Queipo üe iiano op diplomatieken post het buitenland? in Radio-Generaal had een onderhoud met Jordana. China houdt stand, WEK UW LEVER-GAL OP VN In een speciaal interviewte Burgos een vertegenwoordiger van United Press gegeven, heeft generaal Queipo de Llano medegedeeld, dat hij met den minister van buitenlandsche zaken, jordana, gesproken heeft over zijn be noeming op een diplomatieken post in het buitenlandeen functiewaarnaar hij zijn heele leven heeft verlangd. De geruchten, die omtrent hem de ronde doen, noemde hij fantastisch. Queipo de Llano, die gekleed was in <een zegt Tsjang Kai Sjek. Nieuwe plannen inzake de Chineesche valuta. Tsjang Kai Sjek heeft in een te Tsjoengking gehouden toespraak ver klaard, dat Japan gedoemd is te falen, wanneer het hoopt, dat China zich zal onderwerpen door toedoen van mo gendheden, welke met Japan compro missen aangaan of probeert verraders er toe te brengen het Chineesche be drijfsleven in de war te sturen, zoo meldt een A.NP. bericht. Tsjang Kai Sjek. Hij betoogde dat er geen sprake kan zijn van eenige parallel tusschen den huidigen toestand in het Verre Oosten en dien in Europa voor München. Te spreken over een „München voor het Verre Oosten" achtte hij onjuist. Wij gelooven niet dat onze vrien den ons zullen verlaten, wanneer wij stand houden. Sprekende over het vraagstuk der valuta verklaarde Tsjang dat ondanks den jongsten val van den wisselkoers „de grondslag van ons nationale bedrijf even echt is als ons militair apparaat". Hij gaf de verzekering dat de Chineesche regeering zeer zeker de waarde van de nationale munt zal hand haven, ten behoeve van wettige transacties buitenlandsche valuta zal beschikbaar stellen en gepaste maatregelen zal nemen om het hoofd te bieden aan den toestand. Ten aanzien van de buitenlandsche valuta onthulde de generaal, dat de Chineesche regeering" reeds een ge zonder en rationeeler methode van controle in studie heeft, welke een grondige en definitieve oplossing van het vraagstuk beoogt. In Chineesche kringen wordt overigens naar Reuter uit Sjanghai meldt bibter commentaar geleverd op de overeenkomst tusschen Engeland en Japan. Een van de na tionalistische bladen schrijft onder heit op schrift: „Engeland zwicht", dat het toegeven aan den aanvaller in het Oosten alleen een aansporing zal zijn voor de aanvallers in het Westen o-m nieuwe actie te ontketenen en zeker een oorzaak zal zijn voor het voort duren van den oorlog in het Verre Oosten In gematigde kringen is men van oordeel, dat China in het vervolg niet meer moet reke nen op hulp van het buitenland en op eigen wijze moet optreden. „Engelsche politiek ongewijzigd". De Chineesche ambassadeur te Londen heeft een langdurig onderhoud met Halifax gehad, waarin hij om een verklaring vroeg van het aantal punten van het accoord tus schen Oraigie en Arita en van de juiste be doeling van het accoord. Reuter meent te weten, dat Halifax met nadruk de verzekerin gen, door Chamberlain en hemzelf in het parlement gegeven, herhaald heeft, dat het accoord geenerlei wijziging van de Britsche politiek in China beteekent, of een weigering, China alle mogelijke hulp te verleenen. In het Lagerhuis heeft men Simon gevraagd of de regeering geen maat regelen zou nemen om een verdere depreciatie van den Chineeschen dol lar tegen te gaan, aangezien de Brit sche politiek handhaving van deze valuta scheen te beoogen. Simon antwoordde, dat voor derge lijke maatregelen een nieuwe wet noodig zou zijn grijs pak met grijs hemd en donkere das, zat in de hall van hotel Maria Isabel met eenige militairen en burgers te praten, toen de jour nalist binnenkwam. Deze ging