C> ouden (eest êeyowtm de fuouuilie-defttuüUieivedsleifdeit blijven gehandhaafd van „Haarlem" HANDBAL [vijfkamp en onderlinge voetbalwedstrijden J. P. van Balen Blanken, Voorzitter van „Haarlem". Het terrein van Haarlem maakte Zondag een prettigen indruk. Hoe kon dit ook anders! Het was de inzet van de viering van het 50-jarig bestaan. De feestcommissie had gemeend dat zij ter eere van dit feit de leden op een buiten gewone wijze moest ontvangen. Zij ds hier vol komen in geslaagd. Op schitterende wijze was het Haarlem-ter- rem versierd; ongetwijfeld zal dit de leden en bezoekers in een feestelijke stemming hebben gebracht, vooral omdat ook het weer voor hon derd 'procent medewerking gaf. Vooral de hooge lichtmasten, die zich bij uit_ stek voor een versiering leenen, maakten met hun rijken vlaggentooi een schitterenden in druk. Reeds op verren afstand was het te zien, dat er op het Haarlem-terrein feestelijkheden plaats hadden. Er was muziek en er waren vermakelijkhe den; reden te over dus om in een feeststemming te komen. Die is er dan ook den geheelen dag geweest. De heer Voogd Sr., als voorzitter der feest commissie opende dezen dag met een kort wel de internationale toestanden een aantal leden komstwoord, waarbij hij het betreurde dat door dezen eersten feestdag niet kon meemaken. De ochtenduren werden besteed aan den vijf kamp, die bestond uit: doeltrappen, ingooien, vertrappen, baldribbelen en hindernisloopen. Het terrein feestelijk versierd Ver over de honderd deelnemers hebben op de meest aangename wijze elkaar bestreden om te komen tot het allerhoogste. De uitslag aan den vijfkamp had het volgende resultaat: 1 W. A. van Daalen Jr., 2 J. C. Smit, 8 A. J. Booy, 4 J. van Po- lanen, 5 J. Becher, 6 J. fpfi'H Blanken Sr., 8 F. Stip- hout, 9 A. Hartog, 10 vm Lubbers, 12 P. Kluit, 13 Jür Haak, 14 A. Cohen, f; 1 15 Z. Verwaal, 16 P. v. p"*" f 1 Laarhoven, 17 H. C. de - >«jjg Wit, 18 K. Lueskens, 19 <jfi Pietersen, 20 en 21 P. Boeree en H. Cornet. Na dit sportieve ge deelte verzamelden alle VAN DAALEN. deelnemers zich aan gemeenschappelijke koffietafel, waar de voorzitter van Haarlem, de heer J. P. van Ba len Blanken, de aanwezigen toesprak; hij her innerde aan.de laatste 25 jaren, die in 1914 ook een slechten inzet hadden, toen de groote oor log uitbrak. Toch hoopte hij, dat ons vaderland geen nadeelige gevolgen van de spannende toe standen van thans zou ondervinden. De tegen slagen welke Haarlem troffen, is zij echter steeds boven gekomen. In de middaguren werden onderlinge voetbal wedstrijden gespeeld. Toen werden ook de ver makelijkheden in werking gesteld; de stemming steeg steeds meer. Er was vreugde alom! Tien elftallen streden in twee afdeelingen in onder linge kampen. De uitslag was als volgt: 1 A. Hartog, 2 J. C. Smit, 3 en 4 A. Kaan en J. Polanen 5 en 6 W. Stammes en J. P. van Ba len Blanken Sr. Bij de prijsuitreiking sprak Haarlem's voor zitter nog een woord over den goeden inzet van het gouden feest waarna de heer Voogd over ging tot uitreiking van de prijzen. Jaarvergadering K.N.V.B. „1. de wedstrijden om den Ned. Voetbalbeker volledig in eere te herstellen door daarvoor maandelijks één Zondag beschikbaar te stellen; 2. de daarvoor noodige Zondagen te vindep, mede door beperking van het aantal radio-uit zendingen van interland-wedstrijden". Het voorstel van den heer M. J. Koolhaas, die deze motie toelichtte, om een commissie in te stellen, teneinde te onderzoeken, hoe deze be kerwedstrijden aantrekkelijker kunnen worden gemaakt, werd met vrijwel algemeene stem men aangenomen. Het bestuur zal deze commissie op de eerst volgende bestuursvergadering benoemen. Bij de rondvraag vroeg de heer De Jager of het mogelijk is competitie-wedstrijden uit te stellen, indien lagere elftallen zoodanig ver zwakt zijn, doordat spelers zich in militairen dienst bevinden, dat geen juiste krachtmeting kan plaats hebben. Hij stelde voor een com missie in het leven te roepen, om hiernaar