VELSEN ALLERLEI MAATREGELEN. PREDIKBEURTEN BEVORDERING aak stxaf&aaz! Verstoring. de Uadiamitak ^adiodistributiebedrijf aeliiq van hedenavond tot mor- ««5?rSL«r J» tiar: ,.n.r het geheele land: Zwakke, ver- Xrliike wind. Droog. Kans op plaat- i«t onweer niet uitgesloten. Warm er In den ochtend plaatselijk mist. Ste hedennacht 72 Hoogste heden Neiging: Vooruit. F. 62 F. 63 F. Sagazijn1 ;t brillenhuis MAGAfrivLt 86 IJmuiden n Tir ATFH TE IJMUIDEN ,0°' 7mda' v.m. 8.23 uur: n.m. 8.42 uur. Maandag v.m. 5.65 uur; n.m. 6.15 uur. M v.m. 6.34 uur; n.m. 6.54 uur. STAAT VAN OORLOG. na Burgemeester van Velsen maakt bekend, J,, bii Koninklijk besluit met ingang van 1 J«gember «39 deze gemeente in staat van lor is verklaard en vestigt de aandacht op Jt overzicht van de voornaamste wetsbepalin- betreffende den. thans ingetreden bijzem- rechtstoestand, hetwelk op de daarvoor bestemde plaatsen is aangeplakt. Voor nadere bijzonderheden omtrent deze afkondiging zie men elders in dit nummer. burgerlijke stand Bevallen: J. M. Koks—Groeneveld, z., Kalver- straat 57, IJmuiden. M. B. Rullmann—Koppau- z Terrasweg 70, IJmuiden, J. A. Nieuwen- huis—Spaargaren, z., Ladderbeekstraat 30, Vel- «en-N L. Visser—Boelig d., Alb. Cuypstraat 10, IJmuiden, W. Schol—Weerstand d., Piet Hein- straat 86, IJmuiden. Overleden: J. v. d. Wal, 85 j. wed. van A. Meesters, P. Heinstraat 70, IJmuiden, H. Smit, 74 j., wed. v. M. Jongejans, Middenweg 80 Sant- P°Ondertrouwd: J. Bos, Cypressenstraat 20, IJmuiden en J. Rolvink, Velserduinweg 163, IJmuiden. Toek. adres? R. Krooder, Haarlem én G. R. Bluekens, Ahornstraat 44, IJmuiden, Toe komstig adres: Haarlem. W. H. Meij, Best en H. J, van der Velden, Bloemend.straatweg 196, Santpoort. Toek. adres: Eindhoven. C. A. van Velthuijsen, Beverwijk, Leliestraat 12 en J. H. Udo, de Ruijterstraat 65, IJmuiden. Toek. adres: Cypressenstraat 43, IJmuiden. Ch. de Vries, Be verwijk en E. J. Dijkstra, J. P. Coenstraat 143, IJmuiden. Toek. adres: Bever-wijk, Breestraat 3b. A, Ros, James Wattstraat 45, IJmuiden en N. C. Veldman, de Ruijterstraat 49, IJmuiden. Toek. adres: de Roemerstraat 6, IJmuiden, N.. Diepen- daal, Heemstede en A. M. 'Séhoorl, Nporderd.str. 20, Santpoort, Toek. adres Bennebroelc, G. Kof- feman, Trompstraat 57, IJmuiden en M. dé Man, Will. Beukelszstraat 33, IJmuiden. Toek..adres: Acaciastraat 28, IJmuiden. J.-Paap, Bakkerstr. 33, IJmuiden en J. van der Leek,, Will. Beukelsz straat 31, IJmuiden. Toek. adres: Adr-iahastraat 24, IJïnuiden. W. Heulielom, Hagelinger^eg' 221, Santpoort' en M. Bierdrager, Hoofdstraat 'il7, Santpoort Toek. adres: Kerkweg 148, Santpoort. K. Blok, Jae. v. Heemskerkstraat 87, IJmuiden en J. Vèllema, Hobemastraat 8, IJmuiden. Toek. adres: J. C. Heidoorn, Amsterdam en F. S'lings, Melklaan 48, Velsen. Toek. adres: Amsterdam. A. van Wonderen, IJmuiderstraatweg 14e, IJmui den eriJ: van Dok, IJmuiderstraatweg 14e, IJmui den. Toek. adres: IJmuiderstraatweg 14e, IJmui den, S. Groenman, Meppel en L. Limbörgh Meijer Zeeweg 337, IJmqiden. Gehuwd: A. de Koning en G. Timmerman,; Heemskerk, Kerkweg 20„ H. G. 'Verdiiin en:P. J. Braam, van Speijkstraat 17, IJmuiden. H. Nooi en C. Hoorns, Beverwijk/ Bogaardlaan 20, A. Kooiman en T. Broek, Beverwijk, Noorderwijk- weg 56, G. W. M. Balm en C. J. Haanmans, Cy pressenstraat 15, IJmuiden, Th. E. Kortekaas en M. J. Floris,1 Schreuderstraat, 60, IJmuiden, J. Kuijper en M. C. Vlam, Mahustraat 3, IJmuiden, A, J. Poncin-en A. M. Welagen, Beverwijk, Strick v. Linschotenstraat' 38, K. 