Nederlandsche Jachten Prachtig zeilen van de in IJmuiden- Solent Race De Fastnet-race IJMUIDEN Van den start der IJmuiden-Solent race hebben wij een uitvoerig verslag gegeven. Deze race is inmiddels ten einde en het laatste deel van den uit drie afzonderlijke wedstrijden be- staanden zeiltocht BremerhavenFastnet, de wedstrijd CowesFastnetPlymouth is in middels begonnen. Een der deelnemers schrijft aan het Rott. Nwsbl. een uitvoerig relaas van den wedstrijd IJmuidenSolent, die. zooals men weet, door de Zeearend werd gewonnen. De Olivier van Noort had een prachtstart zoo lezen wij. Op 't schot door de lijn met iets lager de Zeearend. Daarachter volgden de Duitsche jachten met groote tusschenruimten. De Zeearend ging al dadelijk overstag om over stuurboord zee in te gaan en even latei- volgden de andere jachten. Hard ging het, ruim 7 mijl, en de korte hooge golven zorgden er voor, dat het buiswater over het heele schip sloeg. Nordwind en Ham burg waren óngereefd. De rest had. twee reven gestoken. Na een uur scheurde 't grootzeil van de Nordwind en zagen we haar naar IJmuiden terugkeeren. Het werd een lange stag over stuurboord. De twee Hollanders aan den kop langzaam uit loopend op de Duitschers. Na 80 mijl ging de Zeearend overstag en even later de Olivier. Door een vrijwel volle maan beschenen konden we de Zeearend nog vrij lang zien. De Zee arend bleef dichter bij de Engelsche kust en wist door werkelijk schitterend navigeer en net op tijd bij Dover het goede tij mee te krij gen. Met kleine slagen vlak onder de Engelsche Zuidkust wist ze met een prachtigen voor sprong van 7 uur op de Olivier de finish in Portsmouth te passeeren. De Olivier maakte één langen slag naar Gravelines aan de Fransche kust, toen naar East Goodwin en dan weer over bakboord tot voorbij Boulogne. Tij tegen in 't Kanaal is geen grapje, want uren zeilden we zonder op te schieten. Woensdag 11 u 30 min, passeerden we Beachy Head, de wind flauw-de af en het rif ging eruit. Toen het zicht ook beter werd, zagen we de Roland achter ons aan de kim. De zeeziekte was gauw vergeten en de ware wedstrijdgeest kwam weer boven. Met ruim 8 mijl op de log langs de kust kruisend joegen we voort en passeerden om 23.30 uur de finish, met de Roland een uur achter ons. Zeearend was eerste met een gezeilden tijd van 53 uur 10 min. 22 sec., berekenden tijd 43,33.52. Roland tweede met 60.33.25 en be rekenden tijd van 46.54.19. Olivier derde met 59,29.36 en berekenden tijd 47.33.08. Walküre deed er 93 uur over 'en van de rest is nog niets bekend. De afstand IJmuidenPortsmouth is 217 mijl. De Zeearend legde op de log af 342 mijl en de Olivier 423 mijl. Duidelijker is het voor deel van een goed tij niet aan te toonen. Zaterdag is een vloot van groote jachten van de reede van Cowes vertrokken om rond de Fastnet te varen en terug te keeren naar Ply mouth. Het is een- zeilwedstrijd, bekend als de Fastnet-race. De Fastnet is een eenzame rots hoogte van den zuidwest hoek van Ier- 'anu. Die rots biedt geen aantrekkelijkheden, waar de zeiltocht er om heen, dus langs een hinken omweg van het eiland Wight naar Plymouth in dit geval een afstand van 620 «Wen is een van de grootste gebeurtenis sen geworden van het Engelsche jachtseizoen. geestdriftige zeezeilers, die in 1925 voor het eerst dezen wedstrijd instelden, kunnen niet ueoben gedroomd, dat hij zoo populair zou J^'uen, populair bij alle zeezeilers en populair ook bij alle menschen in Engeland, die van de zeusport