VELSEN BURGERLIJKE STAND De heer Vermeulen houdt college. De lieer F. P. Vermeulen maakt propaganda voor de zeeviscli. Leden der Ned. Chr. Reisvereeniging hooren hoe de visch gevangen wordt. Ons land is een land, dat door de eeuwen heen in de Noordzee een rijke bron van in komsten heeft gevonden en niet alleen een bron van inkomsten, ook een bron van voed sel, want de visch die de Noordzee oplevert is ook eeuwen en eeuwen een kostelijk volks- voedsel geweest. Maar toch eet Nederland veel te weinig visch. Engeland en zelfs Duitschland, dat toch lang niet zoo gunstig ligt als ons land, eet veel meer. Het Is in het belang van het Nederlandsche visscherijbedrijf gewenscht, dat het vischge bruik grooter wordt, omdat van een uitvoer van eenige beteekenls sinds eenige jaren geen sprake meer is. Om het vischgebruik in eigen land te be vorderen Is eenige jaren geleden een Com missie ter bevordering van het vischgebruik in Nederland opgericht, welke o.a. door film- propaganda het gebruik tracht te doen toe nemen. Zij doet dit klaarblijkelijk met succes, want inderdaad valt er een toeneming te con- stateeren. Geen middel wordt ongebruikt gelaten om het Nederlandsche volk er op te wijzen dat het voor de instandhouding van het Nederland sche visscherijbedrijf noodig is, dat het meer visch gaat eten. Een origineele propaganda maakte de pro- pagandacommissie dezer dagen toen een aan tal leden van de Nederl. Chr. Reisvereeniging IJmuiden bezocht. De dames hebben niet al leen visch gegeten, ze hebben ook gehoord hoe visch gevangen wordt. Op de foto zien we de dames op de Traw lerkade, waar bij de stoomtrawler Walrus de ijverige secretaris der commissie de heer F. P. Vermeulen een explicatie geeft. Dat de dames geïnteresseerd toeluisteren is duidelijk op haar gezichten te lezen. De Z 65 aan de ketting. Moeilijke dagen voor het visscherijbedrijf. „Het Visscherijblad" acht het geëischte sleeploon veel te hoog. Omtrent het binnenslepen van den Belgi schen kotter Z 65 en den daarop door de be trokken reederij gestelden eisch van 4000 voor sleeploon meldt Het Visscherijblad (Oost ende) nog het volgende: Vastgesteld werd, dat, toen op Dinsdag 8 Augustus de Z 65 te 14.30 uur werd binnenge sleept, de Aurora van den reeder der IJm. 112 reeds te 12 uur, dus anderhalf uur voordien een telegram had ontvangen, toen reeds een garantie eischend van 4000 gulden! Dat de zender van de IJm. 112 kapot was mag dus als onjuist en een uitvlucht worden beschouwd. Toen de Z 65 te IJmuiden aankwam had de reeder van de IJm. 112 reeds maatregelen genomen om het schip aan de ketting te leg gen, zoodat noch de bestuurder van de Auro ra, die aanwezig was, noch de gevolmachtigde reparateur op het schip konden gaan om te onderzoeken wat er stuk was. Ook de gele genheid het schip op de bank te zetten voor reparatie en onderzoek werd niet gegeven en is op het oogenblik van het ter perse gaan niet voltrokken. Van welingelichte zijde en na een onder houd met de bemanning van de IJM 112 is gebleken, dat de schipper van de IJM. 112 di rect nadat de Z. 65 op sleeptouw was, per ra dio heeft gesproken met zijn reeder, die hem meldde dat, wanneer het een schip was van weinig waarde, hij het opnieuw los moest gooien. Meer nog, hij moest vragen of het een hou ten of een ijzeren scheepje was. Dergelijke mentaliteit alleen, welke in strijd is met elke zeemanseer, keuren we vol ledig af, daar het niet begrijpelijk is, dat de redding van menschenlevens zou moeten af hangen van de waarde van het schip. Dat men hier onaannemelijke middeltjes heeft ge bruikt om te doen inzien, dat de zender ge broken was, dat daarenboven de IJM. 112 op zijn terugreis naar de haven van IJmuiden i voer en men dan van arme visschers op ge vaar af hen aan hun