tb ONZE LEZERS Het partiëel uitbreidingsplan vastgesteld. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Raad Beverwijk. Woningen aan het Fransche pad onbewoonbaar verklaard. Tot slot: een afscheid van drie raadsleden. Voor de laatste maal in zijn tegenwoordige samenstelling vergaderde gisteravond de ge meenteraad onder voorzitterschap van burge meester H. J. J. Scholtens. De raad was voltallig. De voorzitter herdacht in zijn openingswoord de blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin, waarna hij het telegram, waarin officieel mede- deeling werd gedaan van de geboorte van Prin ses Irene voorlas. Spr. stelde voor aan het Prin selijk gezin en aan H. M. de Koningin een te legram van gelukwensch te zenden. Daartoe werd met algemeene stemmen beslo ten. Gemeenterekening, dienst 1938. 'i B. en W. boden hierna den Raad aan de ge meenterekening, alsmede de bedrijfsrekeningen over het dienstjaar 1938. Voorgesteld werd deze rekeningen in handen van de commissie van bijstand voor de financiën te stellen. Aldus werd besloten. De rekening sloot met een batig saldo van f 20581,52. Benoeming lcerares. Tot leerares in vasten dienst in de vakken huishoudelijk werk en waschbehandeling aan de gemeentelijke Huishoud- en Industrieschool werd met algemeene stemmen mej. M. S. Vriens, sedert 1937 als zoodanig in tijdelijken dienst aan de school verbonden, benoemd. De benoeming geschiedde behoudens gunstigen uit slag van een in te stellen geneeskundig onder zoek. De kosten per leerling. B. en W. stellen den raad voor de vergoeding in de kosten van instandhouding van bijzon dere scholen bedoeld in art. 101 der Onderwijs wet 1920 over het dienstjaar 1937, te bepalen voor het gewoon lager onderwijs op f 11.35 per leerling en voor het uitgebreid lager onderwijs op f 16.13 per leerling. De raad kon zich hiermede zonder discussie vereenigen. Het partieel uitbreidings plan. Van de gelegenheid om bezwaren tegen het ontwerp partieel uitbreidingsplan in te dienen, was gebruik gemaakt door één belanghebbende. Gesteld werd, dat door de projectie van een weg tusschen diens woonhuis en bedrijfsgebouwen, staande op den hoek van den Arendsweg, het onderling verband verbroken werd, terwijl voorts een aanzienlijke waardevermindering wordt gevreesd voor zijn cultuurbedrijf. Hoewel B. en W. de motiveering van de bezwaren van belanghebbende niet als gegrond kunnen erken, nen, zijn B. en W. niettemin van meening, dat eenige verlenging van de procedure, welke aan het van kracht worden van dit plan vooraf moet gaan, tot eiken prijs vermeden moet worden. Uitsluitend op dezen grond komt het B. en W. dan ook wenschelijk voor aan de bezwaren te gemoet te komen en het ontwerp in zooverre te wijzigen, dat de terreinen van den heer A. van Bragt niet in dit plan worden opgenomen. Het ligt in de bedoeling om deze gronden nader hand te betrekben in een van de volgende plan nen. B. en W. stellen den raad dan ook voor het plan vast te stellen en B. en W. bevoegd te ver klaren om eenig onderdeel van de grens, de richting of het profiel van een straat of van een waterpartij of van den vorm of de indeeling van een plein, speelterrein, openbaar groen of plant soen nader vast te stellen en dienovereenkom stig den vorm der bouwblokken