Dr.Pushkind Haarlemsche Voetbalbond. HONKBAL KORFBAL. VOETBALNIEUWS jf A A NDAG 28 AUGUSTUS 1939 NED. NEGENTAL-THE SEAGULLS. De Amerikanen met 6—5 geklopt Nu het kampioenschap der eerste klasse bij negental der Amerikanen was terechtgeko men behoefde niet een wedstrijd van den iramDioen tegen de Rest van Nederland te wor den georganiseerd, maar kon het geheele Ne- derlandsch negental in het veld worden ge- ^Het'ltalrijk opgekomen publiek heeft van een uittekenden wedstrijd genoten en bij vele "nede staaltjes zijn goekeuring doen blijken. De oitdag wiist er al op dat de strijd spannend is apweest en als we dan bovendien nog vertellen Ha' de zesde run der Hollanders gemaakt werd in de tiende innings, nadat de Amerikanen al tipn beurten hadden geslagen en er nog bijvoe- opn dat de wedstrijd begon met een home run van Van der Schalie en eindigde met een home run van Holewijn, dan is het duidelijk dat aan cpnsatie geen gebrek lis geweest. Od verzoek der Seagulls was deze wedstrijd vóór 1 SeP1- vastgesteld. Het was n.l. bekend Hat Bird en Jergenson, twee prominente spelers, Han vertrekken zouden. Waar zij echter door hiizondere omstandigheden deze week al ver trokken waren, moesten de Seagulls het ten slotte noch nog zonder hen stellen. In hun nlaats speelden nu Greenalck en Boekweg. Een versterking was dit echter lang niet. Het Nederlandsche negental was compleet. Achtereenvolgens kwamen aan slag: Van der Schalie Lammers, Wilders, Mulder, Holewijn, Van der Putten, Meenhorst, [Pijnakker en Baas. Pijnakker heeft den geheelen wedstrijd op de nlaat gestaan. Zeven maal schakelde hij een tegenstander door drie slag uit, wat niet bijster veel is. Daartegenover staat dat de zoozeer ge vreesde Amerikanen er slechts vijf maal in ge slaagd zijn een geldigen honkslag te geven. Nu waren dat wel bijzonder goede slagen want in de vijfde beurt sloeg Shupe een homerun, terwijl Nelson in de vierde beurt een driehonkslag had gegeven en Dalebout en Evertson door hun tik twee honken ver kwamen. Wel werd de bal nog wel eens imeer geraakt, doch het veldwerk dei- Nederlanders was prima en de Amerikanen waagden dan ook bij het honkloopen zeer wei nig Vooral de aangooien van Baas naar het tweede honk waren zeer gevreesd! Ook Meen horst op het tweede honk speelde een prima nartii Wel begon hij met in de eerste beurt naast'het eerste honk te gooien, doch daarna heeft hij zoowel in vangen als in aangooien geen fout meer gemaakt, waardoor er vele nullen op zijn naam staan. Voor de Seagulls wierp Mathews. Veel ontzag hadden de Hollanders niet voor hem, want in totaal bereikte hij slechts vier maal drie slag tegen dat hij negen honkslagen te incasseeren kreeg. Van der Schalie, als eerste man aan slag, demonstreerde dit al heel duidelijk door op den allereersten bal van Mathews een homerun te £Irf het veldwerk der Amerikanen, kwamen zes fouten voor (in het Nederlandsche twee!). Drie daarvan komen echter op rekening van den der den honkman, den zoo straks reeds genoemden invaller Greenalck. Over het, verlóóp van den wedstrijd het vol gende: Dank zij |de homerun van Van der Scha lie staat het. Ned.-negental na de eerste innings roet io voor. In de tweede beurt geeft Pijn akker echter tweemaal achtereen vier wijd en bij een poging om Dalebout op het tweede honk uit te maken gooit hij wat onzuiver, waardoor Dalebout scoren kan. Holewijn en Van der Put._ ten krijgen echter ook vier wijd waarna opeen volgend Meenhorst, Pijnakker, Baas en Van der Schalie raak slaan De Seagulls laten echter Pijn akker en Baas loopen en krijgen daardoor Ho lewijn en Van der Putten op een gedwongen loop uit. De tweehonkslag van Van der Schalie brengt echter twee man thuis, waardoor het Ned.