IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN De Puzzle. Opruiming. Onweders op verschillende plaatsen. Ongekend groote heidebrand Dr. COLIJN voert verschillende besprekingen. ELZER'S OPRUIMING Visscherij-Snufjes. Dancing Wilhelmina 24e JAARGANG No. 216 Uitgave Lonren» Coster. Maatschappij voor Courant Uitgaven en Algem. Drukkerij N. V, Groote Houtstraat 93, Haarlem, TeL 10724. Bureau IJ muider Couranti Kennemerlaan 42, IJmuiden, Telefoon 5301. Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen in de Kennemer Courant Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen ZATERDAG 15 JULI 1939 Directiei P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Abonnementen per week f 0.12'/2, p®* maand f0.52'/2i Per 3 maanden f 1.55, franco per post f 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiëni 1-5 regels f0.60, elke regel meer 0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbel® prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels f 0.25, elke regel meer fO.lOl Nog steeds is het kabinets-raadsel door de Heeren in Den Haag niet opgelost. Wel heeft het een stadium bereikt, waarin het den na- tionalen humor begint te prikkelen. Zoo is al de vraag gesteld, of men in Den H hoopte dat het buitenland het verschil tus- schen Kooien en Colijn niet merken zou - men is daar niet sterk in Nederlandsche na men en een Amsterdammer moet in zijn beste Hoog-Haarlemmerdijksch verklaard hebben, dat Colèn en Koolèn precies hetzelfde was. Ook de hoofdstad zou het onderscheid dus niet hebben bemei'kt. Intusschen heeft Koolèn het opgegeven en is Colèn weer aan bod, hetgeen Zijne Excel lentie heeft gevierd, als ik het zoo noemen mag, met een vrijen middag £e Arnhem. „Ter compensatie van zijn vacantie", zegt de Tele graaf met de gevoeligheid, die dit blad zoo zeer kenmerkt. Maar ik geloof het niet, want men vergoedt geen volledige vacanties met één vrijen middag, al wordt die dan in Arnhem's schoone dreven doorgebracht. Ook had dr. Colijn zich dien middag wel kunnen veroorloven toen mr. Kooien aan het formee- ren was. Zoodat hij er blijkbaar een bijzon dere bedoeling mee heeft gehad. Of het Ne derlandsche volk of de Heeren in Den Haa< moesten ervan onder den indruk komen. Aangezien het eerstgenoemde er niet veel van begrijpt zullen het de laatstgenoemden moe ten zijn. Hun is blijkbaar de gelegenheid ge boden, de zaak te overdenken en wellicht onderling overleg te plegen Er bestaan niet alleen diplomatieke ongesteldheden. Ook di plomatieke vacantiedagen hebben vaak hun uitwerking doen gelden. Intusschen is de veronderstelling, dat Koo ien slechts als wegbereider voor Colijn optrad en hem een vernieuwde samenwerking der rechtsche partijen op een presenteerblaadje zou aanbieden, nog niet verwezenlijkt. Wel licht heeft de vorige formateur dit geprobeerd, maar er is nog geen bewijs dat hij is geslaagd. Men twijfelt er alweer aan. In afwachting be zitten wij nog steeds tien démissionnaire mi nisters, belast met de afdoening der loopende zaken. Dit klinkt als een licht karweitje en heeft de verwachting gewekt dat zij ons van ontstellende besluiten en ontwerpen zouden vrijwaren. Maar sinds zij démissionnair zijn, dat wil zeggen „in staat van ontslag", heeft professor Slatemaker de Bruine het Neder landsche onderwijs al opgeschrikt met de we- der-invoering van De Vries en te Winkel's n en minister van Boeyen het gansche volk met een wetsontwerp tot heffing van een radio belasting. Wie weet wat de overige acht minis ters nog in het schild voeren? Tot hen behooren de vier R.K. bewindslie den, van wie „uit hun kamp", zooals dat in politicis heet, getuigd is dat zij onafscheide lijk zijn. Slechts gevieren, slechts gezamenlijk zouden zij zich laten bestendigen. Wellicht beschouwen sommigen dat als „een nieuwe