en de daarmede verband houdende voor- en achtergevelrooilij nen te wijzigen, indien bij de definitieve uit meting mocht blijken, dat eenige afwijking tot aanpassing van 't plan aan het terrein noodza kelijk is. De heer R ij k e n s kon zich wel vereenigen met het voorstel van B. en W., maar mist over deze kwestie het rapport van. den deskundigen adviseur. Over het algemeen vond spr., dat de houding van B. en W. tegenover den belang hebbende wel wat al te toegeeflijk is geweest. De heer Vink was het niet eens met den heer Rijkens. Immers spoedige afhandeling van het plan dient het gemeentebelang, terwijl er misschien anders stagnatie in de uitvoering had kunnen komen. Spr. vond de houding van het college in deze zaak zeer correct. De voorzitter meende, dat het uitbrei dingsplan zeker niet door één belanghebbende opgehouden mag worden. De heer Van Dok merkte op, dat het col lege nu in de gelegenheid was om toegeeflijk te zijn, omdat de bedoelde terreinen aan de grens van het uitbreidingsplan lagen. Van toe geeflijkheid kan echter zoozeer niet gesproken worden, omdat in de naaste toekomst er toch een weg doorgetrokken wordt. Om aan de be zwaren tegemoet te komen was de meest sim pele oplossing. Om voor deze klacht het plan op te houden zou spr. niet verstandig vinden. Het voorstel werd hierna met algemeene stemmen aangenomen. De onbewoonbare woningen in de badplaats. Vervolgens kwam aan de orde het voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van de woningen aan het Franschepad 1/3 en 5/7. De heer R ij k e n s vroeg of als de woningen afgebroken worden nieuwbouw aan het Fran schepad toegestaan zou worden .omdat dit pad geen openbare weg is. De schadepost zou voor den eigenaar dan nog grooter zijn. De heer Schelvis kon zich vereenigen met het voorstel en merkte verder op dat in Wijk aan Zee nog meer huizen voor het onbewoon baar verklaren in aanmerking komen. De heer Van Dok was het volkomen eens met den heer Schelvis, maar wij kunnen niet alles tegelijk doen, aldus spr. Eventueele nieuw bouw aan het Franschepad hangt af van het feit op welke wijze dat gaat gebeuren. Als het geheel niet geschaad zal worden, zal medewer king niet geweigerd worden. De voorzitter deelde mede, dat deze zaak bij het uitbreidingsplan voor Wijk aan Zee, dat nu het eers taan de beurt komt nader beke ken zal worden. Het voorstel werd aangenomen. Hierna werd de 7e wijziging van de gemeen- Jebegrooting, dienst 1939, vastgesteld. De ingekomen stukken werden voor kennis geving aangenomen. Rondvraag. De heer R ij k e n s vroeg of de aannemer van de rioleeringsvverkzaamheden tusschen het voormalige raadhuis van Wijk aan Zee en Duin en de Creutzberglaan aansprakelijk gesteld kon worden voor de slechte bestrating van dit ge deelte. De weg is op het oogenblik buitengewoon slecht. Verder verzocht spr. of B. en W. pogingen in het werk wilden stellen bij de Ned. Spoorwe gen om een andere oplossing te krijgen voor het rangeeren bij den spoorwegovergang op den Velserweg, daar bij het rangeeren de boomen vaak meer dan 10 minuten achtereen gesloten blijven. De voorzitter antwoordde, dat de wegen na de rioleeringswerkzaamheden eerst moeten zakken. Eerst na dit proces kan pas een goede bestrating aangebracht