Hammee DE PAUS verheft zijn stem. De boodschap van Jiaaseixeit Concert der H. O. V. V R -IJ DA.G- 25- AUGUSTUS 1939 Duitsch schoolschip zal Dantzig bezoeken. Nog is niets verloren 99 Stefani meldt uit Castel Gandolfo 24 Aug. Vanavond te tien minuten voor half acht Ne- derlandsche zomertijd heeft Z.H. do Paus uit zijn werkkamer in Castel Gandolfo een toe spraak tot de geheele wereld genouden, waarin hij aanspoorde den vrede te bewaren. Paus Pius XII. De Heilige Vader sprak in het Italiaariseh, met vaste stem. Hij zeïde dat hij zich op dit ernstige uur richtte tot de wereld met het gees telijk gezag dat hen door God is geschonken om de geesten terug le brengen op den weg van rechtvaardigheid en vrede. Ia de stem van den Paus hoort de wereld de stem van Christus, op wien allen hun vertrouwen stellen. Op het oogenblik waarop, niettegen staande de herhaalde aansporingen, de vrees voor een internationaal conflict steeds nijpender wordt, op het oogen blik, waarop de spanning der geesten steeds meer wijst op een terugkeer van het verschrikkelijk onweer van een oor log, richt de Paus zich opnieuw met een nieuwe, vaderlijke en krachtige op roeping tot de staatshoofden en volken, opdat de staatshoofden zoeken naar een oplossing van de huidige moeilijkheden met vreedzame middelen en opdat de volken streven naar het aanmoedigen van deze vredespogingen. De rechtvaardigheid moet liaar weg vinden door de kracht der rede cn niet door kracht van wapenen. Het geweer is zeer ernstig doch nog is het tijd: nog is niets verloren, terwijl door oorlog alles verloren .kan gaan. Dat de menschen en de mogendheden zich af- keeren van het niet begrijpen en dat zij op nieuw gaan onderhandelen met goeden wil en met eerbiediging van het wederzijdse he recht en zij zullen bemerken, dat vreedzame onderhan delingen nooit een hinderpaal zijn voor een eer vol succes. Indien de stem der hartstochten plaats maakt voor de stem van het verstand, zal het bloed van broeders worden gespaard en zal het vaderland worden bewaard voor ondergang. De Paus verklaarde vervolgens te hopen, dat de machtigen naar hem zullen luisteren, in dien zij niet willen, dat hun macht geen vernie ling, doch een leiband voor het volk worde en een rust in orde en arbeid. De Paus smeekte hun dit in naam van Christus. Tenslotte zeide hij, dat hij God bad, opdat hij zijn zegen zou doen neerdalen op de verstoorde wereld en de dageraad van een betere toekomst zou doen opgaan. In de verwachting hiervan en in deze hoop, gaf de Paus tenslotte de wereld zijn vaderlijken zegen. In plaats van kruiser. Naar thans te Warschau bevestigd wordt, gaat het bezoek van den kruiser Königsberg, die vandaag te Dantzig had moeten aankomen, niet door én zal in plaats van genoemden kruiser het Duitsche schoolschip Schleswig- Holstein komen. Er is geen enkele andere wijziging gebracht in het program van dit bezoek, waaraan ove rigens tot nu toe geen bijzondere beteekenis behoeft te worden gehecht. Von Ribbentrop terug te Berlijn. Rapport aan Hitier uitgebracht. Op zijn terugkeer naar Duitschland is de Duitsche minister van buitenlandsche zaken, Von Ribbentrop gistermiddag met de hem ver gezellende heeren te Koningsbergen aange komen. Hij reisde met het vliegtuig „Grenz- mark". Omstreeks vijf uur verliet Von Ribbentrop Koningsbergen wederom per vliegtuig. Onmiddellijk na zijn aankomst te Berlijn, heeft Von Ribbentrop zich naar de rijkskan selarij begeven voor ontmoeting met Hitier. Een ministerie van nationale Unie in Frankrijk PARIJS, 24 Augustus (Havas). Men ver wacht een beroep van Daladier op de eens gezindheid van alle Franschen. Deze zal haar eerste uitdrukking vinden in de