ZamecatMuming) Joh. de liïaacd's Ziektebestrijding onder de lelies. De onderlinge wedstrijden van „Sans Atout". De uilslagen van de onderlinge wedstrijden van de Bridgeclub „Sans Atout" waren als volgt: Groep geel, N. Z. lijn: 1. J. Bos en G. de Boer 45 m.p. 2. J. Berlee en J. Nijman 48Vs m.p. 3. J. DilG. H. Tabak 53 m.p. 4. Gebr. Hoogenboom 55'/2 m.p. O. W.-lijn: 1. Th. Braam en mevr. v. d. Linden 46'/2 m.p. 2. J. Berleen en J. Nijman 43'/2 m.p. 3. R. Hoen en C. Gelderman 51 m.p. 4. KI. Kee en J. Numan, 54 m.p. Groep Wit N. Z.-lijn: 1. Mevr. Dil en P. Daalhuizen 44 m,p. 2. N. N. en Th. Romijn 46 m.p. 3. Dames Steenbergen en Tabak 53 m.p. 4. C. Tabak—W. Kleine 56'/2 m.p. O. W.-lijn: 1. Fr. v. d. Linden en Mevr. Braam 43,/:j m.p. 2. KI. Kramer en J. Bloemendaal 481/» m.p. 3. de heer en Mevr. Tand 50V2 m.p. 4. T. Michel en J. Broekhuizen 57'/2 m.p. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert op Maandag, 14 Augustus des avonds te half acht. De agenda vermeldt de volgende punten van behandeling. 1. Aanbieding gemeenterekening, dienst 1938. 2. Benoeming van een leerares aan de gemeen telijke Huishoud- en Industrieschool. 3. Vaststelling van de gemeentelijke vergoe ding in de kosten van instandhouding van bij zondere scholen over 1937. 4. Vaststelling van een partieel uitbreidings plan met daarbij behoorende bebouwingsvoor schriften. 5. Voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van de woningen aan het Fransche pad nos. 1/3 en 5/7. 6. Vaststelling 7e wijziging der gemeentebe- grooting, dienst 1939. 7. Mededeelingen en ingekomen stukken. Met Plan-West naar Schoorl. Boonen beheerschon (le groenten- markt. De jaarlijksche boottocht. De boottocht, die jaarlijks door de Winke- llerscombinatie „Plan West" wordt geoi'gani- seerd voor de jeugd, verheugt zich steeds in een groote belangstelling. Ook thans was het aan tal liefhebbers weer zeer groot, zelfs zoo groot, dat voor het vervoer van de 400 kinderen en de vele begeleiders (sters) twee flinke stoom- booten moesten worden gehuurd. De voorberei dingen voor Z90'ri tocht eischen heel wat werk van de bestuursleden en vooral de proviandee ring brengt niet geringe zorgen mee. Woensdagmiddag gingen de bestuursleden en hun ijverige helpsters schuil achter een enor- men voorraad broodjes, die gesmeerd en belegd moeten worden, een werk, dat uren arbeid vroeg. Donderdagmorgen was de jeugd reeds voor zeven uur op het gemeentelijk parkeerterrein aanwezig. De kinderen werden in groepen in gedeeld onder afzonderlijke leiding. Al doende werd een lange stoet' gevormd, die voorafgegaan door een aantal leden van de Be- verwijksche Harmoniekapel, door Baanstraat, Kloosterstraat, Begijnestraat, en Nieuwstraat naar de Pijpkade trok, waar de booten reeds „onder stoom" lagen. In stipte orde werden de kinderen aan boord genomen en precies op den vastgestelden tij.d, 7.45 uur gingen de trossen Jos en voeren de booten, nagewuifd door talrijke ouders, de Pijp uit. Hoewel het weer niet ideaal was, vooral het windje was frisch op het water, heerschte op de beide booten een recht feeste lijke stemming en de Harmonïekapel zorgde er wel voor, dat deze behouden bleef. In het Noordzeekanaal werd een bres gesla gen in den proviandvoorraad. Het liet zich uit stekend smaken, de jeugd wist er althans wel weg mee. Gedurende