VELSEN Waar komt het vandaan? De Nederlandsche visscherij in 1938. BURGERLIJKE STAND. Aangevoerd werd ruim 226 millioen K.G. ter waarde van circa f 19.5 millioen. Uitvoer was f2 miilioen minder dan in 1937. Vprschenen is het verslag over de Visscherij Jhirende het jaar 1938. (Verslagen en Mede- fpplingen van de Afdeeling Visscherijen no. 33). Evenals vorige jaren bevat het een beknopt zicht van de uitkomsten van de verschil- de takken van visscherij. Verder maakt het Siding van hetgeen in 1938 van Regeerings- wpee is geschied ter bevordering van de vis serij alsmede van de in 1938 door de Rijks- •nstituten voor visscherij-onderzoek en het Ne- riprlandsche Visscherij-proefstations verrichte werkzaamheden en onderzoekingen, terwijl ook ipnige mededeelingen zijn opgenomen omtrent Hen Dienst der Nederlandsche Haringcontrole, mbellen met uitgebreide statistische gegevens omtrent vangsten, enz. zijn als „Jaarcijfers over Hp Visscherij" reeds afzonderlijk verschenen als l 32 der Verslagen en Mededeelingen). Tn het Algemeen Overzicht worden o.m. de «sterkte der zee- en kustvisschersvloot, de uit komsten van het visscherijbedrijf en de< uitvoer van visch naar de verschillende landen bespro ken, in het bijzonder de uitvoer naar Duitsch- land België, Frankrijk en Groot-Brittannië. 'Hieraan zijn de navolgende gegevens ontleend. Aan het einde van 1938 waren voor de zee- pn kustvisscherij 3308 vaartuigen ingeschreven met een bruto-inhoud van 255.913 M3. tegen 3394 YaartuiSen met een bruto-inhoud van 260 303 M3. aan het einde van 1937. In 1938 werd door Nederlandsche visschers w te lande in totaal aangevoerd rond 218 732 000 K.G. visch, schaal- en weekdieren ♦er waarde van ruim f 18.908!300 tegen in 1937 rond 256.087.000 K.G. ter waarde van ruim f 20 856.000. (In deze cijfers zijn niet begrepen de vangsten der rivier- en binnenvisscherij, met uitzondering evenwel van de riviertrekvisschen en de visch uit het IJselmeer). Bovendien werd door vreemde vaartuigen hier te lande aangevoerd (met inbegrip van den aanvoer door de drijfnetvisschersvaartuigen van een Poolsche Maatschappij) rond 7.339.000 K.G. visch ter waarde van ruim f 687.600 tegen in 1937 rond 6.832.000 K.G. ter waarde van rond f 614.500. Uitgevoerd werd in 1938 aan visch, schaal- en weekdieren voor een waarde van ruim 13.8 'millioen gulden tegen voor ruim 15.8 millioen gulden in 1937, zoodat in 1938 de waarde van den totalen uitvoer van visch en visscherijpro- ducten, bij 1937 vergeleken, ongeveer 2 mil lioen gulden lager was. De in totaal uitgevoerde hoeveelheid bedroeg rond 150.2 millioen K.G. tegen in 1937 rond 167.1 millioen K.G. en was derhalve ongeveer 16.9 millioen K.G. (bruto) kleiner. Voor een groot deel werd dit veroor zaakt, doordat de uitgevoerde hoeveelheid (bruto) en waarde van pekel- en steurharing aanmerkelijk lager waren dan in het vorige jaar. nl. rond 10.468.000 K.G. (bruto) en rond f 1.12 2;.000. Van'jvërsche zeeviseh waren zoowel de uitge voerde, hoeveelheid (bruto) als de waarde even eens kléiner dan in 1937. O.m. liep de verzen ding naar Frankrijk, bij 1937 vergeleken, we der belangrijk terug. Van de drijfnetvisscherij op haring wordt vermeld; dat deze door de van Regeeringswege in het verslagjaar getroffen maatregelen we