VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND tUL\A THEATER.- - 4' „Achter gevangenismuren' en ,,0, die mannen". muaiia Theater vertoont deze week als 2 hoofdfilm „Achter Gevangenismuren", ieuwste gevangenisdrama van den onver- strijder Lewis E. Lawes, de onverschrok- V directeur van de Sing-Sing gevangenis, de ken die duizenden misdadigers dag aan dag man oakte De hoofdrollen zijn in handen van X!*Voran en June Travis. De korte inhoud: v Davis is een vechtersbaas. Van zijn vak is vrachtautobestuurder, doch vechten en ÏLph is zijn lust en zijn leven! Hij zou veel •b0Kpr in jen boksring zijn kost verdienen, dan op jeentonigen wagen. Eddy Edwards, een on- Snuwbaar type, waarvan niemand zijn middel bestaan of betrekking begrijpt, heeft Jerry van {d dat hij in een boksmatch mag uitkomen. één van zijn gangster-vrienden, Ace Scan- besluit Edwards tot een belangrijke match aroD Jerry mag uitkomen tegen een zwaarge- Ut bokser, handlanger van Scanion. Beide heeren Ace en Eddie hebben echter beslo ten dat Jerry moet verliezen daar zij beiden tegen hem gewed hebben. Daartoe krijgt de tegenpartij, door Eddie's toedoen, een stuk lood in zijn bokshandschoenen. Jerry is in de eerste 4 seconden reeds knock-out geslagen! Als hij uit zijn bezwijming ontwaakt, vertelt men hem van het stuk lood in de handschoenen. In plaats deze zaak door een eerlijk comité te doen beslissen, vliegt Jerry naar Eddie toe om hem een flink pak slaag te geven. Eddie bevindt zich bij. zijn vriend Ace. Hij krijgt een flinke slag van den diep beledigden Jerry en valt tegen den haard. Eddies vriend Ace wil hem graag uit den weg ruimen, daar Eddie te veel van hem weet! Jerry is huiswaarts gegaan doch wordt gearresteerd. Eddie is namelijk vermoord en hij, Jerry, wordt er van beschuldigd! in waarheid heeft Ace hem den genadeslag toegebracht. Jerry wordt tot vijf jaar gevangenisstraf in Sing-Sing ver oordeeld. Verder zullen wij U het verhaal niet be schrijven, dat moet U zelf gaan zien. Onze slot*- som is,:.,Deze film is een tweede „20.000 jaar in Sing-sing". Als tweede hoofdfilm vertoont Thalia „O, Die Mannen!" Een dol vermakelijke geschiedenis van 3 mannen die op hetzelfde meisje verliefd zijn! Wayne Morris, Priscilla Lane, Humphrey Bogart en Hugh Herbert ver tolken de hoofdrollen in deze hoogst amusante en onderhoudende film. De liefhebber van een goed programma zal zich een gang naar Thalia ruim beloond zien. REX THEATER vertoont: „Het Koraalrif". Eerstgenoemde film is vervaardigd naar een roman van Jean Martet. De hoofdrollen wor den vervuld door de bekende Fransche film- artlsten Jean Gabin, Michèle Morgan en Pierre Renoir. De inhoud is als volgt: Te Brisbane wordt een misdadiger, zekere Brooks, door Trott Lenard vermoord. Een vrouw, Anna genaamd, ontdekt de misdaad, doch om onnaspeurlijke redenen helpt zij Lenard vluchten. Trott raakt verzeild op het vrachtschip „Portland", dat een verdachte lading aan boord heeft. Tijdens de reis komt Lennard te weten, dat het schip wapenen en munitie voor opstandelingen in Mexico vervoert. Het schip legt aan bij Tobogu, een roman tisch koraalrif, waar Lennard kennis maakt met een eigenaardigen Engelschman, die op dit eiland de beschaving ontvlucht is en daar als koning beschouwd wordt. Deze Engelsch man probeert Lennard ertoe te bewegen even eens op het koraalrif achter te blijven, doch tevergeefs. Trott, die nog steeds de politie vreest, in het bijzonder een detective, Abboy genaamd, ver- wj Ethane en komt terecht in het dorpje