Paul Robeson zingt in de Zeestraat. En een bekroonde ster acteert. Beroemd zanger als de negerbas Paul Ro- heson is, behoeft het geen verwondering te wekken 'dat de wereld der cinematografie be- Ilae op hem legde, en hij reeds in verscheidene füms de hoofdrol vertolkte. Zijn stem is in derdaad fascineerend en zeker de moeite waard om een avond te beluisteren. Hiertoe mi men deze week in het Kennemer Theater ruimschoots de gelegenheid hebben, want de film Z'n groote kameraad" bevat vele lie deren" Paul heeft hier, als Marseillaansch havenarbeider, tijd genoeg om een num mertje ten beste te geven en hij vindt ook in dit milieu meestal .een aandachtig ge hoor. Zoowel aan de haven, als in zijn stamcafé luisteren de menschen graag naar zijn zang. Later bewijst Paul's stem den eigenaar nog meer goede diensten nl. als hij er een avontuurlijk Engelsch joggie van een iaar of 10. mee weet boeien. Deze jongen is weggeloopen van zijn ouders tijdens hun bezoek aan Marseille. Men denkt, dat hij ont voerd is en de politie neemt Paul in den arm, omdat hij beter dan de dienaren van den H. Hermandad zelf de gangen kan nagaan van de duistere individuen uit de havenwijk. Zijn opdracht is natuurlijk strikt geheim. Maarde neger is wel eerlijk, doch naar het blijkt niet zoo slim als zijn kornuiten. In een minimum van tijd weet dan ook half Mar seille dat Black Joe de politie assisteert en dat er op het terugbrengen van den vermis ten Gerald een belooning van niet min der dan 50.000 francs staat. Men kan reeds vermoeden, welke, complicaties nu volgen. Als joe den voortvluchtige heeft opgespoord en hem niet dadelijk terugbrengt, maar hem te zamen met zijn vriendin Manda liefderijk verzorgt, ziet een zekere Spike kans om den jongen naar het politiebureau te transportee ren en de belooning op te strijken. Gerald, terug aan boord van de boot, die hem naar zijn vaderland zal voeren, krijgt heimwee naar zijn zwarten vriend, bij wien hij zoo'n fijnen tijd beleefd heeft. De rijke ouders besluiten daarom Joe als „kinder verzorger" mee te nemen naar Albion. Maar hoewel hij aanvankelijk toegestemd heeft, staat dit plan den neger per saldo toch niet aan Mund is er immers ook nog. Neen, dat lijkt hem een beter baantje voor den ijveri ger! kinderbeschermer" Spike. En zoo zien we hét gebeuren, dat dit heerschap aan boord gesmokkeld wordt en tegen wil en dank per luxe boot naar Engeland reist. Een onderhoudende film, waarin door de hoofdpersonen niet onverdienstelijk gespeeld wordt. Vooral Elisabeth Welch's acteeren en zingen is de aandacht waard. Het andere hoofdnummer is een verhaal uit New-Orleans „Kind-vrouwtje" met Luise Rainer die tweemaal achtereen gekroond is tot de 'beste actrice van het jaar, Melvyn 3 en Robert Young in de hoofdrollen. De ballonwedstrijd van „Plan West". Het bestuur van de Winkelierscombinatie „Plan West" heeft 15 prijswinnaars van den ge houden ballon wedstrijd aangewezen. Aangezien het heel moeilijk is uit te maken, welke ballon, hemelsbreed gemeten, den langsten afstand heeft afgelegd, heeft het bestuur de hulp van de K. L. M. ingeroepen. Deze heeft zich bereid ver klaard de juiste volgorde van de prijswinnaars te berekenen. EXAMENS GODSDIENSTDIPLOMA. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool alhier slaagden voor het godsdienstdiploma A: L. E. A. van Eyk» Beverwijk; J. P. Burger, Venhuizen: J. W. Grommel, Den Helder, A. A. M. van Leeu wen, Alphen aan den Rijn; A. G. van Leeuwen, Nieuwer-Amstel; G. Merz, Uitgeest; A. Lucas, Rotterdam; M. Menting, Nijmegen; J. van Muyen, Mijdrecht; G. Nijman, Sloten; C. A. H. Olyhoek, Aalsmeer; H. J. Pennekamp, Amster dam; H. B. Voorhuizen, Amsterdam. Het drama in de inboorlingenwijk. Vi aar blijven de oude rijwiel plaatjes? Voor de t.b.c.