Hb BEVERWIJK .éÈmwMMmsÈL. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Buurtvereeniging „IJmuiden- Ceiitrum". Het feestprogramma besproken. In de laatst gehouden vergadering der Buurt vereeniging „IJmuiden-Centrum" werden de verschillende plannen besproken in verband met de te houden volks- en kinderfeesten ter gelegenheid van de te verwachten blijde ge beurtenis in het prinselijk gezin. In principe werd beslaten tot het organi seeren van verschillende wedstrijden, zooals een wielerwedstrijd, een roeiwedstrijd enz. Een tiental heeren stelde zich beschikbaar voor het inzamelen van gelden en zal straks een beroep op de ingezetenen van Oud-IJmuiden doen. Ook werd een commissie gevormd, die op zich heeft genomen, voor een eventueele ver siering te zullen zorgen. Tevens dient nog te worden gemeld, dat „IJmuiden Centrum" zal samenwerken met de Oranje Vereeniging „Wilhelmina" en dat reeds alle mogelijke medewerking door de ge meente- en politieautoriteiten is toegezegd. Concert in Velserbeck. De Muziekvereeniging „Voorwaarts" geeft hedenavond van 7'/29Vz uur een concert in Velserbeek Het volgende programma zal ten gehoore worden gebracht: 1. Marche du Héros, Nichols. 2. Heinzelmannchens Wachtparade, Noack. 3. La Gitana, Balfe. 4. Rose Marie, Sam Vlessing. Pauze. 5. Le Trouvère, Kessels. 6. Voorwaarts Marsoh, potpourri, W. Ciere. 7. La Charmante, S. Vlessing. 8. ParijsBrussel, marsch, L. Purnotte. Voorstelling voor militairen in Thalia. Naar wij vernemen geeft de directie van het Thalia Theater a.s. Donderdag een gratis filmavond voor een gedeelte van de hier aan wezige militairen. De verstandige lezer zal na tuurlijk begrijpen, dat deze voorstelling niet voor gewone bezoekers toegankelijk is. Voor waar een buitengewone geste van den heer Opbergen. Een mooi uitstapje met de Alkmaar Packet. Degenen, die in hun vacantietijd een dag prettig willen besteden, krijgen daartoe a.s. Woensdag 2 Augustus een mooie gelegen heid. Een heele dag uit voor f 1.95. Dit levert de Alkmaar Packet, die dien dag een specialen tocht naar Broek in Waterland, Edam en Marken organiseert. Men vertrekt per salonboot le klas des moi'gens 8.30 uur van IJmuiden (8.45 van Vélsen) naar Amsterdam. Op deze reis wordt den passagiers een kop koffie aangeboden. In Amsterdam ligt een bootje van de N.ZH. tram gereed, dat de gasten der A. P. over het U brengt. Vandaar gaat de reis per electrische tram naar Broek in Waterland, waar de kaas makerij wordt bezichtigd. Een boot van Ver- schure en Co. brengt allen naar Marken en van Marken via het IJselmeer terug naar Amsterdam. Met de salonboot van 17.40 uur uit Amster dam wordt de terugreis aanvaard, zoodat men 's avonds bijtijds weer thuis is. Pastoor De Moei binnenkort 25 jaar priester. Woensdag 9 Augustus zal het 25 jaar geleden zijn dat pastoor J. C. de Moei tot priesteir ge wijd werd. Het spreekt van zelf dat dit feit niet onopgemerkt zal voorbij gaan. Een spe ciaal hiervoor samengesteld comité heeft reeds een programma voor de feestviering op gemaakt. t Het ligt in de bedoeling het feest te openen op Zaterdagavond 12 Augustus met een plech tig lof. Op Zondag 13 Augustus vervalt de H. Mis van 11.30 uur. De plechtige Hoogmis zal dan zijn te 10 uur. De officieele receptie is vastgesteld om half twee. Van twee tot drie uur is er gelegenheid voor allen om den jubilaris persoonlijk te feliciteeren. De