Birdsville. Hier ontmoet hij Lilian White, een meisje, dat geheel afgezonderd van de wereld alleen ergens in een hutje leeft. Zij hoort zijn verhaal en neemt hem liefderijk bij haar m huis op, Zoo verloopt er eenigen tijd en er ontstaat een oprechte genegenheid tusschen beide menschentot op zekeren dag Abboy verschijnt. Tot zijn groote verwondering ver neemt Trott dan dat hij in het geheel niet gezocht wordt wegens moord op Brooks destijds was er een prijs op het hoofd van dien misdadiger gesteld hetgeen het eigenaar- ilvgedrag van Anna verklaart. Abbey zoekt thans een zekere Mary Moove, beschuldigd van moord. Gedurende het on derhoud van de beide mannen verdwijnt Lilian.... zij heeft de wijk genomen naar Bridgetown, waar een besmettelijke ziekte is uitgebroken. Daar vindt Trott haar terug, eveneens ernstig ziek. Gesteund door Abboy slaagt Trott er in het serum tegen deze ziekte te bemachtigen, waar door hij Lilian aan den dood weet te ontruk ken. En op een avond, gadegeslagen door Abboy, wens rapport meldt, dat Mary Moove tijdens epidemie in Bridgetown gestorven is, gaan hott en Lilian aan boord van de „Portland" oio hen zal brengen naar het koraalrif, waar 9 eet ai*uw leven kunnen beginnen De K W 75 krijgt een nieuwen motor. metalogger KW 75 van de reederij Gebr Plas le Katwijk aan Zee is uit de vaart omen om door de fa. G. Hoek en Zonen alhier p!L,een 150 P-K. Kromhoutmotor te worden voorzien. Reizen en propaganda voor vischeebruik. Bezoek van honderd Christelijke huisvrouwen. Vele afdeelingen van Vrouwenbonden be zoeken tegenwoordig zeepfabrieken, was- scherijen en andere zaken, om daarmede kennis te maken en te zien, hoe de fabricage van vedschillende producten plaats heeft. Bij de progaganda voor meer vischverbruik in ons land ontbraken nog dergelijke excur sies, ofschoon men er wel pogingen voor heeft in het werk gesteld. Het is thans echter ge lukt de eerste excursie naar IJmuiden te krijgen en als er nu maar vele mogen volgen, mag hiervan zeker veel goeds voor onze vis- scherij worden verwacht. Donderdag kwam een gezelschap van 100 personen, be staande uit leden der afdeelingen Rotterdam, Delft. Leiden, Haarlem en de Zaanstreek van de Nederl. Christelijke Reisvereeniging naar IJmuiden, om een en ander over onze zeevis- scherij te zien en te hooren en het nuttige aan het aangename te paren. Om half elf ar riveerde het gezelschap in drie touringcars, waarbij aanwezig waren de algemeene propa gandaleider der N. C. R. V., de heer Wester woud en de leider van de afdeeling 's-Gra- venhage, de heer W. Vermolen. Allereerst werd een bezoek gebracht aan de N.V. IJsvries, waar onder leiding van den heer Allard de ijsfabricage werd bezich tigd. In hotel Willem Barendsz werd de lunch gebruikt. Hier waren bestuursleden van de commissie voor de vischpropaganda aanwezig en de propagandist der commissie, de heer H. R. M. van Hoof, die de excursie in IJmuiden verzorgd had. Het menu bestond uit vischschotels en men was daarover zeer tevreden. Met nadruk werd er op gewezen, hoe klein het vischgebruik in ons land is, nl. 41/* K.G. per persoon tegen 13 K.G. in Duitschland en 35 K.G. in Engeland. Recep ten voor vischschotels en andere reclames wer den uitgedeeld. Daarna werden door den heer A. de Graaf de films over de trawl- en de ha- ringvisscherij vertoond, waarop nieuwe haring op toast werd rondgediend met thee. Had het gezelschap nog vóór de lunch de vischhallen bezichtigd, onder leiding van den halclief, den heer A. Tol, na de lunch ging het naar de