in het algemeen houden. «o is dan Zaterdag de elfde Fastnet-race repot, j Solent uit begonnen. Het kan wel een a .en' *n «Ik geval een kleine week, voor- tipl uitsla° bekend zal zijn. Het zijn prach- "ge schepen, die er aan deelnemen, het puikje van wat de jachten-ontwerpers en de jachten- oouwers kunnen voortbrengen. En de schippers iv mannen> die hun booten door deze «gezelligste wateren van de wereld (en de onaangenaamste in slecht weer) sturen, moe- °ver uitzonderlijk zeemanschap beschik- vierden of vijfden dag nog even handig is met de zeilen als een half uur na het vertrek, een schipper, die de positie van zijn boot weet, op enkele mijlen na, na een dag in mist en zwaren stroom te hebben gevaren, dragen evenveel bij tot de overwinning als de best ont worpen romp en de meest passende zeilen. Men moet denken aan het dictum van dien grooten verteller van de zee, Joseph Conrad (eens zelf zeekapitein)„Aan de schepen mankeert niets; 't zijn de mannen er in". De start. De Fastnet-race is voor jachten van 10 tot 15 M. Voor de race van dit jaar hadden niet minder dan 18 Britsche jachten ingeschreven. De Duitschers hadden met zes schepen willen uitkomen. Maar twee er van konden in den wedstrijd van IJmuiden naar de Solent we gens moeilijkheden met de zeilen.in het zware weer niet bijblijven en verschenen ook niet aan den start voor de Fastnet-race. Nederland is vertegenwoordigd met de Zeearend en de Olivier van Noort. Het eerstgenoemde jacht, dat al zijn vierde seizoen is ingegaan, won den wedstrijd verleden jaar en moet het nu op nemen tegen de nieuwste producten van de Engelsche wei-ven. De Zeearend heeft intus- schen in den wedstrijd IJmuiden—Solent op nieuw getoond dat het een goed schip is met een vaardige bemanning; en het heeft zeker opnieuw een goede kans. Ook de Franschen hebben met twee booten ingeschreven. De start had plaats in veel regen en wind en het water was bijna onstuimig. In totaal vertrokken 28 schepen. De deelnemers maakten een zeer goeden start. De „Iruna", de „Maid of Malham" en de „Zeearend", de winnaar van 1937, maakten zich het eerst uit de groep los en namen de leiding. Er waren dertig jachten ingeschre ven. doch de „Mac Nab" van mr. Joass uit de A-klasse, en het Duitsche jacht „Ettsi IV" uit de B-klasse kwamen niet of te laat aan start en werden uitgeschakeld. Groote Militaire Sportdag. Roei- en peddelwedstrijden, steekspel en veldloop. Ter viering van de geboorte van Prinses Irene worden Donderdagmorgen interessante wedstrijden voor militairen gehouden, die des morgens half negen geopend zullen worden. De wedstrijden bestaan uit: Een roeiwedstrijd met vletten over 3 banen. Geroeid wordt in 2-persoons roeibooten met vier riemen zonder stuurman. Deelnemende ploegen zijn de marine met drie ploegen, de infanterie met acht ploegen, de ar tillerie met zes ploegen en de genie met één ploeg. Een steektournooi, natuurlijk alleen voor ge oefende zwemmers. De booten worden geroeid door „neutrale" vletterlui. De ridders krijgen ieder een lans en een schild. Bovendien krijgt iedere deelnemer een zwemvest. Dat zal een prachtige strijd wor den. Verder wordt een veldloop over c.a. 1K.M. gehouden. Start en finish zijn op het Sluisplein. Er wordt gestart in drie groepen A tot en met 25 jaar, B van 26 tot en met 30 jaar, C boven 30 j. Voor elke groep zijn prijzen beschikbaar. En tenslotte is er nog een kanowedstrijd met vrije inschrijving. Er wordt door één persoon in 2-persoons kano's