staatsrechtelijke figuur", een term die in deze vreemde tijden bij herhaling gebezigd wordt, maar mij herinnert het eenvoudig aan de vier Heemskinderen. U weet dat die hun wonder lijke reis maakten op het ros Bayard, een paard dat met menschelijk verstand en bui tengewone kracht begaafd was. Zoodat ik voorzie dat als straks dr. Colijn met een kabi net voor den dag mocht komen, daA het on afscheidelijke viertal bevat, verscheidene po litieke teekenaars hem als Bayard zullen af beelden. ik waarschuw ieder hunner maar vast: de anderen zullen ook op het idéé ko men. Wel bewijst het verloop van deze eenigszins zonderlinge crisis, die een volk met meer poli- tieken aanleg in spanning zou kunnen bren gen maar het onze niet, en waarvan wij de kern-moeilijkheden slechts kunnen raden maar niet officiéél te hooren krijgen, dat de persoonlijke „noteering" van dr. Colijn nog altijd zeer hoog is. Men zou zelfs zeggen dat zij haar hoogste peil weer heeft bereikt. In hem wordt kennelijk nog steeds de aangewe zen minister-president gezien, met verwijzing van alle andere gegadigden naar het tweede plan. En gezien de allervreemdste toestanden in het buitenland, waarbij vergeleken onze kabinetscrisis maar een klein puzzeltje is, zal men hopen dat hij slaagt. Hetzij dan parle mentair, extra-parlementair, zakelijk, op smalle of op breede basis R. P. Op vijftien Juli gaat de tijd Der uitverkoopen weer beginnen, Het tafeltje is welbereid, De huisvrouw kan op koopjes zinnen. Het is haar liefste zomersport Om nu eens grondig te gaan kijken, Wat er al aangeboden wordt, Om dan met koopjes te gaan strijken. Wanneer ze iets ontdekt heeft, dat Z' in advertenties heeft gelezen. Dan gaat ze tijdig al op pad, Om toch maar niet te laat te wezen. Wie 't eerste komt, het eerste maalt, In dit geval dan te beschouwen Als: wie de beste koopjes haalt, En dat 's de groote sport voor vrouwen, 't Is iets dat zij speciaal goed kan, Haar echtgenoot zal 't nimmer leeren, Maar er is reden voor den man, Het in haar hooglijk te waardeeren. Wanneer ze eindlijk heeft gekocht, Kan zij met vreugde overwegen: Precies gevonden, wat ik zocht En 't op een koopje toegekregen. De zomeropruiming heerscht weer, Voor beide zijden wil ik hopen, Dat zij ook weder dezen keer, In opgeruimdheid zal verloopen. P. GASUS. Onze HALFJAARLIJKSCHE OPRUIMING begint HEDENMIDDAG. Ziet thans de etalages en doet Uw voordeel. JAC. NIERSE - Kalverstraat 116 - IJm.-O. (Adv. Ingez. Med.) Meisje door den bliksem gedood. EXPOSITIE van SCHILDERIJEN 1ste etage. „A RT I S T I E K" KALVERSTRAAT 8 - IJMUIDEN-OOST (Adv. Ingez. Med.) De viering van de te verwachten blijde gebeurtenis. Van het ministerie van Binnenlandsche Za ken is een rondschrijven uitgegaan aan alle de partementen en daaronder ressorteerende in stellingen betreffende de viering van de te ver wachten geboorte van een Koninklijken Prins of van een Koninklijke Prinses. Het schrijven luidt als volgt: In verband met de te verwachten heugelijke gebeurtenis in het Prinselijk gezin heb ik de eer u mede te deelen, -dat de dag, volgende op dien van de geboorte van een Koninklijken Prins of van een Koninklijke Prinses, zal wor den gevierd als een verjaardag van een der le den van het Koninklijk Huis, d.w.z., dat de dienst op dien dag, na den morgendienst, als op Zondag wordt verricht. Op dien middag zullen derhalve alle rijks diensten, -instellingen en -bedrijven gesloten zijn, voor zoover de dienst dit toelaat. Indien de dag, volgende op dien, waarop de geboorte heeft plaats gevonden, een Zondag mocht zijn, wordt de feestviering verlegd naai den onmiddellijk volgenden Maandag. Terstond na het bekend worden van de ge boorte, wordt van alle openbare gebouwen de nationale vlag uitgehangen. Deze vlag blijft hangen gedurende den daar op volgenden dag. De