lot over te laten, een som van zestig duizend frank of vier duizend gul den voor enkele uren verlies eischt, verdient ter rechtbank, waar de zaak aanhangig ge maakt werd, wel aangestipt. Naar we vernemen werd door de reederij door middel van zijn advocaat uit Haarlem nogmaals een bemiddelingsvoorstel van 6000 fr. aangeboden, maar men weigert en onder- tusschen blijft het vaaruig aan de ketting, kan het niet gerepareerd worden en verliest de reederij hiermede veel geld. Een dergelijke handelwijze verdient van de rechtbank een goede les, want men redt geen menschenlevens en een vaartuig om er dui zenden franken aan te winnen. Het tarief door de Kamer van Koop handel vastgesteld. Tenslotte merkt genoemd blad op, dat het sleeptarief door de Kamer van Koophandel ls vastgesteld. Overeenkomstig toewijzingen voor gevallen van veel ernstiger aard becij fert het blad, dat de IJM. 112 slechts recht heeft op een vergoeding van fr. 2517.30. Koelhuizen brengen eenige uitkomst. Een bedrijf, dat zwaar door de ge beurtenissen der laatste dagen getrof fen wordt is het visscherijbedrijf. Zoo wel het productie-, als het distributie apparaat ondervindt de nadeelige ge volgen van den onzekeren toestand en de maatregelen, die de mobilisatie noodig maakte. Wat vooral fnuikend voor het bedrijf, in het bijzonder voor den handel is, is de onzekerheid ten aanzien van het spoorvervoer. Bij infor matie vernamen wij, dat er niet op gerekend mag worden, dat dit de eerste dagen weer normaal zal zijn en zoolang dit niet het geval is, kan er van een normalen handel geen sprake zijn. De vischkoopers in de provincie, die over een eigen auto beschikken en ook die IJmuidensche grossiers, wier handel in hoofd zaak berust op autovervoer, hebben natuurlijk een heeleboel voor op hun collega's, die op treinvervoer zijn aangewezen, althans voor zoover hun wagens niet gerequireerd zijn. Bo vendien kunnen zij van de lage prijzen profi teered De mogelijkheid van opslag in de koelhui zen brengt eenige verlichting en daaraan is het dan ook te danken, dat sommige viseh- soorten nog eenigszins op prijs blijven. Dit geldt vooral voor de tong, waarvan men zeker duizenden kilo's opgeslagen heeft, in afwach ting van normale tijden. Trawlers varen niet uit. Gisteren had een tiental trawlers moeten vertrekken, maar er is geen enkele boot uitge varen. En ook heden zal er van varen wel niets komen, wegens de onzekerheid van den politieken toestand. Een en ander bewijst, dat er moeilijke da gen voor het visscherijbedrijf voor de deur staan en dat zelfs een vischloos tijdperk niet onmogelijk is. De moeilijkheden met den uit voer verhoogen de kwade kansen niet weinig. NOORDHOLLANDS WATERSCHAPSRECHT. Bij N. Samson N.V. Uitgever te Alphen a. d. Rijn is verschenen: Noord-Hollands Water schapsrecht door D. Kooiman, lid van Gedepu teerde Staten der Provincie Noord-Holland, tweede, herziene uitgaaf. Het nieuwe algemeen watersehapsreglement voor Noord-Holland, na Koninklijke goedkeuring opgenomen in provin ciaal blad van 1931, nrs. 66 en 78, is nu voor bijna alle waterschappen van kracht geworden. Door dit nieuwe algemeen reglement werd Noord-Hollands waterschapsrecht in menig op zicht belangrijk gewijzigd en stonden de water schapsbesturen voor een geheel nieuwe taak. In het werk zijn behalve het algemeen regle ment ook behandeld andere provinciale veror deningen, voor de waterschapsbesturen van be lang, zooals de toezichtverordening, de dijkver- ordening, de watersnoodverordening, de kunst werkenverordening, de capitulantenverordening, de bodemverlagingsverordening en de piassen- verordening. Ook aan de rijkswetgeving is aandacht ge schonken. Bij de toepassing van het algemeen regle ment en bij de vervulling van hun taak in het algemeen