BEVERWIJK Haarlemsche Voetbalbond WIELRIJDEN. LAWNTENNIS. WATERPOLO KORFBAL COLF HENGELEN MAANDAG 4 SEPTEMBER 1939 De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield voor de C-klassers en juniores een recordrit; C-klasse 45 K.M. Juniores 35 K.M. Uitslag C-klassers: 1. W. v. Es tijd 1.34.36 sec.; 2. J. Keijzers tijd 1.35.5 sec.; 3. G. Gerritsen tijd 1.36.48 sec.; 4. G. v. Dijk tijd 1.39.32 sec. (buiten mededinging): 5. T. v. d. Heiden 1.39.35 sec.; 6. H. v. d. Heiden 1.40.50 sec. Juniores: 1. A. Keizers tijd 1.34 min. Andere renners opgehouden door controle. Achilles. Zondag hield bovengenoemde vereeniging haai vierden, tevens laatsten rit der record-competitie. De uitslagen waren: A 62 K.M.: 1. J. Klinken berg 1 u. 38 min. 22 sec.; 2. J. Stet 1 u. 40 min. 45 sec.; 3. B. Claassen 1 u. 41 min. 23 sec.; 4. B. de Vries 1 u. 43 min. 22 sec. B-kl. 45 K.M.: 1. C. Portegies 1 u. 14 min. 34 sec.: 2. J. Banken 1 u. 18 min.; 3. P. Wesselman 1 u. 18 min. 31 sec. C-kl. 35 K.M.: 1. Vlietsira 55 min. 51 sec.; 2. D. Haene 56 min. 3 sec.; 3. Jouby 56 min. 12 sec.; 4. G. van Leeuwen 57 min. 10 sec. b.m.; 5. Beek huis 58 min. 41 sec.; 6. G. Laan 59 min. 15 sec. b. m. Junioren 35 K.M.: 1. Van Rooden 56 min. 19 sec.; 2. Markensteyn 56 min. 33 sec.; 3. De Bok 58 min. 32 sec.: 4. Van Zijl 60 min. 19 sec.; 5. Don kersloot 61 min. 3 sec.; 6. Jaspers 65 min. 4 sec. b. m. D. Kabel werd uitgeschakeld, daar hij viel. De totale stand der Record-competitie wordt hadenavond op de vergadering bekend gemaakt. Vereenigde Staten—Australië. Uit Philadelphia: Het resultaat van het eerste enkelspel van de ontmoeting tusschen de Ver eenigde Staten en Australië in den challenge- round om den Daviscup luidt: Riggs (V.S.) sl. Bromwich (Australië) 64, i—0, 7—5. Ook het tweede enkelspel is door Amerika ge wonnen, zoodat na den eersten dag de Vereenig de Staten met 20 leiden. De uitslag van het tweede enkelspel luidt: Parker (V.S.) sloeg Quist (Australië) 63, 2—6, 6—4, 1—6, 7—5. Australië wint het dubbelspel. Australië won Zondag ook het heerendubbel spel. De uitslag luidt: Bromwich en Quist (Australië) slaan Kramer en Hunt (Amerika) 57, 57, 62, 75, 62. De stand is thans 21 voor Amerika. Officiëele mededeelingen: Secretariaat: Duvenvoordestraat 62 Haarlem. Tel. 14569 BERICHT. Het Bestuur van den H.V.B. brengt ter ken nis van de vcreenigingsbesturen dat, in ver band met de bijzondere tijdsomstandigheden, een afwachtende houding zal worden aangeno men ten aanzien van de indeeling en het spelen van competities voor het seizoen 19391940. Zoodra zulks mogelijk is, zullen de vereeni- gingsbesturen cn allen die er bij betrokken zijn, in kennis worden gesteld van de door het Bonds bestuur getroffen maatregelen. Aan vcreenigingsbesturen, waarvan het se cretariaat door de mobilisatie is gewijzigd, wordt verzocht, mededceling te doen, aan welken functionaris correspondentie kan worden ge zonden. Jubileumwedstrijden. De jubileum-wedstrijden voor 27 Augustus en volgende dagen werden als gevolg van de tijds omstandigheden afgelast. Nader zal worden be kend gemaakt wanneer en hoe deze wedstrijden zullen worden gespeeld. Junioren-tournooi op 10 September. Behoudens bijzondere omstandigheden zal het Junioren-Tournooi op 10 September op de terreinen van 'het Heemsteedsche Sportpark woden gespeeld volgens het programma, opge