$e jtansche opvatting) over den toestand. van België? Ook Zwitserland Zal Hongarije bij een eventueel conflict neutraal blijven Zee- en Landmacht Een dorsch-verbod. Vetten en oliën pI>-S_DAG 29 AUGUSTUS 1939 Inwilliging der Duitsche eischen zou Polen aan verdere pressie bloot stellen. w Havas meldt: De publicatie van de briefwisseling tusschen Daladier en Hitier doei den Duitschen propaganda- Jipnst wordt te Parijs beschouwd als Jin politiek gebaar, dat bedoeld is nm de Duitsche opvatting voor de openbare meening te verdedigen. f de Fransche openbare meening be ftdeze was ingelicht over de ontwikkeling rip Duitsche politiek van de laatste maan- vaDpn zii weet de argumenten van den deuSnselier naar waarde te schatten. Zon- twiifel neemt men met genoegen kennis Se hernieuwde verklaring, dat de grenzen Van Frankrijk geëerbiedigd zullen worden, 2JL' het Fransche karakter van deze provin- c welke in den oorlog teruggewonnen zijn nnit in twijfel gesteld en Duitschland heeft enkel recht van deze provincies af te n of er niet van af te zien. verder merkt men op, dat de redevoeringen «den Führer en zijn boek „Mein Kampf" lil Geruststellingen zijn voor Frankrijk. Wat Sn betreft, merkt men op, dat een ver- Jflo- van goede nabuurschap tusschen Sschland en Polen is geteekend en dat dit oriiststellend was voor Polen, zoolang Duitsch E elders de kaart van Europa wijzigde. Nu aZ wiizigingen voltooid zijn, is het verdrag Sidie door Duitschland opgezegd. Toen Ai verdra* nog van kracht was werden her haalde malen verzekeringen gegeven over Sp? recht van Polen op bestaan en nadruk er op gelegd, dat annexaties van Sch gebied niet in overeenstemming is mt de nationaal socialistische leer terwijl oc.k werd §eze=d' dat Polen een toe°ang tofc de zee moet hebben. De bewering, dat in Polen een groote Duitsche minderheid woont, wordt op geheven door het feit, dat ook in Duitschland een Poolsche minderheid woont, bovendien zijn 700.000 Duit- schers Poolsch geworden en niet twee millioen, zooals Hitier heeft gezegd. Bovendien is het rassenbeginsel ver nield op den dag, dat de Duitsche troeoen Praag binnenrukten. Betreffende de berichten over de mishan deling van Duitschers in Polen merkt men op, dat hier nooit melding van is gemaakt tijdens den duur van het verdrag. Opmerke lijk is dat eerst dergelijke berichten werden verspreid, eerst over het Sudetenland en daarna over de Tsjechen. Hitier heeft thans Dantzig en den Corri dor opgeëischt en dus heeft hij zijn eischen van 28 April uitgebreid. Indien die van thans zouden worden ingewilligd, zou Polen van de zee afgesneden zijn waardoor het overge leverd zou zijn aan alle pressie van zijn buren. De Duitsche politiek is een politiek van expansie en de inlijving van Oostenrijk en Tsjechië kunnen niet worden verklaard met een herstel van de schade, welke Duitsch land door het verdrag van Versailles heeft geleden, aldus besluit deze beschouwing over de opvatting van den toestand te Parijs. „Polen onderworpen aan dictaat zonder oorlog". De Fransche bladen stellen de edele woorden van den minister-president tegenover de on verzettelijke houding van den Rijkskanselier, waarvan de argumenten weinig steekhoudend zijn. Saint Brice schrijft in de „Journal" onder het opschrift „Tragische Ironie": Hitler, die niet ophoudt den Duitschen hoogmoed op te wekken, vraagt aan Engeland en aan Frank rijk hun eigen eer te verraden. Hitler, die niet ophoudt, het dictaat aan de kaak te stellen dat Duitschland is opgelegd na een nederlaag in