IJMUIDEN 9? Vectiaostiaq) Waar komt het vandaan Wedstrijden van de Keunemer Zwemclub. W Zwemfeest In „Adrichem". vr Zondag heeft de Kennemer Zwemclub onder groote belangstelling in het zwembad .Adri chem" haar jaarlijksche onderlinge wed strijden gehouden. Op alle nummers was de deelneming roer bevredigend. De uitslagen waren: 25 M. hinderniszwemmen meisjes: 1. L. v. d. Wijst 30.4 sec., 2. A. Huis in 't Veld, 35,6 sec. 3. F. Kochx 35,7 sec. 25 M. hinderniszwemmen jongens: 1. P. Mooi 23,2 sec., 2. W. Reymer, 24.8 sec., 3. W. Tegel 25,8 sec., 25 M. hinderniszwemmen jongens (niet aangesloten bij de K. Z.)1. PI. Jonker 23,8 sec., 2. N. Duin 24.3 sec., 3. J. Rijken 24,5 sec. 50 M. hinderniszwemmen meisjes (niet- leden)1. G. de Wildt 52,5 sec., 2. J. Zee- lenberg, 54.8 sec., 3. A. Bleeker 57 sec. 50 M. hinderniszwemmen jongens; 1. J. Kneppers 54.4 sec., 2, P. Bom 58,4 sëc., 3,. W. Braun 60 sec.' 50 M. hinderniszwemmen jongens (niet-le- den)1. H. Schoone 48,9 sec., 2. C. Boon 49,2 sec., 3. N. Hille 51,2 sec. 50 M. schoolslag jongens: 1. J. Duyve 53,8 sec.; 2. G. Kneppers 56.2 sec., 3. P. Born 57.4 sec. 50 M. Schoolslag jongens (niet-leden)1. G. Zeelenberg 49,4 sec., 2. H. Schoone 49.8 sec., 3. N. Hille 50.2 sec. 25 M. schoolslag meisjes (niet-leden)1. L. v. d. Wijst 26,6 sec.; 2. A. Huis in 't Veld 32.4 sec., 3. J. Klinkenberg 24.4 sec. 25 M. borstcrawl jongens: 1. P. Mooi 20.2 sec., 2. W. Tegel 22 sec., 3. W. Reijmer 23,2 sec. 25 M. borstcrawl jongens (niet-leden): 1. H. Jonker 21.4 sec., 2. H. Duin 21,8 sec., 3. J. Rijken 22,5 sec. 50 M. borstcrawl jongens: 1. A. Jonker 31,8 sec., 2. H. Schoone 33,6 sec., 3. P. Mooi 41.4 sec., 50 M. schoolslag meisjes (niet-leden): 1. R. de Wildt 52,6 sec.; 2. A. Bleeker 53,4 sec., 3. N. Duin 58 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. A. de Jong, 1 min. 37.4 sec.; 2. P. Mulder, 1 min. 37.4 sec., 3. A. Schoone 1 min. 45 sec. 100 M. borstcrawl heeren: (voor leden van den kring Haarlem): 1. A. Smits (zwemclub „Haarlem") 1 min. 11.6 sec., 2. A. Jonker (Ken- nemer Zwemclub) 1 min., 12.2 sec., 3. A. de Jong (Kenneber Zwemclub) 1 min., 20.4 sec. 100 M. schoolslag dames (kringwedstrijd) I. Leni Hendrikse (Kennemer Zwemclub) 1 min., 41 sec., 2. Marie Schoone (Kennemer Zwemclub) 1 min., 53,7 sec. Na afloop werden nog twee polowedstrijden gespeeld met het volgende resultaat: Kennemer Zwemclubde Kroosduikers 3—0. Combinatie van niet-ledenK. Z.-junioren. 1—1. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Dinsdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III 8.00 Kernen; 10.20 Parijs, 10.50 Keulen. 11.20 Prijs, 12.05 Diversen, 12.20 Pa rijs- 1.20 Brussel Ned„ 2.20 Nationaal pro gramma- 2.35 Keulen, 3.05 Parijs, 4.05 Lon den Reg., 5.20 Brlssel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned„ 7.50 Keulen; 8.20 Brussel Fr., 8.05 Keulen; 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg'., 4.20 Keulen, 5.20 Brussel Fr., 5.50 Keulen; 6.20 Nationaal progromma 6 45 Londen Reg., 7.00 Nationaal programma. Lijn V- 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen. 11.05 Londen Reg.. 1.20 Brussel Fr.. 2.15 Lon den Reg., 5.20 Brussel Ned., 5.50 Keulen, 6.20 Londen Reg„ 7.40 Diversen, 7.50 Natio- naai programma; 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. Versiering en verlichting van de Breestraat. Tijdens de Oranjefeesten. Ter gelegenheid van de a.s. Woensdag en Donderdag alhier te houden Oranjefeesten heeft de