli 4 Aug. 9 Aug. 22 Juli 19 Juli 16 Juli 19 Juli 14 Juli 19 Juli 21 Juli 22 Juli 14 Juli 15 Juli 15 Juli 24 Juli 22 Juli 3 Juli vertrokken. 12 Juli te Izmir. 12 Juli van Patras. 10 Juli v. Dakar 8 Juli v. Soerabya 13 Juli te Kopenhagen. 11 Juli van Valparaiso. 10 Juli te Tocopilla. 2 Juli van Curagao. 9 Juli v. Cristobal 12 Juli te Rotterdam 9 Juli van Callao. 3 Juli vertrokken. 11 Juli v. Dar-es-Salaam vertrekt 17 Juli v. Hamburg. 3 Juli van Mar del Plata. 11 Juli v. Barbados. 3 Juli van Colombo. 7 Juli van Pt. Said. 11 Juli v. Land's End 9 Juli van Abonema. 8 Juli te Mersin 11 Juli vertrokken. 6 Juli vertrokken. 12 Juli van Colombo. 8 Juli v. Chalkis in lading. Vertrekt 15 Juli. 6 Juli van Colombo. 8 Juli v. Las Palmas 8 Juli v. Stamboul. 6 Juli van Colombo. 7 Juli van Perim. 5 Juli van Sabang. 9 Juli v Montevideo 12 Juli te Belawan. vertrekt 17 Juli. 13 Juli van Malaga, vertrekt 16 Juli. 13 Juli te Bremen. 11 Juli v. d. Azoren 11 Juli v. Land's End 1 Juli van Sabang. 9 Juli v. Pt. Said 11 Juli van Singapore, in lading. 8 Juli v. d. Azoren 7 Juli van Colombo. 6 Juli te Durban 9 Juli van Fern. Noronha. 13 Juli van Pt. Said. 11 Juli van Marseille. 5 Juli van Bahia. 10 Juli van St. Vincent. 13 Juli vertrokken. 13 Juli vertrokken. 10 Juli v. Finisterre 13 Juli te Messina. 6 Juli van Barbados. 12 Juli te Trïëst. 11 Juli te Shanghai. PERSONALIA. Tot hoofd van de Herv. school te Velsen-Noord is benoemd de heer J. Wedzinge in gelijke betrekking werkzaam te Uïthuizermeeden. De doortrekking van de Kennemerlaan. Er komt schot in. Het is al weer eenige maanden geleden, dat de gemeente eigenares werd van den grond en de opstallen aan de Kennemerlaan nabij het Oosterduinplein, welk bezit noodig was om de verbinding van de Kennemerlaan met genoemd plein tot stand té brengen. Langen tijd gebeurde er verder niets, maar kort geleden kwamen de sloopers om alles wat er nog van dit stukje met oud-IJmuiden over eind stond, met den grond gelijk te maken. En inmiddels is het slooperswerk voltooid, zoodat met de bestrating van het open terrein begonnen kan worden. Naar wij vernamen zijn thans de voorbe reidende maatregelen zoover gevorderd, dat in Augustus met de algeheele voltooiing van het werk begonnen kan worden, zoodat het einde van de misère, die gedurende tal van jaren velen ingezetenen een doorn in het oog was in het zicht is. IJmuiden zal dus spoedig een nieuwen en goeden verkeersweg van West naar Oost rijker zijn. Wij vernamen nog, dat er in den boezem van de Vereeniging van Kennemerlaanbe- woners stemmen zijn opgegaan, om de ge reedkoming van de verbinding met een buurtfeest te vieren. EEN ONDERWIJZER VEROORDEELD. De Haarlemsche rechtbank veroordeelde een onderwijzer wonende in IJmuiden-Oost, wegens overtreding van art. 249 en 251 van het Wet boek van Strafrecht, tot 2 maanden gevangenis straf met ontzetting van het recht het ambt van onderwijzer te bekleeden voor den tijd van den duur van de hoofdstraf 5 jaar te boven gaande. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 14 JULI Thalia Theater: „Voorwaardelijk in vrijheid gesteld" en „Agent Larry", 8 uur. Rex Theater: „Nanon", 8.15 uur. Theater de Pont: „Jongensstad" en „Mrs. Chey- ney's verdwijning", 8 uur ZATERDAG 15 JULI Thalia Theater: „Voorwaardelijk in vrijheid gesteld" en „Agent Larry", 8 uur. Rex Theater: „Nanon", 8.15 uur. Theater de Pont: „Jongensstad" en „Mrs. Chey- ney's verdwijning", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 14 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Filmstudio-ge heimen" en „De pokerspeler van Wyoming", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De vlucht der verlorenen" en „Het dubbele huwelijk", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Duistere mach ten" en „Vrouwen onder verdenking" 8 uur. ZATERDAG 15 JULI Luxor Theater» Breestraat: „Filmstudio-ge