nomen in 't jubileum-programma. Aan de alge- meene voorwaarden voor deelneming zullen eenige bepalingen worden toegevoegd, welke nader ter kennis van de vereenigingen zullen worden gebracht. Nadrukkelijk wordt er de aandacht op ge vestigd, dat ditmaal geen lunchpakketten wor_ den verstrekt; ieder brenge dus zelf zijn 12- uurtje mede. Aan de spelers zullen van Bonds- wege twee consumpties worden verstrekt. SPREEKUUR. Met ingang van Maandag 4 September zal wederom spreekuur worden gehouden op het Bondsbureau van 89 uur. Men gelieve bezoe ken op andere dagen achterwege te laten. WIJZIGING SECRETARIATEN. Het secretariaat van DIO wordt voorloopig waargenomen door den heer D. Antonissen, Midden Tuindorplaan 7 te Overveen. Het secretariaat van VOG wordt tijdelijk waargenomen door den heer M. J. Schreuder. Zuidpolderstraat 1, Haarlem. SERIEWEDSTRIJDEN. Aan de vereeniging Droste is toestemming verleend tot het organiseeren van seriewedstrij- den tegen DSK op 10 September a.s. CURSUSSEN VOOR CANDIDAAT- OEFENMEESTER. De voorwaarden voor deelneming aan de door den K.N.V.B. te organiseeren cursussen voor opleiding tot candidaat oefenmeester liggen voor belangstellenden op het Bondsbureau ge durende het spreekuur ter inzage. OPHEFFING VEREENIGING. Van het bestuur van IVODWO is bericht in gekomen dat deze vereeniging zal worden ont bonden en derhalve niet zal deelnemen aan de competities. De vereeniging blijft evenwel ge durende dit seizoen lid van den bond. SCHEIDSRECHTERS. Verhuisd: G. Smit naar IJmuiden-Oost, Cy- pressenstraat 33. SCHEIDSRECHTERSKAARTEN. Zaterdag 9 September a.s. (van 5 tot 5.30 uur): Groep A tot en met Z. Vergadering Bondsbestuur d.d. 25 Augustus. Beknopt verslag. Met uitzondering van den heer Ponsteen zijn alle bestuursleden aanwezig. De notulen der vergaderingen van 9 Juni en 1 Juli worden gelezen en ongewijzigd goedge keurd. De Voorzitter deelt mede, dat in ver band met de getroffen militaire maatrgelen de jubileum wedstrijden tot nader datum zijn afge last, waarmede de vergadering accoord gaat. Van de Commissie voor een Volkszwemfeest is een verzoek ingekomen voor het beschik baar stellen van een kunstvoorwerp of een bedrag als prijs voor den door die commissie te organiseeren wedstrijd voor militairen. Be sloten wordt een prijs beschikbaar te stellen. Gunstig wordt beschikt op een verzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek om ge gevens over ongevallen te verzamelen. Aan de vereenigingen zal daartoe t.zt. een vragenlijst worden toegezonden. Op haar verzoek wordt aan de Kemphaan toegestaan, het domicilie als te Santpoort ge vestigd te beschouwen, hetgeen van belang is voor het spelen van niet-plaatselijke ontmoe tingen. Aan Droste wordt toegestaan seriewedstrijden te spelen tegen DSK op de algemeene voor waarden. Van de vereeniging IVODWO is bericht in gekomen, dat de algemeene vergadering tot ontbinding dier vereeniging heeft besloten doch dat deze vereeniging gedurende dit seizoen nog lid van den bond zal blijven, tot alle zaken zullen zijn geregeld. Met de vereeniging Nieuw Vennep zal nader overleg worden gepleegd omtrent de mogelijk heid van het uitkomen van een adspiranten- elftal dezer vereeniging. Een verzoek om nadere gegevens omtrent de opleiding van Scheidsrechters zal om bericht in handen worden gesteld van de heeren Boeree, Twisterling en De Korte, die den cursus voor opleiding van den K.N.V.B. hebben gevolgd. De Voorzitter wordt aangewezen, als gemach tigde van den bond de vergadering van de Fe deratie van Erkende Bonden bij te wonen. Vervolgens brengt de Voorzitter eenige vragen ter sprake, welke in de bijeenkomst met scheidsrechters aan de orde zijn gesteld. