VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Gymnastiek- en Athletiekvereen. „Olympia". Openluchtuitvoering op Koninginnedag gaat door. Op Koninginnedag geeft „Olympia" zooals bekend is een openlucht-uitvoering op het Stormvogels-terrein. De plaatselijke autori teiten hebben toestemming verleend, gezien het vele werk dat reeds is geschied, de uit voering te laten doorgaan. Van deze toestem ming zal een dankbaar gebruik worden ge- maakt en al het mogelijke zal worden gedaan om de uitvoering zoo goed mogelijk te doen slagen. Het programma van Olympia is als altijd weer goed verzorgd. Het geeft naast de ge bruikelijke nummers een geheel nieuw num mer. Dit nummer, een nieuwe richting in de gymnastiek, wordt uitgevoerd met groote bal len en is zeer interessant. Om drie uur vertrekt „Olympia" van het Willemsplein naar het Stormvogels-terrein, waar direct na aankomst een begin wordt ge maakt met het programma, dat met mede werking van Wilhelmina zeker in den smaak zal vallen. Zeer zeker zullen velen de uitvoering ko men bezoeken. Voor hen zal dan tenminste Koninginnedag niet ongemerkt voorbijgaan. Geen visch naar Engeland. In verband met den toestand ondervindt het vervoer van visch naar Engeland veel moeilijk, heden, waardoor ook de kooplust zeer gering is. Daar bovendien het goederenvervoer de eerste dagen gestaakt of beperkt wordt, ziet het er deze week voor de visseherij en den vischhandel slecht uit en verwacht mag worden dat wan neer de omstandigheden niet beter worden, de trawlers wel niet naar zee zullen gaan. Uitslag aanbesteding bouw van drie hellingen. Gisteren is ten kantore van het Staatsvis- schershavenbedrijf aanbesteed het bouwen van drie sleephellingen in de Haringhaven ter lengte resp. van 50, 50 en 30 M. met bijkomende wer ken. Er werden 24 biljetten ingeleverd. Laagste: de N.V. Aannemings Mij. v. h. Hillen en Roosen en Betonbouw „Trio" te Amsterdam voor f 124700. Poülsclie trawlers komen naar IJmuiden. Wij vernemen, dat de Poolsche trawlers, Waarop Nederlanders varen, alle onderweg zijn naar IJmuiden om hier de Nederlandsche zee lieden af te zetten. Het zal van de omstandigheden afhangen, of de trawlers hier zullen blijven dan wel naar Gdynia zullen vertrekken. AANGEKOMEN. 25 Augustus: Prowess m.s. Londen Trajan s.s. Mesane Simon Bolivar s.s. Noordkaap Moyle s.s. Swansea Algarve m.s. Danzig Kuwi m.s. Danzïg 26 Augustus: Asteria s.s. Stratoni Breda s.s. Chili Frey s.s. Antwerpen Maiotis s.s. Sfax Hoop op Zegen m.s. Gefle Primrose s.s. Londen Ronda m.s. Rotterdam Stella s.s. Hamburg Royston s.s. Gdynia 27 Augustus: Purfina m.s. Duinkerken. Noordzee m.s. Londen Melampus s.s. Batavia Notos m.s. Napels Poelau Roebiah m.s. Bremen Ransdorp m.s. Hoboken Eemiand s.s. Santos Boschfontein m.s. Antwerpen 27 Augustus: Vliestroom s.s. Huil Cabo m.s. Londen Oranje m.s. Madeira Roek s.s. Londen Merope s.s. Hamburg 28 Augustus: Theano s.s. Fowey Ajax s.s. Kopenhagen Vega s.s. Söderhamn Rijnstroom m.s. Fowey Nettie m.s. Abö Spica s.s. Bergen Arrivain m.s. Leith Mars s.s. Hamburg Bess m.s. Oslo VERTROKKEN. 