der op beperkte schaal werd uitgeoefend. Bo vendien was een conflict tusschen werknemers en werkgevers in het begin van het seizoen oorzaak, dat de haringaanvoer in de eerste maanden van de teelt zeer gering was. Na be ëindiging van het conflict op 9 Juli werden de aanvoeren weliswaar geleidelijk ruimer, doch bleven gedurende het verdere gedeelte van de teelt aanmerkelijk lager dan in het vorige jaar. In verband met de weinig bemoedigende voor uitzichten ten opzichte van den afzet werd de zoute-haringvisscherij vroegtijdig beëindigd. Aangezien de haringprijzen als gevolg van de afzetmoeilijkheden in het najaar tot een zeer laag peil waren gedaald, werd in October van Regeeringswege aan de Reedersvereeniging voor de Nederlandsche Haringvisscherij êen crediet verstrekt van ten hoogste één millioen gulden voor het uit de markt nemen van pekel- en steurharing, welke een bepaalden prijs niet kon opbrengen. De drijfnetvisschersvloot bracht in het ver slagjaar rond 12.5 millioen K.G. versche haring aan tegen rond 15 millioen K.G. in het vorige jaar. In verband met d'e wisselvallige afzet mogelijkheden waren de prijzen voor versche haring aan sterke schommelingen onderhevig, doch einde November-begin December liepen de prijzen zeer sterk omhoog. Over het geheel waren hierdoor de financieele uitkomsten van de visscherij op versche haring voor de drijf net visschers niet onbevredigend. Verder vermeldt het verslag, dat de uitkom sten van het trawlvisscherijbedrijf als gevolg van de moeilijkheden bij den vischafzet onbe vredigend waren. De meeste van Regeerings wege in vorige jaren getroffen maatregelen in het belang van dit bedrijf bleven in het ver slagjaar, zij het eenigszins gewijzigd, gehand haafd. Van Juli tot en met October waren de aanvoeren van versche haring, afkomstig van de trawlvisscherij, weder zeer ruim en grooter dan in 1937. De internationale moeilijkheden hadden echter een sterke inzinking der markt tot gevolg, waardoor de totale opbrengst van de trawlharing, niettegenstaande den grooteren aanvoer, lager was dan in het vorige verslag jaar. Omtrent de visscherij met de zeevischzegen wordt vermeld, dat deze visscherij, die hoofd zakelijk plaats vond in de maanden April tot en met September, drukker werd uitgeoefend dan in het vorige jaar. Vergeleken bij 1937 was de aanvoer dan ook belangrijk grooter. De visscherij in het IJselmeer bracht evenals die in de Waddenzee en het niet-afgesloten ge deelte van de Zuiderzee geldelijk minder op dan in 1937. Vooral de uitkomsten van de haring visscherij in de Waddenzee waren zeer onbe vredigend. Ook de geldelijke uitkomsten van de visscherij in de Lauwerzee en den Dollart en die in de Zuid-Hollandsche stroomen en zeegaten waren volgens het verslag kleiner dan in het vorige jaar. De Oesterteelt in Zeeland verliep niet onbe vredigend, terwijl de uitkomsten van de mossel teelt in het verslagjaar gunstig worden ge noemd. Bij de zalmvisscherij was de vangst naar aan tal kleiner, doch het gewicht en de opbrengst van de in 1938 aangevoerde zalm waren grooter dan in 1937. De fintvisscherij, die in hoofdzaak gedurende de maanden Mei en Juni werd uitgeoefend, leverde nog veel ruimere vangsten op dan in het vorige jaar. De fintpx-ijzen waren zeer laag, doch