vorming van een ministerie van Nationale Unie. PRINS COLONNA OVERLEDEN. ROME, 24 Aug. (Stefani). Vanochtend is aan de gevolgen van een recente ernstige ziekte overleden Prins Colonna, de gouverneur van Rome. Engeland brengt zijn kunst schatten in veiligheid. Musea waren gisteren gesloten. De musea en kunstverzamelingen te Londen werden gisteren gesloten. Het personeel heeft de nationale kunstschatten ingepakt om te worden overgebracht naar veilige plaatsen in verschillende deelen des lands. Carpenter generaal van het Leger des Heils. LONDEN 24 Augustus. De Hooge Raad van het Leger des Heils heeft commissaris George Carpenter uit Canada benoemd tot generaal. De laatste stemmingscijfers luidden: Carpen ter 35, Catherine BramwellBooth 8, Albert Osborn 6 stemmen. Overeenstemming tusschen Serven en Kroaten. Het vergelijk tusschen Serven en Kroaten is thans een feit. Naar gisteravond in een officieel communiqué werd medegedeeld, heeft het door Matsjek en Tswetkowitsj opgestelde en door een commissie van deskundigen nader uitgewerkte plan de goedkeuring van het regentschap ver worven. De toepassing er van door de nieuwe regeering van de Servisch-Kroatische Unie is nog slechts een kwestie van dagen. Duitsclie troepenverplaatsingen langs de Belgische grens. Aan de voltooiing van de Siegfried-linie wordt hard gewerkt. De Duitsche vestingwerken langs de Belgische grens zijn, naar Belga meldt, bezet. Van verschei dene grensplaatsen maakt men melding van een druk verkeer van vrachtauto's en vooral van artillerie. In den nacht op Donderdag zijn tal rijke afdeelingen artillerie aangekomen in het gebied Petergensfeld bij Raeren. In dit gebied hebben de militaire autoriteiten i-equisities ver richt. Reservisten, vooral van de artillerie, zijn opgeroepen. Nabij Sint Veith schijnt de toestand kalm, evenals in de omgeving van Burg Reuland. Uit Mandersfeld werd gemeld, dat met koorts achtige haast wordt gewerkt aan het voltooien van de Siegfried linie. Uit Luxemburg wordt gemeld, dat in Duitsch land de actieve troepen uit de grensversterkingen zijn teruggetrokken en vervangen door reser visten Het Protectoraat en de politieke toestand. Generaal Elias verwelkomt het Duitsch- Russische pact. De minister-president van de Tsjechische regeering, Elias, heeft gister aan persvertegen woordigers verklaard, dat het sluiten van een verdrag tusschen Duitschland en de Sovjet Unie zonder twijfel een succes is voor de bui tenlandsche politiek van Duitschland. Zoo moet het worden gezien door ieder onpartijdig beoordeelaar van de buitenlandsche politiek in en buiten Europa. Wat het protectoraat betreft bestaat geen reden om een ander standpunt in te nemen. Van zuiver Tsjechisch standpunt gezien is Elias van oordeel, dat de samenwerking tusschen Duitschland en de Sovjet Unie den Tsjechen, afgezien van andere redenen, om zuiver eco nomische redenen, welkom moet zijn, aange zien de onuitputtelijke voorraad grondstoffen uit de Sovjet Unie het economisch leven van Duitschland en hiermede ook in het protec toraat ten goede zal komen. lilllllllHII HOERA! ■■li HOERA! bij d; nieuwe RADIO Apparaten 1939—1940 Erres Philips Waldorp te zien en te hooren. Alle prijsklassen en fabrikaten uit voorraad leverbaar. Inruil van alle merken. Betaling naar keuze. Vraagt demonstratie en inlichtingen KLEVERLAAN 176—178 - Telef. 