ftota-uUsseimq) Britsch-Duitsche nog niet gepubliceerd. Engeland's politiek jegens Polen ongewijzigd. Ou&ieenstemmiHtp tusschen Turkije, Engeland en Frankrijk. RADIO. WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1939 Chamk-dain's. tongste £ageduiiscede. De speciale zitting van het Engel sche Lagerhuis, die Dinsdagmiddag bueen kwam voor het vernemen van een rede van Chamberlain-over de re cente ontwikkeling der betrekkingen met Duitschland, werd om 2.45 uur Engelsche tijd geopend. Er heerschte een volstrekte kalmte en onder de Lagerhuisleden viel een sfeer van ka meraadschap waar te nemen, welke ontsprong aan het bewustzijn, dat voor dat oogenblik alle partij geschil len begraven waren. Toen Chamberlain het Lagerhuis betrad, werd hij met luid gejuich be groet. Om 14.50 uur stond hij op voor het uitspreken van zijn rede. Chamberlain begon met te zeggen dat sedert het Lagerhuis Donderdag U bijeen was geweest, er weinig ver andering was ingetreden in de voor naamste trekken van den toestand. De catastrofe is nog niet boven ons losgebarsten, gelijk ik toen reeds zei- de aldus de premier. Ik kan niet zeg gen zoo zeide de premier, dat het gevaar van den rampspoed reeds op eenigerlei wijze is teruggeweken. Onder deze omstandigheden zou het wellicht onnoodig kunnen lijken, het Huis te vragen, onnieuw bijeen te komen voor den vastge- stelden datum. In tijden als deze echter zijn Wii van meening dat het juist was dat het Huis op de hoogte werd gehouden, voor zoo ver dat mogelijk is, en wel voortdurend op de hoogte gehouden van alle ontwikkelingen in den toestand, zooals zij hebben plaatsgegre pen Dit zal bij voortduring het beginsel blij ven,' dat ons zal leiden bij alle verdere ver gaderingen van dit huis. Er is één ding dat ik op dit oogenblik zou willen zeggen met betrekking tot de pers: Ik acht het eens te meer noodzakelijk er bij de pers op aan te dringen, de uiterste beheerscht- heid aan den dag te leggen (toejuichingen) in een tijd, waarin het volkomen mogelijk ls dat enkele gedachtelooze woorden in een dagblad, dat misschien niet van bijzonder be lang isi het geheele streven zouden kunnen teniet doen. dat door de regeering in het werk wordt gesteld om een bevredigende oplossing tot stand te brengen. Terloops merkte Chamberlain in dit ver band op, dat hij gehoord had van berichten, welke een woordelijke beschrijving beweerden te geven van de mededeeling der Britsche re geering aan Hitier. Een dergelijk bericht aldus Chamberlain kan niet anders zijn dan een verzinsel van het eerste tot het laatste woord (toejuichingen) De premier vervolgde: Ik zal thans een verslag geven van de gebeurtenissen in de paar laatste dagen, maar natuurlijk bestaat er geen wijziging in de politiek van de regeering. Na verwezen te hebben naar de uitnoodi- glng van rijkskanselier Hitier aan den Brit- schen ambassadeur te Berlijn, Henderson, voor een onderhoud en naar het denkbeeld, dat Henderson zich per vliegtuig naar Engeland zou begeven, zeide Chamberlain: „Wij hebben een verslag ontvangen van het onderhoud van onzen ambassadeur op Vrijdagavond j.l. Dit verslag was echter pas na middernacht geheel ontcijferd en persoonlijk heb ik eerst den volgenden morgen van het geheele ver slag kennis genomen. Hitler's boodschap grondig bestudeerd. Zaterdag arriveerde Henderson per vliegtuig uit Berlijn en wij vernamen van hem, dat men het in Berlijn niet noodzakelijk achtte, dat hij nog denzelfden dag zou terugkeer en, maar dat de Duitsche regeering er zeer veel prijs op stelde dat wij de mededeeling aan dachtig zouden bestudeeren, welke Henderson ons overbracht. In overeenstemming daar mede wijdden wij den geheelen Zaterdag en Zondagmorgen aan een zeer zorgvuldige, grondige en degelijke overweging van het ons door den Britschen ambassadeur gebrachte document en aan het antwoord dat wij ons voorstelden daarop te geven. Ons definitieve antwoord is gistermiddag door den ambas sadeur