Eeremedailles Oranje Nassau- Orde WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1939 H. M. Schmidt Crans Chef-instructeur N. L. S. Ridder O.-N, der inf. J. J. M. de Bruijn, van het 11de reg. inf.; dc kapitein der inf. J. M. Slecn- beek, van het 11de reg. inf.; de kapitein der inf. jhr. J. van Suchtelen. van het korps politietroepen; de ritmeester der cav. J. S. Boom, leeraar bij de Kon. Mil. Academie; de kapitein der art. F. G Dürst Britt, van het 1ste reg. veldart. de kapitein der art. J. Barendregt, var de brigade luchtdoelariillcrie: de kapitein- waarnemer dr. J. W. Wijn, van het 1ste luchtvaartregiment; de kapitein der genie J C. Stumphius eerstaanwezend inge nieur te Amersfoort; de kapitein der genie A. Janssen, eerstaünwczend-inge- nieur te Arnhem: de reserve-kapitein voor speciale diensten D. J. Tijssens. van het vrijwillig landstormcorps luchtwacht dienst: de reserve-kapitein voor algemee- nen dienst prof. dr. J. E. de Quay: tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau: J. Stocker, hoofdcommies bij de Rijkswerf: A. A. Gerritsen, hoofdcommies hoofd der Xlde afdeeling van het depur tement van Defensie; Waterstaat tot ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw: ir. G. Redcker, te Heemstede, hoofd ingenieur-directeur van den Rijkswater staat; mr. J. Draayer, alhier, directeur van den Rijkswaterstaat; zijn bevorderd, tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: G. J. van Wijngaar den van Rees. te Utrecht, secretaris van het Verbond van Vereenigingen voor Vei lig Verkeer; P. M. van Riet, te Amster dam, directeur der fïliaalinrichting van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: S. L. Hof, alhier, hoofdinspecteur bij den luchtvaartdienst: A J. Looxma van Weideren baron Ren- gers, te Amersfoort, dijkgraaf van het waterschap De Bunschoter Veen- en Vel- dendijk, voorzitter van het waterschap Eemnes en voorzitter van het waterschap Beoosten de Eem; ir. G. B. R. de Graaff, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat; ir. H. W. Mouton. alhier, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat; ir. N. Th. Verweij, alhier. Rijkshoofdinspecteur van het verkeer; J. Ente, te Bosch en Duin (gem, Zeist) hoofdinspecteur, adjunct chef van den Dienst van het Vervoer bij de Ned. Spoorwegen; ir. E. B. Kijlstra. te Bilthoven (gem. de Bilt), hoofdinge nieur, chef van den rijtuig- en wagen- bouw bij de Ned. Spoorwegen; ir. J. A. van der Ploeg, te Utrecht, hoofdinge nieur, chef der werkplaatsen en magazij nen van weg en werken bij de Ned. Spoorwegen; Th. P. van den Bergh, te Amsterdam, directeur van de Ned. Tele graaf Maatschappij „Radio Holland"; ir. G. Duyfjes, te Heerlen, hoofdingenieur bij de Staatsmijnen in Limburg; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: H. M. Schmidt Crans. te Rijswijk (Z.H.), chef-instructeur der N.V. Nationale Luchtvaartschool; D. J. de Vries, alhier, hoofd der handelsafdeeling en chef van de afdeeling buitenland van de Koninklij ke Luchtvaart Maatschappij voor Neder land en Koloniën N.V.; G. Spit, te Schip hol (gem. Haarlemmermeer), chef van den technischen dienst van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij voor Nederland en Koloniën N.V.; G. Haremaker, te Koog aan de Zaan, dijkgraaf van den Polder Westzaan; P. A. G. van Dijk, te Zierikzee. ontvanger-griffier van het Waterschap Schouwen; L. G. van Breen, te IJmuiden (gem. Velsen), waterbouwkundige bij den Rijkswaterstaat; J. F. H. Pruschen, te Haarlem, administratief ambtenaar 1ste klasse bij den Rijkswaterstaat; J. N. C. Beijersbergen van Henegouwen, alhier, administratief ambtenaar 1ste klasse bij den Rijkswaterstaat; H. Kortenhoff, te Utrecht, inspecteur bij de Ned. Spoorwe gen; H. Kampschmidt, te Hilversum, af- deelingschef 2de klasse bij de Ned. Spoor wegen; J. Reijkers, te Utrecht hoofdcon troleur bij de Ned. Spoorwegen; W. W Tuijten, te Utrecht, onderafdeelingschef bij de Ned. Spoorwegen; J. H. van den Broek, te Ginneken, directeur der N.V. Brabantsche Buurtspoorwegen en Auto- diensten B.B.A.; L, J. Alfa, te Haarlem, oud-scheepswerktuigkundige, inspecteur bij den technischen dienst van de Stoom vaart Maatschappij „Oostzee" te Amster dam; G. Doeksen, te Terschelling, presi dent-commissaris van de N.V. Scheep vaart Maatschappij G. Doeksen en Zonen; H. Buist, te Delfzijl, lste-officier aan het internaat van de Noorderkweekschool „Abel Tasman": ir. E. M. Neuerberg. al hier, scheepsbouwkundig ingenieur bij de scheepvaartinspectie; opgelegd tot een onbeperkt bedrag,e Economische Zaken tot ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw; D. Hudig L.