't Hart en Hagen, Pr. Krugerstraat 55, IJmuiden, A. Schol en D. C. van der-Toorn, Pr. Hendrikstraat 110, IJmuiden, P. J. Keirsgieter en E. IJtsma, Wijk aan Zeeërweg 25, IJmuiden. omzet van den rijksvischafslag. In de maand Angustus 1939 bedroeg de omzet f498.416. In Augustus 1938 f503.856, 8 maanden 1939 f 4.'516.713, 8. maanden 1938 f4.254.138. Meer in 1939 f262,757. verwachte vischaanvoer. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Maria R. Ommering IJM 7. Vangst 10 m. schel- Vjsch, 40 m. braadschelvisch, 180 m. radio, 15 m. platvisch, 40 m. makreel, 60 m. wijting, 40 m. gul, Totaal 385- m., benevens 75 st. stijve kabel jauw. Rotterdam IJM 112 Vangst: 50 m. schelvisch en braadschelvisch, 210 m. radio, 30 m. plat visch, 90 m. makreel, 110 m. gul, totaal 490 m., benevens 330 st. stijve kabeljauw. Knikker IJM. 4, Vangst: 135 m. radio, 20 w. schelvisch en braadschelvisch; 50 m. wijting, 55 m. platvisch; 15 m. makreel; 85 to. gul en kabeljauw. Totaal 360 manden, be uevens 25 st. stijve kabeljauw. Tarbot f 0,81—10,70 per K.G. Jong f 1,32—f 0,48 per K.G. Griet f20—f 11,50 per 50 K.G. Zetschol f 17f 11 per 50 K.G. klemschol f 15,50—f 3,30 per 50 K.G. Schar f 6—f 3,50 per 50 K.G. Groote gul f 6,50 per 50 K.G. Wijting f 3,50—f 2,00 per 50 K.G. Makreel f 7,00—f 5,30 per 50 K.G. versche haring f 3,40—f 2,70 per 50 K.G. Kabeljauw f 39—f 16,50 per 125 K.G. Leng f 0,40 per stuk. Koolvisch f 0,28 per stuk. BESOMMINGEN. Manden Trawler: 4520 Aneta IJM 82 f 4160 Kotter: E 436 f 400. Loggers: KW 74 f 860; KW 78 f550; KW 51 11040; KW 84 f330; KW 162 f550. angevoerd aan den afslag 1099 kisten versche Per kantje 5° kantjes steurharinS f 1,80—f 7,40 OPTREDEN TEGEN DE HAMSTERAARS. De politie deelt ons mede dat in onze ge meente in den loop van deze week eenige partijen levensmiddelen in beslag zijn geno men, waarvan ernstig werd vermoed dat zij gehamsterd waren. Nadat door overgelegde bewijsstukken was aangetoond, dat een deel van deze goederen iri normale tijden was aangekocht voor het aanleggen van een voorraad, zijn deze Waren aan de belangheb benden teruggegeven. Voor de overige artike len is de inbeslagneming gehandhaafd. De aandacht wordt ©r op gevestigd, dat bij vermoeden van prijsopdrijving niet tot aan koop van de desbetreffende artikelen moet worden overgegaan, doch dat daarvan aan den burgemeester mededeeling behoort te worden gedaan. Indien door de winkeliers wordt vermoed, dat de groothandelsprijzen onevenredig zijn gestegen, worden zij verzocht, daarvan even eens aan den burgemeester mededeeling te doen. AANMELDING VAN VRIJWILLIGE IIULPVERLEENING. Men verzoekt ons, mede te deelen dat per sonen die bereid zijn zich op te geven voor vrijwillige dienst- en hulpverleening daarvan schriftelijk, of mondeling mededeeling kunnen doen aan den directeur der Arbeidsbeurs, Raadhuisstraat 5. Van dezediensten zal zooveel noodig en mogelijk een 'dankbaar gebruik worden ge maakt, ter vervuiling van de plaatsen, die opengevallen zijn tengevolge van de oproe ping van personen in den militairen dienst. Mondelinge aanmelding kan geschieden dage lijks