IJmuider Courant I V DAGBLAD VOOR VELSEIN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN \feer Kabinetscrisis. Tweede Kamer keurt credietvoor defensie van 33 mill. goed. Restanten Opruiming Visscherij-Snufjes. 24e JAARGANG No. 228 [jjtgav* Louren» Coster. >1 aalschappij root Courant UitgaveD en 4Igem Ornkkerij N. V Groote Boutstraat 93 Haarlem. Tel 10724. Bureau IJtnuidei Courant' Kennemerlaan 42. IJmuiden. Telefoon 5301. Postgiro 310791 Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad. «ordeD kosteloos opgenomen In de £ennemer CouranL Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. VP. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ZATERDAG 29 JULI 1939 Abonnementen per week f 0.12'/j, pe» maand f0.52'/2, per 3 maanden f 1.55, franco per post f 1.95 per kwartaal. Losm nummers 3 cent per ex. Advertentieni 1-5 regels f0.60, elke regel meer 0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels f 0.25, elke regel meer f O.lQl I Het intermezzo-kabinet-Colijn, het vijfde fcabinet-Colijn, heeft het niet tot een regee- jincrs- maar slechts tot een crisis-intermezzo kunnen brengen. Op den tweeden dag van zijn bestaan werd dit al beëindigd door een motie van afkeuring, ingediend door den R.K. fractieleider mr. dr. L. N. Deckers en aange nomen met den steun van de S. D. A. P. en de V. D., die kennelijk tevoren in de zaak ge kend waren. Ook de vertegenwoordiger van de C. D. U. en de communisten stemden voor de motie, die een meerderheid van 55-27 be haalde, maar deze stemmen zijn niet als ge volg van eenig voorafgaand overleg te be schouwen. Tijdens het debat had de minister-president al verklaard dat een afwijzend votum hem onmiddellijk zou doen verdwijnen. Dat is dan ook gebleken: vanmorgen heeft hij het ont slag der regeering aan de Koningin aangebo den. H.M. heeft dit in beraad gehouden en den ministers verzocht de loopende zaken te blijven behartigen. Op het moment dat ik dit schrijf is het wachten nog op de aanwijzing van den nieuwen formateur. Te verwachten is liet dat deze een R.K. zal zijn. Te verwach ten is evenwel ook dat H.M. vóór zij een nieuwen formateur aanwijst eerst de fractie voorzitters uit de Tweede Kamer zal raad plegen, omdat er ditmaal een onmiskenbaar conflict tusschen Regeering en Kamer is uit gebroken. In zoo'n geval is het gebruikelijk dat de Koningin de fractie-voorzitters raad pleegt. Onlangs geschiedde dat blijkbaar niet omdat het toen een conflict in het kabinet )etrof. Intusschen is nu weer een nieuwe Kabinets crisis uitgebroken. Maar van deze kan men niet verwachten dat zij lang zal duren. Im mers, uit het gisteren gebeurde kan men niet anders afleiden dan dat de R.K. Staatspartij thans bereid is tot gezamenlijk regeeren met de S. D. A. P., hetgeen vele jaren geleden door mgr. Nolens als een mogelijkheid werd ge opperd maar toen betiteld als „de uiterste noodzaak". Gebleken is ook dat de V. D. tot medewerking daaraan bereid zijn. Een derge lijke groepeering zou over den steun van zestig Kamerleden en dus over een flinke Kamermeerderheid beschikken. Maar ofschoon de door dr. Deckers inge diende en door de Kamer aangenomen motie de bereidheid tot „de uiterste noodzaak" bij de Katholieken aantoont, spreekt het R.K. beidende orgaan De Maasbode vanmorgen de hoop uit dat een poging tot vorming van een nationaal kabinet zal worden gedaan. Hieruit moet men wel afleiden dat de nieuwe forma- •teur, aangenomen dat deze een R.K. zal zijn, eerst zou pogen een nationale regeering te vormen, een kabinet op breede basis dus, en dat eerst als hij hierin niet mocht slagen de uiterste noodzaak aan de beurt zou komen. Blijkens de gedane uitlatingen in het Kamer