recep tie zal zijn in de Zusterschool; direct daarop zal Obij goed weer) in de open lucht geheel de jeugd het Priesterschap, ieder op eigen wijze, eeren en huldigen. De drie Jeugdvereenigingen t.w. Graal, Gezellen en Kruisvaart, spelen tot slot het mooie spel van Henri Gbeon „Het Gastmaal der kinderen", besloten met een Danklof, eveneens in de open lucht. Veel Deensche visch. Het was opvallend, dat er gisteren geen enkele trawler met Noordzeevisch aan den afslag was en alleen de Norma Maria en de Utrecht met haring binnen waren. Gelukkig zorgde een viiftal loggers en kot ters er voor, dat er ten minste nog wat schol, schar, tong, tarbot en wat rondvisch aan de markt was De Denen hebben de laatste dagen er van geprofiteerd, dat hier wat betere pril zen voor schol en schar gemaakt werden. De Deensche kotters hebben inmiddels reeds een groot deel van het contingent voor Juli en Augustus opgesnoept. Concert Haarl. Orkestvereenisiiiff De Haarlemsche Orkest Vereeniginie geeft Donderda? 27 Juli a.s. een volksconcert in de Gerneenteliike Concertzaal te Haarlem. De dirieent is Marinus Adam: de solist is Magyar viool. Het programma bevat: Ludwig van Beet hoven's ouverture F.eimont. het vioolconcert in D-groot van Peten- Tschalkowskv en de eerste symphonic van Robert Schumann. STRF1\TMTNG SCOFFPVAART OPOOTF. SLUTS TE SCHFTXTNffWOTTDF De hoofdineenieur-directeur van den rijks waterstaat in de directie Noord-Holland maakt bekend, dat, ten behoeve van bet uit nemen van de middendeuren van de eroote sluis van de Oranjesluizen t,e Sebeiijnswnudp de scheepvaart, door die sluis zal ziin gestremd op 27 Juli 1939 van 6 uur v.m. tot 6 uur n.m. of zooveel langer of korter als noodig of mogelijk zal blijken. Geslaagde proefvaart van „De Hoop". Hospitaal-kerkschip geheel vernieuwd. Zaterdag j.l. kwam het hospitaal-kerkschip ,.De Hoop" de haven van IJmuiden binnen na 't volbrengen van zijn eersten korten kruis tocht onder onze haringvisschers. Het door de goede zorgen van het bestuur - geheel ver nieuwde, tot een keurig motorschip omge bouwde zeilschip heeft dezen eersten tocht voorspoedig volbracht. Met een snelheid van 8 a 9 mijlen bereikte „De Hoop" in zeer kor ten tijd de visschersvloot en was in een twee tal dagen in de gelegenheid haar door visschers zoo zeer gewaardeerde hulp te ver- leenen. Jammer genoeg moest daarna de steven naar Nederland gericht, om Zaterdag weer te IJmuiden te zijn. Op dezen proeftocht heeft het schip bewezen, dat het zich heel wat snel ler kan bewegen dan voorheen en niet meer van wind en weer afhankelijk is. Het bestuur heeft geen kosten of moeiten ontzien om het schoone liefdewerk meer en mee aan zijn doel te doen beantwoorden. De vernieuwing heeft een veertig duizend gulden gekost. Mogen velen, die iets gevoelen voor onzen visschersman, daarom daadwerkelijk een bewijs willen geven door een geldelijke bijdrage te storten op de girorekening van den penningmeester der vereeniging, den heer G. D. W. Boissevain, te Amsterdam (gironum mer 914). Deze eerste reis werd meegemaakt door dr. G. de Ridder te Hedel en ds. A. Luteyn te Nij- kerk, terwijl op den tweeden tocht ds. J. W. Maas uit Boxtel en dr. A. van Duyvendijk uit Oudewater zullen medegaan. Deze reis zal van den 31sten Juli duren tot den 2den September. Schoolreisjes van School H. Dank zij het schitterende resultaat, be haald met de jaarlijksche verloting voor de schoolreisjes, konden alle klassen dit jaar weer op reis. De le en 2e klasse maakten gezamenlijk een reisje naar Oud-Naarden. De 3e klasse ging naar Artis, Amersfoort, Soesterberg en Pyra- mide van Austerlitz, de 4e klasse naar Rhe- nen's dierenpark, de 5e naar Utrecht, met een beklimming van den Dom, de 6e naar Den Haag en Scheveningen. De 7e klasse kon zelfs, dank zij een royale gift van particuliere zijde, een tweedaagsche reis maken naar Ede en Arnhem. AANGEKOMEN. 