de reis naar Schoorldam ontbrak het niet aan versnaperingen. „Plan West" zorgt wat dat betreft op keurige wijze voor de kinderen, die voor een langen dag aan haar hoede worden toevertrouwd. Teger, der. middag wera het doel van de reis, het mooie Schoorl, bereikt. De kinderen heb ben zich uitstekend vermaakt en ook hier liet „Plan West" het hun aan niets ontbreken. Veel te vlug naar hun zin was het uur van vertrek weer aangebroken. Te ongeveer 4 uur werd de terugreis aan vaard en ook deze verliep in de beste stem ming. Wel vermoeid, maar hoogst voldaan over de mooie en prettige reis stapten de kinderen te ongeveer 9 uur weer aan wal, verwelkomd door talrijke vaders en moeders, die al geruimen tijd naar de booten hadden staan uitzien. Met muziek werd langs de Breestraat naar het parkeerterrein gemarcheerd, waar de stoet werd ontbonden en de ouders hun spruiten in ontvangst konden nemen. Het bestuur van „Plan West", dat ongetwij feld een zucht van verlichting zal hebben ge slaakt aan het einde van dezen dag, vol vreug de, maar ook vol zorgen, kan weer met voldoe ning op een geslaagden tocht terugzien. Een woord van hulde voor-de voortreffelijke organisatie is zeker wel verdiend. Beverwijk naar het Gooi. Zondag a.s. neemt Beverwijk deel aan het nederlaagtournooi van Laren. Het bestuur heeft hieraan tevens een uitstapje verbonden voor de leden. De bussen vertrekken om 10.30 uur vanaf het clubhuis aan den Alkmaarschenweg.. De rood-witten komen in den wedstrijd tegen Laren in de volgende opstelling uit: Doel: C. van Roon. Achter: G. de Ruiter en C. Vessies. Midden: J. Woortman, J. Steenvoorden en G. Grapendaal. Vóór: A. Kuyer, J. Maenhout, A. Marx, A. de Ruiter en S. Teeling. Dit is de laatste wedstrijd van het nederlaag tournooi van Laren, waaraan Q. S. C., Donar en Scheveningen deelnamen. De uitslagen van deze wedstrijden waren: LarenQ. S. C. 44; Laren Donar 43; LarenScheveningen 23. Wedvlucht van De Reisduif. De Postduivenvereeniging „De Reisduif" hield een wedvlucht vanaf Neufvilles over een afstand van 220 K.M. met 277 duiven. De duiven waren los te 11.10 uur. De eerste duif arriveerde te 2.33 uur, de vijftigste te 2.48 uur. Gemiddelde snelheid 1093,06 M. per minuut. De uitslagen waren: P. v. Hoolwerff 1, 16, 23. 25, 45; H. D. Claus 2, 31, 39, 50; A. Weeda 3, 6, 22, 34. 48: J. Exalto 4, 7, 30; P. v. d. Outenaar 5, 13, 15, 24, 36: P. v. d. Hous 8; M. v. 't Hof 27, 32, 35; P. Lotterman 10, 14, 37; A. Kat II, 44; W. van Roon 12, 17, 38, 47; S. v. d. Kolk 18; G. v. d. Outenaar 19; C. Castricum 20: J. Luntz 21, 28, 33, 46; D. v. d. Bend 26; D. Bhilippi 29 G. v. d. Winden 40, 49; W. Kossen *1; J. de Prijcker 42; G. Grapendaal 43. Weinig belangstelling voor bladgroenten. Al was het verloop van den handel gedurende de week van 49 Augustus nog lang niet zooals het eigenlijk wezen moet, toch stemde de gang van zaken voor een groot gedeelte nog al tot tevredenheid. De hoofdaanvoer, die momenteel bestaat uit diverse boonensoorten, had geregeld een zeer willigen handel en de prijzen bleven standvastig tot in het midden dezer week op be hoorlijk peil. Zelfs het ontijdige veilen, zooals dat Maandag j.l. wegens den feestdag moest plaats hebben, had niet den minsten invloed op de prijzen en de handel had het gewone verloop. Snijboonen kwamen deze week al heel wat