jlaolsche bereidheid tot onderhandelen Britsch brievenschrijver tracht Duitsche burgers te overtuigen VRIJDAG 14 JU Dl 1939 Berlijn ziet er een actie van de Engelsche propagandadienst in 12000 vlootreservisten opgeroepen. In het Lagerhuis heeft Chamberlain medegedeeld, dat 12.000 bij de reserve geplaatste gepensionneerde vlootofficie- ren en manschappen tegen 31 Juli zijn opgeroepen om deel te nemen aan de vloot- en luchtoefeningen, die in Augus tus en September gehouden zullen wórden. Chamberlain voegde hieraan toe, dat de koning een revue zal houden over de reservevloot, die 130 schepen omvat, op 9 Augustus. In zijn mededeeling verklaarde Chamberlain, dat teneinde het grootst mogelijke voordeel te trekken uit de gecombineerde vloot- en lucht oefeningen in Augustus en September, en ten einde daardoor de doeltreffendheid der vloot te bevorderen, regelingen worden getroffen, waar bij schepen, die thans in de reserve zijn, zullen deelnemen aan de oefeningen. Dit besluit zal het noodig maken nog 12.000 gepensionneerde vlootofficieren en manschap pen op te roepen. Zij zullen zich op 31 Juli bij de depots moeten aanmelden. De koning zal de reserveschepen bezichtigen in Weymouth op 9 Augustus. Verwacht wordt, dat de oefeningen ongeveer zullen duren tot de derde week in Sep tember en dat de reservisten weer naar huis zul len kunnen gaan, wanneer aan het einde van de maand de schepen weer in de reserve zullen zijn opgenomen. Het besluit van de admiraliteit om 12.000 re servisten op te roepen voor de gecombineerde vloot- en luchtoefeningen in Augustus en Sep tember is een logisch gevolg van het besluit om het gebruikelijke verlof een maand te vervroe gen. De oefeningen van de homefleet zullen de bruikbaarheid der manschappen op de proef stellen en in het bijzonder de schepen, die uiter aard een langere'periode in dienst zullen moeten zijn dan de oefening der militaire reserve du ren zal. De diplomatieke redacteur van Reuter ver neemt, dat de schepen, die uit de reserve ge haald zullen worden, omvatten: een slagschip, een vliegtuigmoederschip, vier kruisereskaders van vier schepen elk, een mijnenlegger, een destroy er-depotschip, vier flottiljes destroyers en vier onderzeeërs. De Britsclie bewapening eischt 730 millioen pond sterling. Begrooting aangenomen Labour motie verworpen. Bij de behandeling van de begrooting in derde lezing in het Lagerhuis heeft Sir John Simon ge sproken over de financieele positie des lands en gezegd voor dit financieele jaar ongeveer 1320 millioen pond sterling aan uitgaven te hebben geraamd. Daarvan zullen 942 millioen worden verkregen uit ontvangsten en 380 millioen door het opnemen van leeningen. De totale uitgaven voör de verdedi ging, die reeds waren opgegeven tot een bedrag van 580 millioen, zullen moge lijk worden verhoogd tot 630 millioen, doch zullen in wezen 730 millioen be- loopen. Daarom kan men wel verwachten, dat 500 mil lioen moet worden geleend, terwijl oorspronke lijk 380 millioen was overwogen. Het zal moge lijk zijn ongeveer 150 millioen op te nemen- door uitgifte van schatkistbiljetten. Slechts een deel van de financieele behoeften van dit jaar zullen in de vlottende schuld kunnen worden opge nomen. Daarom zal het të gelegener tijd nood zakelijk zijn den beleggers, grooten en kleinen, te vragen op zoo ruim mogelijke schaal bij te dragen aan de nieuwe defensieleening. Spreker heeft het vertrouwen, dat aan dezen oproep ge hoor zal worden gegeven. Hitier ontvangt Förster. JCalme sfeer rondom de kuxestie-Bantziq.. De kalme atmosfeer, die op het oogenblik in Polen heerscht, trekt bijzonder de aan dacht van diplomatieke en journalistieke krin gen in Warschau. De Poodsche pers wijst er nadrukkelijk op, dat de regeering nog steeds bereid