VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN I /CUEEP/ I :TJNN£IN3 BURGERLIJKE STAND Mislukt seizoen voor IJmuiden- Bad. Allerlei oorzaken werkten het bezoek tegen. Nog eenige weken en het badseizoen be hoort weer tot het verleden. De schooldeuren worden langzamerhand weer geopend en dan trekken de meeste vacantiegangers weer huis toe en is het ook afgeloopen met het strand- bezoek van de moeders en de kinderen met hun zandschepjes, die ons strand op de mooie zomerdagen plegen te bevolken. Als eenmaal September in het land is, vindt men aan het strand hoogstens nog eenige nablijvers of menschen, die hun vacantiedagen liever in een rustiger sfeer verkiezen door te brengen dan in de drukte van het volle seizoen. IJmuiden valt of staat niet- met een goed of slecht badseizoen, want IJmuiden is geen badplaats als Scheveningen, Zandvoort Wijk aan Zee. IJmuiden heeft een mooi strand en dat mooie strand wordt jaarlijks door duizenden bezocht en de IJmuidenaren zouden slechte zakenlieden zijn, als ze daar van niet profiteerden. Want menschen die het strand bezoeken hebben hun behoeften, die afgemeten kunnen worden naar den in houd van hun portemonnaie. Die is in den regel zeer bescheiden, maar op mooie zo- mersche vacantie-Zondagen werden er dooi de weinige badpaviljoens, door de verkoopers van fruit en roomijs, door de verhuurders van badkoetsjes en strandtenten aardige zaken gedaan. Er zijn Zondagen geweest, dat er 20 a 25000 menschen het strand bezochten en als elke gast dan maar gemiddeld een dubbeltje uitgeeft, werd dat een aardig sommetje. Maar veel geld is er nooit verdiend door de menschen die van het strandbezoek moeten leven. De crisis heeft ook hen getroffen. Het seizoen 1939 zal lang in herinnerin: blijven bij deze categorie van IJmuidens „nij veraars". Het zal geen seizoen zijn, dat zij gaarne terug zouden verlangen, want het is het slechtste geweest dat zij ooit hebben mee gemaakt. zoo slecht dat de meeste pachters hun pacht wel niet verdiend zullen hebben. Er is altijd nog wel een boterham te verdienen geweest, maar naar een der pachters ons ver telde, „we weten nu niet hoe we er moeten komen". Iedereen weet de oorzaak. Die was ditmaal niet in de eerste plaats het minder gunstige strandweer. Het waren de militaire maatre gelen die het strandleven gefnuikt hebben. Het afsluiten van de pier, het sluiten van de duinpas en de weg daarheen voor 'wielrijders en vooral het sluiten van het kampeerterrein heeft vooral de Amsterdammers van IJmui den weggehouden en was voor hen een reden om hun zomervermaak ditmaal in een an dere richting te zoeken. Het binnenst-rand heeft nog het minst van de gevolgen dezer maatregelen te lijden ge had, omdat dit nu het gemakkelijkst te berei ken was. Maar het zuider-zeestrand, dat an dere jaren steeds het meest in trek was en dan meermalen tot halverwege Bioemendaal dicht bevolkt was, is thans op mooie dagen niet veel drukker dan vroeger op een misluk ten stranddag. De Nederlandsche Zeevissckers- vloot en hare bemanning in 1938. Maar nu komen ook de moeilijkhe den opzetten voor het binnenstrand en is de kans groot, dat deze laatste weken van het seizoen totaal bedor ven worden. En deze moeilijkheden komen van een kant, waarop men niet gerekend had. Tot nu toe was de semaphore bereikbaar zoowel voor automobilisten als voor wielrij ders. De Seinpostweg was zelfs de aangewe zen route voor alles wat niet te voet was. Maar deze weg doorsnijdt het terrein, dat