Luchtdoelartillerie n Sterks IJMUIDEN VELSEN alverto auto reizen!! alverto Nederland's in actie! j. t.t. timmermans Elke week Reisbureau Stormvogels IAAT/IE BERICHTEN LUIDSPREKERS WEGENSVACANTIE GESLOTEN SCHOENENMAGAZIJNEN JUIII ■uw: ::!llllillllllllll!lllllllllllllllllll!lll!!!lllllllll!lll|II^ vertrekken o.ra. de volgende reizen 2 dagen Watcrtentoonstelling Luik en O17 Walcheren en Vlaamsche Kust 24.— Eifel, Ahr- en Rijndal 22.50 Zwarte Woud enz51. Parijs, Versailles enz..52.50 Zwitserland 72.50 Italiaansche Meren 120. ENZ. ENZ. Geen Passen. Geen Reisbelasting. n Vraagt gratis prospectus en nadere inlichtingen. KALVERSTR. 120, IJMUIDEN, Tel. 4806 lililllllllllllllllllllllllllllllllllllW (Adv. Ingez. Med.) Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Droag warm weer behoudens plaatse lijk onweer, gedeeltelijk bewolkt, meest matige veranderlijke wind. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 66 F. Laagste hedennacht 60 F. Hoogste heden 62 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 um' 760 m.M. Neiging: Stilstand. •T Opgave van: MAGAZIJN 'T BP.ILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN Zondag v.m. 7.47 uur; n.m. 8.16 uur. Maandag v.m. 7.49 uur; n.m. 9.22 uur. Dinsdag v.m. 9.58 uur, n.m. 10.31 uur. Wat de tuinders kregen. -5. 2—3. 1—1*/«. -15. -13. "Noteering van de groentenveiiing. Spinazie per kl. kist 2435. Postelein per kl. kist 815. Sla per 100 krop 0.503.70. Andijvie per 100 krop 0.70—2.20 Wortelen per bos 23J/2- Rababarber per bos 2lh—4. Seldery per bos lVz2'/->. Pieterselie per bos 11 1/2. Aardappelen (klei) per H.L. 2.40—4.00. Tomaten per K.G. 611. Waschpeen per K.G. V/s3J/2. Bloemkool I per stuk 811 Bloemkool II per stuk 3- Komkommers I per stuk Komkommers II per stuk Perziken per stuk 1316. Snijboonen per K.G. 1316 Dubb. boonen per K.G. 12 Spercieboonen m. dr. 11— Doppers per K.G. 811. Raspers per K.G. 814. Capucijnders, witte per K.G. Capucijnders, bruine per K.G. Peulen per K.G. 6—10. Tuinboonen per K.G. 1 ]/2V. Aardbeien per doosje 10—16. Aardbeien per slof 80—1.05. Frambozen per doosje 1420. Bessen roode. per slof 3545. Bessen zwarte per sof 6090. Kruisbessn per slof 3560. Bramen per slof 65. Druiven per K.G. 40—45. DRAVERIJEN TE ALKMAAR Zondag zulleln te Alkmaar in het Gem. Sport park weer draverijen worden gehouden, onder technische leiding van eenige bestuursleden van de Beverwijksche Harddraverij vereeniging Prins Bernhard. Het programma vermeldt twee draverijen, een om den Douglas H. prijs en een om den Zoon van Silladar en Buziau K.W. prijs. Bovendien zal de middag worden opgeluisterd door dde dres- 1—10. 8—14 suurproeven van een eenvoudig landbouw-tuig- paard. De draverijen worden door de Alkmaarsche Postharmonie opgeluisterd. MARKTBERICHTEN Noteering van 21 Juli 1939. Spinazie per kist 35 Postelein per kist 1217 Andijvie, 100 str. -Vh21/® Wortelen per kg. 24 Komkommers per 100 241/® Aardappelen, klei, per kg. 25 Peulen per kg. 816 Doppers per kg. 69 Capucijners per kg. 912 Raspers per kg. 12 Tuinboonen per kg. 27 Snijboonen per kg. 1216 Heerenboonen per kg. 1320 Roode kool per 100 8 Bloemkool per 100 512 Sla, per 100 krop l1/®3 Rabarber per 100 bos 35 Pieterselie per kistje 6 Selderie per kistje 