als gevolg van den grooten aanvoer was de opbrengst in totaal nog aanmerkelijk hooger dan in 1937. De haringaanvoer van Maandag. Waarom die overvloed? De totale aanvoer van versche haring be droeg gisteren niet minder dan 4638 kisten. Tevens werden 136 kantjes steurharing aan gevoerd. Het is te betreuren, dat er door de reeders geen onderling overleg omtrent den tijd van binnenkomst der trawlers wordt gepleegd. In dat geval zou zeker heel veel schade voor komen kunnen worden. Men had toch kunnen weten, dat nu er nog geen uitvoer naar Duitschland is, bij zulk een grooten aanvoer een belangrijke prijsdaling verwacht kan wor den. Voor sommige booten, vooral voor die welke pas j.l. Maandag naar de visscherij vertrok ken zijn, was er geen enkel bezwaar voor de markt van heden in plaats voor die van gis teren binnen te komen. Wanneer de aanvoer van gisteren over de beide dagen verdeeld was geworden, zou de haring ongetwijfeld meer geld opgebracht hebben en een prijs verschil van één of meer guldens per kist zou de totale opbrengst der ruim 4600 kisten met duizenden guldens verhoogd hebben. Het zijn nu vooral de rookerijen, die van deze prijsdaling geprofiteerd hebben. Rookers hebben gisteren voor f 1.75 a f 2 kunnen in- koopen zoocjat zij de „grondstof" voor hun be- drijf wel heel goedkoop gekregen hebben. De „lekkere harde" en de „Engelsche spekbokking' kan dus ook goedkooper geievei-d worden. Maar in den regel bemerkt het publiek niet veel van deze plotselinge prijsdaling. Nagekomen besommingen. Loggers: RO 9 f 710; SCH 19 f 1730; KW 75 f 490; KW 175 f 380; KW 89 f 320; KW 178 f 370, KW 91 f 470, KW 27 f 270, KW 1Ó8 f 290, KW 177 f 510, KW 154 480, KW 125 f 320, KW 107 f 330, KW 64 f 330, KW 62 f 450, KW 59 f 330, KW 153 f 340, KW 104 f 640, KW 105 f 340, KW 52 f 360, KW 132 f 610, KW 159 f 1390. De vrouwe Maria IJM 201 f 480. Laatste toeristenreis. Het motorschip Tarakan heeft zijn laatste toe- risterxreis naar de Noorsche fjorden gemaakt en is Zatex-dag na aankomst direct doorgevaren naar Amstex-dam, waar de passagiers ontscheept werden. Het schip wordt nu weer gereed ge maakt voor de reis naar Ned. Indië. Reparaties uitgevoerd. Het Noorsche motorschip Gausdal, dat dezer dagen in ballast van BaiTy-Dock te Amstex-dam arriveerde oixx aldaar eenige reparaties te onder gaan in het dok van de NedexTandsche Dok-Mij. heeft deze thans uitgevoerd en vertrok Vrijdag middag weer naar zee met bestemming Wallcom (Finland). Ertsaanvoer. Het Grieksche stoomschip Daphne is van Gou- lette aangekomen met een lading erts voor het Hoogovenbedrijf, welke in de buitenhaven van dat bedrijf wordt gelost. Terug met averij. Het stoomschip Heemskerk van de Vereenigde 'Scheepvaart Maatschappij, dat Vrijdag van hier Het ledental van den Ckristelijken Bond. Het ledental van de afdeeling IJmuiden van oen Ned. Bond van Christelijke Fabrieks- en iransportarbeiders bedroeg op 1 Januari en ki 1 resP- 275 eri 266- Voor de afdeeling Jfen waren deze cijfers 68 en 60. 1 T,61- -°ïld telde °P 1 Januari j.l. 18245 en op 1 dunj.i. 18287 leden. Er was dus een geringe via Antwerpen naar Zuid Afrika vertrok (zie onze schepenlijst) is op de Schelde in aanvaring geweest met een Grieksch stoomschip, waardoor beide schepen averij beliepen. Eerstgenoemd stoomschip kwam naar hier terug en passeerde naar Amsterdam voor onderzoek en eventueele reparatie: het tweede stoomschip ging met het zelfde doel naar Antwerpen terug. AANGEKOMEN. 