Sekm ÖfttUifMM KUIPERS KLEEDING I Bruijnzeels' Modehuis □i Onze groote 161 Stationsweg 161 WAARSCHUWING! „GERRIT" VERWULFT 1 mf.t auto en tent DOOR ZUID-AFRIKA. bijzondere koopjes Alléén LUIDSPREKERS Durban, de hoofdstad van Natal. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Matige tot zwakken Zuid westelij ken tot Zuidelijken wind. Betrokken tot zwaar of half bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. Door nn den eersten Kerstdag van het jaar 1497 pilde vasco de Gama met zijn vloot van drie schepen langs de kusten van Afrika noord- ïraarts Het land was heuvelachtig, de hel- imren'en toppen met bosch en struikgewas hPdekt en naar den geboortedag van den npdder der Menschheid noemde de vrome cnaniaard dit land Natal. Dan zwijgt de ge- rhiedenis weer ettelijke honderden jaren nver dezen tuin van Zuid-Afrika, namelijk Totdat Engelsche handelaars uit de Kaapko lonie langzaam noordwaarts doordringen en Zn iersch koopman, met name Fynn, den voploekoning Tsjaka bezoekt en van hem de toe/egging weet te verkrijgen, dat hem een ïtmok land langs de Algoabaai zal worden nfcrestaan. Een tiental jaren later zien we de Ttoeren op hun trek over het Hooge Veld af dalen in het lokkende groene Natal, de Zoe loes onder Dingaan overwinnen, en de Engel schen die uit de Kaapkolonie dadelijk pro testeeren en troepen zenden, een tijd lang in bedwang houden, zoodat zij hun republiek kunnen stichten met ais hoofdstad Pieter- maritzburg Later moeten zij toch weer het onderspit delven, o.a. door echt Hollandsche onderlinge verdeeldheid, en voor 't grootste deei dit land, dat zoozeer op 't beloofde land leek weer verlaten om over de Vaalrivier de Transvaal te gaan bewonen. Veel van dezen striid speelde zich af rond Durban, dat dan ook rijk is aan historische herinneringen. Een der bekendste, voor de Boeren minder aange name is die aan Dick King, een eenvoudig En^elsch kolonist, die er in slaagde, in zes dagen tijd den geweldigen afstand naar Gra- hamstown af te leggen, 600 mijl te paard coor vrijwel geheel ongebaand terrein om hulp voor de in het nauw gebrachte Engelsche be zetting op het fort in Durban te gaan haïen. Durban is thans een der grootste en een der belangrijkste steden van de Unie van Zuid-Afrika, o.a. wel omdat het de uitvoerha- ven is van de suiker, het hoofdproduct van Natal. Daarnaast is het een mooie stad, ter wijl een flink strandbad, voorzien van alle attracties, die daar tegenwoordig bij hooren, veel toeristen en zeer veel vacantiegangers lokt. Groote hotels, paviljoens, een aardig zeewateraquarium, allerlei besloten zwembas sins en zonnebaden, noodig omdat er vaak zoo'n geweldige branding op de kust staat, dat zwemmen in zee onmogelijk wordt, dit alles geeft extra drukte en extra verkeer in de belangrijke havenstad. Daarbij is Durban provinciehoofdplaats en naast Johannesburg het grootste bolwerk van Engelschen invloed in Zuid-Afrika. Wij naderen de stad Al een vijftig kilometer buiten de stad maakt de regelmatige reeks kuilen en stof- hoopen, die wij tot .nu toe gevolgd hebben, plotseling plaats voor een keurigen asphalt- weg. Al spoedig komen tearooms en dancings en dergelijke uitgaansgelegenheden, dan de electrische tram, een forsche brug over een breede rivier en dan rijden we ineens door mooie, moderne villawijken met heerlijke bloementuinen, waartusschen wijken met klei nere huisjes, waar overal kleurig gekleede In landers af en aan gaan Breede gazons nooden tot golf, de Engelsche sport bij uitnemend heid.. Dan wordt de bebouwing dichter, eerst nog meest kleinere woningen, dan ineens een