man, die niet van zijn vrouw uit mocht. Ergens in de binnenstad, waar dat doet er niet toe, woont een echtpaar. De man wilde Vrijdagavond uitgaan, doch dit werd hem belet door zijn eehtgenoote, die heel ad rem dè op merking maakte „Twee dagen in de week wer ken en zeven dagen biertjes drinken, gaat niet opje blijft thuis". Manlief echter voelde daar niets voor, pakte zijn spulletjes en verdween in de keuken, welke is gelegen aan de straatzijde van de eerste étage. Na zich heerlijk te hebben gewasschen, een schoon boord te hebben aangedaan en zich verder te hebben gestoken in de Zondagsche kleeren, wilde hij de keuken weer verlaten, maar de deur wasop slot. De vrouw had hem dit „gebakken". Geen nood, dacht de los werkman, maakte het keukenraam open, keek eens even naar be neden en waagde een sprong doch zijn „moe dige" daad kwam hem duur te staan, want hij kwam allesbehalve goed terecht op straat. Hij blesseerde zijn beide enkels dusdanig dat hij per auto van den G.G.D. moest worden vervoerd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar de 33-jarige loswerkman thans logeert. Tenslotte heeft hij dus toch zijn zin, maar is allesbehalve goed „uit"! Organisatie der werkloosheids- bestrijding. De minister van Sociale Zaken heeft van Vrijdag af de rijksinspecties voor de werkver schaffing opgeheven en heeft voor elke pro vincie een inspectie van den rijksdienst voor de werkverruiming ingesteld. De zetels dezer in specties zijn Heerenveen, Groningen, Assen, Zwolle, Arnhem, Utrecht, Allernaar, 's-Graven- hage, Middelburg, 's-Hertogenbosch en Hoens- broek. Aangewezen is als hoofd van de inspectie: voor de provincie Noord-Holland ir. W. M. van Rossum du Chattel, de hoofden der inspecties, zoomede het aan hen toegevoegde technisch, administratief en overig personeel, hierbij inbe grepen het administratief personeel, tot dusver ingedeeld bij de thans opgeheven rijksinspecties voor de werkverschaffing, worden overeenkom stig het bepaalde in art. 37 van het Koninklijk besluit van 20 April 1939, gesteld onder de be velen van de directie van den rijksdienst voor de werkverruiming. Aan het hoofd der inspecties in Noord-Hol land worden toegevoegd: ir. H. F. E. H. Kohl- brugge en ir. F. L. A. Maandag. TANKSCHIP „TARIA" VOOR KONINKLIJKE SHELL GROEP TE WATER GELATEN. Van een der hellingen der Nederlansche Scheepsbouw Maatschappij is Vrijdag in tegenwoordigheid van eenige honderden be langstellenden te water gelaten het 15.000 ton metende enkelschroef motortankschip „Taria" gebouwd in opdracht van de Koninklijke Shell- groep. De plechtigheid geschiedde door Lady Ag- new, echtgènootè van Sir Andrew 'Agnew, di rector van de Shell and the Anglo Petroleum Company. Tot nu toe hebben we nog niet veel onweer in dezen zomer gehad. Gisteren werden echter verschillende plaatse lijke onweders tegelijk gemeld, welke over het geheel genomen geen zeer ernstig karakter droegien. In Oostelijk Noord Brabant evenwel, in het dorpje Mill, heeft het onweer een menschenleven geëischt. Daar is nj. Vrijdagmiddag, omstreeks drie uur de 23-jarige eenige dochter van den arbeider II. Rovers, die aan een machine zat te naaien, door den blik sem getroffen en op slag gedood. Branden door blikseminslag. Tijdens een buitengewoon hevig onweer, dat zich Vrijdagmiddag boven den Noord westhoek van Overijssel ontlastte, werd een der oude kapitale boerderijen in Ambt Vollen- hove, eigendom van baron Sloet van Marx- veldt, en bewoond door den landbouwer Alb. van Benthem, door het hemelvuur getroffen. De bliksem sloeg in het achterhuis, waar een zeer groote partij hooi, t.w. 85 voer. was opgetast, in een ommezien was de geheele boerderij een laaiende fakkel gelijk. Met moeite slaagden de bewoners er in het huis raad te redden. Dank zij het feit, dat het vee in de