VERWACHT WORDENDE SCHEPEN HEEMSKERK Het Sanatorium Heliomare in 1938. r, Uitbreiding in voorbereiding. De geneesheer-directeur van het R.K. i natorium voor Chirurgische tuberculose „He liomare" te Wijk aan Zee, Dr. M. H. P. P. van Haeff, deelt in zijn overzicht over het jaar 1938 het volgende mede: Op 1 Jan. waren aanwezig 163 patiënten, in den loop van het jaar werden 219 patiën ten opgenomen, zoodat het totale aantal ver pleegden 382 bedroeg met 70196 verpleegdagen (vorig jaar 303 patiënten met 60608 verpleeg dagen. Gedurende het jaar 1938 werden in totaal 195 patiënten afgevoerd (v.j. 137). De veelvuldigste aandoeningen waren: 84 gevallen van tuberculose van het heupgewricht (w.o. 1 dubbelzijdig), 79 gevallen van tuber culose van de ruggegraat, 48 gevallen van tuberculose van het kniegewricht. Uitvoerige technische mededeelingen bevat het verslag over de geneeskundige behandeling, de chirurgische inbegrepen en de verkregen resultaten. Van de 150 patiënten, die aan tu berculose in beenderen enz. hebben geleden, vertoonde geen enkele bij ontslag verschijn selen van actieve tuberculose. In het alge meen zijn de verkregen resultaten zeer gunstig. Uitbreiding in voorbereiding. Behalve de uitbreiding, waarvan wij reeds onlangs melding maakten, heeft het bestuur ook nog gedacht aan het stichten van een andere school op het terrein, waarvoor reeds besprekingen zijn gevoerd. Wanneer deze school zou kunnen worden verplaatst naar een ander deel van het terrein, dan zouden daar door plaatsen vrij komen voor andere patiën ten. De verplaatsing van deze school zou eventueel moeten geschieden naar een terrein van het provinciaal Waterleidingbedrijf van Noordholland, die evenwel het terrein niet wil verkoopen, maar slechts in erfpacht wil geven. Dit laatste acht het Centraal Bestuur zeer bezwaarlijk, maar de onderhandelingen zijn nog gaande. De uitbreiding van „Heliomare" met 80 bedden is echter zeer urgent en daarom ls ook overwogen de vergrooting op eigen ter rein te doen geschieden, waartoe grond van particulieren moet worden aangekocht, even als voor wegverlegging. Het verloop der be sprekingen is niet gemakkelijk. Daar met het oog op de uitbreiding ook de moeilijkheden voor den afvoer der faecaliën bij zoo'n grooten toeloop van patiënten om vangrijker worden zal volgens het ontwerp van den heer ir. P. Nauta te Amsterdam een zuiverings-installatie worden gebouwd, die de bestaande ongemakken zal verhelpen en die berekend is op een uitbreiding van het aantal patiënten tot 400. Het dagelijksch bestuur van de vereeniging besloot den adviseerenden architect J. Wes terhout een ontwerp te laten maken voor de uitbreiding van „Heliomare". Dit plan werd na grondige studie goedgekeurd. De uitvoe ring van de plannen zal, in overleg met den adviseerenden architect worden opgedragen aan den heer Lau Peters, architect te Am sterdam. BEZOEK AAN DE HOOGOVENS. Zaterdagmiddag zullen de leden van de plaatselijke af deeling van den Ned. Katho lieken Volksbond het Hoogovenbedrijf te IJmuiden bezichtigen. De deelnemers vertrekken des middags te half drie per fiets vanaf het Meerensteinplein. TOONEEL IN DE OPEN LUCHT. De St. Jozefgezellen van af deeling Beverwijk II zullen op Zondag 6 Augustus onder leiding van den heer A. M. van Zijl op de speelplaats van de meisjesschool aan den Galgen weg een openlucht-voorstelling geven van de klucht: ,,'t Kan nou Lij je" van Jan Verhoeven. Des middags wordt, eveneens