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek, de notulen dier vergadering in afschrift aan de scheidsrechters toe te zenden, in verband met de daaraan verbonden koesten en consequen ties. Een voorstel, om in de Scheidsrechterscom- missie slschts personen te benoemen, die een aantal jaren als scheidsrechter hebben gefunc- tionneerd, behoeft geen reglementswijziging omdat het Bondsbestuur de controle daarop in handen houdt en het Huish. Regl. den leeftijd regelt Wel wordt overgenomen een voorstel, dat be oogt dat een lid van de Scheidsrechterscommis- sie, die den leeftijd heeft bereikt waarop hij als scheidsrechter wordt afgevoerd, toch lid van deze commissie kan blijven. De Voorzitter stelt het'Bondsbestuur' een vaantje ter hand, hem door een der dames van het Haarlemsch Elftal overhandigd als aanden ken aan het 40-jarig bestaan. Gaarne aanvaardt het Bondsbestuur dit vaan tje onder hartelijke dankzegging aan de onbe kende geefster. Van de rondvraag wordt door den heer Boeree gebruik gemaakt om de aandacht te vestigen op de door hem gevoerde besprekingen om te komen tot een vierbonden tournooi voor de Za terdagcompetitie. Hieraan zullen deelnemen de Haagsche, Leidsche, Amsterdamsche en Haar lemsche Voetbalbonden. Een uitnoodiging daartoe zal door den H.V.B. worden verzonden. Vervolgens deelt hij mede dat de directie van Haarlem's Dagblad, zooals reeds bekend, een wisselprijs voor een adspiranten-tournooi be schikbaar heeft gesteld, welke in dank wordt aanvaard. De regelen, waaronder deze prijs jaarlijks zal worden verspeeld, heeft de instem ming van de directie van Haarlem's Dagblad verkregen en is ongeveer gelijk aan de wijze waarop dit jaar de wisselprijs voor het eerst werd verspeeld. Na nog de bestuursinsignes ter sprake te heb ben gebracht, wenscht de heer Boeree den voorzitter geluk met zijn herbenoeming en spreekt den wensch uit, dat de komende 10 ja ren even voorspoedig onder zijn beleid zullen mogen zijn als die. welke achter ons liggen. Nadat de verschillende commissieleden zijn benoemd voor het seizoen 19391940 (en ria nog eenige zaken van huishoudelijken aard te hebben besproken, sluit de voorzitter deze vergadering, om op 1 September opnieuw bijeen te komen voor de indeeling van de competities. Consuls van den Haarl. Voetbalbond. Seizoen 1939/1940. Hoofdconsul: J. Delchambre, Van Oosten de Bruiinstraat 9, Haarlem. H.F.C., Mr. H. v. d. Berg, Burg. Sandbergstr. 8, Haarlem. Haarlem, A. M. Tijsseling, Kinderhuisvest 5, Haarlem, Tel. 11171. R.C.H., A. Scheen Voorweg 13, Heemstede, Tel. 29415. Gem. Terrein (Kleverlaan), P. Parson, Spa renbergstraat 12, Haarlem, Tel. 10362. Gem. Terreinen (Vergierdeweg), Schoten, E.H.S., Ripperda, VI. Vogels, J. W. Halderman, Bandoengstraat 19, Haarlem. E.D.O., Gem. Terrein (v. Nesstraat), J. M. A. Schijvenaar, Schoterweg 51. Haarlem. Stormvogels, V.S.V., J. H. Martens, Edison- straat 13, IJmuiden. Tel. 5519. Spaarnestad, Gem. Terrein (v. O. de Bruyn- straat), M. Ponsteen, Emmastraat 9, Haarlem. Spaamdam, V.V.H., Swastika, D. Vring, Over- tonweg 27, Haarlem. Bloemendaal, D. Potharst Sr., Midden Dui- nerweg 67. Santpoort. D.