naar hem toe en verzocht om inlichtingen over zijn plan nen, waarop Queipo de Llano vroeg, waaraan hij die belangstelling had te danken. Er doen geruchten de ronde, aldus de journalist, dat u Spanje gaat verlaten, on- eenigheid hebt met generaal Franco, enz. - Ik wacht op instructies van den genera lissimo, antwoordde Queipo de Llano. Ik meen, dat ik vertegenwoordiger van mijn land in het buitenland zal worden. Dat is voor mij van groot belang, aangezien een dergelijke functie mij in staat zal stellen, Spanje's positie op te bouwen door versteviging en verbetering der internationale betrekkingen. Het is een functie, waarnaar ik met vreugde verlang, en die, naar ik hoop, zal leiden tot vergrooting van Spanje's belangrijkheid in de wereld. In dat verband herinnerde Queipo de Llano er aan, dat reeds door de paar bezoeken, die hij indertijd aan Duitschland, Frankrijk en Zuid-Amerika heeft gebracht, Spanje's bui tenlandsche relaties aanmerkelijk waren ver beterd. Herhaaldelijk zeide de generaal, hoe prettig hij het vooruitzicht vond, naar het buitenland te gaan. Na over per soonlijke aangelegenheden te hebben gesproken, vervolgde Queipo de Llano: Ik wil, dat de wereld weet, dat Franco en ik nauw samenwerken. Welke functie hij mij ook zal opdra gen, ik zal haar zoo goed als ik kan waarnemen. Maar al geruimen tijd heb ik gehoopt op een post in het buitenland. Verder kan ik over mijn plannen geen mede- deelingen doen, vervolgde Queipo, daar ik nog meer besprekingen met den generalissimo en Jordana zal hebben, alvorens alles in orde is. In elk geval zal binnenkort een officieel com muniqué uitgegeven worden. .,Laat u", besloot hij, opstaande, „omtrent Spanje niet in de war brengen door berichten in het buitenland. Op die berichten doet zich de invloed van de buitenlandsche politiek gel den, en ik kan ze absoluut tegenspreken. Hier in Spanje werken wij samen, zooals u zelf kunt zien." Inmiddels verneemt de correspon dent van United Press te Buenos Aires, dat de Argentijnsche regeering gepolst is over een eventueele benoeming van den generaal tot Spaansch ambassa deur aldaar. Van zijn officieele benoe ming is echter nog geen mededeeling ontvangen. Ondanks de geruststellende verklaringen van Queipo de Llano, blijven in het buiten land geruchten de ronde doen over aanhou dende wrijving tusschen de ministers onder ling en tusschen de ministers en de gene raals. Volgens te Biarritz ontvangen berichten, al dus United Press, heeft Jordana in den jong sten ministerraad krachtig geprotesteerd tegen het ontslag aan Queipo de Llano, waarbij hij gesteund werd door den gemeenteraad van Sevilla, het provinciale bestuur van Andalusië en kardinaal Segura, die zich schriftelijk tot Franco hebben gewend. Bovendien zou gene raai Davila getracht hebben, Franco en Queipo met elkaar te verzoenen. Verder .doet het gerucht de ronde, dat Fran co en zijn zwager Suner samenwerken om nog andere hooggeplaatste militairen van hun functies te ontheffen. Zoo zou generaal Sol- chaga ontslagen worden wegens monarchisti sche gezindheid. Het aan Queipo de Llano verleende ontslag zou ten doel hebben, bij voorbaat het te ver wachten verzet der militairen tegen een aan Suner te verstrekken opdracht tot vorming van een nieuw ministerie te breken. Kabinetscrisis? Er schijnt namelijk een kabinets crisis voor de deur te staan, daar de minister van Financiën Amado en die van Justitie graaf de Rodezno hun portefeuilles ter beschikking willen stellen. Volgens een bericht, dat evenwel nog niet bevestigd kon worden, zou graaf De Rodezno, die de leider van de Carlisten is, reeds ontslag genomen hebben en door Herreros