medegenomen, toen hij naar Berlijn vloog en het is gisteravond aan den rijkskan selier overhandigd. Het zou mij aangenaam zijn, wan neer ik het Huis op de hoogte kon brengen op de meest volledige wijze van de inlichtingen, uitgewisseld met Hitier. De leden van 't Lagerhuis zul len echter begrijpen, dat in een toe stand van zoo uiterste delicaatheid, nu zoo ernstige problemen op neteli ge wijze in evenwicht hangen, het niet in het openbaar belang is om deze vertrouwelijke mededeelingen te publiceeren of er in dit stadium in bijzonderheden commentaar op te le veren. (toejuichingen) Ik ben echter wel in staat, in volstrekt al gemeene bewoordingen eenige der voornaam- delenUnten aEn geven' waarover zij han- Beide partijen wenschen overeenstemming. Hitier aldus Chamberlain heeft er naar gestreefd om de Britsche re geering zijn wensch naar 'n Engelsch- uuitsche overeenstemming van volle ggen en duurzamen aard duidelijk te «aken. Aan den anderen kant heeft hij de Britsche regeering niet in twij fel gelaten ten aanzien van zijn op vattingen betreffende de urgentie van een regeling der Duitsch-Poolsche kwesties. De Britsche regeering heeft eveneens her haaldelijk den wensch tot uiting gebracht om een verwezenlijking tot stand te zien komen van een dusdanige Engelsch-Duitsche over eenstemming. Zoodra de omstandigheden zulks veroorlo ven, zou zij uiteraard de gelegenheid toejui chen om met Duitschland verscheidene pro blemen te bespreken, welker regeling zou moe ten plaats vinden bij iedere permanente overeenkomst, (toejuichingen). Alles draait echter om de manier, waarop de onmiddellijke geschillen tusschen Duitsch land en Polen kunnen worden behandeld (toe juichingen) en den aard der voorstellen, die voor een regeling, welke ook, zouden kunnen worden gedaan. Wij hebben het duidelijk ge maakt, dat onze verplichtingen jegens Polen in formeelen vorm gegoten zijn door de over eenkomst, die op 25 Augustus werd ondertee kend en die ten uitvoer zullen worden gelegd (■toejuichingen). De regeering heeft meer dan eens openlijk verklaard, dat de Duitsch-Poolsche geschillen op vreedzame wijze en met vreedzame midde len behoorden te kunnen worden opgelost. In- tusschen is een eerste eisch voor iedere nut tige bespreking, dat de spanning, welke ge schapen is door botsingen aan de grens en door berichten over incidenten van beide kan ten, minder wordt. De Britsche regeering spreekt dien overeenkomstig de hoop uit, dat beide regeeringen er naar haar beste ver mogen naar zullen streven om het ge beuren van dergelijke incidenten te voorkomen en het in omloop brengen van overdreven berichten te verhin deren, evenals alle andere activitei ten, die zouden kunnen uitloopen op een gevaarlijke ontbranding van de openbare meening. De Britsche regeering aldus vervolgde Chamberlain hoopt, dat, wanneer een bil lijke regeling der geschillend bereikt kan wor den door vrije onderhandelingen, dit op zijn beurt zou mogen leiden tot een meer om vattende overeenkomst, welke zou kunnen aangroeien tot blijvend profijt van Europa en de wereld. Op dit oogenblik is de positie aldus, dat wij het antwoord van Hitier op onze mededeeling afwachten. Van den aard van dat antwoord hangt het af of nog meer tijd kan worden gegeven aan een doorvorsching van den toe stand en aan de werking van de vele krachten ten gunste van den vrede. De hulde, die Chamberlain vervolgens aan de kalmte van het Britsche volk bracht, werd door het Lagerhuis met gejuich begroet. Het schijnt, zoo zeide hij, dat er twee rede nen zijn voor deze houding: Ten eerste voelt niemand van ons eeniger lei twijfel over de vraag: waar onze plicht ligt (toejuichingen). Er bestaat geen verschil van meening onder ons en er is geen ver zwakking in onze vastberadenheid. Ten tweede: ons vertrouwen, dat wij gereed staan voor iedere gebeurtenis. De Engelsche voorzorgsmaatregelen. Chamberlain besprak vervolgens de Brit sche voorbereidingen der defensie. De maat