van 1112 uur aan de Arbeidsbeurs. Voor schriftelijke aanmelding .zijn formu lieren te verkrijgen aan de Arbeidsbeurs, den Dienst van Sociale Zaken en den. politiepost te Wijk aan Zee. VAN HAMSTEREN IS De politie te Groningen heeft in samenwer king met de ambtenaren van den controledienst proces-verbaal opgemaakt tegen vier leveran ciers te Groningen, wegens het afleveren van grootere hoeveelheden levensmiddelen dan ge oorloofd is, o.a. 20 K.G. vet, 60 liter petroleum en eenige - bussen zeep. De partijen zijn in be slag genomen. Geneeskundige voorziening burgerbevolking in mobilisatie tijd. Dé geneeskundig hoofdinspecteur van' „dé. volksgezondheid deelt; mede, dat .de gemobili seerde :öf zieke artsen ten plattela'ride, die één vervanger meénen noodig te hebben, hun aan vragen moeten richten tot den geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid^ in wiens ambtsgebied zij gevestigd zijn. In overleg met dezen inspecteur zorgt de hoofdinspecteur dan voor vervanging. In de grootere plaatsen is geen artsennood, aangezien de plaatselijke medici de vervanging reeds onderling hebben geregeld. Oud-sergeants kunnen zich als vrijwilliger opgeven. De regeeringspersdienst meldt: Ten vervolge op de-mededeeling van den r< geeringspersdienst vaii 28 Augustus j.l. wordt bij deze ter algemeene kennis gebracht dat voor het tegenwoordige alleen zij zich voor den duur der mobilisatie bij de koninklijk© landmacht, als vrijwilliger kunnen verbinden, die in een der onder officiersrangen, den militairen dienst eervol hebben verlaten. Zoodra ook vrijwilligers in den stand van soldaat mogen worden aangenomen, zal hiervan mededeeling worden gedaan. ..Zij,, die hun diensten reeds schriftelijk aan. den minister van defensie hebben aangeboden, dan wel om toelating tot een vrijwillige verbin tenis hebben verzocht, gelieven in het voren staande een antwoord op hun schrijven te zien. Met het oog op de vele werkzaamheden bij het departement van defensie blijft een persoonlijk antwoord achterwege. Enkele uitvoerverboden opgeheven. Men verzoekt ons van bevoegde zijde erop te wijzen, dat met ingang van 2 September 1939 een algemeene dispensatie wordt ver leend van de volgende uitvoerverboden: Vlas al of niet bewerkt, afval van vlas en van linnen garens. Dierlijke organen en an der slachtafval. Deze algemeene dispensatie ontheft be langhebbende niet van de verplichting om voor den uitvoer een monopolie-overeenkomst aan te gaan met de instantie, die als monopo liehoudster is aangewezen voor de betreffen de artikelen. Ook voor gist is een algemeene dispensatie van het uitvoerverbod verleend. Aangezien reeds de aanwijzing als monopo lieproduct is ingetrokken, is de uitvoer en dit geldt evenzeer voor den invoer voorloo- pig aan geen regeling gebonden. Maatregelen voor voedering van vee Naar wij vanbevoegde zijde vernemen, is in gesteld een' afdeeling' veevoeder-distributie van het Rijksbureau'.Voedselvoorziening in oorlogs tijd te 's Gravenhage, welke afdeeling onder lei ding-staat van ir. A. H. Boerm'a te Voorburg. Als technische adviseurs zijn aan deze afdee ling verbonden dr.'ir. M. J. L. Dols, te Amster dam en dr. J. Grashuis te Hoogland bij Amers foort. Het kantoor der afdeeling is gevestigd te 's Gravenhage, Lange Voorhout 3. Deze afdeeling maakt met betrekking