zuidzijde der Visschershaven, waar een der grootste stoomtrawlers van de Marezaten, de Walrus. IJM. 24, werd bezich tigd. Hierbij heeft de heer F. J. Vermeulen, de secretaris der Reedersvereeniging, van voorlichting gediend. Zeer tevreden over al het geziene, gehoorde en genotene is het ge zelschap van IJmuiden vertrokken, waarna het in Haarlem nog een en ander heeft be zichtigd. Het is te hopen dat deze excursie ge volgd moge worden door tal van andere vooral van vrouwenorganisaties, want de vanwege de commissie tot bevordering van het visch gebruik bereide vischschotels en de deskun dige voorlichting zullen èr zeer toe bijdra gen, om het gebruik van visch in ons land te doen toenemen. En er is in IJmuiden genoeg te zien, om die excursies tot een ontspan- ningsreis te maken. Vergadering IJmuider Reddingsbrigade. In Hotel Kennemerhof heeft gisteravond een vergadering plaats gehad van de IJmuider Reddingbrigade. De vergadering, die goed bezocht was, werd geopend door den heer A. P. Bakker. Deze sprak in zijn openingswoord zijn voldoening uit over het feit, dat weer een aantal leden de diploma's E.H.B.O. en van den Bond tot Redding van drenkelingen wisten te behalen. Het jaarverslag maakte melding van een vermeerdering van leden. Het aantal is thans 245. Zeven en twintig leden bezitten thans een bonds diploma terwijl 32 leden in bezit zijn van diploma A en 3 leden van diploma B. Wat de oefeningen betreft, die in het Velserbad werden gehouden, hieraan werd geregeld door een groot aantal leden deelgenomen. Na het. jaarverslag van den penningmeester werd overgegaan tot bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreding waren de heeren A. P. Bakker en G. Heykoop die beiden herkozen zijn. De heer Bakker werd tot leider van de brigade herkozen. Mevrouw Gornet bracht namens de kascom- missie hulde aan den penningmeester Heykoop voor het keurig in orde hebben van de boe ken. Medegedeeld werd, dat Vrijdag 8 Sep tember in het Velserbad een onderlinge zwem wedstrijd zal worden gehouden. Na bespreking van eeriige interne aangelegenheden werd aan een drietal leden een diploma A uitgereikt. Dit waren de dames Wijker en Zwemmer en de heer K. Nauta. De heer B. Oldenburg bood de brigade een reddingsnet aan. Aan het slot van de vergadering bracht de heer Bakker den aanwezigen dank voor hun opkomst. Demonstraties in „De Heerenduinen". Hedenavond zal in „de Heerenduinen'' weder om worden afgezwommen. Reeds om zeven uur zal hiermee een aanvang worden gemaakt. Na het afzwemmen zal door V. Z. V.-leden een demonstratie gegeven worden van de diverse zwemslagen. Tevens zullen eenige attractie nummers worden gegeven, als tandemzwemmen, onder water zwemmen, gemengde estafettes etc. Zeker is het de moeite waard voor degenen, die nog nooit naar zwemwedstrijden zijn geweest, hier eens een kijkje te nemen. Zondag a.s. vindt er een onderling polotournooi plaats in hetzelfde bad, doch hierop komen wij nog nader terug. AAN GEKOMEN. 23 Augustus: Alchymist s.s. Londen Pluto s.s. Oporto Att S. m.s. Hamburg Lars Kruse s.s. Leningrad James Hawson m.s. Houston 24 Augustus: IJstroom m.s. Leith Circe s.s. Caen Hoegh Hood m.s. Nantes Sandhill m.s. Newcastle Frederik m.s. Rotterdam San Pietro s.s. Bona VERTROKKEN. 23 Augustus: Stelling s.s. Blyth Ferrum s.s. Stockholm Mars s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Trito s.s. Rotterdam Cabo m.s. Londen Amstelland s.s. Hamburg Orpheus s.s. Kopenhagen Barneveld s.s. Hamburg 24 Augustus: Axios s.s. Pepel Pan Norway m.s. BESOMMINGEN. Manden Trawlers: 2150 Delft IJ M17 ƒ6240.