heimen" en „De pokerspeler van Wyoming", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De vlucht der verlorenen" en „Het dubbele huwelijk", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Duistere mach ten" en „Vrouwen onder verdenking" 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 14 JULI Palace Familie Cinema: „Lauter Lügen" en „De ploeg der Gedoemden", 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Van kwaad tot erger" en Nancy breekt drie harten", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Jaloezie", 2.30, 7 en en9.15 uur. Rembrandt Theater: „Love Affair", 2.30, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 15 JULI Gem. Concertgebouw: Opera Italiana. 8.15 uur. Terrein Sportparklaan: Openingsvoorstelling Circus Strassburger. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. De tunnel onder het Noordzee kanaal. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Commissie adviseert tot aanvaarding der voordracht van Ged. Staten. In de betrokken commissie uit Prov. Staten werd de voordracht van Ged. St. behandeld inzake den bouw van een spoorwegtunnel onder het Noordzeekanaal. Een lid sprak er zijne verwondering over uit, dat Ged. Staten, blijkens deze voordracht, thans het plan tot den aanleg van een tunnel onder het Noordzeekanaal bij Velsen steunen, hoe wel het lid van Ged. Staten, belast met de zaken van den Waterstaat, er eerst zoo afwijzend tegen over heeft gestaan. Een ander lid bracht Ged. Staten dank voor hun steun aan het tunnelplan, dat voor de om liggende gemeenten van zoo groote beteekenis is, niet alleen wegens de belangrijke verkeers- verbeteringen te land en te water, welke zullen worden bereikt, maar ook omdat het in dezen tijd een prachtig werk object vormt. Een lid wenschte nog de opmerking te maken, dat weliswaar behalve Amsterdam ook andere havengemeenten in de provincie als Haarlem en Zaandam gebaat zullen zijn bij het tot stand komen van de tunnel, maar dat Amsterdam alléén vijf maal zooveel bijdraagt als de Pro vincie. Het lid vroeg zich af, of de provinciale bijdrage, vergeleken met het offer, dat Amster dam moet brengen, niet te laag genoemd moe' worden. Ten slotte werd van andere zijde ge vraagd, of in de voordracht niet had moeten worden vermeld, dat behalve Amsterdam, ook andere gemeenten dan Velsen van eene ople ving van de scheepvaart op het Noordzeekanaal profijt zullen hebben. Het lid van Ged. Staten beaamde, dat in de voordracht achter „Velsen (IJmuiden)" ingevoegd dienden te worden de woorden „en andere gemeenten". De Commissie adviseert tot aanvaarding der voordracht. W oningbouwvereeniging „Bloemendaal—Noord". De commissie uit de Prov. Staten behan delde de voordracht van Ged. Staten inzake de overdracht aan de gemeente Velsen van den eigendom van den grond, in erfpacht bij de Woningbouwvereniging „Bloemendaal-Noord" Een lid vroeg naar de waarde van den grond doordat deze niet in de toelichting vermeld staat, kan men niet nagaan hoe de financieele uitkomst voor de Provincie feitelijk is. Tevens informeerde dit lid naar de gevolgen van deze transactie voor de bewoners van thans. Een ander lid betuigde zijn warme instem ming met deze voordracht; hij wees er op, dat deze oplossing is gevonden zoowel ten genoege van de bewoners als van de gemeente Velsen Het lid van Ged. Staten herinnerde er aan dat deze kwestie reeds twee maal in de Staten is geweest zonder tot een resultaat te komen. Thans schijnt een goede oplossing gevonden te zijn. De grond is indertijd voor f 23.000 ge kocht. Men moet echter bedenken, dat deze waarde thans toch niet te realiseeren is en dat Velsen het geheele tekort op de exploitatie der woningen verder overneemt. Algemeen kon de Commissie tot aanneming- van deze voordracht adviseeren De werkloosheid op 8 Juli. Geheel werkloos waren nog 1160 volwassenen. Wel was het aantal