tot de voedering van vee het volgende bekend: Verbod van voedering van vee met tarwe Het voederen van vee met andere dan gede natureerde tarwe is verboden. Voedernormen. Aan veehouders die een v er voéf.ver gunning (geleidebiljet) voor veevoeder wenschen te ont vangen wordt medegedeeld, dat deze vergunning slechts wordt verleend op basis van de volgende voedernormen. Rundvee nihil, paarden beneden 3 jaar nihil, paarden boven 3 jaar. in het weidebedrijf nihil, in bedrijven met minder dan 75 pet. grasland 1 kg. per dier per dag, dekhengsten 1 kg. per dier per dag, drachtige zeugen en zeugen bij de big gen 1 kg. per dier per dag, varkens van 2090 kg. 1.75. kg. per dier per dag, varkens boven 90 kg..3 kg. per dier per.dag, hoenders en eenden 80 gram per dier per dag. Veehouders moeten bij voedering uit eigen op het bedrijf aanwezigen voorraad deze normen in acht nemen. Zij zullen geen vervoervergunningen (geleidebil jetten) voor veevoeder ontvangen, vóór den datum, tot welken naar berekening vol gens deze normen het eigen veevoeder toereikend zal zijn. Aan bedrijven, waar hoenders en eenden in hoofdzaak of geheel voor eigen gebruik worden gehouden, alsmede aan bedrijven, waar minder- dan 25 stuks nutpluimvee aanwezig zijn, zal geen vervoervergunning voor veevoeder, bestemd voor deze dieren, wórden verstrekt. Maatregelen ter voorziening van handelaren. Van 1 September 1939 af kunnen door of van wege den provincialen yóédselcommissaris aan handelaren in veevoederyervoërsvergunningen (geleidebiljetten) worden afgegeven voor aan vulling van voorraden. Hiervoor kan de hande laar zich wenden tot den plaatselijken bureau houder in zijn district. Aan détailhandelaren, die niet over een machi nale menginrichting beschikken zullen uitslui tend vervoervergunningen (geleidebiljetten) worden afgegeven voor mengvoeders. Ook aan veehouders zullen van heden at slechts vervoervergunningen (geleidebiljetten) voor mengvoeders worden verstrekt. Distributiéregeling voor metalen en chemische producten. Twee rijksbureaux zijn ingesteld, te. weten een voor metalen en een voor chemische producten. Tot directeur van het bureau voor metalen, aan wien de uitvoering der distributieregeling voor metalen is opgedragen, is benoemd de heer E. B. Groeneveld. Het bureau is gevestigd te 's Gravenhage, Hoogé Niëuwstraat 14. Tot algemeen' directeur van het bureau voor chemische producten, wordt benoemd ir. P. Doyer, tot secretaris mr.' A. Steinhauser. Het secretariaat van het bureau, is gevestigd Bezui- denhoutsqheweg 30, 's Gravenhage. Dit bureau 'za-1 wör<3ën%^KtstVMvyéi£bMïrëöÖë secties, che elk onderleiding 'ZüllenTStéan vaïyëèh directeur. Bereids-- ik/ingesteld; een/ sectie" >oor zwavel zuur en pyriet. Tot directeur van deze sectie wordt benoemd.ir. D. J. Akkerman aan wie de uit voering der distributieregeiing is opgedragen. Het kantoor der sectie zwavelzuur en pyriet van het rijksbureau voor chemische producten is gevestigd te 's Gravenhage, Laan Copes van Cat- tënburch 16. Distributieregeiing voor smeerolie. Een rijksbureau voor aardolieproducten is ingesteld. Tot directeur van dit rijksbureau, aan wien de uitvoering der distributieregeling voor smeer olie is opgedragen, is benoemd de heer C. van de Poll, het bureau is voorloopig gevestigd Be- zuidenhoutschéweg 