-J.zn., directeur van de Ko ninklijke Nederlandsche Stoomboot Maat schappij, te Amsterdam; prof. H. A. Kaag, te Tilburg; G. J. Teppema administrateur bij het departement van Economische Za ken, alhier: G. L. Heeris, secretaris van de Nederlandsche Reedersvereeniging, al hier; jhr. mr. J. J. E. van den Brandeler, wonende te Velp, gemeente Rheden, ge delegeerd commissaris van de Algemeene Kunstzijde Unie N.V. te Arnhem; prof. ir. B. van der Burg, te Wageningen, hoog leeraar aan de Landbouw'noogeschool, lid van het bestuur van den Alg. Ned. Zui- velbond: jhr. J van Vredenburch, te Cap- pellen (België), voorzitter van het Stam boek van het Ned. Trekpaard; ir. F. P. Mesu, te Bilthoven. gemeente de Bilt. di recteur van den Cultuurtechnischen dienst: zijn bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: G. Groeneveld, direc teur der N.V. Groeneveld van der Poll Co.'s Electrotechnische Fabriek, te Am sterdam; C. F. J. Schellens, directeur der N.V. Eindhovensche Trijpfabriek Schellens en Marto, te Eindhoven; zijn benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. A. Avéres, oudste direc teur van de N.V. Machinefabriek Gpbr. Stork en Co.. te Hengelo (O.); A. Bie- mond. wonende te Bloemendaal, president commissaris van de N.V. „Bouwstoffen" voorheen A. E. Braat te Amsterdam: J. van Randwijk, wonende te Dordrecht, mededirecteur der .V» Handelmaatschap pij R. S. Stokvis Zonen te Rotterdam; B. Scholten J.zn., wonende te Almelo, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Twenthe te Hengelo (O.); H. Smiöt van Gelder, wonende te Overveen, gemeente Bloemendaal, commis saris der N.V. Vereenigde Koninklijke Papierfabrieken der firma van Gelder Zonen: ir. R. Sijbolts, te Zwolle, Rijks- nijverheïdsconsulent en secretaris-penning meester van de Stichting Nederlandsche Turfcentrale: J. W. Verwey, directeur van Mirandolle, Voute Co. N.V., te Amster dam: drs. Ch. L. H. Truyen, leider van het Crisis Uitvoer Bureau, alhier; mej. ir. C. H. Pontier, hoofdingenieur bij den Oc- trooiraad, alhier; dr. ir. J. G. W. Sieger, directeur der N.V. Amsterdamsche Chi- ninefabriek, te Amsterdam; G. de Zoete, wonende te Leidschendam, voorheen re ferendaris bij het Centraal Bureau voor de Statistiek; ir. A. W. van de Plassche, te Voorburg, inspecteur van den tuinbouw en het tuinbouwonderwijs; S. Hepkema, directeur der Coöperatieve Conden'sfabriek „Friesland", te Leeuwarden; K. L. Gaai- kema Schuiringa, te Ruigezand, gemeente Oldehove, voorzitter van de Ned. Akker- bouwcentrale en van de Ned. Tarwe- centrale; P. J. 't Hooft, alhier, inspecteur van den Veeartsenïjkundigen dienst; prof. A. H. P. Cleophas, te Warmond, geestelijk adviseur van den Katholieken Nederl. Boeren- en Tuindersbond; B. van den Berg, wonende te Roordahuizum, gemeen te Idaarderadeel, voorzitter van de Frie- sche Coöperatieve Zuivel Exportvereeni- ging te Leeuwarden; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: J. E. Bindels, directeur van het hotel „Kasteel Oud-Wassenaar", te Was senaar; M. H. Binger, uitgever, te Am sterdam: R. Buisman, directeur van de N.V. „R. Buïsman's Gebrande Suiker- poederfabrïek", te Zwartsluis; K. Dijk, lid van de Kamer van Koophandel en Fa brieken, alhier; H. J. Kerkhof, algemeen procuratiehouder bij de N.V. Industrieele Maatschappij voorheen Noury van der Lande, te Deventer; H. Landstra, gedele geerd commissaris, oud-directeur van de N.V. Leeuwarder Papierwarenfabriek, te Leeuwarden; H. A. J. Mannaerts, lid van de firma J. Mannaerts, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, te Tilburg; Th. Niemeijer, directeur van Theodorus Niemeijer N.V. Tabaksfabriek, te Groningen; G. F. P. van der Peijl, directeur van de N.V. Bouwmaterialen- handel „De Hoop", te Terneuzen; L. J. Uijtendaal, te Gilze en Rijen, voorzitter van de Federatie van Vereenigingen van Ned. Lederfabrikanten; J. T. Visser, direc teur van de N.V. Aannemingsmaatschappij Visser Smit, te Papendrecht: A, B. C. M, de Wit, directeur van de N.V. „Ve- neta" Vereenigde Ned. Tapijt-industrie, te Hilversum; A. Woltman, oud-directeur, thans commissaris der N.V. Woltman's Fabriek van- en handel in bouwmaterialen en hout, te Heerenveen; J. J. Jongerius, directeur van „Jan Jongerius N.V.". Ie Jutphaas; J. M. Reuten, te Roermond; ir. A. Hylkema, te Zutphen, Rijkszuivelcon- sulent; C. M. van 't Hoff, te Apeldoorn, houtvester bij het Staatsboschbeheer; C. J. Sweere, te Standdaarbuiten, voor zitter van den Katholieken Vlassersbond West-Brabant; Joh. P. Jongma, te Hui- zum, gemeente Leeuwarderadeel, voorzit ter der Coöperatieve Veiling „de Tuin bouw" te