het Staatsvisschershavenbedrijf noodig heeft voor den bouw van de hellingen in de Haring haven. Nog deze maand zal dit werk worden aanbesteed en daarom is men nu al vanwege het bedrijf zelve begonnen met de noodige maatregelen. Die bestaan in hoofdzaak in het verleggen van den Seinpostweg en thans is deze weg over een groot gedeelte over de halve breedte opgeruimd. Een auto kan er nog juist passeeren, twee wielrijders naast elkaar gaat ook nog maar wanneer er een eenigszins druk verkeer van beide kanten is, loopt het er vast. Wel is men reeds met het grondwerk voor den nieuwen weg, die bij het nood-parkeerterrein voor den Strandweg uitmondt, bezig, maar als deze weg klaar is, is het badseizoen al lang ten einde, zoodat de nog resteerende weken de halve Seinpostweg de zeer gebrekkige ver binding met de Semaphore vormt. Het had oogenschijnlijk nog erger kunnen zijn; men had ook in Juni of Juli met dit werk kunnen beginnen en dan was het heele onvolprezen strand van IJmuiden nagenoeg onbereikbaar geweest. Misschien hadden in dat geval de exploitanten hun tenten geslo ten gehouden. Of dit in werkelijkheid erger was geweest, staat nog te bezien. Misschien waren ze dan nog beter af geweest dan thans, tenminste wanneer hun de pacht was kwijtgescholden. AANGEKOMEN. 15 Augustus: Virgo rn.s. Danzig Costa Rica s.s. Hambui-g 16 Augustus: Leopardi s.s. Rotterdam Amata s.s. Riga Gees m.s. Westervilc Aase s.s. Londen VERTROKKEN. 15 Augustus: Eberhard s.s. Antwerpen Maron m.s. Londen Spica s.s. Bergen Njord m.s. Rotterdam Roelfiena m.s. Londen Tarakan m.s. Batavia Arrivain m.s. Leith Roek s.s. Londen Saturnus s.s. Rotterdam Soya IV m.s. Reykjavik Vliestroom s.s. Huil 16 Augustus: Boston Trader m.s. Gr. Yarmouth Helvetia m.s. Rotterdam Adria s.s. Rotterdam Houtman m.s. Rotterdam Indus s.s. Gent Chr. Huygens m.s. Batavia MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. (Versche visch.) Tarbot 85100 ct. per K.G. Griet 5080 ct. per K.G. Tong 120—195 ct. per K.G. Miödelschol f 9.80—18 per 40 K.G. Kleinschol f 3.80—8.80 per 40 K.G. Schar f 3.50—7.40 per 40 K.G. Bot f 3.30—7.20 per 40 K.G. Achteruitgang sedert het jaar tevoren. Het aantal vaartuigen, dat aan het verslag jaar in het register van zee- en kustvisschers- vaartuigen stond ingeschreven, was kleiner dan aan het einde van het jaar 1937, aldus meldt het verslag van het departement van Economische Zaken over de visseherij gedu rende het jaar 1938. Ook de bruto-inhoud in M3 van de ingeschreven visschersvloot liep te rug. In hoofdzaak had de vermindering van het aantal ingeschreven vaartuigen betrek king op de voor de kustvisscherij ingeschre ven vloot. In de gemeente Urk werden de vaartuigen, waarmede na de afsluiting van de Zuiderzee uitsluitend op het IJsselmeer werd gevischt, nog niet van het register der kust- vissehersvaartuigen afgevoerd. Het aantal ingeschreven vaartuigen be droeg: Drijfnetvisscherij (zeevisscherij 255 (v.j. 253). bruto inhoud 97,018 M3 (v.j. 96.197 M3). Trawlvisscherij zeevisscherij en zee- en kustvisscherij) 652 (671), bruto in houd 110.035 M3 (113.146 B3). Over ige visseherij (kustvisscherij) 2401 (v.j. 2470) bruto inhoud 48.860 M3 (50960 M3, Totaal 3308 (3394) vaartuigen, bruto inhoud 255.913 M3 260,303 M3). Van de zeevisschersvloot werden in het ver slagjaar 18 stoomtrawlers afgevoerd, waarvan 16 werden verkocht om te worden ge sloopt. Voorts werd één stoomtrawler, welke reeds eenigon tijd op Ierland had gehavend, tenslotte