directie van den Rijkswaterstaat in Noord-Holland aan de winkeliers in de Bree straat, voor zoover betreft het gedeelte tus- schen de R.K. kerk en de Hobbestraat een versiering en een verlichting aan te brengen. Wanneer de internationale toestand niet van dien aard wordt, dat de feestelijkheden afgelast moeten worden, zal dit gedeelte van de Breestraat dus versierd en verlicht zijn. Zooals bekend is, hebben de pogingen om ook het andere gedeelte van de Breestraat van een feestverlichting te voorzien schip breuk geleden. Uitnoodiging aan plaatselijken musicus. De heer Lou Tervoort, dirigent van de St. Jozelfgezellenkoor en 't dubbelmannenkwartet „Onder Ons" heeft thans ook een uitnoodi- ging ontvangen om de directie te voeren over de R.K. Muziekvereeniging „St. Fidelis" te Uit geest. Naar wij vernemen zal de her Tervoort deze uitnoodiging aanvaarden. Noteering van 25 Augustus 1939. Spinazie per kist 1535 Postelein per kist 1222 Andijvie 100 str. 1.502.50 Wortelen per bos 5V2 Komkommers, per 100 24 Aardappelen, klei per kg. 241/2 Doppers per kg. 1624 Capucijners per kg. 1428 Raspers per kg. 1428 Tuinboonen per kg. 11 Snijboonen per kg. 69 Heerenboonen per kg'. 612 Trosheerenboonen per kg. 1118 Roode kool per kg. IV2 cent. Bloemkool per stuk 415 Uien per kg. 7 Sla, per 100 krop 13.59 Pieterselie per kistje 9 Selderie per kistje 12 Appelen per kg. 612 Peren per kg. 5lfi Pruimen per kg. 1220 Druiven per kg. 36 Modelhuis voor de lucht bescherming. Met eenvoudige middelen ingericht. De voormalige fitterswoning aan den Nieuweweg no. 2 is door het bestuur van de afdeeling Beverwijk der Nederlandsche ver eeniging voor Luchtbescherming in samen werking met den Gemeentelijken Luchtbe schermingsdienst ingericht als modelwoning om aan de bevolking te toonen hoe op af doende en goedkoope wijze iedere ingezetene zijn woning licht- en gasdicht kan afsluiten. Inderdaad is hier met een minimum aan kosten een maximum aan effect bereikt. Alle ramen zijn met zoogenaamd verduisterings papier, dat alom in den handel verkrijkbaar is, afgeschermd. De lampen zijn in een bus geplaatst, waardoor het licht slechts naar be neden kan uitstralen. Daarvoor gebruikte men eenvoudig oude conservenblikken. Teneinde de woning zoo goed mogelijk tegen gas te beveiligen werden kieren en sleutel gaten van ae daarvoor in aanmerking komende deuren dichtgeplaktt met reepen papier. Ook op den zolder worden eenvoudige maat regelen genomen, ook al weer zonder veel kosten. Een kist met, zand en een schop be- hooren daar gereed te staan, maar voor alles dient de zolder ontruimd te zijn. Dat is een maatregel, die zelfs In 'vredestijd nog wel eens nuttig is. In den tuin was een open en een gesloten loopgraaf aangelegd. Ook deze moeten aan voorschriften voldoen, die, al zijn ze dan ook zeer eenvoudig en logisch, niet veronacht zaamd mogen worden. Het verdient ten zeerste aanbeveling, dat men zich vooral iri deze spannende dagen eens op de hoogte gaat stellen. Het gaat hier voornamelijk om de gezins bescherming en daarvan zijn velen nog lang niet op de hoogte. Bestuursleden, propagandisten en instruc teurs zijn steeds in de modelwoning aanwezig om het publiek zoo uitvoerig en volledig mo gelijk in te lichten. De woning is te bezichtigen op alle dagen van 20 tot 22 uur en op Zondagen, Woensdagen en Zaterdagen bovendien nog van 15 tot 17 uur. Het programma voor de taptoe. De Beverwijksche Harmc-niekapel zal Woens dagavond tot besluit van den eersten dag der Oranjefeesten een taptoe uitvoeren. Het pro gramma hiervoor luidt: 1. Roffel, tamboers, 2. Taptoe, infanterie, 3. Wilhelmus, 2 coupletten. 