T egenstellingen in Joego-Slavië Spacmschz JiegevUrig) De nieuwe rPt\ Franco Minister- President zonder portefeuille Twaalf ministeries Britsche kantoren te Tientsin overvallen fatsiet êsi Hitiet WOËNSDAG 9 AUGUSTUS 1939 Wat Serven en Kroaten verdeeld houdt HET KERKHOF TE MIROGOJ. Onder een der koepels bevindt zich het graf van den in 1928 vermoorden leider der Kroatische Beweging, Raditsj. (Van onzen Boedapester correspondent op zijn reis door Joego Slavië) Zagreb, 2 Augustus k NGEVEER twee weken geleden is dr. Vladko Matsjek, de leider van de po- litieke beweging der Kroaten, die doorgaans door hen hun „president" wordt genoemd, zestig jaar geworden. Dit feit werd in heel Kroatië en ook in het ten zuiden daarvan liggende Bosnië, op luisterrijke wijze gevierd. Ik heb te Serajewo een indrukwek kende demonstratie bijgewoond en op den avond van denzelfden dag in Mostar een enthousiaste menschenmenigte met rood-wit- blauwe vlaggen en met oranje lampions en brandende fakkels door de straten zien trek ken. Zooals men weet zijn de kleuren van de Slowaaksche vlag precies dezelfde als die van ons! Een dag later was ik erbij tegenwoordig, toen men het feest van Matsjek te Dubrovnik (Ragusa) vierde. Een schier eindelooze fakkel optocht trok, van buiten komend, door de Pile-poort de Stradone binnen en aan het einde van deze breede en voornaamste straat van de stad vond op het pleintje voor de St. Blasius-kerk een reusachtige bijeenkomst plaats, waarbij op plechtige wijze het volks lied van de Kroaten gezongen werd. Met het feest op dien eenen dag was het nog niet uit, want den dag daarop vierde men het nog eens in de buitenwijk bij de groote haven van Gravosa en op het schiereiland Lapad. Hoog op de bergen waren lange reeksen vuren ont stoken en langs het water van de breede na tuurlijke haven laaiden overal op afstanden van nog niet eens een meter eveneens hon derden vuurtjes omhoog, die door het in brand steken van hoopjes met benzine overgoten kolengruis ontstaan waren. Het was een feeëriek schouwspel. De allergrootste festivi teiten hebben echter bij Zagreb plaats gehad, de hoofdstad van Kroatië, in de buurt van Kupinac, waar dr. Matsjek zijn permanente woonplaats heeft. Tienduizenden waren naar het uitgestrekte Maksimir-park, ongeveer een uur van het centrum van de stad, toege stroomd om daar den geliefden leider per soonlijk hulde te kunnen brengen. Dr. Matsjek kwam, gezeten op een wit paard, op het feest terrein aangereden. Sedert de maand Februari worden onder handelingen tusschen de Kroaten en de Ser viërs gevoerd. Men schrijft nu al Augustus, maar nog altijd is men niet tot- een definitief resultaat gekomen. Wel heette het enkele we ken geleden, dat alles al in kannen en krui ken was, Minister-president Swetkowitsj had de voorloopige eischen van de Kroaten aan genomen, maar zij werden daarna door prins- regent Paul verworpen, zoodat de onderhan delingen opnieuw moesten worden voortgezet. Thans worden zij nog altijd in Vukova Gorica. een dorpje in de buurt van Karlovac (Karl- stadt) gevoerd. Prins Paul, die zich eenigen tijd in Londen heeft opgehouden, zal waar schijnlijk aan het einde van deze week in Joego Slavië terug zijn en men hoopt, dat de overeenkomst tusschen de Kroaten en de machthebbers in Belgrado dan eindelijk toch tot stand zal komen. Ik heb hier te Zagreb een lang onderhoud gehad met ingenieur August Kosutitsj, een van de voornaamste figuren in de beweging der Kroaten. Hij is met een dochter van dr. St-jepan Raditsj getrouwd, den president van de Kroatische boerenpartij, die in 1928 in