VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. Is betaalde vacantie voor het visscherijbedrijf mogelijk? Zeevisschers en vischlossers in België hebben een vacantieregeling. De heer A. J. van Kleef schrijft in „Taak en Plicht" het orgaan van het O. K. Verbond van Va kvereenigingen Het kan niet worden ontkend, dat in ons land de gedachte aan betaalde vacantie in vele be drijven langzamerhand ingang gevonden heeft. In ongeveer 525 fabriekmatige bedrijven zien wij in de collectieve contracten vacantie-regelingen, varieerende van 2 tot 6 dagen per jaar. In het bouwbedrijf bestaat sedert een aantal jaren va cantia, terwijl ook de metaalindustrie er aan gaat wennen, dat vacantie met behoud van loon tot de normale regelingen eener goede arbeids overeenkomst behooren. Onder de bedrijven, waarin de gedachte van vacantie met behoud van loon nog niet gehoord werd» behoort het trawlvisscherijbedrijf, waartoe wij ons in dit artikel zullen beperken. Dit is aanleiding voor ons geweest eens na te gaan of een vacantieregeling voor dit beedrijf tot de onmogelijkheden behoort. Wij zijn bij voorbaat overtuigd op tegenspraak te zullen stuiten, niet speciaal omdat het het visscherij bedrijf betreft, maar om de eenvoudige en men- schelijk begrijpelijke reden, dat elke nieuw maatregel, die van de werkgevers offers vraagt, bestrijding zal vinden. Dit alles kan ons echter niet beletten dit vraagstuk eens aan de orde te stellen, onverschillig of het al of niet spoedig zal worden ingewilligd. Hieromtrent koesteren wij vooralsnog geen hooge verwachtingen. Meestal is voor dergelijke ingrijpende regelingen jaren lange voorbereiding noodig, en wij herinneren ons nog heel goed toen de vacantie-regeling in het bouwbedrijf werd ingevoerd, dat de arbeiders organisaties hun vreugde daarover uitten, door de uitgifte van een speciale brochure getiteld „Hoera, wij krijgen vacantie". Voor een gemak kelijk behaalde overwinning is dergelijk vreug debetoon niet noodig. Het is ons niet bekend of in Engeland, Frank rijk en andere grootere visscherijlanden betaalde vacantie voor visschers en havenarbeiders be staat. In de Duitsche arbeidsovereenkomst word! zij wel genoemd. Doch wel weten wij dit van ons buurland België. Economisch gezien zal het vis scherijbedrijf in België er wel niet veel beter voorstaan dan in ons land en dat geeft onds vrij heid de regeling zooals deze in België van kracht is, hier te publiceeren. Wij ontvingen deze rege ling van onze Belgische vrienden van het Gewes telijk Verbond van Christene Vakvereenigingen te Oostendei vervoerafdeeling de Nationale Zee mansbond. Aan deze regeling is het volgende ontleend: Onverminderd de toepassing der bepalingen Van de wet van 8 Juli 1936 alsook van het ko ninklijk besluit dd. 14 Augustus 1936, waarvan bij bedoelde beslissingen niet wordt afgeweken, dient benedenbepaalde regeling te worden nage leefd bij het verleenen van jaarlijksche betaalde verlofdagen aan het voor zeevisscherij en voor het lossen en behandelen van visch gebruikte personeel: le. Al de arbeiders of visschers hebben recht op jaarlijksche betaalde verlofdagen naar ver houding tot de dienstprestaties verricht bij één of meerdere patroons in den loop van het be schouwde maatschappelijk jaar. Het maatschappelijk jaar