— Loggers: KW 76640.— MARKTBERICHT IJMUIDEN. Versche visch: Tarbot 9892 ct. per k.g. Tong 1.340.48 per k.g. Groote schol 16.5014 p. 50 k.g. Middel .schol 1614.50 idem. Zetschol 12—12 idem. Kleinschol 103.90 idem. Schar 6.204.70 idem. Kleine roode poon 3.50 idem. Wijting 3.601.60 idem. Makreel 8.505.80 idem. Versche haring 5.301.75 idecn. Kleinmiddel heek 9.50 idem. Kabeljauw 37.50—32 p. 125 k.g. Leng 0.78 per stuk. Koolvisch 0.25—0.14 per stuk. Haring: Steurharing 135 p. kantje. Aangevoerd aan den afslag 1496 kisten ver sche haring, 58 kantjes steurharing. Prijs f 13 tot f 5 per kantje. AFSCHEID KAPELAAN BETJES. In het RK. Vereenigingsgebouw heeft ka pelaan Jac. Betjes Donderdagavond afscheid genomen van de verschillende vereenigingen zijner parochie. De geestelijke werd na een welkomstwoord van pastoor J. C. de Moei en zang van het knapenkoor Scola Cantorum achtereenvolgens toegesproken namens de metaalbewerkers, de transportarbeiders, den A.K. Volksbond, de R.K. Gymnastiekvereeniging „Wilskracht", de R.K. Voetbalvereniging O.I.V. en tenslotte door pastoor De Moei, die hem namens de parochie een enveloppe met inhoud aanbood. De kapelaan dankte allen voor de vele har telijke afscheidswoorden. Toenemende Japansche scheepvaart. Onder verschillende Japansche reederijen is, naar gemeld wordt, thans een plan opgevat om de oprichting van een stichting in het leven te roepen meteen kapitaal van 10 millioen Yen. De drie belangrijkste reederijen, n.l. de Nippon Yusen Kaisja, de Yamashita Scheepvaart Mij., en de Osaka Mitsoebisji Mij. zullen ieder voor een millioen hieraan deelnemen. De belangrijk ste factor voor de oprichting van deze stichting houdt verband met de toenemende scheepvaart sedert de onlusten met China uitgebroken zijn en de grootere activiteit in het Japanseche bedrijfs leven sedert de afgeloopen vijftig jaar. Geen aanvaringsschade. Het gistermiddag, van Londen te Amsterdam gearriveerde stoomschip Hontestroom (meer gemeld), dat op de Theems in aanvaring kwam met twee lichters, waarbij er een zwaar bescha digd werd, rapporteerde bij aankomst alhier geen schade te hebben bekomen, zoodat het zonder eenig oponthoud de reis naar Amsterdam kon voortzetten. Dokbeurt ondergaan. Het Grieksche stoomschip Axios, dat j.l. Zon dag van Emden in ballast te Amsterdam aan kwam heeft de noodig geworden dokbeurt onder gaan zoodat het schip de reis gisteren weer kon vervolgen met bestemming Pepel. Het Noorsche tankmotorschip Pan Norway, dat in ballast van Stettin te Amsterdam arri veerde, beëindigde de herstellingen in het dok van de Amsterdamsche Droogdok Mij. en vertrok gisteravond naar Talara om te laden. Om te repareeeren. Ten einde eenige herstellingen in het dok van de Nederlandsche Dok Mij. te Amsterdam te ondergaan passeerde gisteren alhier het Noor sche tankmotorschip Hoegh Hood in ballast van Nantes. De Britsche traankokerij Salvestria (meerge meld) is dezer dagen, nadat het de lading olie gelost had, verhaald naar hetzelfde dok waar de herstellingswerkzaamheden ongeveer een maand in beslag zullen nemen. Aan den grond gezeten. Het met een lading cement van Londen naar Harlingen bestemde Nederlandsche motorschip „Wilbo", dat Maandagmorgen j.l. alhier binnen kwam, heeft op het Enkhuizer Zand aan den grond gezeten. Met behulp van eenige vletter- lieden slaagde men er in het schip weer in open water te brengen waarop het de reis naar de be stemming kon vervolgen. Onbeschadigd kon het schip