-bestrijding. Men verzoekt ons opneming van het vol gende: Wij naderen weer den eersten Augustus, den dag, waarop de verwisseling van de oude rijwielplaatjes moet plaats hebben. Wat zullen de bezitters met het voor hen waardeloos ge worden plaatje doen? De ongeveer drie millioen afgedankte exemplaren kunnen nog een goeden plaats vinden, want u weet toch zeker, dat het de vereeniging tot bevordering der belangen van tuberculose-patiënten in Nederland is, die reeds een negental jaren zich beijvert om alle metalen, zcoals plaatjes, ander koper, lood. tin, zilverpapier, capsules van flesschen, bruikbare luidsprekers en radiotoestellen in te zamelen, terwijl de baten ten goede, komen aan on- en minvermogende tuberculose-lijders (lijdsters) ongeacht kleur of richting? Het comité, dat zich het lot van al dezen aantrekt, heeft dan ook gemeend het mooie werk te mosten steunen. Vandaar, dat zij een beroep doet op onze bevolking om alle metalen voor het goede doel te offeren. Breng een en ander daar, waar deze raambiljetten hangen. Wij danken u reeds bij voorbaat! MET „PLAN WEST" NAAR SCIIOORL Het bestuur van de Winkelierscombinatie „Plan West" verzoekt ons mede te deelen, dat de gelegenheid tot aanmelding voor den op 10 Augustus te houden boottocht naar Schoorl op Maandag 7 Augustus des avonds te 8 uur wordt gesloten. De wekelijksclie lijst. Iemand mist xijn trouwring. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen om trent onderstaande gevonden en verloren voor werpen: Gevonden: een glacé dameshandschoen, een medaille van een wandelclub, sleutels van een autc» een zeiltje, een badmuts, een gummi broekje een ijzeren balk, belastingmerken, sleutels, een kindermanteltje, een kinderjurkje, een badpak, een dames armbandhorloge, een transportfiets, een damesportemonnaie met inhoud kinder schoentjes, dames polshorloge, een kinderman teltje, een heerenfiets, een gladde ring, een da messchoen, een bal» wollen dekens, een heeren horloge met ketting, een kinderportemonnaie met inhoud, een damestasch met inhoud, een si garettenkoker, een mantel-ceintuur, een porte- monnaie en jongensjasje. Verloren: gummi regencape, een heerenporte- monnaie met inhoud, een damestasch, een zil veren oorbel, vet- en boterbonnen, een lede ren sigarettenkoker, een cahier, werkkielen, beenbeschermers» een blauw jongensbadpak met handdoek, twee belastingmerken, een rood bad pak met handdoek, een groen wollen kinder jasje, een wit net, een portefeuille met rijbewijs en foto's, een bruine damesportemonnaie met in houd, een heerenportemonnaie, een wollen kin derbadpak, een blauw blazertje, een blauw gummi damescape, een nikkelen heerenhorloge, een beige ceintuur, een damestasch met inhoud, een dameshorloge. De sloppen van Algiers. Het Luxor Theater brengt deze week als hoofdnummer „Algiers" met Charles Boyer in de rol van »,Pepe le Moko", de juweelendief. De vrouwelijke hoofdrollen worden vertolkt door Sigrid Gurie en Hedy Lamarr. Pepe le Moko is veilig voor de politie, zoolang hij in de Kasbah, de inboorlingen wijk van Al giers blijft. Deze Kasbah vormt een doolhof van straatjes en terrassen, waar allerlei misdadigers zich ophouden en waar het voor de politie on doenlijk is om een arrestatie te verrichten zonder door handlangers van den schuldige te worden neergeschoten. Inspecteur Mimana weet dit maar al te goed Hij heeft zich tot levenstaak gesteld om Pepe te arresteeren, maar hij weet, dat dit alleen door list kan geschieden. Zijn col lega is het niet met hem eens en doet een in val in het huis, waar Pepe zich dien avond op houdt. Met een schampschot ontkomt Pepe. In het café, waar hij zich laat verbinden, ontmoet hij de Parisienne Gaby, die door Mimane in de Kasbah rondgeleid wordt. De beruchte, maar charmante misdadiger oefent een vreemde be koring op haar uit. Mimane begrijpt direct, dat hij Pepe misschien door deze vrouw kan van gen en arrangeert dien avond weer een ontmoe ting tusschen het tweetal, tot groote jaloezie van Ines. Inmiddels heeft de politie Pepe's besten vriend in de val gelokt en hem bij zijn ont- ^cluchtingspoging neergeschoten. Pepe kunnen cij echter