is de geschilpunten te regelen, die haar van de Duitsche regeering scheiden, die kwestie-Dantzig en den corridor, langs den weg van onderhandelingen in een vreedzame sfeer op te lossen, waarbij iedere unilaterale oplossing zou zijn uitgesloten. Politieke kringen in Warschau herinneren in dit verband aan de redevoering van Beek van 6 Mei j.l., waarin hij verklaarde, dat opdat het woord „vrede" een volle werkelijke waarde zou krijgen twee voorwaarden vervuld moesten worden, n.l. vreedzame bedoelingen vreedzame methoden van actie. Wanneer men de beide voornaamste geschilkwesties tus- schen Polen en Duitschland in het licht van deze opvattingen bekijkt, worden de limieten van een eventueele regeling duidelijk afgeba kend. De in politieke kringen te Warschau algemeen aanvaarde opvatting is, dat ten aanzien van de Coau'idorkwestie de Poolsohe regeering bereid is, voorstellen te bestudeeren, die er toe strekken, het Duitsche verkeer door Pomimeren naar Oostpruisen te vergemakke lijken, o.m. op het gebied der wegen. Maar het is natuurlijk volstrekt uitgesloten, dat ide regeering ooit een vraag in overweging zou kunnen nemen betreffende instelling dwars door het Poodsche Wojwodcscbap Pommeren van een exterritoriale Duitsche autostrada, die volgens berichten uit Duitsche bron bijna 20 K.M. breed zou hebben moeten zijn. Het Pool sche standpunt te dien aanzien is zeer dui delijk: „Wij hebben er geen enkel belang bij de Duitsche medeburgers te hinderen in hun verbindingen met de oostelijke provincies. Wij hebben echter geen enkel motief om onze souvereinitedit te verminderen op ons eigen gebied. Wat Dantzig betreft verklaart men boven dien, dat dieze kwestie weinig' ruimte laat voor een compromis. Aan den eenen kant kan de Duitsche meerderheid der vrije stad zich vrije lijk ontwikkelen van nationaal, cultureel en ideologisch standpunt gezien, zij bezit haar regeering en haar- partijbestuur. Aan den anderen kant kan Polen de kwestie Dantzig slechts beschouwen door zich te stellen op het gebied „der Poolsche rechten en handels belangen". Het kan niet toestaan, dat deze in welk opzicht ook beperkt worden. Overi gens echter zou men de mogelijkheid onder oogen kunnen zien van een compromis op juridisch plan voor een reigielinig' van de po sitie van Dantzig als vrije stad. De meening van de „Dantziger Vorposten" Op een artikel van de „Gazeta Polska" waarin gewezen werd op de mogelijkheid, een minder ingewikkeld statuut voor Dantzig in het leven te roepen, wordt thans voor het eerst commentaar geleverd door de Dantziger Vorposten, het officieele orgaan der nationaal- socialistïsche partij in Dantzig. Het blad stelt zich op het standpunt, dat Polen de verkla ring van Hitler over het „Duitsche karakter van Dantzig" niet begrepen heeft. Dit zoo zegt het, was niet slechts een rhe- torische formule. Het blad voegt er dan aan toe: zeker zijn onderhandelingen mogelijk, doch zij zouden slechts zin hebben, als van den kant van Polen het voornemen bestaat, de houding, welke hierin bestaat, dat men zich vastklampt aan de kunstmatige construc ties van Versailles, waarvan in twintig jaren de bouwvalligheid wel is bewezen, los te laten. Wij kennen de Engelsche methode om een wig tus- schen volk en leiding te drijven. BERLIJN, (D.N.B.) In de laatste weken wordt Duitsch land overstelpt met een vloed van schijnbaar particuliere brieven, welke per post uit Engeland komen. Al deze brieven zijn geschreven om te trachten •het Duitsche volk tegen zijn leiding op te zetten. Onlangs werd weer een in grooten getale verspreide brief ontvangen van „Stephen King-Hall", die op domme wijze probeert den „waarden Duitschen lezer" te bereiken om. aldus in het Duitsche volk een defaitistische stem ming te verwekken. Met