-negental nu met 31 leidt. fri de derde beurt verandert de stand niet en in de vierde scoren beide partijen één punt. In de vijfde beurt slaat Shupe, nadat er al twee man uit zijn, een homerun, terwijl Neder land niet weet te scoren, zoodat het vei'schil weer tot één punt is teruggebracht. Ook in de zesde beurt scoort geen der par tijen. Wel komt Baas op de honken doordat de door hem geboden vangkans in het verre veld wordt gemjst, maar nu faalt Van der Schalie. hi de zevende beurt weten de Seagulls gelijk te maken en zelfs haast het Hollandsch totaal te overtreffen. Dalebout krijgt nl. vïerwijd en daarop volgt een tweehonkslag van Evertsen. De korte slag van Greenalck helpt Dalebout over de plaat en dan kan een goede aangooi van Van der Schalie naar Baas net nog voor komen dat ook Evertsen een punt scoort. Aan de andere zijde profiteert Wilders van een fout van Greenalck en zorgt daarmede weer voor een voorsprong van één punt. Deze blijft ,nu bestaan tot de negende innings. Zelfs honkslagen van Pijnakker, Baas en Lam mers kunnen de Nederlanders niet aan een punt helpen. Aan den anderen kant profiteert echter Dale bout van wat 'treuzelen van Van der Schalie, nadat hij met een tweehonkslag op de honken gekomen is. Dat is het gelijkmakende punt, zoo- dat na negen innings de strijd onbeslist is en tot verlenging besloten wordt. Dank zij het goede veldwerk van Meenhorst, Lammers en Van der Schalie gaan de Seagulls voor nul uit. Als eerste man in. deze beurt komt voor de Hollanders Holewijn aan slag. Die maakt korte metten door met. een homerun het zesde punt te scoren, waarmede de wedstrijd kon worden gestaakt. Hier deed zich dus het zeldzame feit voor dat de Nederlandsche helft van den wedstrijd zoo wel begon als eindigde met. een humerun. De cijfers der innings zijn: Seagulls: 0101101010 5 Ned. negent. 1201001001 6 Na afloop van den wedstijd bracht Nelson als aanvoerder van de Seagulls dank aan allen, die het mogelijk hadden gemaakt dat zij, als Ame rikanen, zoovele prettige wedstrijden hadden kunnen spelen. Hij overhandigde daarbij aan de heeren Bleesing, Notebaard en Frügte een een foto van- het negental, benevens aan den heer Bleesing een gedenkpenning. E. D. O.-V. V. G. A. (4-6) Zondagmiddag speelde. E.D.O. tegen de Am- sterdamsche gemeente-ambtenaren. Beide par tijen telden eenige invallers en daardoor èn door de warmte stond het spel niet op zeer hoog peil. Voor E.D.O. wierp zeven innnigns Van der Born. Hij boekte niet veel succes met drie slag en werd nog al eens geslagen. Het veldwerk van E.D.O. steunde hem echter prima en daar door viel het V.V.G.A. toch moeilijk aan wat iunten te komen. In de eerste slagbeurt van tV.G.A. liet E.D.O. zich een beetje overrom pelen en al spoedig stonden drie honken bezet. De daarop volgende honkslag van Kreuger bracht dan ook twee man over de plaat. Ook in de vijfde innings werden weer drie honken bezet, nu vooral doordat telkens raak geslagen werd. C. Zandstra wist nog één speler op de thuisplaat uit te krijgen, maar daarna bracht de honkslag van Nottrot twee punten aan. In totaal kwamen er in deze beurt drie man thuis en daarmee was het totaal van V.V. G.A. tot zes gestegen. In de hierop volgende twee beurten had Van der Born eenige keeren succes met een aangooi naar het eerste honk en in de achtste en negen de innings zorgde vooral Schijvenaar, die de plaats van Van der Born had ingenomen dat er door de Amsterdammers niet meer gescoord werd. Gedurende al dien tijd stond E.D.O. ech ter nog steeds achter. Er werd dan ook maar weinig geslagen op het werpen van Lammers. Van der Putten gaf, in de vierde innings, den eersten honkslag. Hierop volgden nog wel twee honkslagen van Van der Putten en Augustinus en honkslagen van Kr. Zandstra en Schijve naar, maar veel succes brachten ook deze sla gen niet. Terwijl toch het veldwerk van V.V. G.A, niet bepaald best was! We noteerden maar liefst zes fouten, aan deze