Koninklijke onderscheidingen mr> J- A" de Wilde irrnK N S P A G 30 AUGUSTUS 1939 «i Koninklijk besluit: benoemd: tot groot-officier in de Orde van Oranje-Nassaumr. J. 211 ji Patijn, oud-minister van Budtenlandsche Zakendr. J. J. C. van Dijk oud-minister van Defensiemr. J. A. de Wilde, oud-minister van B'nnenlandsche Zaken en van Financiënprof. dr. J. R. Slotemaker de Bruin0 oud-minister van Sociale Zaken en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau mr. dr. ir. j m van Buuren, oud-minister van Waterstaat benoemdtot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw G M J.F. Goseling, oud-minister van Justitieprof. mr. G. P. M. Ronmie oud-minister van Sociale Zaken prof. mr. R. Kranenburg, lid van de Eörste Kamer der Sta ten-GeneraalF. L. D. Nivard, lid van de Berst Kamer der Staten-Generaal is bevorderd: tot commandeur in de Orde van den Nederlandschen Leeuw jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, minister van Staat, vice- president van den Raad van State is benoemdtot commandeur in de Orde van 'Oranje-Nassau P. J. de Kanter, voorzitter van het Algemeen NeclerlandSch Verbond en voorzitter der Vereeniging Nederland in den Vreemde; mr. S. baron van Heemstra, commissaris der Koningin in de provincie Gelderland, te Arnhemdr. P. J. M. van Gils, te Roermond is bevorderd tot groot-officier in de Orde van Oranjes-Nassau dr. W. Th. de Vogel, gepensionneerd Ned.-Indisch hoofdambtenaar, vertegenwoor diger van Ned.-Indië in het „Comité permanent de l'office international d'Hygiène publique", te Hilversum; is benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaardenZijne Hoogheid Pangeran Adipati Ario Mangkoenagoro VII, adjudant in buitengewonen dienst van H.M. de Koningin, hoofd van het Mangkoenagorosche Huis en Zelfbestuurder van het Mangkoenagorosche Rijk, kolonel-commandant van het Mangkoenagorosche Legioen Bij Kon. besluit is benoemdtot offi cier in de Orde van Oranje-Nassau D. J. Lambooy, referendaris, sous-chef van den Regeeringspersdienst zijn benoemd tot ridder m de Orde van Oranje-NassauA. C. Rochatoud redacteur van het „Utrechtsch Dagblad"; Ch. L. F. Sarlet, journalist. Buitenlandsche Zaken Bij Koninklijk besluit zijn benoemd tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuw: mr. J. J. B. Bosch, Ridder van Rosenthal, gezant te War schau; jhr. W. F. van Lennep, gezant te Pretoria; L. F. Carrière, administrateur - tit aan het departement van Buitenland sche ZakenW. P. Montijn, consul-gene raal te New York; zijn bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-NassauL. Asscher, te Parijs; G. J. Valkering, consul te Huil zijn benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: jhr. mr. G. C. J. van Reenen, chef van het Kabinet van den minister en chef van de directie van het Protocol aan het ministerie van Bui tenlandsche Zakenjhr. mr. W. E. van Panhuys. gezantschapssecretaris der 1ste klasse aan Hr. Ms. gezantschap in Spanje; mevr. C. A. Kluyver, referen daris aan het departement van Buiten landsche Zaken rnr. D. C. J. H. Krop- veld, advocaat te Londen tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: S. van der Maaten. secretaris-pen ningmeester van de ZwecdschNeder- landsche Vereeniging te Stockholm ir. H. Ubbens, ondervoorzitter van de Neder- landsche Vereeniging te StockholmK. Kwantes, secretaris-generaal der Neder- landsche Kamer van Koophandel te Pa rijs: mr. J. W. Wynaendts, advocaat te ParijsH. Berntsen, directeur der N.V. Philips Radio te Belgrado J. E. A. Rey- neke van Stuwe. oud-correspondent van het „Algemeen Handelsblad" te