vervangen zijn. Men verwacht, dat als gevolg van de hou ding der beide ministers de kabinetscrisis niet lang meer zal uitblijven en Franco dan voor de keuze gesteld zal worden, de vorming van het nieuwe kabinet op te dragen aan den hui digen minister van Binnenlandsche Zaken Suner, die tevens de leider is van de phalan- gisten (de eigenlijke fascisten) of aan gene raal Jordana, thans minister van Buitenland sche Zaken. Het schijnt, dat Spanje's buitenlandsche po litiek thans wel de doorslaggevende factor is bij de groepeering van de verhoudingen in het binnenland. Minister Suner en de geheele pha lanx, die achter hem staat, wenschen een nau we samenwerking met Duitschland en Italië, terwijl verscheiden generaals niets van een Duitsch-Italiaanschen invloed op Spanje wil len weten. Dit kwam ook tot uiting bij de redevoeringen, die de afgezette gouverneur van Andalusië, generaal Queipo de Llano en generaal Yague verleden week gehouden heb ben. De „radio-generaal" zeide in zijn gewraak te redevoering openlijk, dat hij zijn Andalu- siërs meer op prijs stelt dan de Duitschers en Italianen, terwijl Yague, die door zijn Marok- kaansche soldaten als een held vereerd wordt, evenmin een vriend van de as-mogendheden is. „Zoolang ik leef", zoo heeft hij eens gezegd, zullen de Duitschers en Italianen nimmer in Spanje regeeren". De binnenlandsche verdeeldheid, die reeds de aanleiding tot vele oncontroleerbare ge ruchten is geworden, zal, naar men verwacht, in de komende weken dan ook voornamelijk tot uiting komen in den strijd om de macht tusschen de phalangisten (Suner) en de an dere groepen (o.a. de generaals) die niet met Italië en Duitschland willen samenwerken. KONING ZOGOE GAAT NAAR FRANKRIJK. Havas meldt uit Oslo: Ex-Koning Zogoe van Albanië en zijn gezin zullen aZterdag via Antwerpen naar Frankrijk vertrekken, Moreele en Geestelijke Herbewapening. Het oordeel van president Roosevelt en Henry Ford. Bij de opening van het wereldcongres voor Moreele en Geestelijke Herbewapening in Hol lywood, Californië, werd een boodschap voor gelezen, van president Roosevelt, die zijn zoon James als zijn specialen vertegenwoordiger had gezonden, waarin hij zijn reeds aan de nationale bijeenkomst voor moreele en geestelijke herbe wapening in Washington op 4 Juni uitgespro ken overtuiging nog eens met nadruk her haalde. „De kracht, die de grondslag is van de we reld, moet bestaan uit het zedelijk karakter van haar bewoners. Een programma van moreele herbewapening voor de wereld kan daarom niet anders dan het gevaar voor een gewapend con flict verminderen. Zoo'n moreele herbewape ning moet, om zoo doeltreffend mogelijk te zijn, steun van de geheele wereld ontvangen". Henri Ford zond de volgende boodschap: „Ik geloof vast in wat de moreele en geeste lijke herbewapening beoogt. Zij beteekent een instelling en een krachtsinspanning, waaraan heden ten dage een dringende behoefte bestaat in alle centra van publieke en particuliere macht. Het wil mij voorkomen, dat wij als ge wone menschen sterkere en gezondere moreele overtuigingen hebben dan ooit te voren. De meerderheid van de menschheid is gewoonlijk vriendelijk, verstandig en arbeidzaam. Zij bouwt haar wereld om huis en gezin en ver langt vóór alles verlangen naar de zegeningen van vrede, orde en rechtvaardigheid. Pogen om in hooge kringen de eerlijkheid en menschelijkheid van het gewone leven te brengen is, zooals ik het zie, de bedoeling van de moreele en geestelijke herbewapening en dat juich ik van ganscher harte toe. Er is vol doende goede wil in de menschen om alle oor log, alle klasse-verschil en alle economischen stilstand te