VELSEN Nieuwe verkeersader VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. Het -plan van de Renibrandtlaan. door IJmuiden in aantocht. Als de Rembrandtlaan doorgetrokken wordt. Het doortrekken van de Kennemer- laan is nu nog maar een kwestie van eenige maanden. Alles wat een verbin ding van deze laan met het Ooster- duinplein in den weg stond, is inmid dels van den aardbodem verdwenen. Ook eenige zware linden hebben het veld moeten ruimen en het wachten is nu op den stratenmaker om het opengekomen terrein, een zandvlakte met kuilen en gaten, van een mooie bestrating te voorzien. IJmuiden heeft dan een nieuwen verkeers ader, die eenige nauwe straten daar ter plaat se, die tot nu toe voor het verkeer van de Kennemerlaan naar het Oosterduinplein niet te vermijden waren, uitschakelt. Het aardige Ïilantsoen op het Oosterduinplein zal daardoor evens beter tot zijn recht komen en door het een en ander zal onze plaats zeer zeker eenige meters stijgen in de achting van de vele auto rijders enz. die ongetwijfeld van dezen nieuwen verkeersweg gebruik zullen maken. De Kikvorsch. Als een oase in een woestijn van huizen heeft de Kikvorsch, particulier eigendom van de erven van wijlen Jhr. Boreel van Hogelan- den, zich door de jaren heen kunnen hand haven. Deze eigenaardige toestand is een han dicap geweest voor de verdere ontwikkeling van dit stadsdeel; de Kikvorsch was het, die het aanleggen van den Oosterduinweg op volle breedte, evenals het doortrekken van de Rem brandslaan, tot het Oosterduinplein onmoge lijk maakte. Door deze omstandigheid kon ook het voltooien van de Kennemerlaan niet ge heel tot zijn recht komen, omdat de halve Oosterduinweg te smal is om een eventueel druk verkeer behoorlijk te verwerken. Wilde het verkeer in de richting Haarlem daar ter plaatse een behoorlijken uitweg krijgen, dan zou dit alleen dan kunnen wanneer de Kik vorsch doorboord werd. Zal ook deze belangrijke verbetering spoe dig ten uitvoer gebracht kunnen worden? Deze vraag kunnen we met eenige reserve bevesti gend beantwoorden. Naar ons ter oore kwam, zijn de tegenwoordige eigenaars van de Kik vorsch van plan, binnenkort een deel van deze gronden, n.l. dat deel, waarvan met eenige zekerheid verwacht kan worden, dat het be zit daarvan van belang is voor grondexploi- tanten of wie dan ook, in veiling te brengen. Het gaat hier dan om de Oostelijke helft van de bezittingen. Zooals men weet, bevindt zich op de Westelijke helft de particuliere begraaf plaats der familie Boreel, die natuurlijk intact blijft. Wie de toekomstige eigenaar of eige nares zal worden, ligt thans nog in het duis ter, maar het ligt voor de hand, dat wanneer de gronden eenmaal verkocht zijn, de kooper of koopster ze zoo spoedig mogelijk zal exploi- teeren en dan is natuurlijk het eerste werk de aanleg van den hoofdweg, de Rembrandtlaan. Bij een eventueel in exploitatie brengen van deze gronden mag worden verwacht, dat een nieuwe verbindingsweg tusschen de Rem brandtlaan en den Velserduinweg tusschen het Velserduinplein en den Willemsbeekweg tot stand gebracht zal worden. Dit zal echter wel niet zonder tusschenkomst van de ge meente kunnen geschieden. Toekomstmuziek! Er