Londen D. Zijlstra. te Tres ArroyosE. C. J. Kuyper, correspondent van „De Maas bode" te ParijsU. K. H. Spaens, admi nistrateur-gedelegeerde der N.V. Philips' Fabrieken, te ParijsO. A. W. J. Tid- dens, kanselier bij het gezantschap te Caracas; N. Brat, kanselier, van het ge zantschap te Cairo, tevens onbezoldigd consul aldaarmr. J. I. Noest, consul, werkzaam aan het consulaat-generaal te San FranciscoH. J. E. van Osten, oud consul te Boston, vertegenwoordiger van de Holland—Amerika-lijn te ParijsA. van der Linden, consul te ReimsA. C. de Beaufort, vice-consul te CannesJ. Steenbergen, consul te DresdenA. J. van de Moer, hoofdcommies aan het departe ment van Buitenlandsche Zaken Justitie tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuwmr. A. Rombach, ad vocaat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden, alhiermr. J. G. Holsteijn, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden, alhiermr. F. J. Lis man, president van de arrondissements rechtbank te Groningen mr. E, H. Hij- mans, officier van justitie bij de arron dissementsrechtbank te Alkmaarmr. P. Blussé van Oud-Alblas, voorzitter van den Raad van Beroep voor de directe belas tingen no. 2 te Rotterdam, wonende te Dordrecht; mr. H. de Visser, deken der Orde van Advocaten, te GroningenD. den Breems. secretaris van de Alge- meene Synode der Nederlandsch-Hervorm- de Kerk, alhierprof. dr. S. Greijdanus, hoogleeraar aan de Theologische School te Kampen mgr. prof. dr. F. A. M. van Welie, hoogleeraar aan de R. K. Univer siteit te NijmegenH. Sieperda, hoofd der afdeeling Comptabiliteit van het de partement van Justitie, alhier is bevorderd tot oficier in de Orde van Oranje-Nassaumevr. de wed. M. Ch. Honcoop geb. Beekveld, directrice van het Rijksopvoedingsgesticht te Zeist zijn benoemdtot officier in de Orde van Oranje NassauJ. W. Bolt, lid van de Algemeene Synode en van de Synodale commissie van de Ned.-Herv. Kerk, te Groningen; J. C. Aalberse, kanunnik, offi- ciaal van het bisdom, rector van het St. Jacobs Godshuis te HaarlemF. AE. H. van de Loo, kanunnik officiaal van het aartsbisdom, te UtrechtTh. Buysrogge, deken en pastoor te Steenbergen; dr. J. J. H. Derckx, oud-professor te Rolduc, wo nende te Arcen (L.); ir. W. F. Meyboom, inspecteur van het gevangeniswezen (voor den arbeid) bij het departement van Jus titie, alhier; A. van Zoelen, inspecteur der Rijksveldwacht, alhier; J. A. J. Barnhoorn, directeur-geneesheer van de Psychopa- theninrichting „St. Paulus", te Heilo; J. Knoppers, notaris te Amersfoort; tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: L. S. van Zwet, predikant bij de Ned.- Herv. gemeente te Almelo; J. Barbas, pre dikant bij de Ned.-Herv. gemeente te Hen gelo (G.) H. Gelder, voorzitter van de Ned.-Israël. gemeente te Deventer: J. C. Grimijser, luit.-kol. van het Leger des Heils, wonende te Nieuwer-Amstel; A. Bolderdijk, hoofdcommies bij het departe ment van Justitie, alhier; F. Slot, hoofd commies bij het departement van Justitie, alhier; mr. W. F. H. van Barrelo, commis saris van politie te Apeldoorn; C. Kool, commissaris van politie te Leeuwarden P. J. H. C. Herten, districtscommandant der Rijksveldwacht, te Utrecht; C. D. H. den Hartog, districtscommandant der Rijksveldwacht, te Arnhem; jkvr. C. G. W. E. Repelaer van Driel, voorzitster van de Christelijke vereeniging tot verpleging en opvoeding van on- en minvermogende, verwaarloosde en onechte kinderen „Christina Stichting", alhier; J. P. M. Busch, voorzitter van de commissie der St. Vincentiusvereeniging tot kinderver pleging en