de Skoeptsjina, het parlement te Belgrado, ver moord werd. Ik heb Kosutitsj gedurende ja ren in Weenen gekend, waar hij langen tijd in ballingschap geleefd heeft, nadat hij in de jaren 1926 en 1927 minister van openbare wer ken was geweest. Thans is hij te Zagreb hoofdredacteur van het politieke dagblad Hrvatski Dnevnik en lid van het Joego-Sla- vische parlement te Belgrado. Hij is de rech terhand van Matsjek en is, waar de laatste zich ook mag bevinden, steeds met hem in verbinding. Het heeft den Kroaten,.zoo vertelde hij mij. ten zeerste verwonderd, dat de overeenkomst °P het laatste oogenblik toch verworpen werd, want Swetkowitsj had haar geaccepteerd en het heette, dat liii officieel in naam van de kroon was gekomën. En de Servische afge vaardigden hadden van tevoren hun instruc ties meegekregen en wisten precies wat zij mochten aannemen en wat niet. Van de zijde van de Kroaten is men z.i. zoo toegevend ge weest als maar eenigszins mogelijk was. Het verdrag zou alleen maar van tijdelijken aard geweest zijn. Een definitieve regeling zou eerst later tot stand kunnen komen, wanneer de toestanden in heel Joego Slavië gereor ganiseerd zouden zi.in. De twee voornaamste vraagstukken zijn die van de verdeeling van de macht en van wat tot Kroatisch grondge bied gerekend mag worden en wat niet. De Kroaten wenschen een eigen bestuur, dat door Kroaten uitgeoefend wordt. Gemeen schappelijk met de Serviërs wil men slechts drie aangelegenheden hebben: de buitenland sche politiek, de nationale verdediging en de üynastie. Waarbij men natuurlijk aanneemt, Sat de Kroaten ook een woordje mee te spre ken hebben bij die buitenlandsche politiek en bij het verdedigingswezen. Tot nu toe spelen de Serviërs alleen op dit gebied de belang rijkste rol. Alle andere takken van bestuur willen cle Kroaten in de door hen bewoonde streken in eigen handen hebben. De Kroaten beschouwen Bosnië als een ge bied, dat tot het hunne behoort, terwijl de Serviërs er anders over denken. Veel hangt van de houding van de Mohamedanen af, die ongeveer 25 pCt. van de bevolking van Bosnië vormen. Het zijn Kroaten, die grootendeels nog Kroatisch voelen en onder de heer schappij van de Turken den Islam aangeno men hebben. Er is wel sprake geweest van een plebisciet, maar de Serviërs trachten dit te ontwijken, want wanneer men de lieden in deze streek over hun eigen lot wil laten beslis sen, zullen de Duitsche, de Hongaarsche en de Albaneesche bewoners van het land ook al spoedig om een volksstemming willen vragen, De Kroaten zijn geen hardnekkige politici, om de reeds sedert twintig jaar bestaande Zij trachten steeds den besten weg te vinden vraagstukken op te lossen. Wij trachten, aldus Kosutitsj, met de Serviërs samen te werken, maar het gaat niet aan, dat wij steeds uit sluitend als een kolonie en als vazallen be schouwd en behandeld worden. Men heeft door het op het laatste oogenblik verwerpen van de overeenkomst een goede gelegenheid laten voorbijgaan en men heeft wederom tijd verleren. In Zagreb is men thans algemeen van mee' ning, dat er niet veel te bespeuren is van den goeden wil van de Serviërs. Er schijnen facto ren in Belgrado te zijn, die gelooven, dat de tijd van het gevaar spoedig voorbij zal zijn en dat de Servische hegemonie dan weer in het geheele land zal kunnen worden voort gezet. Heeft men daarom zoo langen tijd on derhandelingen gevoerd? Bijna alle hooge officieele betrekkingen in Joego Slavië, ook in Kroatië, worden door Serviërs bekleed. De politie en de gendar merie en de beambten in Kroatië bestaan voor het grootste deel