12 Aardbeien per doosje 1316 Frambozen per doosje 1015 Bessen per slof 5570 ld. zw. 3560 Kruisbessen per slof 4050 VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn vertrokken Isabel IJM 14, Haar lem IJM 9, Hazimuth IJM 195. VERWACHTE VISCHAANVOER. TlruLsstoomende voor de Maandagmarkt: Delft IJM 17. Vangst: 775 kl. kisten haring, 590 gr. kisten haring, 20 m. diversen. Ewald IJM 43. Vangst: 850 m. haring, 50 m. diversen. Dirkje RO 53. Vangst: 400 m. haring, 25 m. diversen. Adelante IJM 19. Vangst: 160 m. schelvisch, 110 m. braadschelvisch, 60 m. kabeljauw en gul. 50 m. radio, 25 m. wijting, 25 m. schol en tarbot, 30 m. kl. schol, 10 m. varia, 2-00 m. ma kreel. Totaal 670 manden benevens 100 stuks stijve kabeljauw. MARKTBERICHT Tarbot f 1.090.74 per kg. Tong f 1.401.80 per kg. Griet f 2029 per 50 kg. Groote schol f 27 idem. Middel schol f 19.50 idem. Zetschol f 17.5016 idem. Kleinschol f 13.50—4.90 idem. Bot f 6.502.30 idem, Schar f 4.102.80 idem. Groote gul f 5.304.80 idem. Wijting f 2.301.10 idem. Pietermannen f 17.5016 idem. Kabeljauw f 28 per 125 kg. RKSOMMIWEN. Loggers: KW 31 f 620, KW 134 f 330, KW 84 t 300.—. EXAMEN-NIEUWS Voor het (M.) U.L.O. diploma A slaagden: Annie Kikkert, Aukje Stollinga, Henk Saager, allen te Santpoort, Nel Schelling, 'Velsen-N. en Piet v. Donselaar, IJmuiden en voor diploma B: Mies Koks, IJmuiden-Oost en Jan Schol- tens te Santpoort, allen leerlingen van de Openbare U.L.O. school, Tiberiusplein. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. K. PorteStellingwerfsz., Noor derlaan 26 Velsen (N.) S. Franks—Wurms d., Oostèrduinplein, 74 IJmuiden, C. M. Loogman— Spil, d., Ogelwightstraat 24, Velsen (N.). F. Mei- nenmaKoen., Ruijterstraat 67 IJmuiden-O. E. D. Deijlvan Zuilen, d., Duinlustparkweg 56, Santpoort; A. van den BoogaardPronk, d., Ken- nemerlaan 159, IJmuiden; A. SnelSmit, z., Tusschenbeeksweg 36, IJmuiden-O. Overleden: Klaas Dekker, echtg. v. Gr. Kolle, 29 j., Kortenaerstr. 30 IJm.-O. Henricus S. Fiegeï wedr. v. F. Vermaas, 82 j., Stationsweg 28, Vel sen. Joanna M. Heesters, echtg. v. P. v. Amers foort, 64 j., Kerkelinkl. 55, Santpoort, Frank Blaauw, echtg. v. J. C. Ooms, 45 j., Driehuizer- kerkweg 126 Velsen: Ludovicus Th. M. Snelders, ongehuwd 60 j., Beverwijk. Harmen Kruger, wedr. v. E. G. Swieserijn, 71 j., J. P. Coenstraat 141 IJm.. Willem Bakhuizen, echtg. v. M. P. Becker, 75 j., Hoofdstraat 6, Santpoort. Ondertrouwd: Dirk Schoone, Willebrordstraat 27 IJmuiden-O. en Pietje Basstra, de Rijpstraat 67, IJmuiden. Toek. Adres: Gerard Doustraat 28 IJmuiden-O.; Hendrikus Nicolaas Tervoort, Ber kenstraat 43 IJmuiden-O. en Alida Maria Piro- vano, Koningsweg 134 Velsen-N. Toek. adres Melklaan 54 Velsen-N. Johannes A. Böhm, Voor plaats 35 Santpoorot en Berta J. van der Poll, Kerlcweg 31, Santpoort. Toek. adres: Hagelin- gerweg 130, Santpoort; Jan Fr. Schuut, Tromp straat 30, IJmuiden-O. en Cornelia H. M. Oost- dijck, Karei de Stouteplein 10, Rotterdam. Toek, adres: Narcissenstraat 29, Santpoort; Jan W. Wenckebach, Bloemendaalschestraatweg 11a, Santpoort en Johanna E. van Beeren, Bloemen- Op de kruising VondellaanAkerendamlaan te Beverwijk had Vrijdagmiddag een hevige autobotsing plaats, waarbij een der wagens ,een nieuwe Chevrolet, werd omvergeworpen. Het ongeval, dat zich, zooals ook uit de foto blijkt, ernstig liet aanzien, eischte gelukkig geen slachtoffers. De inzittenden liepen slechts lichte verwondingen op. De situatie onmiddellijk na de aanrijding. daalschestraatweg 13a, Santpoort. Toek. adres: Bloemendaalschestraatweg 11a, Santpoort; Ma- rinus van Eist, C. Matersweg 48, Beverwijk en Johanna Warbout, Kanaalstraat 265. IJmuiden. Toek. adres: Cypressenstraat 22, IJmuiden-O.; Aloisius W. Kottman, Voorzorgstraat 2b, Haar lem en Catharina van Schinkel, Stationsweg 60, Velsen. Toek. adres: Juliana v. Stolbergstraat 26 Amsterdam. Jan Pel, Eendrachtstraat 6, Velsen- N. en Emmarentiana W. van de Giesscn, Kanaal dijk 12, Velsen. Toek. adres: Noorderlaan 15 Velsen-N. Andries Blok, Chr. v. Zwolstraat 6, 's Gravenhage en Cornelia C. Medik, Kennemer- plein 15, IJmuiden. Toek. adres: van Halewijn- laan 304, Voorburg. Gehuwd: F. M. Doodeheefver en A. M. van Hartesveldt, Harddraverslaan 26, Santpoort. B. Gooijer en N. Bot, Kennemerstraat 20rd., Haar lem; A. W. Koks en E. Balm, Engelmundusweg 18, IJmuiden-O.; G. Olivier en M. Marinus, Duinvlietstraat 92, Velsên-N. H. Zwier en J. Guijt., P. J. Troelstralaan 137, Zaandam: W. Mo^ leinan en W. Morriën, de Rijpstraat 48, IJmuiden. HEEMSKERK OPENBAAR ONTTREKKING VAN VOET PADEN AAN HET VERKEER. Op de secretarie is tot en met 22 Augustus a.s. voor belanghebbenden ter inzage gelegd, een voorstel van B. en W. tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte Schoolpad en een gedeelte Uitgeesterpad. Het betreft hier de afvoering van een ge deelte Schoolpad van de oprijlaan der boer derij van Ant. Dijkman af tot aan den Tol weg en de afvoering van gedeelte Uitgeester pad van den Noordermaatweg af tot aan den spoorlijn Uitgeest-Castricum. B. en W. stellen voor deze gedeelten aan het openbaar verkeer te onttrekken, omdat ze hun belang als zoo danig hebben verloren. Eveneens tot en met 22 Augustus kunnen bezwaarschriften aan den Raad worden inge zonden, terwijl op 24 Augustus d.a.v. deze bezwaarschriften mondeling bij B. en W. kunnen worden toegelicht. COLLECTE. Aan de Vereeniging „Het Hoogeland" is op haar verzoek toestemming verleend tot het houden van een speldjesdag op Woensdag 13 September a.s. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Comelis Nicolaas, z. van Hendr. van Keulen en M. C. H. Huipen: Maria The- resia, d. van Adr. Meiland en Cath. A. Hees terbeek, Johannes, z. van G. Lotterman en A. A. Bijl. Overleden: M. Zonneveld, echtg. van Alb. Beentjes 54 j Getrouwd: W. Kloosterman 25 j. alhier en A. P. Hoogland 24 j. te Beverwijk. SANTPOORT DE HARDDRAVERIJ. Naar we vernemen, is het thans definitief, dat de harddraverij op 31 Augustus op den Ha- gelingerweg en niet, zooals tot dusver op de Harddraverslaan wordt gehouden. WIJK AAN ZEE DE UITVAART VAN PASTOOR SNELDERS. Hedenmorgen is odér groote belangstelling het stoffelijk overschot ter aarde besteld van pastoor L. Th. Snelders, die bijna 13 jaar het herderlijk ambt te Wijk aan Zee heeft ver vuld. Reeds gisteravond was het stoffelijk over schot in de -kerk opgebaard en werden de ziele- vespers gehouden, waarbij agens was pastoor A. Willenborg te Bloemendaal, diaken