14756. Bekend om zijn 100 procentservice. (Adv. mgez. MecL.j De militaire missie*» nog te Moskou MOSKOU, 25 Aug. (Reuter-A.N.P.)Zon der verklaring hebben de Britsche en Fransche militaire missies plotseling hun besluit om nog gisteravond uit Moskou te vertrekken, ge wijzigd. Het eenige dat de ambtenaren wilden zeg gen was: „Het zou kunnen zijn, maar het zou ook niet kunnen zijn, dat de missies morgen vertrekken". Italiaansclie schepen varen niet uit. Naar Havas verneemt zullen die Italiaansche mailsfcoomers „Conté di Savoia" en „Augus tus" die dezer dagen naar Amerika zouden vertrekken, niet vertrekken. Als reden hier voor wordt „machinieschade" opgegeven. Nu Forster staatshoofd van Dantzig is. Bevoegdheid tot onderhandelen met andere staatshoofden. FORSTER, thans staatshoofd van Dantzig. Zooals gisteren reeds in het grootste deel van onze oplaag werd medege deeld is gouwleider Forster op grond van de „wet tot verdediging van vol'k en staat van 24 Juni 1933 en van de wet tot verlenging van deze wet van 5 Mei 1936" tot staatshoofd van Dantzig benoemd De benoeming beteekent, volgens Reuter, dat hij in het vervolg kan onderhandelen met andere staats hoofden en niet langer alleen een partijleider is. Hij zou thans bijvoor beeld Hitier kunnen vragen, Dantzig onder zijn bescherming te nemen. In buitenlandsche kringen te Lon den is men van oordeel, dat deze nieuwe toestand een ontwikkeling mogelijk maakt, volgens welke Dantzig langs grondwettelijke lijnen tot Duitschland zal kunnen keeren. HEDEN SPREEKT DALADIER. Hedenavond zal de Fransche minister-pre sident Daladier op een nog niet vastgesteld uur een radiorede houden. Vaarwater versperd. LONDEN, 24 Augustus.. De Britsche radio heeft ter kennis van de scheepvaart gebracht, dat nabij de kust van Cornwall versperringen zijn gelegd door middel van tot ziniken ge brachte schepen. Alle schepen moeten tus schen deze versperringen, welke van de regle mentaire kenfceekens zijn voorzien, doorwaren. Aan de Sch-otsche kust, nabij Scapa Flow, zal scheepvaart van nu af onmogelijk zijn. (Havas) aan Siittec en Mastiekt/.. (Zie eerst pag. 1) WASHINGTON, 25 Augustus (Reuter). In zijn beroepen op Hitier en Moscicky ver klaart Roosevelt, de president den* Vereenigde Staten, dat hij zich opnieuw tot Hitier wendt, in het stellige geloof dat de zaak van den vrede welke zaak van de menschheid zelve is boven alle andere overwegingen staat. Roosevelt heeft de hoop, dat de oorlog, welke voor de deur staat en dus de rampspoed van alle volken, thans zal kunnen worden afge wend. Daarom dringt hij er in allen ernst bij Hitier op aan en op dezelfde wijze bij den president van Polen dat de regeeringen van Duitschland en Polen bij gemeenschap pelijke overeenkomst er in toestemmen af te zien van iedere positieve daad van vijandig heid, zulks voor een nader vast te stellen redelijken tijdsduur en eveneens bij gemeen schappelijke overeenkomst er in toestemmen de geschillen, welke tusschen haar zijn ge rezen door een der drie volgende methoden op te lossen: 1. door directe onderhandelingen, 2. door onderwerping van deze contro versen aan een onpartijdige arbitrage, waarin zij beiden vertrouwen kunnen hebben of 3. door in te stemmen met een regeling van deze controversen door middel van een procedure van verzoening, waarbij als be middelaar („conciliator" of „moderator") zal worden gekozen een onderdaan van een der Amerikaansche republieken, die geen van alle in eenige betrekking staan tot of deel nemen aan de Europeesche politieke aange legenheden Zoowel Polen als Duitschland souverein.. Aangezien zoowel Polen als Duitschland souvereine regeeringen hebben, zal natuur lijk elke natie, wanneer men het eens wordt in te gaan op een der drie aangegeven oplos singen, er in toestemmen de onafhankelijk heid en territoriale onschendbaarheid van de ander volledig te eerbiedigen. Het volk der Vereenigde Staten is een in zijn verzet tegen de politiek van militaire ver overing en overheersching. Het is ook