12 Augustus: Astarte s.s. Bremen Tarakan m.s. Bergen Algol m.s. Kopenhagen Cabo m.s. Rochester Tilly m.s. Parnü Rijnstroom m.s. Plymouth Njord m.s. Skelleftea 13 Augustus: Wim m.s. Swansea Heemskerk s.s. Vlissingen Prowess m.s. Londen Crijnssen s.s. West Indië Daphne s.s. La Goulette Vliestroom s.s. Huil 13 Augustus; Wilbo m.s. Londen Roek s.s. Londen Boschfontein m.s. Hamburg Nordmark s.s. Londen Patria s.s. Gothenburg Vera s.s. Neder-Kalix Odyssexis s.s. Kopenhagen 14 Augustus: Euterpe s.s. Hamburg Spica s.s. Bei-gen Rhein s.s. Hamburg Theano s.s. Fowey Ax-rivain m.s. Leith Oi-anje m.s. Madeira Indus s.s. Kristinehamn Theseus s.s. Gdynia Wachtel s.s. Pietarsaari Eux-ymedon rn.s. Hamburg Moena s.s. Ned. Indië VERTROKKEN. 11 Augustus: Kui-mark s.s. Hamburg Chevychase s.s. Hartlepool Bomma m.s. Oslo Heemskerk s.s. Zuid Afrika Perseus s.s. Gdynia Bennekom s.s. Chili Orpheus s.s. Odense Skagul s.s. Malmö Doros m.s. Aafhus Venus s.s. Rotterdam 12 Augustus: Cresco s.s. Gdynia Iris s.s. Bordeaux Agamemnon s.s. Bremen Hebe s.s. Hamburg Sandhill m.s. New Castle Kades s.s. Vlaardingen Junior m.s. Gr. Yarmouth Thornbury s.s. Kemi IJstroom m.s. Leith Enid Mary s.s. Goole Falken s.s. Wybox-g Dx-, H. Wiegand s.s. Rotterdam Vechtstroom s.s. Huil Regeja m.s." Londen St. Philipsland s.s. Gdynia Amstelstroom m.s. Londen Hontestroom s.s. Londen 13 Augustus: Astai-te s.s. Bremen Trompenberg s.s. Yxpila 14 Augustus: Tromp kruiser Nieuwediep Uitbreiding IJmuider kotters. ..Voor rekening van de Nederlandsche Vis scherij Gemeenschap :isdezer dagen de kiel gelegd voor den bouw. van den motorkotter IJM. 41 „Werk en Vreugd I" bij de scheeps werf Voorwaarts der firma Th. van der Beidt te West-Graftdijk (N.H.). Het schip, dat het grootste van dit type van de Neder landsche visschersvloot zal worden, zal van IJmuiden uit aan die Snurrevaadvisscherij op de Noordzee deelnemen. Nieuwe motorhopper. Zaterdag j.l. werd met gunstig gevolg van een der hellingen der Haarlemsche Scheeps bouw Mij. te Haarlem de nieuwgebouwde mo torhopper te water gelaten. Deze opdracht ge schiedde voor rekening van Adxiaan Volker's Mij. tot het Uitvoeren van Openbare Werken N.V. te Rotterdam. Het vaartuig zal worden uitgerust met een 300 P.K. Werkspoor Diesel motor, vooi-ts met een Diesel hulpagregaat van 30 P.K. dat den stroom moet opwekken voor een electrisch gedreven kleppenlier, an kerspil en electrisch licht. Van eigenaar veranderd. Het Grieksche stoomschip Kassos, dat dezer dagen in ballast van Gent te Amster dam arriveerde om aldaar te bunkeren, is, toebehoorende aan de reederij Kassos Steam Navigation Co. Ltd. te Syra, verkocht aan de reederij John Livanos and Sons Ltd. te Lon den. Het schip behoudt dus zijn nationaliteit doch komt in die vaart -onder den naam Michalis. Aanvaringsschade. Het stoomschip Breda, dat op reis van Hamburg te Antwerpen, arriveerde, kwam 7 dezer op de Schelde nabij Ki-uisschans in aanvaring met een sleep lichters. Het schip In de Londensche wijk Finsbury wordt een schuilkelder aangelegd, welke aan 8000 personen plaats kan