24 Juli: Tromp kr. Willemsoord Dotterel s.s. Liverpool Ransel m.s. Dantzig Nordland s.s. Rotterdam 25 Juli: Ton-S m.s. Pt. Talbot Iris s.s. Bordeaux Doros m.s. Dantzig Gun s.s. Wasa Olga m.s. Londen Helene Russ s.s. Ranmö Tibia m.s. Noordzee Orestes s.s. Antwerpen Tibia m.s. Noordzee VERTROKKEN. 24 Juli: Kaida s.s. Delfzijl Germania m.s. Stockholm Gleniffer s.s. Hamburg Bloemfontein m.s. Rotterdam Algol m.s. Kopenhagen Acclivity m.s. Huil 25 Juli: Tibia m.s. Noordzee Monica m.s. Hamburg Ransel m.s. Rotterdam. K. Z. H. Z. V. 1 W. R. 4 H. P. C. 5 Velserend IN HET DROOGDOK OPGENOMEN. De Deensche motorkotter E 157 welke giste ren op den strekdam aan den grond liep en later werd vlot gesleept is naar het droogdok te Spaarndam gebracht om te worden onder zocht en eventueel gerepareerd. DUITSCHE KOTTER VERBRAND. De Duitsche kotter H. F. 289 uit Finkenwar- der is op zee in brand geraakt en gezonken. De bemanning werd gered door een Deenschen motorkotter, die de menschen later op een an deren Duitschen kotter overgaf teneinde ze mede naar huis te nemen. De verbrande kotter was één der oudste sche pen van de vloot omstreeks 1880 gebouwd en van een gloeikopmotor voorzien. OP PROEFTOCHT. Het te Amsterdam voor de Koninklijke Shell- groep nieuw gebouwde tankmotorschip Tibia is gisteren voor het houden van een proeftocht naar de Noordzee vertrokken. Later kwam het terug en voer direct naar Amsterdam door om •erder te worden afgewerkt. MOTORSCHADE. Het Nederlandsche motorschip Ransel, op weg met een lading hout van Dantzig naar Am sterdam, kreeg buitengaats alhier motorschade. Het schip ging ten anker waarbij men er na enkele uren in slaagde deze schade met eigen middelen te herstellen, zoodat men de reis kon voortzetten. Inmiddels is het gisteravond weer naar Rotterdam vertrokken. MARINEBEZOEK AAN DE HOOFDSTAD. De flottieljeleider Tromp, welke over eenige weken naar Ned.-Indië zal vertrekken, passeer de hier gisteren op weg van Willemsoord naar Amsterdam voor een kort bezoek aan de hoofd stad. STOOMTRAWLER GEZONKEN. De Engelsche stoomtrawler S.A. 65 Neath Castle is buiten het Engelsch Kanaal gezonken. De opvarenden werden door een anderen En- gelschen stoomtrawler gered en aan land ge bracht. Sembilan (Ned.) x Springfontein (Ned.) Southgate Br Serooskerk (Ned.) Saturnus (Ned.) Soemba (Ned.) BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. Arisz*-Jak z., van Speijkstraat 51, IJmuiden. W E. van den Berge—Bekker d... Elzenstraat 4, IJmuiden. M. MolPlokker, z., B. en A. kade 12rd, IJmuiden. H. F. Blokvan Beers, Tusschenbeekweg 8, IJmuiden. L. A. Rijke—Klok d„ Hagelingerweg 79. Santpoort. P. M. DekkerDobbelaer d., Noorderlaan 32, Velsen-N. J. G. van SchagenZwanenburg z., Biezenweg 100 Santpoort. G. A. de Bats— Veenboer d„ Rooswijkerlaan 87 Velsen-N. S E. Aardenburgvan der Does d., Gr. Houtweg 301 Velsen-N. G. Petersen—Buijs z.. Breesaap- Vulcanus (Ned.) straat 31 IJmuiden. Overleden; J. Eijdenberg 75 j., echtgen. van G. Haan, Planciusstraat 2 IJmuiden. N. van Zon 53 j., echtgenoote van A. Stoker, Berken straat 39, IJmuiden. Aantal inwoners in Juni met 122 gestegen. Het aantal inwoners onzer gemeente, dat op 1 Juni 48024 bedoeg, steeg in den loop dier maand met 122, zoodat onze gemeente op 1 Juli j.l. 48.146 inwoners telde. De bevolking vermeerderde: door vestiging met 158 m. en 159 vr. of 317, door geboorten met 32 m. en 32 vr. of 64. De vermeerdering bedroeg dus 190 m. en 191 vr. of 381. De bevolking verminderde: door vertrek met 107 m. en 129 vr. of 236, door overlijden met 13 m. en 10 vr. of 23, to taal 259. De werkelijke vermeerdering bedroeg dus 122, een stijging, die ongeveer het dubbele is van de gemiddelde toeneming der bevolkin; van het land. SANTPOORT BOUWEN VAN EEN KOSTERSWONING. Namens het bestuur der Nederl. Herv. Evan gelisatie alhier is door den architect Ant. ten Broeke te IJmuiden opgedragen aan den heer W. A. de Bruijn, aannemer IJmuiden-Oost het bouwen van een kosterswoning aan de kapel, gelegen aan den Pastorie weg voor de som van f 3262. CONCERT „SOLI DEO GLORIA" UITGESTELD Het door „Soü Deo Gloria" Donderdag a.s. in bet Rijkenspark te geven concert is tot nader order uitgesteld. Stevige overwinning voor K. Z. Polo in „Adrichem". In zwembad „Adrichem" speelde gisteravond K. Z. een wedstrijd tegen Velserend, dat met liefst 70 werd verslagen. De bezoekers brach ten er heel weinig van terecht en slechts spora disch wisten zy het tot een aanval te brengen. Doelman Pielage kon het weinige werk dan ook gemakkelijk af. Bovendien verlieten in de tweede helft drie spelers van Velserend het wa ter. Uit sportiviteit verlieten toen ook eenige K. Z.-leden het water. De wedstrijd zelf was vrijwel zonder spanning. K. Z. was overheer- schend sterker en verdiende de overwinning dan ook volkomen. Met de rust leidden de Beverwij- kers met 20 door doelpunten van Jonker en Zoet, terwijl er bovendien nog twee doelpunten werden geannuleerd. Na de hervatting bracht Zoet den stand op 30 de Wildt op 40. De Jong voegde hieraan nog één en Jonker nog twee doelpunten toe. De stand in deze afdeeling luidt thans: Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Donderdag: Lijn 1: 8.Hilversum I. Lijn 2: 8.Hilversum 2. Lijn 3: 8.Keulen, 19.30 Parijs, 12.05 Diver sen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Londen Reg., 4.20 Parijs, 4.35 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned., 6.05 Radio P. T. T. Nord, 6.20 Londen Reg., 7.20 Radio P. T. T. Nord» 7.50 Diversen, 8.20 Londen Reg. 9.Keulen, 10.20 Brussel Ned., pl.m. 10.35 Keulen. Progr. 4: 8.Brussel Ned., 10.35 Londen Reg. 1.20 Nationaal programma, 19.45 Londen Reg. Lijn 5: Diversen. DOOPSGEZ. GEMEENTE Dr. A. Vis is voornemens Zondag 3 Sept. a.s afscheid te nemen van de Doopsgezinde gemeen te te den Burg op Texel om zich Zondag 10 Sept. naar wij reeds hebben gemeld, te verbinden aan de Doopsgezinde gemeente alhier. INWISSELING V AC ANTIEBONNEN 't Bestuur van den R.K. Bouwvakarbeidersbond zal Zaterdagmiddag van 34 uur zitting houden in de voormalige kegelbaan van het K. S. A.