4. Taptoe, tambcers, 5. Valerius' Gedenkklank-en. 6. Taptoe, caval- lerie. 7. Gebed, koraal. 8. Taptoe, pijpers.' 9. Grenadiersmarsch. 10. Taptoe, artillerie. 11. Vredesklanken. 12. Wilhelmus. Een succesvolle dag voor 't Karpertje. Twee hoofdprijzen, tien personeele onderscheidingen. Het Vischcollege ,,'t Karpertje" heeft deel genomen aan het concours te Barsin'gerhorn, georganiseeerd door de vereeniging „Viseh- lust" 'ter-gelegenheid vari-haar eerste lustrum. De organisatie liet niets te wenschen over, zoodat de wedstrijd een vlot verloop had. Aan den corpswedstrijd namen 21 corpsen deel. 't Karpertje behaalde hierin een niooi succes. De Beverwijkers verwierven den tweeden en den derden prijs, dank zij het groote aan deel, dat de voorzitter de heer J. Maenhout hierin bijdroeg. Ook in den personeelenwed- strijd gaf het Karpertje den toon aan. Aan dit onderdeel van het concours werd door 187 visschers deelgenomen. W. de Vries, J. Zui- dersma, W. van Waveren en T. Dekkers deden hier van zich spreken door hun goede vangsten. De uitslagen waren: Corpswedstrijd: 1. Valkoog 1, Valkoog; 2. 't Karpertje, Beverwijk; 3. 't Karpertje, Bever wijk, 4. Vischlust, Anna Paulowna, 5. Sloot- dorp 1, Slootdorp; 6. D.W.S., Anna Paulowna. Personeele wedstrijd: 1. W. de Vries, 2. J. Zuidersma, 3. J. Castien, 4. L. Pesch, 5. B. Kleine, 7. J. Maenhout, 8. T. Dekkers, 12. P. Kleine, 14. J. Posch, 19. W. van Waveren, allen leden van 't Karpertje te Beverwijk. Het was dus voor onze plaatselijke beoefe naren van de hengelsport wel een succesvolle dag. Recordrit van de Rennersclub. De Rennersclub „Kennemerland" heeft een recordrit gehouden over 45 K.M. voor alle klassen. Kuilman werd in een zeer goeden tijd eerste. De uitslagen waren; 1. A. Kuilman 76 min. 55 sec., 2. A. Drenth 77 min. 29 sec., 3. K. Troost 79 min. 32 sec., 4. R. Diepvens 81 min. 3 sec., 5. D. Oudshoorn 81 min. 23 sec.,; 6. P. Klumper 82 min. 26 sec.; 7. B. Meyer 82 min. 44 sec.; 8. F. Berkhout 87 min. 52 sec.; 9. L. Mooyen min. 3 sec. Zondag a.s. wordt het clubkampioenschap op den langen afstand verreden over 105 K.M. Aan allen die hun zomervacantie hebben afgebroken. Nog viert de zomer zijn triomf. En/in een reeks van glorierijke dagen, Toont hij ons heel de dwaze nietigheid Van alle angsten en strijdvaardigheid, En ai het rustloos worstelen en wagen.... Sereen en stralend, onberoerd Voor 't botsen der ambities en idee'en, Voltrekt zich de bekroning van 't seizoen.... En toch.... als de natuur eens mee wou doen, Met èl zijn kracht, vulkanenstormen.... zee'en... Dan liep het menschdom sidderend Te hoop, voor het geweld, dat al het zijne In schrikkelijkheid en woede overtreft.... Want slechts in het natuurgeweld beseft De mensch van al zijn ijdel doen het kleine.... Maar neeride zomer doet niet mee.... Hij wendt zich af, en houdt zich van den doove Voor al ons zelf-gezochte ongeluk.... Wij twistenEn de zomer heeft het druk Met alle vruchten voor ons rijp te stoven....! Wij hadden, rekenend op zijn trouw, Vacantie onder zijn bewind genomen. Nog straalt hij, in zijn steeds gehouden woord Maar wij zijn gauw, beducht op massamoord, Zijn vrij regime ontvluchtNaar huis gekomen....I Daar zit de menschen ziet, in zak en asch, d'lilusïe van zijn vrijheidsdroom vergrauwen.... Terwijl