bieden. bekwam evenals de 3 lichters slechts geringe schade. IJzerverscheping. Het stoomschip Spica, dat thans een ge- regelden dienst tusschen Bergen en Amster dam onderhoudt, arriveerde gisteren van daar aan het Hoogovenbedrijf om een partij ijzer te laden. Het schip is daarna naar de hoofdstad opgevaren om verder stukgoederen in te nemen voor Bergen (Noorwegen). Groote diepgang. Het nieuwe passagiers- en vrachtmotor schip Oranje van de Mij. Nederland, dat gis teren met de voor dit schip geboekte passa giers van de toeristenreis naar Madeira te Amsterdam terugkeerde, passeerde de sluizen alhier met een diepgang van 8 meter. Hr. Ms. Tromp vertrokken. Maandagmorgen passeerde alhier Hr. Ms. kruiser Tromp van Amsterdam, waar het schip eenige dagen vertoefd had, naar Nieu wediep. Aldaar aangekomen zal het gereed gemaakt worden voor de reis naar Indië, welke op 19 dezer zal plaats hebben. Slecht begin van een vacantie- tochtje. Gisteren heeft op den Wijkerstraatweg in Velsen-Noord een ernstig ongeluk plaats ge had, dat een plotseling einde maakte aan een pas begonnen vacantie-uitstapje. Het echtpaar S. uit de Jacob van Heemskerk straat te IJmuiden zou per rijwiel een vacan- tietocht' maken. Van de pont komende, werd mevrouw S. door een auto aangereden. Zij deed een leeüjken val, waardoor zij een ernstige hoofdwond opliep. Zij werd naar het Roode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk overgebracht, waar zij ter ver dere verpleging werd opgenomen. Is hier iets van Ubij? Aan de verschillende politiebureaux werden als „gevonden" aangegeven: Hoofdbureau van Politie (Willemsplein)Een lederen portefeuille met inhoud, koffersleu teltje, kinderjasje, twee parapluies, een broek riem, ceintuur, heerenrijwiel, defect vulpot lood, kindermutsje, rijwielbelastingmerk, hond je, vulpen, dames armbandhorloge. Bureau van Politie IJmuiden-Oost (Engel- mundusweg)Een paar heerenschoenen (ver keerd bezorgd), een koperen penning, diverse mantelceintuurs, een beurs met inhoud, huis sleutel, postduif, handschoen, damestasch. regenjas. Bureau van Politie Velsen-Noord (Wijker straatweg) Drie grijze regenjassen, een zil veren armbandje, grijze vulpenhouder, blauwe regenjas, eind touw, klein hondje, een klein hondje, een schroevendraaier, twee rij wiel- belastingmerken, zwart badpak, paar regen pijpen, damesrokje met ritssluiting, padvin dersmuts. hondenbelastingpenning, bruin kin derschoentje, grijze ceintuur, gummie regen jas, donkerblauw zwempak en geel met blauw gestreepte badhanddoek, lederen sigaretten- étui, kinderarmbandje. Politie Santpoort (Station); Een beige regenjas met snelbinder, kinderportemonnaie, rechter sandaal, hondenhalsband met riem, zilveren armband met steen. Tewaterlating „Viacheslav Molotof". Dt®aerijE'gmiddag 1? ™r zal van de f. aler, Nederlandsche Scheepsbouw Mij. van m de tewaterlating geschieden vroev, uturbo-electrische passagiers- en vrirtr p »Viacheslav Molotof", in aanbouw f,1 u Machinoimport te Moskou. M v afmetingen zijn 135.70 M. x 18.35 1V1- x y.6o M. timLt^vaJ:erlatinS zal geschieden door me- touw G. Nefëdova. Hawaii. Van hun ont dekking in 1788 stond deze eilandengroep be kend als Sandwich Is lands. De officieele titel „Hawaiian Islands" da teert van 1875, toen de regeering der V.S. gel den aanvroeg bij het Congres voor de ont vangst van Z.M. den koning der „Hawaiian Islands". Hertog. In 1130 regeer de in Thuringen, Lodewijk, de derde graaf van dien naam. Deze was van oor deel, dat hij niet genoeg opviel onder de talrijke graven aan he* hof eh voerde daarom voor zich1 zelf den titel „duco" In, naar het Latijnsche woord van dien naam, dat „lei den" beteekent. Een her-, tog is dus een leider of' legeraanvoerder. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochmonar, Rott. n. Varxcr. 12 v. Newport. Rotterdam, Buenos-Ayres naar New-York 12 van Bahia. Veendam 12 v. N.-York naar Rotterdam. Beemsterdijk, Roti n. Baltim. p. 13 Dung. Volendam, Rott. n. N.-York p. 13 Lizard. Blommersdijk, Baltim. n. Rott. 12 v. N.-York. Bilderdijk, 13 v. Rotterdam te Boston. Binnendijk, 13 v. Baltimore te Rotterdam. Burgerdijk, 13 v. Rott. te New-Orleans. Boschdijk, Houston n. Rott. 10 te N.-Orleans. Noordam, 14 v. Rott. te New-York. Delftdijk, Vancr. n. Rott. 11 v. San Franc. Zaandam 14 v. Philadelphia te Rotterdam. Lochmonar, Rotterdam n. Vancouver 13 118 mijl West van Land's End. Pennland, New-York n. Antwerpen 12 Aug. 300 mijl West van Valentia. Lochkatrine, Rott. n. Vanc. 11 v. Kingston(J.) HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk 14 v. Rotterdam te Beira. Heemskerk 13 v. Vlissingen te Amsterdam. Bloemfontein (uitr.) 12 van Dakar. Boschfontein 13 van Hamb. te Amsterdam. Springfontein 13 v. Beira te Rotterdam. Nijkerk (uitreis) 12 van Dar es Salaam. Klipfontein 14 v. Antwerpen te Hamburg. Jagersfontein (thuisreis) 13 te Tanga. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitr.) 12 van Dakar. Nigerstroom (thuisr.) 13 te Duinkerken, ver trekt 16 naar Rotterdam. HALCYON LIJN. Stad Schiedam 11 v. Narvik n. Vlaardingen. Stad Dordrecht 12 v. Malmö n. Lulea. Stad Amsterdam 13 v. Rotterdam te Malmö, voor Lulea. Stad Vlaardingen Wabana n. Vlaardingen p. 14 Prawle Point. Stad Maastricht, Vlaardingen n. Wabana 11 Aug. 65 mijl Z.W. van Valentia. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Abbekex-k (uitr.) pass. 14 Perim. Arendskerk (uitr.) 13 te Melbourne. Algenib (thuisr.) pass. 12 Thursday Eil. Aagtekerk (thuisr.) 14 Aug. van Sydney. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitr.) pass. 13 Dungeness. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitr.) 11 van Genua. Grootekerk (thuisr.) 14 van Hongkong. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Watex-land (thuisr.) 13 v. Rio de Janeiro. Westland (uitr.) 13 te Rio de Janeiro. Cex-es (uitr.) 13 te Santos. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Titus, Stamboul n. Amst. p. 12 Gibraltar. Achilles 12 van Triest te Fxume. Costa Rica, 14 v. Helensburgh te Hamburg. 1 Mars, Venetië n. Amst. p. 14 Gibraltar. Vulcanus, 14 Aug. v. Amstex-dam te Malaga. Agamemnon 13 v. Amsterdam te Bremen. Ajax, Stettin n. Amst. p. 14 Brunsb. Ariadne, 12 v. Thessaloniki te Stamboul. Barneveld, Chili n. Amst. 13 te Liverpool. Crijnssen 13 van Barbados te Amsterdam. Doros 13 v. Amsterdam te Aarhuus Douro, 13 v. Belize n. Puerto Barrios. Euterpe, 14 v. Hamburg te Amsterdam. Hebe, 13 v. Amst. te Hamburg. Ix-ene 12 v. Lissabon naar Amsterdam. Juno, 13 van Gibraltar n. Malta. Nereus 12 van Amsterdam