Ï.O., T.H.B., Kennemerland, C. v. d. Reep, Noorder Tuindorplaan 14, Haarlem. D.O.A., Spaarnevogels, V.O.G., Heemstede, Johez, S.V. '34, W. H. Numan, Kastanjelaan 24. Heemstede. Zandvoort, Zeemeeuwen, S. Verloop, Groote Krocht 17, Zandvoort, Tel. 31. Beverwijk, Kennemers, V.V.B., H. van Dorp, Westerhoutweg 6. Beverwijk. Kinheim, V.G.S.. V.J.B.. W. Berghuis. Wij- kerstraatweg 32, Velsen (N.), Tel. 3455. Bever wijk. Hillinen, Hillegom. S.T.Z.O., A. S. v. d. Hulst, Treslongstraat 3. Hillegom. E.T.O., R. G. C. Hoffschlag, Kruisweg 652, Hoofddorp. Halfweg. Z.S.V., A. Bloemer Pzn., IJweg 11. Droste, D.S.K., J. Kooreman, Spaarnoogstraat 19. Haarlem. D.K.T., Kenau. Joh. Hendriks, Spieringweg 448. Vijfhuizen, Tel. 234. DeCeO., J. F. Geerlings, Hof van Egmond 27, Haarlem. R.C. ..Brederode". V.V.Y., De Kemphaan, Wa terloo, G. J. Bremerkamp, Hagelingerweg 191, Santpoort. Tel. 265. Nieuw Vennep, B, Roodenburg, Gelevinkstr. 17, Nieuw Vennep. Eindstanden Zomercompetitie Kring Haarlem K. N. Z. B. Nog slechts één wedstrijd moet cr voor de Zomercompetitie gespeeld worden. Deze ontmoe ting H. V. G. B. 4Zandvoort heeft voor het ranglijstje echter geen beteekenis meer. In de damesklasse zijn het de Velsensche dames, die glorieus het kampioenschtp behaal den, met 19 van de 20 wistpunten. Het doelge- middelde van de V. Z. V.-dames van 572 spreekt voor zich zelf. Voor den Kring is het wel jammer een dergelijk zevental te verliezen, maar de kampioenen uit den Kring moeten nu een maal naar den K. N. Z. B. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. V. Z. V. 10 9 1 0 19 57— 2 D. W. R. 3 10 6 2 2 14 25—14 Haarlem 2 10 5 1 4 11 27—16 H. P. C. 10 5 0 5 10 30—23 H. Z. V. 10 2 2 6 6 17—34 Haarlem 3 10 0 0 10 0 6—73 H. P. C. 4 is de ongeslagen kampioen in de eerste klasse heeren. Ook dit zevental zal het volgend jaar niet meer in den kring-competitie kunnen spelen, De nog te spelen wedstrijd H. V. G. B. 4Zandvoort zal voorloopig nog niet ge speeld worden, maar wordt later vastgesteld in een van de overdekte baden. H. P. C. 4 8 6 2 0 14 29— 9 V. Z. V. 3 8 5 0 3 10 24—17 Haarlem 3 8 3 3 2 9 12— 8 Zandvoort 7 1 2 4 4 1220 H. V. G. B. 4 7 0 1 6 1 9—32 De beslissingswedstrijd K. Z. 1H. Z. V. 1 voor het kampioenschap v. d. 2e kl. kon deze week geen doorgang vinden, zoodat de kampioen nog niet bekend is. Ook deze wedstrijd zal in de wintermaanden gespeeld worden. K. Z. 8 6 0 2 12 21— 3 H. Z. V. 8 5 2 1 12 17— 5 D. W. R. 4 8 4 2 2 10 17— 9 H. P. C. 5 8 1 2 5 4 6—18 Velserend 8 1 0 7 2 531 Derde Klasse: Halfweg 2 6 5 1 0 11 20— 8 Haarlem 4 6 2 2 2 6 1416 D. W. R. 4 6 2 0 4 4 12—13 H. Z. V. 2 6 1 1 4 3 9—18 Eindelijk zijn ook de Haarlem-adspiranten kampioen geworden. In een spannenden wedsü'ijd bleven zij met 32 de D. W .R.