Leeuwarden; M. J. Dings, te Roermond, consulent en adjunct-secreta- rïs-penningmeester van den Limburgschen Land- en Tuinbouwbond; J. W. Smit, te Wichmond, gemeente Warnsveld. lid van het hoofdbestuur van den Aartsdiocesanen Boeren- en Tuindersbond; F. van Til, te Ulrum, oud-voorzitter van de afd. Ulrum van den Chr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland; B. Havenaar, te Berkel en Rodenrijs, lid van het hoofdbestuur van den Chr. Boeren- en Tuindersbond in Ne derland; ir. J. S. Keyser, te Zwolle, se cretaris van de Overijsselsche Landbouw Maatschappij; H. J. Kruidenier J.zn., voorzitter van de Ned. Vereeniging van Fruit-, Groenten- en Aardappelen Expor teurs, te Rotterdam; A. A. Swart, te Zeijerveld, gemeente Vries, landbouwer en veehouder; H. J. Schneiders, kassier bij de Coöperatieve Boerenleenbank, te Obdam; C. J. W. Hodes, alhier, directeur der N.V. Maatschappij „Nutricia" te Zoe- termeer; J. L. Groenewege, te Sint Maar tensdijk, voorzitter van den Kring Tholen en lid van het hoofdbestuur van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij; Jb. Kaan K.zn. sr., te Wieringerwaard, be stuurslid van verschillende landbouw organisaties. Arthur van Schendel Letterkundige Ridder Ned. Leeuw. te AmsterdamL. Ph. Wöhrmann, oudste directeur der N.V. Boekbinderij v.h. fa C. H. F. Wöhrmann en Zonen, le Zut phen; G. P. J. Bannenberg, te *s-Hertogen- bosch, secretaris van de Interdiocesane JeugdcommissieJ. W. Willemsen, wo nende te Haarlem, voorzittS^ van het Amsterdamsch Centraal Comité voor Jongere Werkloozen, te AmsterdamH. Nijkamp, te Enschede, lid van het be stuur van het R. K. Werkliedenverbond in NederlandJ. Schipper, te Utrecht, secretaris van het Chr. Nat. Vakverbond in Nederland; Oost- en West-Indië Sociale Zaken Tot ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw: H. de Bordes, te Bus- sum, voorzitter van den Ned. Werkloos- heidsraad; dr. L. Smit, medisch adviseur der Rijksverzekeringsbank, te Amsterdam; tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: dr. H. W. M. Nijdam, voorheen lid en ondervoorzitter van de commissie, bedoeld bij art. 17 van de Warenwet, thans wonende te Soicy au Bac (Fr.); dr. H. K. de Haas, geneesheer-directeur van het Oog] ij dersziekenhuis, te Rotterdam; J. G. E. Gieskes, directeur van de Ned. Sein- toestellenfabriek N.V., te Hilversum; mr. B. C. Slotemaker, te Wassenaar, secretaris van de Federatie v. Bedrijfsvereenigingen voor Ziekengeldverzekering: E. J. A. A. Quaedvlieg, inspecteur van de Volks gezondheid, alhier; J. A. A. Hartland, te Voorburg, directeur van de Stichting Landverhuizing Nederland; mr. C. J. Koch, voorzitter van den Raad van Arbeid, te Haarlem; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau S. Brandenburg, directeur der N. V. Tilburgsche Waterleiding Maat schappij, te Tilburgmevr. de wed. E. Hartogs-Hijman, presidente van de Ver eeniging „Kinderbewaarplaats", te Arn hem J. J. Backer Dirks, tandarts, te Rotterdamdr. P. W. C. M. Busch, arts, te AmsterdamB. H. J. Schouten, apo theker, te AlkmaarF. van Wering, arts, te Groningen V. Nolet, arts, te Olden- zaalJ. M. R. F. Beckers, te Venlo, hoofd van den Vleeschkeuringsdienst kring Venlomej. S. Büvig, adjunct-directrice van de Kweekschool voor Vroedvrouwen, Ds. D. den Breems, Secr. Alg. Synode der N.H. Kerken. Ridder Ned. Leeuw, is bevorderd tot grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau dr. W. Th. de Vogel, gepensionneerd Nederlandsch-In- diseh hoofdambtenaar, vertegenwoordiger van Ned.-Indië in het „Comité permanent de l'office international d'Hygiène pu- blique", te Hilversum is benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaar den Zijne Hoogheid Pangeran Adipati Ario Mangkoertagoro VII. adjudant in buitengewonen dienst van H, M. de Ko ningin, hoofd van het Mangkoenagorosche Huis en Zelfbestuurder van het Mang koenagorosche Rijk. kolonel-commandant van het Mangkoenagorosche Legioen zijn benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen LeeuwB. Roep, lid van het College van Gedelegeerden uit den VolksraadH. E. Th. Arriëns, lid van de Algemeene Rekenkamer in Ned.- Indië mr. W. F. C. J. Baukema, presi dent van den Raad van Justitie te Se- marangR. K. A. Bertsch, Gouverneur van Midden-JavaK. J. A. Orie, Gou verneur van Soerakarta A. I. Spits. Gou verneur van Sumatra C. H. ter Laag, resident van Celebes en Onderhoorig- resident van Celebes en Onderh. met buitenl. verlof; P. J. Goedhart, resident van Riouw en Onderhoorigheden; M. van Rhijn, resident van ManadoA. Oranje, resident van Palembangdr. P. J. A. Idenburg, directeur van Onderwijs en Eeredienst in Nederlandsch-Indiëprof. mr. J. M. J. Schepper, hoogleeraar aan de Rechtshoogeschool te Bataviaprof. dr. B. J. van der Plaats, hoogleeraar aan de Geneeskundige Hoogeschool te Ba tavia prof. dr. H. R. Woltjer, hooglee raar aan de Technische Hoogeschool te BandoengH. J. van Mook, directeur van Economische Zaken in Ned.