overwinnen, als men dien goeden wil spant voor zaken, die menschen en volken aangaan. Dit is een soort van macht, waarin regeerin gen over menschen te kort schieten en waarvan zij de bruikbaarheid niet schijnen te beseffen. Een beweging, die onze persoonlijke moreele overtuigingen overbrengt op onze gedragingen op het terrein van het publieke leven, spreekt tot ieder, die de wereld vooruit wil helpen naar haar volgend stadium van ontwikkeling". Dertig Amerikaansche gouverneurs (Arizona, Arkansas,-Californië, Colorado, Delaware, Geor gië, Idaho, Illinois, Indiana, Kansas, Kentucky, Louisana, Maine, Massachusetts, Maryland, Mi chigan, Minnesota, Mississippi, Nevada, New- Hampshire, New-Jersey, New-York, North Ca rolina, North Dakota, Ohio, Rhode Island, South Kakota, Vermont, Washington, Wyoming) richtten de volgende boodschap tot het congres: „Ons materieele succes kan ons niet blind maken voor ons zedelijk falen. Moreele herbe wapening is onze dringendste behoefte. Wij moeten terugkeeren tot gewoon geloof in God en die elementaire beginselen van eerlijkheid, onzelfzuchtigheid, liefde en reinheid zonder wel ke democratie niet lang kan bloeien en in stand blijven. Het ontbreekt de democratie aan een heid, tenzij gebouwd is op individueele en pu blieke eerlijkheid, tenzij verantwoordelijk bur gerschap de zelfzuchtige eisch voor eigen rech ten vervangt. Wij gouverneurs zien in, dat de grondoorzaak van de tegenwoordige crisis op zedelijk terrein ligt en aangezien wij in de moreele en geeste lijke herbewapening den weg-zien om samen te werken, verbinden wij ons om de oplossing van onze nationale problemen te zoeken in den geest van ware vaderlandsliefde. Wij sporen iederen burger aan hetzelfde te doen, daar wij gelooven dat wij slechts als wij ons in dezen geest vereenigen, kunnen meehelpen om de we reld te leiden naar gezond, verstand en vrede". Besprekingen tusschen de generale staven van Engeland, Frankrijk en Rusland? Beslissing nog niet genomen. De gedachtenwisselingen tusschen Parijs en Londen zijn direct hervat na ontvangst der rapporten van de ambassadeurs van Frankrijk en Groot Brittannië te Moskou over hun laat ste ondieirhoud niet Molotof. Bonnet heeft Dinsdag den zaakgelastigde van Groot-Brittannië ontvangen. Gistermid dag heeft de minister een telefoongesprek ge had met Corbin, den Franschen ambassadeur te Londen. Eenige verwondering te Warschau over de Engelsche leening. Grootte van het bedrag valt tegen. De Poolsche minister van Buitenlandschê Zaken, Beek, heeft gistermiddag, naar Havas meldt, den Britschen zaakgelastigde Norton ontvangen, die hem op de hoogte bracht met de resultaten van de financieele onderhande lingen tusschen Engeland en Polen en welke, zooals Sir John Simon in het Lagerhuis heeft medegedeeld, hebben geleid tot het verleenen van een crediet van acht millioen pond ster ling aan Polen voor het koopen van oorlogs materiaal in Engeland. In welingelichte kringen te War schau levert men nog geen commen taar op deze verklaring en wacht men op de juiste termen van de overeen komst. Toch is er een zekere verwonde ring bij de openbare meening te be speuren, aangezien de Poolsche pers had laten doorschemeren, dat de Brit sche leening hooger zou zijn dan de binnenlandsche leeenhig in Polen, welke ongeveer zestien millioen pond sterling bedroeg. In industrieele kringen heeft het feit, dat le modaliteiten van de leening niet voor het einde van de zitting van het parlement kwn- nen worden vastgesteld, teleurstelling veroor zaakt. In deze kringen wordt erop gewezen, dat in den huidigen internationalen toestand iedere vertraging in de productie betreffende de landsverdediging, funest kan werken. en u '/.uit 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van levcr-ga! onvoldoende is. verteert uw voedsel niet, liet bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vorgiftigd. u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zon slechts lapmidde len. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u oen geheel ander mensch voelen. Onschade lijk. plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever- gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bi) apothekers en drogisten, f. 0.75. Fransche minister van Luchtvaart te Londen. Gedachtenwisseling met zijn Britschen collega. De Fransche minister van Luchtvaart Guy la Chambre, is met den chef van den staf van het luchtleger, generaal Testut, te Londen aangekomen, waar hij de plechtigheid ter gelegenheid van het feit, dat Blériot dertig jaar geleden over het Kanaal vloog, zal bij wonen. Tijdens zijn verblijf te Londen zal de mi nister eveneens een onderhoud hebben met zijn Britschen collega, Kingsley Wood. Aan het diner, dat te Londen is gegeven ter herdenking van de vlucht over het Kanaal van Blériot, heeft Kingsley Wood verklaard, dat nog nooit de samenwerking tusschen de luchtmacht van Frankrijk en Engeland zóó hecht is geweest als thans. Een aantal esca drilles van de Britsche luchtmacht heeft oefenvluchten gemaakt boven Frankrijk en de Britsche minister van luchtvaart verklaar de te hopen, dat de Fransche luchtmacht nog dikwijlys een tegenbezoke zal brengen. De minister is er verder van overtuigd, dat de samenwerking nog kan worden uitgebreid, Alles wat de luchtmachten van Frankrijk en Engeland doen en nog zullen doen is be doeld tot het behoud van den vrede, tot het weerstand bieden tegen een aanval en tot het handhaven van recht en rechtvaardigheid. Niemand wordt door hen bedreigd en zij wenschen broederschap en kameraadschap met de geheele wereld, doch Engeland er Frankrijk, die door zooveel gemeenschappe lijke opofferingen vereenigd zijn, zijn vastbe sloten hun beginselen en gemeenschappelijke rechten van beschaving en onafhankelijkheid te verdedigen, aldus Kingsley Wood. William Strang, de onderhandelaar te Moskou. In welingelichte Fransche kringen meent men te weten, dat de bespre kingen tusschen Parijs en Londen be trekking hebben op nieuwe instructies aan de vertegenwoordigers van Frank rijk en Engeland te Moskou voor hun eerstvolgend onderhoud met Molotof en in het bijzonder voor de kwestie der opening in een min of meer naaste toekomst, van besprekingen der generale staven van de drie mo gendheden. Het schijnt niet, dat de beslissing hiervoor reeds genomen is Men heeft niettemin den indruk, dat na de jongste besprekingen te Moskou de onderhandelingen over eigenlijke politieke en diplomatieke kwesties in een voldoende gevorderd stadium zijn gekomen om de opening van besprekingen van militai ren aard gunstig te beoordeelen. De gedacihtenwisselingen tusschen Londen en Parijs zullen misschien heden worden voortgezet en het is zeer waarschijnlijk, dat eerlang een prin cipieel besluit zal worden genomen, onder voorbehoud van goedkeuring door de beide regeeringen, om tegen een nader vast te stellen tijdstip mili taire gedelegeerden naar Moskou te zenden. Neville Stack ernstig gewond. Zijn toestel verongelukt. De bekende Engelscht vlieger kaïpitein Neville Stack, die verscheiden records heeft gevestigd voor vluchten van Londen naar de hoofdsteden op het vasteland van Europa en die voornaamste invlieger is van een vlieg tuigfabriek te Birmingham, werd gisteravond ernstig gewond, toen het toestel, dat hij be stuurde, verongelukte. Egyptische