-adspiranten de baas. H. P. C. a eindigde als goede tweede. Haarlem a 6 5 0 1 10 2513 H. P. C. a 6 3 2 1 8 19— 9 D. W. R. 6 2 1 3 5 16—11 V. Z. V. 6 0 15 1 3—30 Afdeeling B. H. P. C. b 4 3 1 0 7 16— 1 H. V. G. B. 4 1 1 2 3 6—8 Haarlem b 4 1 0 3 2 417 Ook dezen winter zal de Kring weer een win tercompetitie organiseeren. De bond stelt zich voor, een competitie te laten verspelen tusschen hoofdklassers, eersteklassers en de kampioenen van de reserve eerste klassen. Dit zijn tezamen 18 zeventallen ,die naar geografische plaats in twee groepen worden verdeeld-, die een halve competitie spelen. Voor Haarlem komen hiervoor in aanmerking H. P. C., D. W. R. en Haarlem. Ook Nereus, dat aanders in de wintercompetitie van Kring Haar lem uitkwam, kan nu in de bondscompetitie uit komen. De eerste zeventallen van H. V. G. B. en V. Z. V. moeten in de kringcompetitie uitkomen, maar welke zeventallen dan als tegenstanders moeten fungeeren, is nog niet bekend. In de eerste plaats komen H. P. C. 2 en D. W. R. 2 in aanmerking. Voor de lagere zeventallen zal de opzet van de competitie dezelfde zijn als andere jaren. Dit jaar zullen ook de R. K. zwemclubs. die pas bij den K. N. Z. B. zijn aangesloten, uitgenoo- digd worden aan deze competitie deel te nemen. HAARL. KORFBALBOND H. K. C. „Haarlem". Secretariaat: Hans Arends, Nic. v. d. Laan straat 36. Gespeeld op 30 Augustus: Haarlem-comb.Onder Ons-comb. 11 Gespeeld op 3 September. Op de series van D. T. V.: Haarlem-comb.K. V. D. 13 Haarlem-comb.Hercules 2 15 Haarlem-comb.D. T. V.-comb. 21 Te spelen: Op Zondag 10 September hebben aan de Kleverlaan de series voor de adspiranten plaats; aanvang 9.30 uur. Op dezen dag speelt Haarlem 1 een vriendschappelijke wedstrijd tegen Olympiaan; aanschrijvngen volgen. Komt Voorts van 13.30 uur tot 14.30 uur Veteranen- wedstrijd. Oefenen: Zaterdag van 2 tot 4.30 uur oefenen voor de adspiranten; voor de senioren bestaat gelegenheid tot doelen bij een paal. Alles op het Noorder Sportpark. Nieuw Flora. Gedurende de mobilisatie zal het secretariaat gevestigd zijn bij H. C. Duits, Lange Lakenstraat 27 rood. Gespeeld: Dinsdag 29 Augustus: Nieuw-Flora-Comb.Aurora Combinatie 20 Te spelen a.s. Zondag 10 Sept. Nieuw-Flora Comb.Aurora comb, op het terrein aan de Van Oosten de Bruynstraat, 2 uur. Animo-Ready. Sevcretaris: J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. Wedstrijdsecretaris: D. ter Haak, Aelberts- bergstr. 28. Gespeeld op de Series van Amsterdam-Noord: Animo-Ready adsp.OKV adsp. 20 Animo-Ready adsp.Groen-Geel 22 Animo-Ready adsp.OBZB 40 Na het nemen van strafworpen verwierf Groen-Geel den eersten, Animo-Ready den twee den prijs. De wedstrijden voor senioren werden uitge steld. A.s. Zondag seriewedstrijden voor adspiranten, georganiseerd door de H. K. C. Haarlem. Oefenen Zaterdagmiddag 2.304 uur. Oosterkwartier. Op de seriewedstrijden van Sport Vereent be haalde het tweede twaalftal den eersten prijs. Het 3de twaalftal kon geen prijs behalen. De feestavond ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan kan geen doograng vinden, daar men niet over het gebouw van den H. K. B. kan beschikken. Zij, die reeds kaarten voor dezen avond in hun bezit hebben, wordt aangeraden, ze zorgvuldig te bewaren. De receptie op 9 September in het gebouw „Het Oostekwartier" gaat niet door. Aan de leden wordt nogmaals verzocht zich op te geven als scheidsrechter. CHRISTELIJKE KORFBALBOND „Onder Ons". Secretaresse Mej. L. van Rossum, Langedijk- straat 32, Haarlem. Wedstrijdsecretaris C. Letter, Nijlstraat 29. Haarlem-Oost. Uitslag van den wedstrijd van 30 Aug.: Haarlem comb.Onder Ons comb. 11 Aan de leden wordt verzocht, zooveel moge lijk te komen trainen, daar de competitie weer gaat beginnen. Neemt nieuwe leden mee (vooral dames), opdat