neemt aanvang op 1 April van elk jaar en eindigt op 31 Maart van het volgend jaar. 2e. De evenredige duur van het betaald verlof wordt bepaald op grond van volgend bareme: Voor 25 tot 74 dagen te werk stelling 1 verlofdag Voor 75 tot 124 dagen te werk stelling 2 verlofdagen Voor 125 tot 174 dagen te werk stelling 3 verlofdagen Voor 175 tot 224 dagen te werk stelling 4 verlofdagen Voor 225 tot 274 dagen te werk stelling 5 verlofdagen Voor 275 en meer dagen te werk stelling 6 verlofdagen 3e. De evenredige bezoldiging aan de arbeiders voor het verlof verschuldigd dient 2 t.h. te be dragen van de gedurende het beschouwde maat schappelijk jaar verdiende loonen, waarvoor eventueel, benevens het vaste loon, ook het toe gekende percentage en de kost in aanmerking komen. 4e. De bezoldiging voor verlof zal worden af gedragen door middel van verlofzegels, te koop gesteld door het beheer der posterijen, overeen komstig de bepalingen van het koninklijk be sluit van 5 December 1936. Bij elke betaling van loon dienen bedoelde ze gels aangebracht op de officïeele verlofkaart, die op naam van eiken betrokken arbeider door den eersten werkgever dient opgesteld. Nationale zwemwedstrijden in „De Heerenduinen". Georganiseerd door V. Z. V. Zondag 13 Augustus zullen in het zwembad „De Heerenduinen" door V. Z. V. nationale zwemwedstrijden worden georganiseerd waar aan verbonden is een strijd om het kampioen schap van Nederland 1500 m. heeren. Tevens zullen er eenige polowedstrijden wor den gespeeld. „IJmuiden Centrum"" geducht. roert zich Morgenavond weer een concert op het Willemsplein. De Buurtvereeniging „IJmuiden-Centrum" biedt burgerij en militairen van IJmuiden morgenavond weer een concert aan. dat dit maal verzorgd zal worden door de Harmonie „Kunst na Arbeid", directeur de heer M. Kleij. Het volgende programma zal ten gehoore worden gebracht: 1. Death or Glory, Marsch, Hall. 2. Orpheus in der Unterwelt, Ouverture, Offenbach 3. Ballet des Parfums Popy 4. Fantasie „De klokken van Corneville", Planquette 5. Marche du Héros, Nicholls 6. Per Aspera ad Astra. Marsch Urbach 7. Ganz Allerliebst, Wals Waldteufel 8. Daar komen ze aan, Marschpotpourri, Maas. Het bestuur doet ook nu weer een beroep op de bezoekers, mede te werken dat tijdens de muziek de grootst mogelijke rust verkre gen wordt. GROOTE DIEPGANG. Het voor een proefvaart naar de Noordzee vertrokken nieuwe Nederlandsche motortank schip Tibia passerde het Noordzeekanaal uit gaand met een diepgang van 9.3 Meter. Gymnastiek- en Athletiekvereen. „Olympia". Successen voor de jongens- adspiranten. Zaterdag j.l. zijn op het sportterrein te Haar lem de adspiranten-wedstrijden van de K. T. K. gehouden. Dit jaar was Olympia ook van de par tij en kwam, we zouden haast zeggen „natuurlijk" met de noodige overwinningen uit den strijd. Het nummer kogelstooten was feitelijk geheel voor de IJmuidensche jongens. No. 1 was K. Wijker met 9.67 M. en nummer twee ook een Olympiaan W. Hamers met 8.58 M. Met hoogspringen was E. Jonker 2 met een sprong van 1.35 M.. Bij het speerwerpen was Olympia weer eerste. H. Ha mers wierp niet minder dan 35.06 M. Bij het hoogspringen was vervolgens P. Heilig nog 4 en in de finale 80 M. hardloopen Lokkerbol en Hei lig resp. 5 en 6. Olympia mag weer op een