worden. Verder deed spr. de toezegging om bij de N. S. een poging in het werk te stellen te trachten den bestaan- den toestand te verbeteren. Hierna richtte de voorzitter zich totrde schei dende raadsleden, de heeren Wernke, Tervoort en Muntjewerf, die in de volgende zittingspe riode niet in den raad zullen terugkeeren. Het speet spr. altijd als er mutaties kwamen in den raad en hij greep daarom deze gelegenheid gaar ne aan om de scheidende raadsleden dank te bren gen voor hetgeen zij in de afgeloopen zittings periode in het belang van Beverwijk gedaan hebben. De heer Tervoort werd op 6 September 1927 als raadslid van Wijk aan Duin gekozen Van 1 September 1931 tot de fusie met Beverwijk en Wijk aan Duin was de heer Tervóort wethouder. Juist in deze laatste periode heeft de heer Ter voort, aldus spr., het zijne bijgedragen om de fusie tusschen beide gemeenten te bevorderen. In de voormalige gemeente vervulde de heer Tervoort de moeilijke taak nog van voorzitter van de commissie voor sociale aangelegenheden. In Beverwijk maakte hij deel uit van de com missie van bijstand voor Openbare Werken en de Commissie van bijstand voor de financiën. De heer Muntjewerf kwam in Augustus 1936 1 in den raad en werd lid van de commissie van bijstand voor het Openbaar Slachthuis. De heer Wernke maakte van September 1935 tot de fusie deel uit van den Wijk aan Duin- schen raad. Ook de heer Wernke heeft in deze periode hard gewerkt om de samenvoeging van beide gemeenten tot stand te brengen. Van 31 Januari 1938 had de heer Wernke zit ting in dezen raad. De voorzitter bracht hierna nogmaals hartelijken dank aan de scheidende raadsleden. Namens de toegesproken raadsleden dankte de heer Tervoort voor de vriendelijke waardeerende woorden. Wederkeerig bracht spr. dank aan den voorzitter voor diens leiding van vergaderingen. Ook dankte hij alle raadsleden voor de vele medewerking en ondervonden vriendschap. Hierna volgde sluiting en ging de raad ir comité. DE RIOLEERINGSWERKZAAMEDEN. De rioleeringswerkzaamheden vorderen uit stekend, zoodat de overlast voor de bewoners van de straten, waar een nieuwe rioleering gelegd wordt, niet al te langen tijd duurt. In de Pepedstraat heerscht een groote chaos, maar eerst de lasten en dan de lusten. Niettemin zullen vele bewoners hopen, dat de werkzaamheden maar spoedig klaar zijn en de straten weer hun gewone aanzien ver krijgen. Daar zal echter nog wel eenigen tijd overheen gaan. INZAMELING VAN OUDE RIJWIELPLAATJES. De afdeeling Beverwijk van de Vereeniging „V.Z.N.", die de belangen van de T. B. C.- patiënten in Nederland behartigt, zal Woens dag en Donderdag oude belastingmerken en andere metalen aan de huizen ophalen. UITSTAPJE VAN DE VOETBALVEREENIGING BEVERWIJK. Begunstigd door prachtig zomerweer heeft de voetbalvereeniging „Beverwijk" een uit stapje gemaakt naar Laren en Oud-Valke- veen. 