zal dit boek, aan waterschapsbestu ren en ambtenaren diensten bewijzen. Daarnaast zal deze uitgaaf aan gemeentebe sturen en ambtenaren, die telkens en telkens weder met het waterschapsrecht in aanraking komen, van nut zijn. Nieuwe hulpprediker. De heer C. van Andel, beroepen hulppredi ker bij de Goede Herderkerk, zal a.s. Zondag in den avonddienst, welke 5.30 aanvangt, voor de eerste maal voorgaan. Hij wordt ingeleid door ds. G. F. Callenbach. Arbitragecommissie Noord-Holland. Door de competitie-commissie zijn benoemd in de arbitrage-commissie Noord-Holland voor het a.s. damseizoen de heeren B. Dukel en H. Laros te IJmuiden, en P. J. v. Dartelen te Zand- voort. In de opengevallen plaats ontstaan door het vertrek van J. J. M. Mertens is dus de D.C.IJ.'er Laros benoemd. UIT HET ROER GELOOPEN. Het op 27 dezer van Batavia via Londen ko mende Nederlandsche s.s. Melampus liep bin nen de pieren alhier uit het roer zoodat men genoodzaakt was de ankers uit te werpen. Het schip, dat waarschijnlijk op den grond gestoo- ten heeft, werd daarop geassisteerd door de sleepboot Nestor van de N.V. Bureau Wijsmuller alhier, die het weer slaags bracht zoodat het de reis naar de hoofdstad kon voortzetten. NIEUWS VAN DEN KANT. De bemanning van de Neptunus IJm. 87, is bedankt. De trawlers Petten IJm. 49, Gloria IJm. 37, Utrecht IJm. 73, Maria van Hattem IJm. 1, Dirkje R.O. 53, Willy Sch. 61. liggen klaar om te varen, of zij vertrekken zullen is echter nog geenszins zeker. De Cornells IJm. 15, Uiver IJm. 384, Hoop IJm. 46 en En Avant IJm. 8, blijven voorloopig liggen, Nieuwe brandspuit voor den luchtbeschermingsdienst. Het brandweermateriaal voor den luchtbe schermingsdienst is weer met een motorbrand spuit uitgebreid. Het is een kleine spuit, waar van de capaciteit echter omgekeerd evenredig is met de afmetingen. De spuit kan gemakkelijk door twee of drie man vervoerd worden of ge koppeld achter een auto. Gistermorgen is met deze babyspuit een de monstratie gegeven op het terrein van het wa terleidingsbedrijf en het bleek, dat de capaci teit buitengewoon was. Er kunnen vier slangen aangekoppeld worden en de bereikbare hoogte is 30 M. De spuit zal gestationneerd worden in Velsen- Noord. Tentoonstelling „Adoxa". De vereenigingt van Jonge Natuurvrienden „Adoxa" organise'ert op Vrijdag en Zaterdag 1 en 2 September a.s. een natuur-historische ten toonstelling in het Ned. Herv. Verenigingsge bouw in de Kalverstraat. :De meeste der tentoongestelde voorwerpen uit het rijk der Natuur zijn door de leden zelf bijeengebracht en van duidelijke namen voor zien, zoodat een bezoek aan deze leerrijke ten toonstelling ten zeerste kan worden aanbevolen, De lage toegangsprijs behoeft voor niemand een bezwaar te zijn. Op de tentoonstelling zal o. een overzicht worden gegeven van vele planten uit deze gemeente. Daar van een aantal soorten echter geen bloeiende exemplaren meer te ver krijgen zijn, zal een en ander met herbarium materiaal worden aangevuld, om het overzicht zoo volledig mogelijk te maken. Nu de herfst, de tijd der paddestoelen, nadert, zullen ook deze voortbrengselen van de Natuur niet geheel ont breken. Ook van de samenleving tusschen plant en dier zullen eenige voorbeelden te bezichtigen zijn,' terwijl tevens een schitterende verzame ling vlinders aanwezig is, o.a. een bijna com plete collectie Nederlandsche specimen. Merkwaardig zijn bijvoorbeeld de aanpassings kleuren van vele vlinders. De fraaie kleuren der buitenlandsche exemplaren zullen den bezoe ker ongetwijfeld in verrukking brengen! Steenen en schelpen zijn voorts in grooten ge tale aanwezig, evenals vogeleieren, opgezette dieren, geweien, enz. Uit het voorafgaande blijkt wel duidelijk, dat men zeker geen spijt zal hebben deze tentoon stelling te hebben bezocht. AANGEKOMEN. 