weer te Zaandam laden voor Dover, waar heen het gisteravond inmiddels is vertrokken. Ertsaanvoer. Het Fransche s.s. Circe en het Italiaansche s.s San Pietro arriveerden gisteren resp. van Caen en Bona met ladingen ijzererts in de Buitenhaven van het Hoogovenbedrijf, alhier. Groote diepgangen. De Noorsche tankmotorschepen Barbro en James Hawson passeerden gisteren, resp. komen de met petroleum en benzine van New-Orleans en Houston, naar Amsterdam met een diepgang van 8,1 en 8,2 Meter, terwijl het van Batavia komende Nederlandsche motorschip Johan van Oldenbarnevelt te Amsterdam arriveerde met een diepgang van 8,1 Meter. Vlootvermindering. De Kon. Paketvaart Mij. te Amsterdam heeft dezer dagen vier van haar schepen van haar vloot afgeschreven, welke verkocht zullen wor den. Het zijn de stoomschepen s' Jacob, Schou ten, Van Waerwijck, resp. 2839, 1805, 3040 b. r. t. metend, welke gebouwd werden bij Fijenoord te Rotterdam en de Van Heemskerk, 2996 b. r. t., welke bij de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. te Amsterdam gebouwd werd. Het stoomschip Soerabaia, 580 b. r. t., dat in 1918 gebouwd werd, is door dezelfde reederij verkocht om te worden gesloopt. Drukke scheepvaart te Danzig. In de afgeloopen maand heeft het scheepvaart verkeer via de haven van Danzig een hoogte record van 780.000 ton bereikt. Dit beteek ent een toename van ongeveer 10y2 pet. in vergelij king met het vorige record van 706.000 ton in dezelfde maand van het vorige jaar. Het totale verkeer sedert de eerste zeven maanden van dit hetzelfde tijdvak van verleden jaar. Deze cijfers, jaar beliep 4.814.000 ton of 15 pet. meer dan over welke door Warschau zijn bekend gemaakt wor den door Polen als een afdoend antwoord be schouwd op de berichten uit Duitschland als zou het scheepvaartverkeer in de haven van Danzig sterk gedaald zijn. Reizen naar Hamburg uitgesteld. In verband met den gespannen politieken toe stand worden verschillende schepen genoodzaakt hun reizen naar Hamburg uit te stellen. Het reeds naar genoemde havenstad vertrokken s.s. Barneveld keerde inmiddels op telegrafische order van de reederij uit zee terug terwijl het s.s. Amstelland van de Kon. Holl. Lloyd evenals de Barneveld eergisteravond vertrokken, ook de reis heeft moeten onderbreken. Vlootuitbreiding. Het voor rekening van de Stoomvaart Mij. Wijklijn te Rotterdam, directie Erhardt en Dek kers, in aanbouw zijnde vrachtstoomschip Noord- wijk is Dinsdag j.l. met gunstig gevolg van een der hellingen van de scheepswerf Jan Smit Czn. te Alblasserdam te water gelaten. Het schip, dat een laadvermogen van ongeveer 5500 ton heeft, is bestemd voor de algemeene vrachtvaart en zal worden uitgerust met een door de N.V. Arnhemsche Sleephelling Mij. te Arn hem vervaardigde machine-installatie. SANTPOORT SCHIP Asteria (Griek) Ariadne (Ned.) Adele Ohlrogge (Du.) Achilles (Ned.) Asphalion (Eng.) x) Alkmaar (Ned.) Altona (Du) Anita Russ (Du Atlas (Ned) Baarn (Ned.) Boskoop (Ned.) Breda (Ned.) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Cunene (Port.) - Cordillera (Du.) x) Cottica (Ned.) Eemland (Ned.). Ethiopian (Eng) Grootekerk (Ned.) x) Gera (Du.) - - Gaasterkerk (Ned.) x), Helder (Ned.) Hercules (Ned.) Helenus (Eng.) ex)... Helder (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) Kalmia (Zw.) x) Laertes (Ned.) x) Luso (Port.) Meliskerk (Ned.) Midas (Ned.) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Marina (Noor) x) Midsland (Ned) Notos (Ned.) Nijkerk (Ned.) x) Orao (Joeg. Slav.) Poelau Roebiah (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) PygmalioB (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Randfontein (Ned.) x) Ronda (Noor) Reggestroom (Ned.) Rendsburg (Du.) Socrates (Ned.) Stentor (Eng.) x) Stella (Ned.) Soemba (Ned.) South America (Noor) s Trajon (Noor) Triton (Ned.) Tjikandi (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Tabian (Ned.) x) Titus (Ned.) Theseus (Ned) Ton S. (Ned) Trajanus (Ned) Uckermark (Du.) Ulysses (Ned) Wüpertal (Du.) Waterland (Ned.) x). Westland (Ned.) Zulderkerk (Ned.) Zaanland (Ned.) x) VAN Verm. Aankomst Stratoni Midd. Zee Gefle Midd. Zee Macassar Chili Ned. Indië Viipuri C.uragao heden 6 Sept. heden 18 Sept. 26 Aug. heden 5 Sept. Chili Chili Chili Hamburg (v. IJm.) Santos Buenos Aires Pto Barrios West Indië 27 Aug. 12 Sept 15 Sept. 3 Sept Santos West Afrika 28 Aug. 23 Sept Japan Ned. Indië Japan 7 Sept Chili Zwarte Zee Batavia Chili 28 Aug. 4 Sept Batavia Zuid Afrika 14 Sept Aruba 26 Aug. Batavia Buenos Aires 22 Sept Zuid Afrika West Indië Batavia Macassar Aruba Newcastle 27 Aug. heden 6 Sept 1 Sept. 27 Aug. Midd. Zee Zuid Afrika 29 Aug. Buenos Aires Hamburg Batavia Midd. Zee Batavia 27 Aug. 8 Oct Zuid-Afrika Buenos Aires West Afrika Ned.-Indië 25 Aug. West Indië Batavia Alexandrië Batavia Pt. Arthur 30 Aug. 12 Sept 28 Aug. heden Mesane Sfax Batavia Alexandrië Ned. Indië Hamburg Stettin Pt. Talbot Charleston heden 1 Sept 12 Sept 25 Aug. 27 Aug. 24 Aug. Ned. Indië Bourgas 19 Sept Ned. Indië Buenos-Alres Buenos Aires 2 Oct 1 Sept Japan Buenos Aires 15 Sept LAATSTE BERICHT 18 Aug. 22 Aug. 16 Aug. 22 Aug. 20 Aug. 17 Aug. 23 Aug. 15 Aug. 17 Aug. van Gibraltar, v. Algiers te Hernösand v. Messina vertrokken v. Valparaiso v. Liverpool vertrokken, vertrokken 22 Aug. te Coral. 14 Aug. van Curasao. 16 Aug. te Hamburg. vertrekt 26 Augustus. 22 Aug. vertrokken 15 Aug. van Rosario. vertrekt 25 Augustus. 18 Aug. van Barbados. 5 Aug. vertrokken. 18 Aug. v. Accra 20 Aug. van Manilla 14 Aug. van Colombo. 19 Aug. te Kobe 21 Aug. te Callao 23 Aug. van Patras. 20 Aug. van Port Said. 22 Aug. te Callao. 20 Aug. van Sabang 23 Aug. v. Pt. Said 8 Aug. vertrokken. 23 Aug. te Belawan. 16 Aug. van Rosario 23 Aug. v. Zanzibar 9 Aug. v. San Juan de Port 19 Aug. v. Gibraltar 22 Aug. v. Pt. Said 15 Aug. vertrokken, vertrekt 26 Aug. pass. 23 Aug. Finisterre. 22 Aug. te Lorenzo Marques vertrekt 2 September. 25 Aug. te Bremen, vertrekt 3 September. 20 Aug. te Izmir 20 Aug. v. Pt. Said, 23 Aug. van Dakar. 2 Aug. van Mar del Plata. 22 Aug. v. Gr. Lahou 19 Aug. te Soerabaja 23 Aug. v. d. Azoren 15 Aug. van Belawan. 20 Aug. v. Ouessant 22 Aug. v. Gibraltar 18 Aug. te Bordeaux. 14 Aug. vertrokken. 22 Aug. v. Ouessant 23 Aug. van Colombo. 17 Aug. van Tripoli. 12 Aug. van Sabang. vertrekt 24 Augustus, vertrekt 24 Aug. 21 Aug. vertrokken 21 Aug. vertrokken 18 Aug. v. Padang in lading 20 Aug. v. Macassar 16 Aug. van Bahia. in lading. 22 Aug. v. Pt Said. 21 Aug. te Montevideo Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. KINDERFEESTEN OP KONINGINNEDAG.