kinderbescherming te Dor drecht is benoemd tot grootofficier in de Orde van Oranje-Nassaumgr. Eugène van Rechem, algemeen overste der Zusters van Liefde te Gent, hulpbisschop van Gent, titulair-bisschop van Carpasia; Binnenlandsehe Zaken zijn benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. J. Lint horst Homan, Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, te Groningen A. Th. van Rijen, lid van Ged. Staten van Noord-Brabant, te Tilburg; mr. A. G. G. Tydeman, directeur der Rijkspostspaar bank. te Amsterdam L. J. Lijklema, in specteur der posterijen, telegrafie en tele fonie in algemeenen dienst, te Haarlem A. van Veen, inspecteur der posterijen, telegrafie en telefonie in algemeenen dienst, aangewezen als directeur van het postkantoor Amsterdam, te Amsterdam; zijn bevorderdtot officier in de Orde Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland. Vice-president Raad v. State. Bevorderd tot commandeur Ned. Leeuw. van Oranje-Nassaumr. W. de Koning, referendaris, chef der afdeeling Pen sioenen en Wachtgelden bij het departe ment van Binnenlandsche Zaken, alhier B. H. Bakker, wethouder, te Hilversum L. P. van der Heijden, secretaris van het Haagsch Comité voor Volksfeesten, alhier; zijn benoemdtot officier in de Orde van Oranje-Nassaumr. H. J. M. Loeff, burgemeester der gemeente VughtP. A. Colijn, burgemeester der gemeente Alphen aan den Rijn; G. Ritmeester, burgemeester der gemeente Den Helder; M. Vrijenhoek, wethouder der gemeente 's-Gravenhage mr. A. H. L. M. van der Marck, secretaris der gemeente 's-Hertogenbosch; G. J. Har- dick, secretaris der gemeente Apeldoorn; mr. G. Engberts, secretaris der gemeente DelftL. Neher, directeur van den ge meentelijken telefoondienst, alhier; ir. W. B. I. Hofman, directeur der gemeentetram en -veren, te Amsterdam mr. H. A. van Beusekom, administrateur, chef van de afdeeling Publieke Werken ter secretarie van Amsterdam dr. A. J. M. Ie Nobel, oud-geneesheer-directeur van het Oude en Nieuwe Gasthuis en de buitenstichting „Groot-Gaffel", te Warnsveld; dr. ir. H. G. van Beusekom, inspecteur van de volks huisvesting in algemeenen dienst, alhier; H. J. P. van Heek, voorzitter van de Ge westelijke Landstormcommissie „Twen- the", te Enschedé; A. M. C. Seeuwen, luik- kolonel b. d., oud-commandant der bur gerwacht te Nijmegen, wonende alhier; J. A. Tuijl Schuitemaker, referendaris bij het Hoofdbestuur der Posterijen, Telegra fie en Telefonie, alhier; J. Ebens, referen daris der posterijen, telegrafie en telefo nie, aangewezen als hoofd van het tele foondistrict Deventer, te DeventerS. W. Weisfeit, inspecteur der posterijen, tele grafie en telefonie, te Middelburg; A. van den Eelaart, referendaris der posterijen, telegrafie en telefonie, aangewezen als directeur van het post-, telegraaf- en tele foonkantoor te Leiden tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: H. P. Gerritsen, hoofdcommies bij het Departement van Binnenlandsche Zaken, alhier; A. Bax, lid van de Provin ciale Staten van Noord-Brabant, te Ze venbergen; mr. L. Trouw, oud-lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland te Brielle; H. Houtkoper, burgemeester der gemeenten Echteld en Lienden; W. Th. de Leeuw, burgemeester der gemeente Eist; G. Slob, burgemeester der gemeenten Meerkerk, Leerbroek en Nieuwland; L. Simonse, burgemeester-secretaris der ge meente Biggekerke; A. van Sonsbeeck, burgemeester der gemeente Heino; H. J. J. Sengers, burgemeester der gemeenten Mook, Middelaar en Ottersum: J. H. Ka merbeek, referendaris, hoofd der lilde af deeling der