-Indië dr. J. H. Becking, hoofdinspecteur, hoofd van den Dienst van het Boschwezen in Ned.-Indiëir. Ch. F. van Haeften, di recteur yan_ Verkeer en Waterstaat in Ned.-Indiëir. J. L. Moens, hoofdin genieur, voorzitter van de Vorstenland- sche WaterschapsradenG. A. Ilgen, ge- neraal-majoor der inf. van het Kon. Ned.-Ind. leger, commandant der Ilde di visieH. ter Poorten, generaal-majoor, hoofd van den Generalen Staf van het Kon. Ned.-Ind. leger; mr. P. N. van der Stok, gewezen raadsheer in het Hoogge rechtshof van Ned.-IndiëC. H. de Goeje, gewezen hoofdinspecteur, hoofd van den dienst van scheepvaart in Ned.- Indië J. M. de Booy, directeur van de Kon. Ned. Maatschappij tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Ned.-Indië mr. D. A. Delprat, lid van den raad van bestuur van de N.V. Kon. Ned.-Ind. Luchtvaart Maatschappij W, Ruvs Bzn., directeur der N.V. „Rotterdamsche Lloyd" te RotterdamW. Labohm, direc teur van de N.V. Koloniale Bank. te BloemendaalH. F. Tillema, particulier, te Bloemendaal zijn bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. H. Eeuwens. re ferendaris bij het departement van Kolo niën ir. W. L. Utermark, algemeen con servator der afd. Handelsmuseum van het Koloniaal Instituut te Amsterdam zijn benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden M, E. A. van Goor, kolonel-titulair der inf. van het Kon. Ned.-Ind. leger, wd. hoofdambtenaar ter beschikking van den legercommandantA. Goudswaard, diri- geerend apotheker 1ste kl. van het Kon. Ned.-Ind. leger, directeur van het Mate rieel van den Militair Geneeskundigen Dienst; A. M. Sierevelt, luitenant-kolo nel der inf. van het Kon. Ned.-Ind. leger, gewestelijk militair commandant der Mo- lukkenJ. A. Verkuyl, luitenant-kolonel der inf. van het Kon. Ned.-Ind. leger ir. G. C. D. de Boer, majoor der art. van het Kon. Ned.-Ind. leger; F. Ruinen, gepens. majoor-titulair der inf. van het Kon. Ned.-Ind. leger, officier-adjudant, tevens administrateur, bij het Kon. Ko loniaal Militair Invalidenhuis op Bron beek tot officier in de Orde van Oranje- Nassau C. Th. de Booy. secretaris van den VolksraadE. A. Zeilinga, secretaris van het Gouvernement van Ned.-Indië mr. H. Bekkering, officier van justitie bij den Raad van Justitie te Soerabaja, met buitenlandsch verlof; H. J. Top, chef van de Arbeidsinspectie in Ned.-Indië W. H. Haasse, inspecteur van Financiën in algemeenen dienst in Ned.-IndiëB. Krijger, hoofd van het Bezoldigingsbu reau in Ned.-Indië J. T. W. Gmelig (zich noemende en schrijvende Meijling), in specteur in algemeenen dienst bij den Dienst der In- en Uitvoerrechten en Ac cijnzen in Ned.-IndiëH. J. So'nneveldt, resident van KedoeW. A. van der Ca- pellen, resident van Cheribon G. Schwen- cke, ass.-resident 1ste kl. van Bandoeng; A. S. L. Spoor, ass.-resident le klasse, leider van het Bureau voor de conversie van Landbouwconcessies in erfpachtsper- ceelen te Medan; mr. R. A. A. C. Roovers, secretaris van de stadsgemeente Batavia; dr. H. J, Levelt, adviseur voor de Decen tralisatie in Nederlandsch-Indië; mgr. dr. H. M. Mekkelholt, apostolisch prefect van Benkoelen en pastoor te Palembang; H. J. Croonen, R.-K. geestelijke van den 3den rang te Kakaskasen (Menado); ds. B, Keers, predikant bij de Protestantsche gemeente te Bandoeng, vice-voorzitter van het bestuur over de Protestantsche Kerk in Ned.-Indië; dr. K. P. C. A. Gramberg, zendeling-arts van de Doopsgezinde. Zen- dingsvereeniging te Tajoe (Midden-Java); dr. R. J. F. van Zeben. directeur van de Ned.-Indische Artsenschool te Soerabaja A. F. Coolen Letterkundige Ridder O.N. en van de School tot opleiding van Indi sche tandartsen, aldaar; G. S. Sanders, ad viseur voor het Inlandsch onderwijs in Ned.-Indië; K. E. Ehmcke, directeur de Landsdrukkerij te Batavia; ir. Raden Mas Pandji Soerachman Tjokroadisoerio, hoofd van de onderafd. Consultatiebureaux en Kleinindustrie van de afd. Nijverheid van het departement van Economische Za ken in Ned.-Indië: dr. jr. J. Th. White, hoofd van het Bodemkundig Instituut van het departement van Economische Zaken in Ned.