militaire delegatie naar Turkije. Later Turksch tegenbezoek. Uit gezaghebbende bron wordt te Kaïro ver nomen dat de Egyptische regeering heeft be sloten de volgende maand een militaire dele gatie, bestaande uit 15 hoofdofficieren, naar Turkije te zenden. De delegatie zal verster kingswerken in oogenschouw nemen en ma noeuvres bij wonen. Daarna zal een Turksche delegatie een bezoek aan Egypte brengen. Engelsch-Duitsclie handels besprekingen niet hervat. In het Lagerhuis heeft de Britsche minister van handiel, Stanley, verklaard dat geen ambtenaar van zijn departement of van het departement van overzeesohen handel of van dat woor exportcredieten een ontmoeting met Wohltat heeft gehad tijdens het bezoek van den Duitscher. Op de vraag of het, als resul taat van dat bezoek, in de bedoeling lag de Duïtscih-Britsohe handelsonderhandelingen, die na de gebeurtenissen van Maart geschorst waren, ter hervatten, antwoordde Stanley, dat de toestand blijft zooals hij na de ge beurtenissen van Maart had medegedeeld, n.l. dat de besprekingen geschorst waren met het op den politie'ken toestand. De Joden in Dantzig. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA Toelating tot de arbeidsmarkt? DANTZIG, 26 Juli. Naar wordt vernomen, is de regeering van Dantzig van plan om de Joden in de arbeidsmarkt op te nemen waar van zij sedert November 1.1. uitgesloten waren. Het arbeidstekort te Dantzig is door de re cente conscriptie van 4000 Dantzigers voor den politiedienst nog acuter geworden waardoor het plan om de Joden weer aLs arbeiders toe te laten is ontstaan. Op het oogenblik zijn er nog 1.700 Joden te Dantzig gebleven van de 11.000, die in 1933 tc Dantzig verblijf hielden. De emigratie heeft een zoodanig snel verloop, dat de Joodsche leiders hopen, dat het grootste deel van de nog te Dantzig verblijvende Joden binnen de twee jaar vertrokken zullen zijn. Joden, die ouder zijn dan 65 jaar zullen (er zijn er on geveer 300) in tehuizen voor ouden van dagen, die door de Joden onderhouden worden, wor den ondergebracht aangezien zij niet meer voor emigratie in aanmerking komen. De Senaat van Dantzig heeft ongeveer 30 a 40 Joden, wier aanwezigheid van invloed is op de economie van Dantzig, toestemming tot het verblijven aldaar aangeboden; zij zouden speciale rechten krijgen. Deze „beschermde Joden" zijn voornamelijk exporteurs. Deze be scherming zou echter zoolang duren als Dantzig onder het Poolsche douanesysteem valt. Het decreet, dat ongeveer drie weken geleden van kracht werd en waarbij den Dantzigers verboden wordt buitenlandsche valuta te ex porteeren is een nieuwe slag voor de Joodsche emigratie. Voordien konden de Joodsche emi granten een aanzienlijke som in contanten benevens hun meubilair enz. met zich mee nemen. Thans mag iedere emigrant slechts 20 dollars benevens zijn andere persoonlijke bezittingen als kleeren en huisraad uitvoeren. Ondanks dit decreet is het den Joden bij hun emigratie uit Dantzig gemakkelijker gemaakt dan hun lotgenooten in het Rijk. Na de anti-semietische actie ln November is gebleken dat de Joden in Dantzig niet meer mishandeld zijn. (United Press). DONDERDAG 27 JULL HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Ber. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Orgel en cello. 11.10 Declamatie. 11.30 AVRO-Aeolian-orkest. 12.15 Berichten. 12.17 De Ötafmuziek van het 6e R.I. 1.00 Interview. 1.05 Gramofoonmuziek. 1.30 Vervolg concert. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.30 Voor de kinderen. 3.30 Viool en piano. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gra mofoonmuziek. 5.00 Voor de jeugd. 