provinciale griffie van Noord- Brabant. te 's-Hertogenbosch: mr. L. J. A. van der Harst, referendaris ter provin ciale griffie van Zeeland, te Middelburg; W. K. H. Anten, hoofdcommies ter pro vinciale griffie van Utrecht, chef van de 4de afdeeling en van het Kabinet van den Commissaris der Koningin te LTtrecht; P. H. Dinjens, referendaris, hoofd der 2de afdeeling ter provinciale griffie van Lim burg, te Maastricht; H. van Rossen M.zn., wethouder der gemeente Maassluis; J. On- derdijk, wethouder der gemeente Middel burg; K. Oosterwold, wethouder, loco burgemeester, der gemeente Termunten; H, Schuring, wethouder, loco-burge meester, der gemeente Beilen; M. J. P. Vermooten, lid van den gemeenteraad, te Utrecht; H. H. van Hulst, lid van den gemeenteraad, te Harlingen; J. Ruibing, secretaris der gemeente Zutphen; J. P. Knaapen, secretaris-ontvanger der ge meente Geldrop; B. I. Zonnevijlle, secre taris der gemeente Neuzen; H. Meinema, secretaris der gemeente Westdongeradeel; R. Neve, ontvanger der gemeente Ruinen; J. M. A. Wind, districtsverificateur Iste klasse bij het Centraal Bureau van Verifi catie en Financieele Adviezen van de Ver eeniging van Nederlandsche Gemeenten, te Leeuwarden; J. H. Leppink, controleur der gemeentefinanciën, te Nijmegen; G. ter Heege, chef van de administratie van den centralen dienst voor de levensmid delenvoorziening. te Amsterdam; D. van der Ent, oud-chef van de rekening-cou- rant-afdeeling der gemeentegasfabrieken, te Amsterdam; J. Later, directeur der lichtbedrijven en van het radio-distribu tiebedrijf, te Hilversum; A. Strabbing, hoofdcommies, afdeelingschef en plaats vervangend secretaris der gemeente As sen; J. L. Lassen, alhier; M. J. J. M. Palmen, directeur van de Maatschappij „Tijdig", directeur-administrateur van de Woningstichting „Thuis Best", secretaris- Gen.-maj. H. D. S. Hasselman. Dir. voor het materieel der Landxn. Ridder Ned. Leeuw. penningmeester van de Vereeniging „Ons Limburg", te Heerlen; P. G. de Vey Mest- dagh, lid van de Gewestelijke Land stormcommissie „Rotterdam", te Rotter dam; G. J. M. Strijbosch, lid van het „Friesch Nationaal Comité", te Leeuwar den; J. Zandberg, lid van de Gewestelijke Landstormcommissie „Zuid-Holland- West", alhier: J. H. M. Schenk, comman dant van de burgerwacht, te Meerssen; J. Busquet, hoofd van den luchtbescher mingsdienst, te Heerenveen; mej. R. J. M. Pierson, presidente-penningmeesteresse van het huis „Vluchtheuvel", alhier; J. P. Noordman, voorzitter van het College van Regenten van het R.K. Parochiaal Arm bestuur, te Leiden; J. Deutekom, diaken der Geref. Kerk, te Amsterdam; J. van Donselaar, diaken van de Ned.-Herv. ge meente, te Treebeek-Heerlen; I. Salomon, te Amsterdam; mevr. D. I. da Costa-van den Bergh. ondervoorzitster van de Ver eeniging „Bet-San", te Amsterdam; mevr. C.C. Schreuder-Nijland, te Amersfoort; S. Aptroot, te Groningen; mevr. H. A. E. wijs, alhier; dr. J. G. Rutgers, voorzitter van de commissie voor de examens teeke nen middelbaar onderwijs, alhierArth van Schendel, letterkundige, te Sestri- Levantc (Italië); zijn bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-NassauD. van Dam, te Am sterdam N. Ottema, te Leeuwarden. zijn benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. C. A. J. H. Prin- zen, oud-secretaris van het College van Curatoren der R. K. universiteit te Nij megen dr. J. A. Bruins, directeur van de lste gemeentelijke hoogere burgerschool te Amsterdam Th. H M. van den Donk. rector van het Sint-Catharina-Lvceum te Eindhovenir. C. A. de Looze, directeur der