debat zal'in elk geval gestreefd worden naar een kabinet, dat op een vaste meerderheid steunt en aangezien de R.K. op den steun van de S. D. A. P. en de V. D. kunnen rekenen kan men niet verwachten dat de nieuwe crisis lang zal duren. In zijn ontwikkeling heeft dit politieke tour- nooi in Den Haag verscheidene nieuwigheden gebracht. En het belooft er nog meer te zul len brengen. Het heeft de nieuwigheid ge bracht dat een nieuwe regeering bij haar eer ste optreden door de Kamer ten val wordt gebracht, zonder in de gelegenheid te zijn geweest door daden haar waarde te bewijzen. Dat is ongekend in onze parlementaire his torie. Het heeft verder een nieuw record van korten regeeringsduur gevestigd twee dagen dat in het buitenland nog wel eens over troffen is (het Fransche kabinet-Ribot viel indertijd binnen één dag) maar dat den Hol lander verbaast. Het oude Nederlandsche re cord „stond op drie maanden". Voorts heeft het verloop van den politieken strijd veel on opgehelderd gelaten maar sterk den indruk gewekt dat de Katholieken vooral tegen den persoon van dr. Oolijn ageerden, dien zij kwijt wilden. De Maasbode formuleert het als volgt: „Wij betwijfelen geen oogenblik of ons katho lieke volk zal deze daad onzer fractie gevoelen als een verlossing uit een omknelling en be klemming, die nauwelijks meer te dragen was en die haar oorsprong vond in het te betreu ren feit, dat de leider der rechtsche partijen, tevens de leider der regeering in de laatste jaren, onder economisch-liberalen invloed een financieel en sociaal beleid voorstond, dat in den grond met geen mogelijkheid de sympathie der katholieken, zelfs nauwelijks van een deel zijner eigen partij hebben kon. Hier ligt de oorsprong van de openlijke en latente conflicten tusschen dr. Colijn en de katholieken in de laatste jaren". Een thans te verwachten novum is het eer ste optreden van socialistische ministers in Nederland, waarbij ik evenwel doe opmerken dat schier alle andere landen in Europa al veel eerder socialistische ministers gekend hebben en dat vele zelfs geheel socialistische regeeringen hebben gehad of nog hebben. In het zoo behoudende Engeland aanvaardde de eerste Labour-regeering reeds in 1923 het be wind. Frankrijk telde al veel eerder socialisten In zijn regeering, Duitschland werd herhaal delijk door socialisten geregeerd tijdens de republiek van Weimar. De Scandinavische landen kwamen in de laatste jaren ook onder bewind van deze richting. Dat in ons land eenige socialisten in de regeering zouden tre den zou dus wel veel minder indruk buiten Bhzè grenzen maken dan daarbinnen. De merkwaardige, telkens weer door zoo- velen onverwachte gang van zaken in Den Haag, die gisteren tot het definitief heengaan van dr. Colijn heeft geleid, heeft vanmorgen een ongunstigen invloed op de beurskoersen gehadblijk van het groote vertrouwen dat zeer velen in den lande in zijn krachtige persoonlijkheid stelden. Hoe het nieuwe ka binet ook samengesteld moge worden, de hoop dient geuit dat het toch vooral uit sterke en bekwame persoonlijkheden zal mogen bestaan. R. P. Nederlandsche paviljoen is niet representatief. Oordeel van Ir. Friedlioff over expositie te New-York. In „Het Volk" vervolgt Ir. G. Friedhoff zijn artikelen over het Nederlandsche Paviljoen te New-York. Zoo schrijft hij o.m.: De commissaris-generaal jhr. mr. A. C. D. de Graeff heeft destijds aan de pers medegedeeld, dat hij naar aanleiding van de gerezen moei lijkheden met de kunstenaarsverenigingen geen nacht onrustig zou slapen. Men zou daaruit de conclusie trekken, dat langs an dere wegen dit gemis door hem zou worden goedgemaakt. De poging daartoe gedaan is evenwel een totale