zijde. Tweemaal was E.D.O. echter het slachtoffer van een dubbelspel. Beide keeren "was het Van der Born, die uitgevangen werd, en Schijve naar ,die toch was gaan loopen. Van der Putten raakte in de vierde beurt tusschen het derde en thuishonk ingesloten, maar wist door keurig honkloopen toch veilig thuis te komen. Verder verdient nog een schit terende vang van Verhagen, die korten tijd het verre veld stond, afzonderlijk vermelding. V.V.G.A. produceerde negen honkslagen. te gen E.D.O. slechts vijf en heeft vermoedelijk aan dit verschil in productie de overwining te danken. De cijfers der innings zijn: V.V.G.A.: 201030000 E.D.O.: 100200100 4 AMERICAN CIGARETTE (Adv. Mgez. Medj E.D.O. TV: Spaarnevogels I H.H.C. III E.D.O. III Overige uitslagen. E.H.S. II T.HJB. II Door deze overwinning is E.H.S. II kampioen van de Haarlemsche derde klasse C. 0 4 22 0 12 0 13 20 4 15 Jubileumwedstrijden van „Oosterkwartier". Achilles, die aanvankelijk deel zou nemen aan deze wedstrijden, was genoodzaakt wegens mili tairen dienst van enkèle leden, verstek te laten gaan. Besloten werd tot spelen van een heele com petitie van twee maal 20 minuten. De eerste wedstrijd Ons EibernestOoster kwartier ging aanvankelijk gelijk op. Ooster kwartier had geen geluk met schieten. Een mooie doorbraak van Ons Eibernest gaf haar de leiding 10, waarna nog voor rust op gelijken wijze zij den stand op 20 bracht. In de tweede helft werd niet gescoord, hoewel Oosterkwartier een tegenpunt verdiend had. Eindstand 20 voor ons Eibernest. De tweede wedstrijd was Oosterkwartier Blauw Wit. De eerste aanvallen gingen uit van Oosterkwartier. De bal kwam bij den Blauw Wit-aanval, die reeds onmiddellijk succes had (01). Ook in detweede helft geeft Oosterkwartier goed partij, maar kon niet verhinderen, dat Blauw Wit nogmaals het doel vindt (02), waarmede ook het einde komt. De volgende wedstrijd was: Ons Eibernest Blauw Wit. Dit werd een strijd van twee geroutineerde eerste klassers; ondanks energieke pogingen van beide zijden, werd niet gedoeld, zoodat het einde kwam met 0—0. Hierna werd gezamenlijk van de lunch ge bruik gemaakt, waarna de returnstrijd Ooster kwartierOns Eibernest begon. H. Hommers had na twee minuten succes (1—0) spoedig gevolgd door een tweede doel punt van den zelfden speler (20). Ons Eibernest weet reeds kort hierna een tegenpunt te socren (21), nog voor rust ge volgd door een mooi afstandschot (22). In de tweede helft werd niet meer gescoord, zoodat deze strijd eindigde in een gelijk 22 spel. De daaropvolgende ontmoeting Blauw Wit Ons Eibernest werd een strijd om de eerste plaats; ook in dezen strijd werd voor rust niet gescoord. Na drie minuten spelen in de tweede helft, neemt Blauw Wit de leiding (10), spoedig gevolgd met een succesvolle doorbraak (20). In den resteerenden tijd scoorde Ons Eibernest een verdiend tegenpunt (21). De laatste wedstrijd Blauw WitOosterkwar- iier bracht een Oosterkwartier-overwinning: rust kwam met 0—0. Als er 10 minuten in de tweede helft is'ge speeld geeft mej. G. Starink Oosterkwartier de leiding (0—1). Ondanks eenige vlugge Blauw Wit-aanvallen Denoudt Oosterkwartier haar kleinen voorsprong zoodat de laatste strijd een 10 overwinning voor Oosterkwartier wordt. De eindstand luidt: Blauw Wit le prijs 5 punten. Dus Eibernest 2e prijs 4 punten. Oósterkwartier 3e prijs 3 punten. HAARL. KORFBALBOND Animo—Ready. w°Ie!aris: J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. •traat 28r]J tariS' D'ter Haak' Aelbertsberg-, Gespeeld. AnimoReady 1Haarlem comb. 0—2. A.s. Zondag seriewedstrijden te Amsterdam. Opgaven voor deelname moeten uiterlijk Dins dag 29 Augustus in het bezit zijn van den secretaris. Bestuursvergadering hedenavond bij den heer Blauw 8V2 uur. Met ingang van 1 September vervallen de oefenuren op Dinsdag- en Donderdagavonden. Gelegenheid