een door Duitschland uitgelokten oorlog, maakt er aanspraak op Polen te onderwerpen aan een dictaat zonder oorlog. De publicatie van dat verpletterende docu ment de door den Führer aan Daladier gerichte boodschap bewijst hoezeer men gelijk had, met te wachten om antwoord te zenden van Engeland, dat pas gisteren is overgebracht en waardoor gelegenheid wordt gevonden een laatste maal een dilemma, dat reeds zoo vaak is aangegeven, te stellen. Het gaat er om te kiezen eensdeels een vrede door samenwerking en een regeling van ge schillen door vrijelijk aangegane overeen komsten met eerbiediging van de rechten van alle mogendheden en vooral de zwakke en anderdeels geweld en beslechting met kracht van wapenen. Vladimir d'Ormesson herinnert er in de Figaro" aan, dat Hitier eenzijdig de over eenkomst van München heeft verbroken en dat een aan het Rijk volkomen vreemd ras beroofd werd van de rechten in naam, waar van het Rijk had geëischt, dat het van de Sudeten werd afgescheiden. Ten aanzien van Polen heeft Hitler herhaalde malen plechtig het recht erkend van een natie van 33 mil lioen inwoners op een uitweg naar zee. Vormt de provincie Pommerellen deze uitweg soms niet? Marcel Pays blijft in de „Excelsior" de hoop uitspreken op een oplossing door de rede. Blum schrijft in de „Populaire": Hitier wijst een directe onderhandeling met Polen van de hand. Hij heeft dat gedaan in zijn antwoord aan Daladier Hij zal dat vandaag ongetwij feld doen in zijn antwoord aan Engeland. Er olijven nog andere door Roosevelt aan Duitschland en Polen voorgestelde procedures over. Er blijft nog en er blijft vooral nog een conferentie tot een algemeene regeling, waar over president Roosevelt zich tot den ko ning van Italië heeft gewend om daartoe het initiatief te nemen. De Koning en Musso lini hebben tot nu toe het stilzwijgen be waard. Toch is, naar mijn innige overtuiging, aldus Blum, hun beroep het beroep dat het gemakkelijkste zal worden verstaan en ge- makkelijker zal worden ingewilligd. De „Times" over uitwisseling van bevolkingsgroepen. LONDEN, 29 Augustus (Reuter) a hebben opgemerkt, dat „Lebens- ^Betichten ou&i mishandeling. oan Buitschecs ui Jloten uwiden sceptisch opgenomen raum" niets anders is dan modern Duitsch voor „verovering", zegt de „Times", dat indien de behandeling der Duitsche minderheden, in Polen een werkelijke grief zou zijn, het een eenvoudige zaak zou zijn haar naar Duitschland over te brengen. De uitwisseling van bevolkingen is een methode, welke politieke en rasgrenzen doet samenvallen. Deze methode is in andere deelen van Europa op zee succesrijke wijze toegepast. Zij zou duurzaam deze bron voor grieven wegnemen, maar, aldus de „Times", misschien zou juist die overweging de oplos sing onwelkom doen zijn voor een regime, dat op grieven heeft gedreven en een of twee crises per jaar noodig heeft om zich in liet land staande te houden. De „News Chronicle" oppert een overeen komstig voorstel. Het blad zegt, dat indien Hitier bereid is te praten over een oplossing van het minderhedenprobleem door een methodie van uitwisseling van bevolkingen, zooals met succes is geschied in het Grieksch Turksch geval en thans in Zuid-Tirol wordt geprobeerd, daarover zeker gesproken zou kunnen worden als onderdeel van een alge meene regeling Een Duitsche beschouwing. Europa is de gevaarlijkste week van de geheele na-oorlogsperiode in getreden, aldus kenmerkt de Berlijn- sche correspondent van het „Ham burger Fremdenblatt" den toestand, die hij in zes punten