28 Augustus: Mars s.s. Hamburg Bess m.s. Oslo South America m.s. Port Arthur Normandia s.s. Gothenburg Kalmia m.s. Aruba (via Rotterdam) Texelstroom s.s. Liverpool 29 Augustus: Koert m.s. Plymouth Kolchis s.s. Cagliari Socrates m.s". West Indië Amstelstroom m.s. Londen Oscar Midling s.s. Harnösand Robur Vn s.s. Gdynia VERTROKKEN. 28 Augustus: Moyle s.s. Newcastle Baron Kïnnaird s.s. Liverpool Primrose s.s. Hull Arrivain m.s. Leith Royston s.s. Newcastle Een tweede flottieljeleider voor onze Marine. Een tweede flottieljeleider voor de Marine, genaamd Hr. Ms. Van Heemskerk, een zuster schip van de Tromp, welke op het oogenblik in aanbouw is bij de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. te Amsterdam, zal, naar bericht wordt, op 16 September a.s. te water worden gelaten. Posities der Shelltankers onbekend. In verband met den internationalen toestand deelt de Koninklijke Shell-groep aan belang hebbenden mede, dat de posities van haar tank schepen, die anders Vrijdags bekend gemaakt worden, thans niet worden opgegeven. Het uit blijven van deze scheepstijdingen behoeft dus niet tot ongerustheid aanleiding te geven. Gemengd sclieepvaartnieuws. Het s.s. Odysseus van de K. N. S. M., dat Za terdag j.l. van Amsterdam naar Danzig had moe ten vertrekken is in verband met den gespannen toestand aldaar niet naar zee gegaan. Voorloo pig is het vertrek van dit schip dus uitgesteld. Het Zondag van Antwerpen komende motor schip Boschfontein van de V. N. S., dat vandaar naar Hamburg had moeten vertrekken keerde in verband met den toestand in de haven van de hoofdstad terug. Wanneer het schip de reis zal voortzetten zal nog nader beslist worden. Aanvaring. Bij het vertrek uit de haven van Antwerpen is het Nederlandsche s.s. Almkerk van de V. N. S. op de Schelde nabij Liefkenshoek in aanva ring geweest met het eveneens uit dezelfde haven vertrokken m.s. Belgrad. Het s.s. Almkerk werd daarbij oogenschijnlijk niet beschadigd, het zette de reis via Vlissingen naar Australië voort. Het m.s. Belgrad kreeg schade boven de waterlijn zoodat het te Liefkenshoek voor anke; is gegaan. Scheepvaart-beweging. In de afgeloopen week kwamen alhier binnen 89 stoom- en motorschepen, waarvan er 76 voor Amsterdam bestemd waren, 4 voor IJmuiden en 9 voor Zaandam. Aanvoer cellulose. Het van Söderhamn komende Zweedsche stoomschip Vega voerde gisteren een lading cel lulose aan voor de papierfabriek te Velsen. Hierna is het schip naar Amsterdam opgevaren om de voor deze stad bestemde hoeveelheid stuk goederen te lossen en weer bij te laden voor Zweden. Defect stuurgerei. Het j.l. Zaterdag van hier naar Purfleet ver trokken Nooi'sche tankmotorschip James Hawson kreeg bij het binnenloopen in de haven aldaar een defect aan het stuurgerei. Men moest dus de assistentie van sleepbooten inroepen, die het schip verder binnengesleept hebben. Schadevaring s.s. Bodegraven. Dezer dagen is door het Seeamt te Hamburg uitspraak gedaan in de zaak betreffende de aan varing op 19 dezer op de Elbe tusschen het Nederlandsche s.s. Bodegraven, dat door de Duitsche zeesleepboot Fairplay XI gesleept werd en de Duitsche motorschoener Hans Vosz, welke daarbij gezonken is. Men kwam tot de overtui ging, dat de oVsz de hoofdschuldige was, daar deze zich niet aan de vaarvoorschriften gehou den had maar dat het s.s. Bodegraven met min der vaart de haven had moeten verlaten. BIJLEGGERS NAAR AMSTERDAM. Het alhier voor orders binnengeloopen Griek- sche stoomschip Maiotis, dat in het Spuikanaal ligplaats had, is op order der havenautoriteiten alhier naar Amsterdam gedirigeerd waar het in de Coenhaven aldaar meerde. Van heden af zullen de overige als bijlegger hier binnenkomende schepen niet meer in de