-Indië; J. Th. Krol, algemeen pro curatiehouder bij de firma John Peet Co., te Batavia; dr. H. Kolkman, voorz, van de Alg. Vereeniging van Rubberplan ters ter Oostkust van Sumatra; dr. P. Ho nig, directeur van het Proefstation voor de Java-Suikerindustrie te Pasoeroean; B. N, Oudraad, hoofdvertegenwoordiger van de Bataafsche Petroleum Maatschappij, Han delszaken, te Soerabaja, met buitenlandsch verlof; J. P. Adèr, hoofd van verkeers- en handelszaken bij den dienst der Staatssp. Ned.-Indië; W. R. van Nauta Lemke, gewezen afdeelingshoofd bij den dienst der Posterijen, Telegrafie en Telefonie in Ne- derl'andsch-Indië; ir. D. Willebrand, hoofd van de afdeeling Spoorwegtoezicht van het departement van Verkeer en Water staat in Ned.-Indië; ir. K. K. J. L. Stein- metz, directeur van de haven van Soera baja; Th. J. M. Madlener, legeraalmoeze nier der Ilde divisie van het Kon. Ned. Indische leger; ds. W. M. Duijker. leger- predikant te Malang; W. J. Leyds Jzn secretaris van het departement van Ma rine; ir. L. G. Langguth Steuerwald, su perintendent der Mangkoenegorosche on dernemingen te Soerakarta; D. P. Rempt, plaatsverv. dir. der Nillmij te Batavia, penningmeester der Ind. Maatschappij v. Werkverschaffing: mr. C. Süthoff, voorz. van het Hof van Justitie in Curagao; J. H. Sprockel, voorz. van de Staten van Cu rasao; W. Gauw, havenmeester van Cu rasao; P. Th. J. Hendriks, pastoor op Aruba; ir. W. J. G. de Baas, hoofdinge nieur bij het technisch bureau van het departement van Koloniën; E. C. Zimmer man, handelswaarnemer van Ned.-Indië v de Ver. Staten van Amerika te New York; A. F. Ruimschotel, tijd. waarn. hoofd van het Verkoopkantoor van 's Lands Mijn- bouwproducten te Batavia, thans werkz. alhier; S. A. Reitsma. gewezen hoofdamb tenaar van oen Dienst der Staatsspoorwe gen in Ned.-Indië. te Utrecht; W. A. Alle- mand. gewezen bedrijfsleider van de Ned.- Ind. Waterkracht Exploitatie Maatschap pij; ir. J. M. Goslings, directeur van de LV. Ned.-Ind. Gas-Maatschappij, te Rot terdam; P. A. Waller, voorz. van de Ver. van Kinabast-Producenten, te Amsterdam; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: H. Hanssen, kapitein der art. van het Kon. Ned, Ind. Leger; dr. J. Visser, off. van gez. der 2de kl. van het Kon. Ned. Ind. Leger; W. J. van Gulik, kapitein van den generalen staf van het Kort. Ned. Ind. Leger, met buitenl. verlof; T. E. J. de Bie. kapitein der intendance van het Kon. Ned. Ind. Leger, adjudant, tevens fd. intendant van het Huis van den Gouverneur-Generaal; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: C. Grevers, inspecteur van het tucht-, opvoedings-. reclasseerings- en armwezen in Ned.-Indië; mej. mr. W. C. Kobus. grif fier van den Raad van Justitie te Sema- rang; L. R. M. Mustamu, kantoorhoofd bij het departement van Justitie in Ned.- Indië; T. Beemer. griffier le klasse bij den Landraad te Meester-Cornelis; J. Looyen- ga, referendaris bij de Generale Thesaurie van het departement van Financiën in Ned.-Indië; H. W. Reinking, controleur bij den Dienst der Landelijke Inkomsten, hoofd eener Landrente-afdeeling in Ned.- Indië; J. W. de Jonge, controleur bij den Dienst der in- en uitvoerrechten en acc., in Ned.-Indië; N. W. Bastiaans, gewezen beheerder le klasse bij den Dienst der Opium- en Zoutregie in Ned.-Indië; mr. A. A. Lammers, inspecteur van Financiën in Ned.-Indië; L. M. R. le Bruyn, comm. van politie le kl. in Ned.-Indië; J. P. K. van Eechoud, comm. van politie 2e kl. in Ned.- Indië; mr. J. Gerritsen, controleur B. B. le klasse, belast met het bestuur over de afdeeling Serdang (Oostkust van Suma tra); M. Passer, lid van den Gemeenteraad van Padang en lid van den Minangkabau- raad; H. J. de Groot, ass.-resident van Poerwakarta; C. Vermeulen (broeder Fe lix), R.K. ordebroeder van de congregatie der Broeders van den H. Aloysius in Ned.- Indië; mej. P. P. van den Broek (zuster Nothburga) R.K. ordezuster van de con gregatie van de liefdezusters van den H. Carolus Borromeus, verpleegster bij het St. Carolus-ziekenhuis te Batavia; K, R. Rittich, beheerder van de Leprozerie Hoeta Salem (Tapanoelï); J. Wetslein, voorz. van de conferentie v. zendelingen der Utrecht- sche Zendings Vereeniging te Manokwarï; mevr. E. J. Boomstra-Quërngester, parti culiere te Bandoeng; H. P. V. Plantema, gewezen schoolhoofd bij het openbaar Westersch lager onderwijs, thans hoofd der ongesubsidieerde Ardjoenoschool te Ban doeng: C. J. Bottemanne, leider van de on- derafdeelïng Zeevisscherij bij het depar tement van Econmische Zaken in Ned.- Indië; ir. H. Vonk, landbouwconsulent, tij delijk waarn. inspecteur van den land bouw voor het gewest Sumatra, met bui tenlandsch verlof; ir. J. van der Ploeg, landbouwconsulent, toegevoegd aan het hoofd van den Dienst van den Landbouw in Ned.