succesvollen wed strijd terugzien. AANVOER OUD IJZER. Met het Nederlandsch motorschip Catharina is van Londen een lading oud ijzer voor de Hoogovens aangekomen, welke in de binnen haven van dat bedi'ijf wordt gelost. Openlucht bijeenkomst. Uitgaande van de Gereformeerde Evangeli satie zal Zaterdagavond een openluchtbijeen- komst plaats hebben op een terrein tegenover de garage der N.V. Stormvogels, in de Kalvei-straat. Verschillende sprekers o.a. de heer Schotvanger van de Auto-Zending zullen het woord voeren; de Zangvereeniging Gera zal voor opluistering zorgen. DE HOOP VERTREKT 31 JULI. Naar wij vernemen zal het Hospitaal kerk schip De Hoop voorheen zeilklipper, thans mo torboot. dat jl. Zaterdag van een proeftocht terugkwam, tot 31 Juli hier blijven liggen waar na het naar de Noordzee zal vertrekken. SCHIPPER WAS STAATSVIJAND. De schipper van een stoomtrawler uit Cuxha- yen is tot anderhalf jaar tuchthuisstraf en twee jaar eex-verlies veroordeeld omdat hij zich te genover zijn bemanning in afkeurenden zin over het tegenwoordig regiem in Duitschland had uitgelaten. VLOOTUITBREIDING. Op de Eems heeft het voor rekening van ka pitein A. Boenna le Groningen op de werf der firma Gebroeders Sander te Delfzijl gebouwde motorschip Banka een geslaagde proeftocht ge houden en is het schip derhalve door den op drachtgever overgenomen. Het schip, dat met een Bronsmotor van 195 PK is uitgerust, heeft een laadvermogen van 320 ton. ,De zee wordt totaal door groote trawlers uitgemoord." BRITSCHE AMAZONES VOORHEEN EN THANS. Bij een défilé in Aldershot kon men de Britsche vrouwelijke hulptroepen bewonderen, die zich voor deze gelegenheid in de oude uniformen van 1909 hadden gestoken. schip van Verm. Aankomst laatste bericht Amstelland (Ned.) x) Agamemnon (Ned.) Aurora (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Altona (Du) Agiena (Ned.) Boskoop (Ned.) öarneveld (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) Breda (Ned.) Beckenham (Eng.) Boschfontein (Ned) x) Cardita (Eng.) x) Carmar (Pan.) Costa Rica (Ned.) Cordillera (Du.) x) Coen (Ned.) Caribia (Du. x) Cygnus (Zw.) Dorrien Rose (Eng.) Eurymedon (Ned.) x) Eemland (Ned.) Freiburg (Du.) Guinean (Br.) Ganymedes (Ned.) Gera (Du.) Hasting (Zweed) Chr. Huygens (Ned.) x) Helder (Ned.) Hercules (Ned.) Helenus (Eng.) ex).... Helga Russ (Du.) Hebe (Ned.) Hanestrom V (Zw.).... Helga Russ (Du.) J. Pz. Coen (Ned.) x) Juno (Ned) J. v. Oldenb. (Ned.) Kurmark (Du.) Kayeson (Eng.) Lüneburg (Du.) Moena (Ned.) x) Montferland (Ned.) x) Maron (Eng.) x) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Maaskerk (Ned.) Nigerstroom (Ned.) Odysseus (Ned) Orion (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Poelau Roebiab (Ned.) Poelau Laul (Ned.) x) P.L.M. XX (Fr Randfontein (Ned) Sembilan (Ned.) x) Springfontein (Ned.) Southgate (Br.) Serooskerk (Ned.) Saturnus (Ned.) Soemba (Ned.) Salland (Ned.) ex) Titus (Ned.) Torni (Estl.) Tarakan (Ned.) ex) Tjikandi (Ned.) Vulcanus (Ned.) Vesta (Ned.) Zufderkerk (Ned.) Buenos Aires Zw. Zee Midd. Zee West-Afrika Ned. Indië Swansea Chili Chili Chili Chili La Plata Zuid-Afrika Corpus Christ! La Plata West Indië Hamburg (v. IJm.) Swansea Pto. Barrios (v.IJm). Leningrad Swansea Batavia Santos Ned. IndiS W. Afrika Alexandrië Ned. Indië Hernösand Batavia Chili Zwarte Zee Batavia Koivisto Dantzig Londen Trangsund Batavia Hamburg Ned.