binnenhaven mogen vastmaken doch direct moeten doorvaren naar de hoofdstad. Het met een lading erts van Cagliari naar Gdynia bestemde Grieksche s.s. Kolchis, kreeg op zee orders van de reederij de reis naar de haven van bestemming te onderbreken. Het schip zette koers naar IJmuiden, waar het ech ter niet mocht blijven zoodat het naar Amster dam is opgevaren waar het ligplaats nam in de Coenhaven, aldaar. Hartelijk afscheid. Nationale vlaggetjesdag. Morgen wordt een nationale vlaggetjesdag gehouden; een groot aantal coilectrices zal op pad zijn om eiken inwoner der gemeente Vel sen een nationaal vlaggetje te verkoopen. De baten komen ten goede aan het fonds tot het instand houden van een tehuis voor militairen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. de Ruitervan Maastricht, z., Watervlietstraat 40, Velsen (N.); J. Eggermont— Maagdelijn, z., 4e Havenstraat 5 rd., IJmuiden; M. Meesterde Jong, d., Tulpenstraat 10, Sant poort; T. Kramervan der Wel, z., Tuinders hofje 9, IJmuiden; A. M. R. de VriesGoossen, Tusschenbeeksweg 69, IJmuiden; Z. Ruiten Bakker, z. en d., Sirenestraat 11, IJmuiden; M. van den AarZoontjes, d., Iepenstraat 25, IJmuiden; G. de HaanBeenhakker, z., Kenne- merlaan 146, IJmuiden; W. SchongCohrs, d., Planciusstraat 62, IJmuiden; A. Stamde Ruij- ter, z., Beverwijk; A. VelzelWoning, z., Ber kenstraat 17, IJmuiden. Overleden: Chr. Gerrits, 39 j., echtgen. van J. C. G. van der Berg, Visseringstraat 15, IJmuiden; H. W. Exalto, 4 j... d. v. J. Exalto, Eendracht- straat 8, Velsen (N.); S. van de Wint, 66 j., echtgen. v. G. Dijs, de Ruij terstraat 153, IJmui den; J. van Driel, 54 j., echtgene. v. G. Pekel haring, Kerkerinklaan 19, Santpoort. HJNDERWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat de beslissing op het verzoek van D. Slootweg te Velsen, om vergunning tot het oprichten van een electrische wagenmakerij, waarin o.a. een vlak- en van diktebank, een lintzaag, een boorbank en een boortol en 3 electromotoren, resp. van 4, 3 en 0.13 P.K., in het perceel kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie H no. 2642, plaatselijk bekend Hoofdbuurt straat 4 te Velsen, door hen is verdaagd op grond dat het bericht van het Districtshoofd der Arbeidsinspectie nog niet is ingekomen. DRIEHUIS Van IJmuiden naar Haarlem v.v Slechts zeven treinen per dag. Zooals wij gisteren reeds hebben cren.,.3 is de treinenloop voor het vervoer van sonen tusschen IJmuiden en Haarlem bew-* tot zeven stoomtreinen per dag. We zitten dt> weer opeens midden in den ouden tijd tof een reis naar Haarlem vice-versa - eveneerj een halven dag vorderde. Het is thans zoo mogelijk nog slechter \y- bijv. 's middags 12 uur in Haarlem mn'! zijn, moet om 8,48 vertrekken en kan naf'- 17.20 uur terug zijn. 5 De vertrekuren voor IJmuiden zijn:: 6.47, 8.48, 16.47, 17.12 en 18.45, van aankomst 7.03, 8.11, 9.06, 17.20.' 183?'!» 19.07. 53 Het vertrek van Haarlem van deze treine valt ongeveer 20 minuten vroeger. LEZING LUCHTBESCHERMING. De heer Putman Cramer, hoofd v plaatselij ken luchtbeschermingsdienst, yan (j511 morgenavond van 8 tot 9 uur in het gymna stieklokaal van de school aan de Schaepmar* laan te Driehuis een bespreking houden ovtr luchtbescherming in het bijzonder over h» gezinsbescherming tegen luchtgevaar. WESTERVELD EN DE TREINENLOOP. Voor de begraafplaats Westerveld en'hit crematorium ziet de nieuwe dienstregeling van de Spoorwegen er lang niet gunstig Ujf In Nederland mag na vier uur des roiddar niet begraven worden. Nu heeft men veor Wet terveld wel dispensatie, doch er komt t 's morgens kwart voor 9 en 's middags kwart voor 5 geen enkele trein aan en dat is de tijd waarin anders de begrafenissen en crematies plaats hebben. Men zal noodge dwongen, wanneer bij een