T)isi%i&utieiegeiiiip afgekondigd Wat onder distributie valt. Kaarten en bonboekjes Er is gebrek aan personeel. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Prijsopdrijving wordt tegen gegaan. Vragen worden via d? radio beantwoord Visscherijproducfen De minister van Economische Zaken heeft bepaald: Artikel 1. Als distributiegoederen in den zin van artikel 4 van de Distributiewet 1939 worden aangewezen: rijst, rijstebloem, rijstemeel, ge malen rijst, tarwebloem en tarwemeel, rogge bloem en roggemeel, havermout, gort, vermicelli, macaroni en spaghetti, maizena, groene erwten en spliterweten, bruine boonen, witte boonen. capucijners en rozijnerwten, andere soorten gedroogde peulvruchten, witte suiker, basterd suiker, slaolie, raapolie, boterolie en andere spijsoliën, bak- en braadvet, margarine, koffie, koffie-surogaten. thee, cacao, harde zeep, zachte en vloeibare zeep, zeeppoeder, zeepvlokken, zeepschilvers, waschpoeder, alle soorten kaarsen. Deze goederen mogen niet worden gekocht, verkocht of afgeleverd dan met inachtneming van een voor die goederen vastgestelde distri butieregeling, als omschreven in de hierna vol gende artikelen. Artikel 2. Distributiegerechtigde is uitsluitend hij, die in één der bevolkingsregisters of verblijfs registers, als bedoeld in het nader gewijzigd Besluit bevolkingsboekhouding, Staatsblad 1936, no. 342, is opgenomen of ingeschreven, met uit zondering van hem, die in werkelijken militai ren dienst is, waaronder ten dezen mede is be grepen de vrijwillig dienende militair. Rechthebbende op een distiibutiestamkaart is een ieder, die in één der bevolkingsregisters, als bovenbedoeld, is opgenomen. Iedere rechthebbende op een distributiestam kaart heeft, zoolang de distributiestamkaarten nog niet zijn verstrekt, recht op een Rijksdistri butiekaart. Artikel 3. De distributiedienst van eiken distributiekring verstrekt aan alle rechthebben den op een distributiestamkaart, voor zoover zij zijn opgenomen in het bevolkingsregister van één der tot dien kring behoorende gemeenten, een distributiestamkaart. Aan ieder, die is opgenomen in het Centraal bevolkingsregister, zal op aanvraag een distri butiestamkaart worden verstrekt door tusschen- komst van den distributiedienst, bij welken de aanvraag is ingediend. Zoolang de distributieslamkaarten nog niet zijn uitgereikt, wordt in plaats daarvan een Rijksdistributiekaart verstrekt. Bij overlijden of vertrek naar het buitenland moet de reeds verstrekte distributiestamkaart of Rijksdistributiekaart worden ingeleverd aan den distributiedienst, welke de kaart verstrekte. Artikel 4. Iedere houder van een distributie stamkaart of van een Rijksdistributiekaart kan, op vertoon van die kaart, op een nader door den distributiedienst te bepalen tijd en plaats, zich in het bezit doen stellen van ten behoeve van de distributie van bepaalde goederen of groepen van goederen uit te geven disti-ibutiebonboekjes. Van de uitreiking van elk distributiebonboekje wordt door den distributiedienst op de betrok ken distributiestamkaart of Rijksdistributiekaart een aanteekening gemaakt. In afwijking van het in het eerste lid bepaalde, kan ten aanzien van distributiegerechtigden, wier leeftijd valt binnen nader vast te stellen leeftijdsgrenzen, ten behoeve van de distributie van nader aan te wijzen goederen of groepen van goederen worden bepaald, dat aan hen: hetzij geen distributiebonboekje wordt uitgereikt, hetzij een distributiebonboekje in een andere uitvoe ring dan die, bestemd voor de andere distribu tiegerechtigden, dan wel een distributiebonboek je, uitsluitend bestemd voor eerstbedoelde distributiegerechtigden. Aan een ieder, die overeenkomstig het be paalde bij artikel 19, eerste lid, van het Besluit