ruimer los, ofschoon van groote partijen nog geen sprake is en die wegens ziekte, welke zich in het gewas steeds meer uitbreidt, ook niet te verwachten zijn. De aanvoeren konden tot heden nog gemakkelijk plaatsing vinden voor de bin- nenlandsche markten. Zij werden door fabrieken nog niet afgenomen. Naar kwaliteit varieerden de noteeringen van 1016 cent per K.G. Ook voor de dubbele boonen bleef voortdurend zeer veel belangstelling bestaan zoodat hiervoor de prijzen standvastig een peil van 810 cent per K.G. konden handhaven. Pronkboonen bleven nog matig in aanvoer, even als de spercieboonen met en zonder draad. Voor pronkboonen liepen de noteeringen uiteen van 35 cent, spercieboonen van 1215 en tros- boonen van 1418 cent per K.G. Bloemkool kon vooral voor de goede kwalitei ten deze week weer betere prijzen boeken. Voor de beste soorten werd vanaf Maandag al weer naar verhouding van 1016 cent per stuk be steed. Voor tweede en afwijkende soort bleven de noteeringen nog steeds gedrukt. De slahandel, die ook vorige week reeds goed gestemd was, verliep ook deze week niet on gunstig. Voor de goede kwaliteit werden hooge prijzen betaald, doch dat niet iedereen van goede prijzen kan profiteeren blijkt wel uit de groote verschillen in de noteeringen, die uiteen liepen van f 1f 5 per 100 stuks. Voor bospeen bleven, behoudens een enkel partijtje, de prijzen nog zeer laag, Ook postelein maakte met de prijzen een slecht figuur. Al kwamen soms enkele partijtjes boven 2530 cent, het grootste gedeelte daalde toch in prijs tot 20 cent per kist. Het aanbod van tomaten is nog niet van groote beteekenis. Ook voor dit product valt geen be hoorlijke prijs te maken. Naar soort stonden deze week de noteeringen van 48 cent per K.G. Andijvie neemt nog steeds in aanvoer sterk toe. Voor goede kwaliteit is nog wel koop lust, maar mindere en afwijkende soort gaai- voor lage prijzen weg of draait door. De aanvoer der verschillende dopperssoorten begint nu toch terug te loopen, ofschoon het aan bod voor de vraag nog wel voldoende was. Het spreekt van zelf, dat de kwaliteit met deze ver mindering gelijken tred houdt en er dan ook nog al verschil valt waar te nemen. Voor Raspers werd van 1224 cent, doppers van 8—16 cent en capucijners van 9—20 cent per K.G. betaald. Hetzelfde geldt ook voor tuinboonen, die thans worden verhandeld van af 210 cent per K.G. Komkommers, die in flinke partijen vertegen woordigd zijn, staan ook laag in prijs, naar soort van 12y2 cent per stuk, terwijl afwijkende soort meestal onverkocht bleef. In de fruitafdeeling komt het harde fruit als appelen en peren zoo langzamershand meer naar voren. Over het algemeen worden geen hooge prijzen besteed omdat ook nog veel keuken soorten en partijen met gebreken worden aan geboden. Roode bessen kwamen deze week nog veelvuldig voor. Per slof werd voor 3052 centi besteed. Ook meloenen beginnen ruimer los te komen. De prijzen liepen een weinig terug en stonden naar soox-t van 816 cent per stuk. AANVOER GASAARDE. Gisteren arriveerde alhier het Nederlandsche motorschip Wilja met een lading gasaarde van Londen voor de N.V. Chemica. HET STEMPELEN VAN BELASTING PLAATJES. In het veilinggebouw „Kennemerland" be stond gelegenheid tot het doen stempelen van de nieuwe rijwielbelastïngmerken door de A. V. O. Tot nu toe zijn 2300 