-Indië; ir. P. C. J. Meys, opper houtvester bij den Dienst van het Bosch wezen te Palembang; F. L. Mente, bosch architect le klasse bij den Dienst van het Boschwezen in Nederlandsch-Indië; E. Oats, lid der firma Dunlop en Kolff te Soerabaja; N. de Ligt, administrateur der koffie-onderneming „Malangsari" (Ban- joewangi); ir A. F. Wehlburg, ingenieur bij 's Lands Waterstaat te Bandoeng; P. R. F de Rochemont, gewezen bouwkun dige bij den Dienst der Staatsspoorwegen te Soerabaja; A. S. J. Brouwer, hoofdkan- toorhoofd 1ste klasse bij den dienst der Posterijen, Telegrafie en Telefonie, te Soerabaja; G. E. A. C. Schreuders, niet gegradueerd inspecteur bij den dienst der Staatsspoorwegen, te Batavia; J. Idema, hoofdadministrateur, burgerlijk ambte naar bij den magazijndienst der artillerie van het Kon Ned. Ind. Leger; M. van Burken, gezaghebber bij de Gouverne- ments Marine in Néd.-Indië; H. F. Cha teau, gewezen commies met den persoon- Albert W. v. Dalsum Tooneelspeler Ridder O.N. lijken titel van hoofdcommies, chef de bureau bij het departement van Onder wijs in Suriname; mej. A. M. Klijn (Soeur Gonzales), hoofd van de hoeden- vlechtschool der R.K. gemeente in Suri name; A. Ph. Samson, apotheker, te Para maribo: E. Senior, agent van de Hamburg- Amerika Linie op Curasao; J. W. P. Peili- ker, hoofd van den Lands-Radiopost te Willemstad (Curacao); M. Alvares Cor- rea, voorganger van de Ned. Herv. Isi-aël. gemeente op Curagao; L. J. van Dijk, hoofdcommies bij het departement van Koloniën; F. Hartman, technisch hoofd ambtenaar bij het Technisch Bureau van het departement van Koloniën; L. D. Petit, lid van het hoofdbestuur der Ko ninklijke Vereeniging „Oost en West"; C. Kok, gewezen hoofdagent der Moluksche Handelsvennootschap; A. P. F. Keiler, ver tegenwoordiger alhier, van de N.V. Stoom vaart Maatschappij „Nederland", te Am sterdam; Buitenlandsche Zaken, Justitie, Politie en Binnenlandsche Zaken is toegekend de eeremedaille, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau: in zilver aan: P .C. N. van Straten, bode bij het departement van Financiën, gede tacheerd bij het departement van Alge meene Zaken als bode-portier; W. J. Koe- kenberg, bode bij de Eerste Kamer der Staten-Generaal; E. Bekkers, bode aan het departement van Buitenlandsche Zaken; T. Leeuwenburgh, bedrijfsleider bij de Société Générale Laitière, te Brussel; in goud, bij bevordering aan: M. C. Uittenbroek, brigadier-majoor der Rijks- veldwacht, ie Hilversum; P. Dorst, briga dier-majoor der Rijksveldwacht, te Nu- mansdorp; C. de Korte, huismeester bij het huis van bewaring, alhier; in goud aan: W. Poelstra, hoofdverple- ger-huismeester bij de Rijksasyls voor psychopathen, te Avereest; P. J. Knoop, adjunct-idirecteur van het Centraal Bu reau van de Vereeniging van Reclassee- ringsinstellingen, te Amsterdam; H. M. Mertz, oud-hoofdkoster der St. Servaas- kerk, te Maastricht; E. Kah, notarisklerk, te Nieuwe Pëkela; in zilver aan: A. Ganseman, brigadier majoor der Rijksveldwacht te Ovezande; H. Ch. L. Meyer, brigadier der Rijksveld' wacht te Hilversum; A. Dijkman, briga dier der Rijksveldwacht te Leeuwarden; S. Griffioen, brigadier der Rijksveldwacht te Woerden; J. N. Schipper, brigadier der Rijksveldwacht te Rotterdam; T. Zijlstra, hoofdbewaarder bij de strafgevangenis te Breda; J. Tiëmens, werkmeester bij den arbeid bij de strafgevangenis te Haarlem; J. Meyer, portier bij de arrondissements rechtbank te Rotterdam; P. H. Broerse, koster-organist bij de Ned.-Herv. Kerk te Serooskerke (W.); mevr. C. G. Huïzinga- Sodderland, organiste bij de Ned.-Herv. 'emeente te Oosterhout, wonende te Breda; J. L. Ubert, koster bij de St. Jans Basiliek te 's-Hertogenbosch; mej. Sj. Schuurman, onderwijzeres aan een Zon dagsschool en leidster van de Chr. Meis- jesvei'eeniging „Bidt en Werkt" te Erica; in brons, aan: B. Alink, Rijksveldwach ter-brigadier-titulair, te Markelo; G Bekke, Rijksveldwachter-brfeadier-titulaïr, te Weerselo; S. Hollander, Rijksveldwach ter-brigadier-titulair, te Tiel; J. L. van Noord, Rijksveldwachter-brigadier-titulair, alhier; A. Dijkhorst, Rijksveldwachter brigadier-titulair, te Dodewaard; G. Oos terwoud, onbezoldigd Rijksveldwachter, te Beetsterzwaag; P. L. van Weldhoven, onbezoldigd Rijksveldwachter, te Woens- drecht; A. Mater, bewaarder bij het huis van bewaring te Alkmaar; A. J. de Haan, koster en doodgraver bij de Ned.