Rijkshoogereburgerschool te Goes; dr. R. Mulder, oud-rector van het Gere formeerd gymnasium te Leeuwarden, wo nende te Aerdenhout; mr. J. R. Goddard. secretaris van het bestuur van de Aca demie van Beeldende Kunsten en Tech nische Wetenschappen te Rotterdamir. B. J. Haitsma Muiier, oud-voorzitter der Geldersche Vereeniging voor Kunst nijverheid, te Zutphen J. B. Smits, oud directeur van het Instituut voor Kunst nijverheidsonderwijs te Amsterdam mr. C. H. Thiebout. oud-voorzitter van het be stuur der ambachtsschool te ZwolleC. J. Keurenaer, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Doetinchem, te Velp; K. Zeeman, directeur der Rijks kweekschool te Hilversum; dr. J. de Hullu oud-rijksarchivaris, te Cadzand; J. H. Jur res, kunstschilder, te Amsterdam; A. J. Kropholler, architect, te Wassenaar; dr. F. A. J. Vermeulen, referendaris-titulair bij het Rijksbureau voor de Monumenten zorg. alhier; mr. W. J. M. Weersma. voor zitter van het bestuur der Groningsche Orkestvereeniging te Groningen tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: mej. dr. H, J. A. Ruys, ambtenaresse bij de bibliotheek der Rijksuniversiteit te Leiden; dr. P. Th. Coebergh. leeraar aan de R. K. lycea, te 's-Hertogenbosch J. A. H. Mettrop, leeraar aan de gemeentelijke hoogereburgerschool met 5-jarigen cursus alhier; J. L. G. Faber, directeur der 2de ambachtsschool, alhier; B. Th. Hendriks, leeraar aan de ambachtsschool, te Heer len; G. H. Kolff, voorzitter van het be stuur der Industrie- en Huishoudschool, te Amersfoort; ir. A. P. Potma, adjunct- directeur der middelbare technische school te Haarlem; mej. W. T. Wijtema, directrice der Industrie- en Huishoud school te Zwolle: mej. M. W. Barger, leid ster van Christelijk Jeugdwerk te Zeist; mej. F. M. Brouwer, lcerares aan de Christelijke kweekschool te Zetten (ge meente Valburg); W. 't Hooft, hoofd eener Christelijke school te Goes; mej. A. Ch. E. van Oosterom, stichtster der school voor slechthoorende kinderen, al hier; ds. J. Schoonhoven, voorzitter der Z.H. Pangeran Adipati Ario Mangkoenegoro VII. Commapdeur in de orde van Oranje- Nassau met de zwaarden. Defensie tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuw; de schout-bij-nacht II. Jolles; de schout-bij-nacht C. E. L. Hcl- frich; de generaal-majoor A. A. van Nij- natten, commandant van het lilde leger korps, tevens bevelhebber in de 3de mi litaire afdeeling; de generaal-majoor J. Harberts, inspecteur der artillerie; de ge neraal-majoor H. D. S. Hasselman, direc teur voor het materieel der landmacht; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de kapitein-luitenant ter zee R. van Tijen; de kapitein-luitenant ter zee A, S. Pinke; de hoofdofficier van den marinestoom vaartdienst der eerste klasse C. B. Een hoorn; de hoofdofficier van den marine stoomvaartdienst der tweede klasse K. Bolk; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de kapitein-luitenant ter zee P. J, M., Clkot; de gepens. kapitein-luitenant ter zee-titu lair A. R. Meijer; de majoor van den ge- Prof. mr. C. P. M. Romme, Oud-minister van Soc. Zaken. Ridder Ned. Leeuw. M. Dupont-Verhulst, presidente van de St. Elisabethsvereeniging, te Heerlen; J. Juch, directeur der W. v. d. Berghstich- ting. te Noordwijk; ds. K. J. v. d. Berg, predikant tc Amersfoort, bestuurslid der Ned.