ingeschreven volwassen werkzoekenden op 8 Juli j.l. hooger dan de week daarvoor nl. 1668 tegen 1619 op 1 Juli, maar het aantal arbeiders, dat geheel werk loos was daalde van 1166 op 1160, een aantal kleiner dan dit in jaren geweest is. Het aantal ingeschreven werkzoekenden was verdeeld als volgt: 228 (211) bouwvakarbei ders, 148 (150) metaalbewerkers, 18 (14) houtbewerkers, 23 (25) landarbeiders, 179 (150) havenarbeiders, 257 (272) visschers, 39 (37) kantoorbedienden, 552 (550) losse arbei ders 224 (216) overige beroepen, totaal 1668 (1619) mannen boven 18 jaar. Verder 30 (36) mannen onder 18 jaar, 18 (23) vrouwen bo ven en 6 (6) vrouwen onder 18 jaar. Het aantal arbeiders, geplaatst in een ge- subsidiëerde werkverschaffing bedroeg 90 (93). HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk Baltimore n. R'dam 13 te Ant werpen. Volendam 13 van R'dam te Antwerpen n. New York. Beemsterdijk Baltimore n. R'dam 12 te Norf. Bilderdijk Baltimore n. R'dam via Antwer pen p. 12 Prawle Point. Nieuw Amsterdam 14 v.m. van R'dam n. New York. HALCYON LIJN. Flensburg 13 van Vlaardingen n. Narvik. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom 13 van A'dam n. Hamburg. Stad Haarlem Pepel n. Vlaardingen p. 13 Ouessant. Maasburg 11 v. Pepel n. R'dam-Vlaardingen iStad Maassluis 13 v. Vlaardingen naar Wabana. Stad Dordrecht 14 v. Vlaardingen te Gothenburg voor Lulea. Stad Amsterdam Vlaardingen n. Oxelosund p. 13 Holtenau. Stad Arnhem 12 v. R'dam te Narvik voor Vlaardingen. Stad Maastricht, Wabana n. Vlaardingen 11 175 mijl W.Z.W. van Valentia. Stad Maastricht, Wabana n. Vlaardingen 11, 175 mijl W.Z.W. van Valentia. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Arendskerk (uitreis) 12 v. Port Sudan. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein ,thuir.) 11 v. Zanzibar. Springfontein (thuisr.) 12 van Kaapstad. Nijkerk (uitreis) p. Dungeness. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 10 van Dakar 21 te R'dam verw. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskeik (thuisr.) 13 v. Port Said. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Vulcanus 13 v. Catania te Messina. Boskoop 11 van Valparaiso n. Corral. Stuyvesant, Amsterdam n. Barbados p. 12 Dungeness. Cc-lombia Hamburg n. Noordkaap 7 van Kopervik. Agamemnon 12 van Stamboul te Izmir. Aurora 12 van Patras n. Algiers. Ariadne 13 van Gdynia te Kopenhagen. Bennekom Chili n. Amsterdam via Liverpool 12, 240 mijl N. van Azoren. Fauna 13 van Stamboul te Amsterdam. Oberon 13 van Malaga n. Cadix. Odysseus 12 van Kopenhagen te Gdynia. Safcurnus 12 van Tunis n. Alexandrië. Trajanus, Seville n. Amsterdam pass. 12 Ouessant. Triton 12 van Hamburg n. A:dam. Deucalicn 13 van Bourgas te A'dam. Stella 13 van A'dam n. R'dam. Irene 13 van A'dam n. R'dam. Manto 13 van A'dam n. R'dam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland 13 v. A'dam n. Buenos Ayres. Amstelland 12 van A'dam te Buenos Aires. MEYER Co's SCHEEPVAART MIJ. Maron, Batavia n. A'dam 12 v. Belawan. Bennevis, Hongkong n. R'dam 13 v. Porfc Said. Diomed Japan n. R'dam vertr. 19 v. Londen. Gleniffer, Chefoo n. R'dam vertr. 14 van Londen via Duinkerken. Deucalion Japan n. R'dam 11 te Hongkong. Achilles Japan n. R'dam 13 te Penang. Stentor 11 van Liverpool te Batavia. City of Derby 11 van Dairen n. Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (uitr.) 13 te Southampton. Baloeran (thuisr.) 12 v. Marseille. Kota Gede (thuisr.) p. 13 Kaap Gardafui. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Ol. 13 v. A'dam te Batavia. Poelau Bras 13 v. Hamburg n. A'dam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LLJN. Algorab 13 van R'dam n. Hamburg. WIJK LIJN. Beverwijk 12 v. Malta n. Tunis en R'dam. Brunsbuttel. Randwijk 12 van R'dam n. Trebizonde. Jonge Anthony 12 v. Aberdeen 13 )n.m, verwacht.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5