Sb Waar komt het vandaan? VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. He „Toiiiifestraal"-collecte. Moet slagen terwifle van het terug dringen der t.b.c. Zooals onze lezers weten zal op Zaterdag 29 Juli hier ter plaatse de gewone jaarlijksche Zonnestraalcollecte plaats vinden. Natuurlijk wij weten, dat er veel gevraagd wordt tegenwoordig en eigenlijk is elke zaak, waarvoor men wat doet, zeer noodig. Maar toch, het verschilt. Hier heeft men te doen met iets, dat door de tegenwoordige omstan digheden meer dan ooit dringt. Van de nood zakelijkheid om t.b.c.-patiënten te verplegen, zoo noodig in een sanatorium, is iedereen zoo overtuigd, dat voor die bestrijding het noodige geld altijd nog gevonden wordt. Doch, men veronachtzaamd helaas dikwijls het vast staande feit, dat de strijd tegen de ziekte eigenlijk eerst van beteekenis wordt als de patiënt weer loopen en werken kan. De .behandeling, die inderdaad de t.b.c. over wint, is niet voltooid met een kortstondige ver pleging. Langdurig moet de patiënt gecontro leerd worden, stap voor stap moet zijn lichaam weer gehard worden tegen de vermoeienissen van den maatschappelijken strijd. Een langdurige nazorg is van zeer veel be lang, vooral in deze dagen, nu men bezuinigt bij de eigenlijke verpleging en thuis minder dan ooit te voren gelegenheid is om den in- nerlijken weerstand van hem, die ziek geweest Is, te letten. De nazorg, gepaard aan een zorgvuldig ge controleerde arbeidstherapie, is, de zaak van Zonnestraal. De nazorg mag in dezen crisis tijd niet verzwakken, moet eerder uitgebreid worden. Om daaraan mee te werken helpt mede de Zonnestraal-collecte te doen slagen. Vergadering van den Gemeente- raad. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dinsdag 25 Juli 1939, des namiddags 7 uur. Agenda 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw-inkomende leden. 4. Financieele besluiten. 5. Wijziging van het Reglement voor de Stichting voor Kinderverzorging en aanvul ling van de Verordening voor den Gemeente lijken Dienst van Maatschappelijk Hulpbe toon. 6. Belooning Hoofd Luchtbeschermings dienst. 7. Toestaan van een crediet voor den ver bouw enz. van het Gemeentehuis. 8. Verzoek van het Bestuur der Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland te Velsen, om het leerplan der onder zijn be heer staande Nijverheidsschool te IJmuiden te mogen uitbreiden met een cursus voor de op leiding tot het voorloopig diploma als scheeps werktuigkundige. 9. Voorloopige vaststelling van de bedragen, bedoeld in artikel 55ter der Lager Onderwijs wet 1920, voor de openbare lagere scholen, voor het jaar 1938. 10. Vaststelling van straatnamen. 11. Overname van grond voor wegverbree- ding en betaling van een vergoeding voor het afbreken van den daarop staanden opstal. 12. Verkoop van eigendomsrechten. 13. Verhuur van een huis c.a. 14. Plan tot herziening van plannen van uitbreiding. 15. Wijziging van de Verordening voor den Ophaal- en Stortingsdienst. 16 Toetreding tot een gemeenschappelijke regeling tot vorming van een rechtspersoon lijkheid bezittend lichaam, als bedoeld in ar tikel 130, le lid, sb b der Gemeentewet 17. Adres inzake oprichting en instandhou ding van een bijzondere daghuishoudschool en avondcursussen in huishoudelijke vakken. 