30, 's Gravenhage. De bijzondere aandacht wordt er op gevestigd, dat. inde betreffende beschikking' een bepaling is opgenomen, waarbij het aan producenten, im porteurs, alsmede aan handelaren, die aan wédérverkoopérs levéren," verboden is zonder vergunning in de komende 30 dagen meer te verkoopen dan 70 pet. van hun gemiddelde afle veringen. per 30 dagen gedurende de periode van 1 Augustus 1938 tot en met 31 Juli 1939. Distributieregeling voor huiden. Voorloopigwordt -voor een termijn van 14 dagen, dispensatie verleend ten aanzien van diverse verbodsbepalingen, hetgeen het bedrijfs leven de gelegenheid zal geven, zich aan de bij zondere omstandigheden aan te passen. Voor belanghebbenden is het verboden: a. rubber, waaronder wordt verstaan alle ruwe rubber, latex,ougevulcaniseerde rub bermengsels (w.o. coverrubber) en regeneraat- rubber, benevens auto- en motorrijwielen banden, zoowel binnen- als buitenbanden, gebruikt als ongebruikt, te verkoopen, af te leveren of te vervoeren, zonder vergunning van den directeur van het rijksbureau voor rubber. b. Rubber te bewerken of te verwerken zonder vergunning van den directeur van het rijksbureau voor rubber. Onder deze verbods bepaling vallen behalve cle rubberfabrieken o.a., ook alle recoverbedrijven. Alleen voor de periode van 1 September tot 14 September hebben deze ondernemingen nog geen ver gunning noodig, indien zij niet meer rubber verwelken of bewerken dan het gemiddelde 14-daagsche verbruik in de periode 1 April tot 1 Juli 1939. Voorts wordt er de aandacht op gevestigd, dat alle fabrikanten van rubber en rubber- artikelen, eigenaren, van recoverbedrij ven, eigenaren en houders van rubbervoorraden (ook zeilende voorraden), handelaren in rub ber, handelaren in auto- en motorrijwielban den, zoowel binnen- als buitenbanden, ge bruikt als ongebruikt, gemonteerd als niet- gemonteerd, alsmede handelaren in geïso leerde electriciteitsgeleidingen, met uitzonde ring. van loodkabel met papieren Isolatie, ten spoedigste hun onderneming (en) dienen te doen inschrijven bij het rijksbureau voor rub ber, Bezuidenhout 30, 's-Gravenhage. Het verzoek om. inschrijving dient te ge schieden op een vastgesteld formulier, het welk door het rijksbureau aan belangheb bende wordt verstrekt Alle fabrikanten van alle rubberartikelen en eigenaren van recoverbedrijven moeten vóór 3 September 1939 aan den directeur van het rijks-bureau voor rubber, Bezuidenhout 30, 's-Gravenhage, schriftelijk opgave doen van hun voorraden. K. L. M.-dienst op Londen opgeheven. De K. L. M. vernam uit Londen, dat zij geen toestemming kan krijgen voor het overvliegen van Engelsch grondgebied. Hiermede verval len dus voorloopig de luchtverbindingen tus- schen Amsterdam en Londen. Op- Denemarken en Zweden worden twee da gelij ksche diensten onderhouden, waardoor zoor wel Kopenhagen als Stockholm en Malmö van Amsterdam uit bereikbaar blijven. Als de Staat van Oorlog wordt afgekondigd, behoeft er volstrektgeen oorlog te zijn (zooals ook nu het geval is). Ten aanzien van den Staat van oorlog is in de wet bepaald, dat de grond wettelijke bevoegdheden van het burgerlijk ge zag ten opzichte van de openbare orde en de po litie geheel of gedeeltelijk op het militair gezag overgaan en dat de burgerlijke overheden aan de militaire ondergeschikt