uit Serviërs. Kroatische soldaten worden naar de andere aeelen van het uitgestrekte land gestuurd en Servische soldaten werden in Kroatië in garnizoen ge- Dr. Vladko Matsjek, de tegenwoordige leider der Kroatische Beweging. legd. Afgezien van het feit, dat dit den Kroaten niet aangenaam is en door hen als een slag in het gezicht beschouwd wordt, is dit ook tijdroovend en kostbaar. Want Kroatische troepen moeten vaak dagen lang reizen om de plaats van hun bestemming te bereiken en bovendien is er veel geld mee gemoeid. De Kroatische vlag, die men in de laatste weken op zooveel plaatsen heeft kunnen zien waaien, is illegaal, net als de Kroatische Boerenpartij al sedert jaren eigenlijk onwettig is. Wie een Kroatische driekleur uitsteekt, kan bestraft worden met een boete tot vijf duizend dinar. Wanneer een enkeling zulk een vlag uitsteekt, kan die beipaling nog wel toegepast worden, maar wanneer heele steden en dorpen het doen, wordt het geval moei lijker. Ik heb behalve met Kosutitsj ook nog met enkele andere vooraanstaande figuren in de Kroatische beweging gesproken en bovendien I I I 1 IN CEBUTO-DAGTRIPS Antwerpen (incl. verzorging) ƒ5.75 Bredasche bosschen m. voll. pens. 5.— Twente Holl. Zwarte Woud 3.25 Natuurreservaat Hooge Veluwe „3.25 Oisterwijk Brabantsche Vennen „3.— Winterswijk, Geld. Achterhoek 3.50 Naar den Afsluitdijk Wieringerm. „2.75 Bad-Boekelo (Zee op de heide) „3.50 Montferland „3.25 Ouwehand's Dierenpark „3.50 Naar Vorden en omgeving „3.25 Ommen en omgeving„3.25 Oost-Voorne en omgeving.. „2.50 Nijmegen, Berg en Dal „3.— Arnhem en Velper bosschen „2.75 Rond het IJselmeer „3.75 Vraagt inlichtingen en Reisgids ook voor onze buitenlandsche Reizen bij JAC. HEEMSKERK'S CEBU TO-REIS BUREAU HOUTPLEIN 34 TELEF. 16448 Agenten Sig.mag. SPAAS, Rijksstraat weg 21, Telef. 16531; Bruynzeel's Mode magazijn, Velsen-Pont, Telef. 3064. (Adv. Ingez. Med.) met verschillende menschen van diverse ran gen en standen. Eén hunner kwam, toen we het over de politieke toestanden hadden met deze vergelijking voor den dag. Men moet eens aan menschen denken, die altijd met elkaar in denzelfden trein zitten. Twintig jaren al zitten wij in denzelfden trein met de Serviërs. Wanneer men echter merkt dat de medereizigers voortdurend onaangenaam zijn en nooit onze wenschen eerbiedigen dan zou men- wel eens willen uitstappen. W. M. BEK2AAR. BURGOS 9 Augustus. Het staats blad publiceert een decreet, volgens hetwelk Franco den titel van minister president zonder portefeuille aanneemt. Volgens andere decreten wordt het ondervoorzitterschap van den minister raad afgeschaft. De Spaansche regeering zal twaalf ministeries omvatten: bui tenlandsche zaken, binnenlandsche zaken, oorlog, marine, luchtvaart, justitie, financiën, handel en nijverheid, land bouw, nationale opvoeding, openbare werken en arbeid. Bovendien wordt een defensiejunta ingesteld, onder voorzitterschap van Franco en gevormd door de drie ministers der landsverdediigng. Démarche bij den Japanschen Consul-Generaal TIENTSIN 8 Augustus. Naar aanleiding van de overvallen, welke Vrijdag j.l. door anti- Britsche betoogers zijn gedaan op de kantoren van Britsche firma's te Tienstin, heeft de Brit sche consul-generaal vandaag vertoogen gericht tot den Japanschen consul-generaal en verzocht dat de Japansche militaire autoriteiten streng toezicht houden op de anti-Britsche campagne in het door de Japanners bezette gebied en als voorzorgsmaatregel bij de Britsche kantoorge bouwen Japansche soldaten op schildwacht zetten (Domei). Passagiersdiensten der Imperial Airways