één in het verwerpen van de these, dat eenige regee ring of eenig volk het recht heeft zijn doel en zijn middelen te bereiken door middel van een actie, welke een onbeperkt aantal millioenen menschen in een oorlog zou stor ten, zou leiden tot ellende en lijden voor alle naties ter wereld, oorlog voerende en neu trale, wanneer de bedoelingen eh oogmerken, voor zoover zij rechtvaardig en redelijk zijn, bereikt kunnen worden door vreedzame on derhandelingen of onpartijdige arbitrage. De boodschap aan Moscicky. De boodschap aan president Moscicky is korter en luidt als volgt: „De duidelijke ernst van de bestaande cri sis legt de dringende verplichting op allen alle mogelijke middelen na te gaan, welke het uitbreken van een algemeenen oorlog zouden kunnen voorkomen". Met dit voor oogen gevoelt Roosevelt zich gerechtvaardigd zekere mogelijke wegen aan te geven, welke voor een oplossing zouden kunnen worden overwogen. Roosevelt zet hierna dezelfde mogelijk heden voor een oplossing uiteen als in zijn boodschap aan Hitier en voegt daaraan toe: „Mocht gij er toe besluiten een oplossing te zoeken langs den weg van deze methoden dan kunt gij verzekerd zijn van de meest oprechte en volkomen sympathie der Vereenigde Sta ten en hun volken". Roosevelt doet dan beroepen op Moscicky zich tijdens het onderzoek dezer mogelijk heden te onthouden van iedere positief vij andige daad. Roosevelt biedt zich niet als bemiddelaar aan. Stephen Early de particuliere secretaris van president Roosevelt, heeft tegenover de pers nog doen uitkomen, dat de president noch een der andere leden van de regeering der Vereenigde Staten zich aanbiedt voor de rol van bemiddelaar. De voorstellen van den president toeteekenen niet, dat hij een nieuw „München" op het oog heeft. LANGS DE STRAAT De bruiloft. Een huwelijksinzegening gaat meestal met veel deftigheid gepaard, ook wanneer de bruid in gewoon mantelpakje en de bruidegom in een blauw pak ten stadhuize verschijnt. De inzegening is, wanneer men het ernstig meent, er daarom echter niet minder om. Ja, de ambtenaar zal zelfs de bruidegom kun nen vergeven als hij per ongeluk zijn man chetknoop vergeten heeft. Het zijn dingen die gebeuren kunnen. Maar deze huwelijksinzegening ging met zeer veel ceremoniën gepaard. Rinkelend verscheen in de straat een diepblauw gelakte koets, getrokken door twee schimmels met oranjebloesems in de manen. De koetsier in livrei hield trotsch zijn rijkversierde zweep voor zich uit. Daar achter kwamen vier volgrij tuigen. Het geheel was een schitterend schouwspel en maakte indruk. De jeugd als tusschen de straatsteenen verrezen, hield dan ook niet op met haar „Hés en hés" Terwijl de schimmels voer het perceel stopten werden twee deuren geopend. De een van het huis, waaruit de kapper verscheen en de ander van de trouw koets. De bruidegom, een lange, donker uit ziende man in zwart jacquet met een hoo- gen hoed op in zijn handen een geweldige bruidsbouquet, keek even uitdagend den schaar-artist aan. Maar langen tijd deed hij dit niet, daar de man wijselijk, zoo snel hij kon, zich verwijderde om plaats te maken voor meer gedistingeerde voeten. De deur sloeg dicht en de geheele stoet zette zich langzaam in beweging, gadegeslagen door aan de deur hangende buurvrouwen en kindertn, die niet moe worden hun oogen uit te kijken naar de trappelende schimmels, de orangebloesems en de in 'livrei gestoken palfreniers. Het wachten duurde lang. Heel lang zelfs, en de bruidegom moest of een man zonder zenuwen of een man met veel zenuwen zijn. Dat was door de gesloten deur niet te zien. Nog altijd gebeurde er niets en dat begon zelfs op de zenuwen van het kijkgrage publiek