op de speel plaats, voor de kinderen de poppenkast ver toond. Het Karpertje ontplooit activiteit. Wedstrijden in voorbereiding. Gisteravond heeft het vischcoilege „Het Kar pertje" in het clublokaal café Vessies aan den Alkmaarschenweg een ledenvergadering ge houden, die goed bezocht was. De voorzitter, de heer J. Maenhout, memo reerde in zijn welkomstwoord de successen van de vereeniging op concoursen, successen die steeds beter worden. Langzamerhand is het Karpertje dan ook al een geduchte tegenstan der geworden op de wedstrijden. Spr. besloot het openingswoord met de hoop uit te spreken, dat ook in de toekomst nog vele successen ge boekt zouden mogen worden. Na vaststelling der notulen werden de inge komen stukken, w.o. vijf verzoeken om als lid toe te treden, behandeld. De nieuwe leden wer den geballoteerd. Verder was er een uitnoodi- ging om deel te nemen aan het vischconcours te Barsingerhorn. Vervolgens diende het bestuur een voorstel in over het balloteeren van leden. Uit de toe lichting van den voorzitter bleek, dat soms kort na een ledenvergadering nieuwe leden zich aan melden. Deze moeten dan wachten totdat een vergadering wordt gehouden, voordat zij in het water van het Karpertje kunnen vissohen. Het bestuur meende deze moeilijkheid te kunnen ondervangen, door de nieuwe leden voox-loopig door het bestuur te laten aannemen. Op een eerstvolgende ledenvergadering zouden de le den zich dan alsnog kunnen uitspreken over het al of niet balloteeren van het hd. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Hierna werd een bespreking gehouden over de wedstrijden op de Zondagen 13 en 20 Aug., respectievelijk tegen Heemskerk en Haarlem. Het aantal deelnemers is onbeperkt aan deze wedstrijden. Er zal tweemaal anderhalf uur worden gevischt op witvisch. Voor de vereeni- gingen en de vier uit te roepen „Helden van den dag" zullen prijzen beschikbaar worden gesteld. Als controleurs gaven zich op de hee- ren P. Tromp, J. Peereboom en J. Aafjes Sr. De voorzitter wekte de leden vooral op deel te nemen aan deze wedstrijden, want „hoe meer zielen hoe meer vreugd", aldus spr. Voor het concours te Barsingerhorn bij Scha- gen, dat op Zondag 27 Augustus wordt gehou den en om 10 uur begiint, zal het bestuur trachten bij voldoende deelname een bus te la ten rijden. De kosten hiervan zijn voor de le den. Èern corps voor den corps'wed strijd zal nog samengesteld worden. Van de aanwezige leden gaven zich al velen voor deelneming op. Tot uiterlijk Zaterdag 12 Augustus kunnen de an dere liefhebbers zich nog aanmelden bij den secretaris. Nadat de voorzitter er op gewezen had, dat het de plicht van de leden van „Het Karpertje" is om alle ongerechtigheden bij het vischwater van de vereeniging den kop in te drukken was er gelegenheid om foto's te bestellen van den wedstrijd, die eenige weken geleden is gehou den, waarvoor veel animo bestond. Bij de bespreking over het visschen met twee hengels, deelde de voorzitter mede, dat vele leden graag visschen met twee hengels Het be stuur heeft op aandrang van deze leden ge meend, de zaak in een ledenvergadering aan een bespreking te moeten onderwerpen en hierover een beslissing uit te lokken. Uit de besprekingen bleek, dat het verzoek m hoofdzaak kwam van de karpervisschers, die vaak uren en uren naar het dobbertje staren zonder zich eenig leven vertoont. Een „bijleggertje" zou voor deze visschers een aan gename afwisseling zijn. Breedvoerig