zit aan het totstandkomen van een rechtstreeksche verbinding van de Juliana- brug met den Velserduinweg nabij de Ned. Hervormde Kerk echter nog meer vast. Want deze verbinding is een onderdeel vaneen stukje toekomstmuziek, n.l. van een ontwor pen weg van den Velserduinweg nabij Voor duin naar den Duin- en Kruidbergerwe'g. Maar dichter in het verschiet ligt het aanleggen van een nieuwen breeden verkeersweg van de knie van den Velserduinweg naar den Zee weg ter hoogte van de Lijsterlaan. Ten be hoeve van dezen weg zijn reeds opmetingen gedaan en ook de hiervoor noodige doorbre king van den Velserduinweg heeft, naar wij AANVOER IJZERERTS HOOGOVEN- BEDRIJF. In de afgeloopen maand wed aan het Hoog- ovenbedrijf 41.454 ton ijzererts aangevoerd te gen 35.617 ton in dezelfde maand van het vorige jaar, hetgeen een vermeerdering bèteekent van ongeveer 6000 ton. Over de afgeloopen 7 maan den van dit jaar werd een hoeveelheid van 308.106 ton aangevoerd tegen 301.060 ton in de zelfde periode van het vorige jaar. Over het geheel genomen is de aanvoer dus ongeveer gelijk. DEENSCH VISSCHERIJ POLITIEVAARTUIG IN DE AMSTERDAMSCHE HAVEN. In de Amsterdamsche haven is aangekomen het Deensche visscherij politievaartuig „Ingolf", komende van Esbjerg. Het schip heeft ligplaats genomen aan de De Ruyterkade, steiger P. De „Ingoll" blijft tot 14 Augustus in de hoofdstad. vernamen reeds een punt van bespreking in de bevoegde „middens" uitgemaakt. Werk aan den winkel. Het zoeken naar objecten voor werkverrui ming of naar objecten, die met steun van het Werkfonds uitgevoerd zouden kunnen worden is in een gemeente als de onze geen lastige op gaaf. Ze liggen als 't ware voor het grijpen. Een dezer werken zou kunnen zijn het aan leggen van den grooten weg door het Velser- duin achter Westerveld om naar den Duin en Kruidbergerweg, een weg die veel natuur schoon voor het publiek zou openleggen, een weg die op zichzelf iets bijzonders zou kun nen zijn, mits hij werd gevoerd over en niet door de duinen. Het zou een weg kunnen worden, mooier nog dan de Bloemendaalsche Zeeweg. Toekomstmuziek? Ongeval bij Hoogovens. Woensdag omstreeks kwart over twaalf heeft in de giethal van de Staalfabriek een hellende gietvorm het linker-onderbeen van den 30- jarigen gehuwden arbeider H. Gravemaker uit IJmuiden-Oost getroffen. G. bekwam hier door een beenbreuk. Nadat de eerste hup door dr. Ter Borg en den verbandmeester van Hoogovens was ver leend, werd de getroffene per ziekenauto naar het Antonius Ziekenhuis vervoerd, alwaar hij is opgenomen. Schietoefeningen geëindigd. Namens den positiecommandant wordt ons medegedeeld, dat de schietoefeningen met zwaar geschut geëindigd zijn. AANVOER PAPIERFABRIEK. De aanvoer van papierhout is slechts gering. Er kwam een schip binnen met 1129 cub. Eng. va dem tegen vier met 9686 cub. Eng. vadem in dezelfde maand van het vorige jaar. In de af geloopen 7 maanden van dit jaar bedroeg die aanvoer 2041 cub. Eng. vadem tegen 47.442 cub. Eng. vadem over hetzelfde tijdvak van verle den jaar. Het groote verschil is hieraan toe te schrijven, dat er momenteel nog veel hout op geslagen ligt, dat de verminderde aanvoer dui delijk maakt. De celluloseaanvoer nam toe; deze bedroeg tot en met Juli 1939 ruim 14.000 ton tegen 13000 ton over dezelfde periode van 1938. AANGEKOMEN 8 Augustus: Ganymedes s.s. Mersin Vesta s.s. Palermo Bennekom s.s. Antwerpen 9 Augustus: Agamemnon s.s. Bourgas Dorrien Rose s.s. Swansea Geziena Hendrika m.s. Danzig Ingolf kruiser Noordzee Sonnenfelde s.s. Danzig Robur VI s.s. Gdynia Amstelstroom m.s. Fowey Henca m.s. Danzig Oise m.s. Parijs VERTROKKEN. 