mislukking geworden! Ons cultureele leven is weergegeven door verschil lende in elkaar gezette spullen (ik weet geen andere aanduiding), waarvan er één de kunst voorstelt of althans aan den uiteraard vluch- tigen tentoonstellingsbezoeker moet meedee- len, dat de kunsten bij ons bloeien, één onze zwemsport laat zien, twee iets over folklore geven, één ons kerkelijk leven weergeeft en tenslotte ons regeeringbestel in de z.g. regee- ringsklok is vastgelegd. Voor een Sinterklaas avondje zouden we er plezier aan beleven en er met enthousiasme aan gaan peuteren om te zien, waar het echte geschenk verborgen was. Op deze plaats zijn deze gevallen even- zooveel beleedigingen voor ons eigen volk als voor het Amerikaansche, welk laatste men een stuk kauwgummi voorzet inplaats van het beste diner, dat men ons gevraagd had aan te bieden. Prof. Rosse, onder wiens leiding ze tot stand kwamen, mag dan het Amerikaansche volk zoo goed kennen en een charmante gemoede lijke man zijn, ons eigen volk kent hij dan toch heelemaal niet als hij het op deze wijze representeert. Bovendien acht ik gerechte twij fel aanwezig, of hij het karakter van deze tentoonstelling ten opzichte van het Ameri kaansche volk inderdaad zoo juist begrepen heeft. Wie anders dan de Amerikaansche natie zelf zou weten, waar zij haar landgenooten genoegen mee deed? Noch in de vele pavil joens, die Amerika inrichtte, noch in een der buitenlandsche vertegenwoordigingen is een dergelijke houding tegenover de bezoekers aangenomen. Deze rarekiekkasten zijn noch geestig, noch knap, noch duidelijk of verzorgd, ze zullen heel wat geld verslonden hebben en bezitten geen enkele waarde! Verdergaande komen we in de afdeeling Nederlandsch Oost-Indië, die, evenals die van onze West een groote eenheid vertoont. Ir. Friedhoff concludeert dan: Op kunstgebied is bij geen benadering weer gegeven, wat ons land presteert, ten nadeele van de kunstenaars, ten nadeele van ons land. De wijze waarop de andere belangen, de cul tureele, de economische en toeristische zijn opgesteld, is zonder karakter, wat erger is dan met een karakter waarmede men het even tueel niet eens is. Dat het Amerikaansche pu bliek welwillend ons paviljoen beoordeelt, heeft weinig beteekenis. Het is ons land zeer vrien delijk gezind en men weet niet wat het had kunnen geven! Zij, die dit wél kunnen, oor- deelen anders. Oud-ministers gebruiken het noenmaal bij de Koningin. Van officieele zijde meldt men ons, dat H.M. de Koningin Vrijdagmiddag ten paleize Noord einde in afscheidsgehoor heeft ontvangen de ministers Gosteling, de Wilde, van Buuren, Steenberghe, Romme en Welter, die daar na aan het noenmaal van Haare Maje steit hebben aangezeten. Minister Slotemaker de Bruine was verhin derd hierbij aanwezig te zijn. Eerste steen voor Delftsche Poort gelegd. Vrijdagmiddag heeft wethouder J. Brauti- gam op de plaats, waar het betonnen plat form staat, den eersten steen gelegd voor den opbouw van de Delftsche poort bij het Haag- sche Veer te Rotterdam. Bij deze bijzondere plechtigheid waren ook de burgemeester, mr. P. J. Oud en de wethou ders A. B. de Zeeuw en J. B. J. Ratte, tegen woordig. Directeur van postkantoor te Lisse gaat lieen. Bij K.B. van 25 Juli 1939 is met ingang van 1 September 1939 op zijn verzoek aan den com mies bij den Post-, telegraaf- en telefoondienst F. Bosschaert, aangewezen als directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Lisse eervol ont slag verleend. Auto-ongeluk van Nederlandschen vice-consul in Frankrijk. Naar wij vernemen hebben mr. L. E. M. van Rijokevorsel, vice-consul der Neder landen, verbonden aan de Nederlandsche le gatie te Parijs en zijn echtgenoote, die bij