L. Gall, neef van den overledene en kapelaan in het Fransche bisdom Soissons en sub-diaken Ru- dolf van Ginkel, kapelaan van de St. Agatha- par ochie te Hevea-wijk. Hedenmorgen werden in de geheel bezette kerk de Lauden gezongen. Celebraut was hier bij pastoor J. de Vlieger, van de Rozenkrans kerk te Haarlem, geassisteerd door kapelaan L. Gall als diaken en rector A. Kokkelkoren uit Amsterdam, als sub-diaken. Hierna volgde d$ H. Mis van Requiem gecele breerd door Deken J. P. Simons van Beverwijk, met dezelfde assistentie als bij de Lauden. In de kerk waren o.a. namens het Gemeen tebestuur aanwezig wethouder N. J. Out en de gemeentesecretaris ir. A. Post. (De bur gemeester was wegens uitstedigheid ver hinderd) Talrijke pastoors en kapelaans uit de om geving, de oud-pastoor C. Floor, de rector van Heliomare, de her F. A. C. Rij kens, lid van den gemeenteraad, het bestuur van het Gasthuis of Oude Mannen- en Vrouwenhuis, waarvan pastoor Snelders voorzitter was en vele vertegenwordigers van de R.K. organi saties waren op het kerkhog aanwezig. Aan het eind van den denst heeft Deken Siemons een kort afscheidswoord gesproken. Op het kerkhof werden de beaardingsplech- tigheden verricht door kapelaan L. Gall, met assistentie van pastoor J. de Vlieger en rector A. Kokkelkoren. HAARL. VOETBALBOND. Uitreiking van diploma's aan de kampioenen. Vrijdagavond werden in Hotel „De Leeuwe rik" de medailles en diploma's uitgereikt voor de kampioenen in de verschillende af- deelingen van den Haarlemschen Voetbal bond. In afwijking van den gebruikelijken gang van zaken was hiervoor een aparte avond ge nomen, om op intiemere wijze de tropheeën aan de kampioenen te overhandigen. Nu konden de aanvoerders van bijv. de junioren en adspiranten-elftallen zelf hun belooning in ontvangst nemen. Andere jaren werden de prijzen op de jaarlijksche algemeene vergadering overhan digd. Wij gelooven, dat deze eerste proef ge slaagd is. Nu had de voorzitter van den H. V. B., de heer A. van der Aart, den tijd om de aanvoerders persoonlijk toe te spre ken en de moeilijkheden, het lief en leed waarmede het kampioenschap was behaald eens nader onder de loupe te nemen. Het was intusschen geen gemakkelijke taak die de heer Van der Aart te vervul len had. Niet minder dan 32 kampioensploe- gen werden opgenoemd; en van vele ver scheen een vertegenwordiger voor de groene tafel. De vereeniging en hadden vooruit kun nen opgeven, waarop zij méér prijs stelden een medaille of een keurig uitgevoerd H.V.B - diploma. Tenslotte dankte de heer Van der Aart op zijn rustige wijze de aanwezigen voor hun belangstelling en na een applausje verlieten de voetballers de zaal. (Van onzen specialen verslaggever.) Ook de luchtdoelarlillerie van 't Nederland- -che leger is paraat! Wij, dat wil zeggen de Ne- derlandsche persvertegenwoordigers op excursie naar de versterkte land- en zeegrenzen van ons land, hebben het dit tot slot van een tocht, welke een rijken buit aan indrukken heeft opge leverd kunnen constateeren in 't hoofdkwar tier der luchtdoelartillerie, ondergebracht in het hart van een belangrijke Nederlandsche stad. Daar komen de meldingen binnen van de lucht- wachtposten, die een cordon vormen rond de stad en wier taak