18. Verleenen van medewerking tot het als bouwterrein in exploitatie brengen van gron den te Santpoort. 19. Benoeming van tijdelijk personeel aar de Visscherijschool. Bevorderingen Openbare U. L. O. School. Willy Engelhart, Wim Goossens, Bart Laman, Annie Lanser, Hans v. Oosterom, Tiny Polman Ali Rooze, Tiny Schilder. Jan Schipper (voorw.) Wim Schouten, Rie van 't Veer, Lies Verbon, Piet Vuil, Tiny Wenting, Lena Wie- lema. Niet bevorderd: geen. Is hier iets van Ubij? De volgende voorwerpen werden aan de ver schillende bureaux als gevonden aangegeven: Hoofdbureau van politie (Willemsplein). Eenige rijwielbelastingmerken, een Alpino muts, zijkant van een zonnescherm, dames handschoen, boodschappentasch, kinderporte- monnaie met inhoud, eenige sleutels, een por- temonnaie met inhoud, twee loterij-brieven, een zilveren beursje, kinderceintuur. Politiebureau IJmuiden Oost (Engelmun- dusweg)Eenige portemonnaies met inhoud, eenige huissleutels, een ceintuur, vulpen, kruideniersjas, muts, handschoen, schoentje, 3 teekeningen, een belastingmerk. Politiebureau Velsen-Noord (Wijkerstraat- weg): Eenige huissleutels, een paar regenpij pen, een oud heerenrijwieO, lantaarnkap, hou ten vlet, twee pakjes met kaartjes wol, twee belastingmerken, een paardendek, sigaren aansteker, hond. Politie Santpoort (Station): Een lichte ga bardine regenjas, een paar beige dameshand schoenen, een rozenkrans in étui. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. A. Blok-Bos, d., Pelsstraat 28 Velsen Nrd. J. M. Bierenbrootspot—Hoogvorst. P. Vermeulenstraat 16 IJmuiden Oost. C. Dirks-Slager, z. Ahornstraat 11 IJmuiden O. Hoek-van Beelen, d., van Wassenaerstraat 45, IJmuiden Oost. G. IJ van Beelen-Leeuw, z., Sirenestraat 14, IJmuiden. G. J. G. Dekker- Scholten, d., Schulpweg 75, Velsen Nrd. J. de Brouwer-de Smit, z., Buitenhuizerweg 15, Vel sen. E. J. Rasch-van der Zwan, z. Huijgens- straat 59 IJmuiden. P. Orsel-Smit, d., P. Ver meulenstraat 12, IJmuiden Oost. H. Schaap van der Vossen, z„ Wijk aan Zeeërweg 18, te IJmuiden. C. W. Bastmeijer-den Heeten, z., Kompasstraat 74, IJmuiden Overleden: Teunis Vermeer, echtgen. v. V/. Kaspers," 51 jaar, Driehuizerkerkweg 77, Vel sen. Bevorderingen: Bevorderd van de le naar de 2e klasse: (uit klasse 1-a) Nel Baart, Janny Beek, Anno v. Beilen, Will. Blok, Jopie Broek, Annie Copier, Henk v. Donselaar, Annie de Graaff, Jac. de Groot, Ida Hillebrink, Klaas Kroon, Janny Kruyer, Piet Molenaar, Bep Neef, Henk v. Otterloo, Jan Pierema, Jan Scholder, Marry Slagboom, Gerrit Smit, Willy Verbon, Hetty de Weerd, Annie Wensimk, Albert Worst, Wijbr. v. Zwol, Gerda Kramer, Jan Wijker, en Adri Maatje. Niet bevorderd 3 leerlingen. Van de le naar de' 2e klasse: (uit klasse 1-ib) Ari Berkhof, Dirkje Betist, Geri Blok, Simon v. d. Boogaard, Wim de Graaf, Hillie Groot, Job de Groot, Oor Harmeyer, Piet Harms, Kees Heertjes, Tiny v. Honk, Ret Kok, Adrie Lammerse, Huib v. Lqpik, Rien Meyer. Adr. Smit, Hiska Voerman, Corry Wey, Henk Wielema, Jacob Wijker, Berda Zalm, Jacob Zuidam,, Herman Zwanenburg, Geertje Jan sen. Niet bevorderd: 4 leerl. Van de 2e naar de 3e klasse: (uit klasse 2-a) Piet Bakker, Willy Bakker, Willy v. Bel, Anton