groote winkelstraat: postkantoor, museum, we zijn al midden in de stad. Daar staan ook de beroemde riksha-Zoeloes, met een overdadi- gen hoofdtooi van veeren en ossenhorens, ver der verfraaid door Verkadeplaatjes en por tretten van filmsterren. Wie daarin nog de historische Zoeloe-krijgs- of dansdracht terug vindt, is een knappe vent, hoewel er oor spronkelijk zooiets geweest moet zijn. Te genwoordig maakt het sterk den indruk van: hoe gekker hoe liever. De dansmas- kers er. veeren en huidentöoi van vroeger zijn helaas nog maar bij een enkele terug te vin den. Maar het zijn forsche kerels, deze nako melingen van Tsjaka's krijgers, en ze kunnen met hun vrachtje nog bokkesprongen maken, die den reiziger in het wankele voertuigje plotseling achterover doen wegzinken, om hem even later met een ruk weer overeind te doen vliegen. Ge weet waarschijnlijk, dat de riksha een Chineesch vervoermiddel is, een klein wagen tje op twee groote wielen, door een man ge trokken, die in kalmen draf zijn vrachtje voor een paar stuivers een halven dag rondzeult. In zoo'n karretje is plaats voor 1 Europeaan, twee negerinnen, vier Chineezen of zes Britsch-Indiërs, rekenend op vader, moeder en kinderen. Het zijn zeer gerieflijke ver voermiddelen, intusschen alweer een bewijs, dat Zuid-Afrika in sommige opzichten ach terlijk is, want in Bangkok bijvoorbeeld wer den de meeste riksha's door fietsen getrok ken. De stad Durban is weer als elke andere stad. Electrische trams, asphaltstraten, hooge en minder hooge huizen en kantoren en bank gebouwen, alleen de kleurige gekleurde bevol king geeft een exotisch cachet. We bezoeken daarom nog even de Native Market, de markt plaats waar de kleurling zijn inkoopen doet. Eigenlijk zijn er twee. Eerst gaat het naar de kaffermarkt, waar behalve de gewone eetwa ren in ruwen en toebereiden staat, allerlei houtsnijwerk, als stokken en lepels verkocht wordt, naast een massa kralen versierselen en voor den toerist wat houten assegaaien, klei ne schilden en wandelstokken. Vlak daarnaast zijn de overdekte markthallen der Britsch- Indiërs, waar bijna uitsluitend eetwaar te koop is en verder het gewone Bombay-spul. Met een zucht van verlichting rijden we weer weg, uit de stadsdrukte vandaan. Je zou men- schenschuw worden op zoo'n langen tocht door de wildernissen. Maar we zijn nog lang niet tusschen de menschen uit. Een lange rij van kleine badplaatsjes ligt bezuiden Durban langs zee. De groote weg loopt weliswaar weer op een kilometer of tien van de kust, maar er zijn telkens verleidelijke zijwegen, die je dan naar twee of drie van die knusse Wijk-aan-Zeetjes brengen met een hoog opstuivend zandstrand en wat rotsen ervoor, waar de zware deining van den Indischen Oceaan in een schuimende branding op breektEen 150 kilometer ver, tot Port Shepstone aan toe, gaat dat zoo door, 'alleen de badplaatsenreeks, maar ook het achterliggende heuvelland, dat weer vrijwel geheel met suiker begroeid is. Toch lijkt dit land heelemaal niet op de suikerstreken van Java allereerst omdat de cocospalm er ont- °reeht, maar vooral ook, omdat er wèl een prachtig hooger heuvelland, the valley of the thousand hills, achter aan sluit, zooiets als de inzend Bergen bij Djokja, maar er nergens allesoverheerschende figuur in het land schap is, geen Merapi en geen Slamat en juist die forsche achtergrond maakt het Indische suikerland vaak zoo mooi De „blackwortel". Wanneer wij verder komen, wordt de suiker langzamerhand schaarscher en als we van Port Shepstone af het binnenland ingaan, treedt ineens een heel andere cultuur op, die van den