plaatjes van naam en adres voorzien. De grootste drukte is nu wel achter den rug. Tot Zaterdag blijft de gelegenheid tot het stempelen van plaatjes geopend. DE TWEEDE VEILING VAN DROGE BLOEMBOLLEN. In het veilinggebouw van de Vereenigde Vei lingen werd gisteren de tweede veiling van droge bloembollen gehouden. De aanvoer was van flinken omvang en ook de belangstelling van de zijde der koopei-s liet niets te wenschen over. Voor de tulpen was de handel traag. Slechts eenige soorten konden boven den minimumprijs utikomen. Dit was o.a. het geval met Briljant Star, Couleur Cardinal, Cöuronne d' Or, Grand Due, Mui-illo, Procerpino, Schoonoord en Water loo. Voor de andere soorten gold de minimum- prijs of iets daar boven. Enkele partijen werden opgehouden voor het surplus fonds. De bollen wei-den direct gekeurd en opgeslagen. De nor male risico daarvan is voor de veiling, maar de gebreken, die zich daarna voordoen en die aan een onjuiste behandeling door den pi-incipaal moeten worden toegeschreven blijven voor reke ning van den aanvoex-der. Voor goedgekeurde partijen wordt 50 tot 60 pet. voorschot gegeven, tegen afgifte van een cessie op het sui-plusfondsi De handel in alle soorten bijgoed blijft traag met teleurstellende prijzen. Als gevolg van het slechte weer worden nog weinig nai-cissen aan gevoerd. BENOEMING IN VASTEN DIENST. Voor de benoeming van een leerares in vas ten dienst in de vakken huishoudelijk werk en waschbehandeling aan de gemeentelijke Huis houd- en Industrieschool hebben B. en W. den raad een voordracht aangeboden, waarop geplaatst werd mej. M. S. Vriens, sedert Sep tember 1937 als zoodanig in tijdelijken dienst aan de school verbonden. De benoeming geschiedt beholdens gunsti- gen uitslag van een in te stellen geneeskundig onderzoek. Dinsdag a.s. onherroepelijk de laatste dag van de Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Zaterdag Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II; 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keu len, 12.35 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 4.20 Brussel Ned.. 5.35 Brussel Fr., 6.20 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Parijs. 10.55 Brussel Fr.. 11.20 Scheveningen Radio. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned„ 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 11.20 Nationaal programma, 5.00 London Reg., 5.20 Nationaal programma, 8.20 London Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: Diversen. 0 IJmuiden 0 Kanaalstr. 46-48 0 Telef. 4054 Alle artikelen niet in de op ruiming opge nomen met 10korting GETUIGSCHRIFT VAN VERDIENSTE. Op de Dindag j.l. gehouden keuring te Am sterdam verwierf onze plaatsgenoot de heer P. Philipoom, een getuigschrift van verdienste voor Buiten Anjer, zaailing I. CASTRICUM HEERENMODEMAGAZIJNEN Een vereeniging van kweekers opgericht Donderdagavond werd in het veilingge bouw ,/t Centrum" weer een vergadering ge houden ter bespreking van de leliecultuur in onze omgeving voor welke bijeenkomst bevre digende belangstelling bestond. De voorzitter, de heer M. van Stijgeren, controleur van den Plantenziektenkundigen dienst, herinnerde in zijn openingswoord aan de eerste vergadering van leliekweekers, waar in een commissie benoemd werd met de be doeling om de leliekweekers bij te staan met