gepeddeld. Er zijn voor de wedstrijden vele prijzen be schikbaar. Ongeluk dat goed afliep. ten tan it Z ^uauernjK zeemanscnap rapt ii15 misschien dit besef, dat aan deze zul*. een grooten naam heeft gegeven, vrirtv j Hiet alleen te doen met een proef de lanvff zeewaardigheid en de snelheid voor meiv ma&r even zeer, en misschien nog een Proef voor het zeemanschap. kzaamtieid, de vaardigheid en het uit- awïïgSve-™°2€n van de opvarenden. Een he ining die in den donkeren ochtend van den Matroos in het Noordzeekanaal gevallen. Aan boord van het van Zaandam naar Pet- chora vertrokken Zweedsche stoomschip Gund- borg-Segrell had een ongeval plaats, dat gelukkig goed afgeloopen is. Even voor het passeeren van de Hembrug had een matroos, die op het dek werkzaamheden verrichtte, het on geluk zijn evenwicht te verliezen, waardoor hij over boord viel. Een geluk bij dit ongeluk was, dat het schip eenïgen tijd wachten moest voor de Hembrug, zoodat men er sopedig in kon slagen den drenkeling weer op het droge te krijgen en hem aan boord te nemen. De zwemwedstrijden in de Heerenduinen. Tal van spannende nummers verwacht. Zooals wij reeds hebben gemeld, vinden a.s. Zondag in het fraaie zwembad „de Heerendui nen" nationale zwemwedstrijden plaats, waar voor naar wij vernemen van de zijde onzer zwemmers en zwemsters groote belangstelling bestaat. Reeds hebben eenige onzer beste zwem- cracks ingeschreven, o.a. Nida Senff, Olympisch kampioene 100 M. rug, H. Smitshuizen, Euro- pecsch kampioen 200 M. Greetje Siewertsen 200 M. schoolslag, Van der Kuil, dé snelle Schie- damsche borsterawlzwemmer enz. Uïtgenoodigd zijn nog Cor Kint en Iet van Feggelen, die zeer waarschijnlijk van de partij zullen zijn. Het spreekt vanzelf, dat de 'uitblinkers van V.Z.V. niet zullen ontbreken. Op het nummer 1500 M. vrije slag zal P. Swier onze plaatselijke vereeniging vertegenwoordigen. We hopen, dat hij dezelfde goede plaats als verleden jaar zal weten te behalen. Voor de nationale nummers hebben zich o.a. opgegeven Cobi Koster, die on getwijfeld Greetje Siewertsen het vuur na aan de schenen zal leggen, M. Kwak, N. Schoone, F. Gottmer, A. Buding enz. Al met al komt ook V.Z.V. met een flink aantal deelnemers op de proppen. Het programma is in tweeën verdeeld, t.w. het nationale programma en het nummer 1500 M. borstcrawl. Ook een nummer schoonsprin- gen staat op het programma en tot slot wordt een polo wedstrijd gespeeld tusschen V.Z.V. en „Haarlem". IJmuiden nog vol van feest- gedruisch. Gecostumeerd ringsteken op fietsen in de Bloemstraat. IJmuiden was ook gisteren nog niet uitgefuifd. alhoewel bijzondere feestelijkheden alleen nog maar in de Bloemstraat georganiseerd waren. Deze bestonden uit eèn wedstrijd in ringsteken op fietsen. De deelnemers en deelneemsters had den zich voor deze gelegenheid bijzonder fraai uitgedost, wat de attractie niet weinig verhoogde. De wedstrijd werd door een talrijk publiek bij gewoond. Er was natuurlijk volop radiomuziek. Na afloop van het feest trok een groote joe lende 'schare achter de muziek aan de Kenne- merlaan door. Op het Kennemerplein was weer bal in de open lucht, Er werd gedanst op de radiomuziek tot 10 uur, toen de politie er een eind aan maakte, door de muziek stop te zetten. In de Kompasstraat heerschte weer de rust van alle dagen. De versiering heeft men tot een volgende gelegenheid (wellicht Koninginnedag?) opgeborgen. Concert ging niet door. Het concert, dat Soli Deo Gloria uit Driehuis op het Willemsplein