-Indië Ned Indië Huelva Ned. Indië Batavia B. Aires Batavia Batavia Macassar West-Afrika West-Afrika Kopenhagen West-Indië Ned. Indië Batavia P»atavia Melilla (v. IJm.) Z.-Afrika Ned Indië Zuid Afrika La Plata Japan Alexandrië Batavia Hamburg Midd. Zee Onega Bergen Batavia Midd. Zee Midd. Zee 18 Aug. 3 Aug. heden heden 28 Juni 2 Aug. 1 Aug. 6 Aug. 30 Juli 25 Juli 18 Sept. 28 Juli 1 Juli 2 Aug. 23 Aug. heden 10 Aug. 4 Aug. 25 Juli 2 Aug. 26 Aug. 4 Sept. heden 30 Juni 30 Juni 30 Juli 28 Juli 8 Aug. 26 Juli 4 Aug. 9 Aug. 24 Aug. 11 Sept. 27 Juli 28 Juli 29 Juli 27 Juli 29 Juli 26 Juli 11 Aug. 20 Juli vertrokken. 23 Juli v. Candia 25 Juli v. Ouessant 23 Juli te Hamburg 16 Juli van Padang. 25 Juni vertrokken 23 Juli te Tocopilla 22 Juli v. Paita 23 Juli v. de Azoren 21 Juli van Curagao 3 Juli vertrokken. 24 Juli v. Pt. Said. 10 Juli vertrokken. 19 Juli van St. Vincent. 18 Juli van Barbados, vertrekt 29 Juli. 22 Juli vertrokken, vertrekt 28 Juli 22 Juli vertrokken vertrekt 29 Juni 18 Juli van Pt. Said, vertrekt 26 Juli 18 Juli van Gibraltar. 18 Juli van Lome. 19 Juli te Tunis. 17 Juli te Soerabaya. 19 Juli van Pitea. 26 Juli te Genua 18 Juli te Callao. 25 Juli v. Varna vertrekt 28 Juli 18 Juli vertrokken in lading vertrekt 29 Juli 25 Jurii vertrokken 22 Juli van Genua, vertrekt 27 Juli 26 Juli v. Batavia 20 Juli van Pt. Said, in lading. 21 Juli v. Gibraltar 26 Juli v. Beyrouth 19 Juli van Bahia. 12 Juli van Belawan. 25 Juli v. Padang 21 Juli vertrokken. 23 Juli v. Lagos 24 Juli v. Pt. Bouet in lading 24 Juli Curagao pass. 23 Juli Gibraltar 14 Juli van Sabang. In lading. 20 Juli vertrokken 23 Juli te Beira 22 Juli van Pt. Said. 12 Juli van Kaapstad. 21 Juli v. Madeira 22 Juli v. Gibraltar 23 Juli v. Tripoli (S.) 21 Juli van Padang vertrekt 5 Juli 23 Juli te Izmir 17 Juli vertrokken, vertrekt 27 Juli in lading 25 Juli van Ouessant 25 Juli van Bari 22 Juli te Manilla Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART te ijmuiden aangekomen schepen Hoogovens, Nederlandsch m.s. Catharina, Nieuwedïp, ledig. Buitenhaven, Nederlandsch, slb. Amsterdam Londen, ijzer. De meening van een visscherman over de pufvisscherij. Tot nog toe geldt het pufverbod, voor zoo ver ik weet, alleen voor den kleinen garna- lenvisscher, die geen puf mag aanvoeren, aldus schrijft een visscherman in „Toenade ring". Andere schepen zijn verplicht zich aan het verdrag van Londen te houden, n.l. de maas wijdte van 7 cM. Doch de groote trawlers krijgen vergunning om met makreelkuilen te visschen en mogen dus hun groote moordpartij voortzetten. Ik zal u de resultaten vermelden van een reis van 8 etmalen visschen aan den binnenkant van het Zand, waar wij met z'n zevenen aan het visschen waren met makreel- kuilen. Ik hoop dat dit ter lezing komt aan de bevoegde autoriteiten, alsmede aan de beide Kamers der Staten-Generaal Onze vangst was in die 8 etmalen: 30 man den makreel en 200 manden andere visch. Iedere trek van 3 uur dus 6 per etmaal, wer den een 50 manden visch gevangen, waaruit dan 5 manden consumptievisch kwamen. De rest, dus 45 manden per trek, was jongbroed. Dit 6 maal is 270 manden per etmaal, dit weer 8 maal is zegge 2000 manden jongbroed