weide liep, kwamen slechts eenige kippen in de vlammen om. De vrijwillige brandweer van Ambt-Vollen- hove was spoedig met een handspuit ter plaatse, doch slaagde er niet in het vuur meester te worden. Het achterhuis brandde geheel uit, het voorhuis bleef gedeeltelijk ge spaard. Met dezen brand is eender oudste boerderijen van Ambt-Vollenhove verdwenen. Te Stadskanaal is Vrijdagavond omstreeks half negen de bliksem geslagen in het 2V2 jaar geleden gebouwde dubbele landhuis aan de Sportterreinstraat, bewoond door de ge zinnen Hakkenes en Alberts De motorspuit, welke in de nabijheid is gestationneerd, was dadelijk ter plaatse. Het vuur greep echter zoo snel om zich heen, dat het perceel, dat met een rieten dak was gedekt, niet kon wor den behouden, slechts eenig huisraad kon worden gered. Groote heidebrand. Een brand van een hevigheid, zoo als men zich deze in jaren en jaren niet meer herinnert, heeft Vrijdag middag in de heide tusschen Well en Bergen, in het noorden van de provincie Limburg, gewoed. Omstreeks twee uur ontstond, ver moedelijk door blikseminslag, brand in een perceel heide, toebehoorend aan de gemeente Bergen. Aangewak kerd door den vrij krachtigen wind breidde het vuur zich met rassche snelheid uit. Mede tengevolge van de droogte in de toch reeds brandbare heide en liet dorre gras nam de brand een ongekenden omvang aan. Onmiddellijk schoten ploegen arbeiders uit de werkverschaffing, die in de nabijheid aan het werk waren, toe, om bij het blusschings- werk behulpzaam te zijn. Door het aanleggen van tegenvuren en het werpen met zand trachtte, men het vuur in zijn voortgang te stuiten. Inmiddels was echter een zoo groote oppervlakte heide door de vlammen aange tast, dat deze bestrijding geen succes had. Noord-Nederlandsche Hypotheek bank failliet. De rechtbank te Groningen heeft Vrijdag het faillissement uitgesproken van de N.V. Noord- Nederlandsche Hypotheekbank gevestigd te Gro ningen. Door het telkens draaien van den wind werd het blusschingswerk ten zeerste bemoeilijkt. Eerst tegen acht uur in den avond kon men zeggen dat men het vuur voor goed meester was. Een terrein van tusschen 200 en 250 h.a. bleef zwart geblakerd liggen. Dit terrein, hoofdzakelijk begroeid met heide en vliegden nen, behoort in eigendom toe aan de ge meente Bergen. Twee perceelen zilverdennen, toebehoorende aan den heer Ant. Jurgens te Nijmegen en een perceel dennebosch, toebe hoorende aan den heer Deurvorst te Grave, gingen eveneens verloren. Voor zoover op het oogenblik valt te overzien is van de gemeente Bergen geen bosch verloren gegaan. Dr. Colijn heeft Vrijdag ten departemente van Algemeene Zaken besprekingen gevoerd met de vijf niet-Katholieke ministers Van Dijk, Patijn, Slotemaker de Bruine, van Buuren en van Boeyen. Daarna heeft dr. Colijn nog den heer J. Schouten, voorzitter van de A.R. Kamerfractie ontvangen. Voorts heeft oud-minister jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude Vrijdagavond nog een bespreking gehad met dr. Colijn, welke bespre king ongeveer een uur heeft geduurd. Zooals men zich zal herinneren heeft dr. Colijn ook bij zijn eerste formatiepoging lang durig met jhr. van Lidth de Jeude geconfe reerd. In welke richting dr. Colijn de oplossing van de kabinetscrisis thans zoekt is niet be kend. In politieke kringen houdt men echter het meest rekening met de mogelijkheid van een gereconstrueerd breeder georienteerd kabinet-Colijn. Prins Bernliard bezoekt Witteveen en Drentsche Veenstreek. De Koningin terug op den Ruigenlioek. H.M. de Koningin is Vrijdagavond om kwart over acht per auto van het paleiis Soestdijk op den Ruigenhoek teruggekeerd. Gezelschap door onweersbui overvallen. Prins Bernhard heeft Vrijdag, den tweeden dag van zijn bezoek aan de provincie Drente, (den eersten dag heeft