de zomer glanzend verder gaat Is 't nu geen tijd dat deze mensch verstaat Dat hij niet op zijn eigen aard kan bouwen Want al het ijdele vergaat Ook dit..ondanks zijn vreeslijke symptomen.... En hoe de mensch zich uitleeft in zijn daad In onverbroken glans en regelmaat Zullen nog duizend schoone zomers komen....! MELIS STOKE J. L. F. Post bedankt als raadslid. Wie is lijn opvolger? Naar wij vernemen heeft de heer J. L. F. Post bedankt als raadslid. De heer Post werd bij de 'ongste verkiezing als raadslid gekozen en zou .n September voor de R.K. Staatspartij zitting nemen. Zijn opvolger op de candidatenlijst van deze partij is de heer N. Tervoort. Het. is evenwel niet zeker dat deze de open gekomen plaats zal innemen, omdat het reglement voor de raadsverkiezingen van de afdeeling van de R.K. Staatspartij voorschrijft, dat in zoo'n ge val een candidaat van dezelfde groep den af- getredene moet opvolgen. In dit geval zou het dus een middenstander moeten zijn, terwijl de heer N. Tervoort meer in het bijzonder den land- en tuinbouw zou vertegenwoordigen. Wordt volgens de bepalingen van het regle ment gehandeld, dan zal de heer Th. J. Ch. Wilms Floet den heer Post in den raad moeten opvolgen. HEEMSKERK Zondag werd alhier een collecte gehouden ten bate van de St. Vlncentiusvereeniging. De o-pbrengst was f 206.01^. A. D. O. Voor Zondag waren voor de demi-finale Gouden Kruis "-wedstrijden vastgesteld: A. D. O. 2—Oranje Wit I. Doordat „Oranje Wit" nog voor Zondag zich heeft teruggetrokken komt A.D.O. 2 hierdoor op re-glementanre wijze in de finale tegen „te gen „Berdos I" uit Bergen. Deze wedstrijd zal gespeeld worden op Zondag 24 September waarschijnlijk op het terrein van E. S. V. te Egmond-Binnen. Meegrvogels b—A.D.O. c 23. Zonderlinge drogist winkels. Op het einde van de 16e eeuw kon men in Engeland in de drogistwinkels niel alleen allerlei gedroogde kruiden, zalf enz. koopen, doch allerlei andere voor werpen, tot speelgoed toe. Iets dergelijks vindt men ook in de „drug stores" in kleinere plaatsen in Amerika. Torpedo's. In de 2e eeuw van onze jaartelling maakt Hero van Alexander, een Grieksche geleerde, melding van een water-torpedo, die door brons, ijzer en andere harde voorwerpen heendringt. Dit is .de eerste maal, dat iri de geschiedenis gewag wordt gemaakt van een torpedo. ATHLETIEKWED STRIJDEN. In de wedstrijden van Zondag om den Prins Hendrikbeker werd M. H. Kluft van hier der de met discuswerpen, met een worp van 36,98 Meter en 5e met kogelstooten met een stoot van 12,12V- M. J. Koopman werd 3e op de 1500 M., met den tijd van 4 min. 17,2 sec. en 6e op de 5000 M. VISCHWEDSTRIJDEN. Door de vischclub ,,'t Snoekje" werden Zon dagmorgen in de Neksloot onderlinge visch- wedstrijden gehouden op witvisch. No. 1 was Jb. Bakkum 120 punten, H. J. Beentjes 88 punten, 3. H. Lammers 52 j., 4. J. BZeentjesPukel. De prijzen werden na af loop in het clublokaal door den voorzitter van „Het Snoekje" uitgereikt. WIJK AAN ZEE DE LAATSTE ZONDAG IN HET SEIZOEN. Hoewel het badseizoen pas per 1 September wordt afgesloten, was het toch de laatste Zondag, dien we gisteren meemaakten. Al waren na de alarmeerende berichten reeds verscheidene gasten, vooral tentbewoners, hals over kop vertrokken, de mesten gaven er de voorkeur aan tot het laatst toe van zon, zee en zand te genieten. Het heerlijke weer had henderden naar het strand eglokt en hoewel eenige oorlogsschepen en een onderzeeër den heelen