worden. Daarbij kan voorts worden afgeweken van de grondwettelijke regelen betreffende de persvrijheid, het recht van vereeniging en vergadering, huiszoeking en het postgeheim. Het militair gezag, dat thans ook politie en brandweer onder zijn bevelen heeft, is voorts o.m. bevoegd, alles te doen wegruimen wat aan de behoorlijke verdediging in den weg staat. Daar voor wordt als regel schadeloosstelling verleend. Voorts, kan het militair gezag wegen, wateren, terreinen' en gebouwen, zoo noodig met de daar in aanwezige werktuigen, aan provinciën, ge meenten, waterschappen, veenschappen, veen- polders of aan particulieren toebehoorende, ,gebxniikvnem.en'. Z-i-De Staat, van O.prlog; is een overgangstoestand 'ïnisschen den Staat van vrede'en den Staat van "Beleg (bij den Staat van Beleg gaat de macht der Militaire overheid nog veel verder dan bij Staat van Oorlog); het-militair gezag heeft dan b.v. ook de macht om, na overleg met het desbetref fend burgerlijk gezag, zoo noodig nieuwe poli tieverordeningen vast te stellen, bestaande te Wijzigen of Ie schorsen. Ook in Indië maatregelen genomen. Voorraden in den laatsten tijd aanzienlijk vergroot. BATAVIA, 1 Sept. (Aneta-A.N.P.) Ge bruik makend van de haar verleende be voegdheid heeft de Indische regeering, in verband met den. internationalen toestand, met ingang' van heden een verbod tot prijsop drijving uitgevaardigd en met Ingang van. 3 September de .uitvoer van een: aantal goederen verboden, terwijl z-ij tevens -de- bevoegdheid tot het in-beslagnemen van goederen heeft geregeld. Voor het opdrijven van goederen-prijzen bestaat in wezen geenerlei aanleiding, daar de voedselvoorziening volkomen isgewaarborgd. Verder zijn in de afgeloopen maanden cle voorraden van belangrijke gebruiksartike len geleidelijk vergroot, zoodat mede in dit opzicht het verbruik voor vele maanden vei lig is gesteld. Ook op ander terrein b.v. ten behoeve van de industrie is rekening ge houden met het vormen van belangrijke voor raden. Om deze redenen meent de regeering tevens te mogen verwachten dat de burgerij zich zal onthouden van hamsteren en dat groot- en tu&sehenrhandel regelmatig, de voor ziening voor de: dagelij ksche consumptie zal voortzetten. y.-; Mocht zij., echter in deze verwachting wor den teleurgesteld; dan zullen verdere maat- Staat van oorlog afgekondigd. Militair gezag krijgt meer bevoegdheden. De Regeeringspersdienst meldt: Ten einde de noodzakelijke militaire maat regelen, welke noodig zijn in het belang van de geoefendheid en de paraatheid van onze weermacht, te kunnen nemen heeft de regee- ring zich genoodzaakt gezien het grondgebied des rijks in staat van oorlog te verklaren. De tengevolge van dezen rechtstoestand aan het militair gezag toevallende bevoegdheden zullen zich voorshands beperken tot vorderin- gen, welke verband houden'met het oefenen regelen niet achterwege kunnen blijven. Ook van den troep (het betreden van particuliere j is er voor het opdrijven van diénsten en voor terreinen) en den aanleg van 'verdedigings- de verhooging- van huren geen redelijke werken. I grond aanwezig.