-Herv. Vereeniging voor Zenuw- en Geesteszieken; H. van Poelgeest, onder voorzitter van het hoofdbestuur der Ned. Vereeniging tot Bescherming van Dieren, te Leiderdorp; G. Oosterbroek, opper- brandmeester der gemeente Apeldoorn; A. Kuiler, referendaris der posterijen, te legrafie en telefonie, aangewezen als di recteur van het post-, telegraaf- en tele foonkantoor, te Den Helder; H. Ickc, hoofdcommies bij het Hoofdbestuur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie, al hier; C. H. Bosch, commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst, te-Amsterdam (telegraafkantoor); W. P. Hoogeveen, bui tengewoon geëmployeerde bij den tele graaf- en telefoondienst (groep 1), alhier; J. J.' M. L. Marchand, oud-hoofdcommies der posterijen, telegrafie en telefonie, lei der van de N.V. Marchand-Andriessen, alhier. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuwdr. Ph. S. van Ronkel. hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leidendr. L. S. Ornstein, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrechtdr. J. M N. Kapteyn, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen; dr. W. Reinders. hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; dr. I Snapper, hoog leeraar aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam; dr. A. S. T. Brandsma, hoogleeraar aan de R. K. universiteit te Nijmegen dr. E. H. Renkema, inspecteur van hel gymnasiaal en middelbaar onder- oud-min. v. Binnenl. Z. en v. Finaneiëa Groot nffjejer n dr. J. J. C. van Dijk oud-min. v. Defensie Groot officier CXN. prof. dr. J. R. Stotemaker de Bruine oud-min. v. Onderw. K. en W, Groot officier O-N. Mr. J. A. N. Patijn. oud-min. v. Buitenl. Zaken Groot officier O-N, Mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren, Oud-minister van Waterstaat, Commandeur O.-N. Vereeniging van het Lager Onderwijs op Gereformeerden Grondslag te Rotterdam; W. Schuileman, oud-hoofd eener open bare lagere school te Utrecht; mej. I. Sey- bel, voorzitster der Vrouwelijke Jeugd beweging voor Katholieke actie „de Graal", te Vogelenzang; W. C. Windhorst, oud-hoofd eener bijzondere school te Heerlen; F. Bobeldijk, kunstschilder, te Amsterdam; A. F. Coolen, letterkundige, te Deurne; Albert W. van Dalsum, loo- neelspeler, tc Schoorl; G. J. Honig, biblio thecaris van dc Zaanlandsche Oudheid kundige Vereeniging „Jacob Honig Jzn. Jr.", te Zaandijk: Max L. J. Kloos, con certzanger, te Hilversum; A. A. van Pelt Lechner, te Arnhem; mevr. M. S. E. Schar- ten-Antink, letterkundige, te Florence; Ch. H. M. Vos, beeldhouwer, te Maas tricht; mr. H. Westermann, secretaris van de Vereeniging „Hendrick de Keyser", te Amsterdam; Financiën tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuw: J. C. Roelofsen, hoofd inspecteur bij de Generale Thesaurie van het departement van Financiën; G. War ning, directeur van dc Twentsche Bank, te Amsterdam; T. J. Sikkens, hoofdinspec teur der invoerrechten en accijnzen, al hier; H. F. Harms, hoofdinspecteur der di recte belastingen, te Rotterdam; A. S. Hennes, hoofdinspecteur der directe be lastingen te Arnhem, lste afdeeling; tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: J B. J. Peeters. referendaris bij het Departement van Financiën; A. L. de Vlaming, chef van de Firma van Vloten en de Gijzelaar, te Amsterdam; dr. H. O. W. Wüst, directeur van dc Nederlandsche Credietverzekering Mij., te Amsterdam; A. Icke, inspecteur der directe belastin gen. te Hilversum; J. G. Sijpkens, in specteur der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der directe be lastingen, alhier; J. H. Dicke, inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, toegevoegd aan het hoofd vah de inspectie der directe belastingen te Rotterdam: P. Hartkamp, inspecteur der directe belastingen te Alkmaar, 1ste af deeling; C. N, Dieters, inspecteur