een auto-ongeval te Cannes gewond werden, slechts zeer lichte kwetsuren opgeloopen. Na het ongeval waren zij weliswaar naar een ziekenhuis te Cannes overgebracht, doch dat konden zij, na verbonden te zijn, ter stond weer verlaten, waarna zij naar het hotel, waar zij tijdelijk verblijven, zijn terug gekeerd. Het militaire vliegveld komt in Noord-Brabant. Achter de Regeeringstafel zat de de missionaire Minister van Defensie en op de groene banken ontdekten we slechts weinig afgevaardigden, die overigens voor het debat aan de supple- toire begrooting van Defensie ad 33 mlillioen niet veel belangstelling aan den dag legden- Volstaan zij met enkele punten uit het betoog van Minister van Dijk. Deze noemde het een onbegonnen zaak om elk oogenblik, waarop er nieuwe uitgaven gedaan moeten worden, met sen suppletoirc begiooting aan te komen. Doch cian bleekt er tenslotte em moment aan, waarop er spoed bij is om voor een of meer posten de parlementaire toestemming te vragen. Door tal van amstandigheden is het soms niet mogelijk in zulk 'n geval aan de Kamer ruim tijd te laten voor behandeling van zulk een wetsontwerp. Daarom is het onjuist, zooais ook nu weer in het debat is gedaan o.m. door de R.K. afgevardigden v. Poll en Ruys de Beerenbrouck te klagen over 'n opzettelijk systeem vanwege het Departement van De fensie om de Kamer geheel of bijkans geheel voor voldongen feiten te plaatsen. Met een beroep op wat er in vele jaren is gebeurd, betoogt zijne Excellentie dat men wel degelijk het noodige doet om zooveel mo gelijk materiaal hier te lande aan te schaf fen. Maar als in den vreemde elk oogenblik nieuwe typen vliegtuigen komen, mag men die toch ook wel aankoopen. Toch bezig zijnde met de vliegerij, kwam de Minister bij de vliegvelden terecht, in welk verband hij uiteen zette waarom hij niet op Waalhaven mag rekenen, wat noopte naar nog een derde terrein uit te zien. Het zal komen in de buurt van Werkhoven (bij Gilse in Noord-Brabant) en de oplossing van dit vliegveldprobleem zal goedkooper zijn dan ze op Waal haven zou wezen. Vermeld zij alleen nog hetgeen de Minister ten aanhooren van een zeer zwak bezette Kamer ten beste gaf, dat hij er op wees welk een moeite men herhaaldelijk ondervindt bij vervanging van dienstplichtigen door werk- loozen: deze blijken dan dikwerf op eens niet mer werkloos te zijn. Er hebben zich zelfs gevallen vorgedaan. waarin de vijf werkloozen die men achtereenvolgens voor één plaats had opgeroepen, allen door arbeid verhinderd waren Z.h-st. en met aanteekening van het „tegen' van de Christen-democraten en Communis ten ging de suppletoire begrooting er door. wat insgelijks, in 't begin van den middag stemmings- maar ook debatloos met 'n reeks contingenteringsontwerpen was gebeurd. Toen de voorzitter de bijeenkomst sloot bleef een afscheidswoord voor het reces ach terwege. Op 't oogenblik weet immers niemand wanneer men eindelijk op het Binnenhof echte zomerrust zal krijgen. E. v. R. Geldboete voor Utrechtsche agenten. Veroordeeld wegens diefstal van olie en benzine. De twee Utrechtsche agenten, tegen wien de Officier van Justitie te Utrecht op 18 Juli j.l. een gevangenisstraf van drie weken eischte wegens diefstal van olie en benzine, in vereeniging gepleegd gedurende een nachtelijken inspecvtierit tijdens den dienst zij hadden met een geparkeerde auto een ritje gemaakt, zijn door de rechtbank ver oordeeld tot vijftig gulden boete, subsidiair 25 dagen hechtenis. De rechtbank heeft daar bij rekening gehouden met de disciplinaire straf die zal worden toegepast. Groote koedoe in Artis. In het antilopenhuis van „Artis", vlak naast de giraffenstallen met de enorme Rhodesia- giraffe, is