's Morgens te 10.30 uur vertrok het gezel schap vanaf het clubgebouw naar Laren, via Schiphol en Hilversum, waar het raadhuis en de studio's bezichtigd werden. Na op de hei den inwendigen mensch versterkt te hebben werd de reis naar Laren voortgezet, waar Be verwijk een wedstrijd tegen Laren heeft ge speeld. De rust ging in met een 10 voorsprong voor de Beverwijkers. De wedstrijd, die in de allerbeste verstandhouding werd gespeeld, eindigde in een 22 gelijk spel. De doelpunten werden gemaakt door J. Maenhout en S. Tee ling. Na afloop van den wedstrijd stond een be zoek aan Öud-Valkeveen op het programma. Hier heeft het gezelschap geruimen tijd ver toefd. Op den terugtocht werd in Amsterdam nog „opgestoken", waarna de Beverwijkers in de beste stemming weer in Beverwijk arriveer den. SCHIP VAN Venn. Aankomst LAATSTE BERICHT Ariadne (Ned.) Midd. Zee 12 Aug. te StambouL Adele Ohlrogge (Du.) Gefle heden 9 Aug. vertrokken. Agamemnon (Ned.) Bremen in lading. Achilles (Ned.) Midd. Zee 12 Aug. te Fiume. Asphalion (Eng.) x) Macassar 18 Sept. vertrekt 18 Augustus. Alkmaar (Ned.) Chili 12 Aug. van Corral. Amstelland (Ned.) x) Buenos Aires 18 Aug. 12 Aug. van Las Palmas. Med. Indië 26 Aug. 3 Aug. van Pt. Sudan. Chili 12 Aug.. te Callao. Boskoop (Ned.) Chili 11 Aug. van Cristobal. Barneveld (Ned.) x) Chili 12 Aug. te Liverpool. Breda (Ned.) Chili 9 Aug. te Terneuzen. Barbro (Noor) x) New Orleans 23 Aug. 5 Aug. vertrokken. Bodegraven (Ned.) x) Hamburg 23 Aug. vertrekt 19 Augustus. Berenice (Ned.) Rotterdam 17 Aug. vertrekt 17 Augustus. Santos in lading. Hamburg 15 Aug. 14 Aug. vertrokken. Caribia (Du. x) Pto. Barrios (v.IJm). 18 Aug. 8 Aug. van Barbados. Buenos Aires 8 Aug. te San Lorenzo. Aarhuus 21 Aug. vertrekt 18 Augustus. Santos 28 Aug. 5 Aug. vertrokken. West Afrika 23 Sept. 8 Aug. van Calabar. Wasa 15 Aug. 9 Aug. vertrokken. Grootekerk (Ned.) x) Japan 14 Aug. van Hongkong. W. Afrika 16 Aug. 3 Aug. van Freetown. Ned. Indië 7 Sept. 6 Aug. van Malacca. Helder (Ned.) Chill 10 Aug. van Valparaiso. Hercules (Ned.) Zwarte Zee 27 Aug. 6 Aug. van StambouL Helenus (Eng.) ex)... Batavia 4 Sept 2 Aug. van Sabang. Hamburg 18 Aug. vertrekt 17 Augustus. Midd. Zee 17 Aug. 12 Aug. van Lissabon. Bordeaux 22 Aug. vertrekt 18 Augustus. Jagersfontein (Ned.) x) Zuid Afrika 23 Aug. 13 Aug. te Tanga. J. v. Oldenb. (Ned.) Ned.-Indië 12 Aug. van Pt. Said. Klipfontein (Ned.) x) Hamburg in lading. Laertes (Ned.) x) Batavia 22 Sept. vertrekt 19 Augustus. Laurent Meeuws (Belg) Houston 22 Aug. 4 Aug. vertrokken. Midas (Ned.) West Indië 27 Aug. 9 Aug. v. San Juan de Port. Megara (Ned.) x) Curacao 17 Aug. 28 Juli vertrokken. Mars (Ned.) Venetië 24 Aug. 14 Aug. van Gibraltar. Midd. Zee 21 Aug. 11 Aug. van Tunis. Melampus (Ned.) x) Batavia 24 Aug. 12 Aug. van Pt. Said. Menes (Du.) Macassar 6 Sept. 1 Aug. van Padang. Maaskerk (Ned.) West Afrika 10 Aug. van Dakar. Montferland (Ned.) x) Hamburg 20 Aug. vertrekt 19 Augustus. Mercurius (Zw.) Hull 16 Aug. 15 Aug. vertrokken. Nigerstroom (Ned.) West-Afrika 19 Aug. 13 Aug. te Duinkerken. Nereus (Ned.) Stettin 22 Aug. vertrekt 19 Augustus. Orpheus (Ned.) Kopenhagen 20 Aug. vertrekt 17 Augustus. Polyphemus (Ned.) x) Batavia in lading. Polydorus (Ned.) Hamburg 17 Aug. 13 Aug. te Bremen. Pygmalion (Ned.) Midd. Zee 14 Aug. te Bourgas. Poelau Lam (Ned.) x) Batavia 5 Aug. van Sabang. Perseus (Ned.) Danzig 21 Aug. vertrekt 18 Augustus. Pluto (Ned.) Oporto 22 Aug. vertrekt 17 Augustus. Randfontein (Ned.) x). Zuid-Afrika 8 Aug. van Kaapstad. Ronda (Noor) Buenos Aires 2 Sept 1 Aug. vertrokken. Stentor (Eng.) x) Batavia 12 Sept. 12 Aug. vertrokken. San Pietro (Ital.) Bona (v. IJm.) in lading. Stella (Ned.) Alexandrië 28 Aug. 6 Aug. van Famagusta. Springfontein (Ned.) Zuid Afrika 13 Aug. te Rotterdam. Soemba (Ned.) Batavia 13 Aug. van Pt. Said. South America (Noor) x Pt. Arthur 16 Aug. 30 Juli vertrokken. Tjikandi (Ned.) x) Batavia 12 Sept. 12 Aug. vertrokken. Tiberius (Ned.) Alexandrië 13 Aug. vertrokken. ritus (Ned.) Midd Zee 17 Aug. 10 Aug. van Algiers. Tabian (Ned.) x) Ned. Indië 12 Aug. van Sabang. Tajandoen (Ned.) x) Batavia in lading. Uckermark (Du.) Ned. Indië 19 Sept. 9 Aug. van Soerabaya. Waterland (Ned.) x).. Buenos-Aires 1 Sept 11 Aug. van Santos. '.uiderkerk (Ned.) JapaD 3 Aug. van Penang. Zaanland (Ned.) x) Buenos Aires 15 Sept. -vertrekt 17 Augustus. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Hoogoven* VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Noorsch s.s, Spica Bergen Iaden Wat de tuinders kregen. Spinazie per kist 3045 cent. Sla per 100 krop f 1.40f 5. Postelein per kist 2028 cent. Andijvie per 100 krop f 0.80f 2.30. Wortelen per bos 37 cent. Rabarber per bos 340 cent. Peterselie per bos 1IV2 cent. Selderie per bos 1 Yz2V2 cent. Tomaten per kg 58 cent. Aardappelen f 2.60f 3. Pronkboonen per kg 36 cent. Trosboonen per kg 1619 cent. Tuinboonen per kg 36 cent. Waschpeen per kg 24 cent. Snijboonen per kg 1115 cent. Dikke boonen per kg 1014 cent. Meloenen per stuk 512 cent. Komkommers per stuk 12Vfe cent. Bloemkool le soort per stuk 10—16 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 47 cent. Groene kool per K.G. 33V2 cent. Doppers per kg 1216 cent. Raspers per kg 1224 cent. Capucijners bruine per kg 1520 cent. Capucijners witte per kg 1014 cent. Aardbeien per doos 32 cent. Frambozen per doos 1527 cent. Appelen per pond 35 cent. Peren per pond 35 cent. Augurken per kg 4—11 cent Bramen per slof 6075 cent. Bessen (roode) per slof 4560 cent. DE KENNEMERS, BEVERWIJK EN DE COMPETITIE. Aan de competitie 1939—1940 zal door Be verwijk met zeven elftallen worden deelgeno men, n.l. 1 seniorenelftal K.N.V.B., 3 senioren elftallen H.V.B., 1. juniorenelftal H.V.B. en 2 adspirantenelftallen H.V.B. De heer J. Rijkhof, Willem Pastoorstraat 8, is officieel aangesteld als secretaris voor de H V B —zaken De Kennemers nemyn voorloopig met 12 elftallen aan de competitie deel en wel met 2 seniorenelftallen K.N.V.B., 5 seniorenelftallen H.V.B. 2 juniorenelftallen H.V.B. en 3 rantenelftallen H.V.B. WORDT DE RIOLEERING VAN HEEMSKERK OP DIE VAN BEVERWIJK AANGESLOTEN? Woensdagavond wordt in den gemeenteraad van Heemskerk het voorstel behandeld om in beginsel de rioleering op die van Beverwijk te laten aansluiten. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Woensdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn Hl: 8.00 Keulen, 10.20 Diversen, 10.30 Parijs, 11.05 Diversen, 11.20 Parijs, 12.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 2.50 Londen Reg. 3.35 Deutschlandsender of diver sen, 4.20 Parij, 4.35 Londen Reg., 5,20 Parijs, 6.20 Londen Reg., 7.40 Diversen, 8.20 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 12.05 Nationaal program ma, 9.20 Londen Reg., 10.20 Nationaal pro gramma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 Londen Reg. 12.50 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma, 4.20 Parijs, 4.35 Lon den Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.20 Londen Reg., 7.40 Nationaal programma, 8.20 Londen Reg., 8.30 Keulen. HEEMSKERK RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert Woensdag avond 7.30 uur. De agenda vermeldt de volgende punten van behandeling: 1. Vaststelling der notulen. 