ver moord per reis van één schip. Het is dus niet moeilijk na te gaan hoeveel dit is van 7 schepen. Het is met rondvisch zoo, dat deze, wanneer ze boven water komt, dood is. Gooit men ze overboord, dan blijven ze drijven en groote scholen meeuwen slokken ze dan wel op. Het is dan wel duidelijk, dat het pufverbod of zoowel bescherming van den vischstand, groote onzin is. Dit deed mij naar de pen grijpen, omdat bij ons aan boord de onderge schikten telkens het hoofd schudden en men de klacht hoorde: „Wat een moordpartij". In verband met het voorgaande, doet zich de vraag hc-oren: Is de visscherij te redden? Wij leven in een tijdperk, waarin men zorgt zooveel mogelijk naar zich toe te halen en men denkt niet meer aan het nageslacht. Mag ik als visscherman eenige punten weer geven? 1. Een internationaal verbod van het Vig- neron Dahl Patent (Fransch patent), dus de netten direct weer aan de borden. De kust- visscherij verbieden om met een wekker te visschen, d.i. een ketting die onder de grond- pees ligt en den grond omploegt. 2e Een verbod om met nauwe makreelkuilen te visschen. 3e. Een verbod om haring te trawlen. Dit overlaten aan de drijfnetvisschers. Met haring trawlen wordt heel veel jongbroed ver moord. 4e. Maaswijdte kuilen: 10 cM. Uit al het- bovenstaande blijkt dat nu het pufverbod een wassen neus is. De zee wordt totaal door groote trawlers uitgemoord". Een kwartje zat te filosofeeren: Zou m'n baas het nu werkelijk nooit leeren? Ik zit hier gedwee In zijn portemonnaie En „ZONNESTRAAL" is aan 't collecteeren. AANGEKOMEN. 25 Juli: British Union m.s. Abadan Sursum Corda m.s. Dantzig Marit Maersk s.s. Hamburg Lena m.s. Dantzig Hasting s.s. Pitea. 26 Juli: Adria s.s. Rotterdam Nestor m.s. Antwerpen Catharina m.s. Londen Amsterdam slb. Nieuwediep Oise m.s. Parijs VERTROKKEN. 25 Juli: Ton-S m.s. Antwerpen Britanica s.s. Londen Spica s.s. Brgen Ransel m.s. Rotterdam Yewkyle s.s. Londen Arrivain m.s. Leith Prometheus m.s. Liverpool Rhein s.s. Hamburg Roek s.s. Londen Afiena m.s. Aberdeen. Vliestroom s.s. Huil Cabo m.s. Goole 26 Juli: Marit Maersk s.s. Calais Hamsterley s.s. New Castle Wilbo m.s. Londen NOVITEIT IN DEN SCHEEPSBOUW. Duitsch schip zonder roer! tiet Duitsche stoomschip Helgoland, 2500 br. t., van de HamburgAmerika Lijn, dat op 6 Mei jl. te Memel te water gelaten werd, is Duitschland's nieuwste schip zonder roer. Het schip, dat op de eerste reis 1600 passagiers ver voerde, wordt zoowel gestuurd als voortbewo gen door middel van de schroef. Hierdoor het mogelijk om het in zijn volle lengte op zijn te laten keeren. Het vaarplan bepaalt zich tusschen de Noord-Duitsche kust en de eilan den. FRANSCHE TRAWLER BINNENGESLEEPT. De Fransche motortrawler Echo is met defec ten motor ronddrijvend op zee aangetroffen en te Dover binnengesleept door het stoomschip Marsa, dat van Rotterdam naar de Middelland- sche Zee onderweg was. ZATERDAG ZONNESTRAALWEER! De Bilt seint: Zaterdag 29 Juli belooft voor Velsen een echte „ZonnestraaT-dag te worden. De wind waait uit den „ZonnestraaT'-hoek. Verwacht wordt een aanvankelijk gestadig neerdruppe len, later overgaande in een stroomenden re gen van vele offers, kleine en groote, in de collecte-bussen van „Zonnestraal". Een bijzondere regenboog zal overal in Vel- sen-Noord zijn waar te nemen, zichtbaar zoo wel binnen-"als buitenshuis. Bij toenemenden regen zal toch de „Zonnestraal" tot meerdere menschen zijn doorgedrongen. Verdere voor uitzichten: Blijde menschenharten, die met hun offer de „Zonnestraal" zullen hebben ge bracht in de dankbare harten van vele t.b.c.