zou geven kon door verhin dering van de muziek niet doorgaan. Het be treffende bericht bereikte ons te laat om de in ons blad van gisteren geplaatste aankondiging weg te laten of een tegenbericht te plaatsen, zoodat wij hiervoor de hulp van het zwarte bord moesten ingrijpen. Donderdag zal nu Wilhelmina een concert geven, dat tevens het besluit van het feest in IJmuiden-Centrum vormt. AANVOER VAN PEKELHARING. De aanvoer van pekelharing in de verschil lende havens bedroeg tot 5 Augustus j.l. 62.000 kantjes tegen 67.000 kantjes op denzelfden datum in 1938. AANGEKOMEN. 7 Augustus: Kurmark s.s. Macassar Dotterel s.s. Liverpool Venus s.s. Lissabon 8 Augustus: Falken s.s. Pernöviken Sembilan s.s. Batavia Orpheus s.s. Stettin Iris s.s. Bordeaux Diana m.s. Swansea Alpha m.s. Antwerpen Dr. H. Wiegand s.s. Kotka VERTROKKEN. 7 Augustus: Rookwood m.s. Goole Jenny m.s. Bremen Topaz s.s. Antwerpen Falcon s.s. Harlingen Spidola s.s. Blyth 8 Augustus: Ton S. m.s. Rotterdam Olga m.s. Londen Marsden s.s. Newcastle Ivuit s.s. Limhamn IJzerverscheping. Het Duitsche stoomschip Oliva arriveerde gisteren van Rotterdam aan het Hoogovenbedrijf om een lading ijzer in te nemen voor een Oost zeehaven. Scheepsbouw voor buitenland. Voor rekening van den heer N. Lauter te Remich werd dezer dagen met goed gevolg van een der hellingen der N.V. Scheepswerf Gebrs. v. d. Werf te Deest de nieuwgebouwde motorboot Luxemburg te water gelaten. Het schip, dat ongeveer 600 ton groot is, uitgerust met een 6 cyl. Benz-Dïeselmotor van 400 P.K. met een hulp motor, is bestemd voor de vaart op Bazel. "Voor de eerste reis vertrokken. Het 10.000 b. r. t. metende motorschip Klip fontein van de Vér.. Ned. Scheepvaart Mij., dat onlangs van Rotterdam te Amsterdam arriveerde waar het in lading werd gelegd vertrok gisteren voor de eerste reis van hier naar Rotterdam. Het schip, dat op 4 Maart te Rotterdam te water laten werd, keert over eenigen tijd via Antwerpen en Hamburg alhier terug om in de binnenhaven passagiers in te schepen voor Beira. Oude kotters worden vrachtschepen. Volgens een in het vorig jaar in Denemarken aangenomen wet kun en subsidies verleend wor den voor vernieuwing van de - visschersvloot. De kotters, die-daarvoor in aanmerking komen, mogen evenwel niet meer in de visscherij wor den gebruikt, noch voor de. groote noch voor de kustvisscherij. Verschillende van deze vaartuigen worden nu verkocht voor vrachtvaart tusschen de eilanden in de Oostzee. Ze mogen weliswaar niet veel laden dpch ze kunnen in alle kleine haventjes binnenkomen, wat een groot voordeel heeft ten opzichte van de grootere vaartuigen. WIJK AAN ZEE ME IS OUDER? Donderdag a.s. hoopt mej. Daatje Pannevis in het Oude Mannen, en Vrouwenhuis haar 96en verjaardag te vieren. Zij is de oudste inwoon ster van Wijk aan Zee, Schipper Kuyt weer over den Oceaan. De „Holland" wordt In Rotterdam voor den grooten tocht gereedgemaakt. Schipper J. Kuijt, de bekende Zaandamsche zeiler, die met zijn kotter de Holland reeds een maal den Oceaan overstak, ligt thans met zijn scheepje in de Jachthaven in Rotterdam, waar de Holland voor een nieuwen tocht over den Oceaan wordt klaar gemaakt. Hij wil naar New- York. maar langs een omweg. De route heeft hij als volgt uitgestippeld: Shoreham, Madeira, Kaap Verdische Eilanden, Rio de Janeiro, Mon tevideo. Buenos Ayres, Kaapstad. Paramaribo, Curacao, Bermudas. New-York, Rotterdam. Dat moet dus een dubbele Oceaan-tocht worden. De kotter is geheel