-ge- bouw voor het uitbetalen van de vacantiebonnen. Georganiseerde arbeiders kunnen een half uur vroeger terecht. HEEMSKERK 20—2 17—5 15—5 4—16 5—31 TOCH IN EEN HOOGERE KLASSE Naar wij vernemen zal Bevérwijk 2, dat in het afgeloopen seizoen kampioen werd maar er niet in mocht slagen te promoveeren, het a.s. sei zoen vei-moedelijk toch in de eerste klasse van den Haarlemschen Voetbalbond uitkomen. PERSONALIA. De tijdelijke agent van politie, belast met het toezicht aan het strand onder deze ge meente, de heer H. F. J. Meijners, is met ingang van 1 September a-s. benoemd tot agent van politie te Venlo. DIEPSPITREGELING. Het aantal tuinders dat zich gemeld heeft om voor de diepspitregeling in den a.s. win ter in aanmerking te komen, bedraagt reeds 26. VERLOTING. Aan de exploitatiecommissie van het R.K. Vereenigingsgebouw alhier is vergunning verleend tot het houden van een loterij, zoo als jaarlijks gebruikelijk waarvan de trekking is bepaald op 10 September a.s. NIET AAN HUN STEMPLICHT VOLDAAN. Tegen een 9-tal personen is proces-verbaal opgemaakt wegens het niet voldoen aan hun stemplicht op 14 Juni j.l. bij de gehouden raadsverkiezing. PERSONALIA Aan de Ned. Mode-Vakschool „Eureka" te Rotterdam behaalde Mevr. Tr. Knap-Bleeker het diploma voor Coupeuse-Leerares in maatknippen van dames- en kinderkleeding en lingerie. R. K. V. V. „A. D. O." Zondagavond 7 uur speelt ADO een wedstrijd tegen WE te Wijk aan Zee. Het vierde elftal speelt voor de 3 e ronde om den Districtbeker te 2.30 uur tégen Vitesse 2 te Castricum. WIJK AAN ZEE WIE IS DE GELUKKIGE? Bij de verloting van de „Zeezangertjes" is de hoofdprijs, het fraaie schip gevallen op No. 287» 'erwijl de troostprijs viel op No. 245. SCHIP VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Amstelland (Ned.) x) Agamemnon (Ned.) Aurora (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Altona (Du) Boskoop (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) Breda (Ned.) Beckenham (Eng.) Bosrhfontein (Ned) x) Birgitte (Deen) Cardita (Eng.) x) Carmar (Pan.) Costa Rica (Ned.) Cordillera (Du.) x) Coen (Ned.) Caribia (Du. x) Cygnus (Zw.) Eurymedon (Ned.) x) Eemland (Ned.) Freiburg (Du.) Guinean (Br.) Ganymedes (Ned.) Gera (Du.) Hasting (Zweed) Chr. Huygens (Ned.) x) Helder (Ned.) Hercules (Ned.) Helenus (Eng.) ex) Helga Russ (Du.) Hebe (Ned.) Pz. Coen (Ned.) x) Juno (Ned) K urmark (Du.) Kayeson (Eng.) Lüneburg (Du.) Moena (Ned.) x) Montferland (Ned.) x) Maron (Eng.) x) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Maaskerk (Ned.) Nigerstroom (Ned.) Odysseus (Ned) Poelau Tello (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut 'Ned.) x) '.L.M. XX (Fr. Randfontein (Ned) Titus (Ned.) Torni (Estl.) Tarakan (Ned.) ex) Tjikandi (Ned.) Vesta (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) Buenos Aires Zw. Zee Midd. Zee West-Afrika Ned. Indië 18 Aug. 3 Aug. 26 Juli 26 Aug. 20 Juli vertrokken. 23 Juli v. Candia 25 Juli v. Ouessant 23 Juli te Hamburg 16 Juli van Padang. Chili Chili Chili Chili La Plata Zuid-Afrika Leningrad 2 Aug. 26 Juli 23 Juli te Tocopilla 22 Juli v. Paita 23 Juli v. de Azoren 21 Juli van Curasao 3 Juli vertrokken. 24 Juli v. Pt Said. 20 Juli vertrokken Corpus Christi La Plata West Indië Hamburg (v. IJm.) Swansea Pto. Barrios (v.IJm). Leningrad 1 Aug. 6 Aug. 30 Juli 25 Juli 18 Sept. 28 Juli 10 Juli vertrokken 19 Juli van St. Vincent 18 Juli van Barbados, vertrekt 29 Juli. 22 Juli vertrokken, vertrekt 28 Juli 22 Juli vertrokken Batavia Santos 2 Aug. 23 Aug. 18 Juli van Pt. Said. vertrekt 26 Juli Ned. Indië heden 18 Juli van Gibraltar. W. Afrika Alexandrië Ned. Indië 10 Aug. 4 Aug. 18 Juli van Lome. 19 Juli te Tunis. 