een onderzoek dn te stellen. De heer Koolhaas sloot zich bij dezen spreker aan, doch wilde deze maatregelen uit gebreid zien tot alle gevallen, waarin spelers ten gevolge van den internationalen toestand verhinderd zijn te spelen (radio-telegrafisten e.d.). De heer Moorman antwoordde namens het bondsbestuur, dat sinds April een en ander reeds de aandacht der militaire autoriteiten heeft. Wat nu den huldigen toestand betreft, zei spr., dat bij mobilisatie atunurlijk alles op zijn kop staat De voor-mobilisatie is niet een toestand, die lang blijft, zij lost zich op in mo bilisatie of demobilisatie. Hij wilde daarom den toestand nog even aankijken en. als de voor-mobilisatie langer mocht blijven, zoo noo- dig spoed-maatregelen treffen. De heer H o m a n drong er op aan de be paling, dat scheidsrechters op 45-jarigen leef tijd van hun functie ontheven worden, zeer soepel toe te passen, daar er nog zeer veel uit stekende scheidsrechters boven dien leeftijd zijn. De voorzitter wilde dit aan het beleid van de scheidsrechterscommissie over laten. Hierna sloot Dr. Van Prooye onder dank zegging aan de aanwezigen dé vergadering. HET LIJNDEN-TOURNOOI. Zondag hield de Heemsteedsche Polo club haar jaarlijksch waterpolotour- nooi in den zwemvijver Groenendaal. Een spelmoment van den wedstrijd H.P.C.Waterratten. De jury bij het waterpolotournooi van H.P.C. (V.l.n.r.)de fieeren G. Voogd, A. Verspoor, R. Engenberg, H. Bakker en geheel rechts A. van Huisteden. In het gebouw „Excelsior" te 's-Gravenhage heeft de Kon. Ned. Voetbalbond Zondag onder voorzitterschap van Dr. D. J. van Prooye zijn algemeene jaarvergadering gehouden. De voorzitter deelde in pijn openings woord mede, dat de begrooting eenigszins ver stoord is door het niet doorgaan van den wed strijd NederlandDuitschland. Blijven de tij den normaal, dan heeft dit geen verdere gevol gen, doch wordt de internationale situatie cri- tiek, dan zal de bond noodmaatregelen moeten nemen ten aanzien van de interland-wedstrijden en de competitie. Over h.et 50-jarig jubileum, deelde de voorzit ter mede, dat in 1914 't 25-jarig bestaan wegens de abnormale tijdsomstandigheden niet is ge vierd. Voor de viering van het 50-jarig jubi leum zijn thans .reeds voorbereidingen getrof fen. Mochten de tijdsomstandigheden weer geen uitgebreide viering veroorloven, dan zal de bond dit jubileum op zeer eenvoudige wijze herdenken en wel door de uitgave van een ju bileum-boek. Nadat het jaarverslag 19381939 was goed gekeurd, werden tot leden van de financieele commissie bij acclamatie herkozen de heeren: L. F. H. Dirkzwager, Ch. Hamburg, C. H. Poen, A. L. M. Schroder en H. B. Verbeek. Tot leden van de commissie van beroep wer den gekozen de heeren Dr. C. Spoelder, mr. E. J. Bulder, N. J. de Groot, J. Schuitemaker en J. H. van den Bosch. De voorzitter bracht het aftredend lid den heer J. E. de Man dank voor hetgeen hij voor den bond in deze commissie heeft gedaan. Als plaatsvervangend lid werd bij acclamatie herkozen de heer H. P. J. Kole Sr. De promotie-degradatie wedstrijden. Nadat de voorloopige begrooting voor het jaar 1939—1940 was goedgekeurd, was het voor stel tot afschaffing van de promotie-degradatie wedstrijden aan de orde. Een der voorstellers, de heer A. de Bruijne legde eerst een verklaring af, dat hij het voor stel mede onderteekend had uit een „sportieve geste", doch dat hij tegen het voorstel zou stemmen. Zondag werden op het terrein aan den Schoterweg ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de H.F.C. tJlaarlem"onderlinge wedstrijden gehouden voor de leden. Op het pro gramma stonden om. de nummers hardloopen met hindernissen en zak- loopen. Ook de voorzitter van de jubi- leerende vereeniging de heer J. P. van Balen Blanken (in het midden) was van de partij, evenals Smit (lir'cs). Het Haarlem-terrein bood Zondag middag een ongewonen aanblikde deelnemers aan de feestelijkheden ter gelegenheid van het gouden feest ver- eenigden zich