- Tweede Kamer komt Maandag bijeen. De Tweede Kamer zal Maandagmiddag om 2 uur bijeen komen. In de afdeelingen zullen worden onderzocht het wetsontwerp regelen betreffende de geneeskundige voorziening onder de burgerbevolking in oorlogstijd, zoo mede eenige andere wetsontwerpen, waarvan de indiening voordien is te; verwachten. Het ligt in de bedoeling deze wetsontwerpen nog denzelfden middag in openbare behandeling te nemen. Bakkersarbeiil na hedenavond 8 uur geoorloofd. De regeeringspersdienst meldt: De minister van Sociale Zaken, gelet op het bepaalde bij art. 41, le lid, der Arbeidswet 1919, heeft goedgevonden te vergunnen, dat voor zoover dit in verband met door of na mens den minister van defensie verstrekte op drachten noodig is, in het belang van de ver zorging van krijgsvolk, in broodbakkerijen, zulks in afwijking van het bepaalde bij de ar tikelen 35, le en 2e lid, 36, 2e en 3e lid en 40 der Arbeidswet 1919 door hoofden en be stuurders en door bc kkersgezellen, bakkers- arbeid wordt verricht fusschen Zaterdag September 1939, des namiddags te 8 uur Maandag 4 September 1939. des voormiddags te 5 uur. Vetgehalte en gewicht van melk moet worden bepaald. Van bevoegde zijde wordt ons het volgende medegedeeld. In aansluiting op hetgeen in vorige pers berichten omtrent de in het begin van Sep tember 1939 in te voeren controle op de be paling van het vetgehalte en gewicht van melk reeds werd bekend gemaakt, wordt nog eens de aandacht op gevestigd, dat alle bedrijven, welke van 3 September af onder de ze controle vallen, van alle melk, afkomstig van lederen veehouder afzonderlijk, het ge wicht en het vetgehalte, overeenkomstig de door de betreffende controle-instanties te ge ven voorschriften, dienen te bepalen. Het ontvangen van z.g. „vrachten" waar bij de melk niet van iederen melkveehouder afzonderlijk wordt aangevoerd is derhalve niet meer toegestaan, tenzij deze vrachten rechtstreeks worden geleverd door een bedrijf, hetwelk het vetgehalte en gewicht overeen komstig de voorschriften reeds heeft bepaald, dan wel deze vrachten rechtstreeks worden geleverd door bedrijven, ten aanzien waarvan de nieuwe bepalingen voorloopig nog niet van toepassing zijn. In beide gevallen dient het bedrijf, hetwelk deze „vrachten" melk ontvangt, daarvan het totale gewicht en het gemiddelde, vetgehalte te bepalen. U hoeft geen spoorboekje te nemen, Wanneer U nu op reis wilt gaan, Zoek maar naar andere systemen, Die er nog voor transport bestaan. U wilt als steeds «sorrespondeeren? De post zal doen. wat zij vermag, Maar snel per trein expediëeren, Dat zal niet gaan op dezen dag. U wilt van iets wat voorraad koopen, Om voor den winter op te slaan? Bespaar U het vergeefsche loopen, Geachte huisvrouw, 't zal niet gaan. U vraagt een winkel, te bezorgen, Wat u bestelde? excuseer 't Mevrouw, haal 't af, of wacht tot morgen Daar auto's zijn gerequireerd. Het zal wel spoedig beter worden, Dat hopen wij tenminste maar, Verstoring van comfort en orde Is wel een last en een bezwaar. Ja, er laat eensklaps wat te wenschen, Maar 't zij ook in uzelf erkend, Wat worden wij moderne menschen, Als het normaal gaat, toch verwend. onderhoudt ook des nachts het verband tusschen de abonnés en de regeering. Gebeurt er iets, de luidspreker meldt het dadelijk. BEVERWIJK, Romerkerkweg 87, Telefoon 3421. (Adv. ingez. Med.) SANTPOORT NED. HERV. KAPEL. V.m. 10: Ds. G. Grootjans Jr. Watergraafsmeer. GEREF. KERK in H. V., Wüstelaan. V.m. 10: C. Redert. BLOEMENDAAL UNIVERSEELE