regelen in verband met de opvordering, zoo zeide hij, moesten noodzakelijkerwijze eenige lasten met zich brengen. Ik vertrouw, dat het volk in het land algemeen inziet, dat de be hoeften der natie thans boven alles moeten uitgaan. Hieraan voegde Chamberlain onder meer gejuich toe: het uitgeven van rantsoeneeringskaarten. De luchtverdediging van Groot-Brittannië is in staat van onmiddellijke gereedheid gebracht. De basis der luchtafweerdefensies is tot ont plooiing gebracht en bemand. Geregelde es kaders van de luchtafweer zijn op oorlogs sterkte gebracht door toevoeging van de noodige reservisten. Strijders, algemeene ver kenners en hulptroepen zijn opgeroepen en staan gereed en de ballonversperring is ter plaat-se aangebracht. Waarnemerskorpsen staan op hun posten en in feite is het geheeie waarschuwings systeem dag en nacht in gereedheid om oogenblikkelijk in werking te treden (toe juichingen). De kustverdediging is gereed en bemand. Regelingen zijn getroffen voor bescherming door compagnieën der nationale defensie, militie en territoriale troepen in zeer grooten getale op de belangrijke punten, welker veiligheid van essentieel belang is voor de nationale oorlogsinspanning. Sprekende over de vloot zeide Chamberlain dat deze in een vergevorderd stadium van bereidheid verkeerde, toen de huidige crisis opkwam. Onze geheele oorlogsvloot staat ge> reed om op het eerste sein haar oorlogsrege lingen te treffen (toejuichingen). Er is een aanzienlijk aantal bewegingen geweest van de eenheid der gewapende troe pen, zoowel in het binnenland zoowel als over zee. Deze bewegingen vormen deel van van tevoren in ox-de gebrachte plannen, welke al dus opgesteld waren, dat een aantal een heden zich zoo spoedig mogelijk zouden be geven naar hun oorlogsstations, voordat de oorlog uitbrak. Voortgaande zeide Chamberlain, dat hij het Huis er van in kennis stelde, dat de re gionale organisatoren der burgerlijke lands verdediging op voet van oorlog zijn geplaatst. Instructies zijn gezonden aan plaat selijke autoriteiten, zoodat op het eer ste sein kon worden opgetreden en plannen zijn gereed voor de evacuatie van schoolkinderen, moeders met zui- gelyxgen, in verwachting zijnde moe ders en blinden uit bepaalde dicht bevolkte gebieden. De plaatselijke autoriteiten zijn gewaar schuwd ten aanzien van het dooven der open bare verlichting. De regelingen zijn voltooid voor het oproepen op zeer korten termijn van het geheele personeel der luchtafweerdiensten en officieren zijn 24 uur per dag op de sleutelpunten beschikbaar. Ook de zieken huizen zijn voorbereid voor het opnemen van gewonden. Chamberlain voegde aan deze mededeelin gen toe, dat een voortdurende bewaking ten uitvoer wordt gelegd over het geheele terrein der defensie-voorbereidingen en dat voorbe- reidende maatregelen, genomen zijn om te verzekeren, dat verdere voorzorgsmaatrege len, wanneer dat noodig mocht zijn, zoo snel mogelijk in werking zouden kunnen treden. Deze voorbeelden, aldus Chamberlain, vormen slechts illustraties van den algemeenen staat van bereidheid, welke reeds ter kennis is gebracht van het Lagerhuis en het land. Ik denk, dat zij een verklaring vormen voor de algemeene afwe zigheid van vrees of in feite van iedere heftige emotie. Men zegt soms, dat het Britsche volk maar langzaam tot een besluit komt, maar dat het, wanneer het een besluit heeft genomen, daar niet gemakkelijk van afstapt (toejuichingen). De vraag: oorlog of vrede, is nog niet beslist, Wij willen nog hopen pp en wei-ken voor den vrede (toejuichingen). Wij willen geen tittel of jota laten vallen van onze vastberadenheid om vast te houden aan de richtlijn, die wij voor ons zelve hebben vastgelegd. Luide toejuichingen weerklonken van alle ban ken in het Lagerhuis, toen Chamberlain na deze laatste woorden van zijn redevoering weer ging zitten De oppositie spreekt zich uit. parlement en van het vredelievende volk in dit land. Het laatste woord