samenvat: Ten eerste: Terwijl in de verschillende hoofdsteden beraadslaagd wordt, heeft Polen zijn mobilisatie tot een maximum opgevoerd. Het verschrikkelijke drijven tegen de „volks- duitschers" gaat voort. Zoolang echter de terreur duurt, kan een werkelijke ontspanning niet intreden. Polen tracht bij wijze van spreken het bloedige uit vechten der problemen af te dwingen, het be schikt over een onbeperkt blanco volmacht van de Westelijke mogendheden. Ten tweede: nooit, tijdens de geheele crisis is eenigerlei concessie geëischt van Frankrijk of Engeland, hetgeen bewezen wordt door het antwoord-schrijven van Hitier aan Daladier, Ten derde: Engeland en Franrijk bezitten alleen de mogelijkheid om een oplossing tot stand te brengen, zooals die in genoemd schrijven geëischt wordt: Dantzig en de Corridor terug naar Duitschland. Ten vierde: Het dramatische contact tus schen Londen en Berlijn, een uitwisseling van opvattingen over den aard van de crisis. Duitschland verdedigt daarbij zijn levens belangen en zijn recht op de afgescheiden gebieden en menschen in Polen. Ten vijfde: De politiek van Duitschland is vreedzaam. België, Zwitserland en Neder land is een 100 pet. garantie gegeven van in achtneming hunner neutraliteit. De Scandinavische landen, Joego Slavië en andere landen, willen eveneens ver blijven van het dreigende conflict. Duitschland begrijpt dat deze landen de behoefte hebben afzijdig te blijven van uiteenzettingen,die hen niet aangeaan. Ten zesde: De gebeurtenissen in Slowakije, waar men de Slowaaksche gemeenten mist, die Polen eigenmachtig en in tegenspraak met de overeenkomst van München aan zich ge trokken heeft. Franco niet naar Rome? De audiëntie, welke Z. H. de Paus zou ver- leenen aan het hoofd van den Spaanschen staat, bij diens bezoek aan Rome, is afgelast. Men maakt hieruit op, dat Franco niet naar Rome zal komen. De „Thetis" gelicht. De gezonken Engelsche duikboot „Thetis" is Maandagochtend gelicht en over een afstand van 8V2 mijl naar de kust gesleept. Fransche grens met Duitschland gesloten. Treinverkeer verbroken Naar Router uit Parijs meldt heeft Franlkrijlk zijn grens met Duitsch land gesloten. Er zijn gisteravond geen treinen uit Duitschland meer aangekomen aan het Gare de l'Est, terwijl ook aan het Gare du Nord het verkeer uit Duitschland is gestaakt. De Europa" passeerde Southampton. Duitsch mailschip deed ook Cherbourg niet aan. Het Duitsche schip „Europa" is gisteren Southampton voorbij gevaren. Het schip begaf zich onmiddellijk naar Bremen. Een veertig tal Engelschen en Amerikanen bevonden zich aan boord, zij wilden naar hun land terugkeeren. Hiertegenover staat, dat een ge lijk aantal Duitschers te Southampton op het schip wachtten om mee naar Duitschland te worden genomen. De vertegenwoordiger van de Nord- Deutsche Lloyd te Southampton heeft mede gedeeld, dat het schip ook niet te Cherbourg zou aanleggen en hij raadde den Duitschers te Southampton aan, zich tot de Duitsche am bassade te Londen te wenden. Amerikaansche schepen doen Duitsche havens niet aan. De Amerikaansche scheepvaartcommissie te New-York heeft bekend gemaakt, dat de ree- ders van schepen der United States Lines en der American Scantic Line besloten hebben Duitsche havens niet aan te doen. Deze maat regel, die van tijdelijken aard is, is naar de commissie verklaart, genomen om het moge lijk te maken Amerikaansche burgers uit ha vens aan het Kanaal naar de Vereenigde Staten te transporteeren. BritschFransche verzekering voor België. Neutraliteit