aan een ingezeten t van Dublin ver kocht en is één stoomtrawler op de kust van Ameland gestrand. Het wrak werd later ver kocht om te worden gesloopt. Eén motorha- ringlogger werd verkocht naar Denemarken en één motorkotter naar Palestina. De zeevisschersvloot werd uitgebreid met twee op een werf in Engeland gebouwde stoomtrawlers, benevens met drie stoomtraw lers, welke in Engeland werden gekocht en verder met twee nieuw gebouwde motorlog- gers en één nieuwgebouwden motorkotter, be stemd voor de trawlvisscherij. Ook werden in het register van visschers- vaartuigen nog vijf nieuwgebouwde motorkot- ters ingeschrevèn voor de zee- en kustvis scherij en vijf motorkotters voor de kustvis scherij. Een zeilbotter is bij de uitoefening van de kustvisscherij bij stormweer vergaan. De op varenden werden gered. Voor zoover bekend verongelukten bij de uitoefening van de zee visscherij 7 personen. Op de Nederlandsche zeevisschersvloot, voor zoover deze in bedrijf was, waren evenals in 1937 rond 4600 visschers werkzaam, terwijl voor de uitoefening van de visseherij op de rivieren en in de binnenwateren (met inbe grip van het IJselmeer) in het seizoen 1937- 1938 aan 53,539 personen tegen in het seizoen 1936-1937 aan 49,402 personen een akte werd uitgereikt. Omtrent het juiste aantal personen dat aan de kustvisscherij heeft deelgenomen, zijn geen volledige gegevens beschikbaar. Er werden in het verslagjaar echter 6807 consen ten voor de visseherij in de kustwateren uitge reikt tegen 6211 in 1937. Begin der onderlinge competitie van D. C. IJ. Nieuw Rijnmotorschip. Zaterdag j.l. heeft het voor de vaart op den Rijn en Dortmund-Eemskanaal bestemde mo torschip Ferntrans op de rivier de Maas een goed geslaagde proeftocht gemaakt. Het schip, dat gebouwd werd door de firma De Haan Oerlemans te Heusden meet 995 ton op 2,60 Meter diepgang en werd uitgerust met een 6 cyl. Dcutz-Dieselmotor van 300 P.K. bij 500 omwen telingen per minuut terwijl het voorts voorzien is van een 10 P.K. Deutz-hulpmotor. Verkochte schepen. Het aan kapt. F. Smid tek Groningen toebe- hoorende NedexTandsche motorschip Zeemeeuw, 200 b. r. t., is onlangs verkocht aan kapt. Wyn- hold te Delfzijl. Deze bracht het schip, herdoopt in Cormoran II, weer in de kustvaart. Om te repareeren. Het 9 dezer van Danzig alhier binnengekomen Nederlandsche motorschip Geziena Hendrika is na lossing van de lading gezaagd hout te Amster dam naar Harlingen opgevaren, ten einde aldaar bij de Scheepswerf Welgelegen eenige herstel lingen aan casco en motor te ondergaan. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft hedenavond in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een volksconcert onder leiding van Toon Verhey. De soliste is Willy Fens (piano). Het programma vermeldt: Jos. Haydn's Oxford-symphonie alsmede het pianoconcert opus 21 van denzelfden componist (bewerking Willem Pijper), de entre-acte-muziek uit de opera „Chowantchina" van Moussorgsky en Serge Prokofieff's eerste concert opus 10 in Des-groot. Nieuwe leden kunnen nog deelnemen. Op Dinsdag 29 Augustus a.s zal de Damclub IJmuiden in Hotel „Kennemerhof' te IJmui den wekelijks haar clubavonden weer gaan houden. De eerste clubavond zal dienen tot het hou den van de veertiende algemeene jaarvergade ring. Daarna zullen wekelijksche onderlinge wedstrijden weer beginnen. Reeds thans .is bekend dat ongeveer 49 spe lers aan deze onderlinge competities zullen deelnemen terwijl verwacht wordt, dat nog meer liefhebbers zich zullen aanmelden om als nieuw lid in één der klassen mee te spelen. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij den secretaris van D.CIJ.: J. Lichtendahl, Willem Barendszstraat 1, IJmuiden, of bij den heer K. de Jong, Oranjestraat, tel. 5460, IJmuiden. De indeeling der onderlinge competitie luidt: Hoofdklasse: 1 B. Dukel, 2 H. Laros, 3 Ligthart, 4 H. Bais, 5 F. Postrna, 6 J. Postma, 7 K. de Jong, 8 F. Dukel, 9 H. v. d. Heijde, 10 Kramer, 11 Hühl, 12 Broek. Eerste klas B: H. Schaap, J. Straten, J. Bal Brand, H. Wolff, T. Hoek, J. Smit, v. d. Velde, D. Ott, Beets, P. Kok, L. Koetsier, C. Boon. Eerste klas B: P. Veen, J. de Vlugt, v. d. Merwe, E. Broek, A. Schager, B. v. Leeuwen, P. Kuyk, P. Visser, J. Visser Sr., J. Lichten dahl, D. Waal, A. Schager. Er wordt nog een eerste klas C gevormd uit spelers, die tot de oud-leden van D.C.IJ. be- hooren. Nu deze mooie vereeniging zulk een moeilij ken tijd doormaakt, heeft een aantal oudleden w.o. eenige sterke spelers, toegezegd weer voor de club te komen spelen. SCHIP VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Abel Tasman (Ned.) Amata (Letl.) Asteria (Griek) Ariadne (Ned.) Adele Ohlrogge (Du.) Agamemnon (Ned.) Achilles (Ned.) Asphalion (Eng.) x) Alkmaar (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Altona (Du) Baarn (Ned.) Boskoop (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Breda (Ned.) Barbro (Noor) x) Bodegi*aven (Ned.) x) Berenice (Ned.) Ceres (Ned.) Caribia (Du. x) Cunene (Port.) Doros (Ned.) Eemland (Ned.) Ethiopian (Eng) Grootekerk (Ned.) x) Guinean (Br.) Gera (Du.) Helder (Ned.) Hercules (Ned.) Helenus (Eng.) ex)... Hebe (Ned.) Irene (Ned.) Iris (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) v. Oldenb. (Ned.) Klipfontein (Ned.) x) Laertes (Ned.) x) Laurent Meeuws (Belg) Midas (Ned.) Megara (Ned.) x) Mars (Ned.) Merope (Ned.) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Maaskerk (Ned.) Montferland (Ned.) x) Mercurius (Zw.) Notos (Ned.) Nigerstroom (Ned.) Nereus (Ned.) Orpheus (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Polydorus (Ned.) Pygmalion (Ned.) Poelau Lain (Ned.) x) Perseus (Ned.) Pluto (Ned.) Randfontein (Ned.) x). Ronda (Noor) Stentor (Eng.) x) San Pietro (Ital.) Stella (Ned.) Springfontein (Ned.) Soemba (Ned.) South America (Noor) Tx-iton (Ned.) Tjikandi (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Titus (Ned.) Tabian (Ned.) x) Tajandoen (Ned.) x) Uckermark (Du.) Waterland (Ned.) x) Zulderkerk (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Parnu Riga Stratoni Midd. Zee Gefle Bremen Midd. Zee Macassar Chili Buenos Aires Ned. Indië Chili Chili Chili Chili New Orleans Hamburg Rotterdam Santos Pto. Barrios (v.IJm). Buenos Aires Aarhuus Santos West Afrika Japan W. Afrika Ned. Indië Chili Zwarte Zee Batavia Hamburg Midd. Zee Bordeaux Batavia Zuid Afrika Ned.-Indië Hamburg Batavia Houston West Indië Curagao Venetië Midd. Zee Batavia Macassar West Afrika Hamburg Huil Midd. Zee West-Afrika Stettin Kopenhagen Hamburg Batavia Hamburg Midd. Zee Batavia Danzig Oporto Zuid-Afrika Buenos Aires Batavia Bona (v. IJm.) Alexandrië Zuid Afrika Batavi8 Pt. Arthur Sfax Batavia Alexandrië Midd. Zee Ned. Indië Batavia Ned. Indië Buenos-Aires Japan Buenos Aires 19 Aug. 16 Aug. heden 20 Aug. 18 Sept 18 Aug. 26 Aug. 23 Aug. 23 Aug. 17 Aug. 18 Aug. 21 Aug. 28 Aug. 23 Sept. 20 Aug. 7 Sept 27 Aug. 4 Sept 18 Aug. 17 Aug. 22 Aug. 23 Aug. 22 Sept 22 Aug. 27 Aug. 17 Aug. 24 Aug. 21 Aug. 24 Aug. 6 Sept 20 Aug. 16 Aug. 19 Aug. 22 Aug. 20 Aug. 17 Aug. 21 Aug. 22 Aug. 2 Sept. 12 Sept 28 Aug. 16 Aug. 12 Sept. 17 Aug. 19 Sept 1 Sept 15 Sept. 14 Aug. vertrokken. 