blackwortel. Wat een vreeselijk woord! Waarom niet zwartwortel of black- root, dat klinkt allebei goed! Maar het is een helaas typisch voorbeeld van de slordigheid waarmee de Afrikaander zijn taal spreekt, al wordt er ook hier door velen wel aan taalzui vering gewerkt. Die blackwortel dan is een acaciasoort, wat wij mimosa zouden noemen. De bast levert een zeer gewaardeerde looistof en deze wattlebast is een der belangrijke uit- voerproducten van Zuid-Afrika. Het hout wordt veel gebruikt voor den bouw van kaf ferhutten, doch ook voor andere doeleinden hoewel het gewoonlijk te dun blijft voor mijn- hout. Maar overal op de heuveltoppen zien wij de langgestrekte boschperceelen, die zoo prettig aandoen in dit boom- en schaduw arme land. Totdat wij de grens bereiken van Natal en de Kaapkolonie. Dat deel der Kaap kolonie, dat hier aan Natal grenst, is weer een inboorlingenreservaat, bekend als Pondo- land, en allermerkwaardigst valt deze grens in het landschap op, omdat ten Noorden er van, in Natal, overal groote complexen black wortel teekening geven in het landschap ten Zuiden het heele kale heuvelland open voor ons ligt. Grasland met duizenden hutten, r on da veis, in groepjes van drie tot acht bij een, altijd op heuveltoppen en heuvelruggen, om iets meer buiten bereik te zijn van mala ria- en andere muskieten! Overal graast vee op de hellingen. Overal staat bij elk paar hut ten een groote doorn-omheining voor de bees ten en een kleinere voor de schapen. Een der de, veel grootere, langwerpig-vierkante ruimte is afgezet en toont de oude stengels van maïs en kafferkoren, die daar binnen de beschut ting der omheining zijn groot geworden. En zoo strekt Pondoland zich uit van de Urn- tamvuma tot de Vlschrivier. Een land, dat de moeite waard was om voor te vechten in de oogen der oude Kaapsche Boeren, die toch vóór alles ook veehouders waren. En toch is dit mooiste stuk veeweideland weer reser vaat, geheel ter beschikking gelaten der Pon- donegers, een onderstam van de Zoeloes, óók heeren, die steeds rondwandelen met schild en knots. De vrouwen gaan veelal nog kleurig gekleed in terracotta of oranjerood. De rok- achtige doek, die om het middel geslagen is, is met horizontale zwarte banden versierd. De deken, die tegen de winterkoude om de schou ders, vaak ook om de borst gedragen wordt, is meest effen. De Europeesche kleeding, waar in deze menschen er veel armoediger uitzien dan in hun kleurige lappen, begint hier he laas ook meer en meer veld te winnen évenzoo 't Europeesch aandoende vierkante huisje. Zoodra je eenmaal een bed hebt, houd je in een ronde hut zulke rare hoeken over en een wandkastje of buffetje maakt óók in een vierkant éénkamershuis een veel oeter ef fect. Zorgt de zendeling dan ook nog voor een hoogere deur, zoodat hij zonder bukken kan binnengaan, voor een paar ramen voor een plaatijzeren dak, dan is al het schil derachtige en karakteristieke, maar ook veel van het practische en goedkoope, verdwenen De mensch heeft behoeften gekregen, waar voor hij harder werken moet dan hem eigen lijk wel zint, en dus doet armoede haar in trede, waar vroeger* tevreden rijkdom was. Goedkoope, maar voor deze menschen toch dure bazarprullen vervangen het onverslijt- bare, zelfgesneden houten gerei of de in het veld groeiende kalebas. De kinderen loopen in vodden inplaats van in hun mooie bruine huid. Of de hygifne er op vooruit gaat, ik weet het niet. Niets is immers gevaarlijker, dan natuurvolken te veel aan te kleeden. De meesten zijn te arm om er verschooningen op na te houden. Ze leeren zich schamen voor hun gedeeltelijke