17 Juli te Soerabaya. Hernösand Batavia Chili Zwarte Zee Batavia Koivisto Dantzig 25 Juli 2 Aug. 26 Aug. 4 Sept heden 19 Juli van Pitea. 22 Juli v. Pt. Said 18 Juli te Callao. 23 Juli te Narna vertrekt 28 Juli 18 Juli vertrokken in lading Batavia Hamburg 29 Juli 28 Juli 22 Juli van Genua, vertrekt 27 Juli Ned Tndië Huelva 8 Aug. 20 Juli van Pt Said, in lading. Ned. Indië 26 Juli 21 Juli v. Gibraltar Batavia B Aires Batavia Batavia Macassar West-Afrika West-Afrika 4 Aug. 9 Aug. 24 Aug. 11 Sept 24 Juli v. Pt Said 19 Juli van Bahia. 12 Juli van Belawan. 22 Juli vertrokken. 21 Juli vertrokken. 23 Juli v. Lagos 24 Juli v. Pt. Bouet Kopenhagen Ned Tndië Batavia Batavia Meiilla (v. Unit.) Z.-Afrika 27 Juli in lading pasg. 23 Juli Gibraltar 14 Juli van Sabang. in lading 20 Juli vertrokken 23 Juli te Beira Ned Indië Zuid Afrika I>a Plata fapan Alexandrië Batavia 28 .TiiH 29 Juli 22 Juli van Pt. Said. 12 Juli van Kaapstad. 21 Juli v. Madeira 22 Juli v. Gibraltar 23 Juli v. Tripoli (S.) 21 Juli van Padang Midd Zee Onega Bergen Batavia 27 Juli 29 Juli 23 Juli te Izmir 17 Juli vertrokken, vertrekt 27 Juli in lading Midd Zee Midd Zee 26 Juli 11 Aug. 25 Juli van. Ouessant 24 Juli v. Dubrovnik Japan 22 Juli te Manilla BAL-CHAMPèTRE BUITENGEWOON GESLAAGD Het gisteravond gehouden bal-champêtre mag buitengewoon geslaagd genoemd worden. Ruim 400 dansers en danseressen bewogen zich op de rustiek gelegen tennisbaan, die, prachtig ver licht, een gezelligen aanblik bood. De jeugdige band spee.de op zijn best. Tusschenbeide werd ook gramofoonmuziek ten gehoore gebracht. In de pauze trad een club uit Beverwijk op, die een nieuwe revue voor het voetlicht bracht, welke met tnverdeelde aandacht door de talrijke aanwezigen werd gevolgd en met een dankbaar applaus werd beloond. Daarna konden de dansers hun hart weer op halen en het duurde nog geruimen tijd voor het klokje van gehoorzaamheid sloeg en de talrijke aanwezigen naar huis gingen. MIKT GIKICiTIN PURMERENDER MARKTBERICHT. Dinsdag 25 Juli. Gemeentel. Kaasbeurs Verhandeld 20 par tijen, wegende 87.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 17. Kleine Boerenkaas aanvoer 18, matig. Vol vette kaas aanvoer 1 f 22. Boter 2212y2 1.23— 1.29. Runderen, totaal"627 stuks. 290 Vette koeien 64—70 per kilo matig. 167 Gelde koeien 100—180 per stuk, stug. 105 Melkkoeien 180260 per stuk, matig. 65 Stieren 0.420.53 per kilo, matig. 16 Paarden 70160 per stuk, stug. 217 Vette varkens voor de slacht 4852 per kilo, vlug. 60 Magere varkens 2836 per stuk, matig. 479 Biggen 1222 per stuk, matig. 873 Schapen 1224 per stuk, matig. 32 Bokken 310 per stuk, matig. 527 Lammeren 58 per stuk, matig. Kipeieren 3.303.60 per 100 st. Eendeieren 2.75 per 100 st. 10100 Piepkuikens 0.550.60 per kilo. 3800 Oude kippen en hanen 0.300.35 per kilo. Konijnen 0.30—1.60 per stuk. 1400 Eenden 0.350.50 per stuk. Duiven 0.40 per paar. 3700 Jonge zwanen 0.350.37J/2 per stuk. JEUGD-HAGEPREEK. Donderdag a.s. hoopt de Gereformeerde Jeugdcentrale voor Haarlem en omstreken zijn bekende Jeugd-hagepreek te houden on der leiding van Dr. Harrestein. Op het terrein aan den Middenduinerweg te Santpoort zullen daar spreken: Ds. J. de Wolff, van Enschedé over: „Christ avant tout" en Ds H. A. Wiersinga, van Lei den over: „Staan en niet Omkegelen". Het slotwoord spreekt een der oud-leden M. bij de Vaate. De avond begint om 7.30 n.m. en wordt op geluisterd door massazang met medewerking van het muziekcorps der stichting „Vogelen zang" Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam, 23 v. New-Orleans n. Rotfc. Blomimersdijk, 24 v. Rott. te Boston. Statendam, Rott. n. N.