een bijzondere nieuwe aanwinst te zien. Kortgeleden kwam uit Centraal Oost- Afrika, het antilopenland bij uitnemendheid, een der grootste en mooiste, zoo niet de aller mooiste antiloop aan, de zg. groote koedoe (Strepsiceros strepsiceros (Pallas)) uit de bush-steppen van Kenya-Colony, beroemd om zijn prachtige spiraalvormig gewonden horens. Nadat het aanvankelijk nog schuwe, gevaar lijk schrikachtige dier voldoende „stalvast" was geworden, kon hem het groote zonnige zand perk tusschen giraffe en beisa, zijn „natuur lijke buren", tot woonplaats gegeven worden, waar deze statigste en tevens bevallige ver schijning onder de antilopen zich thans al wonderwel „thuis" schijnt te voelen. Cl 7CD'e HEERENMODEHUIS EiLAiIlR b ZEEWEC 7 8 (Adv. Ingez. MecLJ VOOR TWEEDUIZEND GULDEN AAN CONTANTEN EN SIERADEN GESTOLEN. Een of meer personen, die goed op de hoog te moeten zijn van het doen en laten van de bewoonster van een huis in de Langestraat te Amsterdam, hebben in haar woning inge broken en een goeden slag geslagen. De vrouw, een groentenhandelaarster, gaat iederen morgen tusschen zes en tien uur naar de markthallen. Van haar afwezigheid heeft men gebruik gemaakt om, via het dak raam van een aangrenzend perceel, zich toe gang tot haar woning te verschaffen. Dui zend gulden aan contanten en een aantal gouden sieraden ter waarde van eveneens duizend gulden zijn de buit. van naam zullen elkaar den eerepalm in hun categorie betwisten. De voornaamste inschrij vers in de halfliterklasse der senioren zijn: de Arielrijder Fijma, de drie B.M.W.-rijders De Ridder, Knijnenburg en Schot en de 5 Triumphrijders Visser, Draayer, Van Rartsen, Houtop en Maltha. In de 350 cc klasse staan op de lijst o.a. Moejes met een watergekoelde D.K.W. en Roest, Veer en Van Rijn op speciale Velocette- race-machines. De kwartliterklasse is eveneens uitmuntend bezet. In de z.g. Lilluputklasse komt de Eysink- stal met voormannen als Verkerke. Raven hall, Renooy, e.a. uit tegen een klein legertje Bata- vus D.K.W., Germaan, Francis-Baniett en Sparta-rijders. De oorspronkelijk vastgestelde trainingstijd, Vrijdagmiddag van 2 tot 6 uur, is bij nader inzien te kort gebleken. Er zal nu gelegenheid tot training zijn van 12 tot 6 uur. SPORT EN SPEL VOETBAL OM DEN STORMVELDBEKER StormvogelsAle. Victrlx De tweede neder laag-wedstrijd voor de Storm- veldbeker, die oorspronkelijk hedenmiddag ge speeld zou worden, heeft in verband met de ont moeting Haarlemsch ElftalFeijenoord Zondag middag half 3 plaats. MOTORSPORT DE NATIONALE WEGRACES TE ZANDVOORT De officieele inschrijving voor de nationale wegraces der K.N.M.V., welke Zaterdag 5 Augustus a.s. op het circuit van Zandvoort zullen plaats hebben is gesloten. Totaal zullen 112 renners aan de wedstrenden deelnemen, waarvan 69 in de junior- en 43 in de senior- klasse. Vooral de seniorklasse is buitengewoon goed bezet. Alle bekende Nederlandsche renners EXPOSITIE van SCHILDERIJEN 1ste etage. „ARTISTIEK" KALVERSTRAAT 8 - IJMUIDEN-OOST (Adv. Ingez. Med.) ATHLETIEK WEDSTRIJDEN VAN „TURNLUST" Vrijdagavond werden in het Gemeente lijk Sportpark te Beverwijk atletiekwed strijden voor dames en heeren van de B.GV.. Turnlust gehouden. Om de spanning betreffende den uitslag levendig te houden werd onafhankelijk van de atletiekcompetitie K.T.K. gewerkt, door nu te vereischen één loopnummer (100 M. hardloopen), één springnummer (naar keu ze) en één werpnummer (naar keuze). Het grootste gedeelte van Turnlust's le dental nam aan dezen wedstrijd deel. Ver schillende jongeren, vooral bij de heeren, kwamen naar voren. Van de veteranen blonk uit C. G. Tabak, de Nederlandsche kampioen gewichtheffen. De clubrecords kogelstooten en vèrsprin- gen voor heeren werden verbeterd, resp. door M. H. Kluft en A. Schaap. Volgens de Finsche telling was de uitslag: Dames 1. D. Tabak, 783 p.. 2. A. v. d. Voort 704 p., 3. T. Schaap 619 p. Heeren: 1. M Kluft 1759 p.