der re gistratie en domeinen te Utrecht, lste af deeling; G. Overkamp, inspecteur der re gistratie en domeinen te Nijmegen; J. H. Hageman. accountant bij den Rijksaccoun tantsdienst, te Rotterdam; B. Both, ont vanger der invoerrechten en van den ac cijns op de suiker, te Amsterdam; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: D. D. Heijmans, hoofdcommies bij het departement van Financiën; C. C. Vo gel, ontvanger der directe belastingen, te 's-Hertogenbosch; N. R. Lubbers, ont vanger der directe belastingen, te Eind hoven; A. G. Jalink, ontvanger der di recte belastingen, alhier, lste kantoor; L. van Buren Lensinck, ontvanger der re gistratie en domeinen, te Alkmaar; W. J C. de Koning, ontvanger der registratie en domeinen, te Leiden; F. A. L Kater, gewezen landmeter van het kadaster, te Amersfoort; J. A. Aertsen, hoofdcommies der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen ter directie Rotterdam; A. Kroonstuiver, controleur der invoerrech ten en accijnzen, te Amsterdam; E. F. Stimm. electrotechnisch ingenieur bij den Rijksgebouwendienst, alhier; A. Stigter, districtsbouwkundige bij den Rijksge bouwendienst, te Arnhem; Mr. C. M. J. F. Goseling, Oud-minister van Justitie. Ridder Ned. Leeuw. neralen staf ir J. Govers, toegevoegd aan den chef van den generalen staf; de ma joor-intendant J. P. H. van Aalst, inten dant bij het Ilde legerkorps: de kolonel der inf. A. de Vries, commandant van de VlIIste divisie; dc luitenant-kolonel der inf. J. van Voorthuijsen, commandant van het regiment grenadiers; de luitenant kolonel der inf. J. F. de Ridder, comman dant van het 22ste reg. inf.; de luitenant- kolonel der cav. jhr. S. M. S. A. A. dc Ma- rees van Swinderen, commandant van het 4de reg. huzaren; dc luitenant-kolo nel der genie H. J. H. van Tarel, eerst- aanwezend-ingenieur te Utrecht; dc re serve-kolonel van den generalen staf L. C. Preij; de reserve-kolonel der inf. dr. G. J. de Groot; dc gepens. kolonel-titulair van het Koninklijk Nederlandsch-Indische leger F. C. Thomson, werkzaam bij het hoofdkwartier van de Vesting Holland; de reservfe-dirigeerend-officicr van ge zondheid der derde klasse dr. J. Bijtel; de gepens. kolonel der militaire admini stratie J. F. H. Israël; is benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nasau: A. J. H. C. C. F Huizer, afdeelingschef bij het Staatsbedrijf der Artillerie-Inrichtingen; zijn benoemd: tot i*ider in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de luitenant ter zee der eerste kl. J. A. de Gelder; de luitenant ter zee der eerste kl. J. E. A. Post Uiterweer; de luitenant ter zee der eerste kl. A. J. Bussemaker; de officier-vlieger der eerste kl. bij de Kon. marine H. L. A. van aer Kroel; de officier van den marinestoomvaartdienst der eerste kl. D. J. Monté; de officier van gezondheid der eerste kl. bij de Kon. ma rine P. H. M. dc Roo; de officier van ad ministratie der eerste kl. mr. D. B. A. Franken; de kapitein van den generalen staf J. J. Papc, adjunct-chef van den staf van het lste legerkorps; de kapitein van den generalen staf C. D. Kamerling, toe gevoegd aan den chef van den generalen staf; de kapitein van den generalen staf J. H. Jager, toegevoegd aan den chef van den gen. staf; dc kapt van den gener. staf A. T. C. Opsomer, toegevoegd aan den chef van den generalen staf; de kapitein van den generalen staf K. van Rijn, werk zaam bij de Ilde Afdeeling B. van het departement van Defensie; de kapitein Schout-bij-nacht C. E. L. Helfriclfc Bidder Ned. Leeuw.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7