werden de voor- en nadeelen van het visschen met twee bengels besproken voordat het voorstel in stem ming werd gebracht. Na twee stemmingen kregen de voorstanders van het visschen met twee hengels hun zin. Niet temin heeft men nu nog een rijksvergunming noodig, ook al visch men in het water van het Karpertje. De voorzitter drukte de leden op het hart om toch vooral de wettelijke voorschriften na te leven. Over het visschen in het gat bij het fort St. Aagtendijk deelde de voorzitter mede, dat het bestuur nog geen oplossing bereikt had. Er zullen echter weer pogingen in het werk ge steld worden om gedaan te krijgen, dat het Karpertje in dit gat mag visschen. Na eenige mededeelingen over de te volgen voorschriften op het land bij het vischwater en een mededeeling, dat het eerste gedeelte van de Eendensloot niet onder het gepachte vischwater valt, werden besprekingen gevoerd over het eventueel aanvragen van de koninklijke goed keuring op de statuten der vereeniging. Na eenige bespreking werd besloten deze kwestie aan te houden tot na het congres, waar het be stuur over deze zaak nadere inlichtingen zal vragen. Tenslotte werd nog medegedeeld, dat het bestuur de toezegging heeft ontvangen van de spoorwegen, dat een gedeelte van een sloot, waarin nogal veel voorn werd gevangen, maar die bijna dicht gegroeid was, schoongemaakt zal worden, zoodat binnenkort de liefhebbers weer naar hartelust in deze sloot op voorn kunnen visschen. Van de rondvraag werd een zeer druk ge bruik gemaakt. Met de gebruikelijke woorden van dank sloot de voorzitter deze geanimeerde en belangrijke ledenvergadering. DE ZOMERCOMPETITIE VAN SANS ATOUT. De uitslagen van de laatste ronde van de wedstrijden voor de zomercompetitie van de bridgeclub „Sans Atout". Team 1: G. de BoerK. Kramer, de heer en mevrouw Van Amstel wint met 33 tegen 18 m.p. van team 10. Mevrouw DilK. Kee, A. MichelJ. Numan. Team 3: J. DilC. Geldermans, Ph. van Groningen—P. van der Werff wint met 48 tegen 5 mjp. van team 2: A. en C. Hoogeboom; J. BroekhuizenJ. Klaver. Team 7: Mevrouw Van der Linden—Th. Braam; de heer en mevrouw Tand verliest 27 tegen 30 m.p. van team 6: F. van der Lin denG. Zoontjes; dames KokBraam. Team 9: G. C. TabakW. G. Kleine, J. van LeeuwenR. Hoen verliest met 10 tegen 44 m.p. van team 8 de heer en mevr. Blokdijk, dames SteenbergenTabak. Team 5: K. KeeJ. Numan; P. van Gro ningenP. van der Werff wint met 35 tegen 9 m.p. van team 4; J. BerleeL. Mouton; H. Pools—G. Steenbergen. De eindstand luidt thans: Team 3: 9 8 0 1 299—131 16 Team 1: 9 7 0 2 249—127 14 Team 6: 9 5 0 4 252—246 10 Team 9: 9 4 0 5 246—188 8 Team 10: 9 4 0 5 260—221 8 Team 8: 9 4 0 5 158—182 8 Team 4: 9 4 0 5 224—251 8 Team 7: 9 4 0 5 116—245 8 Team 5: 9 3 0 8 188—217 6 Team 2: 9 2 0 7 103—288 4 De uitslagen van de onderlinge wedstrijden luiden als volgt: N.Z.-lijn:. j 1. F. van der Linden—G. Zoontjes 50 m.p. 2. De heer en mevr. Tand 51'/2 m.p. 3. De heer en mevr. Van Amstel 54 m.p. 4. Mevr. Van der Linden—Th. Braam 54V2 m.p. 5. J. DilC. Geldermans 56y2 m.p. 6. K. van der WalA. Michel 58 m.p. 7. G. C. Tabak—W. G. Kleine 67Yz m.p. 0.W.