is thans aan Hitier, aldus Sinclair verder, en naar mijn weten is er niets, dat de regeering in dit stadium zou hebben kun nen doen en ongedaan heeft gelaten om het voor Hitier mogelijk te maken het woord van onder handelingen en vrede uit te spreken. Zijn rede eindigende bracht Sinclair hulde aan de standvastigheid, de koelbloedigheid, de waardigheid en het geduld van het Engelsche volk op dit oogenblik en sloot hij zich aan bij de door Chamberlain aan het volk gebrachte hulde. De communist Gallacher zeide, dat hij er voor stander van was geen concessie, van welken aard ook, te verleenen aan de fascistische agressie. Geen denkbare stap mag echter onbe proefd gelaten worden om de onuitsprekelijke ramp van een over de wereld komende oorlog te voorkomen. Het Lagerhuis werd daarop verdaagd tot Dinsdag a.s., doch Chamberlain sprak de verwachting uit, dat het La gerhuis voordien wel weer bijeen zou ^omen. Nadat de toejuichingen verklonken waren, nam Greenwood namens de Labour Partij het woord. Hij zeide: Dit is geen dag, waarvan de waarde kan wor den afgeteld door het aantal uitgesproken woor den. Het internationale tooneel kan caleidosco pisch veranderen, maarwat. ook veranderen moge de onbuigbare vastberadenheid van mijn partij om de vrijheid te vei-dedigen en de heerschappij van het recht hoog te houden tegen een wille keurig gebruik van geweld, blijft nog bestaan (toejuichingen). In de meest nadrukkelijke bewoordingen, wil ik zeggen dat voor zoover ons betreft de agressie thans een einde moet nemen (toejuichingen). Sinclair, leider der Liberale fractie zeide: De Belgische koning, de Paus en president Roosevelt hebben uit naam der menschheid een beroep gedaan op de volken ter wereld om een oorlog te vermijden door een redelijke procedure. Bijna de volledige menschheid onderschrijft deze oproepingen en omdat ik weet, dat de Bi-itsche regeering juist die politiek nastreeft uit naam van het Britsche volk en zich inspant om onder handelingen tot stand te brengen tusschen I Duitschland en Polen op den grondslag van nog wederzijdsch respect voor elkanders rechten, ben ik het eens met de regeering en geloof ik. Wij behoefden hier niet te beginnen met dat zij recht heeft op den hechten steun van het „Het verstand kan de overhand nog behouden." Lord Halifax in het Hoogcrhuis. Het Engelsche Hoogerhuïs kwam Dinsdagmid dag onder groote belangstelling bijeen. In ant woord op de vraag van Lord Snell, of de regee ring een verklaring had af te leggen omtrent den huidigen stand der buitenlandsche zaken, zeide Halifax in den loop van een verklaring, welke gelijken inhoud had als die van Cham berlain in het Lagerhuis o.m.: De stand van zaken blijft er een van groote ongerustheid en gevaar, maar totdat zij defini tief moet worden opgegeven, bestaat er nog hoop, dat de rede de overhand kan houden. Wij hebben er naar gestreefd volkomen stand vastig te zijn in ti-ouw aan onze verplichtingen, maar terwijl wij vastbesloten waren de ver plichtingen te handhaven, die wij op ons ge nomen hadden, hebben wij onzen algeheelen invloed in de weegschaal geworpen ten gunste van een oplossing van deze gevaarlijke proble men door onderhandelingen, liever dan door geweld, dat onmiddellijk onberekenbare ge volgen met zich mede moet brengen. Loi-d Snell, die na Lord Halifax het woord voerde, zeide, dat het standpunt van de La- bour-oppositie reeds vele malen uiteengezet is, zoodat het niet noodig is dat nog eens te her halen. Dat standpunt is gehandhaafd en er wordt niets van teruggenomen, noch worden er wijzigingen in aangebracht. Wij gelooven dat de vrede zelfs nu nog bereikt kan worden en met eere kan worden bereikt, wanneer men lie ver den weg der conferenties dan het conflict kiest. De leider der liberale oppositie, Lord Crewe, sprak het vertrouwen uit, dat de regeering zou uitzien naar ieder en weg, waarlangs het door eenigerlei vorm van regeling, of compromis, zonder af te wijken van den weg