25 Augustus: Ton S. m.s. Rotterdam Ganymedes s.s. Rotterdam Zuid Beijerland m.s. Rotterdam Victor s.s. Hamburg Ransdorp m.s. Hoboken Oise m.s. Parijs Bjökö s.s. Stockholm Moena s.s. Batavia Orion s.s. Rotterdam Nigerstroom m.s. West Afrika Bodegraven s.s. Chili (via Curacao) Prowess m.s. Londen 26 Augustus: James Hawson m.s. Purfleet Att S. m.s. Bilbao Salvestria s.s. South Shields Astarte s.s. Bremen Koldula s.s. Methil Iris s.s. Bordeaux Lottie R. m.s. Duinkerken Remark m.s. Ipswich Doros m.s. Gothenburg Pluto s.s. Pasajes Bomma s.s. Oslo Sandhill m.s. Newcastle Nereus s.s. Hamburg Perseus s.s. Kopenhagen Continent m.s. Southampton Midsland s.s. Newcastle Polydorus s.s. Batavia Enid Mary s.s. Goole IJstroom m.s. Leith 27 Augustus: Amstelstroom m.s. Londen Hontestroom m.s. Londen Regeja m.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil Urd s.s. Malmö Frey s.s. Helsingborg Fauna s.s. Aarhuus Catharina m.s. Londen Elena R. s.s. Hampton Roads 27 Augustus: Purfina m.s. Duinkerken 28 Augustus: Eurymedon m.s. Liverpool Roek s.s. Londen SCHEEPSBOUW VOOR HET BUITENLAND. Nieuwe kustvaarder voor Poolsche rekening. Dezer dagen had op de Eems de goed verloo- pen proeftocht plaats van het voor Poolsche reke ning bij de scheepswerf van E. Smit Zn. te Westerbroek gebouwde motorschip Bug, onder klasse Scheepvaart-Inspectie voor de Atlanti sche vaart. Het schip, dat een plaatsteven en een dubbelen bodem over de geheele lengte heeft is van voren speciaal versterkt met het oog op de vaart in het ijs. Het heeft een inhoud van 498 b. r. t. en een d.w. van ongeveer 650 ton. Op de proefvaart heeft het in beladen toestand een vaarsnelheid van 11 mijl bereikt. Nieuw motorschip voor Venezuela. Het bij Van Diepen te Westerbroek voor Vene- zolaansche rekening in aanbouw zijnde nieuwe kustmotorschip, 550 ton groot, is dezer dagen per sleepboot naar Harlingen vervoerd waar het casco bij de werf Welgelegen aldaar verder zal worden afgebpuwd. Mocht de Eems eventueel ver sperd worden dan zou het schip niet meer kunnen vertrekken. Kustvaarders, welke momenteel op Groningsche werven gebouwd worden kunnen eventueel via Zoutkamp vertrekken. Groote diepgang. Het van de toeristenreis naar Madeira terug- keerende passagiers- en vrachtmotorschip Oranje passeerde de Noordersluis alhier naar de hoofd stad met een diepgang van 8,1 Meter. Uitbreiding Amèrikaansche tankvloot. Het op een Duitsche werf voor Amerikaansche rekening gebouwde nieuwe tankmotorschip Italia, dat op 20 Mei j.l. te Finkenwarder te wa ter gelaten werd wordt c.a. 9 September met een lading petroleum en benzine van Port Arthur te Amsterdam verwacht. Het schip behoort toe aan de Texas Company te New York. De „Caribia" liep IJmuiden niet aan. Het Duitsche passagiers- en vrachtmotorschip Caribia, dat volgens het vaarplan Zondagmorgen van Hamburg in de Binnenhaven alhier de ge boekte passagiers zou innemen heeft in verband met den internationalen gespannen toestand onze haven niet aangeloopen. Om te dokken. Ten einde eenige belangrijke herstellingen te ondergaan arriveerde Vrijdag j.l. het Fransche ,Mécanicien Principal Carvin" in ballast van Antwerpen te Amsterdam, waar het schip opge nomen werd in het dok van de Nederlandsche Dok Mij. Bijlegger. Het Grieksche stoomschip Maiotis, dat met een lading fosfaat van Sfax naar Gdynia op weg was, liep Zaterdagmorgen, als bijlegger, alhier binnen op order van de reederij. Het schip koos ligplaats in het Spuikanaal, alhier en wacht thans nader orders af. Naar wij vernemen zou het schip waarschijnlijk naar Amsterdam opvaren. Van een nieuwe motor voorzien. Het Britsche motorschip Continent, 