zal geëerbiedigd worden. Koning Leopold heeft Maandag audiëntie verleend aan den Britschen en aan den Franschen ambassadeur, die tegenover den koning de houding van Engeland en van Frankrijk tegen over België hebben uiteengezet ingeval een conflict in Europa niet vermeden zou kunnen worden. De ambassadeurs hebben plechtig verklaard, dat indien België in het veronderstelde geval zijn neutraliteit handhaaft, de Britsche en de Fran sche regeering vastbesloten zijn, over eenkomstig hun traditioneele politiek deze te eerbiedigen. Deze verklaring veronderstelt dat de neutraliteit van België geëerbiedigd zal worden door alle andere mogend heden. Frankrijk en Engeland zullen natuurlijk trouw blijven aan de door hen aangegane garantieverplichtin gen. Wil Rusland wachten met ratificatie van het niet-aanvalsverdrag De Moskousche correspondent van de „Daily Telegraph" meldt, dat in buitenlandsche kringen te Moskou de indruk bestaat, dat de ratificatie van het niet-aanvalsverdrag met Duitschland als laatste punt op de agenda van den Hoogsten Sovjet, welke thans bijeen is, geplaatst om ruim te te laten voor de mogelijkheid, dat een oorlog uitbreekt, vóór het verdrag geratificeerd is. Rusland zou dan den toestand opnieuw kunnen bezien, indien het dat wenschelijk achtte. Buitenlandsche diplomatieke vertegen woordigers bij Pierlot. BRUSSEL, 28 Augustus. In offi- cieele kringen weigert men eenige mededeeling te doen over het bezoek, dat de diplomatieke vertegenwoordi gers van Frankrijk, Duitschland, Italië en Polen Maandag aan Pierlot hebben gebracht. Het gerucht doet echter de ronde, dat hier van een bemiddelingspoging sprake zou zijn. kondigt mobilisatie af De federale raad van Zwitserland heeft besloten met ingang van heden alle militairen onder de wapenen te roepen tot het beschermen van de grenzen. Vele vreemdelingen verlaten Boedapést op voet van oorlog. Staatsblad no. 186 bevat een konink lijk besluit van 28 Augustus waarbij uit overweging, dat de ontwikkeling van den internationaal-politieken toe stand de noodzakelijkheid teweeg brengt, de zee- en landmacht op voet van oorlog te brengen, is bepaald, dat met spoed in werkelljken dienst zullen worden geroepen de daarvoor in aan- werking kamende gewone dienstplich tigen van zee- en landmacht, het per soneel der koninklijke marine-reserve, het reserve-personeel der koninklijke landmacht, de niet in werkelijken dienst zijnde vrijwilligers en het voor de gemobiliseerde strijdmacht be stemde burgerpersoneel. België verhoogt de veiligheid aan de grenzen. Eenige nieuwe oproepingen. Vliegen boven Belgisch grondgebied verboden. De Men der Belgische regeering hebben Maandag opnieuw vergaderd onder voorzitter schap van minister-president Pierlot. Na af loop der vergadering werd het volgende com muniqué uitgegeven: „De eerste minister en minister van bui tenlandsche zaken heeft rapport uitgebracht over den internationalen toestand. Hij heeft een uiteenzetting gegeven van de tot nu toe genomen veiligheidsmaatregelen door de mo bilisatie van een zieker aantal eenheden. De ten uitvoerlegging dezer maatregelen geschiedt thans. De ministers van landbouw, landsverdedi ging en economische zaken zullen de noodige maatregelen nemen om het binnenhalen van den oogst te vergemakkelijken. De minister van arbeid heeft een uiteenzetting gegeven van een ontwerp-decreet, waarbij de voor schriften van de wet op de betaalde vacanties In speciale gevallen, welke de landsverdedi ging en de ravitailleering der bevolking