het is de nadering van vijan delijke vliegtuigen te signaleeren. En in aan sluiting daarop gaan van hier onmiddellijk de orders uit naar de batterijen en zoeklichlopstel- lingen, die eveneens een kring om de stad vor men. „Madrid heeft in den burgeroorlog bewezen", aldus de commandant, „dat een stad uitstekend tegen luchtaanvallen verdedigd kan worden, mits men met de uiterste concentratie te werk gaat. Nederland heeft reeds de beschikking over zeer modern geschut, heeft reeds batterijen in stelling, welke in staat zijn vijandelijke vlieg tuigen, die beneden de 5000 meter komen, 24 sec, nadat deze „gemeten" zijn, onherroepelijk neer te halen. Het is noodzakelijk, daarbij over uiterst geschoold personeel te beschikken, dat dan ook zwaar „getest" wordt, alvorens bij een derge lijke batterij geplaatst te worden. Onder alle omstandigheden moet het zijn kalmte weten te bewaren. Een vliegtuig, dat de bedieningsman schappen heeft ontdekt en dat het plan tot een aanval onderneemt, moet hun koud laten. Tegen dergelijke „stekende" vliegtuigen zijn zij be schermd door verdekt opgestelde mitrailleurs nesten en daarop moeten zij vertrouwen Kalmte, vastberadenheid en stilte: ziedaar de drie factoren, welke noodzakelijk zijn voor het met succes afslaan van luchtaanvallen. Er mag slechts één man zijn die een commando geeft: de commandant van 't stuk; die via een kop-tele- foon luistert naar de mededeelingen van 't zoo genaamde vuurleidingsapparaat. En dan be staat dit commando nog maar alleen uit 2 of 3 woorden. Meer niet. Alles wordt verder zwij gend gedaan, omdat de uiterst ingenieuze toe stellen, waarmede de positie van de vliegtuigen bepaald worden, in feite commandeeren." Na de theorie de practijk. Nog geen kwartier na 't bezoek aan 't hoofdkwartier staan „we" in een weiland, waar een luchtdoelbatterij is op gesteld. De bedieningsmanschappen demonstree- ren de ontstellend snelle wijze, waarop het mach tige wapen in verschillende posities gebracht kan worden. Rustig en secuur werken de laders: twee projectielen kunnen om de 3 seconden afgescho ten worden. En er zijn geroutineerde laders, die het tot 3 projectielen in 3 seconden brengen. Verschillende kabels zijn verbonden met 't vuur leidingsapparaat, dat niet ten onrechte de „her sens" van een batterij genoemd wordt. Zoodra een vliegtuig is gemeten met den afstandsmeter brengen de manschappen dit apparaat in wer king. En dan is 't afgelooperi en wordt door dit ingewikkelde toestel precies bepaald onder wel ken hoek en op hoeveel meter er vóór 't vliegtuig geschoten moet worden wil de aanval afgeslagen worden. Het vuurleidingsapparaat doet nog meer: het brengt n.l. zelf z'n bevindingen over op verschillende apparaten, die aan het kanon bevestigd zijn. Er is dus geen ordonnans noo- dig om tusschen apparaat en batterij heen weer te snellen. Slechts de commando's van den commandant van het stuk klinken. Meer niet! De electriciteit is de plaatsvervangster der soldaten geworden. En zij isonfeilbaar! Het ligt in de bedoeling voor de luchtdoelar tïllerie meer van dergelijke batterijen aan te schaffen, zoodat ook in dit opzicht de meest ef fectieve afweer van luchtaanvallen gewaar borgd is Tot besluit. Er is reden te over èn