10 Aug. vertrokken. 8 Aug. vertrokken. 15 Aug. van StambouL 9 Aug. vertrokken. 15 Aug. te Hamburg. 12 Aug. te Fiume. vertrekt 18 Augustus. 12 Aug. van Corral. 12 Aug. van Las Palmas. 14 Aug. van Gibraltar. 12 Aug. van Callao. 11 Aug. van Cristobal. 14 Aug. van Liverpool. 16 Aug. te Hamburg. 5 Aug. vertrokken. vertrekt 19 Augustus. 17 Aug. vertrokken. in lading. 8 Aug. van Barbados. 8 Aug. te San Lorenzo, vertrekt 18 Augustus. 5 Aug. vertrokken. 12 Aug. van Lagos. 16 Aug. te Manilla. 3 Aug. van Freetown. 13 Aug. te Colombo. 10 Aug. van Valparaiso. 15 Aug. te Piraeus. 2 Aug. van Sabang. 17 Aug. vertrokken. 12 Aug. van Lissabon, vertrekt 18 Augustus. 16 Aug. vertrokken. 13 Aug. van Tanga. 12 Aug. van Pt. Said. in lading, vertrekt 19 Augustus. 4 Aug. vertrokken. 9 Aug. v. San Juan de Port. 28 Juli vertrokken. 14 Aug. van Gibraltar. 14 Aug. van Gibraltar. 12 Aug. van Pt. Said. 1 Aug. van Padang. 13 Aug. van LasPalmas. vertrekt 19 Augustus. 15 Aug. vertrokken. 14 Aug. van Napels. 16 Aug. van Duinkerken, vertrekt 19 Augustus. 17 Aug. vertrokken. in lading, in lading. 16 Aug. van Bremen. 15 Aug. te Stamboul. 15 Aug. van Aden, vertrekt 18 Augustus. 17 Aug. vertrokken. 8 Aug. van Kaapstad, 1 Aug. vertrokken. 15 Aug. van Belawan. in lading. 6 Aug. van Famagusta. 13 Aug. te Rotterdam. 13 Aug. van Pt. Said. 30 Juli vertrokken. 14 Aug. vertrokken. 15 Aug. te Penang. 16 Aug. te Haifa. 16 Aug. van Ouessant. 12 Aug. van Sabang. in lading. 13 Aug. van Singapore. 13 Aug. van Rio Janeiro. 3 Aug. van Penang. 17 Aug. vertrokken. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. V1SSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN EXCURSIE NAAR HET CREMATORIUM. Groote 'belangstelling De afdeeling Velsen der Vereeniging voor facultatieve lijkverbranding organiseerde Woensdagavond voor belangstellende niet- leden een excursie naar het crematorium en de columbaria der vereeniging. Deze j aarlij k- sche excursies van de afdeeling Velsen ken merken zich altijd door een groote belang stelling, hetgeen bezwaren met zich bracht. Daarom had men thans het aantal beperkt tot honderd. Nadat allen zich bij het hek van de begraaf plaats „Westerveld" verzameld hadden leidde men het gezelschap naar de nieuwe aula van het crematorium, waar het met orgelmuziek ontvangen werd. De voorzitter der afdeeling Velsen, de heer IJ. J. Reitsma, heette allen hartelijk welkom en gaf daarop een korte uiteenzetting van het doel der vereeniging, n.l. bij de wetgevende macht aan te dringen op een zoodanige wij ziging der oude Begrafeniswet, dat ook de cre matie officieel toegelaten wordt. m Nederland bestaat nog steeds geen wet telijke regeling der crematie, omdat de Be grafeniswet het begrip lijkverassching niet kent. Met deze onvolkomendheid is ons land vrijwel het eenige land der wereld. Nog maar al te dikwijls worden de bedoe lingen der crematlsten miskend en hun in zichten bestreden. „Hetgeen de voorstanders van crematie daarbij het eerste vragen, zeide spr. is de vrij heid zelf te kunnen beschikken over de wijze van vernietiging van het stoffelijk overschot van hen, die ons dierbaar zijn en van ons zelf". De heer Reitsma wijdde voorts eenige woor den aan de vooroordeelen tegen de crematie, d.w.z. vooroordeelen, die of eenvoudig berusten op