het oog op het feit, dat deze brief in bijzonder veel exemplaren naar Duitschland is gezonden, hebben wij, aldus het D.N.B., te Lon den nadere inlichtingen ingewonnen naar de eigenlijke bron van herkomst. Het resultaat daarvan was verbluffend. Bijzonder goed ingelichte en ingewijde krin gen hebben nl. vastgesteld, dat de' heer Stephen King-Hall in het geheel niet de particulier is, voor wie hij zich uitgeeft, doch dat hij in dienst staat van de pas opgerichte propaganda-afdee- ling van het Foreign Office, en dat de Engel sche minister van Buitenlandsche Zaken. Lord Halifax, dezen brief niet alleen kent, doch zelfs bij de opstelling er van aanwezig is geweest. Deze op die manier werkende heer Stephen King-Hall wendt zich nu in zijn brief tot de „waarde Duitsche lezers" en deelt mede, dat hij als Britsch marine-officier van 1906 tot 1928 bij de Britsche marine heeft gediend. Drie jaren geleden was hij dezen berichtendienst begon nen, waarbij thans reeds veertig lieden werk zaam zijn. De heer King-Hall beschouwt zijn berichtendienst als een particulier geleide open bare instelling en wil het publiek informaties geven, welke geheel onafhankelijk zijn van de dagbladen en andere invloeden. De heer King-Hall geeft een lange uiteen zetting over hetgeen hij in den oorlog heeft be leefd en stelt vast: „Ik weet dus hoe de oorlog er uitziet en ik wil den vrede, wanneer ik deze onder eervolle voorwaarden kan hebben. Ik vraag mij thans af of wij vrede zullen hebben. Ik twijfel daar zeer aan. Ik wil niet zeggen, dat wij onvoorwaardelijk gelijk moeten hebben. De 'doorsnee-Engelschman is verontrust over de „schandelijke wijze", waarop de Duitsche re geering het verdrag van 'München schendt, zoo dat hij steeds meer tot de overtuiging komt, dat de Duitsche leiders, althans Von Ribbentrap, Göbbels en Himmler „volkomen onmogelijke menschen'' zijn waarmede men nooit eenige 'overeenkomst kan treffen, welke gehouden zal worden". „Ik neem aan", aldus vervolgt hij letterlijk, „dat het woord van Hitler in Enge land thans heel weinig koerswaarde heeft. Er bestaat niet het minste vooruitzicht op, dat Groot-Brittannië eenige concessie aan Duitsch land zal doen, aleer het vertrouwen in Duitsch- lands woord is hersteld.. Koloniën uit te leveren na hetgeen men te Praag heeft gezien, is eenvoudig geen practi- Bche politiek"» „De Duitsche politiek onbegrijpelijk". De heer King-Hall beweert, dat de politiek van Duitschland op vele punten volkomen on begrijpelijk is. Hij wil doen gelooven, dat tot den „Roof van Tsjechië'' de geheele kwestie der Duitsche koloniale aanspraken in Groot-Brit tannië ernstig is besproken. De Duitsche regee ring beweert thans, dat Duitschland omsingeld wordt. De briefschrijver bespreekt dan de mo gelijkheden op succes van een oorlog en pro beert den lezer te intimideeren met de deelne ming van Amerika aan dein oorlog, de blok kade enz. Hij raadt ons aan van de Engelschen buitenlandsche politiek te leeren. D.an vervolgt hij woordelijk: „Het is waar, dat zij de Italianen tot bondgenooten hebben. Maar de Italianen hebben gebrek aan grondstoffen en hebben geen groote weerstandskracht enz. Daarenboven, wanneer de oorlog voorbij is, wat zal dan gebeuren? Eerst komt er een vredes verdrag, waarbij vergeleken het verdrag van Versailles kinderspel is. De definitieve beslissing ligt bij u. Het is Uw Führer, niet mijn oude minister-president, die het signaal tot den aan val zal geven, en eerlijk gezegd, ik vrees, dat Göbbels en Von Ribbentrop den Führer be langrijke inlichtingen onthouden. De brief besluit met de opwekking een keer „zelfstandig" na te denken, den brief met vrien den te bespi'eken en eventueel opmerkingen daarover aan den heer King-Hall te zenden. Wij waren er al altijd van