^ Het programma, hetwelk de plaatselijke Oranjevereeniging op Koninginnedag hoopt af te werken, zal voor een aanzienlijk deel aan feesten voor de schoolgaande jeugd der dirie scholen gewijd zijn. Des morgens wordt een versierde optocht gehouden. Om half 9 zal de stoet zich opstellen aan de Wulverderlaan. Van hier zal zij trekken langs de Frans Netscher- laan, Enschedélaan, Middendorpstraat, Hoofd straat, Westlaan, Rijksweg, Beekvlietstraat, Hoofdstraat, Overbiltweg, Hagelingerweg, Ane- monenstraat, Gladiolenstraat, Voorplaats, Kerkweg, Enschedélaan, Terrasweg en Hoofd straat naar het feestterrein. Hier kan de jeugd met verschillende spelen, als zakloopen, hindernisloopen, doeltrappen, balgooien, sleutelrijden enz. aardige prijzen winnen. AANRIJDING. Gisteimiddag had op het kruispunt Rijks weg—Slaperdijk een aanrijding tusschen twee auto's plaats, die gelukkig zonder persoonlijke ongelukken afliep. Twee auto's kwamen uit de richting Velsen. Bij het genoemde punt ver minderde de bestuurder van den voorsten wa gen eenigszins zijn vaart, omdat een uit Haar lem komende wagen, tegen de regelen van het verkeer in, van den Rijksweg den Slaperdijk in de richting Santpoort opreed. De bestuur der van de achterste auto merkte dit te laat en kon een aanrijding niet vermijden. Beide auto's liepen materiëele schade op. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Fransch Italiaansch s.s. s.s. Circe San Pietro Caen Bona ijzererts ijzererts ....zoodat anderen hun bocht ver- keerd moeten nemen en het uit- 3 zicht belemmerd wordt NOOIT I AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 25 AUGUSTUS Thalia Theater: „Achter gevangenismuren" en ,0, die Mannen", 8 uur. Rex Theater: „Het Koraalrif", 8.15 uur. Theater de Pont: „Levensproblemen" en „De laatste voorpost", 8 uur. ZATERDAG 26 AUGUSTUS Thalia Theater: „Achter gevangenismuren" en ,0, die Mannen", 8 uur. Rex Theater: „Het Koraalrif", 8.15 uur. Theater de Pont: „Levensproblemen" en „De laatste voorpost", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 25 AUGUSTUS Luxor Theater, Breestraat: „Penny brengt uit komst", „My Old Kentucky Home" en „Ons Prin sesje loopt", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De Visschers- jongen" en „De kroegbaas", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Ik beschuldig" en .Spoorwegduivels", 8 uur. ZATERDAG 26 AUGUSTUS Luxor Theater, Breestraat: „Penny brengt uit komst", „My Old Kentucky Home" en „Ons Prin sesje loopt", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De Visschers- jongen" en „De kroegbaas", 8 urn-. W. B. Theater, Peperstraat: „Ik beschuldig" en „Spoorwegduivels", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 25 AUGUSTUS Frans Hals Theater: „Gegeerte", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: A. B. C.-Cabaret, met Corry Vonk, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Merijntje Gijzen's Jeugd", 2.30 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Drie Vrouwen en Verdi" en „De Tante van Charley", 2 en 8.15 uur. Moviac Theater: „Dik Trom", 2.30 en 4.15 uur en van 7.1511.30 uur doorloopend. Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. ZATERDAG 26 AUGUSTUS Frans Hals Theater: „De Wildzang", 2.30, 7 en 9.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. HAARLEM, 24 Augustus. Ondertrouwd 24 Augustus: H. J. F. Souur- land en H. S. W. Klaassen; M. Court en C. G. Pool; W. van der Weel en M. Weijland; J. van der Bijl en L. Spiekstra; P. Eken en A. van der Valk. Gehuwd 24 Augustus: H. J. Schaap en J. C. de Wit; F. van Beem en M. Biesbrouck; C. J. Krui en J. C. C. Bogaert. Bevallen 21 Augustus: C. Nieuwveen—van den Oosterkamp, z.; 23 Augustus: F. J. Bolle Cassee, d.; H. M. de VriesCassee, z.; G. SuerinkCornelisse, z.; M. P. Diependaal Maas, d.; J. C. Rebersde Bruin, d. Overleden 22 Augustus: I. D., 1 m., d. v. S. J. H. Israels, Gasthuisvest; J. G. Bijl, 58 J, Hazepaterslaan.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3