8 Augustus: Marsden s.s. Newcastle Svint s.s. Limhamn Pan s.s. Huil Spica s.s. Bergen Margareta s.s. Stockholm Beckenham s.s. Antwerpen Alice Marie s.s. Newcastle Sirius s.s. Rouaan Nettie m.s. Rotterdam Manto m.s. Antwerpen Poelau Tello m.s. Batavia Arrivain m.s. Leith Bodegraven s.s. Hamburg Reahall s.s. Blyth Prowess m.s. Londen 9 Augustus: Oliva s.s. Rotterdam Diana m.s. Rotterdam Kayeson s.s. Barry Hallingdal m.s. Hamburg Trito s.s. Rotterdam Vliestroom s.s. Huil Jussi H. s.s. Rotterdam Montferland s.s. Hamburg Hr. Ms. Tromp vertrokken. Hr. Ms. Tromp, welke een bezoek aan de haven van de hoofdstad gebracht heeft, vertrok gisteren weer naar Nieuwediep, waar het ge reed zal worden gemaakt voor de reis naar Ned. Indië. Vlugge reis. Het Duitsche stoomschip Dr. Heinrich Wie- gand van de Argo-Lijn te Bremen passeerde Dinsdagavond alhier van Kotka naar Amster dam. Het schip maakte een bijzonder vlugge reis, daar het in vier dagen van Trangsund over liep naar de hoofdstad. SCHIP VAN Asphalion (Eng.) x) Alkmaar (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Altona (Du) Ajax (Ned.) Boskoop (Nedi) öarneveld (Ned.) x) Breda (Ned.) Boschfontein (Ned) x) Barbro (Noor) x) Costa Rica (Ned.) Charterhague (Fin) Caribia (Du. x) Crijnssen (Ned.) Cunene (Port.) Daphné (Fr.) Eemland (Ned.) Eberhard (Du.) Grootekerk (Ned.) x) Guinean (Br.) Gera (Du.) Helder (Ned.) Hercules (Ned.) Helenus (Eng.) ex) Heemskerk (Ned.) x) Irene (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) J. v. Oldënb. (Ned.) James Hawson (Eng.) x Laertes (Ned.) x) Laurent Meeuws (Belg)' Mars (Ned.) Merope (Ned.) Moena (Ned.) x) Maron (Eng.) x) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Maaskerk (Ned.) Nigerstroom (Ned.) Orion (Ned.) Odysseus (Ned.) Oranje (Ned.) x) Polydorus (Ned.) Pygmalion (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Randfontein (Ned.) x). Ronda (Noor) Stentor (Eng.) x) San Pietro (Ital.) Simon Bolivar (Ned.) St. Philipsland (Ned.) Stella (Ned.) Springfontein (Ned.) Saturnus (Ned.) Soemba (Ned.) South America (Noor) x Titus (Ned.) Tarakan (Ned.) ex) Theseus (Ned.) Tabian (Ned.) x) Tajandoen (Ned.) x) Uckermark (Du.) Ulysses (Ned.) Vera (Zw.) Waterland (Ned.) x). Wachtel (Du.) 'iiderkerb (Ned.) Macassar Chili Buenos Aires Med Indië Stettin Chili Chili Chili Zuid-Afrika New Orleans Hamburg Uuras Pto. Barrios (v.IJm). West Indië Buenos Aires La Goulette Santos Hernösand Japan W. Afrika Ned. Indië Chili Zwarte Zee Batavia Hamburg Midd. Zee Zuid Afrika Ned.