- patienten. Z onnestraal Onder protectoraat van het Nederl. Roode Kruis, Neemt patiënten op van alle gezindten. N azorg E n arbeidstherapie S teun-t den strijd tegen de T uberculose Reikt de helpende hand A an hen, die dreigen verloren te gaan. A lies is er op gericht hun Levens te redden. DRIEHUIS HET ONWEER Tijdens het zware onweer gistermiddag sloeg de bliksem op de electrische geleiding van het huis van den hoofdopzichter der begraafplaats en de verschillende bijgebouwen, gelukkig zonder brand te veroorzaken of iemand te treffen. Het hemelwater stroomde in beken van de hooge wegen der begraafplaats» die danig wer- den vernield en waaraan heel wat werk is, om ze weer in orde te brengen. Kolonel Koe terug naar Polen. Kolonel Koe, de leider van de Poolsche eco nomische delegatie, is gisteren van Londen ver trokken om naar Warschau terug te keeren. De leden der Poolsche delegatie blijven nog te Lon den om de bijzonderheden te regelen van het crediet ten bedrage van 8 millioen pd. st., dat de Britsche regeering aan Polen gegarandeerd heeft voor den aankoop van defensiemateriaal in En. geland. Zooals Simon in het Lagerhuis heeft verklaard, is het niet mogelijk gebleken, ten aanzien van de vorgestelde extra-leening van 5 millioen pd. st. nog tijdig genoeg tot overeenstemming te komen, opdat de noodige wetgeving nog voor het zomer reces door de beide huizen zouden kunnen wor den behandeld. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschdijk, 24 van Rotterdam te N.-Orleans. Statendam, Rott. n. N.-York p. 26 Lizard. Edam, New-Orl. n. Rott. 26 te Antwerpen, Nieuw Amsterdam, 25 v. N.-York n. Rott. Rotterdam, 24 v. New-York te Pearnainbuco Beemsterdijk, Baltimore n. Rott. via Antw. 24, 510 m. W. van Scilly. Volendam, 26 v. Rott. te New-York. HALCYONL1JN. Vredenburg, 25 van Wabana n. Vlaardingen Maasburg, 26 vsn Pepel te Vlaardingen. Stad Schiedam, 24 van Narvik n. Vlaar dingen. Stad Vlaardingen, 26 (n.m.) v. Vlaardingen n. Wabana. Stad Haarlem, Rotterdam n. Genua p. 25 Gibraltar. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk, Antwerpen n. Hamburg p. 26 Vlissingen. Serooskerk (thuisr.) p. 26 Ouessant. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisr.) 25 van Colombo. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Algenib (uitr.) 25 v. Sydney N.Z.W. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (uitr.) 26 te Antwerpen. Jagersfontein (uitr.) 26 van Durban. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Astrea, 21 v. Curasao n. Maracaibo. Atlas, 22 v. Curasao n. Oost Venezuela. Bacchus, 21 v. Curasao n. Maracaibo. Dido, 20 v. Curasao n. Maracaibo. Hercules, 25 v. Varna n. Constantza. El Libertador, 21 v. Curacao n. Maracaibo. Midas, 21 van Maracaibo te Curasao. Orion, 24 v. Curasao n. Amsterdam. Stella, 25 v. Tunis n. Alexandrië. Vesta, 25 v. Bari n. Catania. Cottica, 25 p. West-Indië te N.