voor de legerauto- riteiten èn voor ons volk om tevreden te zijn. Tevreden over de in korten tijd bereikte resul taten, waarvoor zoo ontzaggelijk veel arbeid ver zet is. Het antwoord op de vraag hoe het met de legering en de voeding der soldaten, opgeroepen voor de verdediging van het kustfront of van de grenzen, gesteld is, kan uiterst bevredigend luiden. Zeker, hier en daar heeft men met de ruimte moeten woekeren, zijn kwartieren geïm proviseerd in schuren, tooneel- en bioscoopza len, heeft men ertoe moeten besluiten de krib ben in twee rijen boven elkaar te plaatsen; maar dat doet aan de tevredenheid, die van hoog tot laag te constateeren is, niets af. 't Kan nu een maal niet overal zoo zijn als in de moderne ka zerne, welke pas enkele weken in gebruik is. Daarin kwamen soldaten, die bijna twee maan den op den deel van een boerderij hadden ge legen. Zij troffen het, want in deze kazerne is, behalve aan licht en lucht, ook aan de hygiëne de uiterste zorg besteed. Hier zijn slaapzalen met vaste waschtafels, douche-cellen en kuipbaden, hier is een keuken, waar de koks het eten in de moderne kookketels gereed maken, 'k Krijg er een hersenontschudding van," aldus luchtte één der soldaten z'n gemoed Op andere plaatsen heeft men met de beschei den middelen, waarover beschikt kan worden, zooveel mogelijk gedaan om de kwartieren in den best denkbaren staat te brengen. Daarvan hebben de persvertegenwoordigers zich terdege kunnen overtuigen. Zij kregen de gelegenheid overal rond te wandelen. En heusch niet alleen op die plaatsen, waar men geen verblijven heeft moeten improvisecreiï. Met de voeding is het evefiejms in orde, ook in de verblijven, waar geen keukèft ingericht kon worden. Per auto wordt het eten daar aange voerd en omdat er overal de noodigè zorg aan besteed is, smaakt het er even goed om. Met de ontwikkeling en ontspanning gaat het oorts crescendo. Over medewerking van par ticulieren hebben de militairen niet te klagen. Een Nederlandsche firma stond 200 radiotoestel len in bruikleen af, de Nederlandsche Spoorwe gen vervoeren de revue-, cabaret- en tooneel- gezelschappen gratis. Nu de legering en voeding eenmaal geregeld is, kan kapitein Paters ook aan het vraagstuk der ontwikkeling en ontspan ning van de werkloozen meer aandacht schenken. Daarbij kan hij rekenen op de medewerking van alle commandanten envan de soldaten zelf. Van dit laatste één staaltje: ergens bij de kustbataillons is een muziekcorps gevormd, be staande uit vrijwilligers, die hun vrijen tijd of feren aan repetities en uitvoeringen. Zij trek ken er 's avonds op uit, geven concerten in ach terplaatsen, waar hun komst èn door de daar gelegerde soldaten èn door de burgerij op hoo- gen prijs gesteld wordt. Daarnaast verrichten zij gewoon hun dienst, de één als seiner, de an der als ordonnans enz. enz. Dat kapitein Paters hun een flink douceurtje in den vorm van een gratificatie in 't vooruitzicht stelde, wekte het enthousiasme der leden van dit corps, die de pers met een frisch en vlot geblazen marsch be groetten. Voor den geest onder de troepen is het een sterke stimulans te weten, dat de leger leiding waardeering toont voor degenen, die zich in het belang van anderen opofferingen ge troosten. (Nadruk vereboden.) AMSTERDAM 22 Juli. In de gisteren ge houden vergaderingen van commissarissen der Amsterdamsche Bank N.V. en der Rotterdam- sche Bankvereeniging N.V. is besloten de directies dier banken te machtigen om behoudens de goedkeuring voor zoover noodig van de algemeene vergadering van aandeelhouders, het navolgende overeen te komen: 1. De winsten en verliezen der beide vennootschappen worden met ingang 1 Januari 1940 gelijkelijk verdeeld. 