overtuigd, dat de Britsche politiek zonder veel scrupules werd ge voerd, aldus voegt het D.N.B. hieraan toe, en waren daarom over dit domme maakwerk, dat zeer zeker dank waard is, niet erg verwonderd. Wij voelen ons evenwel verplicht het Duitsche volk er over in te lichten, hoe de Engelsche pro paganda, welke de heer Chamberlain eenige we ken geleden aankondigde er uitziet. We kennen de methoden van Engeland, waarmede het pro beert een wig te drijven tusschen leiding en volk". Dc meening van Dr. Göbbels. Rijksminister Dr. Göbbels neemt in de „Völ- kische Beobachter" uitvoerig stelling tegen de zen brief op grond van het feit, dat hij in offi cieele opdracht is opgesteld en verzonden, al dus vervolgt het D.N.B. Hij somt allex-eerst eenige gruweldaden op uit de Engelsche koloniale geschiedenis, waar bij hij ook woorden van afkeuring aanhaalt, die hierover door vooraanstaande Engelschen zijn geuit en vervolgt dan: „Indien uw experiment het Duitsche volle nog eens te onderwerpen zou gelukken, zouden de Engelschen waarschijnlijk heelemaal niet meer behoeven te werken. Dat zouden dan naar uw meening die Duitschers doen, die nu pas uw „waarde lezers" zijn. „U schrijft dat u den vrede wilt Dat is wel dezelfde vredesmissie, welke Engeland te Ver sailles aanleiding gaf een weerloos volk te wur gen, het veertien jaar lang te onderdrukken, te berooven en uit te plunderen. Uit dien geest heeft men ons behalve de oorlogs- ook de han delsvloot afgenomen, onze koloniën geroofd en ons bovendien gekweld en verdeemoedigd waar men slechts kon. Waarom hebt u in dien tijd niet een keer gesproken ten gunste van vrede en overeenstemming. i»U schrijft te weten „hoe de oorlog er uit ziet". Dat weet de Führer zeker nog %reel beter dan u, want. hij heeft niet den oorlog tegen vrouwen en kinderen gevoerd, maar lag als sol daat bijna vier jaar lang tegenover Engelschen. Daarom heeft hij er voor gezorgd, dat u en de Engelschen ons niet meer kunnen overvallen. U wilt den vrede wanneer u hem onder eer volle voorwaarden kunt krijgen. Wie heeft u dan niet een eervolle vrede gegeven? Stamt Versailles van ons of van u? Of is het dictaat van Versailles een eervolle vrede geweest? Neen Engeland heeft ons tot vandaag toe den eervollen vrede onthouden. U hebt ons ten overvloede tegen de plechtige verzekeringen in onze koloniën ontnomen. U wilt deze als man- daatsgebieden besturen. Uw land is zooals vele Engelschen toegeven zelf ongeschikt deze nuttig te maken. Niettemin geeft, u ze Duitschland niet terug. Waarom niet? Omdat u Duitschland louter uit machtshonger niet al leen de door Engeland geëischte „eervolle vre desvoorwaarden" wil onthouden, doch om dat u ons volle ten gronde hebt willen richten. U behoeft ons heelemaal niet mede te deelen, wat u in Groot-Brittannië denkt: Dat weten wij al lang, en daar behoeft u ook niet aan <toe te voegen, dat u daarmede niet wilt zeggen dat u onvoorwaardelijk gelijk moet hebben. Want in dit land weet iedereen, dat u ongelijk hebt. „Hitler's woord geldt in Duitschland. De Führer heeft de Duitsche natie groot en sterk gemaakt. Hij wordt daarom door Engelschen van uw slag hartgrondig gehaat. Daar zijn wij slechts trotsch op. U voegt daaraan toe dat er niet het minste vooruitzicht bestaat dat Groot- Brittannië eenige concessies doet aan Duitsch land. U miskent den toestand grondig. Nie mand vraagt om concessies. Niemand verwacht deze. Wij vragen van u geen genade, doch ons recht. Wij staan niet als bedelaars of smeeken- de bezitloozen voor uw kapitalistische demo- era tiën. „Weigert men ons ons recht, dan zullen wij ons dat recht zelf weten te verzekeren. Men moet er zich dan niet schijnheilig over bekla gen, dat Europa van de eene crisis in de an dere stort. De schuld