wordt beperkt. Gebrek aan materiaal en bestuurders. De directie der Imperial Airways deelt mede, dat zij tot haar leedwezen heeft moeten besluiten tot een onmiddellijke en aanzienlijke beperking van het pas sagiersvervoer op de lijnen binnen het Britsche rijk. Het bewapeningsprogramma der regee ring heeft tot een ernstig tekort aan materiaal bij de Imperial Airways ge leid, doordat het ministerie van lucht vaart bij de afleveringen voorrang ge niet. Zelfs leveringen, die de onderneming mocht verwachten, zijn soms te laat of onvolledig ge weest. aldus de mededeeling. Een tweede reden voor de beperking der diensten is het onmid dellijk tekort aan geoefend personeel. De omstandigheden zijn zoo abnormaal, dat het feitelijk onmogelijk is bestuurders van de militaire luchtmacht te recruteeren. Bovendien is het ministerie van luchtvaart op het oogenblik niet in staat de burgerluchtvaart de hulp en aanmoediging te geven, die zij klaar blijkelijk noodig heeft en die de minister wenscht te verleenen. Het tekort aan materiaal wordt nog geaccentueerd door eenige verliezen, die de onderneming in 1939 heeft geleden. Tot het besluit van de directie hebben nog bijgedragen de toeneming van het postvervoer (in het eerste half jaar van 1939 is een millioen K.G. post vervoerd, een stijging van 50 procent in vergelijking met het vorige jaar) en de wen- schelijkheid van het meevoeren van een groo- tere brandstofreserve in verband met moesons en het gebrek aan tusschenlandingsterreinen op zekere trajecten. De directie besloot al het mogelijke te doen om in den toestand verbetering te brengen. Zij verklaart zich tot dusverre voor haar uitrusting uitsluitend tot de Britsche nijverheid gewend te hebben, doch thans bereid te zijn ook elders dringende orders te plaatsen. Zij heeft thans 48 Amerikaansche Cyclone machines besteld, waar van er, naar men verwacht, voor de komende lente tien in dienst zullen zijn gesteld. De maat. schappij heeft het ministerie van luchtvaart van haar dringende behoeften in kennis gesteld en wacht thans de beslissing van het ministerie af. Wegaanleg kost 2000 Chineezen 't leven. TSJOENGKING. (Reuter). Volgens hier ont- vangen geloofwaardige berichten hebben 2000 Chineesche arbeiders het leven verloren bij den aanleg van een weg dwars door de bergen bij de grens tusschen de provincies Szechuen e: Siking in het Chineesch-Tibetaansche grens gebied. GOEBBELS TE VENETIë. De Duitsche minister Goebbels is te Venetië aangekomen om de opening van de groote inter nationale filmtentoonstelling bij te wonen. Hij werd ontvangen door zijn Italiaanschen collega Alfieri. Goebbels zal van zijn verblijf te Venetië ge bruik maken om in overleg met Alfieri de samenwerking tusschen de beide asmogendheden op cultureel en artistiek gebied te verdiepen. De afschaffing van het ondervoorzitterschap van den ministerraad beteekent een aanzien lijke versterking van de politieke junta, welks chef belangrijke prerogatieven zal genieten. Van welingelichte zijde te Tanger wordt ver nomen, dat Franco de volgende lijst van nieuwe ministers heeft opgesteld, welke behoudens klei ne wijzigingen in de staatscourant zal worden opgenomen. Minister-president, generaal Francisco Franco. Vice-president zonder portefeuille, generaal Gomez Jordana. Binnenlandsche zaken, Ramon Serrano Suner. Marine, Suances. Oorlog, generaal d' Avila. Buitenlandsche zaken, kolonel Beigbeder. Financien, Larraz. Handel en industrie, De Lequerica, thans ambassadeur te Parijs. Landbouw, Pablo Gortariz. Justitie, Bias Perez. Onderwijs, Ibanez Martin. Organisatie en