-Indië Abadan Batavia Houston Venetië Midd. Zee Batavia Batavia Batavia Macassar West Afrika West-Afrika West-Tndië Kopenhagen Madeira Hamburg Midd. Zee Batavia Batavia Zuid-Afrika Buenos Aires Batavia Bona (v. IJm.) West Indië Gdynia Alexandrië Zuid Afrika Alexandrië Batavia Pt. Arthur Midd. Zee Bergen Danzig Ned. Indië Batavia Ned. Indië Nappls Sundsvall Buenos-Aires Jacobstad Japan Verm. Aankomst 18 Sept. 18 Aug. 26 Aug. 14 Aug. 23 Aug. 15 Aug. heden 18 Sept 12 Aug. 12 Aug. 28 Aug. 11 Aug. 10 Aug. 7 Sept 24 Aug. 4 Sept 9 Aug. 17 Aug. 23 Aug. 22 Sept. 22 Aug. 20 Aug. 20 Aug. 11 Aug. 12 Aug. 24 Aug. 8 Sept. 16 Aug. 12 Aug. 14 Aug. 15 Aug. 17 Aug. 11 Aug. 2 Sept 12 Sept 15 Aug. 11 Aug. 12 Aug. 16 Aug. 17 Aug. 12 Aug. 15 Aug. 19 Sept. 9 Aug. 11 Aug. 1 Sept. 15 Aug. LAATSTE BERICHT vertrekt 18 Augustus. 31 Juli van Callao. 2 Aug. van Bahia. 3 Aug. van Pt. Sudan, vertrekt 11 Augustus. 6 Aug. van Paita. 29 Juli van Curagao. 8 Aug. te Antwerpen. 9 Aug. te Rotterdam. 5 Aug. vertrokken. vertrekt 14 Augustus. 8 Aug. van Elseneur. 5 Aug. van Curagao. 6 Aug. van Madeira, in lading. 6 Aug. van Gibraltar. 5 Aug. vertrokken. 5 Aug. vertrokken. 9 Aug. te Shanghai. 3 Aug. van Freetown. 6 Aug. van Malacca. 4 Aug. te Talcahuano. 6 Aug. van StambouL. 2 Aug. van Sabang. 8 Aug. vertrokken. 8 Aug. van Malaga. 8 Aug. van Dar-es-Salaam. 2 Aug. van Colombo. 26 Juli vertrokken, vertrekt 19 Augustus. 4 Aug. vertrokken. 9 Aug. te Catania. 8 Aug. van Patras. 7 Aug. te Liverpool. 6 Aug. van Gibraltar. 30 Aug. van Colombo. 1 Aug. van Padang. 6 Aug. van Gr. Bassam. 4 Aug. van Dakar. 24 Juli van Curagao. vertrekt 11 Augustus. 9 Aug. vertrokken. vertrekt 12 Augustus. 8 Aug. te Bourgas. 6 Aug. van Gibraltar. 5 Aug. van Sabang. 8 Aug. van Kaapstad. 1 Aug. vertrokken. vertrekt 12 Augustus, in lading. 8 Aug. van de Azoren. 8 Aug. vertrokken. 6 Aug. van Famagusta. 7 Aug. te Duinkerken. 6 Aug. van Finisterre. 26 Juli v. Sabang 30 Juli vertrokken. 5 Aug. van Candia. 10 Aug. vertrokken, vertrekt 12 Augustus. 5 Aug. van Batavia, in lading. 6 Aug. van Macassar. 3 Aug. van Gibraltar. 8 Aug. van Elseneur. 6 Aug. van Montevideo. 8 Aug. vértrokken. 3 Aug. van Penang. Het scheepvaartverkeer in onze havens. Sedert verleden jaar toegenomen. In de afgeloopen maand kwamen alhier bin nen 382 schepen met een inhoud van 2.253.539 tegen 370 schepen met een inhoud van 2.119.677 M3. In de afgeloopen 7 maanden van dit jaar bedroeg dit aantal 2325 schepen met 14.500.605 bruto M3. tegen 2221 schepen met 13.662.459 br. M3. inhoud in 1938. Naar zee vertrokken in de maand Juli van dit jaar 378 schepen met een inhoud van 2.241.810 M3. tegen 385 schepen met een inhoud van 2.126.953 M3. in dezelfde maand van het vorige "jaar. Over de afgeloopen 7 maanden van 1939 bedroeg het aantal vertrokken schepen 2327 schepen met 14.575.302 M3. tegen 2207 schepen met een inhoud van 13.619.335 M3. in dezelfde periode van het vorige jaar. Zoowel uit zee als naar zee valt een verbete ring in het scheepvaartverkeer te constateeren, welker invloed niet ongemerkt zal voorbijgaan. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft; hedenavond een volksconcert in de Gemeen telijke Concertzaal te Haarlem onder leiding van Marinus Adam. De solisten zijn Riek van der Velden (piano) en Greet Haentjens sopraan). Het programma bevat: Sinfonia in Bes-dur van Joh. Chr. Bach (bewerking Fritz Stein), een aria van Fr. Handel (Ne'Trionfi d' Allessandro), W. A. Mozarts pianoconcert in A-groot, Richard Wagner's Vorspiel zu „Lohengrin", Elsa's Traum uit dezelfde opera en de Piet Hein Rhapsodie van Dr. Peter van Anrooy. ZOMER AVOND-VOETBAL. SpartaStaatsvisschershavenbedrijf. Heden zal Sparta op het N.A.S.B.