Boersma, Rie Diekerhoff, Jacob Duyve, Dick v. Gelderen, Theo Heere, Alb. Henke, Thea Heydenrijk, Bert de Hoog (voorw.) Els Laman Eva Loman, Lukje Mossel, Ida Mulder, Ra Muusse, Henk v. Nieuwenhuize, Tine Prins, Annie Schipper, Henri Spaander, Willy Spreeuw, Tiny Timmer, Hansje Verwer, Gerard Wildeboer, Gré de Wit, Jan de Wlit en Hans de Korte (voorw.). Niet bevorderd 5 leerl. Van de 2e naar de 3e klasse: (uit klasse 2-b) Tiny v. Baaien, Lyda Bant, Jan v. Dalen. N. v. Deyck, Corn. Goedhart, Guus Grootes. Willy Heistra, Anna Hennink, Rip Hillebrink. W. v. d. Klippe, To Kok, A. Kragt, Nellie Kritoke, Wil de Lassacquère, Mar. Lenterse. Hanny List, J. v. Marion, J. Martens, Fokp Mol, Hanny Mol, Elly Mooy, H. Rep'ko, R. Riet berg, Anton Schols, Gerda Speelman, Jan Woudhuizen. Niet bevorderd: 5 leerl. Van de 3e naar de 4e klasse: (uit klasse 3-a) Ant. Blinkhof, Wytske vBalen, Hans de Groot, Letta Harmeyer, Rie Heydenrijk, Annie Hoogerbeets, Marinus Lokkerbol. Hanny Mul der, Annie Noest (voorw.) Henk Schriemer (voorw.) Dolly Visser, Nel de Vries, Joop v. d. Wel. Niet bevorderd: 5 leerl. Van de 3e naar de 4e klasse: (uit klasse S-b) A. Akkerman, D. Colenbrander .(vcorw.) Magenta. Op 4 Juni 1859 werd den Oostenrij kers bij Magenta, in Italic een beslissende nederlaag toegebracht door de Fran- schen en Sardiniërs. In het zelfde jaar werd een nieu we kleurstof uitgevonden een prachtig paars-rood Ter" eere van de behaaldr overwinning werd deze kleurstof „magenta" ge noemd. Corset. Reeds in de 17e eeuw regen de mannen zich in; aan vankelijk noemde men het daar toe dienende toestel „bodice" of keurslijf; later sprak men. voor mannen zoowel als voor vrouwen van „corset". PERSONALIA. Voor het in Haarlem gehouden examen boekhouden van de Nederlandsche Vereeni ging voor Leeraren slaagde onze plaatsge- noote mej. Fr. Wouda. Er komt meer haring. De aanvoer van versche haring neemt lang zamerhand toe. Hét is nu maar te hopen, dat de prijzen niet direct weer omlaag gaan, want de trawlers hebben eenige slechte maanden achter den rug en het wordt voor het trawlvis- scherijbedrijf hoog tijd, dat er eenige verbe tering komt. De eerste trawler, die een mooie haringreis maakte was de Erin. Na een reis van elf da gen kwam deze trawler binnen met 700 man den haring en 400 manden andere visch en een mooie besommig van f 5700. OP ZEE OVERLEDEN. De eerste machinist van het gisteren hier binnengekomen Noorsche stoomschip Grado is op zee overleden. Het lijk wordt voorloopig naar de begraafplaats alhier vervoerd in af wachting van een nadere beslissing of het wellicht naar Noorwegen zal worden overge bracht. Geen reden tot ongerustheid over de „Nora". SCHIP Amstelland (Ned.) x) Agamemnon (Ned.) Aurora (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Altona (Du) Boskoop (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Bennekom (Ned.) Bodegraven (Ned.) Breda (Ned.) Beckenham (Eng.) Boschfontein (Ned) x). Cardita (Eng.) x) Colombia (Ned.) x) Carmar (Pan.) Cordillera (Du.) x) Doros (Ned.) Eurymedon (Ned.) x) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) Guinean (Br.) Ganymedes (Ned.) Germania (Noor) ex) Gleniffer (Eng.) x) Hasting (Zweed) Chr. Huygens (Ned.) x) Hermes (Ned.) Hövding (Deen) Henca (Ned.) Iris (Ned.) Pz. Coen (Ned.) x) Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Kurmark (Du.) Lüneburg (Du.) Moena (Ned.) x) Montferland (Ned.) x) Maron (Eng.) x) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Maas (Ned.) Nordkop (Du.) Nettie (Ned.) Oberon (Ned.) Odysseus (Ned.) VAN Poelau Tello (Ned.) Prometheus (Eng.) Poelau Roebiab (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Perseus (Ned.) Rhea (Ned.) Sembilan (Ned.) x) Springfontein (Ned.) Southgate (Br Serooskerk (Ned.) SimaJoer (Ned.) Salland (Ned.) x) Seminole (Eng.) x) Saturnus (Ned.) Soemba (Ned.) Iowa (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Uddeholm (Zweed) Vulcanus (Ned.) Van Rensselaer (Ned.) Vesta (Ned.) Westland (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) Buenos Aires Zw. Zee Midd. Zee West-Afrika Ned. Indië Chill Chili Chili Chili Chili La Plata Zuid-Afrika Corpus Christ! Noordkaap La Plata Pto Barrios (v. IJm.) Danzig. Batavia Ned. Indië Hamburg W. Afrika Alexandrië Port Arthur Japan Hernösand Batavia Midd. Zee Umea Danzig Bordeaux Batavia West Afrika Zw. Zee Ned. Indië Ned. Indië Batavia B Aires Batavia Batavia Macassar Skelleftea Rotterdam Viipuri Midd. Zee Danzig Ned TndiS Batavia Batavia Batavia Stettin W. Indië Ned. Indië Zuid Afrika La Plata Japan Ned Indië Buenos Aires Aruba Alexandrië Batavia La Plata Meroc (v IJm.) Skoghall Midd. Zee West Indië Midd. Zee Hamburg Japan Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT 18 Aug. 5 Aug. 25 Juli 26 Aug. 2 Aug. 28 Juli 18 Juli 6 Aug. 21 Juli 2 Aug. 23 Juli 21 Juli 10 Aug. 4 Aug. 24 JuL 18 Juli 2 Aug. 22 Juli 19 Juli 20 Juli 25 Juli 29 Juli 21 Juli 9 Aug. 25 Juli 4 Aug. 9 Aug. 24 Aug. 11 Sept. 20 Juli 18 Juli 21 Juli 22 Juli 18 Juli 20 Juli 21 Juli 20 Juli 22 Juli 22 Juli heden 24 Juli 22 Jul 11 Aug. 23 Juli vertrekt 20 Juli. 17 Juli te Pyli. 12 Juli van Patras. 18 Juli te Havre. 16 Juli van Padang. 15 Juli van Talcahuano. 14 Juli van Arica. 17 Juli van Liverpool. 9 Juli v. Cristobal 14 Juli van Paita. 3 Juli vertrokken. 15 Juli van Mombassa. 10 Juli vertrokken. 17 Juli van Hamburg. 3 Juli van Mar del Plata. 16 Juli van Flores. in lading. 18 Juli van Pt. Said. 15 Juli van Marseille, vertrekt 20 Juli, 11 Juli van Calabar. 14 Juli van Mersin. 6 Juli vertrokken. 15 Juli te Duinkerken. 12 Juli vertrokken. 12 Juli van Colombo. 17 Juli van Ouessant. 13 Juli van Haparanda. 17 Juli vertrokken, vertrekt 21 Juli. 18 Juli van Pt. Said. 17 Juli te Duinkerken. 15 Juli van Gibraltar. 16 Juli van Pt. Sudan. 13 Juli van Pt. Said. 17 Juli van Aden. 15 Juli van Rio Janeiro. 12 Juli van Belawan. vertrekt 22 Juli. vertrekt 21 Juli. 18 Juli van Holtenau. 17 Juli vertrokken. 15 Juli vertrokken. 17 Juli van Lissabon. 16 Juli vertrokken. 15 Juli van Pt. Said. 15 Juli van Gibraltar. 14 Juli van Sabang. in lading. vertrekt 22 Juli. 17 Juli te Londen. 7 Jul) van Colombo. 12 Juli van Kaapstad. 9 Juli van Fern. Noronha. 13 Juli van Pt. Said. 14 Jub van Gibraltar. 15 Jub van Las Palmas. 2 Jub vertrokken. in lading. 17 Juli vertrokken. 14 Jub van Las Palmets, vertrekt 20 Jub. 14 Jub vertrokken. 15 Juli van Palermo. 15 Juli van Madeira. 14 Jub te Fiume. vertrekt 22 Jub 18 Jub te Hongkong. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Binnenhaven Hoogovens Nederl. Noorsch m.s. s.s, Olga Grado Noordzee Casablanca ledig erts Kotter is in Grimsby binnen geweest. De heer A. J. van Kleef, secretaris van den Bond van Oud-Katholieke Fabrieks- en Trans portarbeiders te Velsen, deelt ons in verband met ons bericht omtrent het lang uitblijven van den Zweedschen kotter Nora G G 574 het volgende mede: „De beide matrozen B. en K. verkeeren in den besten welstand. Een hunner is bij ons georganiseerd, de ander is ongeorganiseerd. Wij hebben ons met verschillende autoritei ten in Engeland in verbinding gesteld, waar bij bleek dat de Nora enkele dagen geleden in Grimsby gemarkt heeft, en daarna op volko men normale wijze naar zee is vertrokken, met aan boord beide genoemde matrozen. Voor eenige ongerustheid is geen enkele reden aanwezig". AANGEK03IEN. 17 Jub: Queenworth s.s. Swansea Texelstroom s.s. Liverpool Eberhard s.s. Umea 18 Jub: Olga m.s. Noordzee Hebe s.s. Stettin Amstelstroom m.s. Londen Rydal Force s.s. Swansea Grado s.s. Casablanca VERTROKKEN. 17 Jub: Careba s.s. Antwerpen Deucabon s.s. Bremen 18 Jub: Olga m.s. Rotterdam Letchworth s.s. New Castle Begonia s.s. Onega Queenworth s.s. New Castle Joma m.s. Mistley Terug uit zee. Het in babast naar Rotterdam vertrokken Ne derlandsche motorschip Olga keerde wegens den harden zuidwestenwind uit zee terug en vertrok toen binnendoor naar de bestemming. Groote diepgang. Het met stookobe van Curacao aangekomen Noorsche motortankschip Norfold passeerde he! Noordzeekanaal inkomend met een diepgang van 8,1 Meter. Ertsaanvoer. Het Noorsche stoomschip Grado is van Casa blanca aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens alhier. WEDSTRIJD E. H. B. O. De E.H.B.O. afdeeling IJmuiden heeft Zon dag j.l. deelgenomen aan een wedstrijd E.H.B.O. te Hoorn. Door de twee deelnemende ploegen van deze vereeniging werden behaald een 2e een 4e en een leidersprijs. Het totaal aantal groepen dat aan den wed strijd deelnam bedroeg 17. Voorwaar een mooi succes, aangezien de vereeniging pas voor de tweede maal aan een wedstrijd heeft deelgenomen. Het eerste tiental van D. C. IJ. Zooals wij reeds eerder hebben gemeld, heeft het fameuze eerste tiental van D. C. IJ., dat in 1937 het kampioenschap van Neder land behaalde, een aantal van zijn spelers verloren, waardoor het zeer verzwakt is. Het zal moeten worden aangevuld met een vijftal spelers uit het tweede tiental. Volgens het cluborgaan van D.C.IJ. zal het nieuwe tien tal vermoedelijk als volgt zijn samengesteld: 1. B. Dukel, 2. H. Laros, 3. A. Ligthart, 4. H. Buis, 5. T. Postma, 6. G. Postma, 7. J. R. Hühl, 8. F. Dukel, 9. K. de Jong, 10. Broek. Groote aanvoer van schel visch. Door de Noordbooten wordt thans veel schel visch aangevoerd en aangezien de markt nog zeer gevoelig is, zijn de prijzen van deze vischsoort sterk gedaald en zijn ze veel la ger dan de vorige week. Goede kleinmiddel schelvisch werd de eerste dagen van de week verkocht voor f 5 a f 8 per kist van 50 K.G. Geslaagden aan de Gemeentelijke Visscherijschool. Geslaagd voor het certificaat „Internatlo- nale Uitwijkbepalingen" de heeren G. Groen, T. Gravemaker, C. Zwemmer,. R. Zwem mer, K. van der Duin, P. Smit, J. Blok, A. S. Blok, C. Effern, A. van