-lijn: 1. A. en C. Hoogeboom 44 m.p. 2. De heer en mevr. Blokdijk 48 m.p. 3. J. BroekhuizenJ. Klaver 52y2 m.p. 4. G. de Boer—R. Kramer 53 m.p. 5. Mevr. DilJ. van Leeuwen 54 m.p. 6. Dames SteenbergenTabak 68 m.p. 7. Dames KokBraam 723/2 m.p. De wedstrijden werden volgens het Scheve- nipgsch systeem gespeeld. TUBERCULOSEFONDS. Het Tuberculosefonds „Draagt elkanders lasten" verzocht ons opneming van het vol gende: Op Zaterdag 29 Juli a.s. hoopt onze plaatse lijke commissie haar jaarlijksche collecte te houden door middel van den verkoop van speldjes. Ook thans doen wij weder een beroep op de offervaardigheid van alle inwoners. Met te meer vrijmoedigheid kunnen wij dit doen als wordt bezien hetgeen door ons fonds op het terrein der tuberculosebestrijding is en wordt gepresteerd. Sinds de oprichting in 1919 is door diverse hulpverleening in allerlei vorm een bedrag van ruim f 800.000 besteed, terwijl dit voor het jaar 1938 alleen reeds f 70.000 be droeg, waarvan ook patiënten te Beverwijk en omgeving hebben geprofiteerd. Wij zetten onze taak onvermoeid vort, hetgeen echter alleen mogelijk is, indien wij financieel hier toe in staat worden gesteld. Slechts één keer per jaar wordt uw gave gevraagd. Toont dus dat de T.B.C.-bestrijding ook uw sympathie heeft door op Zaterdag 29 Juli een speldje te koopen. SCHIP Amstelland (Ned.) x) Agamemnon (Ned.) Aurora (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Altona (Du) Agiena (Ned.) Boskoop (Ned.) öarneveld (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) Breda (Ned.) Beckenham (Eng.) Boschfontein (Ned) x) Cardita (Eng.) x) Carmar (Pan.) Costa Rica (Ned.) Cordillera (Du.) x) Coen (Ned.) Caribia (Du. x) Cygnus (Zw.) Dorrien Rose (Eng.) Deucalion (Ned.) Eurymedon (Ned.) x) Eemland (Ned.) Ferrun (Fin) Guinean (Br.) Ganymedes (Ned.) Gera (Du.) Gausdal (Noor).... Chr. Huygens (Ned.) x) Helder (Ned.) Hercules (Ned.) Helenus (Eng.) ex).... Helga Russ (Du.) Hebe (Ned.) Hanestrom V (Zw.) Ilse Russ (Du.) Inga Essberger (Du.) J. Pz. Coèn (Ned.) x) J. v. Oldenb. (Ned.) James Hawsom (Eng.) y Kurmark (Du.) Kayeson (Eng.) Moena (Ned.) x) Montferland (Ned.) x) Maron (Eng.) x) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Margareta (Fin) Nigerstroom (Ned.) Odysseus (Ned) Orion (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut I Ned.) x) P.L.M. XX (Fr Randfontein (Ned.) x) Sembilan (Ned.) x) Springfontein (Ned.) Southgate (Br Serooskerk (Ned.) Saturnus (Ned.) Soemba (Ned.) Salland (Ned.) ex) Simaloer (ëed.) Titus (Ned.) Torni (Estl.) Tarakan (Ned.) ex) Tjikandi (Ned.) Theseus (Ned.) Ulysses (Ned.) Vesta (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) VAN Venn. Aankomst LAATSTE BERICHT Buenos Aires 18 Aug. 23 Juli v. Montevideo Zw. Zee 3 Aug. 26 Juli v. Patras Midd. Zee hedën 25 Juli v. Ouessant est-Afrika 30 Juli 23 Juli te Hamburg Ned. Indië nedeo 21 Juli v. Colombo Swansea 28 Juli 25 Juli vertrokken Chili 23 Juli te Tocopilla Chiii 22 Juli v. Paita Chili 23 Juli v. de Azoren Chili 21 Juli van Curagao La Plata 2 Aug. 3 Juli vertrokken. Zuid-Afrika 24 Juli v. Pt. Said. Corpus ChristI 1 Aug. 10 Juli vertrokken. La Plata 6 Aug. 19 Juli van St. Vincent. West Indië 18 Juli van Barbados. Hamburg (v. IJm.) 30 Juli vertrekt 29 Juli. Swansea 25 Juli 22 Juli vertrokken. Pto. Barrios (v.IJra). 18 Sept. 28 Juli vertrokken Leningrad 28 Juli 22 Juli vertrokken Swansea 1 Juli vertrekt 29 Juni Hamburg in lading Batavia 2 Aug. 26 Juli v. Gibraltar Santos 23 Aug. 26 Juli vertrokken Oulu in lading W. Afrika 10 Aug. 18 Juli van Lome. Alexandrië 4 Aug. 19 Juli te Tunis. Ned. Indië 17 Juli te Soerabaya. Swansea 1 Aug. vertrekt 29 Juli Batavia 2 Aug. 26 Juli van Genua Chili 21 Juli van Callao Zwarte Zee 26 Aug. 27 Juli te Bourgas Batavia 4 Sept. 28 Juli vertrokken Koivisto 30 Juli 24 Juli v. Trangsund Dantzig in lading Londen 30 Juni vertrekt 29 Juli Lovisa 29 Juli 23 Juli v. Pernoviken Tallinu 29 Juli 23 Juli vertrokken Batavia 30 Juli 22 Juli van Genua. Ned.