daaraan hebben uw op drachtgevers. Zij willen plotseling bezorgd zijn om de „vrijheid" van de Tsjechen, doch zij blij ven hard en onberoerd tegenover het nationale leed van andere volken, welke door Engeland zelf gekweld en bloedig' onderdrukt worden, zooals aldus Göbbels b.v. thans in Pa lestina de ongélukkige Arabieren. Wat zou u echter zeggen, wanneer wij het in het protecto raat zouden optreden als u in Palestina. Wij doen dat niet, omdat wij Duitschers zijn en geen Engelschen. Stelt nu niet schijnheilig de vraag, waarom Engeland zou wenschen ons te omsingelen, want het antwoord is duidelijk: om ons weg te vagen. Omdat u ons het leven niet gunt. Omdat wij in uw oogen bezitloozen zijn en bezitloos moeten blijven. Dat een welvarend Duitschland een actief is voor den wereldhan del is een geheel nieuwe 'Engelsche theorie die wij voor den eersten keer uit uw mond verne men. Voor den wereldoorlog beweerde u het tegendeel. U zou ons economisch wurgen, in dien u dat zou kunnen. Doch dat kunt u, Gode zij dank, niet meer. Of er een oorlog komt hangt geheel van Engeland af, hoe hij verloopt is onze zaak. Duitschland bevindt, zich thans in een ge steldheid, waarin het vastbesloten is zijn natio nale eer en bestaan tot den laats ten ademtocht te verdedigen". „Thetis" nog steeds niet geborgen. In verband met den kraclitigen Z.-W. wind zijn de werkzaamheden tot berging van de „Thetis" in de baai van Liverpool tijdelijk ge staakt. Zij zullen hervat worden zoodra het weer beter is. Sluiting van consulaten in Slowakije. Daar de Slowaaksche regeering aan de diplomatieke vertegenwoordigers der landen, die de onafhankelijkheid van Slowakije noch de facto noh de jure erkend hebben, het recht van exterritorialiteit ontnomen heeft, zulle acht consulaten op 15 Juli ophouden te bestaan. Het betreft hier het Fransche con sulaat en de Honoraire consulaten van België, Roemenië, Zweden, Noorwegen, Bulgarije, Turkije en Litauen. Italië en Frankrijk zenden over en weer journalisten weg. De Paris Soir meldt, dat zijn permanente speciale correspondent in Italië, Jean Devau, uit het land is gewezen. Het Journal des Debats schrijft: „Wij meenen te weten, dat het ministerie van buitenlandsche zaken heeft besloten tot uit wijzing van een Italiaansch journalist als antwoord op de uitwijzing uit Italië door de regeering van den Franschen journalist Devau. Britsche militaire oefeningen te water en in de lucht. Het Huis heeft vervolgens met 206 tegen 141 stemmen een motie der Arbeiderspartij verwor pen, waarin werd voorgesteld het wetsontwerp niet aan te nemen. Vervolgens werd het wetsont werp in derde lezing aangenomen en doorgezon den naar het Hoogerhuis. Joh. Simon zette voorts uiteen, dat de begroo ting voor dit jaar 1400 millioen zal beloopen en dat meer dan 900 millioen uit de belastingen zal moeten worden verkregen. Wijst mij een ander land ter wereld met onze bevolking, dat wanneer het voor dezen enormen last wordt geplaatst 900 mill, kan vinden uit da- gelijksche belasting. Terwijl de overblijvende 500 millioen om te leenen een verontrustend cij fer is, moeten wij erkennen, dat wij dezen groo ten last zullen moeten dragen. De rustige ont vangst van deze begrooting is het gevolg van twee dingen: 1. De wetenschap, dat het noodzakelijk is. 2. Ons volk heeft zonder eenige partijverschil, zoowel in dit huis als in het land een vastbera denheid, dat wij, er kome wat wil, zullen moeten vinden datgene wat noodig is voor de vrijheid., veiligheid en kracht van ons land. Förster bij den Führer. Förster, gouwleider van Dantzig en Zaske, de chef van de propaganda, zijn door Hitier ontvangen. Er is niets bekend omtrent den in houd der besprekingen, doch men gelooft dat de leiders rapport heb ben uitgebracht over den toestand en dat er een gedachtenwïsseling gevoerd is, waarbij de verklaring van Chamberlain in het Lagerhuis van Maandag jJ. ter sprake is geko men. Men verwacht hier niet dat de besprekingen zullen leiden tot een verslechtering van den toestand. Verontschuldigingen aan de consuls van Brazilië. De Senaat van Dantzig heeft zijn veront schuldigingen aangeboden aan den Brazi- liaanschen zaakgelastigde te Warschau en den Braziliaanschen consul te Gdynia, die werden gearresteerd. Deze verontschuldi ging is een gevolg van het protest, dat was in gediend. 