het tweede twaalftal ook weer tot stand kan worden gebracht. Daar de tweede voorzitter in militairen dienst is geroepen, wordt men verzocht vereenigingsnieuws te richten aan een van de bovengenoemde adressen of aan L. de Groot, Karei van Manderstraat 13. Kennemer Golfclub. Op de banen van de Kennemer Golf- en Coun try Club te Zandvoort werd Zaterdag en Zondag de maandelijksche wedstrijd gespeeld, 18 holes handicap tegen bogey. De heerenprijs werd gewonnen door A. A. Jennings (17), die 6 up eindigde. Mevr. De Vlugt won den damesprijs (17) all square. M. Wetselaar (3) eindigde met 3 up. De Brasem. Dit vischcollege hield Zondag een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart te Half weg. De uitslag was als volgt: 1. J. Bakker (grootste); 2. J. Trautig (meeste); 3. C. Burger: 4. W. Boesen; 5. A. Sambeek; 6. T. de Gruiter; 7. H. Prins; 8. C. Koehorst; 9. Ever- dingen; 10. v. Tienen; 11. Deen. De Vrije Hengel. Bovengenoemde vereeniging werd Zondag uit- genoodigd om een wedstrijd te visschen tegen „De Dageraad" te Heemstede om een beker, die beschikbaar was gesteld door den clubhouder van De Dageraad, den heer Oolders, ter gelegen heid van de opening van zijn nieuwe zaak aan het Wilhelminaplein. Ook was er een tweede prijs beschikbaar gesteld en een medaille voor den „held van den dag." De uitslag was als volgt: Vrije Hendel 1 met 227 stuks, De Dageraad 2 met 220 stuks. „Held van den dag" C. v. Mordens met 53 st. Het Baarsje. Bovengenoemde Vischvereeniging hield Zondag een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Hoofdvaart. In het clubhuis reikte de voorzitter, de heer H. Veen, de prijzen aan de volgende winnaars uit. lste prijs B. Veen, grootste visch, 2. P. Berghuis, 3. B. Gabor, 4. A. Geerts, 5. F. Donders, 6. H. Koster. 8. J. v. Doorn, 9. P. Tjeertes 10. H. Veen 11. J. Provoost, 12. A. v Wageningen, 13. K. v. Veen, 14. A. Wisse, 15. A. Provoost 16. C. v. d. Pol Onder Ons. Zondag werd door „Onder Ons" in de Hoofd vaart een kaswedstrijd op witvisch gevischt. De uitslag was: No. 1. met den grootsten visch 20 c.M. en 58 stuks Zwarts; 2. Blok met 104 stuks; 3. Monnè met 65 en 4. Broertjes met 35. Benoeming van commissies. De nieuwe gemeenteraad zal in de Dins dagavond te houden raadsvergadering ver schillende commissies moeten samenstellen. Achtereenvolgens moeten worden benoemd: vier leden der commissie van bijstand in het beheer der financiën. Aftredend zijn de hee ren F. R. C. Rijkens, B. Schelvis, N. Tervoort, en A. L. van Groningen. Vier leden der com missie in het beheer van het gasbedrijf. Af tredend zijn mevr. Kemp-Haan en de heeren G. Welagen, N. Passchier en K. Steyn. Vier leden in het beheer van het bedrijf openbare werken. Aftredend zijn de heeren N. Tervoort, J. Visser, B. Schelvisch en J. P. N. van Doorn. Vier leden in het beheer van het slachthuis- bedrijf. Aftredend zijn mevr. Kemp-Haan en de heeren J. P. Muntjewerf, G. A. Rollenberg en A. N. Aardenburg. Vijf leden der commissie van overleg voor ambtenaren. Volgens artikel 2 der verorde ning bestaat de commissie o.m. uit vijf leden van den Raad. Er bestaat thans slechts één commissie voor de ambtenaren en de werklie den. In de vorige commissies hadden zitting de heeren H. B. Vink, N. Passchier, H. Wernke, K. Steyn, J. P. N. van Doorn en A. L. van Groningen. De benoeming geschiedt voor