adviezen. Spr. hoopte, dat de ziektebestrijding nog eens in verenigingsverband ter hand ge nomen zou worden. De bedoeling van deze vergadering is dan ook min of meer om een organisatie te vormen. Hierna heeft ir. K. T. J. Ina van den voor lichtingsdienst en waarnemend consulent, een inleiding gehouden over de leliecultuur. Spr. herinnerde aan een belangrijk tijdstip van den bollenhandel (1634), n.l. den wind handel in tulpen. In dien tijd was er reeds mozaïkziekte, een z.g. virusziekte, onder tulpen. Het probleem is dus niet nieuw. Al meer dan 50 jaar zoekt men naar de oorzaak en een doelmatige bestrijding van deze virus, doch men is er nu nog maar gedeeltelijk achter. Uit de onderzoekingen van prof. "Van Sloch- teren is wel gebleken, dat virus, hoewel het vaak wordt beweerd, in tulpen niet aan ar moede en verwaarloozing en ook niet aan warmte toe te schrijven is. Met de onderzoe kingen van lelies is men met de resultaten nog niet zoover, omdat men hier nog maar eenige jaren mee bezig is. In Zuid-Frankrijk worden de tulpen meest al na eenigè jaren bont en overdekt met luis. Spr. vroeg zich daarom af, of er ook verband zou zijn tusschen bont en bladluis? Uit ondei-zoekingen is gebleken, dat blad luizen, die op aangetaste planten hebben ge leefd, gezonde planten aantasten, doch luizen van gezonde planten tasten gezonde planten niet aan. Amerikaansche onderzoekers hebben echter ontdekt, dat vii-us bij aardappelen een eiwit stof, dus een doode stof is, doch het eigen aardige is, dat het wel vermenigvuldigt. In de meeste gevallen zijn de virussen ech ter niet bekend. Ook in narcissen, lelies, hyacinten, tulpen en aardbeien komt virus voor. De aardbeien in deze streek ondervinden de gevolgen van deze ziekte. Door selectie valt hier zeer veel te bereiken. Verder is ge bleken, dat virus bij kruising niet overgaat in het zaad, wat o.a. is gebleken bij lelies en frambozen. Virus is een algemeen verbreide stof, daar zij niet alleen bij planten, maar ook bij menschen en dieren voorkomt. Aan de hand van eenige aangetaste en zieke lelieplanten toonde spr. vervolgens de ziekteverschijnselen aan, waarna hij wees op het belang van ziektebestrijding, daar het buitenland ziekten meestal als argument ge-i bruikt om Hollandsche bollen te weren. De export zou dus in ernstig gevaar kun nen komen, als de afnemers maatregelen zouden nemen. Ir. Inia wekte de kweekers dan ook op om vooral te zorgen, dat het ge was zoo gezond mogelijk blijft wat bereikt kan worden door selecteeren. Met strenge selectie kan binnen eenige jaren reeds heel veel be reikt worden. De gezonde geselecteerde plan ten moeten echter zoover mogelijk van het zieke gewas geplaatst worden, om te voor komen, dat de bladluis overvliegt op de ge zonde planten. Spr. besloot het interessante en leerzame onderwerp met den wensch uit te spreken dat een organisatie gesticht zou worden van leliekweekers om gezamenlijk te trachten de leliecultuur te vei'beteren. Een kleine kern van voorlichters is reeds gevormd door de commissie waarvan de leden met succes selectie hebben toegepast. Na de pauze volgde nog een leerzame ge- dachtenwissellng, waarin eenige kweekers aandrongen op stichting van een vereeniging. Na gehouden bespreking werd besloten een vereeniging te stichten. Van de aanwezigen gaven zich reeds 24 kweekers als leden op. De voorzitter hoopte in zijn slotwoord, dat de nieuwe vereeniging zou groeien en bloeien tot heil van de leliecultuur in Kennemerland. A.s. Donderdagmiddag zal de nieuwe ver eeniging het bedrijf van den heer Van Wijn gaarden, die selectie met succes heeft toege past, bezichtigen. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden aan het Veilinggebouw 't Centrum en bij de be stuursleden. DE KOSTEN PER LEERLING. B. en W. hebben den raad voorgesteld de vergoeding van de kosten van instandhouding bedoeld in art. 101 der Onderwijswet 1920 over het dienstjaar 1937 te bepalen voor het gewoon lager onderwijs op f 11.35 per leerling en voor het uitgebreid lager onderwijs op f 16,13 per leerling. Vergadering van den gemeente raad. Voor de laatste maal in zijn tegenwoordige samenstelling vei-gaderde de gemeenteraad on der voorzitterschap van burgemeester Sloet. De voorzitter herdacht in een korte toe spraak de geboorte van. Prinses Irene en stelde voor aan het Pi'inselijk gezin een telegram van gelukwensch te zenden. Daartoe werd met al- gemeene stemmen besloten. Hierna werden de geloofsbrieven onderzocht door een commissie, bestaande uit de heeren Berlee, Spaansen en De Wildt. De commissie had de geloofsbrieven in orde bevonden en adviseerde tot toelating van de gekozenen. De heer Brouwer had wel aanmerkingen op de geloofsbrieven. Sommige stukken waren onvolledig ingevuld en andere waren voorzien van de aanduiding „duplicaat". Wat de duplicaten betrof zei de voorzit ter, dat de geloofsbrieven op onvei-klaarbare wijze waren zoek geraakt. Om den betrokkene geen last te veroorzaken had spr. voor dupli caatstukken gezorgd en ze aldus gemerkt. Ove rigens moet men zich houden aan het oordeel van de commissie van onderzoek. De heer Spaansen deelde mede, dat de commissie het gebrekkig invullen van eenige stukken wel had opgemerkt, maar zij had daar van bij het onderzoek geen hinder ondervon den, omdat zij de betrokken personen goed kende. De raad besloot hierna tot toelating. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Irene 25 ct. per schoolgaand kind beschikbaar te stellen en f 70 voor de versie ringen. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van B, en W. om den assistent van den gemeen te-architect een gratificatie te vei-leenen van f 25.— De voorzitter lichtte toe, dat dit voor stel werd gedaan, omdat de betrokkene in mi litairen dienst is en daardoor financieel is ge troffen. De heer Spaansen meende, dat mén hier mede toch wel wat ver gaat, omdat de assistent nog leng niet bi'oodeloos is. De voorzitter was van oordeel, dat B. en W. werkelijk niet te royaal zijn. De assistent heeft door de vervulling van zijn dienstplicht schade geleden. De heer Brouwer zei, dat een gemeente wel het allerminst van iemands dienstplicht gebruik mag maken om de arbeidsovereen komst te verbx-eken. Spr. hoopte dat de man la ter zijn functie hier weer kan vervullen. De voorzitter kon dat niet toezeggen; de kans bestaat, dat door minder werk de man zal moeten worden ontslagen. Het voorstel werd in stemming gebracht met het resultaat, dat de stemmen staakten (55) door de -afwezigheid van den heer P. de Nijs. Tegen het voorstel verklaarden zich de heeren G. Res, B. Res, P. de Wildt, Borst en Spaansen. De nieuwe raad zal dus over het voorstel moetenbeslissen. Aan