2. De banken garandeeren eikaars ver bintenissen. 3. Van elk der banken wordt het uit gegeven kapitaal door terugbetaling aan aandeelhouders teruggebracht tot f 35.000.000,en wordt de open reserve teruggebracht tot f 20.000.000,hiertoe zal de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. een bedrag van f 3.000.000,aan haar stille reserve ontleenen. Hierna zullen derhalve het gezamen lijk kapitaal der beide instellingen f 70.000.000.en hare open reserves f 40.000.000.bedragen. 4. Ten einde ook de stille reserve der beide instellingen op gelijke hoogte te brengen zal aan aandeelhouders der Amsterdamsche Bank N.V. worden voor gesteld een nader te bepalen bedrag van omstreeks f 10.000.000,van hare open. reserve over te brengen naar haar stille reserve. Hierna zal zü het deel der open reserve hetgeen door terugbrenging tot f 20.000.000,beschikbaar komt, na aftrek der verschuldigde belastingen, uitkeeren. De heer Mr. H. A. van Nierop heeft den wensch te kennen gegeven af te treden als directeur der Amsterdamsche Bank N.V. Voorgesteld zal worden te benoemen tot directeuren der Amsterdamsche Bank N.V. de heeren Mr. K. P. van der Mandele, Mr. Y. J. H. van der Meulen, Mr. H. L. Wolterson, L. Proos Hoogendijk en Mr. B. J. K. Kolff, tot directeuren der Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. de heeren P. Hofstede de Groot, D. Andreson en Mr. W. M. Houwing, tot commissarissen der Amster damsche Bank N.V. de heeren Mr. Th. A. Fruin, Rob. Bruns, D. G. van Beuningen, E. Th. Gee- sink, A. J. M. Goudriaan, W. van der Vorm en Mr. H. A. van Nierop, tot commissarissen der Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. de heeren Gottfr. H. Crone, Herbert Cremer, M. C. Koning, J. W. Verwey, C. H. Laan, Mr. L. C. van Eeghen en F. I. de Greve. Confectie-atelier MAX VAN STRATEN vraagt Knipster en Strijkster Aanm. Velserweg 12A, Beverwijk van 8—12 en 1.30—6. uit Kennemerlanci 13 Regels 25 ceni Elke regel meer 10 cl (uitsluitend bij vooniilbctaUng) Wol- en Handwerkzaak vraagt BESCHAAFD LEERLING WIN KELMEISJE boven 18 jaar. Br. IJ 277 bur. van dit blad Gevr. een NET MEISJE. Van Zutphen, Nieuwstr. iu Beverwijk PR. VERSTELNAAISTER b. Z. a. 1.25 per dag, maakt ook nieuw, breien, stoppen enz. Br. IJ 276 bur. van dit blad TE KOOP lief huisje m. voor- en achtertuin te Beverwijk. Pr. z. billijk. Br. onder no. B 1433 bur. van dit blad DE SAVORNIN LOHMANLAAN 10, Tel. Ilmuiden 4558% 30-jarige BANK- BEURS- ERVARING BEDRIJFS- BEHEER VAN VERMOGENS. AGENT AMST. Mil. VAN LEVENSVERZ. BELEGGINGSADVIEZEN. REISINLICHTINGEN BINNEN- EN BUITENLAND. ALLE ADMINISTRATIE. van Maandag 24 Juli t.e.m. Donderdag 27 Juli ZEEWEG 105-107 Filiaal Santpoort, Hoofdstraat 136 geopend

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3