tot oefenen wordt dan weer Zater dagmiddag van 2Va4 uur. Nieuw Flora. Secretariaat: Boogstraat 54. Gespeeld: Onder Ons comb.Nieuw Flora comb. 23 Nieuw Flora adsp.T. H. B. adsp. 50 Te spelen: Dinsdag 29 Augustus. Nieuw Flora 3Aurora comb, op het terrein aan de van Oosten de Bruynstraat. Aanvang 7 u. A.s. Zondag gaan 3 twaalftallen en een adsp. twaalftal naar de serie wedstrijden van Het Oosterkwartier te Amsterdam. Leden en belang stellenden, die mee wenschen te gaan, kunnen zich tot uiterlijk Woensdag ougeven bij den heer H. Thuis, Dahliastraat 18. Reiskosten f 0,38. Voorgesteld als lid: H. Knijnsberg. Zondag 10 Sept. zal de wedstrijddag gehouden worden. De circulaires worden deze week ver- H. K. C. „Haarlem". Secretariaat: Hans Arends, Nic. van der Laan straat 36. Gespeeld 24 Augustus: Animo ReadyHaarlemcomb. 02 23 Augustus: S. V. adsp.Haarlem adsp. 1I Te spelen Woensdag 30 Augustus: Haarlemcomb.Onder Ons, aanvang 7 uur ter rein Noorder Sportpark. A.s. Zondag 3 Septem ber speelt een Haarlem-combinatie op de series van D. T. V. te Amsterdam; aanschrijvingen volgen. A.s. Dinsdag laatste trainingsavond der adspi- ranten. A.s. Zaterdag 2 September om 2.15 uur onder linge wedstrijden voor adspiranten in het Noor der Sportpark. Wie stelt een prijsje beschik baar? Van 1 September af oefenen de senioren weer Zondags en wel van 24.30; gedurende de maand September aan de Kleverlaan. De adspiranten oefenen vanaf Zaterdag 2 September weer Zaterdags en wel in het Noor der Sportpark. Aangenomen als donateur de heer P. G. van Til, Jan Luykenstraat 50. Hedenavond (Maandag) twaalftalcommissie vergadering bij Annie Ligtvoet, Regentesse- laan 25, 8 uur. Aangenomen als adspirantlid Kees van Andel. CHRISTELIJKE KORFBALBOND Onder Ons. Secretaresse: Mej. L. v. Rossum, Langedyk- straai 32, Haarlem. Wedstrydecretaris: C. Letter, Nijlstraat 29 Haarlem-Oost. Uitslagen van 23 en 26 Augustus:: N. Flora comb.Onder Ons comb. 32 Onder Ons ITop II 160 Voor Woensdag 30 Augustus is vastgesteld Haarlem comb.Onedr Ons I, aanvang 7 uur. De wedstrijd wordt gespeeld op het Noorder Sportpark. Vertrek te 6,45 uur Gr. Markt. OM DEN ZILVEREN MOLEN VAN GROENENDAAL. P. E. C. wint den eersten prijs. R.C.H. opende Zondag officieus het voetbal seizoen met de wedstrijden om den Zilveren Molen van Groenendaal, waarvoor oorspronke lijk hadden ingeschreven de vereenigingen P. E. C. Excelsior, Z.F.C. en R.C.H. Ter elfder ure, dat was Vrijdagavond, kwam van Z.F.C. be richt, dat zij wegens het groote aantal invallers verstek zou laten gaan, wat voor R.C.H. een groote teleurstelling beteekende, vooral omdat ondanks vele pogingen geen andere vierde par tij gevonden kon worden. Besloten is toen, in overleg met de andere deelnemers, een halve competitie te spelen. Het tournooi begon met de ontmoeting tus schen Excelsior en R.C.H. Aanvankelijk waren de Rotterdammers door goed samenspel in de meerderheid, doch de verdediging van R.C.H. had al spoedig vat op het soms wel wat al te kort gehouden spel van de roodgebroekte Rot terdammers. Het was dan ook R.C.H., die de score opende door toedoen van rechtsbinnen Baxs, die een goed door Meyer aangegeven bal inschoot. (1—0). Deze voorsprong werd tot ongeveer vijf mi nuten voor rust behouden. Een zwak moment in ide R.C.H.-verdediging volgde en de rechts binnen van Excelsior maakte gelijk. (11). Na de rust kwam er meer leven in de R.C.H.