de Prins een bezoek gebracht aan de Wijk en Vledder), des och tends om half tien Assen verlaten, in gezel schap van den Commissaris der Koningin, mr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk, en zijn adjudant, kapitein J. K. H. de Roo van Alder- werelt. Het gezelschap begaf zich eerst naar Rolde, waar het hunebed werd bezichtigd, evenals de Balloërkuil, de befaamde Germaansche rechtplaats. Vervolgens reed men naar Westerbork, waar de Prins bij het gemeentehuis zijn open wagen verliet. Ter begroeting waren hier aanwezig de heer J. G. Legro, voorzitter van de ont ginningsmaatschappij „Het Landschap Dren te" en ir. J. Nijsing van de staatsdomeinen. De Prins en de Commissaris der Koningin stapten met de beide heeren in den gesloten wagen van den heer Legro om vervolgens naar de uitgestrekte terreinen van de bekende ont ginning „Het Witteveen" te rijden. Hier heeft men langs stoffige zandwegen en nieuwe straatwegen rijdende, in oógenschouw ge nomen, wat er gedurende ongeveer vijftien jaar door werklooze arbeiders is tot stand ge bracht. Een woestenij van heide en veen ter grootte van vele honderden H.A. is herschapen in vruchtbaar bouwland met welvarende boer derijen, terwijl in het hart van deze ontgin ning een geheel dorp is ontstaan. Van Witteveen ging men via Emmen naar Klazienaveen teneinde aldaar kennis te maken met het typisch Drentsche veenbedrijf. Prinses Juliana een doos met Emmer turfjes, een speciale lekkernij, aanbood. Het gezelschap werd in het hotel Wierenga begroet door den burgemeester van Emmen, mr. dr. J. L. Bouma, ir. R. Sijbolts, secretaris- penningmeester van de crisisturfcentrale, en den heer D. G. S. Landweer, directeur der Verveningsmaatschappij Klazienaveen. Onmiddellijk na de begroeting begaf men zich aan tafel voor het gebruiken van een Truck met oplegger gekanteld. Passeerende wielrijder doodelijk gewond. Vrijdagmiddag omstreeks twee uur is op den Leusderweg te Amersfoort, ter hoogte van de nieuwe kerk, een truck mét oplegger van on geveer zesmeter lengte, na eerst tegen een boom te zijn gereden, gekanteld. De lading, be staande uit ledige bierflesschen, gleed van den wagen en kwam terecht op een passeerende wielrijdster, de 25-jarige mej. R. uit Amers foort. Ernstig gewond is het meisje naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij kort na aan komst is overleden. De chauffeur van dén wa gen werd slechte licht gewond. SEIZOEN VELE KOOPJES HEEREN MODEHUIS (Adv. Ingez. Med.) CDXI. In de slappe zomermaanden neig je altijd naar het pessimistische als het over het vis- scherijbedrijf gaat. Je zit dan zoo midden in de misère: weinig aanvoer, slechte prijzen. En je vraagt je dan onwillekeurig af, waar het naar toe moet met een bedrijf, dat zoo afgezakt is, dat met 30 a 40 trawlers in de vaart, nog niet eens een boterham verdiend kan worden. Deze toestand is weliswaar van tijdelijken aard en de straatmuzikanten speelden zoo juist niet voor niets: „Morgen gaat het beter", maar vandaag zitten we er maar mee. Verleden jaar half Juli hadden we tenmin ste nog plenty makreel, waarvan er veel voor het binnenland gerookt werd en vormde de gerookte makreel een nuttige plaatsver vanger van de pekelharing, waarvan ook toen (door de staking) een tekort was. Maar nu wc-rdt er haast geen makreel gevangen en voor de haring is het nog wat te vroeg, zoo dat het alom nog mis is. Er zijn nog meer dingen, die aanleiding geven tot pessimistische gedachten. Daar is bijv. het bemanningsvraagstuk. Waar moet het daarmee heen op den duur? Ik overdrijf zeker niet, dat vandaag-den-dag bijna even veel Nederlandsche- en vooral IJmuidensche- visschers cp bnitenlandsche of semi-buiten- landsche schepen varen dan op de heele LTmuidensche trawlervloot. Dat moet op den duur toch tot moeilijkheden leiden. En