466 b.r.t. thuisbehoorende te St. John (N. F.) dat onlangs te Amsterdam arriveerde om bij de N.V. Krom hout Motorenfabriek van een nieuwe motor te worden voorzien, is Zaterdag daarmede gereed gekomen en vertrok inmiddels naar Southampton. Het schip, dat 20 Juli van de thuishaven naar Engeland vertrok maakte daarmede dus een heele reis; bovendien verdient 't vermelding wegens het feit, dat hier schepen uit die haven zeer zeld zaam gezien worden. Toeristenreis beëindigd. Het vracht- en passagiersstoomschip Simon Bolivar van de Kon. Ned. Stoomboot Mij. keerde Vrijdag j.l. van de toeristenreis naar de Noord kaap in de haven van Amsterdam terug. Het schip, dat nu laatst van Kopenhagen kwam, had echter Hamburg nog willen aanloopen om aldaar bij te laden voor de West waarheen het heden Dinsdagmiddag met de voor dit schip geboekte passagiers zal uitvaren, in plaats van op 1 Sep tember a.s. Zondagmiddag passeerde alhier het van Ma deira komende motorschip Oranje, dat eveneens zijn tweede toeristenreis daarmede beëindigde. Gemengd scheepvaartnieuws. Ofschoon men eerst van plan was ver-schillen de vaste lijnschepen niet te laten vertrekken zijn deze toch Zaterdagavond en Zondagmorgen in zee gestoken. Verschillende kustvaarders, waarvan leden der bemanning onder dienst ge roepen werden, moesten in verband daarmede blijven liggen daar men er niet slaagde vervan gend personeel te verkrijgen. In dit onderdeel van den scheepvaart ondervindt men dus ook den terugslag van de politieke moeilijkheden. Ver schillende schepen, welke gisteren alhier binnen kwamen rapporteerden 's nachts op zee schepen te zijn gepasseerd, welke met gedoofde lichten voeren. Hetzelfde was het geval met het Duit sche stoomschip Astarte, dat Zaterdagavond naar Bremen is vertrokken. Traanscliip repareert elders. De Britsche traankokerij Salvestria, welke na de lading olie gelost te hebben, opgenomen werd in het dok van de Nederlandsche Dok Mij. te Amsterdam moest in verband met den politieken toestand dezen order annuleeren. Het schip, dat inmiddels naar South-Shields vertrok, zal nu derhalve de herstellingswerkzaamheden op een eigen Engelsche werf uitvoeren. IJzerverscheping. Het Nederlandsche stoomschip Fauna van de K. N. S. M. kwam eergisteren van Amsterdam aan de Hoogovens aan om aldaar een partij ijzer bij SCHIP Alcinous (Br.) Ariadne (Ned.) Adele Ohlrogge (Du.) Achilles (Ned.) Asphalion (Eng.) x) Alkmaar (Ned.) Anita Russ (Du Atlas (Ned) Amstelland (Ned.) Baarn (Ned.) Boskoop (Ned.) Capella (Zw.) Ceres (Ned.) Cunene (Port.) Cordillera (Du.) x) Cottica (Ned.) Dicto (Noor) Ethiopian (Eng) Euterpe (Ned.) Grootekerk (Ned.) x) Gera (Du.) - - - - Gaasterkerk (Ned.) x). Helder (Ned.) Hercules (Ned.) Helenus (Eng.) ex)... Helder (Ned.) Helena Margareta (Br.) Iris (Ned.) Italia (Am.) Juno (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) Kolchis (Gr.) Kalmia (Zw.) x) Kjell (Zw.) Laertes (Ned.) x) Luso (Port.) Meliskerk (Ned.) Midas (Ned.) Menes (Du.) Marina (Noor) x) Marianne (Deen) Nijkerk (Ned.) x) Noma (Zw.) Nereus (Ned.) Oddevold Orao (Joeg. Slav.) Oscar Midling (Fin) Orao (J.SI.) Polyphemus (Ned.) x) Pygmalion (Ned.) Poelau Laul (Ned.) x) Randfontein (Ned.) x) Reggestroom (Ned.) Rendsburg (Du.) Singkep (Ned.) Socrates (Ned.) Stentor (Eng.) x) Soemba (Ned.) Triton (Ned.) Tjikandi (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Tabian (Ned.) x) Theseus (Ned) Trajanus (Ned) Uckermark (Du.) Ulysses (Ned) Vulcanus (Ned.) Wüpertal (Du.) Waterland (Ned.) x). Westland (Ned.) Zulderkerk (Ned.) Zaanland (Ned.) x) VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICffl Ned. Indië 27 Aug. van Batavia. Midd. Zee 6 Sept. 27 Aug. van Finisterre. Gefle heden 23 Aug. van Hernösand. Midd. Zee 28 Aug. van Philippeville. Macassar 18 Sept. 20 Aug. vertrokken Chili 25 Aug. van tquique. Viipuri heden 23 Aug. van Rafsö. Curacao 5 Sept. 17 Aug. vertrokken Hamburg 3 Sèpt. vertrekt 2 September. Chili 25 Aug.. van Talcahuano. Chili 14 Aug. van Curacao. Sundsvall heden 16 Aug. vertrokken. Santos 12 Sept 22 Aug. vertrokken Buenos Aires 24 Aug. van Montevideo. Pto Barrios 15 Sept. 25 Aug. vertrokken. West Indië 3 Sept. 18 Aug. van Barbados. La Plata 16 Aug. te Buenos Aires. West Afrika 23 Sept 22 Aug. van St. Bouet. Danzig heden 24 Aug. vertrokken. Japan 24 Aug. van Singapore. Ned Indië 7 Sept 14 Aug. van Colombo. Japan 23 Aug. te Yokohama. Chill 22 Aug. van Callao. Zwarte Zee 28 Aug. 27 Aug. van Algiers. Batavia 4 Sept 20 Aug. van Port Said. Chili 22 Aug. van Callao. Tunis in lading. Bordeaux in lading. Port Arthur 9 Sept. 21 Aug. vertrokken. Midd. Zee 26 Aug. te Fiume. Batavia 14 Sept 20 Aug. van Sabang Zuid Afrika 23 Aug. v. Pt Said heden Aruba 29 Aug. 28 Aug. van Rotterdam. Onega 31 Aug. 21 Aug. vertrokken. Batavia 22 Sept 24 Aug. van Belawan. Buenos Aires in lading. Zuid Afrika heden 26 Aug. van Mombassa. West Indië 27 Aug. 23 Aug. de Azoren gepass. Macassai 6 Sept 22 Aug. v. Pt. Said Aruba 1 Sept. 15 Aug. vertrokken. Trangsund 29 Aug. 24 Aug. vertrokken. Zuid Afrika 26 Aug. te Durban. Rotterdam (v. IJm.) 30 Aug. 29 Aug. vertrokken. Hamburg in lading. Söderhamn heden 22 Aug. vertrokken. Buenos Aires vertrekt 2 September. Hernösand 29 Aug. 23 Aug. vertrokken. Ramallo in lading. Batavia 8 Oct vertrekt 3 September. Midd. Zee 2 Sept. 26 Sept. van Izmir. Batavia 27 Aug. van Gibraltar. Zuid-Afrika 26 Aug. van Las Palmas. West Afrika 25 Aug. te Sierra Leone. Ned.-Indië 19 Aug. te Soerabaja Ned. Indië 24 Aug. van Batavia. West Indië 30 Aug. 27 Aug. te Havre. Batavia 12 Sept 15 Aug. van Belawan. Batavia 29 Aug. 27 Aug. te Havre. Sfax 1 Sept 24 Aug. te Newcastle. Batavia 12 Sept 23 Aug. van Colombo. Alexandrië 23 Aug. te Tunis. Ned Indië 28 Aug. van Port Said. Stettin heden 25 Aug. vertrokken. Charleston (via Bristol) 21 Aug. vertrokken Ned. Indië 19 Sept 24 Aug. van Colombo. Bourgas 26 Aug. te Stamboul. Savona 25 Aug. vertrokken. Ned. Indië 2 Oct 28 Aug. te Tandjong Priok. Buenos-Aires I Sept 26 Aug. van Las Palmas. Buenos Aires in lading. Japan 27 Aug. te Genua. Buenos Aires 15 Sept 27 Aug. van Rio Janeiro. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Papierfabriek Zweedsch Zweedsch Urd Vega Amsterdam Söderhamn Iaden cellulose Hoe de ontworpen spoorlijn door Driehuis en Santpoort zal loopen. te laden. Het schip vertrok inmiddels daarmede naar Aarhuus. Aanvoer oud ijzer. Zaterdagavond arriveerde alhier het Neder landsche motorschip Noordzee van Londen met een lading oud ijzer voor de Oostelijke Binnen haven van het Hoogovenbedrijf, alhier. Groote diepgang. Het naar Batavia met stukgoederen vertrok ken Nederlandsche stoomschip Polydorus pas seerde de sluizen alhier met een diepgang van 8,3 Meter. Vaststelling