syndicale actie, generaal Yague. Onderstaats-secretaris voor pers en propa ganda, Jesus Pabon. Generaal Franco. Berlijn noemt het onderhoud een stap op den weg naar regeling der Dantzigsche kwestie De Dantzigsche gouwleider Forster, die te Berchtesgaden is aangekomen werd direct tot Hitier toegelaten. United Press meldt uit BerlijnAan Forster's bezoek aan Hitier wordt groote beteekenis ge hecht. Dit blijkt wel uit een opmerking van de Wilhelmstrasse. Men noemt het onderhoud een stap op den weg tot regeling van de Dant zigsche kwestie. Sommige goe din gelichte per sonen gelooven dat Forster er bij Hitier op aan zal dringen in een eventueelen crisis aan Dantzig „diplomatieken steun" te verleenen. Sommigen gaan zoover dat zij beweren dat Duitschland de zorg voor Dantzig's buitenland sche politiek zal overnemen. Men verwacht geen verlichting in de span ning in Dantzig voor de beëindiging van den nationaal-socialistischen partijdag in Neuren berg. Over de besprekingen in Berchtesgaden zijn geen bijzonderheden gepubliceerd. Men ge looft dat de verschillende problemen zijn be sproken, waarbij de vraag of Duitschland zijn economischen steun aan de vrije stad kan voortzetten. De geruchten houden aan dat de Volkenbondscommissaris Burekhardt spoedig zich geheel uit Dantzig zal terugtrekken, Burekhardt treedt in de praetijk op als een vriendschappelijke bemiddelaar tusschen Polen en Dantzig ondanks het feit dat de Vol kenbond vele jaren geleden besloten heeft geen beslissende rol meer te spelen in de Dantzig sche kwesties. Morgen onderhoud tusschen Greiser en Chodacki. Men verwacht, dat de president van den senaat, Greiser, Donderdag met den Poolschen commissaris-generaal, Chodacki, een onder houd zal hebben over de mogelijkheid van be spreking der douanekwestie. Fransche persstemmen. PARIJS, 9 Augustus (Havas). Volgens een bericht uit Berlijn in de Jour-Echo de Parts neemt men in buitenlandsche diplomatieke kringen in de Duitsche hoofdstad aan, dat de Duitsche propaganda door het voeren van een luidruchtige campagne tegen Polen het terug trekken der Dantzigsche autoriteiten in de zaak der Poolsche douane-inspecteurs wil doen vergeten en de Poolsche patriotten in discre- diet wil brengen. Men heeft den indruk, dat de Duitsche leiders, wel verre van hun oog merken ten aanzien van de vrije stad op te geven, deze geheel handhaven en met de psychologische voorbereiding van het Duitsche volk beginnen, met het oog op het slotoffensief, De Petit Parisien is van meening, dat de voorwendsels, die de Duitsche bladen gebrui ken om hun verontwaardiging te rechtvaardi gen, niemand zal misleiden. Het ligt er dik bovenop, aldus dit blad, dat deze nieuwe cam pagne geen ander doel heeft dan de interna tionale atmosfeer te vergiftigen en indruk te maken op Polen. De Figaro schrijft; Wij gaan beslissende weken tegemoet. Wij haten den oorlog en zul len niets doen om hem uit te lokken. Wij heb ben het in September 1938 bewezen tot de mo gelijke grens. Doch deze grens is bereikt. De Franschen hebben eenparig gezworen, dat zij Oogen zwak? 't Is KUIPERS z'n vak. Gedipl. Opticiens ZIJLSTRAAT 97 Leveranciers van ALLE Ziekenfondsen. (Adv, ingez. Med.) PROGRAMMA DONDERDAG 10 AUGUSTUS. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek (Ca. 8.15 Berichten), 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Goois Symphonie- orkest en soliste. 11.10 Declamatie. 11.30 Ver volgd concert. 12.15 Berichten 12.17 Orgelspel (opn.). 12.45 AVRO - Amusementsorkest (1.00— 1.05 Interview). 1.15 Accordeonensemble „De Bellini's" (1.30—1.45 Pianosoli). 