-terrein te Driehuis haar eersten wedstrijd van dit seizoen spelen tegen de ambtenaren van het Staatsvisschershavenbedr ij f Daar de ambtenaren in dit seizoen nog ongeslagen zijn, zullen de Spartanen ongetwij feld hun uiterste best doen, dezen de eerste nederlaag toe te brengen, zoodat we een spannenden strijd tegemoet zien. Aanvang des avonds kwart voor zeven. De toegang is vrij. Het ongeval op den onbewaakten overweg. Minister van Waterstaat achtte een waarschuwingsinstallatie niet noodig. Omtrent het ongeval, dat gistermorgen op den caibewaakten overweg in den Kruidber gerweg plaats had kunnen wij nog mededeelen dat het slachtoffer is geïdentificeerd als de 45-jarige Duitsche koopman M. I. wonende te Amsterdam. Aanvankelijk kon men. geen verklating' vim- den hoe de man daar onder den trein kon raken. Er is een ruim uitzicht aan alle kan ten en bovendien hebben eenige personen, die tijdens het ongeval in de buurt van den overweg waren, kunnen constateeren, dat de treinbestuurder fluitsignalen gaf. De politie heeft echter bij het onderzoek langs de spoorlijn het bekende rood-witte bordje met de letters S H gevonden, dat slecht/hoorenden achter op hun fiets bevestigen. De man, die vermoedelijk niet heeft gemerkt, dat hij een onbewaakten overweg moest passé eren, heeft de fluitsignalen door zijn doofheid ongetwij feld niet gehoord. Deze doofheid had hij in den oorlog opgéloopen in den strijd voor zijn vaderland, dat hij later moest ontvluchten. De ongelukkige werd 50 M. verder, geheel ver minkt .langs den spoorlijn gevonden. Zijn rij wiel vond men 150 M. verder. Dat was op een dei- buffers blijven hangen. Van de zijde van het gemeentebestuur deelt men ons nog mede, dat van deze zijde 6 April j.l. tot den minister van Waterstaat het ver- zeek was gericht te willen bevorderen, dat deze overweg door de Nederlandsche Spoor wegen van een waarschuwingsinstallatie zou worden voorzien. Den 26en Juni j.l. kregen B. en W. van den minister bericht, dat hij geen aanleiding vond, tot het plaatsen van een dergelijke installatie over te gaan. Zooals men weet was vroeger een dergelijke installatie bij dezen overweg aanwezig. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. HAARLEM, 9 Augustus. Ondertrouwd 9 Augustus; S. P. Stolwijk en J. P. Stappers; B. H. Schulte en J. M. A. Kooij; H. Houkes en C. P. Verhappen; A. Tempelman en M. Vrij; A. C. G. Vermeij en G. H. M. Vissers; H. W. P. van Ommeren en H. M. M. Vissers; Th. van Vught en L Noll; C. van Viersen en A. C. van Sinderen; J. A. Baarda en W. A. M. Stam; J. J. Henneke en G. Hoffschlag; F. A. Roosen en H. van de Moolen; J. W. van de Manakker en C. J. van Bragt; A. N. Cramer en C. J. M. Horeman; H. Th. J. Opbroek en M. B. ter Voort; G. J. van den Berg en J. Boeree; J. Kaal en E. H. M. A. Neelissen; J. Ph. van 't Hoff en J. A. Tool; J. Post en M. P. van Leeuwen; H. A. J. van den Haak en J. F. Leveld; G. W. Bou- wens en T. Dijksman; J. Giesbers en B. Volters; K. H. Worsteling en R. M. Andreotta, J. Pieters en A. P. van Blokland. Getrouwd. 