5.30 AVRO- Amusementsorkest en solisten. 6.28 Berichten. 6.30 Sporthalfuur. 7.00 Zang en orgel. 7.30 Declamatie. 8.00 Berichten ANP, Radiojour naal. Mededeelingen. 8.20 Het omroeporkest en solisten. 9.05 Reportage. 9.35 Vervolg con cert. 10.20 Disco-nieuws. 11.00 Berichten ANP, hierna: Gramofoonmuziek. 11.3012.00 AVRO Dance-Band. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gramofconmuziek (ca. 8.15 uur Berióhiten)10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig- halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (1.00—1.20 Gramofoonmuziek, ca. 1.15 Ber.). 2.00 Handwerkuurtje. 2.55 Gramo foonmuziek. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30 Gra mofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramo foonmuziek. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 All-Round-Sextet en gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek overzicht. 7.457.55 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-beriohten. 8.15 Repetitie voor het Generaal Appèl. 8.45 De Postillons en liet NCRV-kleinkoor. 10.00 Berichten ANP actueel halfuur. 10.30 De Vedelaars, het NC RV-kleinkoor en gramofoonplaten. 11.25 Gra- mofoonmuziek. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH. 1500 M. 11.05 Het BBC-Northern-Ireland-orkesit en solist. 12.05 Het Victor Fleming orkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Cabaret-programma. I.35 Harry Evans „Sextette intime" en solist. 2.05 Pianovoordracht. 2.35 Dansmuziek (gr. pi.). 3.20 Vroolijke voordracht. 3.35 Hei Stede lijk orkest van Bournemouth en solist. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.20 Zang. 5.40 Het Willie Walker-octet. 6.20 Berichten. 6.45 Causerie „The Romance of the Australian stock-whip". 7.00 Pianovoordracht. 7.35 „Our Miss. Gibbs", operette. 8.50 Sid Millward en zijn Nitwits en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Discussie. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Het BBC-Harmonieorkest. II.20 Het Grosvenor House dansorkiest, en solisten. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.1512.20 Berichten. RADIO-PARIS. 1648 M. 9.3010.00 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang I.05 Het Van de Walle-orkest. 2.35 Gramofoon muziek. 5.35 Zang, viool en piano. 6.05 Radio- tooneel. 7.20 Het Cantrelle-orkest. 8.25 Gra mofoonmuziek. 8.50 Pianovoordracht. 9.20 Symphonieconcert mmv. soliste. 10.5011.05 Symphonieconcert mrniv. soliste. 10.5011.05 G r amof oon muz iek KEULEN. 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.35 Het Kur-orkest van Bad Driburg. 8.509.50 Het Omroeporkest 12.20 en 1.35 Het Omroepdansorkest. 2.30 3.20 Populair concert. 4.20 Het Kurorkest van Bad Oeyenhausen (5.205.30 Gramofoon muziek) 6.50 Zang met pianobegeleiding. 7.30 Het omroeporkest. 8.30 Radiotooneel met mu ziek. 10.00 Dansmuziek (gr. pl.) 11.00 Het Om- roepstrijkorkest en solist. 11.2012.20 Het Omroepdansorkest. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Het Omroepdarnsorkest. 1.502.20, 15-20 en 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 en 9.20 André Felle- man's orkest, en soliste (in een pauze: Gra mofoonmuziek). 10.10 Gramofoonmuziek. 10.30 11.20 Het Omroepdansorkest. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Al- bert. Sykes' orkest. 1.50—2.20, 5.20, 6.35, 7.35 en 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Symphoniecon cert en solist. 11.0011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.35 Declamatie. 9.00 Het omroeporkest en soliste. 10.20 Berichten. 10.40 Pianovoordracht. II.05 Berichten. 11.20—12.20 Concert (opn.).

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7