den heer A. Geels werd op diens ver zoek ontslag verleend als onderwijzer aan- de openbai-e school. De aanbieding van de begrooting voor 1940 verwekte Ijilariteit omdat nog geen cijfer op het papier "stond. De voorzitter zei, dat de begrooting for meel moest worden aangeboden, maar dat het onmogelijk"is nu feeds de begrooting werkelijk gereed te hebben. De plaatselijke kappers hadden aan den raad verzocht om' voor" de kapperszaken de sluiting op Dinsdagmiddag verplichtend te stellen. Op voorstel vanB. en W. werd het verzoek van de kappers ingewilligd. Na afhandeling van de agenda sprak de voor zitter woorden van dank tot de heeren G. F. Res, B. Res en Brouwer, die niet in den nieu wen raad zullen terugkeeren. Spr. gaf uiting aan zijn waardeering voor het vele werk, dat zij in het belang der gemeente hebben ver richt. De scheidende raadsleden dankten op hun beurt B. en W. en de raadsleden voor de on dervonden medewerking. Hierna ging de raad in comité. WIJK AAN ZEE EEN OUDE BEKENDE. De heer Koek, die elk jaar ons dorp bezoekt, heeft gistermorgen zijn tenten weer opgesla gen. We kunnen dus weer een week genieten van de draai-, zweef- en fietsmolen, met de daarbij behoorende draaiorgehnuziek. DEMONSTRATIE VAN DE NOORD-ZUIDHOLLANDSCHE. Vanwege de Noord-Zuid-Hollandsche Red dingsmij. zullen Zaterdagavond oefeningen gehouden worden. De Wijk aan Zeeër ploeg steekt om half tien" in zee; de motorredding boot de Neeltje Jacoba uit IJmuiden verleent haar medewerking. Ook het zoeklicht zal niet ontbreken STRANDFEESTEN ZUIDERBAD UITGESTELD. Wegens geringe deelneming heeft V.V.V. zich genoodzaakt gezien de strandfeesten, die vandaag zouden plaats hebben op het Zuider- bad, tot nader datum uit te stellen. Voor de feesten aan het Noorderbad had den zich reeds 700 kinderen aangemeld. WEER EEN BAL- CHAMPêtre. Voor de derde maal in dit seizoen werd op de tennisbaan een bal-champêtre gehouden. Mede door het gure weer was de opkomst niet zoo groot als de vorige maal; toch waren nog eenige honderden personen aanwezig; de- stemming was uitstekend. De jeugdige Beverwijksohe band „The Mid night Stars" had de muzikale verzorging oip zich genomen en kweet zich uitstekend van haar taak. Een geluidsinstallatie zorgde, dat de muzikanten nu en dan eens konden pau- zeeren. De pauzes werden telkens aangevuld met kleine cabaretstukjes, die zeer gewaardeerd werden. HEEMSKERK DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 12 tot 19 Augustus ls de winkelier Nic. de Ruyter aangewezen voor margarine, alsmede bak- en braadvet. DE TOESTAND VAN MEJ. v. d. ZON Naar wij vernemen is de toestand van mPi v. d. Zon. welke Woensdag tijdens het reisi der winkeliersvereniging, in de speeltuin t Oud-Valkeveen een ongeluk is overkomen t' thans in de Majella-Stichting te Bussu^ verpleegd wordt, vooruitgaande. DIPLOIVLV - ZWEMMEN. Zondag 13 Augustus wordt door de Heemt kerksche zwemclutu „Fort bij "Veldhuis''! haar inrichting aan de Maerelaan, diploma zwemmen gehouden. De belangstelling hiervoor is groot. BIJZONDER VRIJW. LANDSTORM. Door de Gewestelijke Landstorm-commissja „KennemeiTand" wordt Zaterdag 2 September a.s. een wandeltocht gehouden over 30 Ru De heer R. Beentjes Marquettelaan, ver strekt nadere inlichtingen. R.K. V. V. „A. D. O. Voor het samenstellen der elftallen voor dp