een zittings periode van den Raad. De afkondiging van den staat van oorlog. Waarschuwing tot de bevolking. In verband met de afkondiging van den staat van oorlog is namens den burgemeester Zondag onderstaande waarschuwing op de bekende plaatsen gepubliceerd: De opperbevelhebber van Land- en Zee macht, aangewezen voor de uitoefening van het Militair gezag in elk in staat van oorlog verklaard gedeelte van het grondgebied des Rijks waarschuwt de bevolking dat zij, die het aanroepen van schildwachten of patrouilles onbeantwoord laten of die niet voldoen aan bevelen, welke door schildwach ten en commandanten van patrouilles inge volge de hun verstrekte consignes worden ge geven of die geen gehoor geven aan eenige sommatie door de bevoegde autoriteiten ge daan, of die tegenwoordig zijn bij samen scholingen, waarbij een aanval op de militaire macht geschiedt, zich aan lijfsgevaar bloot stellen. De opperbevelhebber herinnert voorts aan de wettelijke verplichtingen, welke in staat van oorlog op het burgerlijk gezag en op de inwoners rusten. Van de zijde van onze abonnés bereikten ons vragen over de gevolgen, die de staat van oorlog voor onze gemeente met zich brengt. Wij kunnen slechts in het algemeen deze vragen beantwoorden, het zou al te veel plaatsruimte vergen om alle wetsbepalingen waaromtrent in ons blad op te nemen. Gp de officieele aanplakborden van de gemeente kon men zich van deze bepalingen op de hoogte stellen. In het algemeen dus dit: Dc wet bepaalt de wijze waarop en de ge vallen waarin ingevolge de bepalingen van de Grondwet de Koning (in) elk gedeelte van het grondgebied des Rijks in staat van oorlog ver klaard kan worden. Bij die regeling kan worden bepaald, dat de grondwettelijke bevoegdheden van het bur gerlijk gezag ten opzichte van de openbare orde en de politie geheel of ten deele op het militaire gezag overgaan en dat de burger lijke overheden aan de militaire ondergeschikt worden. Daarbij kon wijders afgeweken worden van de art. 7 (Vrijheid van drukpers), 9 (recht tot vergadering en vereeniging), 165 (binnentreden in een woning), 166 (postge heim) en -163 ('bevoegde rechten) der Grond wet. Het militair gezag stelt, na overleg met het betrokken burgerlijk gezag zoo noodig de maatregelen vast, welke genomen moeten worden om te voorzien in het onderhoud der inwoners en de behoeften der bezetting. Het Complete Meubileering Barfeljorisstr. 39-41, Tel. 10250 (Adv. Ingez. Me<L militair gezag is bevoegd, indien zulks ter uitvoering van deze maatregelen noodzak» lijk is, elke plaats zelfs tegen den wil van den rechthebbende te betreden of van zijnent. wege op vertoon van een schriftelijken, daar! toe strekkenden algemeenen of bijzonderen last te doen betreden en aldaar opsporing 0» huiszoeking te doen of te laten doen. Huk. zoeking kan in een dergelijk geval alleen ver! richt worden door een officier, eventueel ver! gezeld door militairen van lageren rang. Voor zoover zulks niet bij de wet is geschied stelt het militair gezag na overleg met he' betrokken burgerlijk gezag, zoo noodig de regelen vast nopens de hulp, die de bevolkinc in de militaire werkzaamheden zal hebben te verleenen. Het militair gezag is tevens be! voegd te bepalen, dat de voorschriften der Arbeidswet, der Veiligheidswet en der Hinder- wet buiten werking worden gesteld. Het militair gezag is bevoegd alles te doen wegruimen, wat aan de behoorlijke verdedi. ging in den weg staat. Daarvoor wordt scha! deloosstelling verleend tenzij bij de wet an! ders is bepaald of het tegendeel overeenge! komen is. Dit zijn eenige bevoegdheden van het mill- tair gezag bij staat van oorlog. Dit kan zoo noodig van dit bevoedheid gebruik maken. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrali. Dinsdag. Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn 11: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 10,50 Keulen, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 1220 Parijs, 1.20 Brussel Ned. 2.20 Nationaal pro» gramma, 2.35 Keulen, 3.05 Parijs, 4.50 Londen Reg., 5.10 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr. 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.20 Brussel Pr, 9.05 Keulen, 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen 10.35 Londen Reg., 4.20 Keulen, 5.20 Brussel Fr., 5.50 Keulen, 6.20 Nationaal programma, 6.45 Londen Reg. 7.00 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned. 9.20 Diversen, 11,05 Londen Reg. 1.20 Brussel Ned. 2.15 Londen Reg., 4.20 Keulen, 4.40 Londen Reg., 5.20 Brus- sel Ned. 5.50 Keulen, 6.20 Londen Reg. 7.40 Diversen, 7.50 Nationaal programma, 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. AANVOER GASAARDE. Het Nederlandsche motorschip Elziena is hier van Londen aangekomen met een lading gas» aarde voor de N.V. Chemica. Groote diepgang, 1 Het met stukgoederen van Ned. Indië aange« komen Nederlandsche motorschip Poelau Laut passeerde het Noordzeekanaal inkomend met een diepgang van acht meter. Het met stukgoederen naar Ned. Indië vertrok ken motorschip Poelau Roebiah passeerde met een diepgang van 8,1 Meter. Herstellingen uitgevoerd, Het Grieksche stoomschip Stamos, dat hier medio Juni in ballast van Gdynia naar Amster dam passeerde, heeft daar eenige herstellingen uitgevoerd en vertrok in ballast naar Las Palras voor orders. Reis voortgezet. Het Duitsche stoomschip Marianne, dat de uit reis opgaf wegens den ernstigen toestand en naar Amsterdam terugkeerde, is later toch weer van Amsterdam naar zee gegaan met bestemminj naar Hamburg. AANGEKOMEN. 1 September: Elziena m.s. Londen Amstelstroom m.s. Londen Ingeborg m.s. Noordzee 2 September: Astarte s.s. Bremen Poelau Laut m.s. Ned. IndiS Liina s.s. Björneborg Oddvold s.s. Mo Albula m.s. Swansea Adria s.s. Gdynia Anna W. m.s. Teignmouth Fennia s.s. Huil Fanö s.s. Archangel Tora s.s. Londen Grunda m.s. Aberdeen Amstelland s.s. Hamburg Barneveld s.s. Rotterdam Fauna s.s. Hamburg Doros m.s. Gothenburg Kjell s.s. Onega 3 September: Martini VERTROKKEN. 1 September: Irene s.s. Rotterdam Jussi H. s.s. Rotterdam Robur VI s.s. Zeebrugge Marne m.s. Rotterdam Boschfontein m.s. Zuid Afrika Maaskerk s.s. West Afrika Mars s.s. Rotterdam 2 September: Patria s.s. Gothenburg Marianne s.s. Hamburg Texelstroom s.s. Liverpool Rijnstroom m.s. Plymouth Bess m.s. Oslo Tora s.s. Delfzijl Astarte s.s. Bremen Vega s.s. Stockholm Altona s.s. Hamburg Hebe s.s. Kopenhagen Poelau Roebiah m.s. Ned. Indië Oranje m.s. Goole Stamos s.s. Las Palmès IJstroom m.s Leith Notos m.s. West Indië Merope s.s. Kopenhagen Embiricos Nicolaos s.s. Buenos Aires Vechtstroom s.s. Huil 3 September: Hontestroom s.s, Londen

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 10