vernieuwd. Er staat een nieuwe mast op, de luiken worden opgetrokken, er is een nieuwe motor gekomen en het aantal slaapplaatsen is uitgebreid tot vier. Als de reis door gaat. gaan drie jonge kerels mee, de Scheveningers J. Pronk en P. Rijnsend en A. Berwald uit Terneuzen. Of de tocht doorgaat of niet is een kwestie van financieelen aard. De verbouwing van den kotter heeft Kuijt 500 gulden gekost en nu is zijn geld op en heeft hij nog even zooveel noo- dig om dezen tocht te financieren. Wanneer hij er in slaagt, dit geld bijeen te brengen zeilt of tuft de oude zeerob over een week of drie den Nieuwen Waterweg uit. JUBILARISSEN BIJ VAN GELDER ZONEN. Gisteren herdachten de heeren A. Groot en J. van der Pol den dag, waarop zij vóór 35 jaar in dienst traden bij de N.V. Ver. Kon. Papier fabrieken der firma Van Gelder Zonen. De heer A. Groot, die werkzaam is in de af- deeling Formaatpakkerij der Papierfabriek werd des morgens ten kantore ontvangen door den heer ir. W. A. Staring, procuratiehouder, in tegenwoordigheid van den bedrijfschef der Pa pierfabriek, den heer W. J. Willems. Hier werd deze jubilaris waardeerend toege sproken en mocht hij de gebruikelijke enve loppe ontvangen. De heer J. van der Pol werd ontvangen ten kantore der cellulosefabrieken, waaronder deze als arbeider van de af deeling Loogerij, na eerst vele jaren in de afdeeling papierfabricage te zijn werkzaam geweest, thans ressorteert. Ook hier was het de heer ir. Staring die nu in tegenwoordigheid van den heer ir. A. J. Al lan, bedrijfschef der cellulosefabrieken, den ju bilaris met dezen gedenkdag gelukwenschte. Deze jubilaris ontving eveneens een envelop pe. De beide jubilarissen mochten dezen ge denkdag verder in den huiselijken kring door brengen. KATWIJKER LOGGERS ONDER DE VLAG VAN DANTZIG. In totaal zijn thans reeds zeven Katwijker loggers overgegaan aan de Hochseefischerei Ge- sellschaft „Kormoran" te Dantzig, nl. de KW 8 thans Mariënsee DZG 21, KW 9 thans Neuteich DZG 17, KW 34 thans Tiegenhof DZG 16, KW 96 thans Praust DZG 18, KD 102 thans Kalt- hof DZG 19, KW 121 thans Matzkau DZG 22 en KW 141 thans GutlandDZG 15. Verder is o.a. aan deze reederij overgegaan de Scheveninger logger Aurora, herdoopt in Hohenstein DZG 15. De schepen worden bemand met Nederland sche visschers. BUURTVEREENIGING PARKWIJK. Eenige bewoners van den Zeeweg en andere straten in Parkwijk zijn van plan een Buurt vereniging op te richten, die bij nationale feestdagen zal zorgen voor versiering en ver lichting en voor feestelijkheden. Men betreurt, dat de versieringen en feestelijkheden bij den Willemsbeek wég begonnen en dat het in Park wijk zoo stil was. Dat moet anders worden en daarom hebben sommige personen de hoofden reeds bij elkaar gestoken en wil men zoo moge lijk vóór Koninginnedag hierin nog verandering brengen. Wie hiermede instemt, kan zijn of haar sympathiebetuiging mededeelen aan den heer A. van Zadel, Zeeweg 263. BEROEP UITGEBRACHT. De Gereformeerde Kerk Velsen-N. heeft een beroep uitgebracht op ds. F. E. Hoekstra te Zwartebroek (Gelderland). Ds. Hoekstra werd in 1934 hulpprediker te Voorburg en in Augustus 1935 predikant te Zwartebroek. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. M. Kossen-Lusthuis d. Van Galenstraat 3 IJmuiden; M. Hilhorst-JHeij- nes z., Zinneveltlaan 32 Santpoort; P. Tim- mers—van der Vlies Lijsterlaan 25 IJmui den. T. van Vliet—Kwak d., Cornsê Drebbel- straat 22 IJmuiden. A. Bakker—Pletting d„ P. Potterstraat 8 IJmuiden. F. A. Wijke-r—van der Laag z., Kanaalstraat 111 IJmuiden. W. M. A. HuijerHaakman d., de Rijpstraat IJmuiden. A. van Vuuren—van der Stelt z., Pelstraat 11 Velsen-Noord. A. A. Kaan—Hout graaf z„ D. Hartoghstraat 8 IJmuiden. G. Hamburg—de Koning z., Kon. Wilhelmina- kade 8 IJmuiden. C. A. Bakker—Buitenhuis d., Biezenweg 69 Santpoort. E. C. Luttik- huizenKollerie d., Duinvlietstraat 73 Vel sen-N. Overleden: J. Wichmann 68 j. echtgenoot van N. Boll, Zeeweg 278 IJmuiden. K. Neder- pelt 76 j., weduwe van J. Visser, Hoofdstraat 129 Santpoort. A. J. van der Laar, 2 d., doch ter van J. F. van der Laar, Hyacintenstraat 16 Santpoort. H. Pirovano 72 j., echtgenoote v. P. van Zutphen, Schulpweg 81 Velsen-N. M. Kuntkes, 51 j„ echtgenoote van P. Kwast, Tus- schenbeekweg 42 IJmuiden. CASTRICUM DE INDEELING VAN C.S.V. C.S.V. komt in het a.s. seizoen in de volgende afdeeling uit: 4e klasse B: Andijk, Bergen, C.S.V., E.V.C., I.V.V., Monnikendam, Nieuwe Niedorp, Spor ters, Strandvogels en Uitgeest. SANTPOORT HET RINGSTEKEN. Hieronder volgt nog de uitslag van het nummer ringsteken op de fiets voor dames, waaiwan men ons gisteren den uitslag niet kon geven: 1. Mevr. Klaver, 2. Mej. M. de Miranda. 3. Mej. T. Bakker. 4. Mej. H. Vader 5. Mej. L. Wigchert. 6. Mevr. Eling. 7 Mej. N. de Vries. 8. Mej. J. Oosterwaal. 9. Mej. C. Kohier. istelORANJE-KLANKjEN. Al moest het programma ter herdenking van de geboorte van Prinses Irene overhaast worden samengesteld, dit belette de commissie niet een lijvig programma samengesteld te krijgen, zoo zelfs, dat het niet eens op den nationalen feestdag kon worden afgewerkt. Daarom werd het concert, dat het fanfare korps „Wilhelmina" in de muzieknis wilde geven, alsmede het optreden van de Turnver- eeniging „Santpoort" naar den volgenden dag verschoven. Ook gisteravond trof men het weder uit stekend met het weer. Dit had tot gevolg dat zeker 2C0 persenen het concert en de turnuitvoering bijwoonden. Dank zij de mede werking van de politie onder leiding van in specteur Ritman, liep alles op rolletjes. Onder leiding van den heer F. v. d. Enden bracht „Wlhelmina volksliederen en verder in hoofdzaak populaire nummers ten gehoore, die zeer in den smaak vielen. Onder leiding van den heer J. Martens voer de een afdeeling T.V.S.-dames een nummer uit, dat op het programma van het Bonds- feest te Arnhem had gestaan. Ook dit werd een succes, zoodat dank zij het werk van de actieve commissie onze plaats op waardige wijze de geboorte van Prinses Irene herdacht heeft. Zij nog vermeld, dat de beide toegangswegen tot het Rij'kenspark met hun brandende lampions een prachtigen aanblik boden. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Westernland, Antw. n. N.-York p. 7 Lizard. Volendam, N.-York n. Rott. 8 v. Southptn. Drechtdijk, Vancouver n. Rott. 7 v. South ampton. Dlnteldijk, 4 v. Rott. te Vancouver. Breedijk, Rott. n. Taimpico 5 v. Havana. Maasdam, N.-Orleans n. Rott. 5 v. Havana. Delftdijlk, Vancouver n. Roltt. 7 te San Francisco. Leerdam, N.-Orleans n. Rott. 9 (v.m.) te Londen venv. Binnendijk, Baltimore n. Rott. via Londen 6, 600 m. ZW van Valentia. Damsterdïjk, Vancouver n. Rott. via Liver pool 5, 1000 mijl WZW van Valentia. Edam, Rott. n. New-Orleans 7, 130 mijl ZW van Land's End. Leerdam, New-Orleans in. Rotterdam vla Londen 6, 520 m. ZW van Bishop Rock, 9 te Londen verw. Volendam, New-York n. Rott., 8 te Antw. Loclikatrine, Rott. n. Vanc. 7 v. Bermuda. Noordam, Rott. n. N.