plechtigheid velen per trein verwacht worden, de uren van begraven of crematie wel na aankomst de? drie middagtreinen moeten zetten, dat is dan tegen 5, 6 en 7 uur. Als de treinenloop niet verbetert, zullen vermoedelijk wel touring- cars bij groote plechtigheden verschijnen. ''Als u''töcH,,'1èts''.rhpet"'yè"rli'e2è- -0Jk .En b hebt 't.vööf 't kiezen (if?j) Offert liever dan een uur Dan 'uw. verd'ren levensduur' BLAART .FM, 29 Augustus, Bevallen 27 Augustus: H. J. Fiscalini—van Tongeren, z.; J. A. AnnotSmits, z.; 28 Augus tus: W. L. G. Offerman—Sing, d.; C. J, Wempede Graaf, z. Inlevering van paarden aan de Spanjaardslaan te Haarlem. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk Rott. n. N. York pass. 28 Lands Eni Lochmonar, Rott. n. Vanc. 27 v. Cristobal, Dinteldijk, Vancr. n. Rott. 27 v. Los Angeles. Edam 28 van New-Orleans te Tampico. Pennland 29 van Antwerpen te New York. Westerland 28 v. New York te Antw. Lochmonar Rott. n. Vancr. 27 te Cristobal. Rotterdam 28 v. B. Aires te New York. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (uitreis) p. 28 Gibraltar. Bloemfontein (uitr.) 28 te Durban. Jagersfontein (thuisreis) 28 te Marseille. Heemskerk (uitreis) pass. 28 Gibraltar. HALCYON LIJN. Stad Vlaardïngen, 28 te Wabana. Stad Schiedam 31 te Vlaard. verw. Vredenburg Vlaardingen naar Wabana 27, (00 mijl West van Valentia. Rozenburg Setubal n. Rott. p. 27 Ouessant. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Abbekerk (uitr.) 28 te Mormugoa. Arendskerk 28 van Brisbane n. Rott. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 28 van Genua. Gaasterkerk (thuisr.) 26 van Yokohama. Grootekerk (thuisreis) 27 van Penang. JAVA—NEW YORK LIJN. Salabangka Batavia n. N. York 27 te Singapore. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar 26 van Arica naar Mollendo. Aurora 28 van Napels naar Palermo. Nereus 29 van Hamburg naar Amsterdam. Socrates 29 van Barbados te Amsterdam. Vesta 28 van Oran naar Malta. Oberon 28 van Stamboul naar Yerakini. Helder 26 van Paita naar Salinas. Crijnssen Amst. n. Barbados 28 v. Madeira. Telamon 29 van New York naar Maracaibo. Crijnssen Amst. n. Barbados 28 te Madeira. Hercules, Bourgas n. Amst. p. 29 Gibraltar. Achilles, Triest n. Amst. p. 29 Gibraltar. Fauna 29 van Amsterdam te Aarhuus. Aurora 29 van Palermo naar Marsana. Doros 28 van Amsterdam te Gothenburg. Ganymedes Amst. n. Alexandrië p. 27 Wight. KONINKLIJKE/SHELL. Olivia 26 v. Singapore te Colombo. Adinda 26 v. Suez te Alexandrië. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (uitreis) 29 te Rio de Janeiro. MEYER CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Prometheus 26 van Glasgouw naar Java. Polydorus Amst. n. Batavia p. 27 Beachy Head. Laertes Batavia n. Amst. 29 v. Colombo. Alcinous 29 v. Batavia n. Amst. Helenus Batavia n. Amst. 26 v. Triest. Breconshire Japan n. Rott. 26 v. Otaru. Ajax, Japan naar Rotterdam 27 te Kobe. Perseus, Rott ri. Japan 27 van Shanghai. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Japara (thuisreis) 29 v. Liverpool via Londen. Dempo 30 (4 nam.) v. Batavia te Rott. verw. Buitenzorg (thuisr.) p. 28 Finisterre. Garoet (uitreis) 29 te Belawan. Kota Baroe (thuisr.) 28 van Djedda. Kota Gede (uitreis) 29 te Antwerpen. Kota Agoeng (thuisr.) p. 28 Pt. de Galle. Sibajak (uitr.) 28 van Lissabon. Baloeran (uitreis) 29 te Singapore. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisr.) 27 van Montevideo. Alhena (uitreis) 28 te Montevideo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (uitreis) 29 van Port Said. Singkep (thuisr.) 27 te Belawan. WIJK LIJN. Beverwijk Dordrecht n. Afrau p. 28 Gibraltar» Katwijk 29 van iBlbao te Rotterdam. I Jonge Johanna 27 van San Antioco.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2