-York 25 v. Boulogne. Beemsterdijk, N.-York n. Roitterdam via Antwerpen 23, 792 mijl W. van Scilly. Lochgoil, Vanc. n. Rott. 22 v. Portland (O.) HALCYONLIJN. Stad Vlaardingen, 25 v. Wabana te Vlaar- dingen. Stad Maassluis, 24 v. Wabana n. Vlaardingen Stad Amsterdam, 25 v. Vlaardingen naar Lulea. Rozenburg, 24 v. Gdynia n. Rott. Stad Schiedam, 23 v. Vlaardingen te Nar vik, voor Vlaardingen. Maasburg, Pepel n. Vlaardingen 26 (8 v.m.) Hoek van Holland verwacht. Flensburg, 25 van Narvik te Vlaardingen. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Arendskerk (uitr.) 25 v. Bombay. Algenib (uitr.) 25 te Newcastle (N.Z.W.) HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr.) 24 v. Colombo. Grootekerk (uitr.) 25 te Shanghai. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisr.) 24 v. Pont Said. Nij kerk (uitr.) 25 van Suez. Bloemfontein, 25 van Amsterdam te Rott. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisr.) 23 van Lagos. Nigerstroom (thuic,\) 24 van Port Bouet. KON. NED. b-OOMBOOT MIJ. Achilles, Rotterdam n. Genua p. 24 Ouessant. Trajanus, Amst. n. Barbados p. 23 Ouessant Calypso, 23 van West-Indië te New-York. Boskoop, 23 van Oorral te Tocopilla. Aurora, Piraeus n. Amst. p. 25 Ouessant. Barneveld, 22 van Paita naar Salinas. Crijnssen, 23 van Curacao te Paramaribo. Doros, 25 van Dantzig te Amst. Hebe, 24 van Amst. te Dantzig. Iris, 25 van Bordeaux te Amsterdam. Mars, 24 van Genua te Palermo. Odysseus, 24 van Amsterdam te Kopen hagen. Orestes, 25 van Antwerpen te Amst. Poseidon 25, van New-York n. Maracaibo. Pygmalion, 24 van Algiers n. Patras. Ulysses, 24 van Napels naar Valencia. Vesta, 24 van Dubrovnik n. Bari. Vulcanus, Triest n. Amst. p. 25 Ouessant. Perseus, 25 v. Stettin te Amsterdam. KONINKLIJKE SHELL. Eulota, 23 van Curasao te Pauillac. Macuba, 23 v. Maifa te Pauillac. Macoma, 24 van Balik Papan n. Geraldton. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Ceres (uit<r.) 24, 92 mijl Z. Z. O. v. Land's End. Eemland (uitr.) 24 te Rio de Janeiro. MEYER EN CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Bennevis, Hongkong n. Rott. p. 25 Ouess. Benalder, Kohsichang n. Rott. via Antwer pen p. 25 Gibraltar. Calchas, Japan n. Rotterdam 25 v. Kobe. Patroclus, Japan n. Rott. 23 v. Shanghai. Glenearn, Japan n. Rott. 23 te Singapore. Melampus, 22 v. Batavia n. Amst. City of Derby, Japan n. Rott. 24 te Manilla. Polydorus, 22 v. Batavia te Hamburg. C. of Pittsburg, Japan n. Rott. 25 v. Pt. Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Gede (thuisr.) 24 te Marseille. Weltevreden (uitr.) p. 25 Ouessant. Brastagi (uitr.) 25 te Belawan. Indrapoera (uitr.) 25 van Port Said. Bantam, 25 van Rotterdam te Hamburg. STOOMV MIJ NEDERLAND Salabangka, 23 van Durban te Singapore. Poelau Tello (thuisr.) p. 23 Gibraltar. Salabangka (uitr.) 23 te Singapore. Tjikandi, 22 van Amst. te Batavia. Tarakan (kampeerreis) 25 te Fjaerland. WIJK LIJN. Randwijk, Rott. n. Samson p. 25 Malta. Zonnewijk, 26 (n.m.) v. Rovigno te Rott. verw.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2