- gelederen; het spel werd meer over de vleugels gespeeld en succes bleef niet uit. Hoogendoorn speelde goed naar Meyer, die op zijn beurt een voorzet gaf, waarna Rootselaar fraai aan R.C.H. opnieuw de leiding gaf. (21). Excelsior trachtte daarna door sterk aanval lend spel de overhand te verkrijgen, doch zon der resultaat. Daarentegen vergrootte Van der Horst met een tactisch gescoord doelpunt den voorsprong voor R.C.H. waarmede Excelsior als geslagen beschouwd kon worden. Het einde bracht derhalve een 31 overwinning voor de Racing. Direct kwamen toen P.E.C. en Excelsior in het veld, Het fanatieke spel van de Zwollenaars gaf hun in den beginne eenig overwicht, doch Excelsior kwam het eerst aan een doelpunt, zij het uit een strafschop. De goed spelende cen tervoor van P.E.C. bracht daarna de partijen met en fraai schot op gelijken voet. (11). De tweede helft nam Excelsior opnieuw de leiding door een goed opgezetten aanval, die door -den linksbuiten correct afgewerkt werd. (12). Langen tijd bleef het er naar uitzien dat Excelsior dezen strijd zou winnen, doch even voor tijd maakte P.E.C. gelijk, door handig werk van haar middenvoor, waardoor de links buiten vrij kon inschieten. (22). De verlenging die nu volgde bracht geen re sultaat, waarna de strafschoppen in het voor deel van P.E.C. uitvielen. Er volgde toen een geanimeerd partijtje tus schen R.C.H.- en P.E.C.-veteranen, dat door R.C.H. met 3—0 werd gewonnen. Toen kwam R.C.H. nogmaals m het veldte- geDezé wedstrijd werd vooral voor de Raping een teleurstelling. Het elftal maakte er al bitter weinig van, met uitzondering .van enkelen, waaronder stellig de jongere invallers <=ere- kend dienen te worden. Middenhnie en backstel waren bepaald zwak; de invaller-keeper, had stellig den eersten goal moeten voorkomen, die ontstond na een goeden voorzet van links, doen het daaruit ingezonden schot was houdbaar. -Linksbinnen Hanse gaf in dit milieu blijk, zijn weg wel te zullen vinden, doch hy kreeg te weinig steun. De rust bracht een 1—0 voorsprong voor P. E.C. dat met dezen voorsprong in de tweede nellt geen moment haar kansen op de overwinning in gevaar gezien heeft. De goed spelende stop- perspil zag kans, met de beide behoorlyk spe lende backs de voorhoede van R.C.H. van zich af te houden en toen het spel van R.C.H. bo vendien nog eenigermate ging afzakken pro fiteerde P.E.C. daarvan, om door middel van haar middenvoor opnieuw te scoren; daarmede was tevens de overwinning voor haar een vol- d°MeT 2—0 in haar voordeel eindigde P.E.C. dezen wedstrijd, zij legde daarmede voor, een iaar beslag op den f raaien pry s, dier1 zy na 'afloop uit handen van R.C.H. s voorzitter, -den heer S. Hazevoet mocht ontvangen. R.C.H. werd tweede en Excelsior derde. Te vijf uur was dit voetbalfestyn afgeloopen, het is te hopen dat R.C.H. voor de komende competitie sterker voor den dag zal kunnen ko men, wat wel te verwachten )S, daar vele spe lers absent waren, o.a. Van Thiel. Ivors, Slot, Mulder en Van Roode. OM DEN A. R. O. L.-BEKER. D. W. S.-H. F. C. (l-O) Na een matigen wedstrijd, waarin niet veel goed voetbal vertoond werd, heeft H. F. C. een deine nederlaag geleden. Veel nieuwe gezichts punten heeft deze oefenpartij voor de H. 1'. C 'ers niet opgeleverd, het zwakke punt was de voorhoede, die ons ook nu in een nieuwe for matie niet kon bekoren. De verdediging daaren tegen was tegen het veel te korte spel der D. W. S.'ers goed opgewassen. H. F. C. heeft de volgende opstelling: Lips, Drijver, Van Zijl, Flack, J. ten Have, Van Olphen, Gentis, Gerbranda, Denijs, Höck, C. ten Have. D. W. S. heeft invallers voor Drager en Fer- raud; vooral eerstgenoemde wordt zeer gemist. Immers vóór de rust zijn de Amsterdammers zeer sterk in de meerderheid: tot een behoorlijk schot komt het echter niet. Het is een eindeloos gecombineer, dat tenslotte geen ander resul taat heeft, dan dat de H. F. C.-verdediging steeds weer kan ingrijpen. De H. F. C.-aanvallen zijn van alle gevaar ontbloot; alleen Gentis verricht nog wel eens aardig werk, het eenige goede schot, voor de rust door hem gelost, wordt door keeper Bruist behoorlijk verwerkt. De tweede helft geeft hetzelfde beeld als de eerste; D. W. S. het meest in den aanval, H.F.C. stug verdedigend. De onmacht van de D. W. S.