zekere intuïtieve gevoelsindrukken zonder voorafgaand onderzoek of welbewust zijn ge grondvest, maar dan op onvoldoende argu menten, die niet kunnen worden gebillijkt door het redelijke oordeel. De excursies dienen tot het helpen versprei den van juiste begrippen omtrent de crematie. De vereeniging groeit gestadig en telt reeds pl.m. 19.000 leden, maar niettemin is dit nog veel te weinig. Spr. wekte daarom hen, die nog geen lid zijn op zich bij deze organisatie aan te sluiten. Daarbij biedt het lidmaatschap den leden be langrijke financieele voordeelen. Nadat de heer Reitsma de technische zijde van het crematieproees in korte trekken be sproken had verdeelde het gezelschap zich in eenige groepen, die daarna de oude hal, de nieuwe aula, de ovenruimten, de columbaria en de urnentuinen in oogenschouw namen. Het personeel van het crematorium leidde de groe pen rond en verschafte deskundige voorlich ting. Hoogovens Hoogovens Italiaansch Deensch s.s. s.s, Leopardi Aase Rotterdam Londen laden laden HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam, Rott. n. New-York p. 16 Lizard. Nw. Amsterdam, 15 v. N. York te Rotterdam. Damsterdijk, Vancr. n. Rott. 15 te Glasgow. Binnendijk, 16 v. Rotterdam te Antwerpen. Noordam, 15 van Rotterdam te Philadelphia. Westerland, 15 v. Antwerpen te New-York. Lochkatrine, Rotterdam n. Vancouver 15 v. Cristobal. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein, (thuisreis) 13 van Tanga. Springfontein, 15 v. Amsterdam n. Hamburg. Beemsterdijk, Rotterdam n. New-York 14, 38 mijl West van Scilly. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht 15 van Malmö te Lulea. Stad Arnhem 16 van Melilla te Rotterdam. Stad Schiedam, 17 te Hoek van Holl. verw. Flensburg Wabana n. Vlaardingen 15, 6.30 mijl West van Valentia. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Almkerk, 16 van Rotterdam naar Bremen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk, (uitr.) 16 te Port Said. Gaasterlcerk, (uitr.) 16 van Shanghai. Grootekerk, (thuisr.) 16 te Manilla. KON NED STOOMBOOT MIJ. Doros, 16 van Aarhuus te Gothenburg. Hercules, 15 van Izmir te Piraeus. Titus, Stamboul n. Amsterdam p. 16 Ouessant. Odysseus, 16 van Amsterdam n. Hamburg. Theseus 16 van Amsterdam n. Kopenhagen. Berenice, 16 v. Rotterdam te Amsterdam. Ariadne 15 van Stamboul naar Chalkis. Saturnus, 16 van Amsterdam te Rotterdam. Tiberius, 16 van Tel Aviy te Haifa. Vulcanus, 15 van Malaga naar Oran. Iris, 15 van Amsterdam te Bordeaux. Baarn, Amsterdam naar Chili 12 van Calk-. Colombia, 14 van Barbados te Kingston fjy Poseidon, 16 van New-York naar MaracsiV- KONINKLIJKE SHELL I Merula, 18 van Liverpool te Trinidad. Mirza, 9 van Curacao naar Havre. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (thuisr.) 18 (4 v.) te IJmuifo verwacht. MEIJER Co.'s SCHEEPVAART MIJ. Glenogle, 13 van Saigon naar Rotterdam'. Glenshiel, Dairen n. Rotterdam 15 te Londen Perseus, Rotterdam n. Japan 15 v. Hong]^, Glenroy, Japan n. Rotterdam 14 te Hongkonj 1 Antenor, Japan naar Rotterdam 15 van Ko'o= Benmackhui, Japan n. Rott. 18 te Londen. ROTTERDAMSCHE LLOYD Dempo, (thuisr.) p. 15 Perim. Buitenzorg, (thuisr.) 15 te Suez. Japara, (thuisr.) 