-York. Orpheus, 26 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Deucalion, 26 v. Amst. n. Hamburg. KONINKLIJKE SHELL. Paula, 22 v. Singapore n. Soesoe.. Angelina, 24 v. Singapore n. Penang. Agatha, 21 v. Miri n. Pladjoe. Mamma, 21 v. Trinidad n. Land's End. Murena, 23 v. Houston, te. Quebec. Mirza, 21 v. Immingham te Aruba. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. 'Waterland (uitr.) 25 te Montevideo. MEYER EN CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Melampus, Batavia n. Amst. 25 v. Padang. Bennevis, Hongkong n. Rott. p. 26 Wight Polyphemus, Amst. n. Java 26 v. Suez. Benlawers, Hongkong n. Rott. 26 te Kohsi- chang. C. of Derby, Japan n. Rott. 25 van Manilla. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera, (uitr.) p. 26 Suez. Buitenzorg (thuisr.) 25 van Singapore. Kota Gede (thuisr.) 25 van Marseille. Tapanoeli (uitr.) 26 Ouessant. Weltevreden (uitr.) p. 26 Finisterre. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alkai (thuisr.) 25 v. Santos. Alhena, 26 v. Rott. n. Hamburg. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt, 26 v. Batavia n. Amsterdam. Java (uitr.) 26 te Sabang. Moena (thuisr.) 26 v. Beyrouth. Tarakan (kampeerreis) 26 te Merok. J. P. Coen (thuisr.) 30 (6 v..) te IJmuiden en (10 v.) te Amst. verw. Chr. Huygens (thuisr.) 26 te Genua. Marnix van St. Aldegonde, 26 v. Amst. n. Batavia. Simaloer, 26 van Amst. n. Hamburg. Saleier, 26 v. Amst. n. Batavia. WIJK LIJN. Beverwijk, Tunis n. Rott. p. 25 Gibraltar. Zonnewijk, 26 van Rovigno te Rott. HAARLEM, 26 Juli. Ondertrouwd 26 Juli: W. Petersen en E. H. Nopepn; J. de Vries en P. J. Ravelli; G. J. M. du Maine en M. G. F. Sweerts; D. Zijlstra en W. C. Abbink; G. B. H. Prins en M. Dernison; P. C. van der Schriek en A. D. van Dijck; J. B. Kaestner en Th. J. Melchior; P. H. Vergers en A. Rump; P. J. J. van de Gevel en J. A. Kuijpers; L. E. Terpoorten en C. B. W. van Loon; F. H. J. de Klerk en G. J. Assen- delft; J. Koelemeijer en J. Misset; Th. H. Metzelaar en B. Holterman, A. Hoogendijk en G. M. van Diggelen;' W. F. Engelhart en A. Holleman; C. D. Ch. Moorhoff en C. H. van Haaren; W. J. Oling en C. E. Marchand; J. E. Zwaanswijk en E. M. Hoonhout; M, M. Bosch en P. E. A. van Loevezijn. Gehuwd. 26 JuliJ. de Lugt en A. Tijdgaat. B. L. Huiskens en A. E. Moreels. J. H. van Engelen en A. C. van der Zijden. J. Beijen en H. C. Koehorst. E. A. J. Bronstring en M. E, van Thienen. A. A. van Hoorik en A. M, Ruijg- voorn. W. Zwart en C. M. de Ligt. J. de Vries en E. M. Dasia, S. Hoffman en E. A. Richter. J. de Vos en G. Jansen. J. Versterre en P. van der Meer. D. B. H. KUhl en A. R. Pflanitzer. R. J. van Roodselaar en J. M. Hooglugt. P. C. van Wieringen en A. M. Brouwer. A. W. Eel- man en C. P. Dalebout. H. W. Wijkhuijzen en M. C. Meijerink. J. B. Lijnzaat en E. M. Oel- mann. J. Huijssen en M. Bax. C. Roubos en A. Bernhard. J. H. ter Meulen en H. Acker- mann. S. Blankert en J. M. Jansen. C. V. ten Brink en M. A. L. Jansen. Bevallen 23 Juli: E. Jooresten Bosch, d.; 24 Juli: A. SchoutenBrokmann, z.; 25 Juli: G. M. van Balenvan Vastenhoven, z.; G. B. H. DoumaTrap, z.; C. G. Ver gunst—ter Braake, z.; A. M. Bom—van dien Broek, Z.J 26 Juli: A. de GrootWielinga, z. Overleden 25 Juli: G. N. van Nieuwenhoven, 65 j., Z. B. Spaarne; 26 Juli: F. Wijs, 76 j., Warmoesstraat.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2