bevolkingsboekhouding, voornoemd, als tijdelijk hier te lande verblijvend is ingeschreven in het verblijfregister eener gemeente, zullen door tus- schenkomst van den distributiedienst van den kring, waartoe die gemeente behoort, distribu tiebonboekjes, als bedoeld in lid 1, worden ver strekt. Artikel 5: Met ingang van een nader te bepalen datum geven uitsluitend de bons, waarvan de distributiebonboekjes zijn voorzien recht op hei koopen van de in artikel 1 genoemde goederen. Voor elk der in artikel 1 bedoelde goederen zal telkens nader worden bekend gemaatct welke bon of bons recht geven op het koopen dier goe deren en tot welke hoeveelheden dat recht zich uitstrekt. Daarbij wordt tevens bekend gemaakt de ter mijn gedurende welken de aldus aangewezen bon of bons geldig blijven. Artikel 6. Het is met ingang van den in artikel 5, lid 1, bedoelden datum verboden de in artikel 1 genoemde goederen af te leveren anders dan tegen vertoon van het betrokken ten behoeve van de distributie van ieder dier goederen uit gegeven distributiebonboekje en inlevering van één of meer bons, overeenkomende met de voor ieder dier goederen vastgestelde hoeveelheden. Bij de aflevex-ing der goederen moeten de bons in tegenwoordigheid van den ontvanger uit het betreffende distributiebonboekje worden ge scheurd. Aflevering der goederen tegen inleve ring van losse bons is verboden. Artikel 7: De artikelen 5 en 6 zijn niet van toe passing op het koopen door of het afleveren aan hem, die gewoon is in de in artikel 1 genoemde goederen handel te drijven, voor zoover dit koo pen of aflevex-en betx-ekking heeft op dien handel. Artikel 8. Het koopen ten behoeve van zijn' bedryf van de in artikel 1 genoemde goederen is met ingang van een nader te bepalen datum iederen kleinhandelaar verboden, tenzij hem door óf namens den Minister van Economische Zaken vergunning daartoe is verleend. De vergunning wordt slechts verleend aan dien kleinhandelaar, die aan den distributie dienst van den distributiekring, waartoe de ge meente, waarin hij gevestigd is, behoort, binnen een nader door dezen dienst te bepalen termijn en volgens door dien dienst te stellen regelen een opgave heeft verstrekt van zijn gemiddelden om zet en van zijn gemiddelden voorx-aad van elk van de in artikel 1 genoemde goederen. De kleinhandelaar is vóór een nader te bepalen datum verplicht aan den distributiedienst een opgave te verstrekken van zijn op nader door den dienst te bepalen datum beschikbaren voox-- raad van elk der in artikel 1 genoemde goederen, op een bij dien dienst af te halen formulier. De in het eerste lid bedoelde vergunning wordt verleend, rekening houdende met de in de vorige leden bedoelde, door den kleinhandelaar ver strekte gegevens, met de in totaal voor de distri butie beschikbare hoeveelheid goederen en met het aantal door den kleinhandelaar op vanwege den distributiedienst beschikbaar te stellen op- plakvellen, opgeplakte en bij den distributie dienst ingeleverde bons, als bedoeld in artikel 5. De in het eerste lid bedoelde vergunning wordt voorts slechts verleend op een behoorlijk door den kleinhandelaar in te vullen, vanwege den distributiedienst ter beschikking te stellen bestel bon. De in dit artikel ten aanzien van den klein- 1 handelaar gestelde regelen zijn mede van toe passing op den hotelhouder, restauranthouder, caféhouder, koffiehuishouder, cantinehouder en houder van een sociëteitsbuffet. Artikel 9. Deze beschikking kan woi-den aan gehaald onder den naam „Distxabutieregelings- beschikking 1939" en treedt in werking met in gang van den dag na dien der dagteekening, onderscheidenlijk der eerste dagteekening, van de Nederlandsche Staatscoux-ant, waaiin zij is geplaatst (derhalve op heden, 30 Augustus), ter