- voorhoede wordt voldoende gedemonstreerd door het feit, dat het linkshalf Fanger is, die tenslotte het eenige doelpunt scoort met een keurig boog schot (10). Veel gebeurt er verder ook m deze helft niet, W. S. doet het rustig aan; zonder dat er nog jescoord wordt komt het einde, waarmee k. F. C. uitgeschakeld wordt: De verdere uitslagen zijn: - ZeeburgiaD. W. V. 3—0 A. F. C—H. B. S. 3—5 A. G. O. V. V.—P. S. V. 0—1 Om den Zilveren Bal. De uitslagen van de Zondag te Rotterdam gespeelde wedstrijden om den Zilveren Bal lui- den: C.V.V.—Quick 1—5 H.V.V.Overmaas 00 (gewonnen door Overmaas met strafschoppen) Willem II—B.V.V. 1—0 S.V.V.—Hermes-D.V.S. 3—0 N.E.C.—A.D.O. 1—3 Heracles—Sparta 10 Gedenksteen Bas Timmerman. Op Dinsdag 5 September, 's middags half één zal op de Algemeene Begraafplaats te Heem stede een gedenksteen onthuld worden op het graf van Bas Timmerman, den E.D.O.-speler, die zoo noodlottig tijdens den promotiewedstrijd E.D.O.Hilversum den dood vond. Jan Vos f Te Dordrecht is Zaterdag plotseling op 51-ia- ngen leeftijd overleden de heer Jan Vos di recteur van een brandstoffenhandel aldaar. Hij waf Y,r,oegeL> eFn uitstekende voetballer, die o.a. met Wout Buitenweg .in U.V.V, een geduchten vleugel vormde. Hij blonk ook uit tin de voor hoede van het Nederlandsche elftal. Vos was een zeer gezien tegenstander en een goed aan voerder, niet alleen met de daad, maar ook met het woord: zelden hebben we een captain mee gemaakt, die zijn elftal zoo enthousiast monde ling aanmoedigde, als hij. Vooral in de periode van Göbel, De Korver en de Kesslers blonk hii uit v Jaarvergadering van E. D. O. E.D.O. .heeft in het gebouw Rozenhagen haar jaarvergadering gehouden. De Kiefte en Bas Timmerman werden in de openingsrede van den voorzitter herdacht. De jaarverslagen van secretaris en penning meester inamen zooveel tijd in beslag, dat de overige agendapunten in het gedrang kwamen. Toc» Is de vergadex-ing nog op tijd geëindigd, zoodat ditmaal geen vervolgvergadering noodig bleek. Het jaarverslag, verzorgd door den heer For- manoy, oogstte veel applaus; ook in het finan cieel verslag klonk een optimistische toon. De aftredende bestuursleden, de heeren Van Zeyl en W. Hirs, werden herkozen; in de plaats van de zich niet herkiesbaar stellende bestuurs leden Formanoy. Braad en Jordaan werden bij enkele candidaatstelling J. Pigge, R. Cats en B. Hulsebosch gekozen. Ook de aftredende elftalcommissieleden wer den herkozen; tot groote blijdschap van de ver gadering belasten J. Corsten en C. v. d. Kuyl zich weer met de training en verzorging van de spelers. VOETBAL IN ENGELAND. De spannende en onzekere toestand 111 Europa heeft blijkbaar het bestuur van den Engclschen Voetbalbond niet weerhouden, om Zaterdag toch het voetbalseizoen weer te laten beginnen. Het competitierad is daar tenminste weer vol ledig gaan draaien. Het aan de Haarlemsche voetballiefhebbers nog welbekende Chelsea is met een 32 overwinning tegen Bolton Wan derers begonnen en het even bekende Everton kon het. op eigen veld niet verder dan tot een 11 gelijk spel brengen. Een gelijk spel (22) was ook het resultaat van den wedstrijd Wolver hampton WanderersArsenal. De uitslagen waren als volgt: Eerste afdeeling: Aston VillaMiddlesbrough 20 ChelseaBolton Wanderers 32 EvertonBrentford 11 Hudöersfïeld TownBlackpool 01 Manchester UnitedGrimsby Town 40 PortsmouthBlackburn Rovers 21 Preston North EndLeeds United 00 Sheffield UnitedLiverpool 21 Stoke CityCharlton Athletic 40 SunderlandDerby County 30 Wolverhampton WanderersArsenal 22 Tweede afdeeling: BarnsleyNottingham Forest 41 BurnleyCoventry City 11 BuryFulham 31 ChesterfieldBradford 20 Leicester CityManchester City 43 Luton TownSheffield Wednesday 30 MillwallNewcastle United 3 Plymouth ArgyleWest Ham United 13 Swansea