ongekleedheid en blijven dus, als ze natgeregend zijn, in die natte vodden rondloopen. Dat is altijd een der voor naamste oorzaken van de geweldige versprei ding der tuberculose, overal waar een primi tief volk met de beschaving in aanraking komt. Daarnaast moet de levenskans van on gedierte door meer kleeding natuurlijk ook sterk stijgen, vooral in streken, waar water zoo schaarsch is als in groote deelen van Zuid-Afrika, en waar de haarbedekking van het hoofd zoo overzichtelijk is als bij de meeste kaffers. In heel Pondoland is geen w.c. en geen pri vaat te vinden. En toch is het schoon rond de kralen. Ik denk dat ze er net als de hondjes wat zand over krabben! Hun spijsvertering moet anders over het algemeen wel goed zijn, als ge bedenkt, dat het hoofdvoesel, de maïs meel- of wel mieliespap altijd gekookt wordt in karnemelk die op zeer zindelijke v/ijze wordt bereid. Den laatsten tijd worden bij de kralen nog wel eens kleine strooken met black wortel of agave beplant, die den wind wat breken en daardoor het leven in de kralen op de heuveltoppen zeker veel aangenamer zul len maken. Achter zoo'n strookje boompjes is ook de eenig mogelijke kampeerplaats in dit wijde windland, waar wij weer eens een sprookjes achtig mooien zonsopgang genoten (Nadruk verboden) 64 F. 60 F. 62 F. THERMOMETERSTAND: Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 764 m.M. Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 1.45 uur; n.m. 2.15 uur. Zondag v.m. 2.28 uur; n.m. 2.54 uur. -Maandag v.m. 3.04 uur; n.m. 3.30 uur. TEMPERATUUR ZWEMBAD: Heerenduinen: lucht 63 F., water 67 F. HEEMSKERK R.K. VOETBALVEREENIGING Op Dinsdag 22 Augustus houdt de R.K. Voet- balvereeniging ADO haar jaarvergadering in het KSA-gebouw. SPORTDAG Voor den winnaar van den „Zevenkamp" welke op de onderlinge sportwedstrijden van ADO op 6 Augustus a.s. wordt gehouden, wordt een wis sel-beker beschikbaar gesteld. Deze beker is uit geloofd door Gebr. Dam. WIJK AAN ZEE VOETBALLENDE BADGASTEN Gisteravond werd op het militaire sportveld een voetbalwedstrijd badgasten contra militairen gespeeld. In 't begin speelden beide partijen mooi gelijk op. Daarna sprak de vermoeidheid bij de gasten een woordje mee. Het einde kwam mef. 31 voor de soldaten, die daardoor in het bezit kwamen van de uitgeloofde taart. De be langstelling voor dezen wedstrijd was vrij groot. DEZE WEEK TOCH NOG LAMPIONOPTOCHT De wegens de regen uitgestelde lampionóptocht zal deze week nog gehouden worden en wel op Zaterdagavond 8uur. Men wordt verzocht zich op te stellen op het Julianaplein. Er worden po gingen in het werk gesteld, om Arion er alsnog bij te krijgen. zetenen van dit land te zenden, zegt gij cm uw eigen woorden te gebruiken, dat gij iets aan het Duitsche volk wilt zeggen. Onge lukkig voor u en nog meer voor ons, geviel het. dat wij toevallig vernamen, dat gij in dienst stond van het Britsche Foreign Office en dat uw briefpamfletten geschreven, ge drukt en verzonden waren op last en met den geïnspircerden steun en hulp van Lord Hali fax zelf. Dit beteekent niet, dat deze onzin nige en kinderachtige propaganda minder ernstig geacht moet worden. Integendeel het feit, dat zij komt uit den winkel van Downinj Street is voldoende om haar nog sluitender en SANTPOORT OPENLUCHTBIJEENKOMST. Gisteravond werd in het bosch aan den Middenduinerweg een openluchtbijeenkomst van de Geref. Jeugdcentrale voor Haarlem en omstreken gehouden. In zijn kwaliteit van vice-voorzitter van bovengenoemde centrale sprak Ds. Harren- stein een openingswoord. Spr. wees er op, dat de jeugdvereenigingen er