niet te pakken krijgen. Zij ziet echter wel kans een anderen handlanger van Pepe te arresteeren. Pepe laat zich echter niet naar bui ten lokken, al heeft hij meer dan genoeg gekre gen van de Kasbah. Dan verhindert Mimane echter, dat Gaby haar afspraak met Pepe houdt» door haar te vertellen aat Pepe bij zijn arrestatie gedood is. Gaby wil u den volgenden dag afreizen. Pepe wacht te vergeefs op haar. Hij is echter vastbesloten Gaby e volgen naar Parijs. Dè politie arresteertPepe an boord. Op de kade ziet hij Gaby op de ach- erplecht staan bij het vertrek der boot. Zoover J kan loopt hij de boot achterna, maar een po- den waan. dat Pepe wil ontvluchten schiet hem neer. hoofdnummer is „Hoog Spel" met. Patrick en Ricardo Cortez Goede muziek vraagt goede instrumenten. Sinds eenigen tijid is in het pand van de Radiocentrale aan den Rome rkenk weg ook een muziek/handel gevestigd. Beverwijk heeft een zeer uitgebreiden winkelstand, maar daaraan ontbrak toch nog altijd een zaak, waarin men zich een behoorlijk muziekinstru ment kon aanschaffen. In deze leemte is thans voorzien, voor den aankoop van trompetten, pistons, saxophones, bugles, slagwerk enz. kan men thans ook in eigen woonplaats terecht. De instrumenten zien er keurig uit en zijn afkomstig van de meest bekende fabrieken. Ook voor „tokkel- ins'brumenten" als guitaren, banjo's enz. kan men bij den heer Molenaar Jr. terecht, even als voor snaren (zelfs voor cello), standaards enz. Ook is de nieuwe zaak gesorteerd in populaire songs. Bespelers van muziekinst ruimten als hierboven genoemd, zij, dié dit wenschen te worden en bestuurders van plaatselijke mu- ziekvereenigingen kunnen dus voortaan hun schreden naar den Romerkerkweg richten, teneinde in hun muzikale verlangens te wor den bevredigd. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Vrij dag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 6.00 Hilversum II. Lijn IH: 8.00 Keulen. 10.20 Parijs, 12.20 Keulen, 12.55 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma, 4.45 Keulen, 5.20 Parijs, 6.35 Keulen, 7.20 Brussel Ned., 7.50 Diversen, 8.30 Keulen, 9.50 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.45 Nationaal programma, 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 Londen Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.50 Lon den Reg., 7.20 Nationaal programma, 10.05 Londen Reg., 10.20 Nationaal programma, 10.45 Londen Reg. Lijn V: Diversen. Jongens in uniform. Een kleine rebel. In de komende bioscoopweek brengt het W.B. Theater als hoofdnummer „Jongens in Uniform" Bij een poging om een warenhuis binnen te dringen worden Tommy McGrath en Fats Moody, twee jeugdige boefjes, bijna gevan gen genomen, doch zij kunnen ontsnappen. Om zich voor de politie te verbergen sluiten zij zioh aan bij een militairen opleidingsdienst, waar Tommy zich ge- '-.v.... Een beeld uit de film „Piloot X". i (W. B. Theater, Beverwijk.) W. B. theater Melvyn Douglas en Luise Rainer in „Kind vrouwtje". (Kennemer Theater, Beverwijk.) haat maakt, omdat hij niet wil gehoorzamen aan de wetten en regels. Wanneer hij een der leiders beleedigt en in een gevecht met dezen herhaaldelijk neer geslagen wordt, leert hij eindelijk respect te krijgen voor zijn uniform. Een der bewoners van het kamp wordt gedood en Tommy wordt hiervan verdacht, omdat men hem het laatst met het slacht offer had gezien. Met behulp van Joan ont vlucht hij uit het kamp en verbergt zich in de buurt. Door een toeval ontdekt hij, wie de dader is van den moord. Na een sensatioineele achtervolging weet hij den misdadiger aan het gerecht over te leveren. Het tweede hoofdnummer is dè vliegfilm „Piloot X" met John Carrol. Hel Christelijk Fröbelonderwijs. Een vereeniging opgericht. Het is dezen zomer juist 5 jaar geleden, dat het bestuur van de Christelijke School aan de Meeresteinstraat uitbreiding gaf aan zijn school, door daaraan een Fröbelklasse te verbinden. Dit besluit werd wel met