TownWest. Bromwich Albion 12 Tottenham HotspurBirmingham 11 Zweden—Duitsclilaiul uitgesteld. Wegens den gespannen politieken toestand kon de interlandwedstrijd ZwedenDuitsch- land. die Zondag te Stockholm gespeeld zou worden, geen doorgang vinden. Polen—Hongarije (4—2) Zondag had te Warschau een voetballanden wedstrijd plaats tusschen Polen en Hongarije, vijftienduizend toeschouwers woonden de ont moeting bij. Polen won met 42, na met rust 21 te hebben achtergestaan. Officiëele mededeelingen i Secretariaat: Duvenvoordestraat 62 Haarlem, Tel. 14569 SPREEKUUR. Gedurende de maand Augustus wordt geen spreekuur gehouden. Zij, die een onderhoud wenschen, worden verzocht dit schriftelijk aan te vragen. TOETREDING TOT HET VERBAND VAN DEN H.V.B. Vereenigingen, die tot het verband van den H.V.B. wenschen toe te treden kunnen hun verzoek daartoe tot en met 31 Augustus a.s. richten tot het bestuur van den H.V.B., onder overlegging van een exemplaar van het Huish. Reglement, alsmede een opgave van tenminste 35 tot deelname aan wed strijden gerechtigde .leden. WIJZIGING SECRETARIAAT. Het Secretariaat van de vereeniging D.I.O. is overgegaan in handen van den heer H. J. Biesbrouck. Anjelierstraat 23 te Haarlem. OPHEFFING ROYEMENT. Het royement van J. Duijn, lid van Brede- rode, gepubliceerd in het O.O. van 5 October 1936 en overgenomen door den H.V.B., is opgeheven. SCHEIDSRECHTERS. Bedankt door den heer S. J. de Vries te Haarlem. SCHEIDSRECHTERSK AARTEN. Zaterdag 2 September a.s. (van 5 tot 5.5 uur)Groep A tot en met Z. AANMELDING VAN NIEUWE SCHEIDS RECHTERS. Wederom wordt de aandacht gevestigd op de gelegenheid om tot den H. V. B. als scheidsrechters toe te treden. Tot op heden hebben slechts enkele personen zich hiertoe aangemeld, hetgeen in verband met de te verwachten uitgebreide competities te wei nig is. Degenen, die zich alsnog willen opgeven, worden daarom dringend verzocht zich ten spoedigste schriftelijk te wenden tot den Secretaris der Scheidsrechterscommissie, den heer N. J. Twisterling, wonende Badhuis straat 24 Haarlem. Aanvragen van personen, die den 35-jari- gen leeftijd hebben overschreden, zullen als regel niet in behandeling kunnen worden genomen. TERREIN-COMMISSIE. Door bovengenoemde commissie zal spoe dig een aanvang worden gemaakt met de keuring van de terreinen, kleed- en wasch- gelegenheden, alsmede het inspecteeren van de verbandrrommels. De vereenigingen worden herinnerd aan het Bestuursbesluit van 29 Juli 1927, luiden de: „Wanneer het de Terrein-Commissie blijkt dat de terreinen en het zich daarop bevin dende materiaal, alsmede de verbandtrom- mel niet voldoen, aan de eischen, zal op voorstel van de Commissie voor eiken keer geconstateerd verzuim ƒ2,50 boete worden opgelegd. Indien reeds bij de eerste keuring blijkt, dat de doelen, de doel- en strafschopgebie den enz. niet aan de juiste afmetingen vol doen en de doelnetten niet zijn uitgehangen of in verwaarloosden toestand verkeeren zal eveneens de oplegging van de vorenge noemde boete aan het Bondsbestuur voor gesteld worden. De vereenigingen zijn verplicht zorg te dragen, dat by een keuring een vertegen woordiger hunner vereeniging aanwezig is. In herinnering wordt gebracht het Be stuursbesluit van 4 Maart 1932, dat de ter reinen voor de le klasse competities op de minimum afmetingen van 101 bij 64 meter behooren te zijn uitgezet, en het Bestuurs besluit van 30 September 1938, dat voor alle competitiewedstrijden of daarmede gelijk te stellen wedstrijden, de doelen van doelnetten moeten voorzien zyn. De diverse afmetingen zijn als volgt: Doelen: Hoogte 2.44 meter, breedte 7.32 meter, ter wijl de maximum frontbreedte van de doel palen en van de dwarslat 12V» cM en van hout moet zijn. De doelnetten moeten ruim en gaaf zijn, behoorlijk aan den grond, palen en dwars- latten bevestigd