-Indië 26 Juli v. Batavia Abadan 22 Juli vertrokken Ned indië 8 Aug. 25 Juli te Triest Huelva in lading. Batavia 26 Juli v. Beyrouth B. Aires 4 Aug. 19 Juli van Bahia. 8atavia 9 Aug. 12 Juli van Belawan. Batavia 24 Aug. 25 Juli v. Padang Macassar 11 Sept 24 Juli v. Soerabaya Harnösand 1 Aug. 25 Juli vertrokken West-Afrika 24 Juli v. Pt. Bouet Kopenhagen in lading West-Indië 24 Juli Curagao,, Ned. IndiS 29 Juli 28 Juli v. Londen Batavia 26 Juli v. Pt. Sudan Batavia in lading Melilla (v. IJm.) 20 Juli vertrokken Zuid-Afrika 26 Juli van Beira Ned. Indië 22 Juli van Pt. Said. Zuid Afrika 12 Juli van Kaapstad. La Plata 28 Juli 21 Juli v. Madeira Japan 29 Juli 26 Juli v. Ouessant Alexandrië 26 Juli v. Morphoubaai Batavia 26 Juli v. Sabang Hamburg 6 Aug. vertrekt 5 Aug. Hamburg in lading Midd. Zee 23 Juli te Izmir Onega 27 Juli 17 Juli vertrokken. Bergen 29 Juli 27 Juli vertrokken Batavia in lading Stettin 2 Aug. vertrekt 29 Juli Midd. Zee 29 Juli v. Napels Midd. Zee 11 Aug. 25 Juli van Bari Japan 26 Juli v. Manilla. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens, Fransch s.s. Gallois, Caen, erts Hoogovens, Duitsch s.s. Wachtel, Antwerpen, laden Een scène uit „De dans des doods". (Rex Theater). Voor deze collecte kunnen wij nog de mede werking gebruiken van een aantal flinke collectanten of collectrices die ouder zijn dan 14 jaar. Aanmelding hiervoor bij den secretaris der Plaatselijke commissie, Boeweg 48 te Beverwijk. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Zaterdag: Lijn 1: 8.Hilversum I. Lijn 2: 8.Hilversum II. Lijn 3: 8.Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keulen, 12.35 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 4.20 Brus sel Ned. 5.35 Brussel Fr., 6.20 Brussel Ned. 7.05 Brussel Fr., 7.20 Parijs, 10.55 Brussel Fr., 11.20 Scheveningen Radio. Lijn 4: 8.Brussel Ned. 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 11.20 Nationaal programma» S. Londen Reg., 5.20 Nationaal programma, 8.20 Londen Reg., 10.20 Nationaal programma. BEVERWIJK—METEOOR In den wedstrijd tegen Meteoor, die a.s. Zon dag om vier uur aan St. Aagtendijk wordt ge speeld, komt Beverwijk met de volgende opstel ling uit: Doel: C. van Roon. Achter: G. Grapendaal en C. Vessies. Midden: J. Woortman, J. Steenvoorden en W. de Boer. Voor: A. Marx, J. Maenhout, A. Kuyer, A. Holman en S. Teeling. De groentenhandel is verre van rooskleurig. Flauwe stemming op de markt. Het verloop van den groentenhandel in de week van 2126 Juli was behoudens enkele uitzonderingen, voor de meeste groentensoorten verre van rooskleurig. In de lage prijzen, die reeds vorige week voor zeer veel artikelen gangbaar waren, kwam nog geen verbetering, terwijl meermalen verschillende producten zelfs geen bod kregen en doordraaiden. Dit laatste kwam op de veiling van Vrijdag in sterke mate voor toen niet alleen flinke partijen groenten onverkocht bleven, maar zelfs ook sommige partijen doperwten onverkocht den wijzer pas seerden. Ofschoon in het begin dezer week op Maandag het kwantum wat onverkocht bleef nog van beteekenis was, leek dit in het midden dezer week op de veiling van Woensdag toch beduidend minder te zijn. Sla maakte deze week wel een uitzondering vooral wanneer