te Kopenhagen. Notos, 13 v. Livorno naar Napels. Odysseus 1.4 v. Kopenhagen te Amsterdam. Orpheus 13 van Amsterdam te Odense. Perseus, Amst. n. Gdynia, p. 13 Holtenau. Pluto, 12 van Musel te Oporto. Pygmalion 14 van Constantza te Bourgas. Simon Bolivar, Barbados n. Amsterdam 14 (n.m.) van Havre 15 (10 v.m.) verwacht. Theseus 14 v. Hamburg te Amsterdam. Tiberius 13 v. Alexandrië naar Jaffa. Van Rensselaer 14 v. Barbados n. Trinidad. Trajanus 12 v. Curacao n. Charleston. Orestes, Amsterd. n. Chili 13 te Curagao. Baarn 12 van Balboa te Callao. Draco 12 v. Curagao n. Ciudad Trujillo. EI Libertador 7 v. Curagao n. Maracaibo. Calypso 10 v. Curagao n. Maracaibo. Strabo 10 v. Curagao n. Maracaibo. Baralt 12 v. Curagao n. Bovenwindsche EiL Dido 11 van Curagao n. Haiti. Plato 9 van Haiti te Curagao. Iris, Amst. n. Bordeaux p. 13 Dungeness. Hermes, Rott. n. Valencia p. 13 Dungeness. Venus, Rott. n. Algiex-s p. 13 Dungeness. Aurora, Rott. n. Lissabon p. 13 Ouessant. Baarn 12 Aug. v. Amsterdam te Callao. Helder 10 v. Valparaiso n. Amsterdam. Alkmaar, 12 Aug. van Corral naar Lebu. Colombia, 12 Aug. v. Barbados te Cristobal. Bennekom, Amsterdam n. Chili 13 40 mijl Z.O. van Land's End. Manto, Amst. n. Pampatar 13 330 mijl Zuid van Valentia. MEIJER Co.'s SCHEEPVAART MIJ. Benrinnes, Hongkong n. Rott. 10 v. Manilla. City of Pittsburg, 13 v. Yokohama te Rott. Memnon, Japan n. Rott. 13 te Singapore. Perseus, Rott. n. Japan 13 te Hongkong. Deucalion, Japan n. Rott. p. 13 Gibraltar. Philoctetes, Rott. n. Japan 13 van Suez. Eurymedon, Hamburg n. Batavia 14 te Amst. Polyphemus 13 v. Amst. te Batavia. Stentor, 12 v. Batavia n. Amsterdam. Glenearn, Kobe n. Rott. 12 v. Port Said. Phrontis, 12 v. Liverpool naar Java. Glenroy, Japan n. Rott. 12 v. Shanghai. Glengarry, Dairen n. Rott. 12 500 mijl Z.Z.W. van Land's End. Glenshiel, Japan n. Rotterdam via Londen 13 285 mijl Z.ZW. van Land's End. City of Mandalay, Saigon n. Rott. 14 van Hongkong. ROTTERDAMSCHE LLOYD Bantam (uitr.) pass. 14 Aug. Finisterre. Slamat (thuisr.) 14 (5 n.m.) te Southampton verwacht, 15 hier. Blitar (thuisr.) 12 van Genua. Buitenzorg (thuisr.) 13 van Port Sudan. Garoet (uitr.) 14 van Suez. Japara (thuisr) pass. 12 Perim. Soekaboemi (thuisr.) pass. 14 Ouessant. Kota Baroe (thuisr.) 14 van Sabang. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alcyone (thuisr.) 13 van Bahia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Tjikandi 12 v. Batavia n. Amsterdam. Soemba (thuisr.) 13 v. Port Said. Oranje (toeristenreis) 14 v. Funchal te Amst. Poelau Tello (xxitr.) 12 v. Antw. en p. Vliss. Moena 14 v. Batavia te Amsterdam. Tabian (thuisr.) 12 Aug. van Sabang. WIJK LIJN. Winterswijk 12 v. Halifax te Gold River. Randwijk 13 van Trebizonde te Samsun. HAARLEM, 14 Augustus. Bevallen 10 Augustus: A. R. ten Houte de Lange—Huisman, d.; 11 Augustus: J. W. van ExcelSmit, z.; 12 Augustus: H. M. van der VeldtSohrama, z.; C. A. Baardvan der Korf, d.; F. HekelaarNagele, d.; J. C. P. Vrij—Stoorvogel,, d.; 13 Augustus: H. M. van den Berg—Koelmij, d.; 14 Augustus: A. E. van SlootenBottu, z. Ondertrouwd 12 Augustus: G. W. Resoart en A. H. G. van der Berg. Getrouwd 14 Augustus: C. Broekhulzen en M. J. Kolderie.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3