dag de horizon dreigend beheerschten, was het. geen bezwaar deze dag nog eens goed uit te buiten; er wer den dan ook heel veel baden gebruikt. Een prachtig moment was het, toen tegen half vijf een zeekasteel opdoemde, dat de Oranje bleek te zijn. Tegen 5 uur schoof het trotsche schip langzaam tusschen de pieren door, na gestaard en bewonderd door de honderden menschen. In het tentendorp was men bezig te ver huizen. De tenten werden afgebroken en per wagen naar het dorp gebracht, om te over winteren. Den geheelen dag en ook Zaterdags reeds sjouwden de paarden heen en wer. In het mulle zand bij de koloniehuizen was het voor de dieren een hopeloos getob en moest men soms van vier paarden gebruik maken om den hoog opgeladen wagen op de straat te krijgen. Aan het strand miste men reeds de marechaussees; ze waren Vrijdag reeds naar de grens vertrokken en vervangen door militaire politie. De Korab IV weer vertrokken. De onder Poolsche vlag varende stoom trawler G. D. Y 150 „Korab IV", welke wegens de geringe stoomlevering uit zee in de haven alhier terugkeerde, si Zaterdag weer vertrok ken. Men heeft de Poolsche stokers door Ne derlandsche vervangen zoodat men thans de reis naar de haven van bestemming Gdy nia wel tot een goed einde zal brengen. En Avant, IJM. 8, Vangst: 90 m. schelvisch, 80 m. braadschelvisch, 45 m. radio, 25 m. makreel, 35 m. gul, 50 m. wijting, 15 m. platvisch, 5 man den stockabit, 10 m. koolvisch, Totaal 345 m., be nevens 400 st. stijve kabeljauw. TE VERWACHTEN TRAWLERS. De onderstaande trawlers, de z.g. sohel- vischbooten voorzien van een x). bevonden zich Maandagmorgen zeven uur nog op zee. Vertrokken Donderdag 17 Augustus: IJM 98x), Vertrokken Vrijdag 18 Augustus: IJM 115x), IJM 87, IJM 72. Vertrokken Zaterdag 19 Augustus: IJM 78x), IJM 26x), IJM 94X), IJM 19*) r. 58xï, IJM 116x). Vertrokken Maandag 21 Augustus: Ijm 6 IJM lOx)J' Vertrokken Dinsdag 22 Augustus: r,v 54x)IJM 117x), IJM 85x), IJM 7x), Ijm J IJM 114, IJM 25x)IJM 12x)IJM 9x), rij 38x), IJM 167x), RO 53x), RO 15x). 1 Vertrokken Woensdag 23 Augustus: Lu 161, IJM 16x), IJM 112 x), IJM 48x), yj 183x). Vertrokken Donderdag 24 Augustus: m, 71x)IJM 4x), IJM 77x), IJM 31x), IJM 82xi IJM 88, IJM 14, RO 46x)RO 16x). Vertrokken Vrijdag 25 Augustus: IJM ]47, IJM 95x), IJM 130x), IJM 2x), IJM 29. 1 Vertrokken Zaterdag 26 Augustus: Kff Er bevonden zich Maandagmorgen ze-,1' uur nog 45 trawlers op zee. Vierjarig meisje onder een melkauto geraakt. Gedood vlak voor de ouderlijke woning. Zaterdagmiddag is in de stille Een- drachtstraat, waar bijna geen verkeer is een 4-jarig meisje door een auto overreden en op slag gedood. Het meisje, een dochtertje van den aan Eendrachtstraat wonenden heer Exalto fotar' het huis uitloopen en stak, zonder op of 03 te zien de straat over, juist toen een auto van de melkinrichting „Velsen" bestuurd door den chauffeur V. kwam aanrijden. Voordat de chauffeur kon stoppen was het kind reeds onder de auto geraakt. Het kind werd zoodanig gewond, dat het haast onmiddellijk overleed en de geneeskundige, die spoedig ter plaatse was, slechts den dood kon consta« toeren. Naar wij vernamen, treft den chauffeur geen schuld. Het spreekt vanzelf dat dit tragische onge. val groote ontsteltenis in de straat veroor zaakte. De Eendrachtstraat is een straat was; men in de laatste plaats aan de mogelijkheid van een verkeersongeval zou denken. Opdracht betonwerk. Het bouchardëeren van 170 M2. beton is