zijn, om te leeren luisteren naar Gods Woord en om daarna ge zamenlijk op te trekken. Het woord was hierna aan Ds. S. Wolff uit Enschedé. Deze spreker had tot onderwerp gekozen: „Christus avant tout". „In onzen tijd", aldus spr., „hoort men allerwegen twee leuzen vaak gebruiken, n.l. „Christus vóór alles" en „Geestelijke en mo- reele herbewapening". Wie deze leuzen goed begrijpt, ziet in, dat ze in wezen „schriftuurlijk" zijn. Men plaatst ze evenwel vaak in een verkeerde sfeer. Men moet Christus niet alleen beschouwen als een lijdsman, dien we „slechts" hebben te volgen, maar men moet Hem zien in het licht der ver lossing door Zijn bloed. Hij is niet slechts per soon, doch bovenal profeet. Dit moeten wij menschen ook trachten te worden, passief en actief, dus ontvangen en doorgeven. Tenslotte sprag nog Ds. H. A. Wiersinga uit Leiden. Deze had tot onderwerp „Staan en niet omkegelen". „In den tijd, waarin wij leven", aldus spr., .wankelt veel en dit maakt vele jongeren on rustig. Ongetwijfeld zijn deze tijden ernstig, maar nog veel ernstiger vindt spr. het, als de mensch innerlijk niet meer vast staat, als zijn geloofsovertuiging een wankele is. Daar om, aldus spr.: „Staat en valt niet om, bij welke uitspraak hij herinnerde aan wat Luther zeide: „Hier sta ik, ik kan niet anders". Dat was geloofstaal! Spr. constateerde in deze tijden een mee zuigende kracht. Ook de jongeren maken ken nis met deze kracht. Van alle kanten krijgen ze duwen en „duwtjes", die hen doen vragen: „Wat is in dezen tijd nog vast?" Spr. ant woordt: „Jezus Christus. Hij is de sterke rots en wie op Hem staat, wankelt niet." Daarom moet de jeugd Gods Woord leeren onderzoeken, in de kerk, op de catechisatie en op dé jeugdvereenigingen. Dan pas krijgt ze hou-vast en dan pas leert ze te „staan", welk „staan" beteekent: Weerstand kunnen bieden en vooruitgaan in geestelijk opzicht. „Staan en niet omkegelen" kan men alleen, wanneer men sterk is door het geloof in Jezus Christus en wanneer men Zijn wapenrusting heeft aangetrokken! WATERPOLO. HET HORTHY-BF.KERTOTJRNOOI. Er zal bij het wereldpolotournooi, dat Zater dag te Doetinchem begint, een noviteit worden toegepast wat de tijdopneming betreft. Tot dusver bediende de tijdopnemer zich van een z.g. stopwatch en hij gaf door middel van een fluitsignaal het einde van de beide speelhelften aan. Uiteraard waren de spelers tijdens het spel niet op de hoogte, hoe lang er nog gespeeld moest worden. In Doetinchem echter zal men zich bedienen van een groote, electrische klok, die voor iedereen zichtbaar is. De tijdopnemer zal deze door het indrukken van een contact bij elke overtreding kunnen stopzetten. Is een speelhelft verstreken, dan zal er automatisch een sirene in werking treden. De Hongaren zullen hedenavond reeds Doetinchem aankomen en de Italianen arrivee- ren Vrij dagavond. WIELRIJDEN WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN 1939 TE MILAAN. De sport-eommissie van de Nederlandsche Wielren-Unïe heeft besloten, de volgende wiel renners af te vaardigen naar het jaarlijkseh tournooi om de wereldtitels, welke dit jaar te Milaan worden verreden van 26 Augustus tot en met 3 September a.s. Amateurs-sprint: J. Derksen, Zwolle; P. W. H. Smits, Tegelen en J. Pronk, Heilo. Professionals-sprint: A. van Vliet, Woerden, en J. J. v. d. Vijver, Roosendaal. Professionals 5000 M. pour-suite: D. Klink, Wieringen (Den Oever). Amateurs voor den wegwedstrijd: J. Engel, Amsterdam en C. de Groot, Amsterdam. Professionals voor wegwedstrijd: J. J. Dem- menie, Rotterdam. Professionals 100 K.M. achter groote moto ren: C. Wals, Tilburg. Begeleiding: Chef d'équipe: B. Swaag Beer en trainer: G. Schilling. VERTROKKEN TRAWLERS. Protinus IJM 85, Antje RO 15, Willy SCH 61. POOLSCHE TRAWLER BINNENGESLEEPT. Hier is binnengesleept de Poolsche trawler GDY 150. De trawler was gisteren van Vlaar- dingen vertrokken, doch moest sleepboot- assistentie vragen, doordat ter hoogte van Scheveningen, de ketel droog liep. Een sleepboot van bureau Wijsmuller heeft daarop assistentie verleend. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch). IJmuiden, 28 Juli 1939 (A.N.P.). Tarbot f 0.98—0.80 per kg. Tong f 1.45—0.74 per kg. Griet f 30—15 per 50 kg. Groote schol f 18 idem. Middel schol f 1612 idem. Zetschol f 17.5013 idem. Kleinschol f 143.90 idem. Bot f 6.60—f 1.60 idem. Schar f 103.30 idem. Poontjes f 1.700.60 idem. Kleinmiddel schelvisch f 11 idem. Klein schelvisch f 10—4.80 idem. Groote gul f 64.0 idem. Kleine gul f 4.607.20 idem. Wij-ting f 2.501.10 idem. Makreel f 72.90 idem. Versche haring f 4.503.40 idem. Middel heek f 45 per 125 kg. Kleinmiddel heek f 1513.50 per 50 kg. Pieterman f 14.50 idem. Kleine heek f 9—6 idem. Kabeljauw f 3415 per 125 kg. Leng f 0.35 per stuk. Koolvïsch f 0.17—0.05 per stuk. Steurharing f 8.507. Aangevoerd aan den afslag 488 kisten versche haring en 30 kantjes steurharing. Manden TRAWLERS 1810 Erin IJM. 12f 4290 610 Flaminga IJM. 25 f 2130 315 Maria IJM. 95 f 1350 Loggers: SCH 15 f 1440, KW 162 f 440. De actie van King-Hall. Antwoord van Goebbels. In antwoord op de brieven van King Hall zou Goebbels, volgens Havas, aan sommige Engelschen persoonlijke brieven hebben doen zenden. Schotsche persoonlijkheden o.a. secre tarissen van golfclubs, vonden de laatste dagen tot hun verrassing bij hun post groote enveloppen, welke een brief bevatten met het opschrift: „Antwoord van rijksminister Goeb bels aan de Britsche propaganda". De brief luidt als volgt: „In het briefpamflet, dat gij, Stephen King- Hall, zoo goed waart aan verschillende inge- HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: Zaterdag: Eerste klasse: A.F.C.Haarlem 1 Blauw Wit 1Seagulls Tweede klasse: KinheimE.D.O. 2 CatchersSchoten 1 Quick 1Blauw Wit 2 ZeeburgiaH.H.C. 2 R.C.H. 1—Ajax 2 Derde klasse: E.D.O. 3—E.H.S. 1 Zondag: Eerste klasse: Ajax 1—E.DO. 1 H.H.C. 1—V.V.G.A. 1 Derde klasse: E.D.O. 5—E.H.S. 2 R.C.H. 3Spaarnevogels 1 T.H.B. 1—Hercules. Van de Haarlemsche eerste klassers speelt dus alleen H.H.C. thuis. De tegenpartij is V.V. G.A., die op 't oogenblik één plaats lager op de ranglijst staat maar ook één wedstrijd min der gespeeld heeft. Veel zal afhangen van het feit welk negen tal het meest van de vacanties te lijden heeft. Als H.H.C. niet sterker opkomt dan onlangs te gen Haarlem is de kans op een overwinning verkeken. Zoo erg zal het echter wel niet zijn want in elk geval is Pijnakker weer terug. De wedstrijd wordt gespeeld op het Gem. Sportterrein aan de Mr. Jan Gerritszlaan en vangt aan om kwart over twee. Haarlem trekt Zaterdag en E.D.O. Zondag naar Amsterdam. En al heeft Blauw Wit nu van A.F.C. verloren, we gelooven toch niet dat Haarlem ook zoo dom zal zijn. De zwarten heb ben nog steeds een goede kans op de tweede plaats (de eerste is natuurlijk voor de Seagulls) en zullen die toch gaarne behouden. E.D.O. zal het tegen Ajax wat moeilijker hebben, maar gezien de groote overwinning in Haarlem, zullen ook de punten van dezen wed strijd wel in het bezit van E.D.O. komen. Haarlem speelt Zaterdagmiddag om half vier en E.D.O. Zondagmiddag om twee uur. R.C.H. zal wel niet veel moeite hebben met Ajax 2 (Zaterdagmiddag vier uur) maar nieuws gierig zijn naar wat H.H.C. 2 met Zeeburgia doen zal. Een overwinning der H.H.C.