wijl zij in afschrift zal worden gezonden aan alle burgemeesters. Opwekking zich tot de arbeidsbeurzen te wenden De regeeringspersdienst deelt ons mede, dat de directeur van den rijksdienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling in overleg met de contactcommissie voor de ar beidsmarkt, aan de directeuren der district arbeidsbeurzen heeft opgedragen, om, in ver band met de tegenwoordige buitengewone om standigheden ervoor zorg te dragen, dat alle aanvragen van werkgevers om personeel, waar in de arbeidsbeurzen ter plaatse of uit. het district niet kunnen voorzien, eiken dag aan hem doorgezonden worden. Deze aanvragen worden dan in het dage lij ksche bericht aan de andere arbeidsbeurzen doorgezonden opdat zoo spoedig mogelijk de elders in het land beschikbare arbeidskrachten kunnen worden aangeboden. Hierdoor ontstaat de mogelijkheid om zeer snel zoo goed mogelijk in de behoeften van het bedrijfsleven te voorzien. Den werkgevers wordt aangei-aden zich thans meer dan ooit om personeel tot de organen der arbeidsbe middeling (arbeidsbeurzen en -agentschap pen te wenden. Veel stagnatie in de bedrijven kan hierdoor voorkomen worden of zeer snel worden opgeheven. Distributieheffing zal niet meer dan vijf procent mogen bedragen Bij K. B. van 29 Augustus is de minister van economische zaken bevoegd verklaard te bepa len, dat door hem aangewezen distributiegoede ren door een ieder, dan wel door nader door hem aan te wijzen personen» groepen van pex-sonen of lichamen slechts dan overeenkomstig de bepalin gen, krachtens de distributie-wet 1939 gesteld, zullen kunnen worden gekocht, verkocht, afgele verd, voorhanden of in voorx-aad gehouden, ge bruikt, verbruikt, bewerkt, verwerkt of vervoerd, nadat een nader door of namens hem vast te stellen bedrag zal zijn betaald of de vex-plichting daartoe zal zijn aangegaan. Dit bedrag kan voor elk dezer han delingen en voor elk der disti'ibutiegoe- deren verschillend zijn, doch zal terzake van elk dier handelingen telkenmale niet meer bedragen van vijf ten hondex-d van de waarde der goederen, welke wor den gekocht, vex-kocht, afgeleverd, voor handen of in voorraad gehouden, ge bruikt,, verbruikt, bewerkt, verwelkt of vex-voex-d. De minister is voorts bevoegd te bepalen, dat een ieder, dan wel nader door hem aan te wijzen personen, groepen van personen of lichamen slechts dan worden ingeschreven bij een orgaan, dat een taak zal hebben bij de uitvoering van een distx-ibutie-regeling, als bedoeld in artikel 4 der distributiewet, indien een nader door of na mens den minister vast te stellen bedrag, van ten hoogste honderd gulden zal zijn voldaan. De minister is bevoegd van alle dan wel van nader door hem aan te wijzen ingeschrevenen bij een orgaan, nader door of namens hem aan te wijzen bijdragen in de kosten van dit orgaan te heffen, het totaal dezer heffingen mag niet meer bedragen dan het totaal der kosten» ver bonden aan de uitvoering der distributieregeling, waarbij het orgaan een taak zal hebben, voor zoover deze kosten niet reeds door bedragen ter zake van de hierboven omschreven handelingen worden goedgemaakt. Het K. B. kan worden aangehaald onder den naam „Distx-ibutie-heffingsbesluit 1939" en treedt met ingang van 31 Augustus in werking. Ontheffingsbepaling Crisis- Landbouwmonopoliebesluiten. Bij K.B. van 29 Augustus is aan importeux's en exporteurs van crisisproducten ontheffing ver leend van het bepaalde in artikel 2 van het cri- sis-landbouw-invoermonopoliebesluit 1939, resp. het bepaalde in artikel 2 van het crisis-land- bouwuitvoermonopoliebesluit 1939, voor zoover betreft invoer dan wel uitvoer van crisisproduc ten, ten aanzien waarvan krachtens voornoem de besluiten door den minister van economische