namelijk in de open lucht aan een vroolijke lunch. (Dames). Rapiditas—Clingedaal (6—1) Dr. D. J. van Prooye Voorzitter K.N.V.B. De heer Galavazi zei, dat hij er zeker van was, dat op den duur de Nederlandsche voet balwereld er van overtuigd zou zijn, dat af schaffing van de promotie-degradatiewedstrij den juister is. Hij lichtte enkele argumenten tegen, deze wedstrijden toe. Hij meende, dat de zwakke clubs alleen belang hebben bij de pro motie-degradatiewedstrijden, maar dat het be lang van den bond juist tegengesteld is. De heer M. J. Koolhaas, namens alle eer- ste-klassers sprekend, zei door den vorigen spreker allerminst overtuigd te zijn. Het stand punt van alle eerste-klassers is unaniem: te gen het voorstel. De heer Koolhaas somde eeni- ge tegen-motieven op. Het argument: promotie degradatie-wedstrijden zijn „knokwedstrijden" zal evenzeer gelden voor de laatste competitie wedstrijden van het seizoen, als de promotie degradatiewedstrijden worden afgeschaft. De remedie hiertegen is: sportieve opvoeding dat geldt voor alle wedstrijden. Overigens zijn er tal van zeer sportieve promotie-degradatie wedstrijden gespeeld, waarvoor spr. hulde bracht aan de betreffende clubs. Hierna deelde de voorzitter mede, dat ook hij het voorstel niet kon ondersteunen. Hij ad viseerde, den toestand te laten zooals hij is. Het voorstel werd tenslotte met 44 tegen 22 stemmen en één stem blanco verworpen. Het voorstel, om aan art 72 sub. 1 van het huishoudelijk reglement toe te voegen: „in de tweede klasse-afdeelingen worden geen reserve elftallen ingedeeld: reserve-elftallen, welke eventueel ingedeeld worden in de derde klas se, kunnen niet treden in rechten van den kam pioen, werd met algemeene stemmen aange nomen. Over het rapport inzake de verzekering van voetballers tegen ongevallen bij voetbal werd algemeene instemming en waardeering uitge sproken en hulde gebracht aan den heer K. J. L. Lotsy die hiervoor zeer veel werk heeft verricht. Aangenomen werd het op verzoek van de vergadering van afdeeling IV ingediende voor stel van de vereeniging „Eiland Boys" te Vlis- singen.e luidende „De algemeene bepalingen ten aanzien der promotie- en degradatierege ling, te doen wijzigen als volgt: „Indien in een afdeeling de eerste plaats wordt beeet door een niet voor promotie in aanmerking komend elftal, of een elftal, dat niet aan de promotiewedstrijden wenscht deel te nemen, om voor het bondsbestuur aanvaard bare redenen, komt van die afdeeling het eerst- geplaatste, zelfstandig elftal voor promotie in aanmerking". Op verzoek van de vergadering van afd. V werd ingediend de door de N.E.V. aldaar inge diende motie, luidende: De eerste tien minuten wegen de partijen goed tegen elkaar op. Dan komt Repiditas in het of fensief. Bij een goeden aanval scoort mej. Poor ter (1—0). Steeds moet de achterhoede van Clingendaal handelend optreden. Een enkele uit val van Clingendaal brengt niet veel moeilijk heden. Het is wederom Rapiditas die de score verhoogt door mej. v. d. Aardweg (20). Na de hervatting is Rapiditas steeds in de meerderheid. Het doel van Clingendaal wordt ge ducht onder vuur genomen. Rapiditas weet haar meerderheid uit te drukken in vier doelpunten. Clingendaal weet tenslotte de eer te redden (6—1). Lijnden —Rapiditas (5—2) Direct ontwikkelt zich een gelijkopgaande strijd. Het is Lijnden, die het eerst weet te sco ren (10). Rapiditas stelt alles in het werk om gelijk te maken, hetgeen haar na eenige vergeefsche aan vallen gelukt (11). Dan is het Lijnden die de score weet te ver- hoogen (21). Rapiditas laat zich niet onbetuigd; van den afworp af wordt de bal vlug doorgespeeld en de keeper van Lijnden heeft het nakijken (22). Na rust komt Lijnden geducht opzetten. Steeds worden er aanvallen op het Rapiditas-doel on dernomen. v. d. Pol en v. Bladeren weten de score op te voeren tot 52. J. Derksen, die den wereldtitel amateur sprint te Milaan won.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5