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuwbenoemde raadsleden. 3. Aanbieding gemeenterekening en reke ning gemeentelijk woningbedrijf, dienst 1938. 4. Vaststelling kohier rioolbelasting 1939. 5. Voorstel tot aanvaarding van strooken grond ten behoeve der wegen. 6. Voorstel in beginsel aansluiting der rio leering op die van Beverwijk. 7. Ingekomen stukken en mededeelingen. ZELDZAAM. Op den tuin van de Gebr. Koopman aan den Hoogdorperweg staat een gladiolus in bloei, die aan de eene zijde roode, aan de andere zijde witte bloemkelken draagt. Wel merkwaardig. COLLECTE. De collecte ten bate van de R.K. Kraam- verzorging, onderafdeeling van den R.K. Vrouwenbond, heeft opgebracht f 69.45. WIJK AAN ZEE DE POPPENKAST KOMT! De directie van het Noorderbad is van plan een poppenkastmiddag te houden en wel op Vrijdag a.s. Dan komt de heer Reek uit IJmuiden-Oost een middagvoorstelling geven voor de kinderen, 's avonds heeft in het pa viljoen een ouderwetsche poppenkastvertoo- ning plaats, met boerendansen afgewisseld. Aan de kinderen uit Heliomare wordt een gratis voorstelling aangeboden. HA1KT GEKICHÏIN VEEMARKT ROTTERDAM Rotterdam, 14 Aug. 1939. Aanvoer: totaal 2632, vette runderen 613, vette kalveren 268, nuchtere kalveren 23, schapen en lammeren 1124, varkens 604. 76 vette koeien le kw. 62, 2e kw. 3650; 65 vette ossen le kw. 60, 2e kw. 3850; 90 vette kalveren le kw. 75, 2e kw. 45-50; 520 varkens (levend gewicht) le kw. 52, 2e kw. 51; 44 scha pen le kw. 39, 2e kw. 32; 47 lammeren le kw. 42, 2e kw. 37, alles per kg. Prijzen per stuk: 19 schapen le kw. 17, 2e kw. 15; lammeren 12, le kw. 9, 2e kw. 7. Vette koeien en ossen aanvoer iets grooter, handel tamelijk, prijzen als vor. week Dinsdag pr. k. 79 et, pr. oss. tot 70 ct. Vette kalveren aanvoer als vorige week, han del stug, prijzen lager pr. 1. Schapen en lammeren aanvoer aanmerkelijk, handel ruimer, kalm, prijzen dalende. Varkens aanvoer iets grooter, handel willig, prijzen hooger. Eenige kleine partijtjes schapen voor export verkocht. HONKBAL COMPETITIESTANDEN KLASSE I: Seagulls Blauw-Wit Haarlem H. H. C. E. D. O. V. V. G .A. A. F. C. Ajax Schoten Quick E. D. O. 2 Blauw Wit 2 R. C. H. 2 H. C. Kinheim The Catchers Zeeburgia R. C. H. 1 Haarlem 2 H. H. C. 2 Ajax 2 D. W. S. 1 E. D. O. 3 H. H. C. 3 Schoten 2 E. H. S. 1 Haarlem 3 T. H. B. 1 E. D. O. 4 Hercules R. C. H. 3 Spaarnevogels 1 13 13 13 12 12 13 13 KLASSE II A: 12 12 11 12 11 12 12 KLASSE II B: 10 10 10 10 10 10 KLASSE III At 11 10 10 11 10 KLASSE III B: 11 11 12 10 10 gei?'En'6eoverl« 0 4 B i 0 5 0 1 8 11 8 I 0 10 0 10 s KLASSE III C: E. H. S. 2 8 T. H. B. 2 8 E. D. O. 5 8 R. C.. H. 4 7 Schoten 3 9 Spaarnevogels 2 (a) 10 1 22 1 22 5 12 6 11 8 I 10 4 10 1 a> 3 1( 4 1! 