zaken niet een crisis-organisatie als monopolie houdster is aangewezen. Dit besluit is met ingang van 29 Augustus in werking getreden. SCHIP Alcinous (Bi-.) Ariadne (Ned.) Adele Ohlrogge (Du.) Achilles (Ned.) Asphalion (Eng.) x) Alkmaar (Ned.) Anita Russ (Du- Atlas (Ned) Amstelland (Ned.) Baarn (Ned.) Boskoop (Ned.) Capella (Zw.) Ceres (Ned.) Cunene (Port.) Cordillera (Du.) x) Cottica (Ned.) Dicto (Noor) Ethiopian (Eng) Euterpe (Ned.) Grootekerk (Ned.) x) Gera (Du.) Gaasterkerk (Ned.) x). Helder (Ned.) Hercules (Ned.) Helenus (Eng.) ex).... Helder (Ned.) Helena Margareta (Br.) Iris (Ned.) Italia (Am.) Juno (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) Java (Ned.) Kjell (Zw.) Laertes (Ned.) x) Luso (Port.) Meliskerk (Ned.) Midas (Ned.) Menes (Du.) Marina (Noor) x) Marianne (Deen) Mij kerk (Ned.) x) Noma (Zw.) Nereus (Ned.) Oddevold (Zw.) Orao (Joeg. Slav.) Oberon (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Pygmalion (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Randfonteln (Ned.) x). Reggestroom (Ned.) Rendsburg (Du.) Singkep (Ned.) Stentor (Eng.) x) Soemba (Ned.) Triton (Ned.) Tjikandi (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Tabian (Ned.) x) Theseus (Ned) Trajanus (Ned).... Uckermark (Du.) Ulysses (Ned) Vulcanus (Ned.) Wüpertal (Du.) Waterland (Ned.) x). Westland (Ned.) Walter L. M. Russ (Ned. Zulderkerk (Ned.) Zaanland (Ned.) x) VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Ned. Indië 28 Aug. van Batavia. Midd. Zee 6 Sept. 27 Aug. van Finisterre. Gefle heden 23 Aug. van Hernösand. Midd. Zee 28 Aug. van Philippeville. Macassar 18 Sept. 20 Aug. vertrokken Chili 26 Aug. van Ax-ica. Viipuri heden 23 Aug. van Rafsö. Curacao 5 Sept. 17 Aug. vertrokken Hamburg 3 Sept. vertrekt 2 September-. Chili 25 Aug. van Talcahuano. Chili 14 Aug. van Curacao. Sundsvall heden 16 Aug. vertrokken. Santos 12 Sept. 22 Aug. vertrokken Buenos Aires 24 Aug. van Montevideo. Pto Barx-ios 15 Sept. 25 Aug. vertrokken. West Indië 3 Sept. 18 Aug. van Barbados. La Plata 16 Aug. te Buenos Aires. West Afrika 23 Sept. 27 Aug. van Freetown. Danzig heden 24 Aug. vertrokken. Japan 27 Aug. van Penang. Ned. Indië 7 Sept. 14 Aug. van Colombo. Japan 26 Aug. van Yokohama. Chili 26 Aug. van Paita. Zwarte Zee 28 Aug. 27 Aug. van Algiers. Batavia 4 Sept. 26 Aug. van Triëst. Chili 22 Aug. van Callao. Tunis in lading. Bordeaux in lading. Port Arthur 9 Sept. 21 Aug. vertrokken. Midd. Zee 26 Aug. te Fiume. Batavia 14 Sept. 20 Aug. van Sabang Zuid Afrika 28 Aug. te Marseille. Batavia 27 Aug. vertrokken. Onega 31 Aug. 21 Aug. vertrokken. Batavia 22 Sept. 24 Aug. van Belawan. Buenos Aires in lading. Zuid Afrika heden 26 Aug. van Mombassa. West Indië 27 Aug. 23 Aug. de Azoren gepass. Macassar 6 Sept 22 Aug. v. Pt. Said Aruba 1 Sept 15 Aug. vertrokken. Trangsund 29 Aug. 24 Aug. vertrokken. Zuid Afrika 26 Aug. te Durban. Rotterdam (v. IJm.) 30 Aug. 29 Aug. vertrokken. Hamburg 30 Aug. 29 Aug. vertrokken. Söderhamn heden 22 Aug. vertrokken. Buenos Aires vertrekt 2 September. Stamboul 28 Aug. vertrokken. Batavia 8 Oct. vertrekt 3 September. Midd. Zee 26 Sept. van Izmir. Batavia 2 Sept. 27 Aug. van Gibraltar. Zuid-Afrika 26 Aug. van Las Palmas. West Afrika 25 Aug. te Siei-ra Leone. Ned.-Indië 19 Aug. te Soerabaja Ned. Indië 27 Aug. te Belawan. Batavia 12 Sept 15 Aug. van Belawan. Batavia 29 Aug. 28 Aug. van Havre. Sfax 1 Sept 24 Aug. te Newcastle. Batavia 12 Sept 23 Aug. van Colombo. Alexandria 23 Aug. te Tunis. Ned Indië 28 Aug. van Port Said. Stettin heden 25 Aug. vertrokken. Chax-leston (via Bristol) 21 Aug. vertrokken Ned. Indië 19 Sept 24 Aug. van Colombo. Bourgas 26 Aug. te Stamboul. Savona 25 Aug. vertrokken. Ned. Indië 28 Aug. te Tandjong Priok Buenos-Aires 1 Sept 26 Aug. van Las Palmas. Buenos Aires in lading. Brahestad 1 Sept. 26 Aug. vertrokken. Japan 28 Aug. van Genua. Buenos Aires 15 Sept 27 Aug. van Rio Janeiro. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Goederen mogen zoo noodig in bezit worden genomen. Aantal andere maatregelen. De aandacht wordt gevestigd op het feit, dat artikel 5 van de prijsopdrij- vings- en hamster wet 1939 op dit oogen- blik voor alle soorten goederen van kracht is. Dit houdt dus in, dat elke prijsopdrijving, van welke goederen dan ook vex-boden is. Bij overtreding hiervan zal krachtig worden opgetreden. De burgemeester is bevoegd in dit ge val de goederen, ten aanzien waarvan de overtreding is begaan of wordt ver moed zonder eenige formaliteit in bezit te doen nemen. Dinsdagavond is de beschikking van den mi nister van economische zaken afgekondigd, waarbij verschillende artikelen worden aange wezen als distributiegoederen. Dit beteekent geenszins, dat deze goederen ook zullen wor den gedistribueei'd. Deze beschikking heeft alleen de bedoeling de mogelijkheid te scheppen een enquête in stellen naar de aanwezige voorraden en omzetten bij de detaillisten. De beslissing, of voor de thans aangewezen goederen een volledige distributieregeling zal worden afgekondigd, volgt pas later. De volgende berichten zijn voor den detaillist van belang: le. De voorschriften gelden voor alle met name genoemde artikelen; bij overtreding zijn leve rancier en kooper strafbaar. 2e. Het is raadzaam de lijst der desbetreffende artikelen bij de hand te houden en deze voort durend te raadplegen. 3e. Bij iedere aflevering moet een afleverings- bewijs aanwezig zijn. Dit bewijs doet tevens dienst als geleidebiljet; niemand mag dus op straat worden aangetroffen zonder zulk een bil jet, wanneer hij of zij een of meer der genoemde artikelen vervoert. 4e. Het afleveringsbewijs moet in tweevoud worden opgemaakt. Gemakkelijk is een door- schrijf-notaboek (in den boekhandel verkrijg baar). Vermeld moeten worden: a. Naam en adres winkelier (hiervoor kan stempel worden gebruikt); b. naam en adres van de(n) koop (st) er; c. volledige vermelding van hoeveelheden en geleverde artikelen; d. tijdstip van aflevering; e. handteekexxing van den eigenaar of filiaal chef. 5e. Met „handelaren" worden in het voor schrift bedoeld groothandelaren, importeurs, fa brikanten, enz. dus niet-winkeliers. Aan de gemeentebesturen zijn toegestuurd en quêteformulieren voor het bepalen van de voor raden en omzetten van de detaillisten. Deze en quêteformulieren zullen dezer dagen op een door iedere gemeente te bepalen plaats worden uit gereikt en moeten vóór 5 September a.s. op een nader door de gemeente te bepalen plaats wor den ingeleverd. Degene, die voor genoemden da tum zijn enquête-formulier niet heeft ingele- verd, komt niet in aanmerking om t.z.t. bij een distributieregeling te worden ingeschakeld. De aaxxdacht wordt er op gevestigd, dat voor iedere vestigingsplaats, d.w.z. ieder filiaal, een afzon derlijk forxnulier moet worden ingediend. Grossiers, die tevens detaillist zijn, moeten het formulier alleen invullen zoover het betreft om zet en voorraad van hun detail-bedrijf. Groot winkelbedrijven, welke beschikken over een cen traal magazijn, zullen ten aanzien van hun win kels, als detaillist ten aanzien van het centraal magazijn, als grossier worden beschouwd. Het verdient aanbeveling de formulieren met de grootste nauwkeurigheid in te vullen, daar op onjuiste opgave een strenge straf staat en men zich bovendien bloot stelt aan inbeslagneming van de betrokken goederen. Hotels en cafés Het ligt in de bedoeling bij een eventueele distributieregeling ten aanzien van de volgende bedrijven een bijzondere regeling toe te passen: Hotels, restaux-ants, ook op stations, in treinen enz. café's, koffiehuizen, cantines bij groote in stellingen en sociëteiten. In verband hiexmede is het noodig, dat bij ge noemde instellingen een enquête wordt ingesteld. Deze enquête zal geschieden op daartoe ontwor pen formulieren, welke deze dagen aan de ge meentebesturen zullen worden toegezonden en onmiddellijk kunnen worden uitgereikt. Nader zal worden bekend gemaakt binnen welken ter mijn deze formulieren wederom bij het gemeen tebestuur moeten wordexi ingeleverd. Mogelijkheid als vrijwilliger in dienst te komen. Gehuwden zijn echter uitgesloten. De regeeringspersdienst meldt: Voor hen, die niet ingevolge eenig voor schrift of eenige verbintenis verplicht zijn tot het vervullen van werkelijken militairen dienst in tijd van vrede, wordt, bij deze, de gelegenheid geopend om voor den tijd, gedu rende welken de dienstplichtigen van de landmacht wegens oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden, met toepassing van het bepaalde bij artikel 32 der dienstplichtwet, in werkelijken dienst zijn, bij het beroepspersoneel der Koninklijke Land macht door middel van het aangaan van een verbintenis als vrijwilliger te dienen. Tot een verbintenis als hiervoren bedoeld kunnen worden toegelaten ongehuwde man nelijke Nederlanders (hieronder begrepen weduwnaars en van den echt gescheidenen zonder kinderen), die: a. niet jonger dan 18 en niet ouder dan 50 jaar zijn; b. bij militair geneeskundig onderzoek voor den militairen dienst geschikt zijn bevonden; c. voor zoover zij te voren reeds in mili tairen dienst zijn geweest, gelet op hun ge drag en wijze van dienstvervulling, geacht kunnen worden aan de hun te stellen eischen zullen voldoen. d. bij aanmelding overleggen de volgende bescheiden: 1. een uittreksel uit het geboorteregister of een ander authentiek stuk waaruit zijn leeftijd blijkt; 2.) een bewijs van Nederlanderschap; 3. een bewijs van goed gedrag, vanaf zijn 10e levensjaar, door den burgemeester der In verband met de talrijke vragen inlichtingen, welke in deze dagen op mjj tair gebied aan dc betrokken autoriteit.' gesteld worden, is besloten, dat op waarvan dc beantwoording in kring belangstelling heeft, in aansluip op de nieuwsberichten van het a, p gegeven w het officieele worden. antwoord Vragen, welke voor beantwoording dezen weg in aanmerking komen, kunnen gericht worden aan het secretariaat van d( Radio-omroep-contröle-commissie, jjJt ritskade 17 te s Gravenhage, dat zich ter! zake met de bevoegde militaire autoritei, ten in verbinding zal stellen en v00t doorgifte van de officieele beantwoord^ aan het A. N. P. zorg zal dragen. gemeente waar hij gevestigd is, niet ee-{<. afgegeven dan drie maanden voor den dah waarop de aanmelding geschiedt; 4). een bewijs, afgegeven door den bn&. meester zijner woonplaats, waaruit zijn K gerlijke staat blijkt; 5). minderjarig zijnde, een gelegaliseerd., wijs van toestemming van hem of haar, tij: ouderlijke macht of de voogdij uitoefen;"' 6). indien de verbintenis eventueel';, worden aangegaan na den datum waarop trokkene voor den dienstplicht werd schreven, een bewijs aangevende zijn houding tot den dienstplicht, af te geven i',- den burgemeester der gemeente, waarin voor den dienstplicht werd ingeschreven; 7). indien betrokkene te voren reeds' eenige overheidsbetrekking (burgerlijke- k. wel als militaire-) heeft gediend ,een bsjiji, stuk, waaruit blijkt hoelang hij in die betr?