9 Augustus G. B. H. Prins en M. Dernison. C. Heijsteeg en F. C. Rondeel. H. P. Horsten en J. van Tricht W. J. Oling en C. Marchand. J. H. S. Horstmari en J. Th. Hoenderdos. Th. H. Metzelaar en B. Holter- man. W. Petersen en E. Noppen. P. H. Vergers en A. Rump. J. B. Kaestner en Th. J. Mel- chior. P. J. J. van de Gevel en J. A. Kuijpers. J. Koelemeïjer en J. Misset. M. Bosch en P. E. A. van Loevezijn. C. D. Ch, Moorhoff en C. H. van Haaren. L. E. Terpoorten en C. B. W. van Loon. W. F Engelhart en A. Holleman. P. C. van der Schrieck en A. D. van Dijck. J. E. Zwaanswijk en E. M Hoonhout. A. Hoogendijk en G. M. van Diggelen. Bevallen 5 Augustus: G. H. van Dijk—Kol- derie, d.; 6 Augustus: J. P. Jansen—Nass, d.; 7 Augustus: J. Q. Devies—Rotteveel, d.; A. M. van der BordenRaasveldt, d.; 8 Augustus: A. L. M. J. HogeHuijsser, d.; E. de Leeuw— v. Wunnik, 2 d.; A. P. Kuijpers—Herben, z.; A. M. H. van HaeftenMontens, d.; 9 Augus tus: IJ. Oostvan de Spoel, d. Overleden. 8 Augustus: B. S. van Zurk— Haver, 61 jaar, Jansstraat. EXAMENS Staatsexamen H.B.S. 4. Geslaagd: J. U. de Jong, C. D. Saai, A. Stoop' A. E. Cammaert. Teruggetrokken 2. Afgewe zen 8. De examens zijn afgeloopen. Voorbereidend examen middelbare akten. Geslaagd de dames: G. van der Baan en H. W. Bruinsma. Afgewezen 2. Handteekenen L.O. Geslaagd Mej. A. M. Steensma te Haarlepi en de heer J. H. Voorvelt te Haarlem. Nijverheidsonderwijs Geslaagd voor akte N4: P. Busman te Be verwijk. OVERPLAATSING BIJ DE DIRECTE BELASTINGEN Bij beschikking van den minister van finan ciën is de ontvanger der directe belastingen enz., H. IJ. Visser, verplaatst van het kantoor der directe belastingen enz. te IJmuiden naar het kantoor der invoerrechten en accijnzen te Haarlem. HOLLAND AUSTRALIë LIJN. Arendskerk (uitr.) 9 te Port Pirie. Abbekerk (uitr.) 9 van Suez. HOLLAND—AFRIKA LIJN Boschfontein 9 v. Beira te Rott. Meliskerk (uitr.) 9 v. Durban. Nijikerk (uitr.) 9 v. Mombassa. Klipfontein (uitr.) 9 te Antwerpen. Heemskerk, 9 van Hamburg n. Amst. Randfontein (thuisr.) 8 v. Kaapstad. HOLLAND—AMERIKA LIJN Breed'ijk, Rott. n. Tampico 8 te Vera Cns. Lochmonar, Rott. n. Vancouver 8 te Londen Drechtdijk, Vancouver n. Rott. 8 te Londen. Statendam, N.-York n. Rott. 10 (2 n.m.) gt te Plymouth verw. Leerdam, N.-Orleans n. Rott. 9 te Londen, Roterdaan, B.-Ayres n. N.-York 5 v. Santos. Spaarndam, 9 v. Houston te Rott. Damsterdijk, Vancouver n. Rott. via Liver pool 7, 46 m. W. van Land's End. HALCYON LIJN Rozenburg, 8 v. Vlaardingen n. Casablanca. Stad Maassluis, Vlaardingen n. Wabana p. 7 Prawle Point. Vredeniburg, 9 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Arnhem, 8 v. Melilla n. Rott. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Serooskea-k, 8 van Hamburg te Schiedam. Meerkerk (uitr.) pass. 8 Gibraltar. Grootekerk (thuisr.) 