-Herv. gemeente te Berlikum (Fr.); in goud, aan: C. L. van den Wijngaard, adjunct-hoofdbrandmeester, te Amster dam; J. C. de Koster, oud-hoofdopzichter bij de gemeentewerken, te Vlissingen; A. P. Bomas, ambtenaar van administratie bij de inspectie der burgerwachten, alhier; H. M. Beek, adjunct-commies bij den post dienst, alhier (postkantoor); mej. M. L. Schroder, adjunct-commies bij den tele graaf- en telefoondienst, Rotterdam (tele graafkantoor); A. Meester, adjunct-com mies bij den postdienst, te Groningen; B. J. Somsen, adjunct-commies bij den post dienst, te Arnhem; mej. A. Mulder, tele foniste 1ste kl., belast met de functie van chef-telefoniste, te Groningen; mej. J. P. Pronk, telefoniste 1ste klasse, belast met de functie van toezichthoudster, te Rot terdam; J. Laban, opzichter der telegrafie en telefonie, te Wassenaar; W. Paling, op zichter der telegrafie en telefonie, te Amersfoort; J. J. Zebregs, bureelambte naar 1ste kl. alhier (centrale werkplaats der telegrafie en telefonie); in zilver, aan: H. W. J. Koppens, ge- meerrtebode, te 's-Hertogenbosch; L. N, van der Hagen, oud-gemeenteveldwachter, te Wadenoyen; A. Labrie, brigadier van politie-hoofdbrandwacht, alhier; K. A. J. Vonk, brigadier van politie, alhier; P. J. van der Krogt, hoofdagent van politie- rechercheur, te Wassenaar; A. Fennema, brigadier gemeentepolitie, te Rotterdam; J. H. Th. Heisterkamp, oud-agent 1ste kl, (majoor) gemeentepolitie, te Rotterdam; W. J. van Wordragen, onderbrandmeester vrijwillige brandweer, te Rotterdam; J. Chr. Bach, onderbrandmeester vrijw. brandweer te Rotterdam; D. W. Brouwer, adj.-bureauchef bij de politie, te Amster dam; F J. C. de Jongh, brandmeester te Amsterdam; H. Vos, bode van den burge meester te Amsterdam; J. Balk, schipper bij den havendienst te Amsterdam; A. J. Vermeulen, ovtd-gemeenteveldwachter te Zuidzande; A.Wijnacker, gemeenteveld- waarde); M. van de Velde, gemeenst- I wachter te Dreischor; J. H. Comrau. - I gadier van politie te Utrecht; C. wLuI>' f veld hoofdagent v. pol. te Utrecht- j i bring, armmeester d. gem. Barrade/r Gelling, oud-veldwachter der 1 Vlagtwedde, wonende te Ter Apef Oost, bode-concierge provinciehuis tr j' sen; mej. A. J. van Dorth, schrijver kl. in tijdelijken dienst alhier; (hoofdL1' der Posterijen, Telegrafie en Telef,. A. Hollanders, klerk bij het hoofdbp'-!! Pnctprïipn TfOpprn fip> on T„i,.v ."'"IB der Posterijen, Telegrafie en Telefonie f hier; B. Havelaar, chef-magazijnbedi^' b. h. hoofdbestuur der Posterijen t"i grafie en Telefonie alhier; J. F Andri Tele- i sen, assistent 1ste kl. bij den dienst' d r posterijen, Telegrafie en Telefonie Utrecht; D. Beets, assistent le kl. bijn* dienst der posterijen, telegrafie en I fonie te Amsterdam, postkantoor; p, nr. wer, assistent 1ste kl. bij den dienst h posterijen, telegrafie en telefonie te r terdam; G. van Barneveld, assistent i!i kl. bij den dienst der posterijen, teleer fie en telefonie te Zutphen; F. w. sfnt bulte, assistente le kl. bij den dienst d I posterijen, telegrafie en telefonie te N,; megen; A. H. C. Meertens, assistent 1st' kl. bij den dienst der posterijen, telerr fie en telefonie te Maastricht; jF. F. staajJ' man, assistent 1ste klasse bij* den dien i der posterijen, telegrafie en telefonie al' hier, postkantoor; G. Hakkert assistent i kl. bij den dienst der posterijen, telegrar en telefonie te Delft; H. Noordijk horrf besteller bij den postdienst alhier nn'0.' kantoor; W. v. d. Heijden hoofdbéstelV bij den post-, telegraaf- en telefoondirJ?. te Roosendaal; J. Th. Geurtsen. hoofd£' steller bij den postdienst te Amsterdam postkantoor; W. Ponte, hoofdbestèlier tn den telegraaf- en telefoondienst, alhi(.- telegraafkantoor; A. W. Groothoff, w besteller bij den postdienst, te Rotterdam postkantoor; P. H. Pleijnen, hoofdbesloiu bij den post-, telegraaf- en telefoondie- te Maastricht: A. J. van den Brink cm' ducteur le kl. bij den dienst der postï! rijen, telegrafie en telefonie te Utrecht inspectie spoorwegpostdienst; J. sen, kantoorhouder bij den dienst der w ter ij en, telegrafie en telefonie te Arwn J. M. Admiraal, kantoorhouder bij der! dienst der posterijen, telegrafie en telefo nie te Hardegarijp; A. van der Wenden' kantoorhouder bij den dienst der poste rijen, telegrafie en telefonie, te Oldemarkt' H. van den Berg, kantoorhouder bij den dienst der posterijen, telegrafie en tele fonie te Haastrecht; Th. B, Kruijsen, kan" toorhouder bij den dienst der posterijen telegrafie en telefonie te Rosmalen; d' Spaarman, kantoorhouder bij den dienst der posterijen, telegrafie en telefonie te De Rijp; J. Mullers, kantoorhouder bii den dienst der posterijen, telegrafie en te lefonie te Rottevalle; J. Faber, B der bij den dienst der posterijen, telefo nie en telegrafie te Grijpslcerk; mej. R Scheele, telefoniste 1ste kl. alhier, tele foonkantoor; mej. M. Th. Heemskerk, tele