van de eer, mo gelijk zal zijn deze moeilijke kwesties op te los sen. Het Hoogerhuïs werd vervolgens verdaagd na goedkeuring te hebben gehecht aan een mo tie van Lord Stanhoppe, inhoudende, dat het Huis verdaagd wordt tot Dinsdagmiddag a.s., tenzij het eerder bijeengeroepen wordt, wan neer de toestand zulks mocht eischen. „De besprekingen met alle Britsche en Fransche regeeringskringen zijn geëindigd in een volledige overeen stemming, welke alle betrokken par tijen bevredigt", aldus generaal Orbay, het hoofd van de Turksche militaire missie naar Frankrijk en Engeland in een vcreklaring, die hij aflegde bij zijn komst heden in Ankara. Orbay bi'engt onmiddellijk rapport uit aan zijn regeering over het resul taat van zijn onderhandelingen in Londen en Parijs. Roestoe Aras, de Turksche ambassadeur in Londen, die tijdens het weekend in Ankara is aangekomen, keerde gisteravond, naar gemeld wordt, naar Londen terug. Garnizoenen aan de Russische Westgrens versterkt. Opperbevel wil op „verrassingen" voorbereid zijn. Het Russische persagentschap Tass meldt: Een aantal buitenlandsche dagbladen, en in het bijzonder de „Neue Zürcher Zeitung" hebben gemeld, dat het opperbevel van het Sovjetleger twee of driehonderdduizend man troepen zou hebben teruggetrokken van de Russische westelijke grenzen en ze naar het oosten zou hebben getransporteerd ter ver sterking van de oostelijke grens. Tass is van gezaghebbende zijde gemach tigd te verklaren, dat dit bericht in het ge heel niet in overeenstemming is met de feiten. Integendeel verzekeren bevoegde leringen, dat met het oog op de verscherping van den toestand in het oostelijk deel van Europa en met het oog op de mogelijkheid van aller lei verrassingen, het Russische opperbevel be sloten heeft de sterkte te verhoogen van de garnizoenen aan de westelijke grenzen der U.S.S.R. Duitschland zal de neutraliteit van Denemarken en Litauen eerbiedigen. De staatsseci'etaris van het Duitsche departe ment van buitenlandsche zaken, Von Weizsacker, heeft, naar in welingelichte kringen te Berlijn wordt vernomen, de gezanten van Denemarken en Littauen ontvangen. Hij deelde hun mede, dat Duitschland de neu traliteit van deze landen in geval van een con flict zal respecteeren. WOLDEMARAS OPNIEUW GEARRESTEERD. KAUNAS, 29 Augustus. (Havas)Wol- demaras, die probeerde Litauen binnen te gaan, werd aan de grens te Kybartai ge arresteerd en overgebracht naar een ten Noord-oosten van Kybartai gelegen dorp waar hij was vastgehouden voor hij in Juni 1934 een staatsgreep had probeex*en te onder nemen. POOLSCH PROTEST. WARSCHAU, 28 Augustus (Havas). Van gezaghebbende zijde wordt vernomén, dat de Poolsche regeering vandaag een officieel pro test heeft overhandigd aan de Duitsche regee- ring inzake de berichten over de mishandeling van de Duitsche minderheden in Polen. Duitsche troepen rukken Slowakije binnen. Proclamatie der Slowaaksche regeering. BATISLAVA, 29 Augustus. De regeering van Slowakije heeft een proclamatie uitgevaardigd waarin wordt gezegd: „Duitsche troepen zijn Slowakije binnengerukt, teneinde zoo noodig Slowakije te verdedigen. Het nieuwe Japansche kabinet samengesteld. Domei meldt dat het nieuwe Japansche kabinet als volgt samengesteld is: Premier en buitenlandsche zaken: generaal Noboejoeki Abe. Binnenlandsche zaken en openbare wel vaart: Naosji Ohara. Financiën: Kazoeo Aoki. Oorlog: generaal Sjoenrokoe Hata. Marine: Vice-admiraal Zengo Josjida. Justitie: Tsjogoro Mijagi. Onderwijs: Kakitsji Kawarada. Handel, industrie en landbouw: Vice- admiraal Takoeo Godoh. Verkeer en spoorwegen: Rioetaro Nagai. Overzeesche aangelegenheden: Tsoeneo Kanemitsoe. Vanmiddag zullen de ministers door den keizer worden geïnstalleerd. Noorsche Bank maakt geen gebruik meer van het pond als basis. Officieel wordt uit Oslo medegedeeld, dat de Bank van Noorwegen voor den wisselkoers niet langer gebruik zal maken van het pond sterling als basis. PBOERAMMA DONDERDAG 31 AUGUSTUS. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. AVRO-uitzending. 8.00 Carillonconcert. 8.15 Berichten. 8.17 Gramofoonmuzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr. pl.) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Solistenconcert. 1Ï.20 Declamatie. 11.40 Ensemble Jetty Cantor (Om 12.15 Berichten) 1.00 Interview. 1.05 Orgelspel. 1.15 AVRO- Amusementsorkest (opn.) 2.45 Zang, accor- deonmuziek en gramofoonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 AVRO's Meis jeskoor. 5.00 Jeugdhalfuur. 5.30 Omroepor kest. 6.28 Berichten. 6.30—6.57 Sporthalfuur. 7.00 Cabaretprogramma. 7.40 Reportage. 8.00 Berichten ANP, radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Staf muziek 5de Regiment Infanterie. 9.05 Interviews. 9.25 Gramofoonmuziek. 9.40 Om roeporkest en soliste. 10.30 Uit Milaan: Repor tage. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Gramofoonmuziek HILVERSUM II. 301.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (om 8.15 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gx-aixiofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Carillonconcert. 12.20 KRO-orkest (1.001.20 Orgelconceid. Opn.) 2.00 Mannenkoor „Die Haghe Sanghers" (opn.)v 2.20 Stafmuziek 6de Regiment Infanterie (opn.) 3.00 Zang en Piano. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Orgel spel (ca. 6.30 Berichten). 6.30 Gramofoon muziek. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7,457.55 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 Orgel concert. (In de pauze: Causerie „Kracht van Koningen exi Prinsen"). 9.15 NCRV-orkest en NCRV-kleinkoor. 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 NCRV-orkest, NCRV-kleinkoor en reportage. 11.25 Gramofoonmuziek. 11.50 12.00 Sohriftlezixig. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.35 Alfred van Dam's orkest. 1,2.20 BBC-Welsh orkest en soliste. 1.20 „Rhythm Classics". 1.40 Het Philip Whiteway-ensemble. 2.00 Orgelspel. 2.20 Gra mofoonmuziek. 2.50 Klarinetduetten. 3.05 Dansmuziek (gr. pl.). 3.35 Stedelijk orkest van Bournemouth en soliste. 5.05 Gramofoon muziek. 5.20 De Gerard Zangers. 5.40 De „Women Quintet Players". 6.20 Belichten. 6.50 Causerie over vac antieplannen. 7.10 Or gelspel. 7.40 Gramofooirmuziek. 8.20 Gevari eerd programma. 9.05 Het Lucky Dip-orkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Discussie „Film fare". 10.05 Walfoi-d Hyden's ox-kest en solis ten. 11.20 Brian Lawrance's sextet en „The Three Ginx". 11.50 Gramofoonmuziek. 12.15— 12.20 Berichten. RADIO PARIS 1648 M. 9.00, 9.30 en 12.30 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. 12.55 Gramofoonmuziek. 1.10 Eddie Foy's orkest. 2.10 en 3.30 Gramofoonmuziek. 3.35 Zang. 3.50 Pianovoordracht. 4.05 Gramo foonmuziek. 5.25 Zang eh piano. 6.05 Radio- tooneel.. 7.20 Geoiges Derveaux-orkest. 9.20 —10.50 „Marouf", opera. KEULEN 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.35 Leipziger Sym- phonie-orkest. 8.509.50 Erich Böschel's or kest. 12.20 Omroeporkest en solist. 2.303.20 Populair concert. 4.20 Leo Eysoldt's orkest en solisten. 5.50 Gemengd koor „Sangerbund". 6.55 Gramofoommuziek. 7.30 Vroolijk solisten concert. 8.35 Militair concert. 9.30 Tiroolsch programma. 11.0012.20 Fred Paul's ox-kest, pianoduo en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest. 1.502.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gra mofoonmuziek. 8.20 Omroepox-kest. 10.30 Re portage. 11.0011.20 Gx-amofoonmuziek, BRUSSEL 484 M. 12.20 Gx'amofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Radio orkest. 1.50—2.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gramo foonmuziek. 8.20 Radio-orkest. 10.30 Repor tage 11.0011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Radiotooneel. 9.20 Omroeporkest. 10.20 Bex-ichten. 10.35 Reportage. 10.50 Gramofoon muziek. 11.05 Berichten. 11.20—12.20 Zie Keu len om 11.00.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 9