van een plan van uitbreiding. Voor het dorp Velsen. De in uitvoering zijnde plannen van den Rijks waterstaat tot verbreeding van het Noordzeeka naal, het maken van nieuwe aanlegplaatsen voor het pontveer en het aanleggen van een verkeers plein met aansluitende wegen hebben de behoef te doen gevoelen aan een plan van uitbreiding, aanwijzende de bestemming van den daarin be grepen grond in onderdeelen, voor de omgeving van het dorp Velsen. B. en W. hebben daarom een zoodanig plan doen ontwerpen. Dit ontwerp, aan geduid met C I, Velsen, ten zuiden van het Noord zeekanaal, heeft met de daarbij behoorende be bouwingsvoorschriften, overeenkomstig de daar omtrent gestelde wettelijke bepalingen, in uitvoe rige kaarten uitgewerkt, van 28 Juni 1939 af ge durende vier weken op de gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage gelegen. Van de neder- legging is kennis gegeven in de IJmuider Courant, in het Dagblad voor IJmuiden* Velsen, enz. en daarenboven aan de ingezetenen op de gebruike lijke wijze. Binnen den, bij artikel 37, alinea 2, der Woningwet gestelden termijn zijn daartegen geen bezwaren ingebracht. Mitsdien stellen B. en W. voor, het bovenbe doelde plan van uitbreiding, met de bebouwings voorschriften, vast te stellen en daartoe te nemen het besluit, dat in concept bij de stukken is ge voegd. De toelichting tot het ontwerp-plan ligt mede bij de stukken. Wij herinneren er aan, dat wij dezer dagen in ons blad een uitvoerige beschouwing wijdden aan dit plan, dat een ingrijpende verandering van het dorp Velsen beteekent. Vrijwillige dienst- en liulp- verleening. Waar men zich moet melden. De burgemeester van Velsen deelt het volgende mede: Van verschillende zijden zijn bereidverklarin gen ingekomen tot vrijwillige dienst- en hulpver leening in buitengewone omstandigheden, ter vervulling van de plaatsen, welke openvallen tengevolge van de oproeping van personen in militairen dienst. In verband hiermede, wordt ter algemeene kennis gebracht, dat als administratieve instan tie, die* onder mijn leiding, belast is met het ver- leenen van bemiddeling tot het plaatsen van vo renbedoelde vrijwillige krachten is aangewezen de heer M. W. Hellemons, Directeur van de Ar beidsbeurs, wonende te Driehuis, Da Costalaan 6 en kantoor houdende te IJmuiden (Oost), Hei- destraat 40. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam, Rott. n. New-Orleans p. 27 Wight. Binnendijk, Rott. n. New-York 27, 30 mijl Oost van Niton. Nieuw Amsterdam, Rott. n. New-York p. 26 Lizard. Lochmonar, Rott. n. Vancr. 24 v. Curacao. Volendam 26 v. New-York n. Antwerpen. Bilderdijk 27 v. New-York n. Rott. Beemsterdijk, Rott. n. Norfolk 27 te Boston. Zaandam 27 Aug. v. Rott. te New-York. Blommersdijk 27 v. Baltimore te Rotterdam Veendam, Rott. n. New-York p. 27 Lizard, Noordam 28 Aug. van New-York te Rott, Maasdam 27 Aug. v. Houston te Rott. Lochgoil, Vancouver n. Rott. 27 te liven, Dinteldijk 27 v. Calcutta te Rott. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk 27 van Calcutta te Rotterdam, Hoogkerk (uitreis) 28 Aug. van Suez, HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisreis) 27 Aug. van Suez, Meerkerk (uitr.) 28 van Colombo. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Almkerk (uitr.) p. 26 Beachy Head. Abbekerk (uitreis) 27 Aug. v. Bombay. HALCYON LIJN. Flensburg 27 v. Vlaard. te Narvik, voor Vlaardingen. Stad Maasssluis 27 v. Wabana te Rotterd. Stad Dordrecht 26 v. Vlaardingen te He!