8 1 10 0 (a) Twee verliespunten wegens niet opkomen. aan het woord Voor den inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van Ingezonden stukken, geplaatst 0/ mei geplaatstwordt de kopij den inzender j teruggegeven. VRIJ WERK VERDRONGEN DOOR WERKVERSCHAFFING Een eigenaardig idee omtrent het begrip werkverschaffing zal men toch ongetwijfeld krijgen naar aanleiding van hetgeen zich af speelt rondom de werkverschaffing in de dui nen van Wijk aan Zee, Heemskerk en Cas- tricum. De daar aan te leggen weg, alsmede de be strating, geschiedt in werkverschaffing! Daarvoor zijn evenwel een groot aantal steenen noodig, door de fabriek franco wal geleverd. Circa 900.000 van deze steenen zullen te Be verwijk arriveeren. Er is door den R.K. Haven en Transportarbeiders Bond alles in het werk gesteld, dat dit lossen als „vrij werk" zou ge schieden! Alle moeite is uiteindelijk beloond met de mededeeling, dat van het begin af aan de Provincie er op gerekend heeft, dat het lossen van de steenen en het vervoer daarvan, als mede de bestrating zelf, in werkverschaffing zal geschieden en dat daarmede in de begroo ting op gerekend is! Het vervoer van de steenen in werkverschaf fing is natuurlijk onmogelijk gebleken! Intusschen doet zich dit eigenaardige geval voor, dat steenen voor een te leggen weg in de Heemskerkerduinen, te Beverwijk worden ge lost in werkverschaffing door werkloozen uit Haarlem en worden vervoerd in vrij bedrijf door een aannemer uit Castricum! Er mankeert nog maar aan dat de steenen in werkverschaffing gebakken moesten worden! Het bestuur van den R.K. Haven- en Transportarbeidersb. „St. Bonifacius', Secr.: P. TAFFIJN, Keesdelfsweg no. 24, Beverwijk AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 15 AUGUSTUS Thalia Theater: Geen voorstelling. Rex Theater: „De passagier die verdween, 8.15 uur. Theater de Pont: „Een branie in Oxforü en „Ik eisch gerechtigheid", 8 uur. WOENSDAG 16 AUGUSTUS Thalia Theater: Geen voorstelling. Rex Theater: „De passagier die verdween, 8.15 uur. Theater de Pont: „Een branie in Oxford en „He eisch gerechtigheid", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK DINSDAG 15 AUGUSTUS Luxor Theater, Breestraat: ,,'t Zit in de luchr en „Vreemde kostgangers", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Wat leven wij toch gelukkig" en „Pacific Liner", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Jongensstad en „De Marinespion", 8 uur. WOENSDAG 16 AUGUSTUS Luxor Theater, Breestraat: ,,'t Zit in de lucht en „Vreemde kostgangers", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De Marinespion", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden DINSDAG 15 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling van 8.15-9.15 uttf' Frans Hals Theater: „Artisten en modellen h Parijs!" 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „The little Princess". Tooneel: „Rafala". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Andy Hardy wordt verliefd 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De Sportkoningen en „Bij verrassing getrouwd", 8.15 uur. Verder van 116 uur: doorloopend één uurprogramina met „Ons Prinsesje loopt" en „In en om de P3-' leizen". Moviac Theater: Vroolijk feestprogramma- Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur, be* halve 's Maandags. Toegang vrij. WOENSDAG 16 AUGUSTUS Bioscoopvoorstellingen, des middags en da avonds.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2