|. knig heeft gediend en om welke redenen daaruit is ontslagen. De indiensttreding krachtens de onderwerp», lijke verbintenis geschiedt in den stand va soldaat. Personen, die aan de voor een t-- paalden rang of een bepaalde betrekking gé- stelde eischen ten volle voldoen, kunnen ii dien rang of in die betrekking worden - gesteld. Gehuwde mannelijke Nederlanders kunni: slechts met machtiging van den minister vis defensie worden aangenomen voor een bi- paalden rang of een bepaalde betrekking, fc. dien hun aanneming in het belang van da dienst is te acliten. Premiën of handgelden worden bij de tot standkoming van de verbintenis niet tce-e kend. Personen die een verbintenis, als Ma- vorenbedoeld, wenschen aan te gaan, behoor zich te melden bij den commandant van 1 depot van het regiment of korps, waarbij de verbintenis wenschen aan te gaan, vco zien van de hiervoren aangegeven besch- den. Tot het verkrijgen van het adres van da commandant van dit depot, kunnen zij zici wenden tot den burgemeester van de plan hunner inwoning. Koninklijk bezoek aan de hoofdstad uitgesteld. Naar wij vernemen, zal het bezoek van H.M. de Koningin aan de hoofdstad, dat vast gesteld was van 12 tot 18 -September as, niet doorgaan. Van voorraad moet o.a aangifte worden gedaan. Met betrekking tot de visscherijproductoi! zijn de volgende maatregelen genomen: Ten eerste is met ingang van Dinsdag ca Nederlandsche Visscherij centrale aangewen: als monopoliehoudster voor den uitvoer van de volgende visscherij producten: pekel- en steurharing, gestoomde en st rookte haring (bokking)haring, in blik, of ia glas verpakt, gestoomde en gerookte visch. zouten en gedroogde visch, versche, gerookte en in blik of in glas verpakte aal of paling. De uitvoer hiervan zal slechts zijn toege staan, indien daarvoor een machtiging tot uit voer is afgegeven. Afgifte eener machtiging tot uitvoer geschiedt door de Nederlandsche Vis scherij centrale en wel slechts nadat de betref fende exporteur met die centrale een monopo lie-overeenkomst voor het betreffende artikel heeft afgesloten. Slechts met een exporteur, die zich bij de Nederlandsche Visscherijcen* trale heeft doen organiseeren kunnen mono polie-overeenkomsten worden afgesloten. Uitdrukkelijk wordt er de aandacht op ge vestigd dat de Nederlandsche Visscherij-cen- trale in voorkomende gevallen het sluiten van een monopolie-overeenkomst kan weigeren, dan wel een reeds gesloten monopolie-over eenkomst wederom ongedaan maken. De invoer van bovengenoemde producten, alsmede de in- en uitvoer van andere vis- scherijproducten blijven echter tot naderoraer onderworpen aan de bepalingen, vvaaraa zij tot nu toe onderworpen waren, zoodat te dezen aanzien geenerlei wijziging optreec» Ten tweede zijn, eveneens met ingang var- Dinsdag, houders van de navolgende visset" rijproducten, te weten: pekel- en steurnaru gestoomde en gerookte haring haring, in blik of in glas verpakt, gestowa* en gerookte visch, gezouten en gedroog visch, versche gerookte en in blik of in verpakte aal en paling, verplicht, aan de derlandsche Visscherijcentrale op te geven* hoeveelheden, welke zij van het betreij product in voorraad hebben. Een en anQe- slechts verplicht voor zoover de houder schikt over een voorraad van 100 K.G- n®| of meer per product en voor pekel- of s haring over een hoeveelheid van 150 K.G.» of meer. De houders zijn verplicht van hun voor» ten spoedigste opgave te doen aan de Ne landsche Visscherijcentrale op daartoe a de Centrale te verstrekken formulieren, w op aanvraag bij de Centrale verkrijgbaar v Zij dienen zich te dien einde zoo spoedig gelijk tot de Nederlandsche Visscherijcen» te wenden. i De voorraad-administratie dient te wor bijgehouden aan de hand van door de N landsche Visscherijcentrale te verstres modellen. ,r. Tenslotte is het verboden gedroogde nalen te vervoeren of te doen vervoeren, u heffing van dit verbod kan worden aan= vraagd bij de Nederlandsche Centrale eieren en pluimvee te Beekbergen,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6