zegt dit den IJmuider trawlerreeders niets? Moet het nog zoover komen, dat niet alleen werklocze visschers een stee gaan zoeken op de Duitsche en de Poolsche trawlers maar dat de menschen liever onder Duitsche of Poolsche vlag varen dan onder onze natio nale driekleur! Als ze dit gaan doen dan is 't niet alleen om meer te verdienen. Men weet dat dit, vooral wat de Duitsche schepen be treft, straks een fictie is, door de regeling in verband met het gezinsdeel van de gage. Maar het gaat hier vooral om den dienst en het leven aan boord. Ik heb er al eens meer op gewezen, dat er op de IJmuider trawlers heel wat van de menschen gevergd wordt en dat is één van de redenen, waarom het varen op een trawler in discrediet begint te raken. Het is dan ook daarom, dat er steeds ge noeg liefhebbers voor de Duitsche en Poolsche trawlers zijn. En dat wordt hoe langer hoè erger Zooals ik reeds opmerkte, is het met. den aanvoer van versche haring nog zuinig ge steld. De totale aanvoer bedroeg deze week een kleine 800 kisten. Voor de eerste ladingen werd nog ca. f 10 per kist betaald, maar Don derdag liep de prijs al tot f 6 terug en we kunnen wel aannemen dat, wanneer de vang sten eens overvloedig mochten worden, het wel bïi een rijksdaalder op zal houden. Er kwamen deze week binnen 23 trawlers, 47 loggers en 1 kotter. Van de trawlers waren er slechts twee. die de 3000 gulden passeerde en dat waren de Gloria en de I. S. Groen die resp. f 3580 en f 3490 besomden. De Delft, die een mcoi partijtje haring aan den wal brachi, kon de 3000 niet vol krijgen. De Scheveningsche loggers komen strijk en zet boven de 1000 gulden. Deze week kwamen er zeven Scheveningers; daarvan hadden de vijf hoogste een besomming f 1050 tot f 1350. De beide andere hadden minder. De bladen brachten Donderdag het bericht, dat een viertal in Nederland gebouwde loggers in Dantzig tot oorlogsbodem waren ge promoveerd. Dat heeft in Katwijk nog al eenige ongerustheid verwekt, want het zijn in hoofdzaak Katwijkers, die op deze schepen varen. Heel juist was het bericht niet. want twee van de in het bericht genoemde schepen n.l. de Matzkau en de Kalthc-f lagen Vrijdag morgen veilig en wel In de Visschershaven.... PIETERMAN. UITGEEST WEGENS VIERJARIG BESTAAN ZONDAGMIDDAG van 3—6 uur Dansen. Vrij entree. OPENLUCHT-DANSEN in onzen schitterend verlichten tuin. Tevens DANSEN in de groote zaal, 's Middags BROADWAY SERENADERS. 'S Avonds THE COLLEGIANS. Openluchtdansen BROADWAY SERENADERS. (Adv. Ingez. Med.) In Bangkok, de hoofdstad van Siam, werd de nationale feestdag met een militaire parade en een feestelijken optocht gevierd. De foto toont U één van de praal wagens uit den stoet. noenmaal, tijdens welken maaltijd burge meester Bouma den Prins als attentie voor Na den maaltijd heeft men op het terrein der N.V. Klazienaveen het proces van het turfmaken in oogenschouw genomen, het eerst, zooals dit thans geschiedt overeenkom stig het voor de crisisturfcentrale uitgebrachte rationalisatierapport van de ins. Louwerse en Berescho't te Utrecht, en vervolgens op een ander terrein, zooals het naar de oude methode nog in de meeste bedrijven geschiedt. Ook daar legde de prins groote belangstelling aan den dag. Toen men zich van het eene terrein naar het andere terrein begaf, een wandeling door het veen van meer dan een kwartier, werd het gezelschap door een onweersbui met zwa- ren regen overvallen, zoodat inderhaast een arbeider moest worden nagezonden met regen- kleeding. De bui dreef evenwel spoedig over en de excursie ondervond daarvan geen ver traging. Na met de verschillende onderdeelen van het veenbedrijf te hebben kennis gemaakt, nam de Prins afscheid van zijn begeleiders om via Hoogeveen de provincie Drente ts verlaten.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 1