door den aannemer van de pontsteigers op gedragen aan den heer C. J. de Bruyne te Amsterdam. Hinderwet. Burgemeester en wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V., te IJmuiden, om ver- gunning tot het uitbreiden harer inrichting (buizengieterij), door het bijplaatsen vaneen windziebter voor vormzand, een stofvanger voor de slijperij en een zwartselpomp voor de vormerij, waarbij diverse electromotoren, in het perceel, kadastraal bekend gemeente Velseri, sectie A 110. .1197, plaatselijk bekend buizeng'^terijdoor hen is toegestaan. DRIEHUIS ORANJEVEREENIGING „DRIEHUIS". Het bestuur van de Oranjevereeniging „Drie* huis" heeft voor Koninginnedag voor een aantrekkelijk programma zorg gedragen. Des morgens om 9 uur kernen de kinderen samen in de Schaepmaniaan. Met de muziek van „Soli Deo Gloria" voorop marcheeren ze naar het feestterrein aan de Driehuizerkerk- weg. De volgende route wordt gevolgd: P. C. Hooftstraat, Marnix-, Da Costalaan, Drie- huizerkerkweg, de Genestetlaan, Spieghel- laan, Hofdijklaan, Zeeweg en Driehuizerkerë- weg. Na de officieele opening door Dr. A. J, Leusen zal de poppenkast worden vertoond. Voorts zijn op het terrein aanwezig een zweef- en fietsmolen, een schiet- en werptent enz. Nadat de kinderen zijn getracteerd, kun* nen ze deelnemen aan diverse spelen, als ezeltje steken, eierloopen en zakloopen. Des middags om 1.30 uur zijn de grootere meisjes en jongens aan de beurt. Ook voor hen heeft het bestuur tal van aardige kamp spelen in petto. Tot slot van het middagfeest zal een water- ballet worden gehouden. Des avonds wordt allereerst een lampion optocht met muziek gehouden, uitsluitend voor de kinderen dere leden. De route, die dan gevolgd wordt, is: Driehuizerkerkweg, Feitlaan, de Genestetlaan, Hofdijklaan, Drie huizerkerkweg, P. C. Hooft-, Vendel-, Da Costalaan en Driehuizerkerkweg, feestter rein. Na aankomst zal door Dr. A. J. v. Leusen een korte feestrede worden uitgesproken. Tot slot wordt om 10.30 uur een groot vuur werk afgestoken. Zij tenslotte nog vermeid, dat het terrein door den heer Lan versierd zal worden, de heer Ramaker voor radiomuziek zal zorgen en het bestuur de inwoners opwekt de 1 uit te steken. AGENDA VOOR BEVERWIJK MAANDAG 28 AUGUSTUS Luxor Theater, Breestraat: „Penny brengt uit komst", „My Old Kentucky Home" en „Ons Prin sesje loopt", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De Visscners- jongen" en „De kroegbaas", 8 uur. n W. B. Theater, Peperstraat: „Ik beschuldig en „Spoorwegduivels", 8 uur. DINSDAG 29 AUGUSTUS. Luxor Theater, Breestraat: „Penny brengtuit- komst", „My Old Kentucky Home" en „Ons Prin sesje loopt", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De Visscners* jongen" en „De kroegbaas", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: MAANDAG 28 AUGUSTUS Frans Hals Theater: „Blauwbaard's achtste vrouw", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Malle gevallen", 2.30, 7 9.15 uur. Rembrandt Theater: A. B. C.-Cabaret, me. Corry Vonk, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Drie Vrouwen en Verdi" en „De Tante van Charley", 2 en 8.15 uur. Moviac Theater: „Dik Trom", 2.30 en 4.15 uur en van 7.1511.30 uur doorloopend. DINSDAG 29 AUGUSTUS. Groote Kerk: Orgelbespeling van 8.15 tot 9.15 u- Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16, 11—3 uur. be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a- Ge- opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2