te werken, om nog niet te spreken van den brui degom. De straat werd steeds voller, de paarden trappelden ongeduldig, maarde deur bleef gesloten en men wachtte. Eindelijk dan (iemand had juist een minder vleiende opmerking gemaakt aan het adres van iedere vrouw, die steeds den tijd maar heeft) werd geheel onverwacht de deur ge opend en verscheen de lang verwachte. Weer gingen kreten van „O-o-o's en héé's" op, en laat ik 't zeggen, het was het wachten waard geweest! In haar wit satijnen jurk met de sluier en lange sleep, de bouquet in de linker hand, maakte zij geen slechten indruk. De palfrenier schoot toe. opende plechtig het portier, en bruid en bruidegom stegen met veel moeite, van wege de sluier en lange sleep, in. Eindelijk was dan ook het vierde volgrij - tuig gevuld. Het teeken werd gegeven en on der algemeene belangstelling verdween de stoet, links en rechts geëscorteerd door jeug dige Pijnenburgers in den dop, in de richting van het stadhuis, waar reeds een menigte kij kers vol spanning wachtte op het aanstaande ibeuren. Maar het kan soms vreemd loopen bij het sluiten van een huwelijk. En ditmaal was 't al heel vreemd. Of de bruidegom nu toch geble ken was een man met zenuwen te zijn, of de bruid misschien last van dit soms zeer hin derlijk stelsel had, wie zal het zeggen? Vol pracht en praal stopte de trouwkoets voor den ingang van het stadhuis. De palfre nier sprong van de bok, de menschen drongen vooruit om beter te kunnen zien, de man in livrei opende het portier en de bruid steeg uit. Zij had een roode, geagiteerde kleur, beef de. Onhandig volgde de bruidegom en toen gebeurde het. Per ongeluk plaatste hij zijn voet op de sluier van de bruid. „Kijk toch uit suffertü!" klonk de opge wonden stem van het bruidje. De kijkenden zwegen. De bruidegom keek zijn aanstaande vrouw strak aan. „Suffert?" „Ja, natuurlijk!" Toen volgde snel het slot. Resoluut smeet de bruidegom zijn hooge- hoed in de koets, wendde zich tot de bruid en zei: „Jij moet niet met een suffert gaan trouwen". Daarna sprong hij tot grooten schrik van de omstanders in een juist leeg staande taxi en reed heen. MARCEL. MUZIEK Noch de aantrekkende kracht der Euryanthe- Ouverture, noch die van Brahms' Eerste Sym- phonie konden oorzaak zijn, dat op dezen avond van oorlogsgerucht en nerveuze spanning de ge meentelijke concertzaal tot de laatste plaats toe bezet was. Veeleer was die oorzaak te vinden in het optreden van een 12-jarig meisje als soliste met ons orkest. De „wonderkind"-idee oefent immer magne tische kracht uit, ook als zij slechts betrekkelijke waarde heeft. Maar in het onderhavige geval dat der jonge pianiste Ella Goldstein niet „Goldsteyn", zooals het programma vermeldde was die waarde niet betrekkelijk. Integen deel: we hoorden in haar voordracht van Men delssohn's Eerste Pianoconcert zoowel geestelijke rijpheid als technische meesterschap. Glad pas sage- en virtuoos, krachtig octavenspel, een fijn staccato en voortreffelijk pedaalgebruik waren even zoovele voorbeelden van een absolute be- heersching der techniek. Maar de gladheid der passages sloot geen fraaie en doelbewuste gol ving der dynamiek uit, in de feillooze octaven was reliëf, het staccato vermeed droogheid, het pedaalgebruik diende tot rijkere, maar onge dwongen kleurschakeering. En de geestelijke rijpheid bleek niet alleen uit de voordracht der cantilenes, maar ook uit den geheelen opbouw, uit de buigingen der groote lijnen, de stuwingen en afbrekingen, die te zamen het werk deden leven. Marinus Adam en het orkest stonden de onge soliste uitmuntend ter zijde is het dan te verwonderen, dat dit vaak misprezen Piano concert een geweldige