de kwaliteit aan de eischen voldeed. Voor goede kwaliteit was geregeld veel belangstelling en werden behoorlijke prij zen besteed. Naar soort bewogen zich de no teeringen van f 0.50f 3 per 100 stuks. Voor bospeen bleef de handel flauw gestemd, waar door de prijzen steeds aan den lagen kant ble ven. De noteeringen wisselden van 2V>4 ct. per bos een enkel partijtje kon soms een cent hooger komen. Ook waschpeen was moeilijk te plaatsen en varieerde in prijs naar soort van 23y2 ct. per Kilogram. De aanvoer van bloemkool was deze week van beduidenden omvang, doch een groot ge deelte van dit product is meestal van mindere kwaliteit of afwijkend. De goede soorten kwa men aan prijzen van 812 ct., terwijl mindere naar verhouding voor alle prijzen van de hand gaan. Een enkel partijtje spinazie, wat zoo nu en dan wordt aangeboden, brengt een behoorlijken prijs op, doch postelein daarentegen, waarvan nog flinke partijen aanwezig waren, heeft wei nig belangstelling en komt aan geen loonenden prijs. De aanvoer van alle dopperssoorten was deze week nog van beteekenis. Alle soorten waren ruim vertegenwoordigd. De noteeringen begin nen meer uiteen te loopen, vooral nu kwaliteits verschil sterker naar voren komt. De noteeringen wisselen dan ook soms van 816 ct. per K.G. Peulen, die voorheen zeer gezocht waren en geregeld mooie prijzen maak ten, hebben weinig kooplust en gaain voor lage prijzen van de hand. De aanvoer van andijvie breidt zich regelma tig uit. Dat reeds zoo vroeg zulke groote partijen worden aangevoerd is al zeer ongewoon. Dit product gold meer als najaarsgroente De no teeringen zijn sterk aam den lagen kant en wis selen naar kwaliteit van f 0.50f 2 per 100 stuks. Tuinboonen werden minder aangevoerd dan vorige week, ofschoon het aanbod toch nog beduidend groot was. Voor de fijnere soorten waren de prijzem al weer wat beter. De notee ringen wisselden dan ook van iy28 ct. per K.G. Snijboonen en dubbele boonen waren heel wat ruimer vertegenwoordigd dan vorige week. Vooral de dubbele boonen worden thans van den koudein grond geoogst. Snijboonen die vo rige week nog noteeringen bereikten van 13 16 ct. lienen in prijs terug en stonden in het midden dezer week van 1012 ct., terwijl de dubbele boonen 89 ct. per K.G. noteerden. Van de enkele spercieboonen was de aanvoer nog matig. De fruitafdeeling is thans weer goed bezet. Naast de aardbeien en de bessen kwamen ook weer meloenen en perziken en werden reeds appelen en peren aangeboden. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 28 JULI Thalia Theater: „Z'n laatste vlucht" en „Va- riété"-Artïsten"i 8 uur. Rex Theater: „De dans des Doods", 8.15 uur. Theater de Pont: „Chineesch Goud" en „New YorkSan Francisco", 8 uur. ZATERDAG 29 JULI Thalia Theater: „Z'n laatste vlucht" en „Va- riété"-Artisten'8 uur. Rex Theater: „De dans des Doods", 8.15 uur. Theater de Pont: „Chineesch Goud" en „New YorkSan Francisco", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 28 JULI Luxor Theater, Breestraat: i,Algiers" en „Hoog spel", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Kind-vrouw- tje" en „Zijn groote kameraad" 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Piloot X" en .Jongens in uniform", 8 uur. ZATERDAG 29 JULI Luxor Theater, Breestraat: p,Algiers" en „Hoog spel", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Kind-vrouw tje" en „Zijn groote kameraad" 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Piloot X" en „Jongens in uniform", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 28 JULI Gem. Concertgebouw: Henriëtte Davids-revue: „Dat heeft Heintje weer gedaan". 