-York p. 6 Beachy Head. HALCYON LIJN. Stad Arnhem, 6 van Savona te Melilla. Stad Haarlem, 8 van Genua te Morphoubaai. Stad Amsterdam, 8 v. Vlard. te Rott. Stad Maassluis, Vlaard. n. Wabana p. 6 Wight. Stad Maastricht, 8 v. Vlaard. n. Wabana. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk, 8 van Hamburg n. Rott. Meerkerk (uitr.) pass. 5 Ouessant. KON NED STOOMBOO'l MIJ Pygimalion, 8 van Stamboul te Bourgas. Ajax, 8 van Kopenhagen te Stettin. Pluto, 8 van Rott. te Pasajes. Agamemnon, Bourgas h. Amst. p. 8 (10.30 v.m.) Lydd. Bennekom, 8 van Antwerpen te Amst. Bodegraven, 8 van Amst. n. Hamburg. Ganymedes, 8 van Marsin te Amst. Manto, 8 van Amst. naai* Antwerpen. Vesta, 8 van Palarmo te Amst. Helder, 4 van Corral te Talcuhuano. Oberon, Rott. n. Stamboul p. Ouessanfc. Juno, Rott n. Triest pass. 6 Ouessamt. Pluto, Rott. n. Oporto pass. 6 Ouessant. Orijnssen, Barbados n. Amst. 6 v. Madeira. Notos, Lissabon n. Olhao pass. 5 Gibraltar. Achilles, 7 van Catania naar Venetië. Ajax 7 van Kopenhagen naar Stettin. Bennekom, 8 van Antwerpen n. Amst. Boskoop, 6 van Paita n. Salinas. Breda, Chili n. Amst. 8 te Antwerpen. Costa Rica, 7 van Dublin te Helensburgh. Irene, 7 van Carthagena te Malaga. Iris, 8 van Bordeaux te Amst.. Mars, 7 van Bari n. Catania. Odysseus, 7 van Amst. te Kopenhagen. Orpheus, 8 van Stettin te Amsterdam. Pygmalion, 7 van Stamboul n. Bourgas. Saturnus, Morphoubaai n. Amst. p. 6 Fini- sterre. Stella, 6 v. Famagusta n. Morphoubaai. Theseus, 7 v. Amst. te Gdynia. Tiberius, 7 van Tunis n. Alexandria. Triton, 7 van Barcelona n. Sfax. Vesta, Venetië n. Amst. p. 8 (2.10 vm.) Lydd Van Rensselaer, Amst. n. West-Indië pass. 7 Azoren. Cottica, 5 van Curasao n. Puerto Cabello. Socrates, 6 van Cristobal naar Cartagena. Ganymedes, 8 van Rott. n. Amst. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (uitr.) 7 te Montevideo. MEYER en CO'S SCHEEPVAAR'l MIJ City of Mandalay, 3 v. Saigon n. Rott. Glenroy, 5 van Yokohama n. Rott. Glenshiel, Dairen n. Rott. 2 v. Port Said. Benrinnes, vertr. 9 v. Hongkong n. Rott. Benlawers, Hongkong n. Rott. 5 v. Penang. Calchas, Japan n. Rott. 7 te Singapore. Memnon, Japan n. Rott. 7 te Hongkong. Patroclus, Japan n. Rott. 5 v. Penang. Perseur, Rott. n. Japan 8 v. Singapore. HOLLAND-AFRIKA LIJN Springfontein (thuisr.) 7 te Duinkerken. Jagersfontein (thuisr.) 8 v. Dar-es-Salaam. Meliskerk (uitr.) 5 te Durban. Nijkerk (uitr.) 8 te Mombassa. Holland, 7 van Lorenzo Marques n. Durban, Bloemfontein (uitr.) pass. 6 Ouessant. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN Nigerstroom (thuisr.) 11 te Havre verw. ROTTERDA MSCHE LLOYD. Blitar (thuisreis) 11 te Genua verw. Soekaboemi (thuisr.) 7 van Genua. Weltevreden (uitr.) pass. 7 Perim. Indrapoera (uitr.) 8 te Singapore. Sibajak, 8 van Batavia te Rott. Baioeran (uitr.) 8 van Tanger. Soekaboemi (thuisr.) 8 te Marseille. ROTTERDAM-ZUID AMERIKA LIJN. Alhena (uitr.) 6, 75 mijl ZO v. Land's End. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Tabian, 5 van Batavia n. Amst. (verb.). Taj andoen (uitr.) 5 v. Singapore. Moena (thuisr.) 7 te Liverpool. Tarakan (kampeerreis) 8 te Fjaerland. Sembilan, 8 van Batavia te Amst. Marnix van Sint Aldegonde (uitr.) 8 van Port Said. Saleier (uitr.) 8 van Suez. Poelau Roebiah (thuisr.) p. 6 Gibraltar. Tajandoen, 7 van Amst. te Batavia. WIJKLIJN. Katwijk, 7 van Kotka te Ostende. Beverwijk, Rott. n. Afrau pass. 7 Finisterre. Zonnewijk, 8 van Narvik te Rott.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3