zijn en vóór de eventueel aanwezige doel-^'^tten neervallen. De doel- schotten beb 1fX1"or> 'an op pl.m. 2lls a 3 M. afstand achtte i ,elen geplaatst de zijn. Doelen welke van onderen san kruis latten zijn voorzien of in kokers zijn ge plaatst en dus doorgaans blijven staan, be hooren bij den aanvang van het seizoen nauwkeurig te worden nagemeten, Veelal blijken de doelen te zijn gezakt of is bij het aanbi-engen van een nieuwe grasmat in het doel- en strafschopgebied hiermede geen rekening gehouden. Doel- en strafschopgebieden: Resp. 5V2 en I6V2 Meter, gemeten vanaf de binnenzijde van den doelpaal en doeliijn; terwijl de binnenzijde, dus voorzijde, van de doellijn samenvalt met den voorkant van de doelpalen. Bovendien moet buiten het straf schopgebied een cirkelboog aangebracht worden, getrokken met een straal van 9.15 meter van het strafschoppunt af. Straf schoppunt 11 Meter, gemeten van de binnen-vooirzijde van de doellijn. Middencirkel: Te trekken om het middelpunt van het speeldveld, met een straal van 9 meter. Vlaggestokken: Behooren lVi Meter boven den grond uit te steken en van hout te zijn en mogen van boven niet in een punt eindigen; bij elke hoekvlag een kwartcirkel met een straal van 91 cM. te trekken. Omrastering: Bij aanwezigheid van een omrastering, dient die op pl.m. 4 meter afstand van de zij- en doellijnen verwijderd te zijn en min stens de hoogte te hebben van 1 Meter. Kleedgelegenhedcn De kleed- en waschgelegenheden, alsmede de W. C.'s behooren steeds waterdicht en tochtvrij te zijn en in zindelijken staat te verkeeren en van heele ruiten te zijn voor zien. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat gedurende het geheele seizoen hieraan stipt de hand moeu worden gehouden op straffe van een boete-oplegging en afkeuring van de terrein-inrichting. In de kleedkamers is zorg te dragen voor voldoende ventilatie, licht, zitplaatsen, ste vig bevestigde kapstokken en bij niet aan wezig zijn van een houten vloerbedekking, een voetenplank van minstens 40 cM. breedte langs dc wanden. Bovendien moet voor den scheidsrechter, als' geen aparte kleedgelegenheid voor hem is gereserveerd, voldoende ruimte in de kleedkamer voor berging van zijn kleeding vrijgehouden worden en diens plaats op dui delijk zichtbare wijze worden aangeduid. De kleedkamers moeten zoowel van binnen als van buiten tijdens den wedstrijd afgesloten kunnen worden. De waschgelegenheaen dienen, wanneer deze eventueel achter de kleedgelegenheden zijn aangebracht, tegen regen en wind be schut zijn; terwijl steeds een behoorlyk aantal roestvrije waschbakken en leiding- of pompwater ter beschikking moet zijn. Inhoud verbandtrommel: Ingevolge art. 27 Reglement competitie wedstrijden behoort bij iederen wedstrijd een verbandtrommel ter beschikking te zijn volgens de vastgestelde inhoud by bestuurs besluit van 26 Maart 1925. De verbandtrommel moet minstens be vatten 2x2 snelverbanden no. 1 en 2, 2 pak jes watten (Bruns), 3 gaaszwachtels, 6 vei ligheidsspelden, 1 brief spelden, 1 knievor- mige roestvrije schaar, 1 groote driekante doek, 1 doosje hechtpleister 4 cM.. 3 houten eenigszins holle spalken 40 bij 9 cM„ 3 bord papieren spalken 40 bij 9 cM. en 1 vette wattenrol 2 M. bij 10 cM. Correspondentie betreffende de terrein en kleedgelegenheden steeds te richten aan den secretaris van de Terrein-Commis sie J. A. van Gemerden, Stadionweg 246 huis, Amsterdam-Zuid. UITSLAGEN VAN VOOR HET JUBILEUM- TOURNOOI GESPEELDE WEDSTRIJDEN. Kampioenen-tournooi. Beverwijk 2VVIJ01 Haarlem 3Bloemendaal 2 32 na strafschoppen Zandvoort 3THB 2 24 VSV 5—VI. Vogels 41—1 na strafschoppen gewonnen door VSV. Beverwijk 2—Waterloo 0—2 Haarlem 3—THB 22—0 Bloemendaal 2Zandvoort 3 14 Vliegende Vogels 4—Waterloo 2 21 Sp.aarndam 2—DSK 4 1—4

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7