9 te Shanghai. KON NED STOOMBOOT MD. Merope, 8 van Petras n. Tunis. Notos, 9 van Lissabon te Genua. Mars, 9 van Bari te Catania. Euterpe, 9 van Amst. n. Hamburg. Telamon, 6 v. Manaos n. Para. Agamemnon, 9 v. Bourgas te Amst. Alkmaar, 8 v. Callao te Valparaiso. Amor, 2 v. Curacao n. Maracaibo. Ariadne, 8 v. Volo n. Limni. Atlas, 4 v. Venezuela te Curacao. Baarn, Amst. n. Chili 4 v. Balboa. Colombia, 8 v. Curacao n. Santa Marta. Dido, 31 v. Curagao n. Oost-Venezuela. Douiro, 7 v. Cristobal n. Puerto Barrios. Draco, 2 v. "Aruba te Curagao. Flevo, 5 v. Curagao n. Cumama. Irene, 8 v. Malga n. Cadix. Juno, 8 v. Rott. te Bilbao. Manto, 9 v. Amst. te Antwerpen. Nero, 31 v. Curagao n. Cristobal. Pluto, 8 v. Pasajes n. Bilbao. Saturnus, Morphoubaai n. Amst. p. 8 Oues- sant. Simon Bolivar, Barbados n. Amst. pass. 8 Azcfren. Trajanus, 8 v. Amst. te Barbados. El Liibertador, 3 van Curagao n. Maracaibo. Vulcanus, Amst. n. Tanger p. 7 Ouessant. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland, 5 van Santos n. Bremen. Waterland (thuisr.) 6 v. Montevideo. Montferland, 9 v. Amsterdam n. Hamburg. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk, 9 v. Rott. Rangoon via Anitw. MEYER en CO'S SCHEEPVAART MIJ Antenor, v. 7Taku Bar n. Rotterdam. Glenaroy, Japan d. Rott. 8 v. Kobe. Benrinnes, 6 v. Hongkong n. Rott. Achilles, Japan n. Rott. via Londen 8, 500 mijl ZW van Niton. Polyphemus, Amst. n. Batavia 9 v. Sabang. Calchas, Japan n. Rott. 8v. Singapore. Maron, Batavia n. Amst. p. 9 Ouessant. ROTTERDAM1-'' 'HF LLOYD. Slamat (thuisr.) 9 te Marseille. Palembang (uitr.) p. 8 Pt. de Galle. Soekaboemi (thuisr.) 8 van Marseille. Kota Baroe, 9 v. Batavia n. Rott. Indrapoera (uitr.) 7 v. Belawan. Kota Gede. 9 v. Hamburg te Rott. Dempo (thuisr.) 9 v. Colombo. ROTTERDAM -ZUID AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisr.) 8 v. Santos. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan (kampeerreis) 9 te Merok. Poelau Tello (uitr.) 9 te Antwerpen. Marnix v. St. Aldegonde (uitr.) 8 v. Suez. Poelau Roebiah (thuisr.) via Londen 8, 300 mijl van Land's End. Oranje (toeristenreis) 9 v. Madeira. Jonge Willem, Dakar n. Havre p. 9 Leixoes. AGENDA VOOR BEVERWIJK DONDERDAG 10 AUGUSTUS Luxor Theater, Breestraat: „Op stap" en „De gevangene, van het haaieneiland", 8 uur. VRIJDAG 11 AUGUSTUS Luxor Theater, Breestraat: ,,'t Zit in de luchf en „Vreemde kostgangers", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Wat leven we toch gelukkig" en „Pacific Liner", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Jongensstad" en „De Marinespion", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden DONDERDAG 10 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling van 3 tot 4 uur. Gem. Concertzaal: H.O.V. Volksconcert. 8.15 U. Palace Familie Cinema: „De vissehersjongen" en „De held op sokken", 8.15 uur. Verder van 116 uur doorloopend één uursprogramma met o.a. „Ons Prinsesje loopt". Luxor Theater: „Drie man in de sneeuw", 2.30 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Mexico lacht", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Als vrouwen regeeren". 2.39, 7 en 9.15 uur. Tooneel: Niotua en partner, de komische boerderij. Moviac Theater: Charlie Chaplin in „De Immi grant". Teyler.'s Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. VRIJDAG 11 AUGUSTUS Bioscoopvoorstellingen, des middags en de* avonds nieuw programma,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2