bijzonder succes bekroond. Niet alleen was de klasse van het begin af geheel bezet, maar weldra overtrof het aantal aanvragen dat der be schikbare plaatsen. Was dit aan den eenen kant zeer verblijdend, omdat het bewees, dat dit onderwijs op prijs werd gesteld, aan de andere zijde stond het bestuur voor de on aangename. taak, telkens weer aanvragen te moeten afwijzen. Geen wonder dan ook, dat het reeds lang plannen beraamde om uitbreiding aan dit onderwijs te geven, tot nogtos evenwel zonder succes. Het bestuur heeft nu gemeend, dat het beter zou zijn de behartiging van de be langen van dit zich steeds uitbreidend onder wijs toe te vertrouwen aan een zelfstandige vereeniging, die zich uitsluitend aan de zaak wijden kan, terwijl ze in nauw contact zal blijven met de Vereeniging voor Christelijk lager onderwijs. Reeds is een aantal personen bijeen geko men, dat onder leiding van de voorzitter van het schoolbestuur bereids een „Vereeniging. voor Chr. Fröbelonderwijs" heeft opgericht. In deze vergadering traden alle aanwezige per sonen als lid toe. In September a.s. hoopt deze nieuwe Ver eeniging een vergadering te beleggen, waar toe op ruime schaal uitnoodigingen zullen worden verzonden. Ze hoopt dan met kracht het door het bestuur der Christelijke School aangevangen werk voort te zetten en inzon derheid ten spoedigste uit te zien naar mid delen, om de reeds lang begeerde uitbreiding tot stand te brengen Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Postelein per kl. kist 1525. Sla pea- 100 krop 602.00. Andijvie per 100 501.70. Wortelen per bos 2%5. Rabarber pea- bos 23V2. Selderie per bos 1V/2. Pieterselie per bos 1IV2- Aardappelen (klei) 2.603.90. Tomaten pea- KG 510. Tuimiboonen per HG 2V28. Wasboonen per KG 6. Waschpeen per KG 23Vfc. Bloemkool I per stuk 812. Bloemkool II per situk 35. Komkommers per stuk 23%. Snijiboonen per KG 1012. Dubb. boonen per KG 89Vfe. Trosspercieboonen z. dr. per KG 20. Doppers per KG 811. Raspers per KG 814. Capucijnders witte per KG 712. Idjem, bruine per KG 915. Peulen per KG 710. Groene kool 1.702.00. Aardbeien per doosje 13—18. Aardbeien per slof 1.001.05. Frambozen per doosje 1418. Bessen roode per slof 3555. Bessen zwarte per slof 6590. Appelen per KG 1220. Druiven per K.G. 20. Bramen per slof 5565. Kruisbessen 3050. HEEMSKERK EXAMENNIEUWS Voor het MULO-diploma A, slaagden Woens dag te Haarlem Mien Sabelis en Thea Bander te Santpoort, Jan Laan, te Velsen; Jacob Bakker, Willem de Bruijn, Auke van der Baan en Cor de Boer te IJmuiden, allen leerlingen van de Open bare ULO-school» Tuberiusplein. HOOFD VAN DEN GEM. LUCHTBESCHER MINGSDIENST BENOEMD. De burgemeester heeft met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd tot hoofd van den Gem. Luchtbeschermingsdienst in .tijdelijken dienst, de heer J. W. Putman Cramer, te Eindhoven, secretaris van de Vereen, voor Luchtbescherming en waarnemend hoofd van den Luchtbescher mingsdienst aldaar. De heer Putman Cramer is lid van den ge meenteraad te Eindhoven en lid van de Prov. Staten van Nooi'd-Brabant. KOE DOODT ZICH ZELF. Een koe van den veehouder G. S., geraakte met zijn pooten in een stuk touw verward. Met haar horens trachtte het beest zich van het touw te ontdoen, doch daar deze ook in het touw bleven haken, verloor de koe haar evenwicht en kwam in het prikkeldraad te recht. Toen de eigenaar het dier uit zijn benarde positie bevrijdde was het dier ge stikt. ij EXAMEN. Te 's-Gravenhage slaagde onze plaatsge noot Jac. Kloes voor de acte leeraar M.O. Boekhouden. Theo van Zutplien overleden. Was 17 jaar leider van Hallelujah. Maandag j.l. is te Freudenstadt in het Schwarz- wald, waar hij zijn vacantie doorbracht, plotse ling overleden, in den ouderdom van 59 jaar, de bekende koordirigent Theo van Zutphen. De heer van Zutphen, die vroeger rechercheur van politie was, doch zich tot de zangkunst aan getrokken gevoelde, genoot zijn opleiding bij Fred. J. Roeske. De overledene