EEREDIENST (Soefibeweging) Bovenzaal Vreeburg, Kerkplein 16. V.m. 11: Spr. Ir. J. Pool. IJMUIDEN NED. HERV. KERK, Kanaalstraat. V.m. 19! Ds. J. G. Lekkerkerker, Bennebroek. Nam. 5.30: Ds. L. Lagerwey. BETHLEHEMKERK, James Wattstraat V.m. 10: A. Kool. HERV. EVANG., Oranjestraat 8. V.m. 10 en nam. 5: Leesdienst. Donderdag nam. 7: Ds. Mulder, Veenendaal. GEREF. KERK, Wilhelminakade. V.m. 10: Ds. J. Kapteyn. Nam. 4.45: Ds. S. E. Wesbonk. KERK a. h. SNELLIUSPLEINV.m. 10: Ds. S. E. Wesbonk. Nam. 4.45: Ds. J. Kapteyn. CHR. GER. KERK. V.m. 10 en nam. 5: Dienst. DOOPSGEZ. en AFD. NED. PROT. BOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30: Ds. Milatz. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10: H. Dienst Nam. 7: Vesper. LEGER DES HEILS, Edisonstraat. V.m. 7.30: Bid stond. V.m. 10: Heilïgingsdienst. Nam. 3.30: Openluchtsamenkomst Velserbeek. Nam. 8: Ver- lossingssamenkomst Al deze samenk. staan o.l.v. Adj. v. d. Ploeg van Wageningen. Donder dag nam. 8: Heiligingssamenkomst IJMU1DEN-OOST NED. HERV. KERK, Goede Herderkerk. Velser duinweg. V.m. 10: Ds. G. F. Callenbach. Bed. H. Doop. Nam. 5.30: C. P. v. Andel, hulpprediker. VEREENIGINGSGEBOUW, Kalverstraat. V.m. 10: Jeugddienst. VER. VAN VRIJZ. HERV., Vereenlgingsgebouw, Stationsweg, Velsen. V.m. 10.30: Prof. dr. G. A. v. d. Bergh v. Eysinga J. Weggelaar, Amsterdam. (10-jarig bestaan v. d. vereeniging). GER. KERK, Velserduinweg. V.m. 10 en nam. 5: J. S. v. d. Bos, Theol. Cand. LUTHERSCH GENOOTSCHAP, Afd. Velsen, Willebrordstraaat 10. Geen dienst. BAPTISTENGEM., lokaal Willemsbeekweg 22, Vrijdag nam. 8: Ds. L. de Haan, pred. te HrL STADSEVANGELISATIE, Willemsbeekweg. V.m. 10: Samenkomst v. geloovlgen (brood- breken). Nam. 7.30: Evangelisatiesamenkomst. Spr. H. J. Wegelaar, Amsterdam. Maandag nam. 8: Bijbelbespr. en bidstond. HERST. APOST. ZENDINGSGEM., Willebrord- straat 10. V.m. 10.15: Godsdienstoefening. Nam. geen dienst ROZEKRUISERS, Stationsweg 65. Vun. 10.30ï Tempeldienst Dinsdag nam. 7.15: Genezingsdienst VELSEN NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Johs. Brons geest VELSEN-NOORD GEREF. KERK, Groote Hout- of Koningsweg, V.m. 10 en nam. 5: Ds. D. Zemel, Vianen. BEVERWIJK NED. HERV. KERK, Kerkstraat V.m. 10: Ds. J. de Vries. Zondagsschool vacantie. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Parklaan. V.m. 10: Ds. J. R. Immink, uit Utrecht. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, Meerstraat Geen dienst EVANG. LUTH. GEM.. Koningstraat Vun. 10.30: Ds. J. Ph. Haumersen. GEREF. KERK, C. H. Moenspleln. Vjn. 10 en nam. 5: Ds. H. Hoïtrop. EVANG. „MARANATHA", Dr. Schuitstraat 31. V.m. 10: J. Knight, uit Amsterdam in gebouw Odeon. Dinsdag nam. 7.30: Vrouwenkrans. LEGER DES HEILS, Zeestraat 26. V.m. 10: Hei- ligingsdienst. Nam. 12.15: Zondagsschool. Nam. 4: Openluchtsamenkomst. Nam, 5: Verteluurtje Nam. 8: Verlossingssamenkomst o.l.v. kap. J. Prooper. Maandag nam. 2.15: Gezinsbond. HEEMSKERK NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Joh. IJzerman. WIJK AAN ZEE EN DUIN NED. HERV. KERK. Julianaweg. V.m. 19: W. C. Luuring, hulpprediker. VEREEN1GINGSGEB., Populierenlaan, V.m. 10: Ds. J. A. L. Hovy. GEREF. BADGASTENKERK, Julianaweg. Vun, 10 en nam. 4: Cand. Van der Born, uit A'dam.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5