betref fen, worden opgeschort. Oe min. van onderwijs bracht verslag uit over de middelen, welke hij zich voorstelt te nemen voor de bescher ming van kunstwerken en nationale musea. De kabinetsraad heeft voorts besloten de maatregelen, die onder oogen moeten worden gezien in buitengewone omstandigheden voor wat betreft de in België wonende vreemdelin gen direct te bestudeeren. De minister van justitie heeft een uiteen zetting gegeven van twee wetsontwerpen, het eerst beoogt de rechtbanken te machtigen bij wijze van gunst uitstel te verleenen, het an dere verbiedt vervolging van zich onder de wapenen bevindende burgers in civiele of handelszaken. De minister van volksgezondheid heeft wetsontwerpen opgesteld, waar bij worden ingesteld: 1. Een centrale commissie, die een rol zal vervullen van hulpverleening van krijgsgevangenen. 2. Een berichtendienst, welke de rol vervult van inlichtingen bureau, zooals voorzien bij artikel 7 van de internationale conventie van 27 Juli 1928. Het ministerie van landsverdediging deelt verder mede: Er zijn eenige nieuwe oproepingen gelast welke fase b van het moblisatieplan vormen en thans worden ten uitvoer egelegd. Deze oproepingen beoogen de in fase a ge- genomen maatregelen te completeeren. Deze maatregelen zijn genomen om de veiligheid en de bewaking der grenzen, zoomede de luchtwacht te verzekeren. De waarnemersposten zijn bezet. De garnizoenen der groote plaatsen zijn merkbaar versterkt. Men houdt zich bij alle eenheden actief bezig met de hervatting van de in structie der opgeroepenen. Het vliegen boven Belgisch grondgebied en de territoriale wateren is voor alle Belgische en vreemde particuliere vliegtuigen verboden. Deze maatregel is direct van kracht ver klaard. Zij is niet van toepassing op de luchtschepen van de geregelde lijnen noch voor hen, die van de regeering toestemming hebben verkregen. Er zijn aan de officieren, belast met de requisites, instructies gegeven in samen werking met de gemeentebesturen te han delen. Betoogingen der Pijlkruisers verboden BOEDiAiPEST, 27 Augustus. In Hcffigarije, precies in het midden van ons werelddeel gelegen, volgt men de politieke gebeurtenissen in Europa natuurlijk met de grootste spanning. De Hongaren hopen, dat zij, wanneer er een oorlog mocht uitbreken, zoo lang mcgelijk neutraal zullen kunnen blij ven, want zij hebben zich aan den eenen kant wel op politiek gebied aan Duitschland ge bonden, maar aan den anderen kant zijn de vriendschappelijke gevoelens tusschen de Hongaren en de Polen in de laatste tijden steeds intensiever geworden, vooral sinds de beide landen een gemeenschappelijke grens hebben gekregen. De Hongaren zouden dus niet graag tegen de Polen ten strijde willen trekken. Er worden in heel Hongarije voortdurend mannen en jongelingen onder de wapenen ge roepen. Dit geschiedt hier niet volgens jaar gangen, doch individueel. Bepaalde personen krijgen opeens een briefje thuis, waarop staat dat zij zich onmiddellijk in een kazerne te melden hebben. Andere lieden van precies denzelfden leeftijd krijgen zoo'n mededeeling niet. Onder hen, die soldaat moeten worden, bevinden zich mannen, die sedert het einde van den wereldoorlog geen geweer meer in handen hebben gehad en bovendien tal van personen, die verleden jaar in September of in dit jaar een uniform hebben moeten aan trekken en na eenigen tijd weer naar huis konden teruggaan. Op enkele bruggen te Boedapest zijn weer luchtafweerkancomen neergezet. Veel vreemdelingen, die zich voor hun ge noegen