geestdrift ontketende? Bloemen en lekkernijen beloonden bovendien nog de jeugdige pianiste en deze toonde zich dank baar door Mendelssohn's Caprice (Scherzo) op. 16 no. 2 als toegift te spelen, een toegift dat haar eminente pianistische kwaliteiten nogmaals in een helder licht stelde. In de pauze drongen jonge bezoeksters de solistenkamer binnen om handteekeningen te krijgen, die Ella Goldstein met kinderlijke gulheid uitdeelde. Vergrijsden in het vak kwamen haar complimenteeren en een bejaarde bezoeker bracht haar een pakje als aan denken aan een onbekende, dien zij door haar spel ontroerd had. Weber's Ouverture werd Donderdagavond in flinke, meeslepende vaart gespeeld. De Eerste Symphonie van Brahms vulde de tweede pro grammahelft. Adam bleek de partituur volW in zich opgenomen te hebben. Indien het ork»? al zijn goede bedoelingen volledig verwezenliS zou hebben, dan zouden we een mooie aiuK van dit moeilijke orkestwerk hebben kunnen nieten. Maar daar ontbrak nogal wat aan. Oni!" verheden bij de blaasinstrumenten en onjuiT inzetten kwamen verscheidene malen voor. iu schien was de warmte daarvan wel de oorza^ ook de klankverdeeling leed daaronder. j/: tempo van het Andante leek me iets te vlug J' nomen; een rustiger tempo had vele détails b- ter tot hun recht kunnen doen komen. De stijg.'! in de Finale vormde toch nog een imponeerenü' afsluiting. De „nova" aan den solistischen hemel betas de door Arthur Rubin-Nathan en meer dan Goldstein vertegenwoordigde traditie voort t zetten. Een nieuw „steenen-tijdperlc"? Ach, m zou het soms terug wenschen. Toen dreigden minste nog geen bommenwerpers en gifgassen vocht men slechts met eerlijke wapenen. 511 K' M JONO, Wordt Turkije door Duitschland „bewerkt"? Von Papen zou speciale opdrachten ontvangen hebben. In politieke kringen Berlijn ver luidt, dat thans van Duitsche zijde ge poogd wordt Turkije ertoe te bren gen zijn standpunt te herzien, in ver band met het sluiten van het Duitsch- Russische verdrag. De Duitsche am bassadeur te Ankara, Von Papen, zou nauwkeurige opdrachten hebben ont vangen. Von Papen, die uit Duitschland te Ankara is teruggekeerd, is gisteravond door den Turk. schen minister van buitenlandsche zaken Saradjogloe ontvangen. Deze laatste confe- reerde vervolgens met den Britschen ambas- sadeur. Voorts ontving hij den Griekschèn minister. Des avonds laat begaf Saradjogloe. zich per auto haastig naar Floria, het zomerverblijf van president Inönö, waar hij den president rapport uitbracht. Voorts heeft Saradjogloe een langdurig onderhoud gehad met den Rus- sischen ambassadeur. PROGRAMMA ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1939. HILVERSUM I, 1875 en 414.4 M. VARA Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek (Om 8.16 Berichten!, 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek (Om 12.16 Berichten). 2.00 Causerie „Socialistische Jeugd uit twintig landen". 2.20 Zang met piano begeleiding en gramofoonmuziek. 3.00 Causerie over handschriftkunde. 3.20 Gramofoonmuziek, 3.30 VARA-orkest. 4.30 Economisch overzicht. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.30 Filmland. 6.00 Or gelspel. 6.28 Berichten. 6.306.55 Gramofoon muziek. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Felecitaties. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 Cursus „Langs steden en dorpen". 8.00 Herhaling SOS-Be- richten. 8.03 Berichten A. N. P., VARA-Varia, 8.15 De S. D. A. P. in Nederland bestaat 45 jaar. 9.00 Puzzle-uitzending. 9.25 Uit Luzern: Za voordracht met pianobegeleiding. 10.00 VARA- orkest. 10.15 Vervolg van 9.25. 10.45 VARA- orkest. 11.00 Berichten A. N. P. 11.10 VARA- orkest. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek (Ca. 8.15 Berich ten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest. 1.00 Gramofoonmuziek (ca. 1.15 Berichten). 1,20 KRO-Melodisten en solist. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Kinderuur. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Haagsch Harmonie orkest. 5.15 Sportoverzicht. 5.30 Gramofoonmu ziek. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramo foonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Berichten, gramofoonmuziek. 7.00 Berich ten. 7.15 Causerie „Schijnhygiène". 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P. Mededee- lingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijs ting. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.45 Gevarieerd programma. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40—12,00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M, 11.20 Pianovoordracht. 11.50 OrgelspeL 12.20 Fred Hartley's Sextet en solist. 12.50 Gramofoon muziek. 1.20 Reportage. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Causerie „At home in Denmark". 2.35 Br" orkest. 3.20 Reportage. 3.50 Victoria-Hotel-orkest. 4.35 Reportages. 6.20 Berichten. 6.50 Causerie „New professions Professional Aunt". 7.05 Jack Jackson's Band en solisten. 7.50 Zangvoor dracht. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. 9.50 Causerie „Dominion Commentary". 10.05 Gevarieerd programma. 10.50 Jack Payne en zijn Band. 11.50 Dansmuziek (gr.pl.). 12.15—12.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 9.00 en 9.30 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.10 Van de Walle-orkest. 2.10 en 2.35 Gramofoonmuziek. 2.50 Zang. 3.05 en 3.30 Gramofoonmuziek. 3.50 Pianovoordracht. 4.05 en 4.50 Gramofoonmuziek.'5.05 Zang. 6.35 Pianoduetten. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.50 Piano voordracht. 8.05 Gramofoonmuziek. 8,50 Ze 9.25 Uit Luzern: Zangvoordracht met piano begeleiding. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20— 12.50 Eddie Foy's dansorkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.358.20 Anton Goronzy's orkest. 8.509.35 Danziger Schupo- orkest. 12.20 Omroepkleinorkest en Schrammel- ensemble. 2.303.50 Populair concert. 4.20 Ge varieerd concert. 6.05 Quatre mains (met toe- lichtiryg). 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Toespraak. 8.35 Gevarieerd concert. 11.00 Hermann Hage- stedt's dansorkest. 12.20 Gramofoonmuziek. 2.20 3.20 Nachtconcert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest I.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Pianoduetten en Zang. 4.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Vioolvoor dracht. 5.50 en 6.20 Gramofoonmuziek. 7.05 Om roeporkest. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroep orkest. 9.20 Symphonie-orkest en soliste. ll-M Gramofoonmuziek. 11.05 The Rectors en Wilue Lewis' orkest. 11.3512.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 en 1.302.20 Gramofoonmuziek. 2.20 Cello en piano. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Zang. 3.35 Gramofoonmuziek. 3.55 Marceau Burton's musette-orkest. 4.20 Gramofoonmuziek, 5.35 Ray Ventura's Band en de Lanigiro's. 6.35; 7.10 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Luiksch Pre gramma. 8.50 Omroepsymphonie-orkest. In °e pauze: Gramofoonmuziek. 11.00 Gramofoonmu ziek. 11.05 Ray Ventura's Band en de Lanigiro3- II.3512.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.35 Het Omroeporkest en solist. (9.25—W Voordracht). 10.20 Berichten. 10.4U Reportage (Opn.). 10.55 Gramofoonmuziek. 11.05 Benen- ten. 11.2012.20 Zie Keulen om 11.00.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6