16 van Port Said. Bantam, (uitr.) p. 16 Gibraltar. Baloeran (uitr.) p. 16 Suez. Kertosono New-Orleans naar Macassar pSï I 15 Kaap de Goede Hoop. ROTTERDAM—ZüID-AMERIKA LIJN Alphacca, 15 van Hamburg naar Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 16 te Gem» Chr. Huygens, 16 v. Amsterdam naar Batavj- Poelau Bras, (uitreis) 16 van Sabang. Johan de Witt, 16 v. Batavia n. Amsterdam Poelau Roebiah, 16 v. Amsterdam te Hambu» Poclau Laut, (thuisreis) 15 van Aden. Tjikandi, (thuisreis) 15 te Penang. WIJK LIJN. Beverwijk, Afrau n. Rott. p. 16 Finïsterre. Zonnewlj.k, 15 van Rotterdam te. Kirkenes vertrekt 17 van Rotterdam. Katwijk Ostende naar Bilbao 15, 50 mijl 0 van Niton. Prof. Dr. A. F. Holleman. 9.8 Augustus 80 jaar. Prof. Dr. Arnold Frederik Holleman, wonende te Bioemendaal, wordt 28 Augustus 80 jaar. De heer Holleman werd in Oisterwijk geboren, hij bezocht de H B. S. en het Gymnasium ta. Breda. Daarna studeerde hij aan de universiteiten' te Lenden. Heidelberg en München chemie,.om in, 1887 te Leiden tot doctor te promoveareii. I 1887— 1888 was hij assistent van prof. van 't Koö en van 1S88 tot 1893 directeur van het Rijks- landbouw-proefstation te Groningen. In 1893 werd hij benoemd tot hoogleeraar in de chemie aan de universiteit te Groningen, welke functie iij tot 1905 bekleedde waarna hij naar de Am- sterdamsche universiteit verhuisde, waar hij tot 1924 werkte. Na den dood van Prof. Lorentz werd Prof. Holleman benoemd tot secretaris van de Hollandsche Maatschappij van Wetenscnappen te Haarlem, welke functie hij tot voor koxt be kleedde. Zijn leerboek der chemie (2 deelen) weid in verschillende talen overgezet, in Duitschland ver scheen in 1935 de 21e druk. ORGELBESPELING HAARLEM. Woensdag. In de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, wordt op Donderdag 17 Augustus 1939 des na middags van 34 uur een orgelbespeling ge geven door den heer Valentijn Schoonderbeek te Naarden. Het programma luidt: 1 Praeludium en Fuga in a ld. t. J. S. 1 (1685-1750) 2 Orgelchoral: Schmücke dich, o liebe Seele J. S. Bach. 3 Ciaccona in d ld. t. Johann Pachelfel (1653—1706) 4 Drie deelen uit de Suite du premier ton L. N. Clérambault (1679—1749) Grand Plein jeu Fugue Basse et Dessus de Trompette en dialogue. 5 Prélude et Fughetta Albert Roussel (1869—1937) 6 Suite gothique L. Boëllmann (1862—1897) Introduction-Choral Menuet gothique Prière a Notre-Dame Toccata. HAARLEM, 16 Augustus. Ondertrouwd. 16 Augustus I-I. G. Koetsier en J. M. Jansen. A. van Eek en E. M. Brink' mans. D. Mast en E. van Nieff. E. G. A. Duijtshoff en F. H. Molitoor. F. W. van Ame- rongen en C. Uitendaal. A. A. G. Eilers en B. Schnetz. G. J. Ensink op Kemna en M. J- Eilers. W. Horeman en A. C. van Nieuwen- hoven. C. van Straaten en H. Th. van Dam. J- de Braber en A. Benjert. B. N. Heilig en H. C. Bakker. A. J. H. Sernee en M. C. Akersloot. van Wooning en C. J. M. de Ruiter. H. W. F. A- Koek en H. Wehnes. G. N. de Graaff en M. J.J Rijn. A. Hopman en E. A. M. Hoogesteyn, J- B. van Praag en A. Hagens. A. H. Souwer en o. Roest. M. Teunisse en H. L. Heeres. Gehuwd 16 Augustus: A. B. van Campenen H. M. Barnhorn, P. A. F. J. Emans en J. Diesveld. J. B. C. Okkerse en Th. J. Hoger* vorst, J. A. Klinker en M. J. Reynholt, H. Wal stra en A. W. Klinkenberg, A. J. Loerakker en G. M. Truijens, P. J. Kuiper en M. C. Hegenel A. Maasdam en B. Meiboom, P. A. J. van Mooi. en A. de Bruijn, R. J. Plomp en A. Rotteveel. J. de Bie en F. Meeuwissen, F. D, Kat en A. Roosen, F. A. L. Jutten en L. P. KnijnenbuL. B. P. Voskuijl en H. Seijnders, G. C. Voetenn* en J. E. van Tongeren, H. Siebeling en C. A. A. W. de Vries, J. Jansen en A. B. L. Souwei F. H. J. de Klerk en G. J. Assendelffc.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2