foniste bij den ïnterlocalen dienst te Alphen aan den Rijn: C. Heijblok, schril- ver bij den post-, telegraaf- en telefoon dienst, alhier, postkantoor; J. W. Harbers, chef-monteur der telegrafie en telefonie te Oss; H. Onvlee, chef-monteur der telegra fie- en telefonie te Arnhem; A. Lindne- chef-monteur der telegrafie en telefonie te Utrecht; J. C. Scheffer, monteur de: telegrafie en telefonie te IJmpiden; J. v, Gellecum, vakwerkman-chauffeur alhier Rijksautomobielcentrale. in brons aan: J. de Natris. gemeente bode te Valkenswaard; P. Kok," straatve ger van den gemeentereinigingsdienst tc Nijmegen: K. Rutten, chauffeur-gemeen tereinigingsdienst te Nijmegen; A. J. Jans sen, oud-arbeider bij de gemeente-plant soenen, te Nijmegen; C. Blok, agent van politie, alhier, S. Kareis, agent van politie alhier; J. van Dijk, geaffecteerde bij de vrijwillige brandweer te Rotterdam; T,' Vonk, geaffecteerde bij de vrijwillige brandweer te Rotterdam; K. Ratelband, agent van politie te Amsterdam; N. J, A. Bösensell, agent van politie te Amster dam; A, Kars, hoofdbrandwacht bij dc Utrechtsche Vrijwillige Brandweer, te Utrecht', W. Martens-Hillebrand, te Am sterdam; C. A. Walraven, magazijnbedien de bij het hoofdbestuur der posterijen, te legrafie en telefonie, alhier; W. A, Bege- linger, magazijnbediende, bij het hoofdbe stuur der posterijen, telegrafie en telefo nie alhier; D. J. van Zomeren, bode bij het hoofdbestuur der posterijen, telegrafie en telefonie alhier; J. C. Goedman, bode bij het hoofdbestuur der posterijen, tele grafie en telefonie alhier; J. Th. van Ber gen, kantoorknecht bij den dienst der pos terijen, telegrafie en telefonie alhier, post kantoor; H. Borst, kantoorknecht bij den dienst der posterijen, telegrafie en telefo nie, te Utrecht, post- en telegraafkantoor; J. Postma, kantoorknecht bij den dienst der posterijen, telegrafie en telefonie ie Amsterdam; postkantoor; D. van Bek- kum, kantoorknecht bij den dienst ier posterijen, telegrafie en telefonie te Hil versum; J. de Jel, kantoorknecht bij den dienst der posterijen, telegrafie en telefo nie te Rotterdam, postkantoor; W. WijLhui- sen, kantoorknecht bij den dienst der pos terijen, telegrafie en telefonie te Arnhem; J. J. Everhard, kantoorknecht bij den dienst der posterijen, telegrafie en telefo nie te Apeldoorn; G. A. Tap, kantoor knecht bij den dienst der posterijen, tele grafie en telefonie, alhier, postkantoor; C, A. Vermeulen, zaalwachter bij den dienst der posterijen, telegrafie en telefonie te Groningen; Q, van Lun, besteller bij den post-, telegraaf- en telefoondienst te Vreeswijk; M. van Hattum, besteller bij den post-, telegraaf- en telefoondienst te Nijkerk; G. J. Lantink, besteller bij den post-, telegraaf- en telefoondienst te Goor; D. Lugthart, besteller bij den post-, tele graaf- en telefoondienst te Dirksland; C. Vos, besteller bij den post-, telegraaf- en telefoondienst te 's-Grevelduin-Capelle; A. Sollevel, besteller bij den post-, telegraaf- en telefoondienst alhier, postkantoor; H. Huisman, besteller bij den post-, tele graaf- en telefoondienst te Bemmel; A. Bekers, besteller bij den post-, te legraaf- en telefoondienst te Leur; P. J. Labots, besteller bij den post-, tele graaf- en telefoondienst te Velp. (Geld.); S. Korhorn, besteller bij den post-, tele graaf- en telefoondienst te Groningen; W. A. Stavast, besteller bij den post-, tele graaf- en telefoondienst te Neder-Har- dinxveld; D. Kwast, vakwerkman der tele grafie en telefonie te Zaandam; Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen in goud aan: H. du Pon, technicus le kl. bij het Pathologisch-anatomische La boratorium der Rijksuniversiteit te Lei den; Chr. Sirag, technicus le kl. bij het Hislologische Laboratorium der Rijksuni versiteit te Leiden; A. Wories, technicus le kl. bij de Röntgenologie der Rijksuni versiteit te Groningen: 1. .H. J. Bolsterlee, technicus le kl. bij het Laboratorium v. aëro- en hydrodynamica der Technische Hoogeschool te Delft; J. Feitsma, admi nistratief amb. bij de bibliotheek der T. H. S. te Delft; M. M. Bijnevelt, di rigent der Chr. Muziekvereeniging „Ad- vendo" te Lochem; L. C. Keereweer, koor dirigent, te Amsterdam; J. de Klerk, or ganist en stadsbeiaardier te de Brielle; Jan van Veen, dirigent van het Chr. Mu ziekgezelschap „Wilhelmina" te Glaner- brug; in zilver, aan: J. de Jonge, bibliotheek- beambte bij het Philologisch Historisch Instituut der Rijksuniversiteit te Gronin gen; W. K. Rornmes, amanuensis bij °e anatomie bij de Rijksuniversiteit te Utrecht, wonende te Zuilen;

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 8