was een gezien musicus. Hij leidde reeds gedurende ruim 17 jaar de Chr. Gem. Zangvereeniging „Hallelujah" alhier, die in hem een bekwamen directeur verliest. De begrafenis vindt a.s. Vrijdagmorgen half 12 plaats, op de Noorder Begraafplaats te Hil- VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt: Flamingo, IJM. 25. Vangst: 200 manden ma kreel, 35 m. schelvisch, 60 m. braadschelvisch» 20 m. radio, 30 m. gul en kabeljauw. Totaal 345 m., benevens 275 kistjes makreel. Erin, IJM. 12. Vangst: 800 kistjes haring, 1000 manden haring, 25 kantjes steurharing, 20 m. makreel, 80 m. koolvisch, 80 m. diversen, bene vens 230 st. stijve kabeljauw. MIJ. LIMBURGIA KOOPT DE EEMMOND Naar wij vernemen heeft de Mij. Limburgia, dir. de heer M. M. Weimar, aangekocht de stoom trawler Eemmond IJM. 76. De trawler zal door de nieuwe reederij wor den gemoderniseerd en onder den naam »,Zee- landia" en het oude merk in de vaart worden gebracht. WIJK AAN ZEE COLLECTE VOOR „ARION". Gisteravond hield „Arion" de traditioneele collecte. Terwijl het corps met vroolijke marschen het dorp doortrok, gingen de ijverige collectrices met hun bussen van deur tot deur. DE REGEN ALS SPELBREKER. Het ongunstige weer van gister noodzaakte het bestuur van V.V.V. den aangekondigden lampionoptocht uit te stellen tot nader da tum. GECOMBINEERDE BESTUURS VERGADERING. In verband met de aangekondigde demon stratie, te geven door de gezamenlijke brigades van Zaandam en Wijk aan Zee op 5 Augustus hebben beide besturen gisteravond een vóór vergadering gehouden, om de richtlijnen voor dezen dag vast te stellen SANTPOORT SPAANSCH STIEKtxNGEVECHl OP STRAAT. In Pamplona werd het jaar- lijksche stierengevecht op straat gehouden, waar iedere eerzame burger als toreador kon optreden. EXCURSIE NAAR 'T VELSERBAD. Dinsdagochtend a.s. organiseert jHSant- poort's Bloei" onder leiding van mevr. Bogt- stra een excursie naar het Velserbad voor de echtgenooten en dochters der leden. FEESTWEEK. Aan de ringrijderij en het harddravers- feest van de harddraverij „Santpoort en Om streken" is ook dit jaar weer een feestweek verbonden met dien verstande, dat deze feest week 4 dagen zal duren en wel van twee tot en met zes Augustus. Het feestterrein waarop tal van attracties zullen worden opgesteld, is gelegen aan de Hoofdstraat tus schen Slaperdijk en Westlaan. ZANG. „Santpoort's Gemengd Dubbel Kwartet", directeur Henk Arisz, geeft hedenavond een concert te Spaarndam. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 28 JULI Luxor Theater, Breestraat: Algiers" en „Hoog spel", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Kind-vrouw tje" en „Zijn groote kameraad" 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Piloot X" en „Jongens in uniform", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 27 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling van 3 tot 4 uur. Gem. Concertzaal: Volksconcert II. O. V. o.l.v. Marinus Adam. 8.15 uur. Luxor Theater: Jeanette Macdonald in „Het Meisje uit het Verre Westen", 2.30, 7 en 9.15 uur Verder van 102 uur doorloopende voorstellin gen van „Ons Prinsesje loopt....", opgeno men door Z. K. H. Prins Bernhard. Frans Hals Theater: „Honderd mannen en één meisje" met Deanne Durbin, 2.30, 7 en 9.15 uur. In het voorprogramma het filmpje van Prinses Beatrix. Verder van 101 uur 50 minuten pro gramma, o.a. ook het filmpje van Prinses Beatrix Rembrandt Theater: Snip en Snap in de nieuwe revue: ,,'n Beetje van dit en 'n beetje van dat", 2.30, 7 en 9.15 uur. In het voorprogram ma het filmpje „Ons Prinsesje loopt Palace Familie Cinema: „Kom je ook op de races?" en „De avonturen van Bill Peck", 2 en 8.15 uur. Verder van 10 tot 6 u. doorloopend één uurs programma met o.a. „Ons Prinsesje loopt". Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. VRIJDAG 28 JULI Gem. Concertgeb.: Henriëtte Davids-revue: Dat heeft Heintje weer gedaan". Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5