100 Gestapo-manncn naar Dantzig. Gemeld wordt, dat een nieuwe afdeellng Ge stapo, ongeveer honderd man. in Dantzig is aangekomen. Deze mannen zullen dienst doen bij het toezicht op de militaire werken. Duitsche organisaties geschorst. Drie Duitsche cultureele organisaties in de omgeving van Loaz hebben haar optreden moeten staken op bevel van den starist van Lodz, aangezien zij illegaal een politiek Geen sabotage op bet Engelsche vliegveld. Hel onderzoek, dat de politie van Liverpool heeft ingesteld naar den brand op het vlieg veld Speke heeft uitgewezen, dat hier geen kwaadwilligheid in het spel is. Zweden bouwt vier duikboot en. De Zweedsche regeering heeft toestemming gekregen tot den bouw van vier nieuwe duik- booten, waarvan de totale kosten geraamd worden op 17 millioen kronen, te verdeelen over vier jaar. van anti-Poolsche propaganda hebben ge voerd. Beperking van den invloed der geestelijkheid. De Damtzigschc autoritei)ten hebben een reeks maatregelen genomen om den invloed der geestelijkheid op de inwoners van Dantzig te beperken. De Senaat der Vrije Stad heeft besloten de godsdienstlessen op de Dantzig- sche scholen op te heffen. Deze lessen zullen vervangen worden door lessen in de nationaal- socialistische leer. Religieuze boeken mogen nog slechts in enkele boekwinkels, die daar toe een speciale vergunning hebben, ver kocht worden.. Vader ert zoon doodelijk gesteenigd. Havas meldt uit Warschau: De Poolsche bladen melden, dat de Duitsche burger Bruno Wohl. uit het Memelgebied en zijn twaalfjarige zoon door steenworpen gedood zijn door een bende nationaal socialisten. Wohl had geweigerd toe te treden tot de nationaal-socialistische partij. Hij had toestemming gekregen om zich in Zweden te vestigen. CHINEESCHE WIJSHEID: „De Japansclie strijd tegen China lijkt op het werpen van een ei naar een rots." In zijn laatste lange artikel in zijn te Sjanghai verschijnend blad „Central China Daily", verklaart Wang Tsjing Wei, dat het, wanneer China Japan bevecht, lijkt op het werpen van een ei tegen een rots. Wij moeten zoo verklaart hij een ge meenschappelijke ChineeschJapansche di plomatieke en militaire politiek voeren en ge raken tot economische samenwerking op basis van gelijkheid; de gemeenschappelijke belan gen van de beide landen zouden hun souverei- niteit nooit in gevaar brengen. Zulk een eens gezindheid zou, naar Wang Tsjing Wei be weert, nooit rechten en belangen van derde mogendheden benadeel en. PROGRAMMA ZATERDAG 15 JULI 1939. HILVERSUM I, 1875 en 414,4 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Ca. 8.15 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. (Ca. 12.15 Berichten). 2.00 Causerie „Door China langs onbekende wegen Landbouw- en dorps toestanden". 2.20 Esmeralda en soliste. 3.00 Reportage. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.30 Film kwartiertje. 4.45 VARA-orkest. 5.30 Filmland. 6 00 Orgelspel. 6.28 Berichten. 6.30 Gramofoon muziek. 7.00 V AR A-Kalender7.05 Felecitaties. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.308.00 Cursus Langs steden en dorpen. XV. Alkmaar". 8.05 Herhaling SOS-berichten. 8.07 Berichten A.N.P., VARA-Varia. 8.20 Het VARA-orkest en solisten. 