-reservers zou R.C.H. zeer ten goede komen, maar veel kans is er niet op. 't Is voor de Racing de laat ste kans want als Zeeburgia wint, of ook maar gelijk speelt, is dit negental kampioen van klasse 2B. In het geval dat Zeeburgia verliest en R.C.H. wint, eindigen beide negentallen met eenzelfde aantal punten. In de tweede klasse A houden Quick en Scho ten een nek aan nek race. Beide negentallen hebben tien wedstrijden gespeeld, waarvan elk negen gewonnen en een verloren. Voor elk resten dus nog twee wedstrijden. Schoten moet nog uit tegen Catchers en E.D.O. 2, Quick nog thuis tegen Blauw Wit 2 en E.D.O. 2. Theore tisch hebben de E.D.O.-reserves zelf ook nog een kans op de eerste plaats, maar practisch zullen zij zoover wel niet komen. Naar onze meening zal Schoten zich niet door de Catchers laten overmeesteren. En waar ook de Blauw Wit-reserves wel niet van Quick zullen kunnen winnen, zullen beide negentallen nog wel een week gelijk blijven staan. E.D.O. 2 zal Zaterdag nog wel een stap om hoog doen door van Kinheim te winnen. Deze wedstrijd wordt Zaterdagmiddag in het Noor der Sportpark gespeeld en vangt aan om 3 uur. de AFGEWEZEN PROTEST. Het door Schoten ingediende protest inzake den wedstrijd Quick 1Schoten 1 is door de protestcommissie, bestaande uit D. Beets, L. Sok en 1. Notebaard afgewezen. De uitslag blijft dus 1914 voor Quick. HAARLEM NAAR ANTWERPEN. Zondag brengt Haarlem 1, vergezeld door een aantal supporters, een bezoek aan Antwerpen om daar den jaarlijkschen wedstrijd tegen de General Motor Baseball Club te spelen. Door den heer Caluwe Sr. is voor dezen wed strijd een prijs uitgeloofd, die na driemaal ge wonnen te zijn, eigendom van de winnende vereeniging wordt. DE EERSTE KAMPIOENEN. De eerste kampioenen van dit seizoen zijn bekend. Het zijn: Kruisster 1 van de Amster- damsohe derde klasse A en D.W.V. van de Am- sterdamsche derde klasse B. Onze prijzen zijn een sensatie Holland's Kleedinghuis duurt nog voort! Ukuntprofiteeren van heel veel limuiden-Oost tegenover de Schippersbeurs 35 Verkoopmagazijnen ■EIGEN FABRIEKEN Nog slechts korten tijd duurt onze WEGSMIJT-CAMPAGNE Al onze PRIMA HEERENKLEEDING moet vóór AUGUSTUS weg, tegen ongekend lage prijzen. ZIET DE ETALAGES hoek Koningstraat. EENDRACHT-zegels worden in betaling aangenomen. Mevrouw QUANJER, tijdelijk adres J. Kostelijklaan 6, Velsen vraagt tegen 1 Augustus een FLINK DIENSTMEISJE v. d. en n. Zelfst. k. w. en k. Ka- toen en zwart dragende. Schrif telijk aanmelden. De laatste Ronde v. onze seizoenopruiming. EXTRA koopjes in Da- mes- en Heerenhoeden, Overhemden, Pantalons, Bedrijfskleding. b. d. Pont. „CEBUTO" Auto-Reisbureau Vacantiereizen naar het buitenland en dagtrips. Uitgebreide reisgids. uit Kennemerland 3 Regels 25 cent Eikeregel meer 10ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) WINKELJUFFROUW gevraagd boven 18 jaar. Brandwijk, Ken- nemerlaan 38 IJmuiden Gevr. als hulp in de huish. NET MEISJE bov. 16 j„ van 8—12 u. Vrijd. tot 5 uur. Kennemerl. 37 IJmuiden NET R.K. MEISJE b. z. a. voor d. en n., 19 jr., v. g. g. v. Br. aan N. Schrama, Dorpsstraat 810, Assendelft. TE KOOP tegen elk aann. bod een strandkar, z. g. a. n. Br. no. B 1435 bur. van dit blad DEGELIJK PENSION voor 8 a 10 d., na 15 Aug. voor 2 pers. en kind. Br. met omschrijving en prijsopg. Da Costa Bakkerstr. 55 Amsterdam Gezocht Beverwijk-Velsen een ZIT-SLAAPKAMER zonder pen sion. Br onder no. B 1434 bur. van dit blad

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3