- singborg, voor Lulea. Stad Maastricht 20 te H. v. Holl verw. Vredenburg, Vlaard. n. Wabana 25,120 mijl W.N.W. van Land's End. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.) pass. 26 Las Palmas, Jagersfontein (thuisr.) 27 v. Genua. Meliskerk (thuisr.) 26 Aug. v. Mombasa Nijkerk (thuisr.) 26 Aug. te Durban. Boschfontein 27 v. Antw. te Amsterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Nigerstroom (uitr.) 27 van Vlissingen. KON NED STOOMBOOT MIJ. Hermes 28 van Patras n. Piraeus. Amor 25 van New-York n. Port au Prince. Bodegraven, Amsterdam n. Chili 26, 21 mijl Z.W. van Niton. Ganymedes Rott. n. Alexandrië p. 27 Dung, Berenice, Amst. n. Lissabon p. 27 Ouessant. Telamon 26 van Manaos te New-York. Calypso 26 v. W.-Indië te New-York. Alkmaar 25 v. Inquique n. Amsterdam. Baarn, 25 van Talcahuano n. Amsterdam. Achilles 26 v. Philippeville n. Lissabon, Ajax 28 v. Kopenhagen te Amsterdam, Ariadne, Stamboul n. Hamb. p. 27 Finisterre Astrea 23 v. Curacao n. Maracaibo. Aurora 26 v. Livorno n. Napels. Baralt 26 v. Curacao n .Bovenw. Eil. Bennekom. Amst. n. Chili 28 v. Aruba. Dido 23 v. West-Indië te Curasao. Draco 27 v. Danzig n. W.-Indië. Euterpe 28 v. Danzig te Amsterdam. Flevo 24 v. Curacao n. Ciudad Trujillo. Hercules, Bourgas n. Amst. 27 v. Algiers, Juno 26 v. Triest te Fiume. Karpo 24 v. Maracaibo te Curacao. El Libertador 25 v. Curasao n. Maracaibo. Mars 28 v. Hamburg te Amsterdam, Merope 28 v. Hamburg te Amsterdam. Nereus 28 v. Amsterdam te Hamburg. Notos 27 v. Napels te Amsterdam. Oberon 26 v. Thessaloniki te Stamboul. Plato 22 v, Curacao naar San Domingo, Pygmalion 26 van Izmir n. Piraeus. Rhea 28 v. Barcelona n. Genua. Socrates, Barbados n. Amst. 28 v. Havre. Theseus 26 v. Stettin n. Amst. 29 (10 v.m.) verwacht. h Ulysses, Constantza n. Amst. 26 te Stamo, Venus 26 v. Amst. te Alexandrië., KONINKLIJKE SHELL Mirza Curacao n. Havre 26, 90 mijl Zuid V. Land's End. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemiand 27 v. Santos te Amsterdam, Zaanland (thuisr.) 27 v. Rio de Janeiro. Waterland (thuisr.) 26 van Las Palmas. MEIJER Co.'s SCHEEPVAART MIJ. Polydorus Amst. n. Java p. 27 Dungene» Glenroy, Japan n. Rott. 26 v. Penang. Benrinnes, Cebu n. Rott. 26 v. Bangkok. Ajax 24 v. Yokohama n. Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD Baloeran (uitreis) 28 Aug. te Belawan. Indrapoera (thuisr.) 26 van Sabang. Sibajak (uitr.) pass. 27 Finisterre. Bantam (uitr.) uass. 27 Perim. Buitenzorg (thuisr.) pass. 27 Gibraltar. Japara (thuisr.) 27 te Liverpool. Dempo (thuisr.) p. 28 Finisterre, 30 (8 v.mJ te Southampton en 31 (7 v.m.) te Rott. »ei Tananoeli 27 v. Rott. te Batavia. Kota Gede 28 v. Rott, n. Batavia via Antw. ROTTERDAM—ZUID-AMEHIKA LIJN Alpherat (thuisr.) 25 van Bahia. Alcyone 31 v. Buenos Ayres te Rott. verw. WIJK LIJN. Randwijk 27 van Pandemia n. Rott. Katwijk, Bilbao n. Rott. n. 27 Ouessant,* <12 midd.) verwacht. - Beverwijk, Dordr. n. Afrau p. 2^ Lissaoo STOOMVAART MI.) NEDERLAND Tabian (thuisr.) 28 v. Port Said. Oranje 27 v. Madeira te Amsterdam. Poelau Laut (thuisreis) pass. 27 Gibraltar. Java 27 v. Batavia n. Amsterdam. Moena (uitr.) 26, 32 mijl Z.Z.W. v. Niton. Jonge Willem 27 v. Rott. te Antwerpen-

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2