9.00 Puzzle uitzending. 9.15 „En nu.... Oké!" 10 30 Berichten A.N.P. 10.40 Gramofoonmuziek. 10.45 Radiotooneel. 11.00 Jack de Vries' Inter nationals en solist. 11.30—12.00 Gramofoonmu ziek. HILVERSUM n, 301,5 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Ca. 8.15 Berich ten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdiens tig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodis- ten en solist. 1.00 Gramofoonmuziek. (Ca. 1.15 Berichten). 1.20 KRO-orkest. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Kin deruurtje. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.00 R.K. Mondaccordeonvereeniging „Utile Dulci" (5.15 5.30 Gramofoonmuziek). 5.45 KRO-Nachte- gaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journa listiek weekoverzicht. 6.45 Berichten, gramo foonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie Erfelijke factoren in het leven van de mensch 7 35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N P., mededeelingen. 8.15 Meditatie met muzi kale omlijsting. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.45 Gevarieerd concert. 10.30 Berichten A. N. P. 10 4012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Pianovoordracht. 11.50 Het BBC-Welsch orkest en solist. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 New Hippodrome-orkest. 2.20 Causerie over Britsche belangen in China. 2.35 Zang en piano. 3.20 Reportages. 5.20 Carroll Gibbons en de Savoy Hotel Orpheans en solisten. 6.20 Berich ten. 6.50 Causerie over zeeplanten. 7.05 Het Gril- ler strijkkwartet en solist. 7.50 Dave Frost en zijn Band en solisten. 8.20 Variété-uitzendingen. 9.20 Berichten. 9.50 Nieuws uit Zuid-Afrika. 10.05 Het BBC-Theaterorkest en solist. 10.50 Joe Losse en zijn Band en solisten. 11.50 Dans muziek (gr.pl.). 12.15—12.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 9.30; 10.35 en 11.25 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. 1.002.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Chan sons. 3.30 en 3.55 Gramofoonmuziek. 5.05 Zang. 5.50 Pianovoordracht. 7.20 en 8.25 Gramofoon muziek. 8.50 Zie Brussel 484 M. 11.2012.50 Eddie Foy en zijn orkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.35 Het Kur-orkest Bad Oeynhausen. 8.509.35 Het Danziger Lan- desorkest. 12.20 en 1.35 Het Weensch Sympho- nie-orkest. 2.30 Gramofoonmuziek. 4.20 Her mann Hagestedt's orkest en solisten. 6.05 Piano voordracht. 7.10 Zang. 7.30 Voor soldaten. 8.30 Hans Bund's orkest. 11.00 Hermann Hagestedt's orkest. 12.20 Gramofoonmuziek. 2.203.20 Nachtconcert (opn.). BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroep orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.25 Gramofoon muziek met toelichting. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.20 Programma gewijd aan de Maas. 4.005.00 Gramofoonmuziek. 6.05 Omroeporkest, soliste en gramofoonmuziek. 7.45 en 8.20 Gramofoon muziek. 8.45 Folkloristisch programma. 9.05 Cabaret-programma. 10.30 Jacques Klüger's orkest. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 José Schnyders' orkest. 1.502.15 Gramofoonmuziek. 3.05 Zang. 3.50 Gramofoonmuziek. 3.05 Zang. 3.50 Gramofoonmuziek. 5.35 en 5.55 „The Rec tors". 6.35 Gramofoonmuziek met toelichting. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Radiotooneel. 8.50 Symphonie-concert m.m.v. solist. In de pauze: Gramofoonmuziek. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.05 Jo Bouillon's orkest en „The Rectors". 11.35— 12.20 Gramofoonmuziek. De Londensche politie toont haar rijkunst. Dit is een foto van de generale repetitie van demonstraties op Imber Court te Londen. Politiemannen nemen een horde op ongezadelde paarden. De zadels houden zij in de hand.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 9