te Boedapest ophielden, hebben de stad verlaten. Tal van hotels en pensions zijn voor het grootste deel opeens leeggestroomd. Andere buitenlanders echter zijn weer in Boe dapest gebleven, ook Nederlanders. Zij vinden dat men hier misschien beter en veiliger zit dan ergens anders. Ik verneem zoo juist, dat de Poolsche ge zant te Bratislava (oftewel Pressburg) zijn echtgenoote en zijn inboedel naar Boedapest gezonden heeft. De Hongaarsche grens ligt slechts op tien minuten afstand, terwijl de grens van Polen veel verder weg ligt en het buitendien heet, dat er vrij veel Duitsche troepen in Slowakije zijn. Vele Pijlkruisers (Hongaarsche nationaal- socialisten) hebben getracht voor de Italiaan - sche en Duitsche ambassade betoogingen te houden. Zij werden echter dor de politie uit een gedreven. Verschillende straten zijn afge zet. Er heerscht in de stad een nerveuze stem ming. iBEKAAR. Palestijnsche Arabieren achter Engeland. Een delegatie van de Arabische verdedi gingspartij is te Jeruzalem in audiëntie ont vangen door den Britschen Hoogen Commis saris. De delegatie sprak den trouw uit van de Palestijnsche Arabieren en hun bereid heid om Groot-Brittannië te steunen in geval van nood. Het dorschen van alle bij of krach tens artikel 1, onder 5e, yan de Land- bouw-crïsiswet 1933 aangewezen crisis producten, voor zoover bij die produc ten van dorschen sprake kan zijn, is verboden. Dit verbod geldt niet, indien en voor zoo ver daarvan door of vanwege den minister van economische zaken, ontheffing is ver leend en de voorwaarden, zoo noodig door of vanwege den minister aan die ontheffing te verbinden, zijn nagekomen. Gedurende nader te bepalen tijdvakken, is het voorhanden en In voorraad hebben van de bedoelde producten in ongedorschten toe stand verboden, behoudens ontheffing door den minister. mogen niet tot zeep verwerkt worden. Bij O. van 28 Augustus is bepaald: het bewerken, doen bewerken, verwerken en doen verwerken van: oliën en vetten tot harde, zachte en vloeibare zeep, zeeppoeder, -vlok ken-, schilvers, alsmede waschpoeder, is voor een tijdvak aanvangend met ingang van den dag van het inwerkingtreden van dit besluit en eindigend op 1 Januari 1930, verboden. Dit verbod geldt niet, indien en voorzoo verre door de stichting Nederlandsche Zui- velcentrale, af deeling margarine, vetten en oliën, gevestigd te 's-Gravenhage, daarvan ontheffing: is verleend en indien de voor waarden, zoo noodig door genoemde centrale aan deze ontheffing te verbinden, zijn nage komen. Dit besluit is Maandag nog in werking ge treden. PROGRAMMA WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1939. HILVERSUM I 1875 en 414.4 M. VARA-uitzending. 10.0012.00 v.m. en 7.30— 8.00 n.m. VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Ber.), 9.30 Causerie „Onze keuken". 10.00 Morgen wijding. 10.20 Voor arbeiders in de continu bedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Berichten. 12,17 Esmeralda. 12.45 VARA-or- kest 1.301.45 Gramofoonmuziek. 2.00 VA- RA-orkest. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.30 Or gelspel. 4.00 V001* de kinderen. 5.30 Esmeralda en solist en Gramofoonmuziek, 6.28 Berich ten. 6.307.00 Causerie „De beteekenis van de sociale geografie in dezen tijd". 7.05 VARA-kalender. 7.10 Felicitaties. 7.15 Gra mofoonmuziek. 7.30 Cursus „Ons werk en ons geloof". 3.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten A.N.P., VARA-Varia. 8.17 VARA- Zomerprijsvraag. 8.20 VARA-orkest. 9.00 Causerie en toch ben ik van meening, dat9.10 Gramofoonmuziek. 