8.15 uur. Luxor Theater: Jeanette Macdonald in „Het Meisje uit het Verre Westen", 2.30, 7 en 9.15 uur Verder van 102 uur doorloopende voorstellin gen van „Ons Prinsesje loopt....", opgeno men door Z. K. H. Prins Bernhard. Frans Hals Theater: „Honderd mannen en meisje" met Deanne Durbin, 2.30, 7 en 9.15 uur. In het voorprogramma het filmpje van Prinse3 Beatrix. Verder van 101 uur 50 minuten pro gramma, o.a. ook het filmpje van Prinses Beatrix Rembrandt Theater: Snip en Snap in de nieuwe revue: ,,'n Beetje van dit en 'n beetje van dat", 2.30, 7 en 9.15 uur. In het voorprogram ma het filmpje „Ons Prinsesje loopt Palace Familie Cinema: „D'r op of d'r onder" en „De reddende engel" 2 en 8.15 uur. Verder van 11 tot 6 u. doorloopend één uurs programma met o.a. «,Ons Prinsesje loopt". ZATERDAG 29 JULI Gem. Concertgebouw: Henriëtte Davids-revue: „Dat heeft Heintje weer gedaan". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine, Rott. n. Vancouver p. 26 Dun- ZILVEREN PROFES SIEFEEST Zondag a.s. zal in het Maria gesticht alhier onze oud-plaatsgenoote, de Eerw. Zuster Qunera, in de wereld Mej. Corn, de Ruyter, verblijfhou- dende in het klooster te Gorinchem, haar zilve ren professiefeest vieren. Damsterdijk, Vanc. n. Rott. 25 v. Cristobal. Loehavon, Rott. n. Vancouver 26 te Cristo bal. Burgerdijk, Rott. n. N.-Orleans 27 te Antw. Lochimonar, Vancouver n. Rott. 26, 35 mijl v. Land's End. Beemsterdijk, Baltim. n. Rott. 27 te Antw. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (uitr.) 27 v. Shanghai. Zuiderkerk (thuisr.) 26 v. Manilla. Meerkerk, 27 v. Antwerpen te Hamburg. Serooskerk (thuisr.) 27 te Antwerpen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, 26 v. Patras n. Bougie. Aurora, Piraeus n. Amst. p. 26 Dungeness. Colombia, Amst. n. Barbados 26 v. Madeira. Hercules, 26 v. Constantza n. Bourgas. Irene, 26 v. Lissabon te Genua. Mars, 26 v. Catania n. Venetië. Merope, 27 v. Thessaloniki n. Nea Playa. Saturnus, 26 v. Morphoubaai n. Rott. Vulcanus, 27 v. Triest te Amsterdam. Karpo, Amst. n. West-Indië 26 v. Madeira. Juno, 27 van Hamburg te Amsterdam. Bennekom, 27 v. Amst. n. Hamburg. KONINKLIJKE SHELL. Hermes, 27 van Constantza te Rott. Oscilla, 25 v. Rott. te Houston. Angelina, 26 v. Singapore te Penang. MEYER EN CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Glenearn, Japan n. Rott. 26 v. Singapore. Prometheus, Batavia en Amst. n. Liverpool p. 26 Wight. Eurymedon, Batavia n. Amst. p. 26 Gibraltar. STOOM V MTJ NEDERLAND. Soemba (thuisr.) 26 v. Sabang. Poelau Bras (uitr.) p. 26 Gibraltar. Poelau Roebiah (thuisr.) 26 v. Port Sudan. Marnix van St. Aldegondie (uitr.) 27 te Southampton. Christiaan Huygens (thuisr.) 26 v. Genua. Poelau Tello (thuisr.) via Londen 26, 210 mijl Z. v. Land's End, vertr. 28 v. Londen. ROTTERDA MSCHE LLOYD. Java (uitr.) 26 v. Belawan. Brastagi (uitr.) 26 v. Belawan. Soekaboemi (thuisr.) p. 26 Guardafui. Palembang (uitr.) 26 v. Suez. Tapanoeli (uitr.) p. 27 Finisterre. ROTTERDAM- ZUID- AMERIKA LIJN. Alhena, 27 v. Rott. te Hamburg. HALCYONLIJN. Stad Maastricht, 26 v. Rott. te Wabana voor Vlissingen. Stad Dordrecht. Lulea n. Vlaardingen p. 27 Brunsbuttel 28 (v.m.) verw. Rozenburg 28 (n.m.) v. Gdynia te Amst, verw.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2