a.s. competitie zal de elftal-commissie Zonda* a.s. vier proefelftallen In het veld laten komen n.l. twee senioren- en twee junioren-elftal, len EEN DAGJE UIT. Binnenkort zal de zelatrices van het tehuis voor Ouden van Dagen en van ver schillende andere liefdadige instellingen een uitgaansdag worden aangeboden. Het reisje gaat waarschijnlijk naar den Haag en Sche veningen. De vroegere commandant van de Engelsche strijdkrachten in Palestina, Sir Archibald Wavell (rechts) bij zijn aankomst te Kaïro, waar hij het pasgevormde Britsche commando „Midden-Oost' 'overnam. HALCYON LIJN. Maasburg, 9 van Vlaardingèn te Pepel, voor Vlaardimgen. Stad Maastricht, Vlaardingen n. Wabaim pass. 9 Beachy Head. Stad Amsterdam, 10 v. Rott. n. Malimo. HOLLAND—AFRIKA LIJN Jagersfontein (thuisr.) 8 van Zanzibar. Heemskerk, 10 van Hamburg te Amsterdam. Springfontein (thuisr.) 10 te Antwerpen. Boschfontein. 10 v. Rott. n. Hamburg. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Loohavon, Rott. naar Vancouver 9 te Loj Angeles. Blommerdijk, Baltimore n. Rott. 9 te Al bany (N.Y.). Damsterdijk, Vanc. n. Rott. 9 te Liverpool. Binnendijk, Baltimore n. Rott. via Londen pass. 9 Scilly. Beemsterdijk, 10 v. Rott. n. Baltimore via Antwerpen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk (uitr.) 10 te Antwerpen. Streefkerk (thuisr.) 10 v. Suez. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland, 9 v. Amst. te Buenos-Ayres. KON NED STOOMBOOT MIJ Helder, 8 v. Talcahuano n. San Antonio. Ariadne, 9 v. Limni n. Tressaloniiki. Bodegraven, 9 van Amst. te Hamburg. Bied a9 van Antwerpen te Terneuzen. Hebe, 9 v. Hamburg n. Amsterdam. Irene, 9 van Cadix naar Setubal. Mars, 9 van Catanai naar Palermo. Merope, 8 van VaJimitika naar Tunis. Pluto, 9 van Bilbao naar Mus el. Pygmalion, 9 van Bouirgas naar Varna. Theseus, 9 van Danzig n. Hamburg. Tiberius, 9 van Malta n. Alexandrië. Ulysses, 9 van Valencia naar Piraeus. Saturn us, 10 v. Mourphoubaai te Rotterdam Barneveld, Chili n. Amst. via Liverpool 9 940 mijl ZW van Valentia. Orion, Curacao n. Amst. 8 200 mijl v. Lands End. Bacchus, 9 v. N-York n. La Guayra. Aurora, 10 van Amst. n. Rott. MEYER en CO'S SCHEEPVAART MIJ Glenshiel, Dairen n. Rott. p. 8 Gibraltar. Benrinnes, Hongkong n. Rott. 8 te Manilla. Antenor, 8 te Chinwangtao, v. Rotterdam. Memnon, Japan n. Rott. p. 10 Gibraltar. City of Pittsburg, Japan n. Rott. 10 të Londen. Sarpedon, Japan n. Rott. 10 (nan.) v. Lon den. Calchas, Japan n. Rott. 10 v. Belawam Polyphemus, Amst. n. Batavia, 10 v. Belawan. Eurymedon, Macassar n. Hamburg, 10 Amst. ROTTERD A MSCHE LLOYD Slamat (thuisr.) 9 van Marseille. Buitenzorg (thuisr.) p. 9 Kaap Guardafui. Garoet (uitr.) pass. 9 Pantellaria. Tapanoeli (uitr.) pass. 9 Perim. Baloeran (uitr.) 10 te Marseille. Inidrapoera, 10 v. Rott. te Batavia. ROTTERDAM ZUID AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisr.) 9 van Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tabian (thuisr.) 8 van Padang. Poelau Roebdah (thuisr.) 10 te Londen. Tarakan (kampeerreis) 10 v. Bergen, 12 v.m.) te Amsterdam verw. WIJKLIJN. Haulerwijk, Sydney C. B. n. Odermunde 9 op 300 mijl West van Kaap Wrath. Stolwijk, 9 van Newport News te Havana Zonnewijk, 10 v. Rott. te Kirkenes. Beverwijk, Rott. n. Afrau p. 9 Gibraltar.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2