2.00 Piano voordracht. 2.30 De Romancers, soliste en pia no-duo. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Jeugdhalfuur. 5.30 Gevarieerd concert (opn.). 6.20 Gramofoon muziek. 6.28 Berichten. 6.30 Sporthalfuur. 7.00 AVRO-Dance-Band. 7.30 Causerie „Amerika gezien door een Amerikaan". 8.00 Berichten ANP, radio journaal, mededeelingen. 8.20 AVRO Amusementsorkest en solist. 9.00 Inleiding volgende uitzending. 9.15 „Pelléas et Méli- sande", opera (opn.). 11.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 Paul Godwin's orkest. HILVERSUM H. 301.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. .00—9.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 uur Berichten). 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 John Kristel en zijn troubadours. (1.00—1.20 Gramofoonmuziek). 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.30 Gramofoonmu ziek. Ca. 6.30 Berichten; gramofoonmuziek. 6.45 Causerie vanwege het CNV. 7.157.55 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, her haling SOS-beerichten. 8.15 Solo-kwartet „De Hofstad" en gramofoonmuziek. 9.00 Declamatie en gramofoonmuziek. 9.30 Het Kamerorkest „Ars nova et antiqua" en solisten. 10.00 Be- richen ANP. actueel halfuur. 10.30 Vervolg concert, 11.15 Gramofoonmuziek. Ca. 11.50— 12.00 Schriftlezing. DROITWICH. 1500 M. 1.05 Gramofoonmuziek. 11.35 Het New Hippodrome orkest. 12.20 Het Norbert Weth- mar-trio. 12.50 Orgelconcert. 1.20 Het Swing- time-kwartet. 1.35 De BBC-zangers. 2.05 Gra mofoonmuziek. 2.35 Militair orkest. 3.35 Het Stedelijk orkest van Bournemouth en solist. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.20 Pianovoordracht. 5.40 Isidore Schwiller en zijn strijkseptet. 6.20 Berichten. 6.50 Zang en viola da gamba-voor dracht. 7.20 Eugene Pini en zijn Tango-orkest. 7.50 Orgelspel. 8.20 Gevarieerd programma. 9.05 Lueky-Dip orkest en solisten. 9.20 Berich ten. 9.50 Radiotooneel. 10.50 Jack White en zijn Collegians m.m.v. solisten. 11.50 Gramofoon muziek. 12.1512.20 Berichten. RADIO-PARIS 1648 M. 9.00, 9.30 en 12.30 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. 1.10 en 1.45 Eddie Foy's orkest. 2.10 Gra mofoonmuziek. 2.35 Zang. 3.00 Gramofoon muziek. 3.35 Zang, 3.50 en 4.20 Gramofoonmu ziek. 4.35 Het Zigeunerkwartet Bagretzoff. 5.25 Zang. fagot en plano. 8.05 Radiotooneel. 7.20 Het Derveaux-orkest. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.50 „Die verkaufte Braut", opera. KEULEN. 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.35 Kur-orkest Bad Pyrmont. 8.50—9.50 Omroeporkest en -koor. 12.20 Omroepkleinorkest. 1.20 Toespraak. 1.50 Concert. 2.303.20 Populair concert. 4.20 Kur- orfcest Bad Oeynhausen (5.205.35 Gramo foonmuziek). 7.00 Gramofoonmuziek. 7.30 Po pulair concert. 8.35 Leo Eysoldt's orkest en so listen. 11.0012.20 Gevarieerd concert RRUSSEL. 322 M. 12.20, 1.30—2.20, 5.20—7.02 en 7.20 Gramo foonmuziek. 8.20 en 9.20 Het André Felleman- orkest en gramofoommuziek. 10.30—11.20 Gra mofoonmuziek BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Willy Rulhmann's orkest. 1.502.20; 6.35 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Het koor „La Frater- nité" en gramofoonmuziek. 9.20 Symphonie- orfcest en solisten. 11,0011,20 Gramofoon- t uziek. DEIITSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.35 Het Omroepkoor en -orkest mmv. so listen. 9.35 Het Omroeporkest. 10.20 Berichten, niet zou worden overschreden. Men moet hen I 10.40 Viool en viola. 11.05 Berichten. 11.20—» gelooven. 112.20 Het Omroepkleinorkest.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7