der Steen, T, Groen, Gravemaker, Ph. Prins, R. c. Zegel. Geslaagd voor de proef „Kaartpassen" de heeren T. Gravemaker, J. Koper, S. Vis, P. Smit,, E. de Groot, N. Punt, K. v. d. Duin, N. Korbee, C. Zwemmer, D. Groen, J. Blok, L. Blok, J. Gouda, A. Dekker, w. van der Zee C. Buis, H. Stam, J. P. Zwaan A. v. d. Steen F. Bal„ J. Vink, W. Glas, C. v. d. Steen, F. Bal. J. Vink, W. Glas, C. van der Leek, T. Groen, J. de Groot en J. Gravemaker. Zomervoetbal. Staatsvisschershavenbedrijf voetbalt. De groote schare supporters, die Staats visschershavenbedrijf heeft, werd vorige week Woensdag danig teleurgesteld door hun ver- geefsche reis naar Driehuis, toen zij be merkten dat de tegenpartij „Amsterdamsche Vischhandelaren" ter elfder ure had afgebeld. Thans is er weer voor een flinken wedstrijd gezorgd met als tegenpartij de „Teak Boys" van de Javadeurenfabriek. De wedstrijd vindt plaats om zeven uur op het N.A.S.B.-terrein te Driehuis. Fokker G 1 in België voorgevlogen Op de internationale luchtvaarttentoonstel ling te Brussel hebben de exposanten hun nieuwste producten voor de Belgische autori teiten, onder wie de generaals Duvivier en Hiernaux en vele andere prominente figuren in de Belgische luchtvaart op het vliegveld Haeren gedemonstreerd. Ofschoon het grootste aantal der aanwezi ge toestellen uit sport- en verkeersvliegtuigen bestond, vormden toch de militaire machines het belangrijkste onderdeel van het program ma. Achtereenvolgens werden de Fransche twee- motorige Hanriot, de Duitsche Ju. 87, de Kool hoven F.K. 52 en de Fokker G 1 voorgevlogen. Grooten indruk maakte vooral het voor- vliegen van de Fokker G 1, door den fabrieks- vlieger G. Sonderman, die een programma af werkte, dat door geen enkel ander vliegtuig werd vertoond en o.a. duikvluchten bevatte met en zonder gebruikmaking van remklepjes, waarbij Sonderman het toestel 360 graden om zijn lengteas liet draaien. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-rechtbank te Haar lem zijn de volgende faillissementen uitgespro ken op Dinsdag 18 Jub 1939. De nalatenschap van J. Kleyntjës, gewoond hebbende te Haarlem, Aelbertsbergstraat 9 en aldaar op 31 December 1938 overleden; Curator Mr. Silvain Groen te Haarlem. M. Hoogenboom, handelende onder den naam „Garage Modern", garagehouder, wonende te Haarlem, Koudenhorn 40; Curator Jhr. Mr. L. U. Rengers Hora Siccama te Hoofddorp, ge meente Haarlemmermeer. H. Janse, handelsagent, wonende te Haarlem, Leidschevaart 24 boven; Cui'ator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel te Haarlem. M. C. Meijer, kruidenier, wonende te Haarlem, Potgieterstraat 70; Curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel te Haarlem. J. H. Hoendermis, banketbakker, wonende te Zaandam, Stadhuisplein 17; Curator Mr. W. de Rijke te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze failbssemen- ten Mr. J. H. P. E. Mijnssen te Haarlem. Door het verbindend worden der Uitdeelings- bjst zijn geëindigd de failbssementen van: B. W. de Graaff Jr., winkelier in bedden, wo nende te Haarlem, destijds Gen. Cronjéstraat 68; Curator Mr. Julius Hoog te Haarlem. J. A. Windt, radiotechnicus, wonende te Haar lem, Spaarnwouderstraat 63; Curator Mr. B. E. van Tijn te Haarlem. MABKT EIKICUTIN PURMEREND Dinsdag. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 22 par tijen, wegende ,93.000 K.G. Handel kalm. Hoog ste prijs f 17. Kleine Boeren, aanvoer 6 f 18. Volvette, aan voer 2 f 23,50. Boter 2261 125—133. Runderen, totaal 580 stuks.' Vette koeien 290 64—70 per K.G. goed. Gelde koeien 120 100180 per stuk matig. Melk koeien 110 180260 per stuk matig. Stieren 60 4455 per K.G. matig. Paarden 22 70150 per stuk stug. Vette kalveren 148 7083 per K.G. stug. Nuchtere kalveren voor de slacht en nuch tere kalveren voor de fok 280 resp. 410 per stuk matig; 1117 per stuk matig. Vette varkens voor de slacht 265 5052 per K.G. vlug. Magere varkens 94 2836 per stuk matig. Biggen 569 1022 per stuk matig. Schapen 659 1025 per stuk matig. Bokken 55 310 per stuk matig. Lammeren 537 58 per stuk matig. Kipeieren 3,203,60 per 100 st. Eendeieren 2,75 per 100 st. Piepkuikens 10206 0,500,55 per K.G. uitzonde- ringsprijs 0,37 y2. Oude kippen en hanen 4100 0,32^20.37V2 per K.G. uitz.prijs 0.40. Konijnen 0,30—1,60 per stuk. Eenden 800 0,200,60 per stuk. Jonge hanen 0,32'/20.37i/2 per stuk. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Afdeeling Eieren. Aanvoer 60.000 eendeieren 2,852.90. Aanvoer 70.000 broedeieren 3,403,80. VEEMARKT. Rotterdam, 18 Juli 1939. Totaal aanvoer: paarden 205, veulens 91, ma gere runderen 658, vette runderen 845, vette kalveren 98, graskalveren 246, nuchtere kal veren 801, schapen en lammeren 332, varkens 2, bokken en geiten 59. Prijzen per K.G.: vette koeien le kw. 74, 2e kw. 60, 3e kw. 3146; vette ossen le kw. 64, 2e kw. 58, 3e kw. 3446, stieren le kw. 54, 2e kw. 48, 3e kw. 44; vette kalveren le kw. 92, 2e kw. 70, 3e kw. 4555; schapen le kw. 45, 2e kw. 40, 3e kw. 30; lammeren, le kw. 50, 2e kw. 45, 3e kw. 40; graskalveren 2e kw. 45, 3e kw. 35; nuchtere kalveren le kw. 41, 2e kw. 36, 3e kw. 31; slachtpaarden le kw. 46, 2e kw. 40, 3e kw. 32. Prijzen per stuk: schapen, le kw. 18, 2e kw. 16, 3e kw. 14; lammeren le kw. 12, 2e kw. 9, 3e kw. 7; nuchtere slachtkalveren le kw. 9, 2e kw. 7, 3e kw. 6; nuchtere fokkalveren le kw. 20, 2e kw. 15, 3e kw. 10; slachtpaarden le kw. 210, 2e kw. 170, 3e kw. 105; werkpaarden le kw. 320, 2e kw. 210, 3e kw. 110; hitten, le kw. 210, 2e kw. 180, 3e kw. 100; veulens le kw. 55, 2e kw. 40. 3e kw. 30; stieren, le kw. 250, 2e kw. 200, 3e kw. 140; kalfkoeien le kw. 260, 2e kw. 190, 3e kw. 140; melkkoeien, le kw. 250, 2e kw. 185, 3e kw. 140; varekoeien, le kw. 185, 2e kw. 140, 3e kw. 120; vaarzen le kw. 150, 2e kw. 130, 3e kw. 90; pinken, le kw. 110, 2e kw. 90, 3e kw. 70; graskalveren, le kw. 50, 2e kw. 35, 3e kw. 18; bokken en geiten le kw. 9, 2e kw. 7, 3e kw. 4. HAARLEM, 18 Juli 1939. Ondertrouwd: 18 Juli: L. Th. M. Bonsel en A. M. Wensing, J. M. van Deelen en C. H. M. Dirks, N. L. Koning en J. Groeneveld. Getrouwd: 18 Juli: W; E. F. Hazebroek en H. L. van Ravenswaaij. Bevallen: 16 Juli: J. M. W. Nass—Lensink E. Souverein—Dubbeling z., 17 Juli: C. R. Mossinkoff—Honings z., 18 Juli: A. L. Ver dunnen—de Bakker z., M. M. van der Werff— Schuman z., N de Klerk—Rinkel d„ A. Meine- maMets z. Overleden: 16 Juli: H. S. Wattel 78 j., Gast- huisvest.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2