„ 2. A. Schaap, 1601 p., 3. P. Koeten 1300 p., 4. L. Brouwer 1219 p., 5. K. Leguit 1200 p. De nu door alle deelnemers geleverde pres taties tellen mee voor de wedstrijden om de jubileumsbekers, waarvan het gymnastisch gedeelte in het najaar wordt gehouden. De beste prestaties waren: Dames. Hardloopen 100 M., 14 sec., hoog springen 1.33 M.. verspringen 3.24 M., ko gelstooten 8.57 M., discuswerpen 19.62 M. Heeren: Hardloopen 100 M. 11.2 sec., hoogspringen 1,62 M., vèrspringen 6.07 M., hingstapsprong 10.85 M., kogelstooten 12,95 M., discuswerpen 22.06 M., speerwerpen 40.29 M. De bekende Noorsche schrijver Knut Hamsun viert op 4 Augustus zijn 80sten verjaardag. Een Japansche machinegeweer-afdeeling in actie tijdens de jongste gevechten aan de Russiscli-Mandsjoerijsche grens. CDXIII. De Erin was gisteren binnen met ruim 1800 manden visch voor het grootste deel haring, voor de rest andere visch. De trawler besomde ca. f 4300. Bijna op den dag af een jaar ge leden, of om nauwkeuriger te zijn op 27 Juli 1938, was de Erin binnen met ruim 1700 man den visch, voor het grootste deel haring, voor de rest andere visch. Toen bedroeg de besom ming f 4130. De vangst was verleden jaar iets kleiner, de besomming was „navenant". Waarmee ik maar wil aantoonen, dat we nog niet behoeven te wanhopen aan de haring teelt der trawlers. Deze staat of valt echter met export of geen export en tot nu toe is er omtrent de vooruitzichten niet veel te vertel len. Tot heden gaat er alleen nog maar wat naar België en zijn Duitschland en de voormalige republiek Tsjecho-Slowakije, thans Protektorat Böhmen und Mahren, nog niet als koopers opgetreden. Of het dit jaar wat worden zal? Dat moet nog worden afgewacht. Zullen Duitschland, de Ostmark en het protectoraat nog haring uit IJmuiden noodig hebben? Zul len de honderd Duitsche trawlers, die thans op de haringvisscherij zijn, genoeg aanvoeren voor het volk van tachtig millioen? Voor IJmuiden zou het wat waard zijn, als de laatste vraag ontkennend beantwoord moest worden, want als de versche haring alleen in ons land en België afgezet moest worden, zou het er voor de visscherij slecht uitzien. De Erin heeft voor haar haring nog een be hoorlijken prijs gekregen. Het was gelukkig voor de reederij en voor Schipper Plug en z'n mannetjes, dat de trawler geen concurrentie had, want dan zou de haring misschien wel gedeeltelijk in de pufschuit terecht zijn ge komen, zooals deze week al éénmaal is ge beurd. De aanvoer van versche haring bedroeg deze week 5300 kisten en de prijs varieerde van f 1.75 tot f 4 per kist. Dat gaf natuurlijk zeer matige resultaten. Ook de gewone Noordzee reizen waren nog zeer mager. Er is in het binnenland zeer weinig vraag naar visch en alles is derhalve spotgoedkoop. Er kwamen deze week binnen 24 trawlers, 39 .loggers en niet minder dan 11 kotters. De gewone Noordbooten zagen geen kans om boven de 2500 gld. uit te komen en van de drie kustbooten varieerden de besommingen van 1300 tot 1600 gld. Het was dus weer een slechte week voor de trawlers. Enkele groote loggers maakten weer mooie reizen, van 1200 tot 1400 gld. en de Denen zijn ook niet voor niets naar IJmuiden gekomen. Haast alle kotters maakten reizen, die meer dan bevre digend waren en die gunstig bij die onzer kustbooten afstaken. Het Deensche contin gent voor Juli en Augustus zal nu wel gauw opgesnoept zijn. PIETERMAN,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 1