10.00 Be richten ANP., 10.10 VARA-orkest. 10.55 Gra mofoonmuziek. 11.15 Orgelspel. 11.4512.00 Gramofoonmuziek HILVERSUM II 301.5 M. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de scheepvaart. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Berich ten, gramofoonmuziek. (9.30—9.45 Gelukwen- schen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramo foonmuziek. 11.15 Ensemble v. d. Horst 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Ensemble v. d. Horst en gramofoonmuziek. I.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Zang en piano. 3.00 Christelijke lectuur. 3.30 Trio „Pro Mu- sica" en Gramofoonmuziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gramofoonmuziek. (c.a. 6.30 Berichten). 6.30 Taalles en cau serie over het Binnenaanvarmgsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Zendings-halfuur. 7.45- 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berichten. 8.15 Oranje avond. 10.00 Berichten ANP., actueel half uur. 10.30 Viool met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 11.10 Gramofoonumuziek. II.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.25 Orgelspel. 11.50 Gevarieeerd pro gramma. 12.05 Gramofoonmuziek. 12.20 Uit Berlijn: Benno Bernhardy en zijn salonor kest en het Heynkwartet. 1.05 Gramofoon muziek. 1.20 Populair concert. 1.35 Het BBC- Northern-orkest en solist. 2.20 Het J. H. Squire celeste octet. 2.50 De BBC Welshe ka- mermuziek-spelers. 3.20 Militair orkest. 4.20 Vesper. 5.10 Tusschenspel: 5.20 Filmmuziek (gr. pl.). 5.40 Billy Cotton en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.50 Orgelspel. 7.20 Het BBC-Va- riété-orkest en solist. 8.05 Causerie „Change in the countryside-3-Camps where com stood". 8.20 Het BBC- symphonieorkest en solisten. 9.20 Berichten. .950 Reportage van de wal- vischvangst. 10.40 Cabaret-programma. 11.20 Johnny Rosen's orkest, en solisten. 11.50 Gra mofoonmuziek. 12.1512.20 Berichten. RADIO-PARIS 1648 M. 9.00 en 9.30 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. 1.05 Gramofoonmuziek. 1.25 Het Roger Ellis-orkest. 2.05 Gramofoonmuziek. 3.50 Vioolvoordracht. 4.05 Gramofoonmuziek. 5.05 Pianovoordracht. 5.25 Radiotoneel. 5.35 Gra mofoonmuziek. 6.35 Zang. 6.50 Gramofoon muziek. 7.20 Vioolvoordracht. 7.50 en 8.35 Gramofoonmuziek. 10.2012.20 Het Bigot-or- KEIILEN. 456 M. 6.508.20 Leo Eysoldt's orkest. 8.509.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Populair concert. 1.35 Het Omroepkleinorkest en solisten. 2.30 3.20 Papulair concert. 3.40 Gramofoonmu ziek. 4.20 Het Omroepklein-orkest en solist. In de pauze: Gramofoonmuziek. 6.507.20 Het Dickobtrio. 7.35 en 3.35 Gramofoonmuziek. 9.30 Het Omroeporkest en soliste. 11.2012.20 Otto Fricke's orkest, en orgelspel. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest I,502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Zang. 6.05 en 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Ensemble voor oude muziek.. 7.20 en 7.45 Gramofoon muziek. 8.20 Het Omroeporkest. 8.50 Radio toneel. 9.50 Vervolg Omroeporkest. 10.30 II.20 Gramofoonmuziek. BRPSSEL 484 M 12.20 Gramofoonmuziek. 12,50 en 1,30 Ra dio-orkest. 9.20 Omroepkoor, met toelichting. 9.50 Vervolg Radio-orkest. 10.30—11.20 Gra mofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Reportage..9.20 Het a.s. Partijcongres te Neurenberg. 10.20 Berichten. 10.40 Populair concert. 11.05 Berichten. 11.2012.20 Het Omroepkleinorkest en solisten.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5